January 21, 2023
|
Houston-Yeoman FH-Banked
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NJCAA

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Cody Branch SR-4 Dillard 26.15 21.79 17.00 25.06 22.67
2 Anterius Brown Senior Unattached 17.97 22.18 25.51 20.19 19.74
3 Ja'Qualon Scott FR-1 TAMU-Kingsville 23.42 22.30 25.20 23.87 24.76
4 Parnelle Shands SO-2 Hardin-Simmons 17.47 22.39 28.22 19.48 24.63
5 Jalen Bell FR-1 Our Lady of the Lake 24.43 22.41 23.98 23.98 27.57
6 Kaleb McClendon SR-4 Dillard 23.01 22.55 26.61 27.06 20.75
7 Kirk Baril   Unattached 27.33 22.58 29.36 25.75 21.23
8 Julian Verastegui FR-1 Our Lady of the Lake 16.09 22.65 26.96 20.39 17.90
9 Cerrone Thompson FR-1 Our Lady of the Lake 28.86 22.72 28.40 16.59 21.82
10 Jacob White SR-4 LeTourneau 25.02 22.74 26.38 23.65 26.84
11 Richard Davis FR-1 Our Lady of the Lake 21.52 22.89 18.77 29.07 18.09
12 Dazjhon Taylor Freshman SHYNE Athletics 24.31 22.93 22.70 29.35 24.31
13 Michael Samihamba JR-3 TAMU-Kingsville 29.87 22.97 27.57 29.41 28.26
14 Tony Benitez FR-1 TAMU-Kingsville 24.94 23.09 20.32 26.56 20.09
15 Rodney Webber FR-1 Our Lady of the Lake 18.27 23.12 27.29 24.28 21.04
16 Christopher Watson JR-3 Dillard 24.52 23.13 22.67 21.51 23.13
17 Tr'Darius Taylor FR-1 Our Lady of the Lake 29.88 23.16 28.95 27.80 21.77
18 tanner wright Senior United States Paralympic 20.86 23.17 22.02 25.95 19.00
19 Troy Stinson FR-1 Our Lady of the Lake 25.34 23.24 22.55 20.92 22.08
20 Justin Bingham FR-1 Hardin-Simmons 25.59 23.26 23.26 16.98 29.31
21 Orie Piken FR-1 Trinity (Tex.) 25.87 23.30 29.36 29.60 22.14
22 Jesus Riefkohl-Delgado FR-1 Our Lady of the Lake 24.58 23.41 19.90 17.80 30.20
23 Bryson Dyer JR-3 TAMU-Kingsville 27.19 23.44 26.96 27.66 17.35
24 Ruben Davis FR-1 Our Lady of the Lake 25.80 23.45 17.36 27.91 26.50
25 James Hadnot FR-1 Southwestern Christian College 16.44 23.48 24.42 19.96 23.72
26 Sean Lin FR-1 Our Lady of the Lake 27.10 23.56 26.63 19.09 17.44
27 Kareem Mason FR-1 Hardin-Simmons 27.67 23.65 23.18 19.87 19.63
28 Sean Huff FR-1 TAMU-Kingsville 19.90 23.68 25.58 29.13 30.31
29 Matthew Sandoval SO-2 TAMU-Kingsville 17.77 23.69 16.82 23.46 17.06
30 Joaquin Ramirez FR-1 Our Lady of the Lake 19.45 23.71 19.92 28.22 30.83
31 Drew Bullinger SR-4 Trinity (Tex.) 20.64 23.72 16.61 25.86 21.35
32 Kaden Landeros FR-1 Hardin-Simmons 20.64 23.72 28.23 24.91 23.01
33 Desmond Benham SR-4 Huston-Tillotson 23.74 23.74 28.02 26.12 19.23
34 Kaleb Maryland Freshman SHYNE Athletics 18.06 23.76 25.66 23.53 17.35
35 Cristian Montes Freshman Unattached 27.15 23.81 23.58 29.53 28.58
36 Elijah Allen SO-2 Ranger 27.74 23.91 25.59 29.41 17.22
37 Javarian Belcha JR-3 Hardin-Simmons 23.04 24.00 20.64 24.72 22.08
38 Orrin Green FR-1 Ranger 23.54 24.02 19.22 25.95 23.06
39 Jeremy Chapa   Unattached 25.74 24.05 22.61 22.85 19.00
40 Francisco Contreras FR-1 Our Lady of the Lake 20.22 24.07 19.98 21.19 28.17
41 Aiden Chalk FR-1 Hardin-Simmons 20.28 24.14 30.18 24.63 25.35
42 Evan Witt SR-4 Trinity (Tex.) 23.51 24.23 24.23 16.97 23.26
43 Chris Freeman JR-3 Hardin-Simmons 17.23 24.26 28.15 22.32 24.02
44 Samuel Wyatt FR-1 LeTourneau 22.32 24.26 31.54 21.84 26.69
45 Austin Lee JR-3 Trinity (Tex.) 20.21 24.35 20.95 26.55 26.55
46 Jalen Leonce JR-3 Trinity (Tex.) 29.39 24.49 17.64 25.47 20.09
47 Bain Shanklin FR-1 Hardin-Simmons 27.76 24.56 17.69 19.65 23.58
48 Marco Boisselier SR-4 Trinity (Tex.) 31.45 24.57 19.17 30.72 18.43
49 Nathan Wheelington SO-2 Hardin-Simmons 29.56 24.63 19.95 24.39 26.11
50 Benjamin Sweatt FR-1 LeTourneau 28.49 24.77 30.97 20.32 18.33
51 Colton Fears FR-1 LeTourneau 22.51 25.57 18.93 28.13 32.99
52 Korey Grant FR-1 Ranger 22.70 25.79 33.02 30.18 30.44
  Jackie Wilson SR-4 Huston-Tillotson DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
