FLRunners.com Invitational 20

September 27-28, 2019
|
Holloway Park Lakeland, FL 33812
HOST: Flosports   DIRECTOR: Marc Zimmerman   TIMING: Elite Timing   REFEREE: Rit and Derek Monroe  

Girls Invite 5K Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Harmony HS 1:44:36 20:55 79 1 2 4 30 42 122 134
2 St. Thomas Aquinas HS 1:48:24 21:40 137 13 22 31 35 36 49 64
3 Gulf Coast HS 1:50:46 22:09 210 18 29 47 57 59 72 129
4 St. Petersburg HS 1:51:14 22:14 220 26 33 41 58 62 87  
5 Berkeley Prep HS 1:51:17 22:15 224 28 45 48 50 53 74 84
6 Cape Coral HS 1:51:28 22:17 246 17 40 43 70 76 88 101
7 Palmetto Ridge HS 1:51:45 22:21 271 3 25 37 97 109 130 139
8 Calvary Christian Academy (Ft. L 1:52:20 22:28 297 10 52 75 79 81 94 121
9 Mill Creek High School 1:53:09 22:37 301 39 60 66 67 69 73 85
10 Park Vista HS 1:53:25 22:41 325 16 34 46 112 117 191 194
11 Palm Harbor University HS 1:53:50 22:46 332 20 21 92 96 103 118 124
12 Ransom Everglades School 1:53:07 22:37 343 11 12 86 115 119 125 127
13 Boca Raton HS 1:54:11 22:50 366 5 77 89 93 102 126 157
14 Rockledge HS 1:54:32 22:54 381 7 32 82 123 137 151 169
14 South Fork HS 1:55:17 23:03 381 55 61 68 91 106 116 158
16 Coral Reef HS 1:56:18 23:15 451 14 44 120 135 138 140 172
17 Lake Minneola HS 1:56:19 23:15 453 6 63 99 136 149 201 206
18 Jensen Beach HS 1:57:41 23:32 463 19 56 110 111 167 182 187
19 Sarasota Riverview HS 1:57:32 23:30 470 54 90 95 98 133 164 181
20 Manatee HS 1:59:06 23:49 540 15 104 114 141 166 174  
21 St. John Paul II Academy 2:01:07 24:13 574 9 38 148 176 203 216  
22 Canterbury School (Fort Myers) 2:01:37 24:19 596 24 83 128 165 196 200  
23 Martin County HS 2:01:33 24:18 606 27 105 143 163 168 185  
24 Tavares HS 2:02:23 24:28 623 8 108 131 171 205 209 211
25 Southwest Florida Christian Acad 2:01:44 24:20 625 65 78 150 155 177 183 199
26 Palmetto Senior HS 2:03:45 24:45 636 23 107 113 186 207    
27 St. Cloud HS 2:03:10 24:38 682 51 152 153 156 170 189 198
28 Port Charlotte HS 2:05:38 25:07 721 80 100 144 195 202 208  
29 Vero Beach HS 2:05:49 25:09 774 146 147 159 160 162 178 184
30 DeSoto County HS 2:07:07 25:25 784 71 142 188 190 193 197 204
31 Barron Collier HS 2:06:09 25:13 785 132 145 154 175 179 180 210
32 Bradenton Christian School 2:16:39 27:19 953 161 173 192 213 214    
33 Sebring HS 2:29:56 29:59 1081 212 215 217 218 219 220  

Girls Invite 5K Individual Results (5k)
Top↑
START TIME: 8:20 AM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Brooke Mullins Junior Harmony HS 06:25.2 19:57.0 1
2 Alanie Rivera Sophomore Harmony HS 06:27.3 20:03.5 2
3 Sonia Lountchenko Sophomore Palmetto Ridge HS 06:35.2 20:28.1 3
4 Brynn Magner Freshman Harmony HS 06:36.4 20:31.6 4
5 Emma O'day Freshman Boca Raton HS 06:37.3 20:34.5 5
6 Ellie Kunze Senior Lake Minneola HS 06:37.4 20:34.7 6
7 Kamari Dawn Junior Rockledge HS 06:37.8 20:36.1 7
8 Adriana Montalvo Senior Tavares HS 06:38.7 20:38.8 8
9 Amber Lopez Junior St. John Paul II Academy 06:39.7 20:42.0 9
10 Johanna Velez 7 Calvary Christian Academy (Ft. L 06:40.2 20:43.6 10
11 Madison Munroe Sophomore Ransom Everglades School 06:41.2 20:46.6 11
12 Brooke Scott Junior Ransom Everglades School 06:41.3 20:47.1 12
13 Haley McCloskey Junior St. Thomas Aquinas HS 06:41.6 20:48.0 13
14 Julia Alvarez Drago Sophomore Coral Reef HS 06:41.8 20:48.4 14
15 Melissa Weber Sophomore Manatee HS 06:44.6 20:57.1 15
16 Riley Phillips Senior Park Vista HS 06:46.4 21:02.7 16
17 Jenny Jacoby Junior Cape Coral HS 06:50.8 21:16.5 17
18 Kennedy Callis Junior Gulf Coast HS 06:51.4 21:18.3 18
19 Sofia Colon Sophomore Jensen Beach HS 06:53.1 21:23.6 19
20 Gabriella Rybinski Junior Frostproof HS 06:54.6 21:28.4
21 Haley Thornton Freshman Palm Harbor University HS 06:55.7 21:31.8 20
22 Reese Small Sophomore Palm Harbor University HS 06:57.2 21:36.5 21
23 Danielle Martinez Junior St. Thomas Aquinas HS 06:57.4 21:36.9 22
24 Priya Wilson Freshman Palmetto Senior HS 06:57.4 21:37.0 23
25 Bailey White Senior Canterbury School (Fort Myers) 06:57.5 21:37.3 24
26 Devan Maschino Junior Palmetto Ridge HS 06:59.7 21:44.0 25
27 Ava Abraham Sophomore St. Petersburg HS 07:00.0 21:45.0 26
28 Gina Fuca Sophomore Martin County HS 07:00.6 21:46.8 27
29 Ava Baldauf Sophomore West Orange HS 07:01.6 21:50.0
30 Anna McDermott Sophomore Berkeley Prep HS 07:02.0 21:51.2 28
31 Erika Sodeika Junior Gulf Coast HS 07:02.4 21:52.5 29
32 Claire Darrin Senior Harmony HS 07:02.5 21:52.8 30
33 Megan McLaughlin Senior St. Thomas Aquinas HS 07:03.8 21:56.8 31
34 Victoria Joyce Sophomore Rockledge HS 07:03.8 21:57.0 32
35 Ashley Eagan Sophomore St. Petersburg HS 07:04.0 21:57.6 33
36 Jessica Reason 8 Park Vista HS 07:04.2 21:58.2 34
37 Elle Smith Sophomore St. Thomas Aquinas HS 07:05.2 22:01.1 35
38 Jasmine Washington Senior St. Thomas Aquinas HS 07:05.4 22:01.8 36
39 Miranda Gamino Junior Palmetto Ridge HS 07:05.5 22:02.2 37
40 Grace Lopez Sophomore St. John Paul II Academy 07:07.3 22:07.7 38
41 Sarah Chau Freshman Mill Creek High School 07:07.8 22:09.3 39
42 Taylar Sherman Senior Cape Coral HS 07:08.2 22:10.4 40
43 Hannah Davis Junior St. Petersburg HS 07:08.2 22:10.5 41
44 Ariana Ramos Mercado Junior Harmony HS 07:08.5 22:11.4 42
45 Lucy Casto-Waters Sophomore Cape Coral HS 07:09.0 22:13.0 43
46 Kalyn Gibbs Sophomore Coral Reef HS 07:09.5 22:14.6 44
47 Heidi Hausinger Freshman Berkeley Prep HS 07:09.6 22:15.0 45
48 Morgan Velazquez Senior Park Vista HS 07:10.1 22:16.4 46
49 Nicole Zani Sophomore Gulf Coast HS 07:10.7 22:18.3 47
50 Finley Jordan Freshman Berkeley Prep HS 07:11.3 22:20.0 48
51 Faith Wallace Sophomore St. Thomas Aquinas HS 07:11.8 22:21.8 49
52 Abbey Ramos Senior Berkeley Prep HS 07:11.9 22:21.9 50
53 Gabriela Lugo-Pardo Senior St. Cloud HS 07:12.7 22:24.5 51
54 Bella del Busto 8 Calvary Christian Academy (Ft. L 07:13.6 22:27.5 52
55 Claire Armstrong Senior Berkeley Prep HS 07:14.2 22:29.3 53
56 Georgia Flint Sophomore Sarasota Riverview HS 07:14.6 22:30.3 54
57 Erica Bunk Junior South Fork HS 07:14.8 22:31.0 55
58 Olivia Knier Junior Jensen Beach HS 07:15.9 22:34.6 56
59 Kayla Callis Freshman Gulf Coast HS 07:17.0 22:38.0 57
60 Jade Wyatt Senior St. Petersburg HS 07:17.4 22:39.1 58
61 Alexis Kazanas Sophomore Gulf Coast HS 07:17.5 22:39.4 59
62 Emily Guy Sophomore Mill Creek High School 07:18.4 22:42.3 60
63 Tori Mills Sophomore South Fork HS 07:18.5 22:42.6 61
64 Avery Lazzara Freshman St. Petersburg HS 07:18.6 22:42.8 62
65 Elena Caldwell Junior Lake Minneola HS 07:19.1 22:44.4 63
66 Hannah Maus Sophomore St. Thomas Aquinas HS 07:19.2 22:44.8 64
67 Abby Green Freshman Southwest Florida Christian Acad 07:19.3 22:44.9 65
68 Claire McKittrick Senior Mill Creek High School 07:19.3 22:44.9 66
69 Caroline Cropp Junior Mill Creek High School 07:19.3 22:45.1 67
70 Brooke Hawkins Junior South Fork HS 07:20.0 22:47.2 68
71 Riley Gross Senior Mill Creek High School 07:20.4 22:48.4 69
72 Allyson Anderson Junior Cape Coral HS 07:20.8 22:49.5 70
73 Anette Lupita Manriquez Senior DeSoto County HS 07:21.5 22:52.0 71
74 olivia Villaverde Junior Gulf Coast HS 07:21.7 22:52.5 72
75 Reagan Gakstatter Sophomore Mill Creek High School 07:21.8 22:52.9 73
76 Kylie Stephens Freshman Berkeley Prep HS 07:21.9 22:53.0 74
77 Isabella Serrano Sophomore St. Thomas Aquinas HS 07:22.0 22:53.4
78 Nevaeh Stephen 6 Calvary Christian Academy (Ft. L 07:22.5 22:55.1 75
79 Caroline Nicholls Freshman St. Thomas Aquinas HS 07:23.7 22:58.6
80 Isabella Sibbrell Freshman Cape Coral HS 07:23.7 22:58.8 76
81 Lauren Sills Junior Okeechobee HS 07:24.4 23:00.9
82 Olivia Jansen Junior Boca Raton HS 07:24.9 23:02.6 77
83 Emily Harris Senior Southwest Florida Christian Acad 07:25.1 23:03.1 78
84 Hana Garey Freshman Calvary Christian Academy (Ft. L 07:25.6 23:04.5 79
85 Haley Welgan Junior Port Charlotte HS 07:26.5 23:07.4 80
86 Kinsey Zimmerman 8 Calvary Christian Academy (Ft. L 07:27.5 23:10.5 81
87 Shanai Banks Sophomore Rockledge HS 07:27.5 23:10.6 82
88 Jacqueline Jaimes Sophomore Okeechobee HS 07:28.5 23:13.7
89 Kensia Saint-Hiliare Junior St. Thomas Aquinas HS 07:29.0 23:15.2
90 Elle Eisele Freshman Canterbury School (Fort Myers) 07:29.1 23:15.5 83
91 Macy Maiocco Senior Berkeley Prep HS 07:29.5 23:16.8 84
92 Jade Jacobazzi Sophomore Mill Creek High School 07:29.9 23:17.9 85
93 Valeria Solarzano Junior Ransom Everglades School 07:30.4 23:19.4 86
94 Amy Vo Senior St. Petersburg HS 07:30.9 23:21.0 87
95 Natalee Jones Sophomore Cape Coral HS 07:32.0 23:24.5 88
96 Meritt Gill Sophomore Boca Raton HS 07:32.0 23:24.6 89
97 Audrey Tucker Freshman Sarasota Riverview HS 07:32.2 23:25.1 90
98 Mackenzie Gorton Sophomore South Fork HS 07:33.3 23:28.4 91
99 Ellen Densmore Sophomore Palm Harbor University HS 07:33.6 23:29.6 92
100 Elissa Bergman Junior Boca Raton HS 07:33.7 23:29.8 93
101 Lilly Champion 8 Calvary Christian Academy (Ft. L 07:34.1 23:30.9 94
102 Clara Keyvani Sophomore Sarasota Riverview HS 07:34.5 23:32.1 95
103 Anna Portugal Sophomore Palm Harbor University HS 07:34.5 23:32.1 96
104 Caroline Schmitt Senior West Orange HS 07:35.0 23:33.8
105 Chayil Dickerson Senior Palmetto Ridge HS 07:35.1 23:34.0 97
106 Alyssa Brown Senior Sarasota Riverview HS 07:35.8 23:36.4 98
107 Snejana Faryga Senior Lake Minneola HS 07:35.9 23:36.6 99
108 Chloe Balus Sophomore Port Charlotte HS 07:36.7 23:39.0 100
109 Paulina Huntington Junior Cape Coral HS 07:36.8 23:39.5 101
110 Reese Riezinger Junior Boca Raton HS 07:37.0 23:39.9 102
111 Christina Kranias Freshman Palm Harbor University HS 07:37.2 23:40.8 103
112 Tessa Mahurin Junior Manatee HS 07:39.1 23:46.4 104
113 Sophia Poirier Freshman Martin County HS 07:39.4 23:47.5 105
114 Jolie Collette Junior South Fork HS 07:39.6 23:48.1 106
115 Natalia Madrid Sophomore Palmetto Senior HS 07:40.2 23:50.0 107
116 Mackenzie Mulligan Sophomore Tavares HS 07:40.3 23:50.2 108
117 Malaya Hollins Junior Immokalee HS 07:40.8 23:51.8
118 Emily McDermott 8 Berkeley Prep HS 07:40.9 23:52.1
119 Maizie Eckard Senior Palmetto Ridge HS 07:42.8 23:58.0 109
120 Sophia Engle Junior Jensen Beach HS 07:42.9 23:58.4 110
121 Olivia Zayas Senior Jensen Beach HS 07:43.2 23:59.3 111
122 Talia Katz Freshman Park Vista HS 07:44.0 24:01.8 112
123 Amanda Ross Junior Palmetto Senior HS 07:44.0 24:01.9 113
124 Mary Grace Graham Freshman Manatee HS 07:44.9 24:04.4 114
125 Karlee Malloy Sophomore Ransom Everglades School 07:45.0 24:04.8 115
126 Madeline Weiler Sophomore South Fork HS 07:45.3 24:05.7 116
127 Marissa Centrella Senior Park Vista HS 07:45.5 24:06.3 117
128 Yuanna Benjamin Junior Palm Harbor University HS 07:46.1 24:08.4 118
129 Paulina Tein Junior Ransom Everglades School 07:46.4 24:09.4 119
130 Anna Beck Freshman Coral Reef HS 07:46.5 24:09.7 120
131 Ava Lorenzo 6 Calvary Christian Academy (Ft. L 07:47.4 24:12.4 121
132 Elizabeth Stevens Sophomore Harmony HS 07:47.7 24:13.4 122
133 Suzann Mcwilliams Senior Rockledge HS 07:48.4 24:15.4 123
134 Rachael Reagan Sophomore Palm Harbor University HS 07:48.7 24:16.4 124
135 Maya Rosen Junior Ransom Everglades School 07:49.7 24:19.4 125
136 Melissa Gomez Senior Boca Raton HS 07:50.7 24:22.5 126
137 Alexia Thompson Senior Cape Coral HS 07:51.1 24:23.7
138 Zoe Punjwani Sophomore Ransom Everglades School 07:51.2 24:24.3 127
139 Gabriella Santucci Freshman Canterbury School (Fort Myers) 07:51.4 24:24.7 128
140 Brooke Pyburn Sophomore Gulf Coast HS 07:51.5 24:25.1 129
141 Peyton Williams Senior Palmetto Ridge HS 07:51.9 24:26.5 130
142 Sarah Raucci Freshman Tavares HS 07:52.2 24:27.3 131
143 Lauryn Jackson Junior Barron Collier HS 07:52.3 24:27.6 132
144 Caroline Creevy Junior Sarasota Riverview HS 07:52.7 24:29.0 133
145 Madison Burkhalter Sophomore Harmony HS 07:52.8 24:29.0 134
146 Emelie Perez Junior Coral Reef HS 07:53.0 24:29.7 135
147 Ava Aseere Freshman Lake Minneola HS 07:53.8 24:32.1 136
148 Allyson Bell Sophomore Rockledge HS 07:54.1 24:33.3 137
149 Evangeline Najarro Freshman Calvary Christian Academy (Ft. L 07:55.0 24:36.0
150 Sylvia Arguello Sophomore Coral Reef HS 07:55.2 24:36.6 138
151 Jennifer Ramirez Sophomore Palmetto Ridge HS 07:55.5 24:37.6 139
152 Jordyn Puthoff Sophomore Gulf Coast HS 07:55.8 24:38.5
153 Alexandra Correoso Junior Coral Reef HS 07:56.3 24:40.1 140
154 Beatrice Nichols Sophomore Manatee HS 07:56.3 24:40.1 141
155 Miriam Hernandez Senior DeSoto County HS 07:56.7 24:41.2 142
156 Georgia Poirier Freshman Martin County HS 07:58.2 24:45.8 143
157 Angelina Marquez Junior Port Charlotte HS 07:58.3 24:46.2 144
158 Emma Pellone Junior Barron Collier HS 07:59.0 24:48.5 145
159 Ava Baysura Freshman Vero Beach HS 07:59.2 24:49.1 146
160 Megan Wallace Freshman Vero Beach HS 07:59.7 24:50.6 147
161 Grace Rodriguez Junior St. John Paul II Academy 07:59.9 24:51.1 148
162 Lilly Kunze Freshman Lake Minneola HS 08:00.1 24:51.7 149
163 Kaela Curry Junior Palm Harbor University HS 08:01.3 24:55.5
164 Sophia Dow Junior Southwest Florida Christian Acad 08:01.6 24:56.5 150
165 Abbey Minster Freshman Rockledge HS 08:01.6 24:56.5 151
166 Brenna Bush Junior St. Cloud HS 08:01.9 24:57.3 152
167 Nathaly Abastida Senior St. Cloud HS 08:01.9 24:57.4 153
168 Emily Rypina Sophomore Barron Collier HS 08:02.3 24:58.8 154
169 Alyssa Sabean Sophomore Southwest Florida Christian Acad 08:03.1 25:01.1 155
170 Kenzie Brantley Senior St. Cloud HS 08:03.5 25:02.2 156
171 Alexis Villarose 8 Boca Raton HS 08:03.7 25:03.1 157
172 Alandra Navarro Junior West Orange HS 08:04.0 25:03.8
173 Payton Fisher Junior West Orange HS 08:04.5 25:05.4
174 Abby Armstrong Freshman Berkeley Prep HS 08:05.7 25:09.1
175 Zoe Williams Freshman South Fork HS 08:07.3 25:14.3 158
176 Lucia Font Sophomore Ransom Everglades School 08:08.0 25:16.5
177 Erica Young Freshman Gulf Coast HS 08:08.3 25:17.4
178 Riley Mitchell Senior Gulf Coast HS 08:08.9 25:19.0
179 Miranda Millard-Bruzos Sophomore Boca Raton HS 08:09.4 25:20.8
180 Jasmine Schutt Freshman Vero Beach HS 08:09.6 25:21.4 159
181 Lily Phillips Freshman Vero Beach HS 08:09.8 25:22.0 160
182 Kamryn Young Junior Bradenton Christian School 08:11.0 25:25.8 161
183 Emma Rebman Senior Vero Beach HS 08:11.3 25:26.5 162
184 Laurali Firestone Freshman Martin County HS 08:11.4 25:26.8 163
185 Avalon McDonald Sophomore South Fork HS 08:13.1 25:32.1
186 Ashlee Lenz Sophomore Sarasota Riverview HS 08:13.4 25:33.2 164
187 Michelle Fleishaker Senior Canterbury School (Fort Myers) 08:13.7 25:33.9 165
188 Ella Emmrich Freshman Manatee HS 08:15.1 25:38.5 166
189 Regina Younassoghlou Sophomore Harmony HS 08:15.2 25:38.6
190 Lilly Seidman Junior Jensen Beach HS 08:17.5 25:45.9 167
191 Jocelyn DiSalvo Junior Martin County HS 08:17.8 25:46.9 168
192 Eliana Halk Freshman Harmony HS 08:17.9 25:47.1
193 Rosie Darvas Senior Rockledge HS 08:18.1 25:47.6 169
194 Maria Martinez Junior St. Cloud HS 08:18.6 25:49.2 170
195 Ava Foster-Lueallen Freshman Tavares HS 08:18.9 25:50.4 171
196 Katelyn Williams Sophomore Coral Reef HS 08:19.0 25:50.5 172
197 Sofia Morales Senior Bradenton Christian School 08:19.7 25:52.6 173
198 Molly Brown Senior Manatee HS 08:20.0 25:53.6 174
199 Kelly Breuler Junior Barron Collier HS 08:20.2 25:54.2 175
200 Laura Rodriguez Freshman St. John Paul II Academy 08:21.3 25:57.6 176
201 Riley McKinney Freshman Southwest Florida Christian Acad 08:21.9 25:59.5 177
202 Sydney Jones Sophomore Vero Beach HS 08:22.0 25:59.8 178
203 Ava Porraro Junior Barron Collier HS 08:22.3 26:00.9 179
204 Aaliyah Seaborn Senior Barron Collier HS 08:22.9 26:02.8 180
205 Shaiel Jones Sophomore Sarasota Riverview HS 08:23.6 26:04.9 181
206 Abigail Wilcox Junior Jensen Beach HS 08:23.8 26:05.5 182
207 Eden Cole Freshman Southwest Florida Christian Acad 08:24.4 26:07.4 183
208 Abby Stenn Junior Vero Beach HS 08:27.0 26:15.4 184
209 Elizabeth Chu Freshman Martin County HS 08:27.9 26:18.1 185
210 Sierra Schwartz Junior Rockledge HS 08:28.1 26:18.9
211 Emma Perry Junior Palmetto Senior HS 08:28.2 26:19.0 186
212 Mackenzie Durham Junior Vero Beach HS 08:28.4 26:19.8
213 Jayme Miller Sophomore Jensen Beach HS 08:28.9 26:21.4 187
214 Pricilla De La Cruz Sophomore DeSoto County HS 08:30.6 26:26.7 188
215 Rebeka Benge Senior St. Cloud HS 08:31.9 26:30.7 189
216 Kimberly Jaimes Sophomore DeSoto County HS 08:31.9 26:30.7 190
217 Sophia Glakoumas 8 Park Vista HS 08:33.4 26:35.4 191
218 Stephanie Steiner Sophomore Bradenton Christian School 08:33.9 26:36.7 192
219 Jas'Juana Rosario Junior DeSoto County HS 08:34.1 26:37.5 193
220 Mickey Solomon Junior Park Vista HS 08:35.6 26:42.0 194
221 Lua Balestra Sophomore Ransom Everglades School 08:36.1 26:43.7
222 Celine Fleurilus Senior Port Charlotte HS 08:36.7 26:45.6 195
223 Michelle Barnes Freshman Canterbury School (Fort Myers) 08:36.8 26:46.0 196
224 Jenny Mejia Sophomore DeSoto County HS 08:37.1 26:46.9 197
225 Ashley Nugent Senior Jensen Beach HS 08:38.4 26:50.8
226 Tiana Rivera Senior St. Cloud HS 08:38.5 26:51.1 198
227 Emily Laymon Junior Southwest Florida Christian Acad 08:42.3 27:03.0 199
228 Alivia Vanderbrook Junior Boca Raton HS 08:43.1 27:05.4
229 Mia Abatecola Sophomore Canterbury School (Fort Myers) 08:44.5 27:09.9 200
230 Brianna Gilley Senior Winter Haven HS 08:45.1 27:11.5
231 Karina Nieto Senior Lake Minneola HS 08:46.7 27:16.6 201
232 Kimberly Weis Senior Park Vista HS 08:47.9 27:20.4
233 Jayden Goucher Junior Port Charlotte HS 08:48.0 27:20.6 202
234 Martina Jarrin Junior Jensen Beach HS 08:49.4 27:24.9
235 Monica Alvarado 6 Frostproof HS 08:49.8 27:26.3
236 Adin Kortuem Junior Harmony HS 08:50.8 27:29.2
237 Lily Kaelin Sophomore St. John Paul II Academy 08:50.8 27:29.5 203
238 Amelia Nieto Junior DeSoto County HS 08:51.1 27:30.3 204
239 Lydia Chandler Junior Tavares HS 08:53.3 27:37.2 205
240 Camryn Costolo Sophomore Boca Raton HS 08:54.3 27:40.3
241 Jenna Kackenmeister Junior Lake Minneola HS 08:56.9 27:48.4 206
242 Natalie Dekle Sophomore Lake Minneola HS 08:59.4 27:56.1
243 Madison Bouchard Sophomore Palmetto Senior HS 09:00.0 27:57.8 207
244 Sydney Slagel Senior Winter Haven HS 09:00.7 28:00.3
245 Aurimar Soto Senior St. Cloud HS 09:00.8 28:00.4
246 Kendall D'Aprile Sophomore Port Charlotte HS 09:04.6 28:12.2 208
247 Abigail Johnson Senior Tavares HS 09:08.1 28:23.2 209
248 Madison Vazquez Freshman St. Cloud HS 09:09.5 28:27.6
249 Haley Bevan Freshman Barron Collier HS 09:09.8 28:28.4 210
250 Annika York Freshman Tavares HS 09:11.1 28:32.4 211
251 Leta Adamo Freshman Okeechobee HS 09:11.2 28:32.6
252 Dylan Smith Junior Tavares HS 09:11.4 28:33.3
253 Jacey Mandrell Freshman Sebring HS 09:12.5 28:36.7 212
254 Isabella Morales Sophomore Bradenton Christian School 09:23.4 29:10.7 213
255 Kennedy Jordan Senior Bradenton Christian School 09:31.0 29:34.3 214
256 Isabella Manint Freshman Sebring HS 09:32.1 29:37.6 215
257 Anna Kate Murrison Sophomore St. John Paul II Academy 09:33.7 29:42.5 216
258 Kenadie Hetzer Freshman Barron Collier HS 09:34.0 29:43.6
259 Hannah Bauer Senior Sebring HS 09:35.5 29:48.2 217
260 Brianna Trohn Junior All Saints' Academy 09:39.9 30:01.8
261 Arianna Bullington Senior Sebring HS 09:46.9 30:23.7 218
262 Lauren Lang Senior Barron Collier HS 09:50.1 30:33.8
263 Gabriella Vadez 7 Frostproof HS 10:03.0 31:13.7
264 Crystal Mendoza Sophomore Sebring HS 10:08.3 31:30.3 219
265 Keya Pandya Freshman Barron Collier HS 10:17.3 31:58.1
266 Madison Hartsfield Freshman Lake Minneola HS 10:21.6 32:11.6
267 Ana Caldwell Freshman Lake Minneola HS 10:36.9 32:59.1
268 Iliana Boyer Junior Okeechobee HS 10:39.3 33:06.7
269 Micaela Ruiz 6 Southwest Florida Christian Acad 11:00.4 34:12.2
270 Christina Rivas Junior Frostproof HS 11:30.4 35:45.4
271 Itzel Mendez Sophomore Sebring HS 11:42.4 36:22.7 220

