April 14, 2023
|
UW-Platteville - Platteville, WI

Men's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Kobe Chandler FR-1 Wis.-Whitewater 52.18 48.76 10
2 Ted Kruse SO-2 Loras 57.54 48.76 8
3 Devin Williams FR-1 Wis.-Oshkosh 46.64 49.09 6
4 Londyn Little SO-2 Wis.-Oshkosh 1:01.20 49.35 5
5 Jacob Hohman FR-1 Wis.-La Crosse 39.58 50.09 4
6 Luke Zanis JR-3 Wis.-Whitewater 45.18 50.20 3
7 Keaton Anderson JR-3 Dubuque 37.29 50.38 2
8 Nehemiah Griffin SO-2 Dubuque 1:02.50 50.40 1
9 Easton Stackis FR-1 Loras 49.99 50.49 -
10 Keyshawn Harris FR-1 Wartburg 36.96 50.62 -
11 Rashaad Henderson SO-2 Wis.-Oshkosh 46.67 50.72 -
12 Will Kieffer SO-2 Loras 1:02.93 50.75 -
13 Brad Brewer SO-2 Wis.-Stevens Point 46.74 50.80 -
14 Aiden Leist FR-1 Wis.-Stevens Point 35.65 50.92 -
15 Hunter Rickels SR-4 Loras 51.18 51.18 -
16 Will Kaashagen SO-2 Wis.-Whitewater 54.04 51.46 -
17 Evan Graves FR-1 Wis.-Platteville 36.15 51.63 -
18 Max Leibham FR-1 Wis.-Whitewater 52.17 51.65 -
19 Chris Kalies FR-1 Wis.-Stevens Point 1:00.03 51.75 -
20 Hunter Manuel SO-2 Wis.-Whitewater 38.95 51.93 -
21 Austin Henschel SO-2 Dubuque 44.49 52.34 -
22 DJ Almada SO-2 Loras 1:02.84 52.36 -
23 Darin Laux FR-1 Wis.-Whitewater 1:03.48 52.90 -
24 Gabriel Coleman FR-1 Wis.-Platteville 1:02.61 53.06 -
25 Fenyx Morningdove FR-1 Wis.-Oshkosh 1:05.95 53.18 -
26 Evan Wendland JR-3 Wis.-Oshkosh 54.28 53.74 -
27 Blaine Springer JR-3 Edgewood 41.04 53.99 -
28 Dillon Leffler SO-2 Dubuque 56.21 55.10 -
29 Eian Ziemer FR-1 Wis.-Platteville 1:10.60 55.59 -
Men's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
22 DJ Almada SO-2 Loras 42.42 42.94 52.36 52.89 -
24 Gabriel Coleman FR-1 Wis.-Platteville 40.33 42.98 53.06 56.78 -
28 Dillon Leffler SO-2 Dubuque 1:00.61 59.51 55.10 1:06.12 -
29 Eian Ziemer FR-1 Wis.-Platteville 1:06.16 1:11.16 55.59 48.92 -
Men's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Keaton Anderson JR-3 Dubuque 50.38 2
15 Hunter Rickels SR-4 Loras 51.18 -
18 Max Leibham FR-1 Wis.-Whitewater 51.65 -
20 Hunter Manuel SO-2 Wis.-Whitewater 51.93 -
21 Austin Henschel SO-2 Dubuque 52.34 -
23 Darin Laux FR-1 Wis.-Whitewater 52.90 -
26 Evan Wendland JR-3 Wis.-Oshkosh 53.74 -
27 Blaine Springer JR-3 Edgewood 53.99 -
Men's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
5 Jacob Hohman FR-1 Wis.-La Crosse 1:01.61 48.59 50.09 4
8 Nehemiah Griffin SO-2 Dubuque 48.89 38.81 50.40 1
10 Keyshawn Harris FR-1 Wartburg 39.49 42.02 50.62 -
12 Will Kieffer SO-2 Loras 51.26 45.17 50.75 -
13 Brad Brewer SO-2 Wis.-Stevens Point 47.25 37.09 50.80 -
17 Evan Graves FR-1 Wis.-Platteville 36.66 1:07.12 51.63 -
Men's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
9 Easton Stackis FR-1 Loras 50.49 48.98 55.54 -
14 Aiden Leist FR-1 Wis.-Stevens Point 50.92 50.41 1:02.13 -
16 Will Kaashagen SO-2 Wis.-Whitewater 51.46 58.67 46.83 -
19 Chris Kalies FR-1 Wis.-Stevens Point 51.75 55.89 43.47 -
25 Fenyx Morningdove FR-1 Wis.-Oshkosh 53.18 1:07.54 1:08.61 -
Men's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kobe Chandler FR-1 Wis.-Whitewater 48.76 10
2 Ted Kruse SO-2 Loras 48.76 8
3 Devin Williams FR-1 Wis.-Oshkosh 49.09 6
4 Londyn Little SO-2 Wis.-Oshkosh 49.35 5
6 Luke Zanis JR-3 Wis.-Whitewater 50.20 3
11 Rashaad Henderson SO-2 Wis.-Oshkosh 50.72 -