January 22, 2022
|
UW-Stout-Sports & Fitness Center - Mennomenie, WI
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Caden Pearce JR-3 Wis.-La Crosse 22.95
2 Jalen Anderson JR-3 Viterbo 22.99
3 Brent Heilman SR-4 Wis.-Stout 23.11
4 Tyler Backes FR-1 Wis.-La Crosse 23.35
5 Owen Jelinek SO-2 Wis.-Stout 23.52
6 Trever Jensen FR-1 Wis.-River Falls 23.54
7 Jacob Lee SO-2 Wis.-La Crosse 23.62
8 Sam Mrochek FR-1 Wis.-La Crosse 23.73
9 Justin Kotarak SR-4 Wis.-La Crosse 23.85
10 Mackenson Steinberg JR-3 Wis.-Stout 23.86
11 Dylan Edland FR-1 Wis.-Stout 23.95
12 Richard Palma FR-1 Viterbo 24.49
13 Matt Boche FR-1 Wis.-River Falls 24.58
14 Caleb Royal FR-1 Wis.-River Falls 24.69
15 Jake Lawrence FR-1 Wis.-River Falls 24.79
16 Charlie Theis FR-1 Wis.-River Falls 24.81
17 Joel Alexander FR-1 Wis.-River Falls 24.93
18 Ryan Swecker SO-2 Crown 24.94
19 Broddy Mufind FR-1 Bethany Lutheran 25.38
20 Carter Aakre FR-1 Wis.-River Falls 25.61
21 Kyle McCullough FR-1 Wis.-River Falls 25.65
22 Carter Jack FR-1 Bethany Lutheran 26.20
23 Jarvis Owens FR-1 Bethany Lutheran 26.37
24 Esau Weyiouanna FR-1 Bethany Lutheran 27.35
25 Colten Pausch JR-3 Crown 27.71
26 Ty Dill-Erickson SO-2 Crown 28.32
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Carter Jack FR-1 Bethany Lutheran 26.20
23 Jarvis Owens FR-1 Bethany Lutheran 26.37
24 Esau Weyiouanna FR-1 Bethany Lutheran 27.35
25 Colten Pausch JR-3 Crown 27.71
26 Ty Dill-Erickson SO-2 Crown 28.32
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Charlie Theis FR-1 Wis.-River Falls 24.81
18 Ryan Swecker SO-2 Crown 24.94
19 Broddy Mufind FR-1 Bethany Lutheran 25.38
21 Kyle McCullough FR-1 Wis.-River Falls 25.65
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Owen Jelinek SO-2 Wis.-Stout 23.52
11 Dylan Edland FR-1 Wis.-Stout 23.95
14 Caleb Royal FR-1 Wis.-River Falls 24.69
20 Carter Aakre FR-1 Wis.-River Falls 25.61
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Justin Kotarak SR-4 Wis.-La Crosse 23.85
10 Mackenson Steinberg JR-3 Wis.-Stout 23.86
12 Richard Palma FR-1 Viterbo 24.49
15 Jake Lawrence FR-1 Wis.-River Falls 24.79
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Matt Boche FR-1 Wis.-River Falls 24.58
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Trever Jensen FR-1 Wis.-River Falls 23.54
7 Jacob Lee SO-2 Wis.-La Crosse 23.62
Men's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Tyler Backes FR-1 Wis.-La Crosse 23.35
8 Sam Mrochek FR-1 Wis.-La Crosse 23.73
17 Joel Alexander FR-1 Wis.-River Falls 24.93
Men's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Caden Pearce JR-3 Wis.-La Crosse 22.95
2 Jalen Anderson JR-3 Viterbo 22.99
3 Brent Heilman SR-4 Wis.-Stout 23.11