February 5, 2022
|
East Stroudsburg-Field House - East Stroudsburg, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov PSAC AARTFC MAC NJCAA IC4A/ECAC ECAC DIII

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Domenick Wallace FR-1 Kutztown 1:40.42 1:40.42 1:52.37 2:05.52 1:59.54 1:42.81
2 Chase Knorr JR-3 West Chester 1:24.32 1:33.96 1:24.32 1:24.32 2:00.45 1:54.43
3 Alejandro Paez FR-1 East Stroudsburg 2:33.92 2:04.83 1:26.05 1:34.53 2:01.19 1:43.02
4 Jack Emrey JR-3 Franklin & Marshall 2:16.49 2:02.96 2:30.02 2:10.34 2:02.96 2:11.57
5 Mike Maglione JR-3 Franklin & Marshall 2:38.14 2:09.50 2:07.01 2:12.00 2:04.52 1:43.36
6 Josh Deremer FR-1 DeSales 2:20.49 1:33.66 1:47.58 2:09.10 2:06.56 1:33.66
7 Alex Miller FR-1 Franklin & Marshall 2:05.44 2:32.04 2:38.38 2:06.70 2:06.70 1:42.63
8 Cole Smith FR-1 West Chester 2:36.28 1:59.43 2:00.70 1:41.64 2:07.05 1:32.75
9 Paden Spencer SO-2 Pratt Institute 1:50.60 2:18.56 2:45.26 2:37.63 2:07.12 2:02.04
10 Sean Fisher FR-1 West Chester 1:36.00 1:48.80 2:15.68 1:52.64 2:08.00 1:37.28
11 Tommy Towers FR-1 Franklin & Marshall 1:56.83 1:55.55 2:08.38 1:33.72 2:08.38 1:31.15
12 Connor Smith   Broome 2:42.13 2:11.25 1:49.37 2:39.55 2:08.67 1:55.81
13 Daniel McDonald-Hylton FR-1 Essex CC 2:08.82 2:38.45 2:30.72 2:02.38 2:08.82 1:50.79
14 Thomas Bodendorf SO-2 Adelphi 1:48.07 2:51.33 2:42.11 1:34.89 2:11.79 1:49.39
15 Jake Orfano FR-1 Adelphi 2:18.01 2:37.92 2:28.63 2:43.22 2:12.70 2:49.86
16 Jake Naddelman SO-2 Franklin & Marshall 1:41.23 2:26.51 2:23.85 2:29.18 2:13.19 1:55.88
  Sean Lape SR-4 Keystone DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  khabeeba Mills FR-1 Essex CC DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Davian Gray FR-1 Essex CC DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Daniel Cunningham FR-1 Essex CC DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Gio Cerisier JR-3 Kutztown DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Domenick Wallace FR-1 Kutztown 1:59.54
2 Chase Knorr JR-3 West Chester 2:00.45
3 Alejandro Paez FR-1 East Stroudsburg 2:01.19
9 Paden Spencer SO-2 Pratt Institute 2:07.12
  Gio Cerisier JR-3 Kutztown DNS
  khabeeba Mills FR-1 Essex CC DNS
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Jack Emrey JR-3 Franklin & Marshall 2:02.96
5 Mike Maglione JR-3 Franklin & Marshall 2:04.52
7 Alex Miller FR-1 Franklin & Marshall 2:06.70
8 Cole Smith FR-1 West Chester 2:07.05
10 Sean Fisher FR-1 West Chester 2:08.00
  Davian Gray FR-1 Essex CC DNS
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Josh Deremer FR-1 DeSales 2:06.56
11 Tommy Towers FR-1 Franklin & Marshall 2:08.38
12 Connor Smith   Broome 2:08.67
13 Daniel McDonald-Hylton FR-1 Essex CC 2:08.82
14 Thomas Bodendorf SO-2 Adelphi 2:11.79
15 Jake Orfano FR-1 Adelphi 2:12.70
16 Jake Naddelman SO-2 Franklin & Marshall 2:13.19
  Daniel Cunningham FR-1 Essex CC DNS
  Sean Lape SR-4 Keystone DNS