May 11-13, 2021
|
South Plains (O) - Levelland, TX
|
3524 ft. elevation
ICON KEY: NJCAA DI NJCAA DIII

Women's 4 x 400 Relay Preliminaries

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
0 DuPage Paulina Stachura, Natalie Graham, Shaylinn Aver, Kelly Kibler 3:14.01 3:44.07 3:27.67 4:33.25 4:08.66 4:30.52 5:30.64
0 Mineral Area College Sophia Welch, Nani Brewington, Brianna Sansoucie, Haley Hernandez 5:48.58 4:57.05 6:12.83 5:03.11 4:41.90 5:12.21 6:09.80
1 Barton County CC Jayda Dillon, Lashanna Graham, Sasha Brown, Kayan Green 3:18.56 2:58.25 3:45.63 3:45.63 3:32.10 3:23.07 4:05.94
2 Butler CC Kiara Brown, Kaleb McDonald, Toshel Goffe, Linesha Thompson 3:21.13 3:05.31 3:00.79 3:45.98 2:40.45 2:44.97 4:37.96
3 South Plains Anna-Kay Allen, Jordan Brown, Keshana Page, Camille Lewis 2:48.61 3:02.28 4:35.69 3:47.84 4:26.58 3:59.24 3:36.45
4 Cloud County CC Leonie Beu, Isila Apkup, Passion Crews, Tashira Edwards 4:55.35 4:28.09 4:55.35 3:47.19 4:53.08 4:55.35 3:24.48
5 New Mexico JC Moisha Barnes, Kimeone Mcleod, Nadine Rose, Maria Simanca 4:42.35 3:10.53 4:40.06 3:49.55 4:49.24 2:52.17 4:28.58
6 Coffeyville CC Tatiana Washington, Shavell Riley, Achai Arop, Avagay Morris 3:26.36 2:51.58 3:49.55 3:51.86 3:12.45 2:58.54 2:44.62
7 Western Texas College Dy'Mond Wiley, Niesha Burgher, Latifah Pinnock, Shadae Findley 2:54.83 4:42.95 2:45.63 3:50.04 3:01.74 3:54.64 3:54.64
8 Indian Hills CC Aimaya Drummond, Temira Goods, Destiny Lottie, Kahliyah Anderson 4:18.15 4:57.34 3:36.66 3:50.49 4:18.15 3:11.31 4:45.81
9 Fort Scott CC Jayda Jones, Jada Sneed, Trinity Sinegal, Damazvia Dames 4:44.13 4:25.65 4:48.75 3:51.00 2:44.01 3:00.18 2:55.56
10 Hinds CC Kijah Davenport, Ockera Myrie, Mikeibra Morris, Diandrenique Gaines 3:35.55 3:35.55 4:14.95 3:51.77 2:56.15 2:42.24 4:47.40
11 Central Arizona Rachel Rose, Olumurewa Olalere, Kwanda Knight, Salomay Agyei 4:02.69 4:24.31 3:48.27 4:00.28 4:00.28 3:33.85 2:57.81
12 Bryant & Stratton (VA) Bahiyyah Barnes, Kaelyn Woodrum, Tenae Minor, Tania Dunbar 2:53.39 5:13.07 4:44.17 4:00.82 3:36.74 3:03.03 4:34.54
13 Garden City CC Diondra Wilborn, Erica Davis, Bethany Schupman, Tah'threa Brown 5:15.65 4:00.49 4:20.53 4:10.51 5:25.67 4:13.02 3:00.37
14 Vincennes Chloe Knepp, Kaitlyn Koenig, Jacy Collins, Kyra Young 4:39.31 5:14.56 5:41.68 4:31.17 5:36.25 3:12.53 3:45.08
Women's 4 x 400 Relay Preliminaries Heat 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
0 DuPage Stachura, Graham, Aver, Kibler 4:41.45 4:33.25 4:22.32
1 Barton County CC Dillon, Graham, Brown, Green 4:26.25 3:45.63 4:46.55
6 Coffeyville CC Washington, Riley, Arop, Morris 3:44.91 3:51.86 2:56.22
12 Bryant & Stratton (VA) Barnes, Woodrum, Minor, Dunbar 4:29.72 4:00.82 3:07.84
14 Vincennes Knepp, Koenig, Collins, Young 5:25.41 4:31.17 5:41.68
Women's 4 x 400 Relay Preliminaries Heat 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
0 Mineral Area College Welch, Brewington, Sansoucie, Hernandez 3:59.46 5:12.21 5:03.11 3:56.43 4:38.87 6:31.02
2 Butler CC Brown, McDonald, Goffe, Thompson 3:55.02 4:40.22 3:45.98 4:51.52 2:51.75 2:44.97
4 Cloud County CC Beu, Apkup, Crews, Edwards 4:46.26 4:07.64 3:47.19 3:58.55 3:47.19 4:37.18
10 Hinds CC Davenport, Myrie, Morris, Gaines 3:51.77 4:14.95 3:51.77 3:42.50 4:28.86 3:03.10
11 Central Arizona Rose, Olalere, Knight, Agyei 4:29.12 3:07.42 4:00.28 3:17.03 3:45.87 4:02.69
13 Garden City CC Wilborn, Davis, Schupman, Brown 3:52.98 3:50.47 4:10.51 3:52.98 3:02.88 4:13.02
Women's 4 x 400 Relay Preliminaries Heat 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
3 South Plains Allen, Brown, Page, Lewis 3:52.40 3:09.11 3:47.84 2:39.49
5 New Mexico JC Barnes, Mcleod, Rose, Simanca 4:26.28 4:46.94 3:49.55 3:58.74
7 Western Texas College Wiley, Burgher, Pinnock, Findley 3:13.24 4:36.05 3:50.04 4:06.15
8 Indian Hills CC Drummond, Goods, Lottie, Anderson 4:57.34 2:50.57 3:50.49 2:52.87
9 Fort Scott CC Jones, Sneed, Sinegal, Dames 3:16.35 4:14.10 3:51.00 2:41.70