January 22, 2022
|
Otterbein College-Rike Center - Westerville, OH
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Stephanie Pierce JR-3 Ohio 10:00.70
2 Madelyn Bartolone SR-4 Ohio 10:11.17
3 Sarah Liederbach FR-1 Ohio 10:26.93
4 Tessa Pitcovich SR-4 Ohio Northern 10:30.60
5 Jessica Hartman SR-4 Ohio 10:31.38
6 Kenna Loveless SO-2 Ohio 10:37.21
7 Sierra Poppell SR-4 Shawnee State 10:39.01
8 Taylor Ellerbrock SR-4 Ohio Northern 10:44.97
9 Jennifer Massucci SO-2 John Carroll 10:49.38
10 Rue Whitmore SR-4 Ohio Northern 10:51.73
11 Marie Pinzone FR-1 John Carroll 10:53.94
12 Susanna Henry SO-2 Case Western 10:56.91
13 Sarah Weldon FR-1 John Carroll 10:58.74
14 Megan Vapenik SO-2 Ohio Northern 11:03.02
15 Catherine Phillips FR-1 Case Western 11:06.86
16 Lauren Parrell SR-4 Ohio 11:09.41
17 Cassandra Kolonchuk FR-1 Baldwin Wallace 11:10.15
18 Madelyn Miller SO-2 Baldwin Wallace 11:14.68
19 Bailey Kreft FR-1 Ohio Northern 11:23.09
20 Jaelyn Jaquay FR-1 Baldwin Wallace 11:31.69
21 Olivia Bird FR-1 John Carroll 11:34.46
22 Ashley Hockstok FR-1 Ohio Northern 11:38.10
23 Elise Epstein FR-1 Case Western 11:45.23
24 Danica Hruby FR-1 John Carroll 11:47.25
25 Emma Lally   Ohio State Running Club 12:09.44
26 Brooke Butler FR-1 John Carroll 12:15.70
27 Riley Thornton   Ohio State Running Club 12:49.51
28 Maggie Duffy   Ohio State Running Club 12:59.63
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 Jaelyn Jaquay FR-1 Baldwin Wallace 11:31.69
21 Olivia Bird FR-1 John Carroll 11:34.46
24 Danica Hruby FR-1 John Carroll 11:47.25
25 Emma Lally   Ohio State Running Club 12:09.44
26 Brooke Butler FR-1 John Carroll 12:15.70
27 Riley Thornton   Ohio State Running Club 12:49.51
28 Maggie Duffy   Ohio State Running Club 12:59.63
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Jennifer Massucci SO-2 John Carroll 10:49.38
11 Marie Pinzone FR-1 John Carroll 10:53.94
13 Sarah Weldon FR-1 John Carroll 10:58.74
14 Megan Vapenik SO-2 Ohio Northern 11:03.02
15 Catherine Phillips FR-1 Case Western 11:06.86
17 Cassandra Kolonchuk FR-1 Baldwin Wallace 11:10.15
18 Madelyn Miller SO-2 Baldwin Wallace 11:14.68
19 Bailey Kreft FR-1 Ohio Northern 11:23.09
22 Ashley Hockstok FR-1 Ohio Northern 11:38.10
23 Elise Epstein FR-1 Case Western 11:45.23
Women's 3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Stephanie Pierce JR-3 Ohio 10:00.70
2 Madelyn Bartolone SR-4 Ohio 10:11.17
3 Sarah Liederbach FR-1 Ohio 10:26.93
4 Tessa Pitcovich SR-4 Ohio Northern 10:30.60
5 Jessica Hartman SR-4 Ohio 10:31.38
6 Kenna Loveless SO-2 Ohio 10:37.21
7 Sierra Poppell SR-4 Shawnee State 10:39.01
8 Taylor Ellerbrock SR-4 Ohio Northern 10:44.97
10 Rue Whitmore SR-4 Ohio Northern 10:51.73
12 Susanna Henry SO-2 Case Western 10:56.91
16 Lauren Parrell SR-4 Ohio 11:09.41