Boys MS 3K Team Results (3k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Belen Jesuit Preparatory School 53:58 10:47 27 2 4 6 7 8 10 17
2 Hillsborough Harriers 55:54 11:10 77 1 14 15 23 24 29 32
3 Ruckel Middle School 57:09 11:25 114 3 11 21 27 52 75 88
4 The Elite Runner Fort Myers 58:13 11:38 146 12 19 22 43 50 84  
5 Indian Trails Middle School (Win 59:13 11:50 181 25 31 36 41 48 59  
6 Httr Tornadoes 58:52 11:46 188 5 37 39 53 54 68 108
7 Out of Door Academy 59:21 11:52 195 16 38 42 44 55 57 95
8 Berkeley Prep HS 59:45 11:57 226 9 13 18 90 96 104 123
9 Red Sea Running Club 1:00:20 12:04 241 40 45 49 51 56 60 83
10 Hardee Junior High 1:02:19 12:27 325 20 63 71 85 86 102 129
11 Rampello K-8 School 1:03:38 12:43 373 30 65 73 100 105 121 140
12 Ivy Hawn Charter School of the A 1:03:35 12:43 375 28 47 91 103 106 142 148
13 Terrace Community Middle School 1:04:57 12:59 427 26 72 107 110 112 144 147
14 Round Lake Charter 1:04:57 12:59 431 33 62 93 115 128 131 151
15 Literacy Leadership Technology A 1:05:36 13:07 466 67 74 99 101 125 154 159
16 Bayshore Project 1:06:02 13:12 489 46 58 79 149 157 214  
17 Bell Creek Academy 1:06:15 13:15 490 66 82 87 122 133 153 170
18 Berkley Accelerated Middle Schoo 1:07:19 13:27 543 81 89 113 119 141 172 183
19 St. Paul Lutheran Church & Schoo 1:08:02 13:36 571 76 92 111 126 166 179 208
20 Seffner Christian Academy HS 1:09:02 13:48 618 77 80 146 150 165 180 194
21 Lakeland Runners Club 1:10:36 14:07 637 34 116 120 182 185 191 206
22 Bartow Middle School 1:10:23 14:04 658 70 78 162 173 175 198 219
23 Lawton Chiles Middle Academy 1:10:16 14:03 665 64 137 143 160 161 177 189
24 NorthBay Christian Academy 1:11:48 14:21 675 61 109 117 192 196 199  
25 Westlake Christian School 1:10:56 14:11 695 118 127 136 156 158 187 193
26 Independence Academy 1:11:25 14:17 705 69 135 164 168 169 188 190
27 Daniel Jenkins Middle School 1:18:33 15:42 782 35 97 207 220 223    
28 Ridgeview Global Studies Academy 1:15:55 15:11 814 94 138 181 200 201 210 224
29 NLT Academy 1:17:33 15:30 838 114 145 152 211 216 227 233
30 Sarasota Christian School 1:16:37 15:19 848 98 176 184 186 204 205 212
31 Tampa Bay HEAT 1:17:52 15:34 871 132 155 167 202 215 231  
32 Geneva Classical Academy 1:18:46 15:45 879 124 130 203 209 213    
33 FISH Hawks 1:23:44 16:44 933 134 171 178 222 228 232  
34 Mulberry Middle School 1:22:29 16:29 969 163 174 197 217 218 221 226
35 Somerset Academy Canyons 1:31:33 18:18 1018 139 195 225 229 230    

