February 19, 2022
|
Tampa (O) - Tampa, FL

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Mason Jones SR-4 Florida Southern 8:24.24
2 Jan Figueroa Senior Narpletics 8:33.16
3 George Alexander FR-1 Tampa 8:33.82
4 Joshua Wagner SR-4 Florida Southern 8:34.15
5 Devon Sullivan JR-3 Tampa 8:38.29
6 Sean Popik JR-3 Tampa 8:39.34
7 Paul Wales JR-3 Tampa 8:39.55
8 Nathan Reffitt FR-1 Tampa 8:39.99
9 Luke Talham SO-2 Tampa 8:41.45
10 Brian Veit FR-1 Tampa 8:41.70
11 Mitchell Kozik SR-4 Florida Southern 8:44.68
12 Alexis Giraudineau SR-4 Saint Leo 8:48.15
13 Bryson Yamnitz SO-2 Florida Southern 8:51.27
14 Dominic Brink SO-2 Tampa 8:51.73
15 Christian Ruocco Freshman UNAT-Daytona State College 8:51.92
16 Jesus Clemente Freshman UNAT-Daytona State College 8:52.28
17 Sebastian Reisch SO-2 Tampa 8:52.39
18 Caden Kwiatkowski FR-1 Florida Southern 8:54.63
19 Daniel Salmanzadeh   Unattached 8:54.87
20 Aaron Engelhardt FR-1 Tampa 8:56.43
21 Owen Allen SO-2 Florida Southern 8:56.99
22 Yassin Raffay JR-3 Saint Leo 8:57.69
23 Alejandro Garcia Senior Unattached 9:03.40
24 Sebastian Edwards FR-1 South Florida 9:05.12
25 David Pautienus FR-1 Florida Southern 9:05.93
26 Misha Kakoulin JR-3 South Florida 9:06.19
27 Noah Ellenback FR-1 Florida Southern 9:07.28
28 Seth Augustynowski FR-1 Florida Southern 9:08.70
29 John Perez-Dunn SO-2 Southeastern U. 9:11.27
30 Zachary Dale FR-1 Florida Southern 9:11.44
31 Albert LaRed FR-1 Saint Leo 9:13.19
32 Jonathan Werble Senior Unattached 9:13.56
33 Zac Vincennie SO-2 South Florida 9:14.10
34 Aiden Redmond FR-1 Florida Southern 9:14.95
35 Christopher Gomez   Unattached 9:15.80
36 Luke Callery FR-1 Southeastern U. 9:16.25
37 Tyler Baker   Unattached 9:17.09
38 Cameron Ellis FR-1 Tampa 9:17.67
39 Billy Adams JR-3 Southeastern U. 9:17.94
40 Mitchell Gray SO-2 Palm Beach Atlantic 9:18.64
41 Luke Dickinson SO-2 Florida Southern 9:18.90
42 Joshua Shields FR-1 Southeastern U. 9:20.36
43 James Simpson FR-1 Florida Southern 9:20.43
44 Mitchell Curtis Freshman UNAT-Daytona State College 9:24.21
45 Ethan Lehr FR-1 Tampa 9:24.44
46 Adolfo Castro Freshman UNAT-Daytona State College 9:25.21
47 Christopher Pinedo SR-4 Southeastern U. 9:26.65
48 Giovanni Duran SO-2 Saint Leo 9:28.15
49 Rob Holcomb   Unattached 9:39.27
50 Christian Pastrana Freshman UNAT-Daytona State College 9:39.93
51 Richard Lebron Freshman UNAT-Daytona State College 9:47.47
52 Birhanu van der Riet SO-2 Palm Beach Atlantic 10:03.02
53 David Herrera SR-4 Warner 10:15.01
54 TJ Sanders FR-1 Southeastern U. 10:34.04
  Jaylen Caneus FR-1 Florida Southern DNF
  Alex Guy SO-2 Florida Southern DNF
  Nickolas Kamen SO-2 South Florida DNF
  Arthur Cosson SR-4 Saint Leo DNF
  Lucas Liard SR-4 Saint Leo DNF
  Michael Toppi Senior Unattached DNS
  Zack Poekert Junior Unattached DNS
  Roger Reyes Senior Unattached DNS
  Sem Sultanov 5 Unattached DNS
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
