May 19, 2022
|
UW-La Crosse - La Crosse, WI

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Aaron Easker 8 Wisconsin Runner Racing T 14:29.51
2 Munir Isahak SR-4 Concordia-Moorhead 14:40.33
3 Isaac Wegner SO-2 Wis.-La Crosse 14:56.29
4 Josh Evans   Unattached 14:58.07
5 Colin Beck SR-4 Luther 15:09.52
6 Dan Lau JR-3 Wis.-Eau Claire 15:10.28
7 Mason Shea FR-1 Wis.-Eau Claire 15:15.81
8 Andy Goldsmith JR-3 St. John's (Minn.) 15:16.78
9 Tom Altier SR-4 Luther 15:21.06
10 Alex Strojny FR-1 Wis.-La Crosse 15:22.93
11 Eamon Cavanaugh FR-1 St. John's (Minn.) 15:26.26
12 Brett Haffner SR-4 Wis.-Eau Claire 15:26.35
13 Joseph Kehoe JR-3 Wis.-Oshkosh 15:29.21
14 Sid Gross JR-3 Wis.-Eau Claire 15:29.36
15 Ben Stangel FR-1 Wis.-La Crosse 15:34.76
16 Tracy Bye FR-1 Wis.-La Crosse 15:35.81
17 Andrew Skemp FR-1 St. Olaf 15:37.43
18 Adam McCollor Junior Unattached 15:41.06
19 Jesse Peterson FR-1 Wis.-Eau Claire 15:42.47
20 Jonah Decleene FR-1 Ripon 15:53.18
21 Reed Anderson SR-4 Wis.-La Crosse 15:55.21
22 Ryan Rogers SR-4 Luther 15:57.09
23 Joey Thaler FR-1 Wis.-Eau Claire 15:57.66
24 Fred Farrand SR-4 Luther 16:01.32
25 Ryan Dolnik JR-3 Wis.-Oshkosh 16:01.91
26 Kaeden Fellingham SO-2 Luther 16:02.45
27 Joey Barber FR-1 Wis.-Eau Claire 16:04.77
28 Caleb Burjes SR-4 Luther 16:12.38
29 Quenton Max SR-4 Luther 16:14.02
30 Billy Daniels JR-3 Lawrence 16:24.75
31 Dylan Bartness FR-1 St. John's (Minn.) 16:34.01
32 Caleb Boudreau FR-1 Wis.-Eau Claire 16:42.50
  Spencer Moon SO-2 Simpson (Iowa) DNF
  Harry Dudley SR-4 Simpson (Iowa) DNF
  Ethan Gregg SO-2 Wis.-La Crosse DNF
  Chad Franz SO-2 Wis.-La Crosse DNF
  Christopher Wolfe FR-1 Wis.-La Crosse DNF
  Logan Bocovich SO-2 St. Olaf DNF
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Eamon Cavanaugh FR-1 St. John's (Minn.) 15:26.26
14 Sid Gross JR-3 Wis.-Eau Claire 15:29.36
15 Ben Stangel FR-1 Wis.-La Crosse 15:34.76
16 Tracy Bye FR-1 Wis.-La Crosse 15:35.81
18 Adam McCollor Junior Unattached 15:41.06
19 Jesse Peterson FR-1 Wis.-Eau Claire 15:42.47
20 Jonah Decleene FR-1 Ripon 15:53.18
22 Ryan Rogers SR-4 Luther 15:57.09
23 Joey Thaler FR-1 Wis.-Eau Claire 15:57.66
24 Fred Farrand SR-4 Luther 16:01.32
25 Ryan Dolnik JR-3 Wis.-Oshkosh 16:01.91
26 Kaeden Fellingham SO-2 Luther 16:02.45
28 Caleb Burjes SR-4 Luther 16:12.38
29 Quenton Max SR-4 Luther 16:14.02
30 Billy Daniels JR-3 Lawrence 16:24.75
31 Dylan Bartness FR-1 St. John's (Minn.) 16:34.01
32 Caleb Boudreau FR-1 Wis.-Eau Claire 16:42.50
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Aaron Easker 8 Wisconsin Runner Racing T 14:29.51
2 Munir Isahak SR-4 Concordia-Moorhead 14:40.33
3 Isaac Wegner SO-2 Wis.-La Crosse 14:56.29
4 Josh Evans   Unattached 14:58.07
5 Colin Beck SR-4 Luther 15:09.52
6 Dan Lau JR-3 Wis.-Eau Claire 15:10.28
7 Mason Shea FR-1 Wis.-Eau Claire 15:15.81
8 Andy Goldsmith JR-3 St. John's (Minn.) 15:16.78
9 Tom Altier SR-4 Luther 15:21.06
10 Alex Strojny FR-1 Wis.-La Crosse 15:22.93
12 Brett Haffner SR-4 Wis.-Eau Claire 15:26.35
13 Joseph Kehoe JR-3 Wis.-Oshkosh 15:29.21
17 Andrew Skemp FR-1 St. Olaf 15:37.43
21 Reed Anderson SR-4 Wis.-La Crosse 15:55.21
27 Joey Barber FR-1 Wis.-Eau Claire 16:04.77
  Chad Franz SO-2 Wis.-La Crosse DNF
  Spencer Moon SO-2 Simpson (Iowa) DNF
  Harry Dudley SR-4 Simpson (Iowa) DNF
  Christopher Wolfe FR-1 Wis.-La Crosse DNF
  Ethan Gregg SO-2 Wis.-La Crosse DNF
  Logan Bocovich SO-2 St. Olaf DNF