Boys MS 3K Individual Results (3k)
Top↑
START TIME: 5:00 PM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Joshua Hindman 8 Hillsborough Harriers 05:33.9 10:22.4 1
2 Joshua Ruiz 8 Belen Jesuit Preparatory School 05:37.8 10:29.7 2
3 Danny Garcia 8 Conchita Espinosa Academy 05:44.4 10:42.0
4 Dawson Isbell 8 Ruckel Middle School 05:45.0 10:43.2 3
5 Evan Torres 8 Belen Jesuit Preparatory School 05:47.2 10:47.2 4
6 Jake Foster 7 Httr Tornadoes 05:47.8 10:48.4 5
7 Lucas Garcia 8 Belen Jesuit Preparatory School 05:49.1 10:50.8 6
8 Joseph Ruiz 8 Belen Jesuit Preparatory School 05:50.6 10:53.6 7
9 Jack Marshall 7 Unattached 05:51.1 10:54.5
10 Eduardo Poleo 7 Belen Jesuit Preparatory School 05:52.5 10:57.2 8
11 Liam Jordan 7 Berkeley Prep HS 05:53.7 10:59.3 9
12 Diego Magarino 7 Belen Jesuit Preparatory School 05:54.5 11:00.8 10
13 Seamus Hodge 8 Ruckel Middle School 05:55.5 11:02.7 11
14 Brandon Bill 8 The Elite Runner Fort Myers 05:55.7 11:03.1 12
15 Storm Weber 7 Berkeley Prep HS 05:57.1 11:05.7 13
16 Oscar Brown 6 Hillsborough Harriers 05:57.9 11:07.3 14
17 Brennan Fargher 8 Hillsborough Harriers 05:58.8 11:08.9 15
18 Kartik Koti 7 Ocala Distance Project 06:04.5 11:19.6
19 Stig Soderberg 8 Out of Door Academy 06:05.3 11:21.1 16
20 Joaquin Mestre 8 Belen Jesuit Preparatory School 06:06.1 11:22.5 17
21 Marco Souchet 7 Berkeley Prep HS 06:07.9 11:25.9 18
22 Trey Wagner 8 The Elite Runner Fort Myers 06:09.5 11:28.9 19
23 Caleb Nadasky 7 Hardee Junior High 06:09.6 11:29.1 20
24 Connor Pugh 8 Ruckel Middle School 06:10.5 11:30.8 21
25 Keaton Roberts 8 The Elite Runner Fort Myers 06:12.6 11:34.6 22
26 Ricky Gonzalez 8 Hillsborough Harriers 06:13.2 11:35.7 23
27 Matthew Vina 8 Belen Jesuit Preparatory School 06:14.1 11:37.4
28 Zach Glover 7 Hillsborough Harriers 06:15.4 11:39.8 24
29 Colin Aysun 6 Indian Trails Middle School (Win 06:16.0 11:40.9 25
30 JOSH HARRIGAN 8 Terrace Community Middle School 06:16.2 11:41.4 26
31 Nate Meissner 7 Ruckel Middle School 06:16.4 11:41.7 27
32 Noah Ennabili 8 Ivy Hawn Charter School of the A 06:16.9 11:42.7 28
33 Jonah Berry 8 GCU Elite Racing 06:17.7 11:44.2
34 Jack Garcy 8 Hillsborough Harriers 06:18.1 11:44.8 29
35 Adrian Richie 8 Rampello K-8 School 06:19.1 11:46.8 30
36 Trevor Francis 8 Indian Trails Middle School (Win 06:19.1 11:46.8 31
37 Joaquin Abanses 7 Hillsborough Harriers 06:19.2 11:46.9 32
38 Javier Fernandez 8 Belen Jesuit Preparatory School 06:19.2 11:46.9
39 Aaron Fletcher 6 Round Lake Charter 06:19.8 11:48.1 33
40 Larry Glenn III 6 Lakeland Runners Club 06:19.9 11:48.2 34
41 Kruz Schembri 7 Daniel Jenkins Middle School 06:20.3 11:49.0 35
42 Brody Aysun 6 Indian Trails Middle School (Win 06:20.5 11:49.3 36
43 Zachary Wilson 8 Httr Tornadoes 06:20.5 11:49.4 37
44 Avery Fulk 6 Out of Door Academy 06:20.7 11:49.7 38
45 Van Petty 8 Httr Tornadoes 06:21.2 11:50.6 39
46 Landon Vansant 8 Red Sea Running Club 06:22.7 11:53.5 40
47 Johnelier Rodriguez 7 Indian Trails Middle School (Win 06:23.4 11:54.7 41
48 Jesse Roberts 6 Out of Door Academy 06:25.1 11:57.9 42
49 Andrew Marino 7 The Elite Runner Fort Myers 06:25.3 11:58.3 43
50 Karsyn Darst 7 Hillsborough Harriers 06:26.2 11:59.9
51 Ryan Beck 6 Out of Door Academy 06:26.3 12:00.2 44
52 Joe Carrion 7 Red Sea Running Club 06:26.3 12:00.2 45
53 Roman Montero 8 Bayshore Project 06:26.9 12:01.3 46
54 Jevanni Pomales 8 Ivy Hawn Charter School of the A 06:27.0 12:01.4 47
55 Aiden Aysun 6 Indian Trails Middle School (Win 06:27.2 12:01.9 48
56 Isaac Mars 6 Red Sea Running Club 06:28.1 12:03.5 49
57 Christian Hindman 6 Hillsborough Harriers 06:28.1 12:03.6
58 Henry Sergeant 8 The Elite Runner Fort Myers 06:31.0 12:09.0 50
59 Jonathan Metheny 8 Red Sea Running Club 06:31.4 12:09.7 51
60 Elijah Landers 7 Wesley Chapel New Tampa Mustangs 06:32.2 12:11.2
61 Caden Powell 7 Ruckel Middle School 06:32.2 12:11.2 52
62 Connor McGrath 6 Httr Tornadoes 06:32.6 12:12.0 53
63 Max Purvis 6 Httr Tornadoes 06:32.7 12:12.1 54
64 Colin Dillingham 7 Out of Door Academy 06:33.1 12:12.8 55
65 Tucker Cornelius 8 Ocala Distance Project 06:33.1 12:12.8
66 Kason Cole 8 Red Sea Running Club 06:33.4 12:13.4 56
67 Declan Fiorucci 8 Out of Door Academy 06:34.6 12:15.6 57
68 Dylan Fournier 7 Bayshore Project 06:36.0 12:18.2 58
69 Henry Vaughn 8 Indian Trails Middle School (Win 06:36.7 12:19.6 59
70 Justin Mewborne 7 Red Sea Running Club 06:36.8 12:19.7 60
71 Justin Ruiz 7 Belen Jesuit Preparatory School 06:37.5 12:21.0
72 Noah Furhmann 7 NorthBay Christian Academy 06:38.8 12:23.5 61
73 Evan Nelan 6 Round Lake Charter 06:39.0 12:23.8 62
74 Jacob Duncan 8 Hardee Junior High 06:39.2 12:24.2 63
75 Quinn Dejarnette 8 Lawton Chiles Middle Academy 06:40.2 12:26.1 64
76 Xavier Neff 7 Rampello K-8 School 06:41.2 12:27.9 65
77 Anthony DiMuzio 7 Bell Creek Academy 06:42.4 12:30.2 66
78 Parker Carlton 6 Literacy Leadership Technology A 06:42.7 12:30.8 67
79 Alexander Huss 8 Httr Tornadoes 06:43.3 12:31.9 68
80 Talon McKinnie 7 Independence Academy 06:44.6 12:34.3 69
81 Marcelio Morgan 8 Bartow Middle School 06:44.9 12:34.9 70
82 Chase Bryant 7 Hardee Junior High 06:45.2 12:35.5 71
83 WESTT WILLIAMS 6 Terrace Community Middle School 06:45.6 12:36.2 72
84 Andrew Richie 8 Rampello K-8 School 06:46.3 12:37.5 73
85 Israel Zickafoose 8 Literacy Leadership Technology A 06:46.3 12:37.5 74
86 Mason Threet 6 Ruckel Middle School 06:46.7 12:38.2 75
87 Luke Winters 7 Jupiter Christian 06:47.3 12:39.4
88 Daniel Welling 8 St. Paul Lutheran Church & Schoo 06:47.9 12:40.4 76
89 William Anderson 8 Seffner Christian Academy HS 06:49.0 12:42.5 77
90 Justin Martin 6 Bartow Middle School 06:49.2 12:42.8 78
91 Ben Goldberg 7 Bayshore Project 06:49.4 12:43.2 79
92 Casey Claassen 6 Seffner Christian Academy HS 06:50.9 12:46.0 80
93 Cameron Samuel 6 Hillsborough Harriers 06:51.2 12:46.6
94 Johnathan Slagel 6 Berkley Accelerated Middle Schoo 06:51.7 12:47.5 81
95 Malachi Blankley 8 Bell Creek Academy 06:51.7 12:47.6 82
96 Noah Coleman 7 Red Sea Running Club 06:53.5 12:50.9 83
97 Cooper Chesser 7 Hillsborough Harriers 06:55.1 12:53.8
98 Denny Olsen 7 The Elite Runner Fort Myers 06:55.4 12:54.5 84
99 Dalton Garner 5 Hardee Junior High 06:55.8 12:55.2 85
100 Nolan Roberts 5 Hardee Junior High 06:55.8 12:55.2 86
101 Gavin Raitt 7 New Tampa Running Club 06:56.4 12:56.3
102 Jack Spain 8 Bell Creek Academy 06:57.4 12:58.1 87
103 Matthew Beattie 6 Ruckel Middle School 06:57.5 12:58.3 88
104 Jayden Fuller 7 Central Florida Gliders 06:57.8 12:58.9
105 logan mintz 7 Berkley Accelerated Middle Schoo 06:57.9 12:59.0 89
106 Noah Espinoza 6 Ruckel Middle School 06:58.5 13:00.2
107 Kody Stephens 8 Berkeley Prep HS 06:58.7 13:00.6 90
108 Carter Phillips 6 Ruckel Middle School 06:58.8 13:00.7
109 Manuel Nunez 8 Ruckel Middle School 06:59.7 13:02.4
110 Diego De La Vega 8 Ivy Hawn Charter School of the A 07:00.1 13:03.1 91
111 Joey Chidsey 8 Red Sea Running Club 07:01.8 13:06.4
112 Aiden Tucker 6 St. Paul Lutheran Church & Schoo 07:02.0 13:06.8 92
113 Brandon West 7 Hillsborough Harriers 07:03.2 13:09.0
114 Carson West 6 Hillsborough Harriers 07:03.5 13:09.6
115 Gavin Douglas 5 Round Lake Charter 07:04.3 13:11.0 93
116 Braedon Guifoil 7 Ridgeview Global Studies Academy 07:05.0 13:12.3 94
117 Matthew Torres 8 iMater Prep Academy 07:05.1 13:12.5
118 Kamran Jobe 6 Out of Door Academy 07:05.3 13:12.9 95
119 Tyler Woods 8 Berkeley Prep HS 07:06.1 13:14.3 96
120 Alex Flores 7 Daniel Jenkins Middle School 07:06.9 13:15.8 97
121 Tommy Jackson 8 Sarasota Christian School 07:07.2 13:16.5 98
122 Donald Moore 8 Literacy Leadership Technology A 07:07.6 13:17.2 99
123 Diego Avila 8 iMater Prep Academy 07:08.2 13:18.3
124 Owen Bigelow 8 Rampello K-8 School 07:08.3 13:18.4 100
125 John Antonucci 8 Literacy Leadership Technology A 07:08.4 13:18.6 101
126 Christian Avalos 8 Hardee Junior High 07:08.8 13:19.4 102
127 Zach Sampson 7 Ivy Hawn Charter School of the A 07:08.8 13:19.4 103
128 Mikey Mezack 8 Berkeley Prep HS 07:10.2 13:22.1 104
129 Austin Grantham 8 Unattached 07:12.8 13:26.8
130 Julian Martino 6 Rampello K-8 School 07:13.1 13:27.4 105
131 Ethan Harris 8 Red Sea Running Club 07:13.7 13:28.6
132 Cole Miller 6 Ivy Hawn Charter School of the A 07:14.1 13:29.2 106
133 JADEN MALLEY 7 Terrace Community Middle School 07:14.4 13:29.9 107
134 Joe Kapusta 7 Httr Tornadoes 07:15.0 13:30.9 108
135 James Marion 8 Ruckel Middle School 07:15.2 13:31.4
136 Brogan Aurich 7 NorthBay Christian Academy 07:16.0 13:32.9 109
137 Nathan Jucha 6 Unattached 07:16.6 13:34.0
138 JOSEPH DICECCO 7 Terrace Community Middle School 07:16.9 13:34.5 110
139 Ethan Cornelius 8 St. Paul Lutheran Church & Schoo 07:17.1 13:34.8 111
140 FAARIS FAISAL 7 Terrace Community Middle School 07:17.3 13:35.3 112
141 Sebastain Gutierrez 6 Berkley Accelerated Middle Schoo 07:17.6 13:35.8 113
142 Malachi Sweet 6 NLT Academy 07:18.1 13:36.8 114
143 Micah Schuster 5 Round Lake Charter 07:18.8 13:38.0 115
144 George Sapp 5 Lakeland Runners Club 07:19.5 13:39.3 116
145 Gavin Strickland 8 NorthBay Christian Academy 07:19.6 13:39.6 117
146 Crayton Eckard 6 Westlake Christian School 07:20.1 13:40.4 118
147 Elias Bowman 6 Berkley Accelerated Middle Schoo 07:20.8 13:41.7 119
148 Luke Glenn 2 Lakeland Runners Club 07:22.1 13:44.2 120
149 Henry Miller 8 Rampello K-8 School 07:22.8 13:45.6 121
150 Drew Green 8 Ruckel Middle School 07:23.1 13:46.1
151 Andrew Freeland 8 Httr Tornadoes 07:23.7 13:47.2
152 Kaiden Riegler 8 Central Florida Gliders 07:23.8 13:47.4
153 Zade Anderson 8 Bell Creek Academy 07:25.3 13:50.2 122
154 John Quinn Peterson 8 Ruckel Middle School 07:25.6 13:50.8
155 Xavier Castellano 6 Berkeley Prep HS 07:25.7 13:50.9 123
156 Will Yates 8 Geneva Classical Academy 07:26.0 13:51.4 124
157 Jackson Licursi 7 Literacy Leadership Technology A 07:26.4 13:52.2 125
158 Andres Perez 8 St. Paul Lutheran Church & Schoo 07:26.9 13:53.2 126
159 Hakan Rudd 7 Westlake Christian School 07:28.2 13:55.6 127
160 Jackson Sommer 7 Round Lake Charter 07:29.0 13:57.0 128
161 Jackson Kauffman 8 Oasis Christian Academy 07:29.4 13:57.9
162 Russell Bryant 7 Hardee Junior High 07:29.8 13:58.5 129
163 Isaac Ostrom 7 Geneva Classical Academy 07:30.1 13:59.2 130
164 Levi Babbino 5 Round Lake Charter 07:32.5 14:03.6 131
165 Ayden Campbell 8 Ruckel Middle School 07:34.6 14:07.6
166 Jacob Bardell 7 Red Sea Running Club 07:35.0 14:08.2
167 Evan Forsyth 6 Tampa Bay HEAT 07:35.3 14:08.9 132
168 Aiden Reed 8 Bell Creek Academy 07:35.6 14:09.3 133
169 Aaron Dailey 8 FISH Hawks 07:36.3 14:10.7 134
170 Max Stansell 6 Independence Academy 07:36.5 14:11.0 135
171 Trip Jones 3 Hillsborough Harriers 07:36.8 14:11.7
172 Jack Skubin 6 Westlake Christian School 07:37.2 14:12.3 136
173 Jacoby Holmes 7 Lawton Chiles Middle Academy 07:37.3 14:12.6 137
174 Landon Gall 6 Oasis Christian Academy 07:37.5 14:12.9
175 Liam Devine 8 Berkeley Prep HS 07:37.7 14:13.3
176 Jonathan Vargas 7 Ridgeview Global Studies Academy 07:38.0 14:13.8 138
177 Alex Thaler 7 Somerset Academy Canyons 07:38.2 14:14.3 139
178 Dillon Martino 4 Rampello K-8 School 07:38.6 14:15.0 140
179 bayden williams 6 Berkley Accelerated Middle Schoo 07:39.0 14:15.8 141
180 Devin Duster 7 Ivy Hawn Charter School of the A 07:39.4 14:16.5 142
181 Colton Pierce 6 Lawton Chiles Middle Academy 07:39.7 14:17.1 143
182 Colin Gesch 6 Ruckel Middle School 07:40.1 14:17.8
183 AIDEN HIGGINBOTHAM 6 Terrace Community Middle School 07:40.7 14:18.8 144
184 Nehemiah Loarte 6 NLT Academy 07:40.7 14:18.9 145
185 Joshua Lord 6 Seffner Christian Academy HS 07:41.7 14:20.8 146
186 RYAN NEWTON 8 Terrace Community Middle School 07:41.7 14:20.8 147
187 Eli Taylor 8 Out of Door Academy 07:41.9 14:21.1
188 Ethan Zagers 6 Ivy Hawn Charter School of the A 07:42.4 14:22.0 148
189 Adam Durham West 7 Red Sea Running Club 07:42.9 14:22.9
190 Aiden Bujnicki Senior Bayshore Project 07:43.4 14:23.9 149
191 MacLean Pearson 7 Seffner Christian Academy HS 07:44.1 14:25.2 150
192 Peyton Scott 7 Round Lake Charter 07:44.8 14:26.6 151
193 YAHYA ADAM 8 Terrace Community Middle School 07:44.9 14:26.8
194 Jylnn Miller 6 NLT Academy 07:44.9 14:26.8 152
195 Ben Stone 6 Round Lake Charter 07:45.0 14:26.9
196 Lucas Roberts 6 Round Lake Charter 07:45.2 14:27.3
197 Ben Spain 8 Bell Creek Academy 07:45.9 14:28.5 153
198 Warren Bryant 5 Hardee Junior High 07:45.9 14:28.5
199 Zachary Simmons 7 Hardee Junior High 07:45.9 14:28.6
200 Zachary Bartling 7 Literacy Leadership Technology A 07:47.0 14:30.6 154
201 Graham Marshall 4 Rampello K-8 School 07:47.4 14:31.4
202 Kavan Roy 7 Tampa Bay HEAT 07:47.5 14:31.6 155
203 Easton Davis 8 Westlake Christian School 07:48.1 14:32.6 156
204 Sawyer Sketch 7 Berkeley Prep HS 07:49.3 14:34.9
205 Palmer Stringer 6 Bayshore Project 07:49.7 14:35.7 157
206 Joseph Heiden 7 Westlake Christian School 07:49.8 14:35.8 158
207 Tyler Gonzer 7 Literacy Leadership Technology A 07:50.3 14:36.7 159
208 Samson Zheng 8 Lawton Chiles Middle Academy 07:51.6 14:39.3 160
209 Josef Para 8 Rampello K-8 School 07:51.8 14:39.6
210 Connor Facey 7 Lawton Chiles Middle Academy 07:53.0 14:41.8 161
211 Ryan Tyson 5 Rampello K-8 School 07:53.6 14:43.0
212 Filipe Casanova 6 Bartow Middle School 07:54.5 14:44.7 162
213 Grant Barber 7 Central Florida Gliders 07:55.0 14:45.5
214 Ashton Fletcher 8 Mulberry Middle School 07:55.1 14:45.8 163
215 Jared Parker 6 Round Lake Charter 07:55.3 14:46.2
216 Ryan Abernathy 8 Out of Door Academy 07:55.8 14:47.0
217 Gavin Tinsley 8 Independence Academy 07:56.0 14:47.4 164
218 Nathan Zehnder 6 Round Lake Charter 07:56.1 14:47.6
219 Evan Lucier 8 Seffner Christian Academy HS 07:56.1 14:47.6 165
220 Carmine Burke 8 St. Paul Lutheran Church & Schoo 07:56.1 14:47.6 166
221 Matthew Herrmann 6 Wesley Chapel New Tampa Mustangs 07:56.6 14:48.6
222 Grant Pentraus 6 Minneola Charter School 07:57.3 14:49.8
223 Ryan Collins 8 Tampa Bay HEAT 07:57.4 14:50.0 167
224 Lawson Chastain 7 Hillsborough Harriers 07:58.5 14:52.1
225 Jake Atkins 5 Httr Tornadoes 07:59.3 14:53.5
226 Justin Belteau 5 Httr Tornadoes 08:00.1 14:55.0
227 Owen Bronson 6 Round Lake Charter 08:00.2 14:55.3
228 Anthony Cerone 8 Independence Academy 08:00.8 14:56.3 168
229 Caleb Hernandez 8 Independence Academy 08:00.8 14:56.4 169
230 Jesse Howell 7 Oasis Christian Academy 08:01.0 14:56.8
231 Brooks Correll-Hughes 6 Ivy Hawn Charter School of the A 08:02.2 14:58.9
232 Paul Wroblewski 8 Bell Creek Academy 08:02.3 14:59.1 170
233 Elijah Sayne 8 Ivy Hawn Charter School of the A 08:02.5 14:59.5
234 Hayden Porter 7 FISH Hawks 08:02.5 14:59.6 171
235 ethan ketchum 7 Berkley Accelerated Middle Schoo 08:05.6 15:05.3 172
236 Jaden Harper 6 Bartow Middle School 08:07.1 15:08.2 173
237 Cameron White 8 Mulberry Middle School 08:08.3 15:10.3 174
238 Michael Smith 6 Out of Door Academy 08:08.9 15:11.5
239 austin troxler 7 Bartow Middle School 08:09.5 15:12.5 175
240 Alex Wolfe 6 Berkeley Prep HS 08:10.2 15:13.9
241 Justin Brock 6 Sarasota Christian School 08:11.1 15:15.6 176
242 MAXWELL LIN 8 Terrace Community Middle School 08:12.5 15:18.2
243 Julian Carvajal 8 Wesley Chapel New Tampa Mustangs 08:13.7 15:20.5
244 Tyler Harkness 6 Jupiter Christian 08:15.0 15:22.9
245 Gevon Powell 7 Lawton Chiles Middle Academy 08:16.5 15:25.6 177
246 Eli Enriquez 8 FISH Hawks 08:16.6 15:25.9 178
247 Aaron Guendjoian 8 Sota Distance Project 08:17.3 15:27.2
248 EESHAN SAKAMURI 6 Terrace Community Middle School 08:18.1 15:28.7
249 Enrique Perez 6 St. Paul Lutheran Church & Schoo 08:19.5 15:31.3 179
250 Benjamin Herrera 7 Sota Distance Project 08:19.8 15:31.8
251 Ryder Stephens 5 Seffner Christian Academy HS 08:20.4 15:33.0 180
252 Dorian Desmond 8 Ridgeview Global Studies Academy 08:22.2 15:36.2 181
253 BRADY MCCARDLE 7 Terrace Community Middle School 08:22.7 15:37.2
254 Nicolas Alvarez 7 Berkeley Prep HS 08:23.4 15:38.5
255 Parker Blanton 6 Round Lake Charter 08:23.7 15:39.0
256 Boden Para 7 Rampello K-8 School 08:24.6 15:40.7
257 Jack Leslie 6 Lakeland Runners Club 08:25.1 15:41.7 182
258 isaac ramos 7 Berkley Accelerated Middle Schoo 08:25.4 15:42.2 183
259 Ira Jackson 7 Sarasota Christian School 08:25.4 15:42.2 184
260 Adrian Estrada 6 Lakeland Runners Club 08:25.9 15:43.2 185
261 Elias Matamoros 6 Red Sea Running Club 08:27.0 15:45.3
262 William Bergerat 6 Out of Door Academy 08:28.2 15:47.5
263 Malakai Shenk 6 Sarasota Christian School 08:28.9 15:48.8 186
264 Niko Panagiotopoulos 6 Westlake Christian School 08:29.1 15:49.1 187
265 Augie Hausinger 7 Berkeley Prep HS 08:29.8 15:50.5
266 Zac Mayer 6 SLAM Academy Tampa 08:30.1 15:51.0
267 Samuel Gil 6 Hillsborough Harriers 08:30.4 15:51.5
268 Austin Neal 6 Independence Academy 08:31.0 15:52.7 188
269 Keith Danner 7 Rampello K-8 School 08:31.6 15:53.8
270 Emory Butler 7 Lawton Chiles Middle Academy 08:32.0 15:54.6 189
271 Daykota Quintana 8 Independence Academy 08:32.7 15:55.8 190
272 Joshua White 4 Lakeland Runners Club 08:32.7 15:55.9 191
273 Caden Connelly 6 NorthBay Christian Academy 08:34.2 15:58.6 192
274 Wesley Orndorf 8 Westlake Christian School 08:35.8 16:01.7 193
275 John Baxter 7 Independence Academy 08:35.9 16:01.8
276 ALEXY CHAZARES 7 Terrace Community Middle School 08:36.4 16:02.7
277 Julian Rodriguez 6 Literacy Leadership Technology A 08:37.1 16:04.0
278 Roman Lord 8 Seffner Christian Academy HS 08:37.2 16:04.2 194
279 Maddox Noll 8 Somerset Academy Canyons 08:37.7 16:05.2 195
280 JT Tyner 6 Oasis Christian Academy 08:38.6 16:06.8
281 Stanley Ryan 8 Seffner Christian Academy HS 08:38.9 16:07.4
282 BEN MORGAN 7 Terrace Community Middle School 08:39.2 16:08.0
283 Takumi Fenderson 6 Sota Distance Project 08:39.9 16:09.2
284 MILES PELLENBARG 7 Terrace Community Middle School 08:40.3 16:10.1
285 Colby Connelly 8 NorthBay Christian Academy 08:42.2 16:13.6 196
286 Blake Henson 6 Mulberry Middle School 08:42.4 16:14.0 197
287 Jack Hayes 8 Westlake Christian School 08:42.6 16:14.3
288 Gianni Biase 8 Seffner Christian Academy HS 08:43.9 16:16.8
289 Logan Wickson 6 Red Sea Running Club 08:44.7 16:18.3
290 River Fullwood 7 Bartow Middle School 08:47.6 16:23.7 198
291 Luke Kreloff 8 NorthBay Christian Academy 08:48.0 16:24.3 199
292 Kelly O'Reilly 8 Ridgeview Global Studies Academy 08:48.2 16:24.7 200
293 Landon Matson 5 Hillsborough Harriers 08:48.6 16:25.5
294 Gavin Stearns 8 Lawton Chiles Middle Academy 08:48.8 16:25.9
295 Brandon Tackett 8 Independence Academy 08:48.8 16:25.9
296 Carson Wenger 8 Seffner Christian Academy HS 08:49.3 16:26.8
297 Zach Cheng 6 Out of Door Academy 08:49.5 16:27.1
298 Nick Taylor 8 Ridgeview Global Studies Academy 08:50.0 16:28.1 201
299 Mason Roy 6 Tampa Bay HEAT 08:50.7 16:29.4 202
300 Liam Holzer 6 Geneva Classical Academy 08:51.8 16:31.5 203
301 Parker Berghorn 5 Seffner Christian Academy HS 08:51.9 16:31.7
302 Caleb Byerly 7 Sarasota Christian School 08:53.4 16:34.5 204
303 CHRISTOPHER DAVIS 8 Terrace Community Middle School 08:54.8 16:37.0
304 Alex Negron 7 Sarasota Christian School 08:56.5 16:40.3 205
305 Aslan Raymond 7 Independence Academy 08:56.6 16:40.4
306 Clayton Knowles 5 Lakeland Runners Club 08:56.9 16:40.9 206
307 Hendrix Adams 6 Daniel Jenkins Middle School 08:58.2 16:43.4 207
308 AARYASH JUNEJNA 8 Terrace Community Middle School 09:00.6 16:47.8
309 Luke Aulisio 7 Lawton Chiles Middle Academy 09:01.5 16:49.6
310 John Brennick 6 Literacy Leadership Technology A 09:02.5 16:51.4
311 Andrew Markowitz 8 St. Paul Lutheran Church & Schoo 09:04.0 16:54.2 208
312 Liam Roy 4 Lakeland Runners Club 09:04.4 16:55.0
313 Jude Stainsby 5 Geneva Classical Academy 09:06.5 16:58.9 209
314 Garrett Miller 7 Ridgeview Global Studies Academy 09:06.8 16:59.4 210
315 Chad Tayi 8 NLT Academy 09:08.2 17:02.0 211
316 Pierce Cullen 6 Westlake Christian School 09:09.7 17:04.9
317 Bradley McElfatrick 8 Berkeley Prep HS 09:10.9 17:07.0
318 MASON CROSS 8 Terrace Community Middle School 09:15.4 17:15.4
319 ayden reeder 7 Berkley Accelerated Middle Schoo 09:17.1 17:18.7
320 Alex Bolton 6 Sarasota Christian School 09:18.5 17:21.2 212
321 KADIN GIBSON 6 Terrace Community Middle School 09:19.7 17:23.5
322 Eli Kennedy 5 Geneva Classical Academy 09:20.5 17:25.0 213
323 JUSTIN STIRLIN 8 Terrace Community Middle School 09:20.7 17:25.4
324 Juan Landaeta 8 Lawton Chiles Middle Academy 09:21.5 17:26.8
325 Ethan Atwell 7 Out of Door Academy 09:22.7 17:29.1
326 Donovan Spears 6 Round Lake Charter 09:26.5 17:36.1
327 Skip Eckhard 7 Berkeley Prep HS 09:29.4 17:41.5
328 JT Altman 8 Lawton Chiles Middle Academy 09:29.9 17:42.4
329 Beau Cagle 7 St. Paul Lutheran Church & Schoo 09:32.0 17:46.5
330 Alex Von Maxey 7 Red Sea Running Club 09:32.3 17:47.0
331 Kolin Carter 6 Lawton Chiles Middle Academy 09:33.6 17:49.4
332 Cooper Lynn Senior Bayshore Project 09:35.5 17:52.9 214
333 Wesley Osborne 7 Tampa Bay HEAT 09:35.5 17:52.9 215
334 Alberto Chaves 8 Lawton Chiles Middle Academy 09:35.9 17:53.7
335 Matthew Wilson 8 Vanguard School (Lake Wales) 09:38.7 17:58.9
336 Austin Leahy 7 Lawton Chiles Middle Academy 09:41.0 18:03.2
337 James Andree 6 Berkley Accelerated Middle Schoo 09:42.1 18:05.2
338 Nicolas Barrios 7 Lawton Chiles Middle Academy 09:43.7 18:08.3
339 Donathan Edwards 6 NLT Academy 09:44.1 18:08.9 216
340 Anthony Pokoroluski 7 Mulberry Middle School 09:44.3 18:09.4 217
341 Eric Kendrick 8 Mulberry Middle School 09:44.5 18:09.8 218
342 Jayelon Robinson 6 Bartow Middle School 09:47.3 18:14.9 219
343 Kameron Bullard 7 Daniel Jenkins Middle School 09:47.5 18:15.4 220
344 Christopher Roy 6 Lakeland Runners Club 09:48.1 18:16.4
345 Christian Gonzalez 6 Lakeland Runners Club 09:48.8 18:17.7
346 Preston Wilkerson 8 Literacy Leadership Technology A 09:50.1 18:20.1
347 Rory Piccarreto 7 Mulberry Middle School 09:51.2 18:22.2 221
348 Adam Dalere 8 Berkley Accelerated Middle Schoo 09:53.5 18:26.5
349 Mitchell Pearson 5 Seffner Christian Academy HS 09:53.7 18:26.9
350 Drew Golden 7 FISH Hawks 09:54.1 18:27.7 222
351 JOEY LIMONE 6 Terrace Community Middle School 09:55.1 18:29.5
352 Hadden Adams 6 Daniel Jenkins Middle School 09:55.3 18:29.8 223
353 Calvin Parker 8 Westlake Christian School 09:56.6 18:32.2
354 Linden Smith 6 Central Florida Gliders 09:57.8 18:34.5
355 Marshall Lemus 7 Independence Academy 09:58.5 18:35.9
356 RYAAN KHAN 7 Terrace Community Middle School 10:02.8 18:43.9
357 Sebastian Ramirez 7 Ridgeview Global Studies Academy 10:03.3 18:44.7 224
358 Mathew Burgess 6 Ridgeview Global Studies Academy 10:03.5 18:45.1
359 Nicky Arce 5 Rampello K-8 School 10:10.5 18:58.2
360 hunter wallace 7 Berkley Accelerated Middle Schoo 10:14.3 19:05.2
361 Dev Rao 6 Lawton Chiles Middle Academy 10:16.4 19:09.2
362 Daniel lopez 6 Bartow Middle School 10:16.7 19:09.7
363 Aiden Nicholson 6 Bartow Middle School 10:18.0 19:12.1
364 Marty Lefebvre 6 Wesley Chapel New Tampa Mustangs 10:19.4 19:14.8
365 Justin Slighter 8 Lawton Chiles Middle Academy 10:21.0 19:17.7
366 Alexander Tertus 8 Somerset Academy Canyons 10:21.8 19:19.3 225
367 Zachary Corneal 6 Berkley Accelerated Middle Schoo 10:21.9 19:19.5
368 Elijah Cruzado 6 Mulberry Middle School 10:23.2 19:21.9 226
369 James Abernathy 6 Out of Door Academy 10:25.6 19:26.4
370 Rowan Cruse 6 Berkeley Prep HS 10:28.0 19:30.8
371 Sawyer Burns 6 Literacy Leadership Technology A 10:35.0 19:43.9
372 Joshua Hughes 6 Westlake Christian School 10:36.1 19:46.0
373 Hudson Larkin 6 Sarasota Christian School 10:41.9 19:56.7
374 DAVID BIGGS 6 Terrace Community Middle School 10:44.6 20:01.7
375 Jo-Siah Moffatt 8 NLT Academy 10:50.2 20:12.3 227
376 Zachary Enriquez 8 FISH Hawks 11:05.6 20:41.0 228
377 Ryan Alexander 8 Somerset Academy Canyons 11:09.2 20:47.7 229
378 Elias Figueroa 4 Rampello K-8 School 11:10.1 20:49.3
379 Spencer Gallaty 8 Westlake Christian School 11:10.6 20:50.3
380 Jackson France 7 Out of Door Academy 11:10.9 20:50.9
381 Emilio Diebra 7 Somerset Academy Canyons 11:19.7 21:07.3 230
382 Kris Morales Freshman Vanguard School (Lake Wales) 11:26.9 21:20.7
383 Christian Zarzana 7 Discovery Academy Middle School 11:31.8 21:29.7
384 Tyler Anderson 7 Discovery Academy Middle School 11:40.9 21:46.8
385 Leonardo Gomez 8 Discovery Academy Middle School 11:47.5 21:59.1
386 Braxton Johnson 8 Discovery Academy Middle School 12:02.3 22:26.7
387 Aiden Kirby 6 Tampa Bay HEAT 12:07.6 22:36.6 231
388 Jayden Nieves 7 Ridgeview Global Studies Academy 12:14.8 22:49.9
389 Alex Pring 6 Minneola Charter School 12:20.7 23:00.9
390 Luke Reed Freshman FISH Hawks 13:25.4 25:01.5 232
391 Stanley Bedgood 8 Red Sea Running Club 13:42.3 25:33.1
392 Elijah Moten 7 SLAM Academy Tampa 13:59.0 26:04.3
393 Aidan French 6 Rampello K-8 School 14:04.4 26:14.3
394 Cheyne Lee 6 SLAM Academy Tampa 14:07.7 26:20.4
395 Caden Richie 6 Rampello K-8 School 14:38.2 27:17.3
396 Kevin N'dambani 8 NLT Academy 14:38.4 27:17.7 233
397 Bradley Stalvey 6 Bartow Middle School 14:47.1 27:33.9
398 Brett Parrish 7 Mulberry Middle School 14:58.0 27:54.2

Boys JV 5K Friday Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Fort Myers HS 1:42:56 20:35 39 3 5 8 10 13 17 18
2 Estero HS 1:42:58 20:35 41 2 4 9 11 15 16 47
3 Park Vista HS 1:48:11 21:38 101 7 19 22 23 30 56 72
4 Somerset Academy Canyons 1:51:59 22:23 152 6 28 37 38 43 61 65
5 Dunbar HS 1:52:49 22:33 167 14 20 26 49 58    
6 McKeel Academy 1:53:37 22:43 177 24 31 32 44 46 51 53
7 Gulliver Prep HS 1:54:00 22:48 185 21 33 36 45 50 57  
8 FAU Henderson School 1:54:48 22:57 191 27 35 39 42 48 59 74
9 Titusville HS 1:55:32 23:06 208 1 40 41 60 66 73  
10 Lehigh HS 2:00:40 24:08 261 12 52 62 67 68 69 70
11 Orangewood Christian 2:07:13 25:26 288 25 29 64 84 86 95 97
12 Charlotte HS 2:05:40 25:08 299 34 54 55 75 81 87 89
13 The Master's Academy (Oviedo) 2:19:32 27:54 403 71 76 79 85 92    
14 Lincoln Park Academy HS 2:20:23 28:04 404 63 80 83 88 90 93 98
15 Shorecrest Prep 2:27:09 29:25 432 77 78 82 96 99 102  
16 Mount Dora Christian Academy (Bi 2:42:35 32:31 489 91 94 100 101 103 104  