25 James Hadnot FR-1 Southwestern Christian College 21.37 27.48 23.48
27 Kareem Mason FR-1 Hardin-Simmons 28.38 19.87 23.65
36 Elijah Allen SO-2 Ranger 17.22 20.57 23.91
38 Orrin Green FR-1 Ranger 20.66 19.94 24.02
52 Korey Grant FR-1 Ranger 30.18 21.93 25.79
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
20 Justin Bingham FR-1 Hardin-Simmons 24.43 28.85 26.06 23.26 18.61
40 Francisco Contreras FR-1 Our Lady of the Lake 17.33 22.15 29.85 24.07 25.76
41 Aiden Chalk FR-1 Hardin-Simmons 28.97 21.49 18.83 24.14 24.63
47 Bain Shanklin FR-1 Hardin-Simmons 31.44 30.21 31.69 24.56 24.07
49 Nathan Wheelington SO-2 Hardin-Simmons 21.68 17.98 24.14 24.63 28.08
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
34 Kaleb Maryland Freshman SHYNE Athletics 23.76
35 Cristian Montes Freshman Unattached 23.81
43 Chris Freeman JR-3 Hardin-Simmons 24.26
50 Benjamin Sweatt FR-1 LeTourneau 24.77
51 Colton Fears FR-1 LeTourneau 25.57
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
24 Ruben Davis FR-1 Our Lady of the Lake 19.94 23.45
32 Kaden Landeros FR-1 Hardin-Simmons 28.71 23.72
46 Jalen Leonce JR-3 Trinity (Tex.) 22.29 24.49
48 Marco Boisselier SR-4 Trinity (Tex.) 31.95 24.57
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
39 Jeremy Chapa   Unattached 26.46 24.05
42 Evan Witt SR-4 Trinity (Tex.) 16.97 24.23
44 Samuel Wyatt FR-1 LeTourneau 29.36 24.26
Men's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
12 Dazjhon Taylor Freshman SHYNE Athletics 17.89 26.14 16.06 22.93
21 Orie Piken FR-1 Trinity (Tex.) 26.10 27.27 26.80 23.30
26 Sean Lin FR-1 Our Lady of the Lake 27.57 18.62 24.51 23.56
45 Austin Lee JR-3 Trinity (Tex.) 19.00 25.82 19.00 24.35
Men's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
8 Julian Verastegui FR-1 Our Lady of the Lake 29.22 21.75 28.77 20.84 22.65
11 Richard Davis FR-1 Our Lady of the Lake 21.75 29.07 20.61 17.17 22.89
14 Tony Benitez FR-1 TAMU-Kingsville 18.01 23.32 24.48 21.02 23.09
16 Christopher Watson JR-3 Dillard 29.61 27.07 18.28 26.60 23.13
31 Drew Bullinger SR-4 Trinity (Tex.) 24.67 17.08 22.30 18.51 23.72
Men's 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 tanner wright Senior United States Paralympic 23.17
28 Sean Huff FR-1 TAMU-Kingsville 23.68
Men's 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
7 Kirk Baril   Unattached 21.45 19.65 22.58 27.55
29 Matthew Sandoval SO-2 TAMU-Kingsville 18.25 21.56 23.69 18.96
33 Desmond Benham SR-4 Huston-Tillotson 20.18 21.61 23.74 24.93
Men's 200 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Jalen Bell FR-1 Our Lady of the Lake 22.41 21.74 28.91 19.72 26.67 22.19 22.64
19 Troy Stinson FR-1 Our Lady of the Lake 23.24 19.76 26.50 22.31 19.06 26.03 16.27
37 Javarian Belcha JR-3 Hardin-Simmons 24.00 30.24 27.36 17.52 19.68 27.12 23.28
  Jackie Wilson SR-4 Huston-Tillotson DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 200 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Cerrone Thompson FR-1 Our Lady of the Lake 22.72
15 Rodney Webber FR-1 Our Lady of the Lake 23.12
23 Bryson Dyer JR-3 TAMU-Kingsville 23.44
Men's 200 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Anterius Brown Senior Unattached 28.17 22.18
10 Jacob White SR-4 LeTourneau 17.06 22.74
17 Tr'Darius Taylor FR-1 Our Lady of the Lake 17.37 23.16
30 Joaquin Ramirez FR-1 Our Lady of the Lake 23.24 23.71
Men's 200 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
4 Parnelle Shands SO-2 Hardin-Simmons 20.60 17.02 22.39
13 Michael Samihamba JR-3 TAMU-Kingsville 18.84 24.12 22.97
22 Jesus Riefkohl-Delgado FR-1 Our Lady of the Lake 28.33 25.76 23.41
Men's 200 Meters Section 15
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Cody Branch SR-4 Dillard 21.79
3 Ja'Qualon Scott FR-1 TAMU-Kingsville 22.30
6 Kaleb McClendon SR-4 Dillard 22.55