30 Zachary Dale FR-1 Florida Southern 9:11.44
31 Albert LaRed FR-1 Saint Leo 9:13.19
34 Aiden Redmond FR-1 Florida Southern 9:14.95
36 Luke Callery FR-1 Southeastern U. 9:16.25
38 Cameron Ellis FR-1 Tampa 9:17.67
39 Billy Adams JR-3 Southeastern U. 9:17.94
40 Mitchell Gray SO-2 Palm Beach Atlantic 9:18.64
42 Joshua Shields FR-1 Southeastern U. 9:20.36
43 James Simpson FR-1 Florida Southern 9:20.43
45 Ethan Lehr FR-1 Tampa 9:24.44
47 Christopher Pinedo SR-4 Southeastern U. 9:26.65
48 Giovanni Duran SO-2 Saint Leo 9:28.15
50 Christian Pastrana Freshman UNAT-Daytona State College 9:39.93
51 Richard Lebron Freshman UNAT-Daytona State College 9:47.47
52 Birhanu van der Riet SO-2 Palm Beach Atlantic 10:03.02
53 David Herrera SR-4 Warner 10:15.01
54 TJ Sanders FR-1 Southeastern U. 10:34.04
  Arthur Cosson SR-4 Saint Leo DNF
  Lucas Liard SR-4 Saint Leo DNF
  Jaylen Caneus FR-1 Florida Southern DNF
  Zack Poekert Junior Unattached DNS
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Brian Veit FR-1 Tampa 8:41.70
12 Alexis Giraudineau SR-4 Saint Leo 8:48.15
15 Christian Ruocco Freshman UNAT-Daytona State College 8:51.92
16 Jesus Clemente Freshman UNAT-Daytona State College 8:52.28
17 Sebastian Reisch SO-2 Tampa 8:52.39
20 Aaron Engelhardt FR-1 Tampa 8:56.43
22 Yassin Raffay JR-3 Saint Leo 8:57.69
23 Alejandro Garcia Senior Unattached 9:03.40
24 Sebastian Edwards FR-1 South Florida 9:05.12
25 David Pautienus FR-1 Florida Southern 9:05.93
26 Misha Kakoulin JR-3 South Florida 9:06.19
27 Noah Ellenback FR-1 Florida Southern 9:07.28
28 Seth Augustynowski FR-1 Florida Southern 9:08.70
32 Jonathan Werble Senior Unattached 9:13.56
33 Zac Vincennie SO-2 South Florida 9:14.10
35 Christopher Gomez   Unattached 9:15.80
37 Tyler Baker   Unattached 9:17.09
41 Luke Dickinson SO-2 Florida Southern 9:18.90
44 Mitchell Curtis Freshman UNAT-Daytona State College 9:24.21
49 Rob Holcomb   Unattached 9:39.27
  Roger Reyes Senior Unattached DNS
Men's 3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Mason Jones SR-4 Florida Southern 8:24.24
2 Jan Figueroa Senior Narpletics 8:33.16
3 George Alexander FR-1 Tampa 8:33.82
4 Joshua Wagner SR-4 Florida Southern 8:34.15
5 Devon Sullivan JR-3 Tampa 8:38.29
6 Sean Popik JR-3 Tampa 8:39.34
7 Paul Wales JR-3 Tampa 8:39.55
8 Nathan Reffitt FR-1 Tampa 8:39.99
9 Luke Talham SO-2 Tampa 8:41.45
11 Mitchell Kozik SR-4 Florida Southern 8:44.68
13 Bryson Yamnitz SO-2 Florida Southern 8:51.27
14 Dominic Brink SO-2 Tampa 8:51.73
18 Caden Kwiatkowski FR-1 Florida Southern 8:54.63
19 Daniel Salmanzadeh   Unattached 8:54.87
21 Owen Allen SO-2 Florida Southern 8:56.99
29 John Perez-Dunn SO-2 Southeastern U. 9:11.27
46 Adolfo Castro Freshman UNAT-Daytona State College 9:25.21
  Nickolas Kamen SO-2 South Florida DNF
  Alex Guy SO-2 Florida Southern DNF
  Sem Sultanov 5 Unattached DNS
  Michael Toppi Senior Unattached DNS