Boys JV 5K Friday Individual Results (5k)
Top↑
START TIME: 3:30 PM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Franklin Caceres Senior Ida S. Baker HS 05:37.5 17:28.7
2 Malachi Jones Senior Titusville HS 06:15.0 19:25.1 1
3 Isaiah Depina Junior Estero HS 06:22.6 19:48.8 2
4 Jared Pocklington Junior Fort Myers HS 06:24.4 19:54.5 3
5 Brandon Adams Senior Estero HS 06:31.5 20:16.5 4
6 Ethan Caswell Junior Lakeland Christian School 06:31.8 20:17.3
7 Adam Oaks-Lottridge Junior Fort Myers HS 06:33.6 20:22.9 5
8 Sebastian Gerber Junior Somerset Academy Canyons 06:33.8 20:23.7 6
9 Luai Akel 8 Park Vista HS 06:38.1 20:37.1 7
10 Taylor Leung Freshman Fort Myers HS 06:39.0 20:39.7 8
11 Peyton Arabie Junior Estero HS 06:39.3 20:40.8 9
12 Sardor Nosirov Senior Fort Myers HS 06:41.8 20:48.3 10
13 Bryce Wathen Junior Estero HS 06:45.2 20:59.1 11
14 Conner Hauser Sophomore Lehigh HS 06:47.8 21:07.2 12
15 Blake Ware Freshman Fort Myers HS 06:49.1 21:11.1 13
16 Tj Maloney Senior Dunbar HS 06:49.8 21:13.4 14
17 Keelan Fort Junior Estero HS 06:49.9 21:13.5 15
18 Carlos Taborn Freshman Estero HS 06:52.4 21:21.4 16
19 Candon Towle Sophomore Fort Myers HS 06:52.8 21:22.7 17
20 Romie Franklin Sophomore Fort Myers HS 06:53.2 21:24.0 18
21 Owen Eakle Freshman Out of Door Academy 06:55.1 21:29.8
22 Parker McCarthy Junior Park Vista HS 06:56.4 21:33.8 19
23 Daniel Ocampo Sophomore Dunbar HS 06:57.2 21:36.4 20
24 Owen Maxwell Sophomore Fort Myers HS 06:57.4 21:37.0
25 Emilio Posada Junior Gulliver Prep HS 06:58.0 21:38.9 21
26 Alex Siegel Sophomore Park Vista HS 06:58.2 21:39.5 22
27 Dylan Flaum Junior Park Vista HS 07:01.5 21:49.8 23
28 LaMont Tillery, Jr. Junior McKeel Academy 07:04.8 21:59.9 24
29 Fabian Betancourt Sophomore Fort Myers HS 07:08.1 22:10.1
30 Michael St. Germain Senior Orangewood Christian 07:08.8 22:12.2 25
31 Kevin Casterjon Senior Dunbar HS 07:09.3 22:13.9 26
32 Max Herbst Junior FAU Henderson School 07:11.2 22:19.9 27
33 Kevin Paredes Senior Somerset Academy Canyons 07:13.4 22:26.5 28
34 Noah Butterstein Sophomore Orangewood Christian 07:14.7 22:30.7 29
35 Alessandro Romero Sophomore Park Vista HS 07:14.8 22:30.9 30
36 Giovanni Burke Sophomore McKeel Academy 07:15.4 22:32.8 31
37 Jackson Moxley Junior McKeel Academy 07:16.0 22:34.7 32
38 Alec Vila Freshman Gulliver Prep HS 07:16.2 22:35.5 33
39 James Tordecillas Junior Charlotte HS 07:20.7 22:49.3 34
40 Carlos Santiago 7 FAU Henderson School 07:22.0 22:53.3 35
41 Andre Soler-Baillo Senior Gulliver Prep HS 07:22.7 22:55.6 36
42 Alain Diebra Junior Somerset Academy Canyons 07:23.2 22:57.2 37
43 Bryce Chorney Junior Somerset Academy Canyons 07:24.0 22:59.6 38
44 Logan McCaugley Freshman FAU Henderson School 07:24.3 23:00.5 39
45 Kase Gibson 7 Lakeland Christian School 07:25.2 23:03.3
46 Riley Jones Freshman Titusville HS 07:25.5 23:04.1 40
47 Joshua Nelson Sophomore Titusville HS 07:25.5 23:04.2 41
48 Olie Hallstrom 6 FAU Henderson School 07:26.9 23:08.5 42
49 Taylor Johnson Freshman Somerset Academy Canyons 07:28.2 23:12.5 43
50 Sebastian Zacek Freshman McKeel Academy 07:28.5 23:13.6 44
51 Omar Uweyda Sophomore Gulliver Prep HS 07:29.1 23:15.4 45
52 Trent Tervin 8 McKeel Academy 07:29.3 23:16.0 46
53 Zac Syska Sophomore Fort Myers HS 07:30.5 23:19.9
54 Ethan Ortiz Senior Estero HS 07:32.6 23:26.2 47
55 Franco Giangaspero 8 FAU Henderson School 07:32.6 23:26.2 48
56 Myles Collins Junior Dunbar HS 07:35.5 23:35.2 49
57 Jack Chapman Freshman Gulliver Prep HS 07:35.5 23:35.2 50
58 Chase Delaney Freshman McKeel Academy 07:36.1 23:37.1 51
59 Gerado Mercado Senior Lehigh HS 07:36.3 23:37.9 52
60 Connor Cook Freshman McKeel Academy 07:36.6 23:38.6 53
61 Ian Adams Senior Charlotte HS 07:37.3 23:40.8 54
62 Caden Johnson Freshman Charlotte HS 07:37.9 23:42.9 55
63 Ronnie Wade Sophomore Park Vista HS 07:41.3 23:53.3 56
64 Joaquin Posada Freshman Gulliver Prep HS 07:41.5 23:54.1 57
65 Tyrick Simpson Junior Dunbar HS 07:46.9 24:10.9 58
66 Guilherme Gazeti Sophomore FAU Henderson School 07:47.8 24:13.4 59
67 Judson Reback 7 South Florida HEAT 07:48.1 24:14.5
68 Clay Addison Junior Oasis Christian Academy 07:49.4 24:18.6
69 Brody Palmer Sophomore McKeel Academy 07:50.1 24:20.7
70 Solomon Cleveland 8 Lakeland Christian School 07:54.4 24:33.9
71 John Moros Junior Titusville HS 07:56.8 24:41.4 60
72 Tyler Sastre 8 Miami Country Day School 07:56.9 24:41.7
73 Thomas Cargil Junior Somerset Academy Canyons 07:57.3 24:43.1 61
74 Nathan Toole Freshman McKeel Academy 08:03.4 25:02.1
75 Cristian Lopez-Jemenez Sophomore Lehigh HS 08:05.4 25:08.1 62
76 Parker Maxwell Sophomore Fort Myers HS 08:05.6 25:08.9
77 Zack Saville 7 South Florida HEAT 08:05.7 25:09.2
78 Malik Collins Freshman Lincoln Park Academy HS 08:05.9 25:09.8 63
79 Jett Jacobs Sophomore Orangewood Christian 08:06.0 25:10.0 64
80 Jamie Speiser Junior Somerset Academy Canyons 08:06.7 25:12.3 65
81 Presley Golas Junior Somerset Academy Canyons 08:07.9 25:15.9
82 Logan Spratt Junior Titusville HS 08:08.5 25:18.0 66
83 Troy Lobatos Freshman Ida S. Baker HS 08:09.1 25:19.8
84 Anderson Pierre Junior Lehigh HS 08:10.4 25:23.7 67
85 Lawrence Viaud Senior Lehigh HS 08:10.4 25:23.7 68
86 Sebastian Jimenez Senior Lehigh HS 08:11.2 25:26.4 69
87 Cristian Puente Freshman Lehigh HS 08:12.8 25:31.2 70
88 Pedro Rodriguez Junior iMater Prep Academy 08:14.9 25:37.9
89 Courson Reback 8 South Florida HEAT 08:16.5 25:42.8
90 Derek Carrillo 8 Somerset Academy Canyons 08:19.3 25:51.5
91 Nicholas Caceres 7 Miami Country Day School 08:20.9 25:56.4
92 Michael Liguori 7 The Master's Academy (Oviedo) 08:23.1 26:03.1 71
93 Jack Kelly 8 Park Vista HS 08:27.4 26:16.5 72
94 Christian Stan 8 Park Vista HS 08:28.2 26:19.2
95 Ryder Rosenberg 8 Miami Country Day School 08:31.4 26:29.1
96 Dylan Ostrowski 8 Park Vista HS 08:32.2 26:31.6
97 Isaac Cleveland 6 Lakeland Christian School 08:38.1 26:49.7
98 Shepherd Reback 7 South Florida HEAT 08:38.8 26:52.1
99 Adam Eadens Freshman Titusville HS 08:40.6 26:57.7 73
100 Ryan Spivey Senior McKeel Academy 08:40.6 26:57.7
101 Olangston St. Julien 7 FAU Henderson School 08:44.7 27:10.5 74
102 Junior Pierre Freshman Charlotte HS 08:45.3 27:12.1 75
103 Max Steiner Sophomore Out of Door Academy 08:46.6 27:16.2
104 Jackson Vanderpol 7 The Master's Academy (Oviedo) 08:46.8 27:17.0 76
105 Tim Du 6 Shorecrest Prep 08:46.8 27:17.0 77
106 Will Florell Freshman Shorecrest Prep 08:47.5 27:19.2 78
107 Kenneth Torres Senior iMater Prep Academy 08:48.4 27:21.8
108 Charlie Floriglio Sophomore Out of Door Academy 08:50.1 27:27.1
109 Ryan Molloy Freshman Somerset Academy Canyons 08:50.6 27:28.6
110 Christian Ayers 7 The Master's Academy (Oviedo) 08:52.4 27:34.4 79
111 Evan Craig Junior Lincoln Park Academy HS 08:57.7 27:50.7 80
112 Skylar Burbank Sophomore Kathleen HS 09:02.4 28:05.3
113 Duke McIver Freshman Charlotte HS 09:05.8 28:15.8 81
114 Matthew Sheppard Freshman Shorecrest Prep 09:05.9 28:16.1 82
115 Tobias Miller 7 Lincoln Park Academy HS 09:06.5 28:18.0 83
116 Dillon Ensor   Orangewood Christian 09:07.9 28:22.3 84
117 Santiago Bonilla Senior Somerset Academy Canyons 09:08.3 28:23.7
118 Logan Velez 7 The Master's Academy (Oviedo) 09:10.9 28:31.7 85
119 Noah Ceriale 8 McKeel Academy 09:14.6 28:43.2
120 Lance McDuffee 6 FAU Henderson School 09:15.3 28:45.6
121 Pedro Briceno Freshman Out of Door Academy 09:18.5 28:55.3
122 Shiwon Kang 7 Miami Country Day School 09:19.1 28:57.2
123 Aaron Cardinali Sophomore Orangewood Christian 09:19.6 28:58.7 86
124 Mason Cronin Senior Charlotte HS 09:20.3 29:01.1 87
125 Giovanni Pedroso-Valencia 7 Lincoln Park Academy HS 09:27.5 29:23.4 88
126 Pierce McMahon Junior Somerset Academy Canyons 09:30.8 29:33.7
127 Joe Ross Sophomore FAU Henderson School 09:30.9 29:33.8
128 Bryce Zynda Senior Charlotte HS 09:33.3 29:41.5 89
129 Joshua Caron 7 Lincoln Park Academy HS 09:33.4 29:41.7 90
130 Gavin Kuehner Freshman McKeel Academy 09:36.5 29:51.3
131 Edwin Alomia 8 McKeel Academy 09:38.0 29:55.9
132 Grady Mccall Freshman Mount Dora Christian Academy (Bi 09:40.9 30:04.9 91
133 Kaleb Chester Freshman Somerset Academy Canyons 09:41.2 30:05.8
134 AJ Aviles 7 The Master's Academy (Oviedo) 09:41.3 30:06.1 92
135 Daniel Dawkins 8 Lincoln Park Academy HS 09:42.8 30:10.8 93
136 Maxwell Bagan Senior Charlotte HS 09:49.5 30:31.8
137 Sam Hazamy Junior FAU Henderson School 09:58.2 30:58.7
138 Andrew Willoughby 6 Mount Dora Christian Academy (Bi 10:03.6 31:15.4 94
139 Brock Nanton Freshman Orangewood Christian 10:04.8 31:19.3 95
140 Jaylon Coad Freshman Shorecrest Prep 10:16.3 31:55.0 96
141 Lennard Allen Junior Vanguard School (Lake Wales) 10:18.0 32:00.4
142 Tomas Cardoza Senior Hardee HS 10:18.8 32:02.8
143 Matthew McCrady Freshman Orangewood Christian 10:19.5 32:05.1 97
144 Christopher Caron Sophomore Lincoln Park Academy HS 10:19.6 32:05.2 98
145 Jonathan Fregoso Sophomore Kathleen HS 10:20.9 32:09.2
146 Tanner Johnson 6 Shorecrest Prep 10:24.9 32:21.8 99
147 Chris Smith Freshman McKeel Academy 10:29.6 32:36.2
148 Colby Kessinger 7 Mount Dora Christian Academy (Bi 10:32.2 32:44.5 100
149 Ethan Sagear Senior Vanguard School (Lake Wales) 10:42.0 33:14.8
150 Ashton Butler Freshman McKeel Academy 10:46.0 33:27.2
151 Mason Hurst 7 Mount Dora Christian Academy (Bi 10:47.8 33:32.8 101
152 Simon Mora 8 Shorecrest Prep 11:05.3 34:27.3 102
153 Ashton Truenow 7 Mount Dora Christian Academy (Bi 11:15.2 34:58.1 103
154 Luke Webster Freshman Mount Dora Christian Academy (Bi 11:33.1 35:53.7 104
155 Brayden Adams 8 Lincoln Park Academy HS 11:40.4 36:16.2
156 Austin Rouleau Senior Lincoln Park Academy HS 11:40.6 36:17.1
157 Matthew Endres Junior Lincoln Park Academy HS 11:48.5 36:41.5
158 Shamori Palmer Junior Vanguard School (Lake Wales) 12:02.3 37:24.3

Boys Jason Byrne 5K Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Fort Walton Beach HS 1:28:42 17:44 185 13 24 30 38 80 111 150
2 Belen Jesuit Preparatory School 1:29:01 17:48 193 27 35 37 41 53 62 73
3 Immokalee HS 1:29:11 17:50 253 3 5 76 79 90 101 103
4 South Fork HS 1:30:39 18:07 301 18 55 65 72 91 145 149
5 IMG Academy 1:30:42 18:08 307 31 40 45 71 120    
6 Palmetto Senior HS 1:30:31 18:06 310 9 46 64 87 104 113 148
7 Mount Dora Christian Academy (Bi 1:29:46 17:57 317 8 10 11 48 240 258 293
8 Rockledge HS 1:30:50 18:10 323 29 36 39 81 138 189 224
9 Boca Raton HS 1:31:06 18:13 327 22 68 69 74 94 190 199
10 Gulf Coast HS 1:31:31 18:18 370 16 50 77 102 125 228  
11 Lake Minneola HS 1:32:10 18:26 398 57 67 75 92 107 136 175
12 Martin County HS 1:31:20 18:16 406 7 15 47 129 208 215 227
13 Barron Collier HS 1:31:44 18:20 421 19 23 34 168 177 178 183
14 Chamberlain HS 1:32:19 18:27 431 25 49 83 116 158 185 247
15 Land O' Lakes HS 1:32:50 18:34 462 28 86 88 127 133 191 241
16 Vero Beach HS 1:32:36 18:31 490 1 84 115 134 156 200 201
17 Sarasota Riverview HS 1:33:07 18:37 491 43 60 95 146 147 176 198
18 Coral Reef HS 1:33:21 18:40 492 20 54 59 85 274 296 307
19 Port Charlotte HS 1:32:31 18:30 497 4 21 99 142 231 257 279
20 West Orange HS 1:33:23 18:40 513 52 58 78 144 181    
21 Park Vista HS 1:33:34 18:42 542 14 121 123 130 154 160 184
22 Southwest Florida Christian Acad 1:33:28 18:41 545 12 51 112 153 217 276 294
23 Tavares HS 1:34:38 18:55 604 66 105 108 162 163 233 263
24 Manatee HS 1:34:05 18:49 614 6 114 119 179 196 226 253
25 Mill Creek High School 1:34:54 18:58 633 63 117 128 152 173 192  
26 Sebring HS 1:34:57 18:59 660 17 131 137 170 205 206 230
27 Indian Rocks Christian 1:35:13 19:02 680 32 124 165 171 188 214 232
28 Ransom Everglades School 1:35:21 19:04 701 26 42 193 203 237 248 259
29 St. Brendan HS 1:36:35 19:19 733 44 110 139 159 281 306  
30 Jupiter HS 1:36:16 19:15 743 82 98 161 195 207 210 239
31 George Jenkins HS 1:36:48 19:21 778 70 106 141 219 242 246 251
32 Jensen Beach HS 1:36:47 19:21 781 97 118 151 204 211 286 297
33 Canterbury School (Fort Myers) 1:36:42 19:20 790 56 109 186 218 221 271 304
34 Palmer Trinity School 1:37:23 19:28 821 89 93 166 229 244 302 308
35 Braden River HS 1:37:59 19:35 871 33 126 213 245 254 277 292
36 Titusville HS 1:38:08 19:37 875 61 140 169 249 256 275 288
37 St. Thomas Aquinas HS 1:38:20 19:40 901 100 157 172 220 252 255 260
38 DeSoto County HS 1:38:51 19:46 963 143 167 194 223 236 243  
39 Gulliver Prep HS 1:39:00 19:48 982 164 187 197 212 222 262  
40 Lakewood Ranch HS 1:39:32 19:54 1006 174 180 182 202 268 270 285
41 Frostproof HS 1:40:36 20:07 1035 96 155 250 261 273 280 291
42 Winter Haven HS 1:40:38 20:07 1038 122 135 235 264 282 290 310
43 Cape Coral HS 1:40:33 20:06 1074 132 216 225 234 267 272 283
44 Jupiter Christian 1:50:44 22:08 1195 2 278 295 309 311    
45 Bradenton Christian School 1:45:44 21:08 1325 209 265 269 284 298 301 303
46 Okeechobee HS 1:47:01 21:24 1379 238 266 287 289 299 300 305

