May 5- 6, 2023
|
UW-Whitewater - Whitewater, WI

Women's 800 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Cyna Madigan SO-2 Wis.-Oshkosh 2:19.25 1:36.40 1:51.13 2:15.23 1:36.40 2:13.89 10
2 Maddie Hannan JR-3 Wis.-La Crosse 2:40.96 1:45.97 2:40.96 1:59.38 2:19.50 2:14.13 8
3 Brooke Wellhausen SR-4 Wis.-Stevens Point 2:50.87 2:53.58 2:06.12 2:19.68 2:07.48 2:15.61 6
4 Libby Geisness JR-3 Wis.-Oshkosh 2:31.32 2:49.04 2:46.31 1:57.24 1:50.42 2:16.32 5
5 Paige Fassbender SO-2 Wis.-Whitewater 1:51.31 2:44.91 2:44.91 1:58.19 2:54.53 2:17.42 4
6 Anna Schueth JR-3 Wis.-Eau Claire 2:07.01 2:36.00 2:47.04 1:47.68 2:24.96 2:18.05 3
7 Greta Koehler JR-3 Wis.-La Crosse 2:47.13 2:05.69 2:07.07 2:02.93 2:04.31 2:18.12 2
8 Lauren Jex FR-1 Wis.-Eau Claire 2:43.45 1:46.18 1:39.19 2:36.47 2:08.53 2:19.70 1
9 Kaitlyn Galgon SR-4 Wis.-Platteville 2:09.12 1:38.24 2:37.18 2:27.36 1:41.05 2:20.34 -

Women's 800 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Maddie Hannan JR-3 Wis.-La Crosse 2:11.07 1:34.37 1:46.17 2:28.11 1:44.86 2:49.08 2:09.76
2 Cyna Madigan SO-2 Wis.-Oshkosh 2:13.64 2:31.02 1:36.22 2:24.34 2:31.02 2:01.62 2:05.63
3 Brooke Wellhausen SR-4 Wis.-Stevens Point 2:14.11 2:14.11 2:18.14 2:30.21 2:10.09 2:12.77 1:52.66
4 Greta Koehler JR-3 Wis.-La Crosse 2:12.53 2:41.69 1:55.31 2:35.06 1:46.03 2:43.02 1:36.75
5 Paige Fassbender SO-2 Wis.-Whitewater 2:13.80 1:47.04 2:16.48 1:41.69 1:44.37 2:44.58 2:31.20
6 Libby Geisness JR-3 Wis.-Oshkosh 2:15.85 1:40.53 2:06.34 1:54.12 1:44.61 2:09.06 1:47.33
7 Kaitlyn Galgon SR-4 Wis.-Platteville 2:15.17 1:57.60 2:35.45 1:49.49 2:00.31 2:17.88 2:01.66
8 Anna Schueth JR-3 Wis.-Eau Claire 2:15.31 1:45.55 2:18.02 1:53.66 2:36.96 1:49.61 1:50.96
9 Lauren Jex FR-1 Wis.-Eau Claire 2:16.60 1:52.02 1:43.82 2:22.07 1:46.55 2:49.39 1:53.38
10 Brekkyn Lammert SO-2 Wis.-Stout 2:16.69 2:39.93 1:37.05 1:53.46 2:35.83 1:49.36 1:43.89
11 Julia Anderson JR-3 Wis.-La Crosse 2:19.07 1:56.82 1:49.87 2:53.84 2:19.07 3:00.80 2:44.11
12 Hannah Daws FR-1 Wis.-Stout 2:19.33 1:44.50 1:57.04 2:06.79 2:51.38 1:41.71 3:01.13
13 Kylie Stockton FR-1 Wis.-La Crosse 2:19.84 2:33.83 2:00.27 2:07.26 1:49.08 2:15.65 2:28.23
14 Sydney Reisner SO-2 Wis.-Stout 2:20.99 2:30.86 3:00.47 3:03.29 2:54.83 2:08.30 2:49.19
