April 22-23, 2022
|
Concordia University, St. Paul - St. Paul, MN
ICON KEY: NCAA DII Prov NCCAA

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alexandra Maddux JR-3 Hamline 2:15.29
2 Annessa Ihde FR-1 Bethel (Minn.) 2:16.78
3 Lucy Hoelscher SO-2 Hamline 2:21.73
4 MaKenna Thurston SO-2 Minnesota State 2:21.91
5 Clara Welhouse JR-3 St. Cloud State 2:22.11
6 Alicia Belany FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:22.36
7 Amaya Lyrek JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:22.87
8 Alaina Steele FR-1 Minnesota-Duluth 2:23.08
9 Abby Parent Sophomore Unattached 2:23.92
10 Isabella D'Burke JR-3 Concordia-St. Paul 2:24.01
11 Grace Cole JR-3 Bethel (Minn.) 2:24.93
12 Malakai Holloway JR-3 Bethel (Minn.) 2:26.16
13 Kristina Rohrer SO-2 St. Olaf 2:26.30
14 Olivia Edstrom SO-2 St. Olaf 2:26.97
15 Lindsey Bernardy FR-1 Hamline 2:27.12
16 Lena Stern SR-4 Macalester 2:27.43
17 Mackenzie Gaherty JR-3 Minnesota State 2:29.27
18 Riley Mauzer JR-3 St. Olaf 2:29.52
19 Emma Mader SR-4 Hamline 2:30.17
20 Allie Butte FR-1 St. Cloud State 2:30.25
21 Lilianne Tapper JR-3 St. Scholastica 2:31.53
22 Elizabeth Lofstad SO-2 North Central (Minn.) 2:32.45
23 Gracie Gerber FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:32.46
24 Madeline Rodriguez JR-3 Macalester 2:33.08
25 Jaid Perry JR-3 Concordia-St. Paul 2:33.09
26 Miranda Kerndt FR-1 Hamline 2:33.19
27 Emily Beckmann JR-3 Minnesota State 2:33.62
28 Katelyn Chromy SO-2 St. Scholastica 2:33.83
29 Esther Nelson FR-1 Bethel (Minn.) 2:35.44
30 Ashley Mills FR-1 St. Cloud State 2:35.48
31 Julia Clark SR-4 St. Catherine (Minn.) 2:36.42
32 Lauren Sertich FR-1 St. Cloud State 2:37.22
33 Jules Fromm FR-1 St. Olaf 2:37.86
34 Ellie Sablak FR-1 Macalester 2:38.13
35 Kaye Rysdahl FR-1 Bethel (Minn.) 2:39.60
36 Jalisa Mathews SO-2 Hamline 2:40.09
37 Anya Swanson SR-4 St. Catherine (Minn.) 2:40.39
38 Emma Meyer SR-4 St. Catherine (Minn.) 2:43.04
39 Chloe Kintop JR-3 Augsburg 2:44.77
40 Lizzy Erlandson SR-4 St. Catherine (Minn.) 2:45.19
41 Sarah Rey FR-1 Bethel (Minn.) 2:45.44
42 Anna Warren FR-1 Macalester 2:46.63
43 Larissa Minshull FR-1 Bethel (Minn.) 2:55.10
44 Heather Long FR-1 Bethel (Minn.) 3:11.26
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alexandra Maddux JR-3 Hamline 2:15.29
2 Annessa Ihde FR-1 Bethel (Minn.) 2:16.78
3 Lucy Hoelscher SO-2 Hamline 2:21.73
4 MaKenna Thurston SO-2 Minnesota State 2:21.91
5 Clara Welhouse JR-3 St. Cloud State 2:22.11
6 Alicia Belany FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:22.36
7 Amaya Lyrek JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:22.87
9 Abby Parent Sophomore Unattached 2:23.92
10 Isabella D'Burke JR-3 Concordia-St. Paul 2:24.01
16 Lena Stern SR-4 Macalester 2:27.43
23 Gracie Gerber FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:32.46
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Alaina Steele FR-1 Minnesota-Duluth 2:23.08
11 Grace Cole JR-3 Bethel (Minn.) 2:24.93
12 Malakai Holloway JR-3 Bethel (Minn.) 2:26.16
13 Kristina Rohrer SO-2 St. Olaf 2:26.30
14 Olivia Edstrom SO-2 St. Olaf 2:26.97
15 Lindsey Bernardy FR-1 Hamline 2:27.12
17 Mackenzie Gaherty JR-3 Minnesota State 2:29.27
19 Emma Mader SR-4 Hamline 2:30.17
20 Allie Butte FR-1 St. Cloud State 2:30.25
25 Jaid Perry JR-3 Concordia-St. Paul 2:33.09
27 Emily Beckmann JR-3 Minnesota State 2:33.62
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Riley Mauzer JR-3 St. Olaf 2:29.52
22 Elizabeth Lofstad SO-2 North Central (Minn.) 2:32.45
24 Madeline Rodriguez JR-3 Macalester 2:33.08
26 Miranda Kerndt FR-1 Hamline 2:33.19
29 Esther Nelson FR-1 Bethel (Minn.) 2:35.44
31 Julia Clark SR-4 St. Catherine (Minn.) 2:36.42
32 Lauren Sertich FR-1 St. Cloud State 2:37.22
33 Jules Fromm FR-1 St. Olaf 2:37.86
35 Kaye Rysdahl FR-1 Bethel (Minn.) 2:39.60
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
21 Lilianne Tapper JR-3 St. Scholastica 2:31.53
28 Katelyn Chromy SO-2 St. Scholastica 2:33.83
30 Ashley Mills FR-1 St. Cloud State 2:35.48
34 Ellie Sablak FR-1 Macalester 2:38.13
36 Jalisa Mathews SO-2 Hamline 2:40.09
37 Anya Swanson SR-4 St. Catherine (Minn.) 2:40.39
38 Emma Meyer SR-4 St. Catherine (Minn.) 2:43.04
39 Chloe Kintop JR-3 Augsburg 2:44.77
40 Lizzy Erlandson SR-4 St. Catherine (Minn.) 2:45.19
41 Sarah Rey FR-1 Bethel (Minn.) 2:45.44
42 Anna Warren FR-1 Macalester 2:46.63
43 Larissa Minshull FR-1 Bethel (Minn.) 2:55.10
44 Heather Long FR-1 Bethel (Minn.) 3:11.26