Boys Jason Byrne 5K Individual Results (5k)
Top↑
START TIME: 8:00 AM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Dillon Helzerman Junior Vero Beach HS 05:22.9 16:43.4 1
2 Patrick Young Senior Jupiter Christian 05:23.1 16:43.9 2
3 Christian Cruz Junior Immokalee HS 05:23.9 16:46.3 3
4 Tyler Wadsworth Sophomore Port Charlotte HS 05:26.1 16:53.2 4
5 Gavin Ross Senior Palm Beach Central HS 05:26.1 16:53.4
6 Colin Wilson Senior Coral Gables HS 05:26.5 16:54.4
7 Bernardo Barnhart Freshman Immokalee HS 05:26.9 16:55.8 5
8 Paul Lespasio Sophomore Manatee HS 05:27.4 16:57.4 6
9 Ryan Ziskinder Junior Martin County HS 05:28.8 17:01.6 7
10 Riley Novack Freshman Mount Dora Christian Academy (Bi 05:29.0 17:02.4 8
11 Collin Butzow Sophomore Palmetto Senior HS 05:29.4 17:03.5 9
12 Tom Valente Senior Mount Dora Christian Academy (Bi 05:30.5 17:06.8 10
13 Taylor Dreyer Sophomore Riverview HS 05:31.0 17:08.4
14 Mitchell Curtis Junior Mount Dora Christian Academy (Bi 05:32.1 17:11.9 11
15 Ethan Tank Junior Southwest Florida Christian Acad 05:32.8 17:14.0 12
16 Ryan Sloan Junior Fort Walton Beach HS 05:33.4 17:15.8 13
17 Devon Mack Junior Park Vista HS 05:34.5 17:19.4 14
18 Adam Ziskinder Junior Martin County HS 05:35.4 17:22.1 15
19 Micah Evans Junior Gulf Coast HS 05:35.9 17:23.6 16
20 Noah Roth Senior Sebring HS 05:36.7 17:26.1 17
21 Jarrod Hemann Senior South Fork HS 05:36.8 17:26.5 18
22 Tristan Bashaw Senior Barron Collier HS 05:36.9 17:26.9 19
23 Ryan Sarafoglu Freshman Coral Reef HS 05:37.4 17:28.4 20
24 Joe Bishop Senior Port Charlotte HS 05:37.8 17:29.7 21
25 Sullivan Nordheim Senior Boca Raton HS 05:38.2 17:30.8 22
26 Liam Driscoll Senior Barron Collier HS 05:38.4 17:31.3 23
27 Chris Flores Senior Fort Walton Beach HS 05:38.5 17:31.7 24
28 Jockyll Davis Junior Chamberlain HS 05:39.1 17:33.6 25
29 Tomas Esber Senior Ransom Everglades School 05:39.3 17:34.4 26
30 Marco de la Hoz Freshman Belen Jesuit Preparatory School 05:39.5 17:35.0 27
31 Brandon Castillo Junior Land O' Lakes HS 05:39.6 17:35.3 28
32 Andrew Inocencio Senior Rockledge HS 05:39.9 17:36.1 29
33 Luke Bilger Sophomore Fort Walton Beach HS 05:40.9 17:39.3 30
34 Vince Mwangi Sophomore IMG Academy 05:41.7 17:41.8 31
35 Mateo Luna Sophomore Indian Rocks Christian 05:42.0 17:42.7 32
36 Dylan Howard Sophomore Braden River HS 05:42.2 17:43.4 33
37 Marc Brunner Senior Barron Collier HS 05:42.8 17:45.2 34
38 Eduardo Morasso Senior Belen Jesuit Preparatory School 05:42.8 17:45.3 35
39 Bertram Pratt Junior Rockledge HS 05:43.4 17:46.9 36
40 Julian Rodriguez Sophomore Belen Jesuit Preparatory School 05:43.7 17:48.0 37
41 Luke Larkin Sophomore Fort Walton Beach HS 05:43.8 17:48.2 38
42 Max Sackenheim Junior Rockledge HS 05:43.9 17:48.6 39
43 Cole Piotrowski Junior IMG Academy 05:44.3 17:49.9 40
44 Carlos Bailly Senior Belen Jesuit Preparatory School 05:44.6 17:50.8 41
45 Felipe de Cardenas Sophomore Ransom Everglades School 05:44.8 17:51.4 42
46 Lucas Caragiulo Senior Sarasota Riverview HS 05:45.3 17:52.8 43
47 Gabriel Rodriguez Junior St. Brendan HS 05:45.5 17:53.4 44
48 Harrison Graham Junior IMG Academy 05:46.2 17:55.7 45
49 Randall Carter Junior Palmetto Senior HS 05:46.4 17:56.3 46
50 Travis Arnold Senior Martin County HS 05:46.6 17:57.0 47
51 Nicholas Caplette Senior Taravella HS 05:46.7 17:57.2
52 Nikolas Gibson Junior Mount Dora Christian Academy (Bi 05:47.2 17:58.9 48
53 Harrison Fogg Junior Chamberlain HS 05:47.4 17:59.5 49
54 Evan Cardec Junior Gulf Coast HS 05:47.5 17:59.9 50
55 AJ Duda Freshman Southwest Florida Christian Acad 05:47.8 18:00.8 51
56 Rajay Preddie Senior West Orange HS 05:48.2 18:01.9 52
57 Vicente Sanchez Senior Belen Jesuit Preparatory School 05:48.5 18:02.8 53
58 William Garcia Senior Coral Reef HS 05:48.6 18:03.1 54
59 Bradley Pinto Senior South Fork HS 05:48.7 18:03.6 55
60 Charles Meagher Freshman Canterbury School (Fort Myers) 05:49.3 18:05.4 56
61 Max Faryga Senior Lake Minneola HS 05:49.6 18:06.4 57
62 Reeves Oakman Junior West Orange HS 05:50.1 18:07.9 58
63 Lukas Santana Sophomore Coral Reef HS 05:50.2 18:08.0 59
64 Brendan Roper Freshman Sarasota Riverview HS 05:50.3 18:08.6 60
65 Robbie O'Bryan Junior Titusville HS 05:50.7 18:09.7 61
66 Diego de la Hoz Freshman Belen Jesuit Preparatory School 05:51.0 18:10.7 62
67 Joseph Kim Sophomore Mill Creek High School 05:51.3 18:11.4 63
68 Miguel Sanchez Junior Palmetto Senior HS 05:51.4 18:11.8 64
69 Holden Jorski Senior Academy at the Lakes 05:51.6 18:12.4
70 Jack Burgener Sophomore South Fork HS 05:51.7 18:12.9 65
71 Noah Myers Senior Tavares HS 05:52.2 18:14.2 66
72 Jaxon Reed Junior Lake Minneola HS 05:52.4 18:15.1 67
73 Daylerh Campos Sophomore Boca Raton HS 05:52.7 18:15.8 68
74 Jackson Gockman Junior Boca Raton HS 05:52.7 18:15.9 69
75 Thomas Townley Senior George Jenkins HS 05:53.1 18:17.3 70
76 Nicolas Arciniegas Senior IMG Academy 05:53.8 18:19.3 71
77 Eduardo Barragan Sophomore South Fork HS 05:53.9 18:19.7 72
78 Jesse Rodriguez Junior Belen Jesuit Preparatory School 05:54.2 18:20.6 73
79 Paul Glick Sophomore Boca Raton HS 05:55.6 18:24.8 74
80 Tavin Bradshaw Sophomore Lake Minneola HS 05:55.7 18:25.2 75
81 Jean Jocirin Junior Immokalee HS 05:55.8 18:25.5 76
82 Christopher Svitek Junior Gulf Coast HS 05:55.8 18:25.6 77
83 Tomas Bayona Senior Belen Jesuit Preparatory School 05:56.4 18:27.4
84 Jake Baldauf Junior West Orange HS 05:56.5 18:27.6 78
85 Adrian Reyes Junior Immokalee HS 05:56.5 18:27.6 79
86 Luke Endt Freshman Fort Walton Beach HS 05:56.6 18:28.0 80
87 Kai McAlister Junior Rockledge HS 05:56.8 18:28.7 81
88 Jack McNamara Junior Jupiter HS 05:56.9 18:28.9 82
89 Adrian Hermidas Otero Sophomore Chamberlain HS 05:57.1 18:29.7 83
90 Tristan Trax Junior Vero Beach HS 05:58.3 18:33.4 84
91 Raul Grasso Sophomore Coral Reef HS 05:58.6 18:34.4 85
92 Braden Mitchell Junior Land O' Lakes HS 05:58.7 18:34.4 86
93 Ethan Brooks Senior Palmetto Senior HS 05:58.8 18:34.9 87
94 Joseph Obradovich Junior Land O' Lakes HS 05:58.8 18:34.9 88
95 George Stark Sophomore Palmer Trinity School 05:59.1 18:35.7 89
96 Angel Nicolas Freshman Immokalee HS 05:59.3 18:36.6 90
97 Kevin Ohrn Senior South Fork HS 05:59.4 18:36.7 91
98 Lash Bradshaw Sophomore Lake Minneola HS 05:59.5 18:37.1 92
99 Alejandro Storper Sophomore Palmer Trinity School 06:00.3 18:39.4 93
100 Cade Lyttle Junior Boca Raton HS 06:00.3 18:39.4 94
101 Dylan Stone Junior Sarasota Riverview HS 06:00.5 18:40.2 95
102 Anthony Garcia Freshman Frostproof HS 06:00.7 18:40.7 96
103 Conner Strom Sophomore Jensen Beach HS 06:01.2 18:42.3 97
104 Ethan Lantzy Junior Jupiter HS 06:01.4 18:43.1 98
105 Chandler Mault Junior Port Charlotte HS 06:01.5 18:43.2 99
106 Nick Serrano Sophomore St. Thomas Aquinas HS 06:01.7 18:43.8 100
107 Martin-Garcia Trejo Senior Immokalee HS 06:01.7 18:43.8 101
108 Julian Delamaza Senior Belen Jesuit Preparatory School 06:01.8 18:44.1
109 Devin Williams Sophomore Gulf Coast HS 06:01.8 18:44.3 102
110 Estrada Fabian Freshman Immokalee HS 06:01.9 18:44.4 103
111 Ethan Martin Junior Palmetto Senior HS 06:02.1 18:45.0 104
112 Ephraim Drennan Senior Tavares HS 06:02.2 18:45.4 105
113 Tomas Duque Sophomore Belen Jesuit Preparatory School 06:02.3 18:45.8
114 Brendan Moore Senior George Jenkins HS 06:02.4 18:45.9 106
115 Paden Whetten Freshman Lake Minneola HS 06:02.6 18:46.6 107
116 Matthew Raucci Freshman Tavares HS 06:02.6 18:46.7 108
117 Andrew McCallion Senior Canterbury School (Fort Myers) 06:02.6 18:46.8 109
118 Georgie Rodriguez Senior St. Brendan HS 06:02.9 18:47.7 110
119 Jacob Talmadge Junior Fort Walton Beach HS 06:03.0 18:48.0 111
120 Ryan Walrod Senior Southwest Florida Christian Acad 06:03.8 18:50.3 112
121 Logan Lawn Junior Palmetto Senior HS 06:04.2 18:51.6 113
122 Kaeden Lahman Sophomore Manatee HS 06:04.5 18:52.5 114
123 John Lee Junior Vero Beach HS 06:04.7 18:53.2 115
124 Elijah Pettway Sophomore Chamberlain HS 06:04.8 18:53.4 116
125 Lance Wells Junior Mill Creek High School 06:04.8 18:53.6 117
126 Brock Glover Junior Jensen Beach HS 06:05.2 18:54.7 118
127 Trenton Johnson Sophomore Manatee HS 06:05.5 18:55.6 119
128 Kobe Latimer Senior IMG Academy 06:05.6 18:55.9 120
129 Patrick O'Sullivan Senior Park Vista HS 06:05.6 18:56.0 121
130 Mario Tullis II Senior Winter Haven HS 06:05.6 18:56.1 122
131 Kyle Banks Freshman Park Vista HS 06:05.7 18:56.2 123
132 Ross Panado Senior Indian Rocks Christian 06:05.9 18:56.9 124
133 Zachary Saunders Freshman Gulf Coast HS 06:06.5 18:58.7 125
134 Dustin McCoy Senior Braden River HS 06:06.7 18:59.5 126
135 Max Twitmyer Senior Land O' Lakes HS 06:07.4 19:01.6 127
136 Daniel Ivey Senior Mill Creek High School 06:07.5 19:01.9 128
137 Andrew Raffenberg Junior Martin County HS 06:07.5 19:01.9 129
138 Ryan Gleicher Junior Park Vista HS 06:07.7 19:02.5 130
139 Ian Velez Junior Sebring HS 06:07.8 19:02.9 131
140 Zhoucai Ni Senior Cape Coral HS 06:08.0 19:03.4 132
141 Dalton Sallengs Freshman Land O' Lakes HS 06:08.2 19:04.1 133
142 Paul Morris Junior Vero Beach HS 06:08.4 19:04.6 134
143 Fred Ross Senior Winter Haven HS 06:08.5 19:05.1 135
144 Julio Rojas Junior Lake Minneola HS 06:08.6 19:05.4 136
145 Nicholas Colbert Freshman Sebring HS 06:09.2 19:07.2 137
146 Esteban Moreno Junior Immokalee HS 06:09.7 19:08.8
147 Cade Whitaker Senior Rockledge HS 06:10.1 19:09.9 138
148 Michael Garcia Junior St. Brendan HS 06:10.1 19:10.1 139
149 Caleb Phillips Junior Titusville HS 06:10.3 19:10.5 140
150 Andrew Guerrero Junior George Jenkins HS 06:10.3 19:10.7 141
151 Kauhner Mault Sophomore Port Charlotte HS 06:10.3 19:10.7 142
152 Eduardo Maldonado Junior DeSoto County HS 06:10.4 19:10.8 143
153 Christian Koppe Freshman West Orange HS 06:10.6 19:11.5 144
154 Vince Zaccheo Sophomore South Fork HS 06:11.0 19:12.9 145
155 Zane Davis Sophomore Sarasota Riverview HS 06:11.1 19:13.0 146
156 Roman Caragiulo Junior Sarasota Riverview HS 06:11.2 19:13.4 147
157 Christian Paton Senior Palmetto Senior HS 06:11.4 19:13.9 148
158 Ethan Rausch Junior South Fork HS 06:11.8 19:15.2 149
159 Jackson Light Freshman Fort Walton Beach HS 06:12.1 19:16.3 150
160 Matt O'Hara Sophomore Jensen Beach HS 06:12.6 19:17.8 151
161 Caleb Deriso Sophomore Mill Creek High School 06:13.0 19:18.9 152
162 Hayden Tank Freshman Southwest Florida Christian Acad 06:13.2 19:19.5 153
163 Nick Packer Junior Park Vista HS 06:13.6 19:21.0 154
164 Cipriano Alvarado Freshman Frostproof HS 06:13.9 19:21.8 155
165 Diego Hernandez Sophomore Vero Beach HS 06:14.0 19:22.1 156
166 Kai Miyamoto Sophomore St. Thomas Aquinas HS 06:14.1 19:22.3 157
167 Alex Cruz Junior Chamberlain HS 06:14.5 19:23.7 158
168 Alejandro Duenas Junior St. Brendan HS 06:15.0 19:25.1 159
169 Keval Bodasing Sophomore Park Vista HS 06:15.1 19:25.6 160
170 James Walter Sophomore Jupiter HS 06:15.1 19:25.6 161
171 Miles Drennan Sophomore Tavares HS 06:15.2 19:25.9 162
172 Ben Wooten Junior Tavares HS 06:15.3 19:26.1 163
173 Gabriel Bendix Sophomore Gulliver Prep HS 06:15.4 19:26.3 164
174 Nicholas Zamora 8 Indian Rocks Christian 06:15.4 19:26.5 165
175 Eduardo del Rosal Freshman Palmer Trinity School 06:15.4 19:26.6 166
176 Fernando Delgado Junior DeSoto County HS 06:15.6 19:27.0 167
177 Joshua Ostler Sophomore Barron Collier HS 06:15.7 19:27.3 168
178 Kaesen Foltyn Senior Titusville HS 06:15.9 19:28.0 169
179 Matthew Andrews Senior Sebring HS 06:16.1 19:28.5 170
180 John Oleksak Junior Indian Rocks Christian 06:16.1 19:28.6 171
181 Quinton Burkett Junior St. Thomas Aquinas HS 06:16.2 19:28.8 172
182 Jack Tillman Freshman Mill Creek High School 06:16.3 19:29.2 173
183 Tanner Toler Junior Lakewood Ranch HS 06:16.3 19:29.4 174
184 Jeffrey Gotham Junior Lake Minneola HS 06:16.9 19:31.0 175
185 Jonathan Klepper Junior Palmetto Senior HS 06:17.4 19:32.6
186 Riccardo Testini Sophomore Sarasota Riverview HS 06:17.6 19:33.4 176
187 Alexander Nicolau Senior Barron Collier HS 06:17.9 19:34.3 177
188 Benjamin Galbraith Senior Barron Collier HS 06:18.0 19:34.6 178
189 Matthew Swanson Senior Manatee HS 06:18.0 19:34.6 179
190 Jaime Gutierrez Junior Lakewood Ranch HS 06:18.3 19:35.3 180
191 Nathan Shafer Sophomore West Orange HS 06:18.3 19:35.4 181
192 Gavin Laielli Junior Lakewood Ranch HS 06:18.4 19:35.8 182
193 Alston Mendello Junior Barron Collier HS 06:18.7 19:36.8 183
194 Gabriel Velazquez Sophomore Park Vista HS 06:19.0 19:37.5 184
195 Eric Major Sophomore Chamberlain HS 06:19.0 19:37.6 185
196 Ethan Campbell Junior Lake Minneola HS 06:19.1 19:37.8
197 Jeremy Summers Junior Canterbury School (Fort Myers) 06:19.3 19:38.6 186
198 Daniel Thompson Junior Gulliver Prep HS 06:19.4 19:38.9 187
199 Declan O'Sullivan Freshman Park Vista HS 06:19.4 19:39.0
200 Charles LaBrant 8 Indian Rocks Christian 06:19.4 19:39.0 188
201 Cristian Calderon Freshman Rockledge HS 06:19.4 19:39.0 189
202 Trace Tierney Senior Boca Raton HS 06:19.5 19:39.1 190
203 Elijah Ferreira Senior Land O' Lakes HS 06:19.6 19:39.4 191
204 Cooper Rock Senior Mill Creek High School 06:19.9 19:40.6 192
205 Dustin Sloat Sophomore South Fork HS 06:20.0 19:40.9
206 Justin Wong Junior Ransom Everglades School 06:20.8 19:43.1 193
207 Leo Robles Junior DeSoto County HS 06:21.1 19:44.1 194
208 Tobias Landwehr Senior Jupiter HS 06:21.2 19:44.4 195
209 Michael Colaco Sophomore Manatee HS 06:21.6 19:45.7 196
210 Sebastian Stephens Junior Gulliver Prep HS 06:21.7 19:46.2 197
211 Armando Cruz Senior Immokalee HS 06:21.9 19:46.6
212 Domenic Maglio Junior Sarasota Riverview HS 06:22.0 19:47.0 198
213 Daniel Chartier Freshman Boca Raton HS 06:22.1 19:47.4 199
214 Peter Gumpel Sophomore Vero Beach HS 06:22.3 19:47.8 200
215 Dontey Wiley Sophomore Vero Beach HS 06:22.6 19:48.7 201
216 Martin Muniz Junior Fort Walton Beach HS 06:23.0 19:50.0
217 Clay Brown Freshman Lakewood Ranch HS 06:23.2 19:50.6 202
218 Christian Gardner Freshman Ransom Everglades School 06:23.2 19:50.8 203
219 Mark Beagle Junior Jensen Beach HS 06:23.4 19:51.4 204
220 Billy Carol Junior Sebring HS 06:23.9 19:52.9 205
221 David Garcia Sophomore Sebring HS 06:24.4 19:54.4 206
222 Max Sanderson Junior Jupiter HS 06:24.6 19:55.0 207
223 Alex Sanon Junior Immokalee HS 06:24.7 19:55.3
224 Karl Glick Sophomore Boca Raton HS 06:25.2 19:56.9
225 Jack Ross Junior Martin County HS 06:25.6 19:58.1 208
226 Graceson Jankovich Freshman Bradenton Christian School 06:25.7 19:58.6 209
227 William Nuneville Sophomore Jupiter HS 06:25.8 19:58.6 210
228 Emmanuel Carrillo Freshman Lake Minneola HS 06:26.4 20:00.6
229 Justis Booth Junior Jensen Beach HS 06:26.6 20:01.1 211
230 Lucas Guerrero Freshman Gulliver Prep HS 06:26.9 20:02.0 212
231 Justin Brown Freshman Braden River HS 06:26.9 20:02.3 213
232 John Sirabella Senior Indian Rocks Christian 06:27.0 20:02.6 214
233 Stephen Ryan Senior Martin County HS 06:27.1 20:02.7 215
234 Xathan Piazza Sophomore Cape Coral HS 06:27.1 20:02.7 216
235 Blake Wolters 8 Southwest Florida Christian Acad 06:27.4 20:03.9 217
236 Owen Leyda Senior Vero Beach HS 06:27.5 20:04.1
237 Jacob Thomas Junior Canterbury School (Fort Myers) 06:27.9 20:05.2 218
238 Andrew Chambers Junior George Jenkins HS 06:28.1 20:05.9 219
239 Martin Goodwin Freshman St. Thomas Aquinas HS 06:28.3 20:06.6 220
240 Zach Loveland Senior Canterbury School (Fort Myers) 06:28.4 20:06.9 221
241 Kyle Goldberg Sophomore Gulliver Prep HS 06:28.4 20:06.9 222
242 Marcos Ramos Junior DeSoto County HS 06:28.8 20:08.1 223
243 Steve Shi Junior Rockledge HS 06:29.0 20:08.7 224
244 Andrew Zivkovic Freshman Cape Coral HS 06:29.0 20:08.8 225
245 Noah Mohammedelamien Sophomore Manatee HS 06:29.2 20:09.4 226
246 Joshua Rodriguez Freshman Martin County HS 06:29.3 20:09.6 227
247 Jackson Pope Junior Gulf Coast HS 06:29.4 20:10.1 228
248 Austin Foster Freshman Palmer Trinity School 06:29.7 20:10.7 229
249 Aubrey Murray Senior Fort Walton Beach HS 06:30.0 20:11.7
250 Mukti Cleveland Sophomore Boca Raton HS 06:30.7 20:14.0
251 Xander Farrow Junior Sebring HS 06:31.0 20:14.8 230
252 Brendan Flavin Freshman Port Charlotte HS 06:31.1 20:15.2 231
253 Riley Welch Sophomore Indian Rocks Christian 06:31.2 20:15.5 232
254 Kenan Collignan Senior Tavares HS 06:31.4 20:16.1 233
255 Damian Simmons Junior Cape Coral HS 06:31.8 20:17.4 234
256 Steven Dain Warren Sophomore Winter Haven HS 06:32.6 20:19.8 235
257 Samuel Lawn Junior Palmetto Senior HS 06:33.0 20:21.2
258 Jose Gonzalez Junior DeSoto County HS 06:33.0 20:21.3 236
259 Adam Chopp Sophomore Ransom Everglades School 06:33.2 20:21.8 237
260 Zachary Friend Sophomore Okeechobee HS 06:33.4 20:22.3 238
261 Michael Holtrup Junior Jupiter HS 06:33.7 20:23.4 239
262 Michael Johnson Sophomore Mount Dora Christian Academy (Bi 06:34.9 20:27.1 240
263 Joseph Levesque Junior Land O' Lakes HS 06:35.2 20:27.9 241
264 William Mosley Senior George Jenkins HS 06:35.4 20:28.6 242
265 Cesar Maldonado Sophomore DeSoto County HS 06:35.7 20:29.4 243
266 Trevor Cross Sophomore Vero Beach HS 06:35.8 20:29.8
267 Leandro de Armas Junior Palmer Trinity School 06:36.3 20:31.3 244
268 David Blankinship Senior Braden River HS 06:36.4 20:31.6 245
269 James Ko Senior George Jenkins HS 06:36.5 20:32.0 246
270 Kai Cromer Junior Vero Beach HS 06:36.6 20:32.5
271 David Lopez Sophomore Chamberlain HS 06:36.7 20:32.6 247
272 Santiago Duckenfield-Lopez Sophomore Ransom Everglades School 06:36.9 20:33.2 248
273 Jacob horvath Junior Titusville HS 06:37.2 20:34.2 249
274 Eric Espana Sophomore Frostproof HS 06:37.3 20:34.6 250
275 Ryan Frankilin Junior George Jenkins HS 06:38.4 20:37.9 251
276 Ayden Castillo Freshman St. Thomas Aquinas HS 06:38.9 20:39.5 252
277 Davis Graham Junior Manatee HS 06:39.5 20:41.4 253
278 Isaiah Matej Rodrigues Junior Braden River HS 06:39.9 20:42.5 254
279 Danny Urbonas Sophomore Land O' Lakes HS 06:40.0 20:43.0
280 Chase Garey Sophomore St. Thomas Aquinas HS 06:40.1 20:43.3 255
281 Aiden Russo Freshman Jupiter HS 06:40.4 20:44.2
282 Miguel Arceo Sophomore Sebring HS 06:40.7 20:45.0
283 Bricen Columbia Freshman Indian Rocks Christian 06:40.9 20:45.8
284 Tristan Thomas Senior Titusville HS 06:40.9 20:45.8 256
285 Bartolo Bartolome Sophomore Martin County HS 06:41.7 20:48.1
286 Xavier Gauthier Sophomore Port Charlotte HS 06:41.8 20:48.4 257
287 Gradey Parent 7 Mount Dora Christian Academy (Bi 06:41.9 20:48.8 258
288 Daniel Fisher Junior Ransom Everglades School 06:42.3 20:50.1 259
289 Chase Waelbroeck Senior George Jenkins HS 06:42.5 20:50.6
290 Roger Morales Freshman St. Thomas Aquinas HS 06:42.8 20:51.6 260
291 Angel Ramirez Senior Frostproof HS 06:42.9 20:51.8 261
292 Matthew White Sophomore Gulliver Prep HS 06:43.2 20:52.8 262
293 Rio Ravanzo Freshman St. Thomas Aquinas HS 06:43.7 20:54.4
294 Riley Hoag Senior Tavares HS 06:43.8 20:54.8 263
295 Dalton Tervin Junior George Jenkins HS 06:44.4 20:56.7
296 Cristian Vasquez Freshman Winter Haven HS 06:44.6 20:57.3 264
297 Eric Steiner Sophomore Bradenton Christian School 06:44.9 20:58.1 265
298 Aiden Adamo Senior Okeechobee HS 06:45.0 20:58.4 266
299 Cooper Bisbe Sophomore Cape Coral HS 06:46.0 21:01.5 267
300 Colton Sims Sophomore Sarasota Riverview HS 06:46.0 21:01.7
301 Tanner Hall Freshman Lakewood Ranch HS 06:46.1 21:02.0 268
302 Andrew Hill Junior Rockledge HS 06:46.4 21:02.7
303 Luke Steiner Sophomore Bradenton Christian School 06:46.7 21:03.7 269
304 Dylan Underwood Sophomore Lakewood Ranch HS 06:46.9 21:04.4 270
305 Benjamin Layman Freshman Jupiter HS 06:47.2 21:05.3
306 Jay Chavakula Junior Canterbury School (Fort Myers) 06:47.5 21:06.1 271
307 Xavier Piazza Sophomore Cape Coral HS 06:47.6 21:06.5 272
308 Josiah Price Freshman Rockledge HS 06:47.9 21:07.4
309 Cirilo Valdez Senior Frostproof HS 06:48.1 21:08.0 273
310 Dakota Quinones Junior Coral Reef HS 06:48.1 21:08.2 274
311 Juan Ocasio Junior Titusville HS 06:48.5 21:09.2 275
312 Diego Virtue Senior Ransom Everglades School 06:48.7 21:09.8
313 Titus Sabean 7 Southwest Florida Christian Acad 06:48.9 21:10.5 276
314 Dillan Connelly Sophomore Academy at the Lakes 06:49.2 21:11.5
315 Maverick Strot Junior Braden River HS 06:49.2 21:11.5 277
316 Caleb Cleveland Junior Jupiter Christian 06:49.2 21:11.5 278
317 Davin Wadsworth Senior Port Charlotte HS 06:49.4 21:12.1 279
318 Cameron Gonzalez Freshman Frostproof HS 06:49.8 21:13.3 280
319 Jackson Richardson Freshman Land O' Lakes HS 06:50.3 21:15.0
320 Danny Cordero Senior St. Brendan HS 06:51.8 21:19.5 281
321 Bradley Davies Junior Tavares HS 06:51.8 21:19.7
322 Roderick Timmons Senior Winter Haven HS 06:52.1 21:20.5 282
323 Tommy Chamberlain Junior Rockledge HS 06:52.3 21:21.0
324 Andrew Levesque Freshman Land O' Lakes HS 06:52.4 21:21.4
325 Joseph Zidek Senior Cape Coral HS 06:52.8 21:22.8 283
326 Ethan Cunard 8 Bradenton Christian School 06:53.4 21:24.5 284
327 Xander Kenney Sophomore Martin County HS 06:53.8 21:25.7
328 Elijah Pollock Sophomore Fort Walton Beach HS 06:53.8 21:25.8
329 Kenny Lingley Senior Cape Coral HS 06:53.9 21:26.0
330 Peyton Eveloff Sophomore Lakewood Ranch HS 06:54.7 21:28.6 285
331 Ryan Molnar Sophomore Jensen Beach HS 06:54.8 21:28.9 286
332 Kaleb Thomas Senior Okeechobee HS 06:55.1 21:29.7 287
333 Francisco Soriano Junior Titusville HS 06:55.9 21:32.4 288
334 Jake Colon Senior Park Vista HS 06:56.3 21:33.4
335 John Taylor Spurrier Junior Tavares HS 06:56.7 21:34.8
336 Jace Brown Freshman Okeechobee HS 06:57.0 21:35.7 289
337 Omega Carter Sophomore Winter Haven HS 06:57.9 21:38.4 290
338 Frank Perez 8 Frostproof HS 06:58.3 21:39.9 291
339 TJ Riezinger Freshman Boca Raton HS 06:59.4 21:43.2
340 Nathan Wallis Senior Braden River HS 07:00.5 21:46.7 292
341 Branden Zastoupil Freshman Mount Dora Christian Academy (Bi 07:00.8 21:47.6 293
342 Jeremy Seitz Senior Southwest Florida Christian Acad 07:04.4 21:58.6 294
343 Ryan Auten Freshman Jupiter Christian 07:04.9 22:00.3 295
344 Tyler Faucette Freshman Southwest Florida Christian Acad 07:05.6 22:02.4
345 William Lanway Sophomore Coral Reef HS 07:06.7 22:05.7 296
346 Omar Elmahdi Freshman Lakewood Ranch HS 07:09.0 22:13.1
347 Sutherland Harper Sophomore Jensen Beach HS 07:09.5 22:14.4 297
348 Damian Delatorre Senior Braden River HS 07:10.2 22:16.6
349 Carson Jordan Freshman Bradenton Christian School 07:11.1 22:19.5 298
350 Cooper Ross Freshman Lakewood Ranch HS 07:14.7 22:30.8
351 Conner Rucks Freshman Okeechobee HS 07:16.3 22:35.7 299
352 Luke Bisio Sophomore Manatee HS 07:17.4 22:39.0
353 Tyler Ahlborn 8 Southwest Florida Christian Acad 07:17.8 22:40.3
354 Alexis Garcia Junior Okeechobee HS 07:18.0 22:41.0 300
355 Christopher Galli Freshman Lakewood Ranch HS 07:18.3 22:41.9
356 Tristan Watson Junior Bradenton Christian School 07:19.3 22:44.9 301
357 Maxwell Ahmadi Senior Cape Coral HS 07:19.8 22:46.7
358 Omar Perez 8 Palmer Trinity School 07:20.0 22:47.3 302
359 Gordon Thompson Junior Bradenton Christian School 07:23.7 22:58.7 303
360 Jomar Yournet Freshman Mount Dora Christian Academy (Bi 07:25.5 23:04.4
361 Miguel Perez 8 Frostproof HS 07:25.7 23:04.8
362 Dennis Bodin Freshman Manatee HS 07:27.8 23:11.3
363 Joey Viacava Sophomore Canterbury School (Fort Myers) 07:30.9 23:21.1 304
364 Benjamin Wiggins Senior Southwest Florida Christian Acad 07:31.8 23:23.8
365 Grant Oden Junior Bradenton Christian School 07:32.5 23:25.9
366 Devin Whiteside Freshman Okeechobee HS 07:32.5 23:26.1 305
367 Akram Khan Junior Lake Minneola HS 07:33.9 23:30.3
368 Alexander Maxwell Sophomore Okeechobee HS 07:37.7 23:42.2
369 Elijah Krakoff Freshman Jensen Beach HS 07:38.2 23:43.8
370 Andrew Pardo Senior St. Brendan HS 07:38.8 23:45.6 306
371 Spencer Faden Freshman Mount Dora Christian Academy (Bi 07:39.5 23:47.8
372 Rick Kaufman Senior Coral Reef HS 07:44.5 24:03.3 307
373 Henry Stark 8 Palmer Trinity School 07:46.3 24:09.0 308
374 Johnathan Meers Freshman Jupiter Christian 07:48.2 24:14.7 309
375 Jackson Babington Junior Tavares HS 07:55.1 24:36.2
376 Colton Stewart Sophomore Winter Haven HS 07:57.8 24:44.6 310
377 Sebastian Aguedo Senior Canterbury School (Fort Myers) 08:04.1 25:04.4
378 Justin Cili 8 Palmer Trinity School 08:07.8 25:15.7
379 Jack Martin Sophomore Jupiter Christian 08:33.0 26:34.0 311
380 Dakota Entry Sophomore Okeechobee HS 09:15.9 28:47.4