15 Olivia Stenzel FR-1 Wis.-Oshkosh 2:21.74 1:53.40 2:18.91 2:51.51 2:33.08 1:47.73 2:08.99
16 Cailyn Kuechle FR-1 Wis.-River Falls 2:21.81 2:57.27 1:57.71 1:56.29 2:34.58 3:04.36 2:01.96
17 Meygan Benzing JR-3 Wis.-Oshkosh 2:22.19 2:37.83 2:12.24 3:04.85 1:43.80 1:58.02 2:43.52
18 Grace Bisswurm FR-1 Wis.-La Crosse 2:22.54 2:38.22 2:25.39 2:42.50 2:39.65 3:05.31 2:43.93
19 Roxanne Temple SR-4 Wis.-Whitewater 2:23.44 2:37.79 2:23.44 3:05.04 1:44.72 2:59.30 2:52.13
20 Katie Erb FR-1 Wis.-Whitewater 2:23.79 1:56.47 2:22.36 2:33.86 2:23.79 2:55.43 1:40.66
21 Kylee Sauers FR-1 Wis.-Stevens Point 2:27.52 2:18.67 2:03.92 2:33.42 1:46.22 2:05.40 2:05.40
22 Jessica Wilson FR-1 Wis.-La Crosse 2:31.87 3:09.84 2:10.61 2:27.32 1:49.35 2:28.84 2:36.43
Women's 800 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Brooke Wellhausen SR-4 Wis.-Stevens Point 2:07.41 2:14.11
6 Libby Geisness JR-3 Wis.-Oshkosh 1:43.25 2:15.85
9 Lauren Jex FR-1 Wis.-Eau Claire 2:01.58 2:16.60
10 Brekkyn Lammert SO-2 Wis.-Stout 2:16.69 2:16.69
15 Olivia Stenzel FR-1 Wis.-Oshkosh 1:46.31 2:21.74
16 Cailyn Kuechle FR-1 Wis.-River Falls 2:21.81 2:21.81
19 Roxanne Temple SR-4 Wis.-Whitewater 2:36.35 2:23.44
21 Kylee Sauers FR-1 Wis.-Stevens Point 3:11.78 2:27.52
Women's 800 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Cyna Madigan SO-2 Wis.-Oshkosh 2:01.62 2:33.69 2:13.64
5 Paige Fassbender SO-2 Wis.-Whitewater 2:19.16 2:35.21 2:13.80
7 Kaitlyn Galgon SR-4 Wis.-Platteville 2:47.61 2:47.61 2:15.17
11 Julia Anderson JR-3 Wis.-La Crosse 2:30.20 2:41.33 2:19.07
13 Kylie Stockton FR-1 Wis.-La Crosse 1:51.88 2:54.80 2:19.84
14 Sydney Reisner SO-2 Wis.-Stout 2:20.99 2:09.71 2:20.99
22 Jessica Wilson FR-1 Wis.-La Crosse 3:06.80 3:06.80 2:31.87
Women's 800 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Maddie Hannan JR-3 Wis.-La Crosse 1:33.06 2:11.07 1:59.28 1:59.28 2:08.45
4 Greta Koehler JR-3 Wis.-La Crosse 1:56.63 2:12.53 2:45.67 1:47.35 1:56.63
8 Anna Schueth JR-3 Wis.-Eau Claire 2:55.91 2:15.31 1:53.66 2:26.14 2:31.55
12 Hannah Daws FR-1 Wis.-Stout 2:17.94 2:19.33 1:38.93 2:59.74 2:43.02
17 Meygan Benzing JR-3 Wis.-Oshkosh 2:22.19 2:22.19 2:44.94 2:50.63 2:57.74
18 Grace Bisswurm FR-1 Wis.-La Crosse 2:45.35 2:22.54 1:58.31 2:06.86 1:58.31
20 Katie Erb FR-1 Wis.-Whitewater 2:02.23 2:23.79 2:48.24 1:42.09 1:52.16