March 4, 2022
|
Tampa (O) - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Prov

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Josh Collins JR-3 Embry-Riddle 4:04.13
2 Alexis Giraudineau SR-4 Saint Leo 4:05.26
3 William Hibbard SO-2 Florida Tech 4:11.53
4 Alex Bagby FR-1 Flagler 4:12.55
5 Jack Brooks FR-1 Embry-Riddle 4:12.85
6 Ethan Wattles FR-1 Palm Beach Atlantic 4:13.54
7 Justin Haine   Unattached 4:13.66
8 Aidan Barich FR-1 Tampa 4:13.80
9 Isaiah Barajas Senior Unattached 4:14.38
10 Chris McGuffin FR-1 Flagler 4:14.72
11 Kristian Bodden Junior Unattached 4:14.74
12 Jaylen Caneus FR-1 Florida Southern 4:14.75
13 Christopher Daniele SR-4 Florida Tech 4:15.26
14 Drew Gillespie FR-1 Tampa 4:18.25
15 Burch Greene SO-2 Saint Leo 4:18.55
16 Cameron Ellis FR-1 Tampa 4:19.86
17 Caleb McCort SR-4 Florida College 4:21.64
18 Sean Engerfried SR-4 Tampa 4:22.59
19 Ian Lacquement FR-1 Florida College 4:23.36
20 Daniel Manzella Freshman Unattached 4:24.27
21 Tyler Sutherland Senior Unattached 4:25.34
22 Anthony Whelan JR-3 Flagler 4:26.82
23 Samuel Lenes FR-1 Palm Beach Atlantic 4:29.29
24 James Cook JR-3 Florida College 4:37.98
  Chase McKee FR-1 Flagler NT
  Jacob Barnes SO-2 Saint Leo NT
  Brandon Castillo FR-1 Saint Leo NT
  Braedon Bensley SO-2 Valdosta State NT
  Luke Dickinson SO-2 Florida Southern NT
  Logan Kraus SO-2 Valdosta State DNS
  Dalton Pender SO-2 Valdosta State DNS
  Chris Flores FR-1 Valdosta State DNS
  Jan Figueroa Senior Narpletics DNS
  Alex Guy SO-2 Florida Southern DNS
  Paul Kraemer FR-1 Embry-Riddle DNS
  Aidan O'Leary SO-2 Saint Leo DNS
  Alex Bugielski JR-3 Florida Tech DNS
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Josh Collins JR-3 Embry-Riddle 4:04.13
3 William Hibbard SO-2 Florida Tech 4:11.53
4 Alex Bagby FR-1 Flagler 4:12.55
6 Ethan Wattles FR-1 Palm Beach Atlantic 4:13.54
7 Justin Haine   Unattached 4:13.66
8 Aidan Barich FR-1 Tampa 4:13.80
9 Isaiah Barajas Senior Unattached 4:14.38
10 Chris McGuffin FR-1 Flagler 4:14.72
11 Kristian Bodden Junior Unattached 4:14.74
13 Christopher Daniele SR-4 Florida Tech 4:15.26
15 Burch Greene SO-2 Saint Leo 4:18.55
  Jan Figueroa Senior Narpletics DNS
  Aidan O'Leary SO-2 Saint Leo DNS
  Alex Bugielski JR-3 Florida Tech DNS
  Paul Kraemer FR-1 Embry-Riddle DNS
  Alex Guy SO-2 Florida Southern DNS
  Chris Flores FR-1 Valdosta State DNS
  Logan Kraus SO-2 Valdosta State DNS
  Dalton Pender SO-2 Valdosta State DNS
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Alexis Giraudineau SR-4 Saint Leo 4:05.26
5 Jack Brooks FR-1 Embry-Riddle 4:12.85
12 Jaylen Caneus FR-1 Florida Southern 4:14.75
14 Drew Gillespie FR-1 Tampa 4:18.25
16 Cameron Ellis FR-1 Tampa 4:19.86
17 Caleb McCort SR-4 Florida College 4:21.64
18 Sean Engerfried SR-4 Tampa 4:22.59
19 Ian Lacquement FR-1 Florida College 4:23.36
20 Daniel Manzella Freshman Unattached 4:24.27
21 Tyler Sutherland Senior Unattached 4:25.34
22 Anthony Whelan JR-3 Flagler 4:26.82
23 Samuel Lenes FR-1 Palm Beach Atlantic 4:29.29
24 James Cook JR-3 Florida College 4:37.98
  Jacob Barnes SO-2 Saint Leo NT
  Brandon Castillo FR-1 Saint Leo NT
  Luke Dickinson SO-2 Florida Southern NT
  Braedon Bensley SO-2 Valdosta State NT
  Chase McKee FR-1 Flagler NT