Elementary 2K Team Results (2k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Central Florida Gliders 44:03 8:48 15 1 3 8 2 3 16 19
2 Hillsborough Harriers 43:47 8:45 29 2 5 6 7 9 11  
3 Red Sea Running Club 48:38 9:43 0 15 17 23 25   41  
4 Independence Academy 48:18 9:39 50 4 10 32 34 6 8 46
5 Literacy Leadership Technology A 48:56 9:47 73 13 18 20 31 7 37 42
6 St. Paul Lutheran Church & Schoo 49:56 9:59 143 12 22   35 36 38 39
7 Westlake Christian School 48:54 9:46 128 1 14 21 45 47 52  
8 Tampa Bay HEAT 51:05 10:13 170 24 26 29 43 48 10 50
9 NLT Academy 59:21 11:52 228 27 28 56 58 59    

Elementary 2K Individual Results (2k)
Top↑
START TIME: 5:40 PM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Declan Daly 5 The Elite Runner Fort Myers 06:26.2 08:00.0
2 Nels Angelillis 5 Westlake Christian School 06:33.9 08:09.6 1
3 Austin Hair 5 Hillsborough Harriers 06:34.6 08:10.4 2
4 Stryker Holmes   Unattached 06:36.9 08:13.3
5 Thomas Williamson 5 The Elite Runner Fort Myers 06:40.0 08:17.1
6 Claire Reburn 5 Central Florida Gliders 06:45.3 08:23.7 1
7 Nolan Eide 4 Central Florida Gliders 06:48.0 08:27.1 3
8 Caiden Alofs 5 Independence Academy 06:53.2 08:33.5 4
9 Jaylen Blackburn 4 Ocala Distance Project 06:55.9 08:36.9
10 Jasmine France 5 Unattached 07:02.4 08:45.0
11 Noah Gall 5 Oasis Christian Academy 07:03.5 08:46.4
12 Colin Maloney 4 Hillsborough Harriers 07:04.5 08:47.6 5
13 Colin Fargher 4 Hillsborough Harriers 07:08.7 08:52.8 6
14 Alec Brown 3 Hillsborough Harriers 07:10.1 08:54.6 7
15 Jack Reburn 3 Central Florida Gliders 07:10.3 08:54.8 8
16 Nadia Cohen 4 Central Florida Gliders 07:10.4 08:54.9 2
17 Jack Mangen 3 Hillsborough Harriers 07:15.9 09:01.8 9
18 Lainey Fernandez 4 Miami Elite Track Club 07:17.2 09:03.4
19 Hunter Stazter 4 Independence Academy 07:24.1 09:12.0 10
20 Oliver Stainsby 3 Geneva Classical Academy 07:24.9 09:13.0
21 Owen Shoultz 4 Oasis Christian Academy 07:26.5 09:14.9
22 Pryce Lessem 5 Hillsborough Harriers 07:29.6 09:18.8 11
23 Cristiano Pagano 3 St. Paul Lutheran Church & Schoo 07:30.8 09:20.3 12
24 Tillman Caskey 5 Literacy Leadership Technology A 07:32.0 09:21.8 13
25 Makaila Fuller 4 Central Florida Gliders 07:33.1 09:23.1 3
26 Owen Elder 5 Westlake Christian School 07:34.6 09:25.0 14
27 Elsie Henderson 5 Hillsborough Harriers 07:37.5 09:28.6
28 Delilah Jucha 3 Fort Walton Beach HS 07:37.9 09:29.1
29 Marcos Comellas 3 The Elite Runner Fort Myers 07:38.6 09:30.0
30 Jacob Kelley 5 Red Sea Running Club 07:40.5 09:32.4 15
31 Pheonix Taylor 4 Central Florida Gliders 07:41.7 09:33.8 16
32 Jett Harris 5 Red Sea Running Club 07:42.1 09:34.3 17
33 Terrence Dixon 3 Literacy Leadership Technology A 07:43.5 09:36.1 18
34 William Benjamin 5 Central Florida Gliders 07:45.5 09:38.6 19
35 Ezra Brantley 5 Literacy Leadership Technology A 07:47.7 09:41.3 20
36 Mason Galdys 5 Unattached 07:48.3 09:42.0
37 Nicole Lewis 4 Miami Elite Track Club 07:48.3 09:42.1
38 David Holloway 5 Westlake Christian School 07:50.7 09:45.0 21
39 Zach Shoultz 3 Oasis Christian Academy 07:50.8 09:45.2
40 Matthew Vogel 5 St. Paul Lutheran Church & Schoo 07:51.2 09:45.7 22
41 Nathan Meloy 4 Red Sea Running Club 07:51.9 09:46.5 23
42 Walter Osborne 5 Tampa Bay HEAT 07:54.0 09:49.1 24
43 Madeline Eide 4 Central Florida Gliders 07:55.1 09:50.5 4
44 Kai Barbaza 5 Red Sea Running Club 07:55.9 09:51.5 25
45 Nijal Davis 5 Tampa Bay HEAT 07:56.6 09:52.3 26
46 Jayden Reed 5 NLT Academy 07:56.6 09:52.4 27
47 Isaiah Dumaplin 2 NLT Academy 07:57.1 09:53.0 28
48 Cheyenne Thomas 5 Red Sea Running Club 07:58.1 09:54.2
49 Ben Kick 3 Tampa Bay HEAT 08:00.3 09:57.0 29
50 Noah Cohen 1 Central Florida Gliders 08:02.8 10:00.1 30
51 Angelica Wolfe 2 Central Florida Gliders 08:03.4 10:00.8 5
52 Eli Selvey 5 Literacy Leadership Technology A 08:03.9 10:01.4 31
53 Grace Crosbie 4 Hillsborough Harriers 08:08.1 10:06.6
54 Caleb Gill 4 Independence Academy 08:08.9 10:07.6 32
55 Gus Henderson 3 Hillsborough Harriers 08:11.3 10:10.6 33
56 Chloe Cook 4 St. Paul Lutheran Church & Schoo 08:12.1 10:11.6
57 Malcolm Herrera 6 Independence Academy 08:12.9 10:12.6 34
58 Jordan Butcher 5 Independence Academy 08:13.4 10:13.2 6
59 Eden Zickafoose 4 Literacy Leadership Technology A 08:15.8 10:16.3 7
60 Allen Vogel 3 St. Paul Lutheran Church & Schoo 08:17.5 10:18.3 35
61 Josiah Tucker 3 St. Paul Lutheran Church & Schoo 08:19.2 10:20.4 36
62 Kalvin Young 5 Literacy Leadership Technology A 08:19.6 10:21.0 37
63 Chloe Quintana 8 Independence Academy 08:20.9 10:22.6 8
64 Benjamin Harris 4 St. Paul Lutheran Church & Schoo 08:23.6 10:25.9 38
65 Guy Brickey 3 St. Paul Lutheran Church & Schoo 08:24.0 10:26.4 39
66 Nico Burke 3 St. Paul Lutheran Church & Schoo 08:25.0 10:27.7 40
67 Evan Mewborne 5 Red Sea Running Club 08:26.8 10:29.9 41
68 Mia Jucha 2 Fort Walton Beach HS 08:27.9 10:31.3
69 Caiden Hauk 7 Minneola Charter School 08:28.6 10:32.1
70 Kendall Lavender 5 Red Sea Running Club 08:29.1 10:32.8
71 Kendric Rodan-Vega 4 Literacy Leadership Technology A 08:30.0 10:33.9 42
72 Mateo Dodsworth 5 Tampa Bay HEAT 08:30.1 10:34.0 43
73 Maxamillion Herro 5 Literacy Leadership Technology A 08:30.5 10:34.5 44
74 Gabriella Vazquez 3 The Elite Runner Fort Myers 08:32.8 10:37.3
75 Daniel McDonald 5 St. Paul Lutheran Church & Schoo 08:34.8 10:39.8
76 Ethan Siefke 4 St. Paul Lutheran Church & Schoo 08:35.7 10:41.0
77 Bo Register 4 St. Paul Lutheran Church & Schoo 08:36.8 10:42.3
78 Landon Miller 5 Westlake Christian School 08:37.5 10:43.2 45
79 Khloe Johnson 5 Literacy Leadership Technology A 08:39.8 10:46.1 9
80 Isabella Burke 5 St. Paul Lutheran Church & Schoo 08:41.3 10:47.9
81 Angelo Lugo 8 Independence Academy 08:43.5 10:50.7 46
82 John Daniels 5 Westlake Christian School 08:44.7 10:52.1 47
83 Levi Bynum 4 Tampa Bay HEAT 08:45.3 10:52.9 48
84 Joslyn Jucha 5 Fort Walton Beach HS 08:52.0 11:01.2
85 Nathan Lester 3 Central Florida Gliders 08:52.1 11:01.4 49
86 Cadence McCarthy 3 New Tampa Running Club 08:53.4 11:02.9
87 Aubrey Turner 3 Tampa Bay HEAT 08:55.1 11:05.1 10
88 Adam Osborne 1 Tampa Bay HEAT 08:58.5 11:09.3 50
89 Emma Laffler 3 Hillsborough Harriers 08:59.4 11:10.4
90 Vayda Johnson 4 Red Sea Running Club 09:00.9 11:12.3
91 Bella Vu 2 Unattached 09:01.0 11:12.4
92 Isabella Mier 1 Unattached 09:07.8 11:20.8
93 Olivia Schmidt 6 Independence Academy 09:08.2 11:21.4 11
94 Toby Hodge 6 Minneola Charter School 09:10.7 11:24.5
95 Milo Price 5 Literacy Leadership Technology A 09:16.1 11:31.2
96 Ben Collins 4 Tampa Bay HEAT 09:19.3 11:35.1 51
97 Connor Petty 5 Westlake Christian School 09:21.6 11:38.0 52
98 Elijah Boulos 4 St. Paul Lutheran Church & Schoo 09:23.3 11:40.1
99 Sawyer Johnson 7 Independence Academy 09:23.5 11:40.4 53
100 Amelia Roberts 2 Unattached 09:25.4 11:42.7
101 Olivia Schaaf 6 Independence Academy 09:27.3 11:45.1 12
102 Sydney Walsh 5 Red Sea Running Club 09:27.5 11:45.3
103 Andrew Kick 3 Tampa Bay HEAT 09:29.0 11:47.2
104 Maddox Mars 4 Red Sea Running Club 09:32.4 11:51.4 54
105 Julio Herrera 6 Independence Academy 09:34.1 11:53.6 55
106 Jessey Farrell 3 NLT Academy 09:35.2 11:54.9 56
107 Kaelin Lander 3 Independence Academy 09:36.4 11:56.4 13
108 Willow Benjamin 3 Central Florida Gliders 09:40.2 12:01.1 14
109 Olivia Craine 4 Tampa Bay HEAT 09:42.9 12:04.5 15
110 Titus Mindrup 2 Hillsborough Harriers 09:47.2 12:09.8
111 Amelia Turner 5 Tampa Bay HEAT 09:48.4 12:11.3 16
112 Paige Ramirez 4 Tampa Bay HEAT 09:49.1 12:12.2 17
113 Kiley Johnson 4 Literacy Leadership Technology A 09:49.4 12:12.6 18
114 Daniel Avalos 0 Unattached 09:51.2 12:14.8
115 Jack Chidsey 5 Red Sea Running Club 09:55.6 12:20.3 57
116 Daniel Horsman 4 St. Paul Lutheran Church & Schoo 10:01.0 12:27.0
117 AJ Waldman 4 St. Paul Lutheran Church & Schoo 10:01.7 12:27.8
118 Micah Reid 2 NLT Academy 10:03.6 12:30.2 58
119 Emma Vu 4 Unattached 10:04.0 12:30.7
120 Valeria Gil 4 Hillsborough Harriers 10:04.6 12:31.4
121 John Anderson 5 Independence Academy 10:05.8 12:32.9
122 Eli Brown 4 Tampa Bay HEAT 10:08.5 12:36.3
123 Kayden Vetzel 5 Literacy Leadership Technology A 10:09.2 12:37.2 19
124 Shawn Swogger 1 Hillsborough Harriers 10:11.1 12:39.6
125 Jason Cherry 4 FISH Hawks 10:14.4 12:43.6
126 Braiden Griffin 3 St. Paul Lutheran Church & Schoo 10:16.5 12:46.3
127 Audrey Brennick 3 Literacy Leadership Technology A 10:25.3 12:57.2 20
128 Logan Allen 4 Tampa Bay HEAT 10:34.3 13:08.4
129 Ally Daily 5 FISH Hawks 10:36.0 13:10.5
130 Tuff Baxter 4 Independence Academy 10:37.5 13:12.4
131 Justin Hess 5 Literacy Leadership Technology A 10:50.2 13:28.2
132 Chase Selvey 4 Literacy Leadership Technology A 10:52.7 13:31.2
133 Saragrace Johnson 6 Independence Academy 11:11.5 13:54.6 21
134 Levi Baxter 5 Independence Academy 11:11.9 13:55.1
135 Jarieliz Gonzalez 3 Oasis Christian Academy 11:30.5 14:18.2
136 Kalina Garad 5 Literacy Leadership Technology A 12:01.7 14:57.0 22
137 Kaleb LaGamba 4 NLT Academy 12:12.9 15:10.9 59
138 Isabella Craine 3 Tampa Bay HEAT 12:17.4 15:16.5 23
139 Jessica Cooper 5 Literacy Leadership Technology A 12:19.1 15:18.6 24
140 Blake Peterson 4 St. Paul Lutheran Church & Schoo 12:20.0 15:19.8
141 Charlee Davis 4 Independence Academy 12:20.8 15:20.7 25
142 Abigail Reed 5 FISH Hawks 12:44.9 15:50.7
143 Emerald White 4 NLT Academy 12:51.2 15:58.5
144 Ariella Boulos 3 St. Paul Lutheran Church & Schoo 12:59.2 16:08.5
145 Micaiah Enriquez 5 FISH Hawks 13:22.5 16:37.4

Girls JV 5K Friday Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Pearl River 1:55:57 23:11 15 1 2 3 4 5 9 13
2 Fort Myers HS 2:02:30 24:30 53 6 10 11 12 14 17 19
3 McKeel Academy 2:06:40 25:20 70 7 8 16 18 21 22 23
4 Estero HS 2:18:32 27:42 112 15 20 24 25 28 32  
5 Lincoln Park Academy HS 2:42:19 32:27 164 26 33 34 35 36 37 38
6 Lakeland Christian School 2:46:07 33:13 169 27 29 30 41 42 45  
7 Hardee HS 2:59:56 35:59 197 31 39 40 43 44    

Girls JV 5K Friday Individual Results (5k)
Top↑
START TIME: 4:35 PM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Julia Slayne Freshman Pearl River 07:16.8 22:37.3 1
2 Olivia Flynn Senior Pearl River 07:24.1 22:59.8 2
3 Madeline Brown Freshman Pearl River 07:30.4 23:19.4 3
4 Emma Ginnane Junior Pearl River 07:32.9 23:27.3 4
5 Eloisa Collins Junior Pearl River 07:34.8 23:33.3 5
6 Elizabeth Belcastro Junior Fort Myers HS 07:36.0 23:36.8 6
7 Emily Maul Freshman McKeel Academy 07:39.7 23:48.3 7
8 Chelsi Williams 7 McKeel Academy 07:39.7 23:48.4 8
9 Rose Driscoll Freshman Pearl River 07:51.0 24:23.5 9
10 Victoria Bregula Junior Fort Myers HS 07:51.9 24:26.3 10
11 Macey Marker Freshman Fort Myers HS 07:52.0 24:26.6 11
12 Adela Harvey Senior Fort Myers HS 07:54.3 24:33.7 12
13 Aliana Amadiz Sophomore Pearl River 07:56.8 24:41.5 13
14 Riley Moroney Sophomore Pearl River 08:05.7 25:09.3
15 Isabella Hughes Freshman Pearl River 08:06.9 25:13.0
16 Maeve McNulty 8 Pearl River 08:09.2 25:20.0
17 Heather Collins 8 Pearl River 08:11.2 25:26.3
18 Iris Frost Junior Fort Myers HS 08:11.4 25:26.9 14
19 Calle Akehurst Sophomore Estero HS 08:13.6 25:33.8 15
20 Keira Kucher Sophomore Pearl River 08:15.0 25:38.0
21 Katherine Ulmer Freshman Orangewood Christian 08:17.5 25:45.9
22 Lauren Knowles Junior McKeel Academy 08:21.0 25:56.8 16
23 Eilis Boylan Freshman Pearl River 08:24.7 26:08.1
24 Mallory Marker Junior Fort Myers HS 08:26.1 26:12.5 17
25 Elizabeth Solomon Senior McKeel Academy 08:26.9 26:15.2 18
26 Samantha Muldoon Freshman Pearl River 08:27.8 26:17.8
27 Mia McDavitt Freshman Fort Myers HS 08:28.8 26:21.1 19
28 Sarah Ortega Sophomore Somerset Academy Canyons 08:28.9 26:21.2
29 Nicole Hillis Junior Gulliver Prep HS 08:33.4 26:35.2
30 Riley Adams Senior Estero HS 08:34.6 26:39.0 20
31 Ella Laboda Freshman Fort Myers HS 08:37.1 26:46.6
32 Rebecca Fallaw Freshman McKeel Academy 08:38.9 26:52.2 21
33 Sophia Cabrera Freshman Fort Myers HS 08:39.9 26:55.5
34 Amanda Mechaber Junior Gulliver Prep HS 08:40.2 26:56.4
35 Raegen Craft 8 McKeel Academy 08:41.2 26:59.5 22
36 Lily Harris Freshman McKeel Academy 08:43.9 27:07.8 23
37 Emily Venglar Senior Fort Myers HS 08:46.5 27:15.9
38 Bridget Donofrio Freshman Estero HS 08:49.0 27:23.8 24
39 Elizabeth Imbody Sophomore Fort Myers HS 08:49.4 27:24.9
40 Sarah Lentz Senior Somerset Academy Canyons 08:50.2 27:27.4
41 Lily Vanderlaan Sophomore Fort Myers HS 08:51.1 27:30.2
42 Ella Fitzsimons Freshman Pearl River 08:58.0 27:51.7
43 Blaire Longo 7 McKeel Academy 08:59.3 27:55.7
44 Olitsky Jordan Freshman Estero HS 09:01.6 28:03.0 25
45 Grace Jovanovic 8 Pearl River 09:08.9 28:25.6
46 Charlotte McKendrick Senior McKeel Academy 09:11.8 28:34.6
47 Skylar Monroe 8 Lincoln Park Academy HS 09:14.8 28:44.0 26
48 Eleanor McKenzie Senior Charlotte HS 09:33.7 29:42.5
49 Abigail Ryals 8 McKeel Academy 09:34.9 29:46.5
50 Berkley Holmes Junior McKeel Academy 09:35.8 29:49.3
51 Danielle Columbia Sophomore Charlotte HS 09:38.7 29:58.1
52 Kyleigh Diyorio 7 McKeel Academy 09:39.9 30:02.0
53 Lydia Stabler 6 Lakeland Christian School 09:49.5 30:31.7 27
54 Ellen Hommeyer 6 Shorecrest Prep 09:50.3 30:34.3
55 Zoee Cobb Junior Ida S. Baker HS 09:55.2 30:49.3
56 Katelynn Nelesen Sophomore Estero HS 09:56.3 30:53.0 28
57 Kennedy Blomely Junior McKeel Academy 09:57.6 30:56.9
58 Rachel Branham Junior Lakeland Christian School 10:05.2 31:20.6 29
59 Sarah Workman 6 Lakeland Christian School 10:06.3 31:24.0 30
60 Asia Alomia Freshman McKeel Academy 10:08.2 31:29.7
61 Ava Hacker Freshman McKeel Academy 10:09.2 31:33.1
62 Maddie Lazenby Junior McKeel Academy 10:09.8 31:34.7
63 Scarlett McKendrick 8 McKeel Academy 10:10.3 31:36.5
64 Taylor Register Freshman Shorecrest Prep 10:14.8 31:50.2
65 Sarah Kingsford 7 Shorecrest Prep 10:14.8 31:50.5
66 Annabella Gomez Freshman Hardee HS 10:19.7 32:05.7 31
67 Lucy Brodeur Freshman Estero HS 10:21.4 32:11.0 32
68 Rachael Kelly Junior McKeel Academy 10:24.2 32:19.6
69 Madison Gates 7 Lincoln Park Academy HS 10:25.8 32:24.4 33
70 Kaleighan Chancey 6 Lincoln Park Academy HS 10:38.4 33:03.7 34
71 Taylor Rickey Sophomore McKeel Academy 10:43.2 33:18.5
72 Thunder Storm 3 Fort Myers HS 10:47.1 33:30.6
73 Addison Snyder 7 McKeel Academy 10:47.4 33:31.5
74 Carlee Austin 7 McKeel Academy 10:48.6 33:35.3
75 Izabella Duron Junior Bell Creek Academy 10:52.5 33:47.5
76 Kylie Smith Junior Lincoln Park Academy HS 10:56.9 34:01.1 35
77 Emily Warren Senior McKeel Academy 10:58.0 34:04.5
78 Karsen King 6 Lincoln Park Academy HS 10:58.5 34:06.2 36
79 Sophie Michel Freshman Mariner HS 10:59.2 34:08.2
80 Taylor Gates Freshman Lincoln Park Academy HS 11:05.2 34:27.1 37
81 Liberty Reback Freshman South Florida HEAT 11:11.3 34:46.0
82 Rachel Rodriguez Junior Somerset Academy Canyons 11:12.1 34:48.4
83 Mikaela Caron 6 Lincoln Park Academy HS 11:12.2 34:48.7 38
84 Siddalee King 8 Lincoln Park Academy HS 11:12.3 34:49.0
85 Sofia Abraham 7 Lincoln Park Academy HS 11:12.7 34:50.4
86 Lilian Crawford Sophomore Lincoln Park Academy HS 11:15.9 35:00.3
87 Maya Cerrelli-Beck 8 Orangewood Christian 11:16.5 35:02.2
88 Judy Lubin 7 Bell Creek Academy 11:19.3 35:10.9
89 Anastasia Davis 6 Shorecrest Prep 11:21.8 35:18.6
90 Emily Gilligan Freshman Pearl River 11:22.4 35:20.3
91 Jessenia Duran Freshman Hardee HS 11:24.5 35:26.8 39
92 Marisa Herrington 7 McKeel Academy 11:32.3 35:51.1
93 Joanna Mier Sophomore Hardee HS 11:38.5 36:10.5 40
94 Michelle Ammann Freshman Bell Creek Academy 11:40.1 36:15.4
95 Grace Hames 7 Lakeland Christian School 11:41.1 36:18.5 41
96 Lydia Sandman 6 Lakeland Christian School 11:45.8 36:33.1 42
97 Gracelyn Rouleau 6 Lincoln Park Academy HS 12:02.6 37:25.4
98 Jillian Bogacz Freshman Lincoln Park Academy HS 12:03.8 37:29.1
99 Jessica Burse Senior McKeel Academy 12:04.1 37:29.9
100 Sara Cheney Freshman Lincoln Park Academy HS 12:06.8 37:38.4
101 Roxanna Arvizu Freshman Hardee HS 12:07.9 37:41.8 43
102 Faith Pike 7 McKeel Academy 12:09.3 37:46.3
103 Dylan Black Junior Out of Door Academy 12:09.8 37:47.6
104 Storm White Junior Lincoln Park Academy HS 12:12.2 37:55.1
105 Rachael Thaler Junior Somerset Academy Canyons 12:14.9 38:03.7
106 Soji Reback 6 South Florida HEAT 12:23.9 38:31.5
107 Carmen Rivera Freshman Hardee HS 12:24.0 38:31.9 44
108 Kylee Selph 6 Lincoln Park Academy HS 12:38.0 39:15.3
109 Layla Burke 6 Lincoln Park Academy HS 12:39.6 39:20.4
110 Maeson Morris 8 McKeel Academy 12:40.1 39:21.8
111 Alexandra Magee 7 Lakeland Christian School 12:43.7 39:33.2 45
112 Jane Vecchio Freshman Santa Fe Catholic 13:15.9 41:13.0

