April 23, 2022
|
Tampa (O) - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: NCAA DII Prov

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joshua Wagner SR-4 Florida Southern 3:51.06 10
2 Luke Sweatman SO-2 Lynn 3:58.22 8
3 George Alexander FR-1 Tampa 3:59.19 6
4 Brady Zimmerman SO-2 Florida Southern 4:00.49 5
5 Bryson Yamnitz SO-2 Florida Southern 4:02.93 4
6 Paul Wales JR-3 Tampa 4:03.16 3
7 Tyler Ketcham JR-3 Palm Beach Atlantic 4:06.00 2
8 Alexis Giraudineau SR-4 Saint Leo 4:06.49 1
9 Eric Silva JR-3 Lynn 4:07.18 -
10 Devon Sullivan JR-3 Tampa 4:08.85 -
11 Sean Popik JR-3 Tampa 4:09.10 -
12 Aidan O'Leary SO-2 Saint Leo 4:11.60 -
13 Aidan Barich FR-1 Tampa 4:11.75 -
14 John Ross Donnes JR-3 Lynn 4:12.06 -
15 Ethan Wattles FR-1 Palm Beach Atlantic 4:12.33 -
16 Michael May III JR-3 Nova Southeastern 4:13.47 -
17 Luke Dickinson SO-2 Florida Southern 4:15.53 -
18 Yassin Raffay JR-3 Saint Leo 4:15.56 -
19 Aiden Redmond FR-1 Florida Southern 4:21.08 -
20 Burch Greene SO-2 Saint Leo 4:22.25 -
21 Lucas Mardis FR-1 Nova Southeastern 4:25.04 -
22 Bryan Ryder SO-2 Lynn 4:25.88 -
23 Samuel Lenes FR-1 Palm Beach Atlantic 4:26.77 -
24 Cameron Matejka FR-1 Lynn 4:26.86 -
25 Sean Engerfried SR-4 Tampa 4:27.90 -
26 Cameron Ellis FR-1 Tampa 4:27.99 -
27 Drew Gillespie FR-1 Tampa 4:28.21 -
28 Brandon Castillo FR-1 Saint Leo 4:29.56 -
29 Alex Bugielski JR-3 Florida Tech 4:53.78 -
  Mason Jones SR-4 Florida Southern DNF   
  Ayden Morales FR-1 Tampa DNS   
  Jacob Barnes SO-2 Saint Leo DNS   
  Caden Kwiatkowski FR-1 Florida Southern DNS   
  Joseph Haynes FR-1 Lynn DNS   
  Evan Cardec FR-1 Lynn DNS   
  Alex Guy SO-2 Florida Southern DNS   
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 John Ross Donnes JR-3 Lynn 4:12.06 -
15 Ethan Wattles FR-1 Palm Beach Atlantic 4:12.33 -
16 Michael May III JR-3 Nova Southeastern 4:13.47 -
17 Luke Dickinson SO-2 Florida Southern 4:15.53 -
19 Aiden Redmond FR-1 Florida Southern 4:21.08 -
21 Lucas Mardis FR-1 Nova Southeastern 4:25.04 -
23 Samuel Lenes FR-1 Palm Beach Atlantic 4:26.77 -
24 Cameron Matejka FR-1 Lynn 4:26.86 -
25 Sean Engerfried SR-4 Tampa 4:27.90 -
26 Cameron Ellis FR-1 Tampa 4:27.99 -
27 Drew Gillespie FR-1 Tampa 4:28.21 -
28 Brandon Castillo FR-1 Saint Leo 4:29.56 -
29 Alex Bugielski JR-3 Florida Tech 4:53.78 -
  Joseph Haynes FR-1 Lynn DNS   
  Evan Cardec FR-1 Lynn DNS   
  Caden Kwiatkowski FR-1 Florida Southern DNS   
  Jacob Barnes SO-2 Saint Leo DNS   
  Ayden Morales FR-1 Tampa DNS   
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Joshua Wagner SR-4 Florida Southern 3:51.06 10
2 Luke Sweatman SO-2 Lynn 3:58.22 8
3 George Alexander FR-1 Tampa 3:59.19 6
4 Brady Zimmerman SO-2 Florida Southern 4:00.49 5
5 Bryson Yamnitz SO-2 Florida Southern 4:02.93 4
6 Paul Wales JR-3 Tampa 4:03.16 3
7 Tyler Ketcham JR-3 Palm Beach Atlantic 4:06.00 2
8 Alexis Giraudineau SR-4 Saint Leo 4:06.49 1
9 Eric Silva JR-3 Lynn 4:07.18 -
10 Devon Sullivan JR-3 Tampa 4:08.85 -
11 Sean Popik JR-3 Tampa 4:09.10 -
12 Aidan O'Leary SO-2 Saint Leo 4:11.60 -
13 Aidan Barich FR-1 Tampa 4:11.75 -
18 Yassin Raffay JR-3 Saint Leo 4:15.56 -
20 Burch Greene SO-2 Saint Leo 4:22.25 -
22 Bryan Ryder SO-2 Lynn 4:25.88 -
  Mason Jones SR-4 Florida Southern DNF   
  Alex Guy SO-2 Florida Southern DNS