Lost chips Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Marlon Cutkelvin Freshman Astronaut HS 00:06.5 00:20.0
2 Riley Adams Senior Estero HS 00:06.5 00:20.0
3 Edgar Ocampo Junior Immokalee HS 00:06.5 00:20.0
4 Michael Collins Junior Lake Region HS 00:06.5 00:20.0
5 Dylan Underwood Sophomore Lakewood Ranch HS 00:06.5 00:20.0
6 Ezra Brantley 5 Literacy Leadership Technology A 00:06.5 00:20.0
7 Bryan Munoz Senior Palmetto Ridge HS 00:06.5 00:20.0
8 DAVID BIGGS 6 Terrace Community Middle School 00:06.5 00:20.0
9 Mya Medina 7 The Master's Academy (Oviedo) 00:06.5 00:20.0
10 Paige Murrill Junior Titusville HS 00:06.5 00:20.0
11 Steven Wilcox Senior Unattached 00:06.5 00:20.0
12 Pierce Cullen 6 Westlake Christian School 00:06.5 00:20.0

Girls Unseeded 5K Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Charlotte HS 1:52:28 22:29 68 2 4 6 26 30 45 47
2 Brookwood 1:55:47 23:09 80 11 13 17 19 20 22 25
3 Riverview HS 1:55:35 23:07 97 1 8 18 28 42 50 53
4 Cardinal Mooney HS 1:56:37 23:19 103 3 14 23 31 32 37 38
4 Niceville HS 1:57:28 23:29 103 10 15 21 24 33 34 43
6 Seabreeze HS 1:58:55 23:47 138 7 9 27 46 49 68 69
7 Spanish River HS 2:02:46 24:33 180 29 35 36 39 41 55 59
8 Palmer Trinity School 2:10:29 26:05 282 44 48 52 66 72    
9 Lake Region HS 2:14:04 26:48 290 16 58 60 76 80 87 90
10 Clearwater HS 2:14:21 26:52 292 5 61 70 73 83 84 88
11 East Lee County HS 2:12:54 26:34 296 40 54 57 71 74 75 86
12 Gulf Coast HS 2:12:33 26:30 297 51 56 62 63 65 67 91
13 Lakeland HS 2:17:49 27:33 314 12 64 77 79 82 85 93
14 Sarasota Christian School 2:38:12 31:38 434 78 81 89 92 94 95  

Girls Unseeded 5K Individual Results (5k)
Top↑
START TIME: 9:05 AM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Gia Palacios Freshman Riverview HS 06:44.2 20:56.0 1
2 Aleecia Collins Junior Charlotte HS 06:47.8 21:07.0 2
3 Rachel Jarrett Junior Cardinal Mooney HS 06:50.7 21:16.0 3
4 Hannah Piacitelli Senior Charlotte HS 06:56.7 21:34.8 4
5 Lauren Lopez Junior Clearwater HS 06:57.2 21:36.4 5
6 Mackenzie Flowers Senior Charlotte HS 06:57.8 21:38.2 6
7 Emelia Huebner Sophomore Seffner Christian Academy HS 07:10.1 22:16.4
8 Nickole Dane Freshman Seabreeze HS 07:11.8 22:21.7 7
9 Natalie Rohm Sophomore Riverview HS 07:12.9 22:25.0 8
10 Kimberly Collins Junior Seabreeze HS 07:15.8 22:34.2 9
11 Eleny Hobbs Freshman Niceville HS 07:18.1 22:41.4 10
12 Cindy Huynh Junior Brookwood 07:18.7 22:43.2 11
13 Ryla Bryant Freshman Lakeland HS 07:19.2 22:44.7 12
14 Emma Rhodes Junior Brookwood 07:19.4 22:45.2 13
15 Hallie Monserez Sophomore Cardinal Mooney HS 07:23.4 22:57.7 14
16 Nia Madrigal Sophomore Niceville HS 07:26.6 23:07.6 15
17 Jordan Lenarz Freshman Lake Region HS 07:27.3 23:09.9 16
18 Lindsey Taylor Senior Brookwood 07:30.2 23:18.8 17
19 McKenna Hartigan Junior Riverview HS 07:31.4 23:22.6 18
20 Haley Broadnax Sophomore Brookwood 07:33.8 23:30.0 19
21 Macy Felton Freshman Brookwood 07:34.0 23:30.8 20
22 Lily Tucker Sophomore Niceville HS 07:34.3 23:31.7 21
23 Jillian Rovie Freshman Brookwood 07:34.7 23:32.9 22
24 Madison Smithers Sophomore Cardinal Mooney HS 07:37.0 23:39.9 23
25 Kate Hurtado Sophomore Niceville HS 07:38.5 23:44.7 24
26 Myra Arguello Senior Brookwood 07:38.8 23:45.5 25
27 Addy Keszler Sophomore Brookwood 07:39.5 23:47.9
28 Faith Winkler Junior Charlotte HS 07:40.1 23:49.8 26
29 Charlotte Harris Sophomore Seabreeze HS 07:41.0 23:52.5 27
30 Hannah Mobley Sophomore Brookwood 07:41.2 23:53.0
31 Autumn Kloth Sophomore Lake Wales HS 07:43.5 24:00.2
32 Mansi Lorenzen Senior Riverview HS 07:43.7 24:00.8 28
33 Ella Goldfarb Sophomore Spanish River HS 07:48.5 24:15.7 29
34 Leanne Dudash Sophomore Brookwood 07:49.5 24:18.7
35 Kalyn Uebelacker Senior Charlotte HS 07:49.7 24:19.4 30
36 Mallory Lumpkin Freshman Cardinal Mooney HS 07:50.1 24:20.8 31
37 Trinity Shipe Sophomore Cardinal Mooney HS 07:50.8 24:22.9 32
38 Chaya Scharf Junior Niceville HS 07:51.0 24:23.5 33
39 Olivia Lea Junior Niceville HS 07:52.9 24:29.3 34
40 Aliana Saia Sophomore Spanish River HS 07:53.3 24:30.7 35
41 Sofia Alvarez Junior Spanish River HS 07:53.8 24:32.2 36
42 Ella Schaefer Freshman Cardinal Mooney HS 07:53.8 24:32.4 37
43 Madeline Landers Sophomore Cardinal Mooney HS 07:55.6 24:37.8 38
44 Sari Kramer Sophomore Spanish River HS 07:56.1 24:39.3 39
45 Deanna Simpson Senior East Lee County HS 07:57.4 24:43.5 40
46 Amanda Veltri Junior Spanish River HS 07:59.1 24:48.6 41
47 Katie Tyson Sophomore Riverview HS 07:59.9 24:51.1 42
48 Grace Hickey Sophomore Niceville HS 08:01.0 24:54.5 43
49 Sophie Llevat 8 Palmer Trinity School 08:01.4 24:55.7 44
50 Olivia Chapin Junior Charlotte HS 08:01.5 24:56.2 45
51 Kyla Anderson Sophomore Seabreeze HS 08:01.8 24:57.2 46
52 Lesley McKenzie Freshman Seffner Christian Academy HS 08:02.3 24:58.6
53 Micah Barnes Senior Charlotte HS 08:02.5 24:59.4 47
54 Gaby Dorta Sophomore Palmer Trinity School 08:03.1 25:01.1 48
55 Elle Wise Sophomore Niceville HS 08:05.6 25:08.8
56 Tanya Lubbe Senior Seabreeze HS 08:05.9 25:09.8 49
57 Emily Mason Junior Riverview HS 08:06.4 25:11.3 50
58 Paige Davis Junior Gulf Coast HS 08:06.5 25:11.6 51
59 Katarina Pena 8 Palmer Trinity School 08:09.4 25:20.7 52
60 Avery Niederkohr Junior Riverview HS 08:13.1 25:32.1 53
61 Vivian Mesa Freshman Robinson HS 08:13.2 25:32.6
62 Evelyn Schutt Freshman Niceville HS 08:15.8 25:40.5
63 Jessica Sales-Godinez Senior East Lee County HS 08:17.7 25:46.5 54
64 Jocelyn Trejo 7 Fort Meade HS 08:18.8 25:49.8
65 Samantha Kopf Sophomore Spanish River HS 08:20.4 25:55.0 55
66 Christina Mroczkowski Freshman Cardinal Mooney HS 08:24.4 26:07.4
67 Rebecca Newell Junior Gulf Coast HS 08:26.2 26:12.9 56
68 Avery Blechta Junior Cardinal Mooney HS 08:27.2 26:16.0
69 Alliahnix Zubieta Senior East Lee County HS 08:28.3 26:19.6 57
70 Gladys Cortez Senior Lake Region HS 08:31.8 26:30.2 58
71 Julia Horn Junior Spanish River HS 08:32.5 26:32.5 59
72 Brooke Viles Senior Lake Region HS 08:33.2 26:34.6 60
73 Kori Shackelford Sophomore Clearwater HS 08:33.4 26:35.4 61
74 Alana Brooke Sophomore Gulf Coast HS 08:38.1 26:50.0 62
75 Carolina Verde Senior Gulf Coast HS 08:42.2 27:02.6 63
76 Evelyn Trivette Sophomore Lakeland HS 08:43.1 27:05.3 64
77 Maria Davila Sophomore Seffner Christian Academy HS 08:45.7 27:13.5
78 Vanessa Spinelli Senior Gulf Coast HS 08:46.6 27:16.2 65
79 Ana Perez Freshman Palmer Trinity School 08:48.3 27:21.7 66
80 Sabrina Pierce Junior Gulf Coast HS 08:49.5 27:25.3 67
81 Jamie Cawood Senior Seabreeze HS 08:50.4 27:28.0 68
82 Lydia Chandler Sophomore Seabreeze HS 08:52.8 27:35.7 69
83 Lauren Fornshell Sophomore Clearwater HS 08:55.1 27:42.6 70
84 Karina Sales-Godinez Junior East Lee County HS 08:56.7 27:47.6 71
85 Zoe Warshaw Freshman Palmer Trinity School 08:57.7 27:50.9 72
86 Faith Partington Sophomore Seabreeze HS 08:57.8 27:51.2
87 Catherine Coleman Junior Seabreeze HS 08:59.7 27:56.9
88 Sarah White Senior Clearwater HS 09:03.5 28:08.8 73
89 Claire Theodore Senior East Lee County HS 09:06.2 28:17.3 74
90 Isabel Mclin Senior Seabreeze HS 09:07.9 28:22.4
91 Ashly Chou Sophomore East Lee County HS 09:08.9 28:25.5 75
92 Alicia Gonzalez Sophomore Lake Region HS 09:16.6 28:49.5 76
93 Alena Kozul Freshman Lakeland HS 09:16.8 28:50.2 77
94 Ashley Ng Sophomore Sarasota Christian School 09:17.1 28:51.1 78
95 Sophia De La Cruz Senior Lakeland HS 09:20.2 29:00.6 79
96 Francys Sanchez Sophomore Lake Region HS 09:20.3 29:01.0 80
97 Lindsey Rhyne Sophomore Sarasota Christian School 09:21.8 29:05.7 81
98 Iva Kozul Freshman Lakeland HS 09:42.2 30:09.0 82
99 Indya Benjamin Sophomore Clearwater HS 09:45.3 30:18.6 83
100 Courtney Fornshell Senior Clearwater HS 09:48.8 30:29.5 84
101 Emily Steffen Junior Robinson HS 09:51.1 30:36.9
102 Erica Revelo Senior Lake Wales HS 10:03.4 31:15.0
103 Natalie Volpe Senior Lakeland HS 10:12.9 31:44.5 85
104 Emma Crakow Freshman Armwood HS 10:15.7 31:53.2
105 Janalicia Nava-Ozuna Freshman East Lee County HS 10:17.3 31:58.2 86
106 elisa gaytan Senior Lake Region HS 10:21.8 32:12.1 87
107 Katherine Armstrong Freshman Clearwater HS 10:27.2 32:28.9 88
108 Leah DeLong Sophomore Lake Gibson HS 10:27.2 32:28.9
109 Kendall Volner Sophomore Sarasota Christian School 10:28.0 32:31.3 89
110 Jessandria Vega Junior Lake Region HS 10:34.0 32:50.0 90
111 Maria Parra Sophomore East Lee County HS 10:34.6 32:51.9
112 Arianna Farrulla Senior Lake Gibson HS 10:37.6 33:01.3
113 Crystal Walker Junior Discovery High School 10:40.3 33:09.5
114 Emma Rodriguez Freshman Gulf Coast HS 10:48.1 33:33.9 91
115 Nereyda Marin Junior Fort Meade HS 10:53.1 33:49.3
116 Isabella DaSilva Sophomore Sarasota Christian School 10:53.6 33:50.8 92
117 Samantha Leslie Sophomore Lakeland HS 10:53.8 33:51.5 93
118 Jana Hulsey Junior Lake Wales HS 10:54.2 33:52.8
119 Allison Volner Sophomore Sarasota Christian School 10:54.6 33:54.2 94
120 Irys Flores Sophomore Discovery High School 11:17.7 35:05.7
121 Mikayla Mayo Junior Lake Gibson HS 11:28.6 35:39.7
122 Sophia Bates Freshman Robinson HS 11:36.1 36:02.9
123 Daniella Castro Sophomore Armwood HS 11:46.2 36:34.4
124 Emma Smith Sophomore Sarasota Christian School 11:46.7 36:35.9 95
125 Jocelin Jones Junior Lake Gibson HS 12:32.0 38:56.7
126 Joreni Maldonado Senior Fort Meade HS 12:32.7 38:58.9
127 Aditi Jakkula Freshman Robinson HS 12:49.1 39:49.8

College Men 8K Team Results (8k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Saint Leo 2:20:32 28:06 43 2 6 10 12 13 18 19
2 Southeastern U. 2:21:26 28:17 63 3 8 11 20 21 23 26
3 St. Thomas University 2:24:25 28:53 97 1 17 22 28 29 42  
4 Nova Southeastern 2:24:34 28:54 102 5 14 15 33 35 44 47
5 Florida Running Club 2:27:53 29:34 133 4 24 30 37 38 51 59
6 Florida Southern 2:28:45 29:45 134 9 16 25 32 52 53 57
7 Ave Maria 2:31:29 30:17 163 7 31 39 40 46 48 49
8 Lynn 2:34:48 30:57 194 27 34 36 41 56 58  
9 Warner University 2:42:19 32:27 247 43 45 50 54 55 60  

College Men 8K Individual Results (8k)
Top↑
START TIME: 6:10 PM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Tommy Cardenas -- St. Thomas University 05:31.9 27:29.9 1
2 Pierre Galdbourdin JR-3 Saint Leo 05:33.1 27:36.1 2
3 Mario Perez SR-4 Southeastern U. 05:33.3 27:37.0 3
4 Riley Kicker Senior Florida Running Club 05:34.2 27:41.5 4
5 Michael May III FR-1 Nova Southeastern 05:35.1 27:45.7 5
6 Lee Stephens Senior Unattached 05:36.2 27:51.2
7 Tadgh Mcginty JR-3 Saint Leo 05:38.2 28:01.3 6
8 Gabriel Hogan SR-4 Ave Maria 05:38.4 28:02.4 7
9 John Perez-Dunn FR-1 Southeastern U. 05:40.3 28:11.6 8
10 Owen Allen FR-1 Florida Southern 05:40.8 28:14.2 9
11 Shawn Bell SR-4 Saint Leo 05:40.9 28:14.9 10
12 Christopher Pinedo SO-2 Southeastern U. 05:41.0 28:15.0 11
13 Blake Watson JR-3 Saint Leo 05:42.0 28:20.0 12
14 Felix Nadeborn JR-3 Saint Leo 05:42.0 28:20.1 13
15 Inigo Cillero FR-1 Nova Southeastern 05:42.1 28:20.9 14
16 Joel Lacy SR-4 Nova Southeastern 05:42.4 28:22.3 15
17 Warran Grajalez SR-4 Florida Southern 05:43.1 28:25.6 16
18 Roger Reyes Senior Miami Elite Track Club 05:43.4 28:27.0
19 Joenathan Stallings -- St. Thomas University 05:44.7 28:33.6 17
20 Fabio Fornarelli JR-3 Saint Leo 05:45.5 28:37.8 18
21 Shane Bracken SO-2 Saint Leo 05:45.6 28:38.1 19
22 Stephen Ward FR-1 Southeastern U. 05:45.7 28:38.8 20
23 Malachi Sampson FR-1 Saint Leo 05:45.9 28:39.5
24 Jordan Gonzalez JR-3 Southeastern U. 05:46.7 28:43.6 21
25 Daniel Marin Senior Unattached 05:47.4 28:46.9
26 Christopher Gomez SO-2 St. Thomas (Fla.) 05:52.9 29:14.2 22
27 David Milburn FR-1 Southeastern U. 05:53.1 29:15.6 23
28 Alex Kline Junior Florida Running Club 05:54.5 29:22.4 24
29 Tyler Pantley SR-4 Saint Leo 05:54.9 29:24.1
30 Brian Martin JR-3 Florida Southern 05:55.5 29:27.5 25
31 Alan Romero -- Southeastern University 05:56.0 29:29.9 26
32 Justin Bridgewater SO-2 Lynn 05:56.2 29:30.7 27
33 Jonathan Memnon -- St. Thomas University 05:56.6 29:33.0 28
34 benjamin Guerrero SO-2 St. Thomas (Fla.) 05:57.0 29:34.8 29
35 Anthony Bordanaro Junior Florida Running Club 05:57.5 29:37.5 30
36 Jonathan Kohr FR-1 Ave Maria 05:58.7 29:43.3 31
37 David Pautienus FR-1 Florida Southern 05:58.8 29:43.8 32
38 Quyn Duffy SO-2 Nova Southeastern 05:59.9 29:49.2 33
39 Sean Knapp SO-2 Tampa 06:00.3 29:51.1
40 John Ross Donnes FR-1 Lynn 06:01.0 29:54.8 34
41 Luke Kathman SO-2 Southeastern U. 06:01.5 29:57.3
42 Damien Bermudez Senior Miami Elite Track Club 06:03.0 30:04.4
43 Michael Holden FR-1 Southeastern U. 06:03.1 30:05.2
44 David Cunado Senior Unattached 06:03.9 30:09.3
45 Lucas Sheridon FR-1 Southeastern U. 06:04.3 30:11.1
46 Cormac Gilmore SO-2 Nova Southeastern 06:05.4 30:16.6 35
47 Christian Timana JR-3 Southeastern U. 06:05.7 30:17.8
48 Alex Miranda FR-1 Lynn 06:05.8 30:18.6 36
49 Sam Schaeffer SR-4 Tampa 06:05.9 30:19.1
50 Douglas Gray FR-1 Saint Leo 06:07.4 30:26.7
51 Liam Kelly Sophomore Florida Running Club 06:08.8 30:33.3 37
52 Patrick Kemboi FR-1 Florida National 06:09.8 30:38.6
53 Matthew Connor Senior Florida Running Club 06:09.9 30:38.9 38
54 Hunter McAdams FR-1 Saint Leo 06:10.1 30:39.7
55 Nigel Brown FR-1 Saint Leo 06:10.2 30:40.5
56 Mason Lamb SO-2 Saint Leo 06:10.6 30:42.2
57 James Mcveigh Sophomore Tampa 06:13.2 30:55.4
58 Grant Gorc SO-2 Southeastern U. 06:13.7 30:57.6
59 Joseph Mullally JR-3 Ave Maria 06:15.1 31:04.7 39
60 David Adamitis FR-1 Ave Maria 06:15.2 31:05.2 40
61 Joseph Anderson FR-1 Lynn 06:15.6 31:07.2 41
62 Matthew Pinkley Senior St. Thomas University 06:15.6 31:07.3 42
63 David Herrera Senior Warner University 06:16.2 31:10.1 43
64 Steven Wilcox Senior Unattached 06:16.8 31:13.1
65 Stephen Gonzalez FR-1 Southeastern U. 06:17.3 31:15.9
66 Andrew Swanson FR-1 Nova Southeastern 06:17.7 31:17.6 44
67 Daniel Martin JR-3 Southeastern U. 06:19.6 31:26.9
68 Anthony Alverez   Unattached 06:19.7 31:27.4
69 Cesar Sandoval Senior Warner University 06:19.9 31:28.5 45
70 DJ Mason SO-2 Ave Maria 06:20.9 31:33.6 46
71 Hunter Chavis JR-3 Saint Leo 06:20.9 31:33.8
72 Matthew Taddeo SR-4 Nova Southeastern 06:21.8 31:38.0 47
73 Ryan Hattemer FR-1 Southeastern U. 06:22.2 31:40.0
74 Christopher Sanderson JR-3 Ave Maria 06:24.8 31:53.0 48
75 Jake Murray   Unattached 06:26.1 31:59.4
76 Trevor Reagle FR-1 Ave Maria 06:28.2 32:10.1 49
77 David Northrup SO-2 Ave Maria 06:28.7 32:12.5
78 Gabriel Wilamowski SO-2 Ave Maria 06:29.2 32:14.9
79 Joel Zaila Senior Warner University 06:31.5 32:26.2 50
80 Andrew Carrera FR-1 Southeastern U. 06:32.0 32:28.6
81 John Hutton JR-3 Southeastern U. 06:33.4 32:35.7
82 Brian Cochran Senior Florida Running Club 06:36.1 32:49.4 51
83 Keith Kelley FR-1 Florida Southern 06:37.2 32:54.6 52
84 Michael Papa SR-4 Florida Southern 06:39.7 33:07.1 53
85 Keontae Turner Senior Warner University 06:43.6 33:26.6 54
86 Garrett Lischke FR-1 Saint Leo 06:44.7 33:31.8
87 Daniel Esteril Senior Warner University 06:48.0 33:48.5 55
88 Cameron Spielman FR-1 Florida National 06:48.7 33:51.8
89 Moise Cook SO-2 Lynn 06:49.8 33:57.2 56
90 Joshua Paez SR-4 Florida Southern 06:50.9 34:02.6 57
91 Erik Minter FR-1 Ave Maria 06:59.0 34:42.9
92 Christian Richardson SO-2 Lynn 07:02.0 34:57.9 58
93 Brandon Cruz JR-3 Saint Leo 07:13.4 35:54.7
94 James Seybert FR-1 Ave Maria 07:20.3 36:28.9
95 Trevor Coryea Senior Unattached 07:28.2 37:08.1
96 Javon St. Firmin -- Johnson & Wales University 07:37.7 37:55.6
97 Daniel Abood Sophomore Florida Running Club 07:38.3 37:58.6 59
98 Oscar Garcia Sepulveda -- Unattached 07:47.5 38:44.0
99 Deatice Charle Senior Warner University 07:47.9 38:46.4 60
100 Jasen Santerre -- Johnson & Wales University 07:59.1 39:41.9
101 Nolan Fitzpatrick SR-4 Ave Maria 10:06.0 50:12.7
102 Adam Comegys Senior Unattached 10:16.3 51:03.8

Boys Unseeded 5K Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Brookwood 1:32:41 18:32 92 14 15 16 23 24 35 38
2 Winter Springs HS 1:32:04 18:24 103 1 8 17 36 41 51 82
3 Christopher Columbus HS 1:34:22 18:52 141 13 26 29 33 40 46 62
4 Niceville HS 1:35:02 19:00 164 25 30 31 34 44 45 53
5 Spanish River HS 1:35:33 19:06 188 20 27 32 52 57 63 68
6 Harmony HS 1:35:35 19:07 212 4 12 43 56 97 120 138
7 Bishop Verot HS 1:35:40 19:08 237 2 7 65 80 83 118 123
8 Seabreeze HS 1:36:47 19:21 246 9 22 54 75 86 95 99
9 Haines City HS 1:36:26 19:17 249 3 10 48 81 107 111 131
10 St. Petersburg HS 1:37:14 19:26 269 5 19 70 79 96    
11 Riverview HS 1:38:04 19:36 288 21 59 67 69 72 78 84
12 Palm Harbor University HS 1:38:43 19:44 309 37 58 66 71 77 90 91
13 Riverdale HS 1:38:38 19:43 311 11 47 61 88 104 146 152
14 Charlotte HS 1:38:40 19:44 312 39 50 73 74 76 89 100
15 Calvary Christian Academy (Ft. L 1:41:11 20:14 403 18 87 94 98 106 110 116
16 Clearwater HS 1:43:21 20:40 444 28 85 102 114 115 117 134
17 Lake Region HS 1:45:01 21:00 463 42 49 112 127 133 135  
18 Cardinal Mooney HS 1:44:40 20:56 473 55 60 105 124 129 130 132
19 West Orange HS 1:46:27 21:17 537 92 93 103 121 128    
20 Lakeland HS 1:51:52 22:22 567 6 136 140 141 144 145 153
21 East Lee County HS 1:51:27 22:17 625 113 122 125 126 139 161 163
22 St. John Paul II Academy 1:54:37 22:55 653 101 119 137 142 154 156  
23 Victory Christian Academy 1:55:16 23:03 657 64 143 149 150 151 157  
24 Fort Meade HS 2:05:25 25:05 752 109 155 159 164 165 167 168
25 Discovery High School 2:18:41 27:44 774 108 160 166 169 171 172  
26 Sarasota Christian School 2:14:04 26:48 785 147 148 158 162 170    

Boys Unseeded 5K Individual Results (5k)
Top↑
START TIME: 8:45 AM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Aiden Arnold Junior Winter Springs HS 05:32.1 17:11.9 1
2 Cooper Banks Freshman Bishop Verot HS 05:33.8 17:17.0 2
3 Payson Keown Freshman Haines City HS 05:44.5 17:50.6 3
4 Stephen Romer Junior Harmony HS 05:45.5 17:53.4 4
5 Hector Monforte Senior St. Petersburg HS 05:46.3 17:56.0 5
6 Colby Fernandez Senior Lakeland HS 05:46.4 17:56.3 6
7 John Mertz Junior Bishop Verot HS 05:47.1 17:58.5 7
8 Joshua Jean-Charles Senior Winter Springs HS 05:48.8 18:03.7 8
9 Seth Augustynowski Junior Seabreeze HS 05:50.1 18:07.7 9
10 Arnaldo Vera Junior Haines City HS 05:50.7 18:09.6 10
11 Kevin Vazquez Junior Riverdale HS 05:51.7 18:12.7 11
12 Joel Jean Freshman Harmony HS 05:51.7 18:12.8 12
13 Randy smith Freshman Everglades HS 05:52.9 18:16.4
14 Rowen Pouza Junior Christopher Columbus HS 05:53.9 18:19.5 13
15 Jack Stephens Sophomore Brookwood 05:54.5 18:21.6 14
16 Matthew Bacon Senior Brookwood 05:56.0 18:26.1 15
17 Obed Adhanom Sophomore Brookwood 05:56.1 18:26.5 16
18 Jalen Blake Freshman Winter Springs HS 05:56.6 18:28.0 17
19 Hunter Morgan 8 Calvary Christian Academy (Ft. L 05:56.6 18:28.2 18
20 Frank Tenore Sophomore St. Petersburg HS 05:57.6 18:31.1 19
21 Lorenzo Echeverria Junior Spanish River HS 06:00.4 18:39.9 20
22 Drew Jones Sophomore Riverview HS 06:00.7 18:40.7 21
23 Trent Crick Junior Seabreeze HS 06:01.2 18:42.4 22
24 Christopher Smith Senior Brookwood 06:01.4 18:43.0 23
25 Kingsley Doyle Sophomore Brookwood 06:02.0 18:44.9 24
26 William Jetton Freshman Niceville HS 06:02.2 18:45.4 25
27 Branden Ruiz Freshman Christopher Columbus HS 06:04.1 18:51.3 26
28 Elijah Leb Senior Spanish River HS 06:04.4 18:52.2 27
29 Julius Bloznalis Junior Clearwater HS 06:04.5 18:52.5 28
30 Kevin Duran Freshman Christopher Columbus HS 06:04.8 18:53.4 29
31 Noah Hunter Freshman Niceville HS 06:04.9 18:53.9 30
32 Jared Deiters Senior Niceville HS 06:07.4 19:01.7 31
33 Bodey Miller Junior Spanish River HS 06:07.6 19:02.2 32
34 Nicholas Trujillo Sophomore Christopher Columbus HS 06:07.8 19:02.7 33
35 Reece Navarro Senior Niceville HS 06:08.2 19:04.1 34
36 Owen Giguere Sophomore Brookwood 06:08.2 19:04.2 35
37 Jacob Hogan Sophomore Winter Springs HS 06:08.4 19:04.7 36
38 Brent Anderson Junior Palm Harbor University HS 06:10.6 19:11.7 37
39 Grant Deckers Freshman Brookwood 06:11.2 19:13.4 38
40 Jake Lille Senior Charlotte HS 06:11.3 19:13.6 39
41 Andrew Nunez Sophomore Christopher Columbus HS 06:11.9 19:15.4 40
42 Ty Eklund Sophomore Winter Springs HS 06:12.1 19:16.1 41
43 Benjie Toussaint Junior Lake Region HS 06:12.2 19:16.4 42
44 Michael Nesmith Junior Harmony HS 06:12.4 19:17.1 43
45 Alex Johnson Sophomore Niceville HS 06:12.4 19:17.3 44
46 Tanner Krebsbach Junior Niceville HS 06:12.5 19:17.6 45
47 Gustavo Alfonso Sophomore Christopher Columbus HS 06:13.1 19:19.4 46
48 Giovanni Witz Junior Riverdale HS 06:13.2 19:19.7 47
49 Colin Chivers Sophomore Haines City HS 06:13.4 19:20.4 48
50 Denario Hanford Senior Lake Region HS 06:13.9 19:21.7 49
51 Marshall Bray Freshman Brookwood 06:14.3 19:22.9
52 Charles Edwards Junior Charlotte HS 06:14.7 19:24.4 50
53 Steven Fang Senior Winter Springs HS 06:15.4 19:26.3 51
54 Tyler Van Buskirk Junior Spanish River HS 06:15.4 19:26.4 52
55 Asher Rask Sophomore Niceville HS 06:15.7 19:27.4 53
56 Ian Masterson Sophomore Niceville HS 06:15.8 19:27.6
57 Aaron Griffis Senior Seabreeze HS 06:15.9 19:28.0 54
58 Gage Hassler Freshman Cardinal Mooney HS 06:16.2 19:28.9 55
59 Connor Yi Sophomore Harmony HS 06:17.0 19:31.3 56
60 Marcus Surgent Sophomore Spanish River HS 06:17.4 19:32.5 57
61 Tyler Galley Freshman Palm Harbor University HS 06:18.3 19:35.5 58
62 Jason Miles Freshman Riverview HS 06:19.9 19:40.6 59
63 Jordan Post Senior Cardinal Mooney HS 06:20.4 19:42.0 60
64 Gehrig Gesch Freshman Niceville HS 06:20.9 19:43.4
65 Trenton Gutridge Senior Riverdale HS 06:21.5 19:45.5 61
66 Michael Alvarez Freshman Christopher Columbus HS 06:21.7 19:46.0 62
67 Joey Sheiner Junior Spanish River HS 06:22.0 19:46.9 63
68 Alden Williams Junior Victory Christian Academy 06:22.4 19:48.3 64
69 Thomas Hedrich Sophomore Brookwood 06:23.0 19:50.2
70 Antonio Portes Freshman Bishop Verot HS 06:23.3 19:51.1 65
71 James Bodolay Senior Palm Harbor University HS 06:23.6 19:51.8 66
72 Camden Killian Senior Riverview HS 06:24.1 19:53.6 67
73 Mark Van Buskirk Junior Spanish River HS 06:24.2 19:53.8 68
74 Alexander Seijo Senior Riverview HS 06:24.2 19:53.9 69
75 Sebastian Hasbun Junior St. Petersburg HS 06:24.5 19:54.8 70
76 Ryan Alea Junior Spanish River HS 06:24.8 19:55.6
77 Dalton Avery Junior Palm Harbor University HS 06:24.8 19:55.6 71
78 Caleb Duron Senior Riverview HS 06:24.8 19:55.7 72
79 Simon Pettit Sophomore Charlotte HS 06:24.8 19:55.8 73
80 Paul Wang Junior Brookwood 06:25.3 19:57.1
81 Nick Molina Senior Christopher Columbus HS 06:26.0 19:59.5
82 James Stock Sophomore Charlotte HS 06:26.6 20:01.2 74
83 Trey(kim) Heller Senior Seabreeze HS 06:27.4 20:03.7 75
84 Brendan True Senior Charlotte HS 06:27.9 20:05.3 76
85 Jeff Binta Junior Palm Harbor University HS 06:29.1 20:09.0 77
86 Emmanuel Perez Sophomore Riverview HS 06:29.2 20:09.3 78
87 Jackson LaChapelle Sophomore St. Petersburg HS 06:30.3 20:12.7 79
88 Georg Becher Sophomore Bishop Verot HS 06:30.3 20:12.8 80
89 Josias Mirtyl Senior Haines City HS 06:30.6 20:13.8 81
90 Valentino Balzano Freshman Winter Springs HS 06:32.0 20:18.0 82
91 Andres Ruiz Sophomore Christopher Columbus HS 06:32.3 20:19.1
92 Owen Garton Senior Bishop Verot HS 06:33.0 20:21.1 83
93 Eric Lopez Sophomore Riverview HS 06:33.1 20:21.3 84
94 Arturo Hernandez-Trejo Senior Clearwater HS 06:33.5 20:22.6 85
95 Luke Tugwell Junior Seabreeze HS 06:34.5 20:25.9 86
96 Ethan Hickman Sophomore Calvary Christian Academy (Ft. L 06:36.0 20:30.4 87
97 Jason Sanders Freshman Riverdale HS 06:36.1 20:30.7 88
98 Christian Ortiz Sophomore Charlotte HS 06:36.9 20:33.2 89
99 Swayam Patel Sophomore Palm Harbor University HS 06:37.3 20:34.6 90
100 Aaron Guenther Junior Palm Harbor University HS 06:37.3 20:34.6 91
101 Matthew Bradshaw Freshman West Orange HS 06:37.4 20:34.8 92
102 Sam Dixon Freshman Fort Walton Beach HS 06:37.7 20:35.7
103 Anthony Rojas Junior West Orange HS 06:37.8 20:36.2 93
104 Daniel Hubner 8 Calvary Christian Academy (Ft. L 06:38.1 20:37.1 94
105 Noah Sibley Sophomore Seabreeze HS 06:38.2 20:37.2 95
106 Simon Mesen Senior St. Petersburg HS 06:39.1 20:40.0 96
107 Bryce Sanchez Freshman Harmony HS 06:39.5 20:41.4 97
108 Caleb Coble Freshman Calvary Christian Academy (Ft. L 06:40.3 20:43.7 98
109 Andrew Spilling Junior Winter Springs HS 06:40.4 20:44.1
110 John Myers Junior Seabreeze HS 06:40.8 20:45.3 99
111 Noah Tatro Junior Charlotte HS 06:40.9 20:45.8 100
112 Xavier Croke Freshman St. John Paul II Academy 06:41.0 20:46.1 101
113 Jacob Ryan Junior Riverview HS 06:41.2 20:46.6
114 Brendan Mahoney Sophomore Clearwater HS 06:41.2 20:46.8 102
115 Enzo Escabasse Sophomore West Orange HS 06:41.4 20:47.1 103
116 Caden Klossner Freshman Charlotte HS 06:42.0 20:49.1
117 Jeffrey Stewart Sophomore Riverdale HS 06:42.4 20:50.4 104
118 Lucas Hassler Freshman Cardinal Mooney HS 06:42.7 20:51.2 105
119 Jacob Williams Freshman Calvary Christian Academy (Ft. L 06:42.9 20:51.9 106
120 William Kennon Senior Haines City HS 06:43.0 20:52.3 107
121 Taden Krzeminski Sophomore Discovery High School 06:44.6 20:57.2 108
122 Miguel Reyes Sophomore Fort Meade HS 06:44.7 20:57.4 109
123 Scott Faler Junior Palm Harbor University HS 06:45.6 21:00.1
124 Keven Collins Sophomore Seabreeze HS 06:46.2 21:02.3
125 Leo Merisme 7 Calvary Christian Academy (Ft. L 06:46.5 21:03.1 110
126 Ethan Cabral Sophomore Seabreeze HS 06:47.2 21:05.2
127 Jayden Benjamin Freshman Haines City HS 06:47.7 21:06.8 111
128 Kalid Jones Junior Lake Region HS 06:47.8 21:07.0 112
129 Jacob Alalof Sophomore Palm Harbor University HS 06:49.2 21:11.5
130 Edsel Lopez Ramos Junior East Lee County HS 06:50.6 21:15.7 113
131 Derek Lamvermeyer Junior Riverview HS 06:54.5 21:27.9
132 Mario Latorre Senior Seabreeze HS 06:56.3 21:33.6
133 Keyshawn Johnson Junior Kathleen HS 06:56.7 21:34.7
134 Joshua Pandey Junior Clearwater HS 06:57.5 21:37.4 114
135 Kenneth Jacek Freshman Clearwater HS 06:59.2 21:42.5 115
136 Daniel Cuesta Freshman Calvary Christian Academy (Ft. L 06:59.9 21:44.9 116
137 Alan Custic Junior Clearwater HS 07:00.1 21:45.2 117
138 Zachary Avery Junior Bishop Verot HS 07:00.8 21:47.6 118
139 Juan David Zuluaga 8 Calvary Christian Academy (Ft. L 07:03.0 21:54.4
140 Christian Goldman Junior St. John Paul II Academy 07:03.8 21:56.8 119
141 Andrew Smith Junior Harmony HS 07:06.1 22:03.9 120
142 Owen Sallazzo Freshman West Orange HS 07:06.1 22:04.1 121
143 Joshua Frederick Senior East Lee County HS 07:07.2 22:07.6 122
144 Mateo Devito Senior Bishop Verot HS 07:07.3 22:07.8 123
145 Hall Sam Junior Cardinal Mooney HS 07:07.9 22:09.6 124
146 Jack Morrison Sophomore Niceville HS 07:08.1 22:10.3
147 Noah Farthing Junior Lake Wales HS 07:08.7 22:12.1
148 Andrew Larson Junior Riverview HS 07:10.7 22:18.2
149 Cargan Murray Sophomore East Lee County HS 07:11.7 22:21.3 125
150 Kedrin Altamirano Junior East Lee County HS 07:12.1 22:22.6 126
151 Lachlan Dean Junior Lake Region HS 07:12.7 22:24.5 127
152 Kaden Walker Freshman West Orange HS 07:12.9 22:25.1 128
153 Mason Morin Sophomore Calvary Christian Academy (Ft. L 07:13.7 22:27.5
154 Matty Maloni Freshman Cardinal Mooney HS 07:14.1 22:28.9 129
155 Korbin Wilson Senior Lake Gibson HS 07:15.2 22:32.3
156 AJ Russo Sophomore Cardinal Mooney HS 07:15.5 22:33.2 130
157 Jaden Davis Senior Haines City HS 07:15.5 22:33.3 131
158 Jaren Stock Freshman Charlotte HS 07:18.9 22:43.8
159 Hudson Ethan Senior Cardinal Mooney HS 07:19.2 22:44.8 132
160 Luke Levance Senior Lake Region HS 07:21.7 22:52.4 133
161 Timothy Keleske Sophomore Clearwater HS 07:23.4 22:57.8 134
162 Mark Seefeldt Senior Lake Region HS 07:24.3 23:00.5 135
163 Joseph Sassano Junior Cardinal Mooney HS 07:26.4 23:07.1
164 Ethan DeAngelis Freshman Lakeland HS 07:28.7 23:14.3 136
165 Garner Kloth Sophomore Lake Wales HS 07:29.4 23:16.5
166 Jackson Kadel Sophomore St. John Paul II Academy 07:30.4 23:19.6 137
167 Sebastian Lemoi Junior Harmony HS 07:30.6 23:20.2 138
168 Norlan Avila-Hernandez Junior East Lee County HS 07:30.7 23:20.3 139
169 Connor Moody Sophomore Lakeland HS 07:33.5 23:29.1 140
170 Everett Snider Sophomore Harmony HS 07:35.5 23:35.4
171 Austin Myers Sophomore Lakeland HS 07:35.7 23:35.9 141
172 Shea Burns Freshman St. John Paul II Academy 07:35.7 23:36.1 142
173 Jordan Christensen Sophomore Victory Christian Academy 07:35.9 23:36.6 143
174 Aiden Aldana Junior Lakeland HS 07:35.9 23:36.6 144
175 Nate Achinger Freshman Lakeland HS 07:37.2 23:40.6 145
176 Walter Mattson Senior All Saints' Academy 07:37.2 23:40.8
177 Carlos Paz-Reyes Junior Riverdale HS 07:37.3 23:40.8 146
178 Kevin Brock Senior Sarasota Christian School 07:38.9 23:46.1 147
179 Edward Menke Junior Sarasota Christian School 07:39.5 23:47.8 148
180 Sybastian Brennan-Martin Junior Victory Christian Academy 07:40.6 23:51.3 149
181 Nathaniel Chenowith Senior Victory Christian Academy 07:43.2 23:59.4 150
182 Mario Delgado-Sides Junior Lake Wales HS 07:43.7 24:00.7
183 Tristian Reyes Senior Victory Christian Academy 07:43.8 24:01.2 151
184 Kevin Barbagelata Senior Riverdale HS 07:55.1 24:36.3 152
185 Ben Wilson Sophomore Lakeland HS 07:55.4 24:37.2 153
186 Caleb Smith Sophomore Lakeland HS 07:56.7 24:41.3
187 Luis Gausch Junior St. John Paul II Academy 08:02.4 24:59.0 154
188 Ethan Gonzalez Junior Haines City HS 08:02.9 25:00.6
189 Artemio Hernandez Junior Fort Meade HS 08:03.0 25:00.8 155
190 Henry DeAngelis Junior Lakeland HS 08:06.4 25:11.3
191 Brendan Ludwig Junior St. John Paul II Academy 08:07.2 25:14.0 156
192 Jake Velez Sophomore Victory Christian Academy 08:08.0 25:16.2 157
193 Jiahao Liu Senior All Saints' Academy 08:12.7 25:30.9
194 Ethan Schrock Sophomore Sarasota Christian School 08:17.8 25:46.7 158
195 Amador Mendoza Junior Fort Meade HS 08:20.6 25:55.6 159
196 Luke Slipy 8 Calvary Christian Academy (Ft. L 08:30.6 26:26.6
197 Chris Hackathorn Sophomore Discovery High School 08:31.0 26:27.7 160
198 Carlos Santos Junior East Lee County HS 08:31.6 26:29.6 161
199 Brayden Henegar Junior Sarasota Christian School 08:32.5 26:32.5 162
200 Essmal Reed Senior Kathleen HS 08:32.7 26:33.2
201 Jeramya Hodge Junior East Lee County HS 08:34.5 26:38.7 163
202 Antonio Martin Senior Kathleen HS 08:34.6 26:39.1
203 Brogan Powers 6 Fort Meade HS 08:36.8 26:46.0 164
204 Vicente Trejo Senior Fort Meade HS 08:36.9 26:46.3 165
205 Zachary Welsh Junior East Lee County HS 08:54.9 27:42.1
206 Coty Meadows Junior Discovery High School 08:56.4 27:46.6 166
207 Bryan Cardenas Sophomore Fort Meade HS 09:20.5 29:01.7 167
208 Moises Peralta Senior Fort Meade HS 09:20.9 29:02.9 168
209 Jose Maldonado Junior All Saints' Academy 09:21.5 29:04.7
210 Caleb Meadows Sophomore Discovery High School 09:22.5 29:08.0 169
211 Hunter Miller Junior Fort Meade HS 09:47.7 30:26.3
212 Juan Santana Sophomore Lake Gibson HS 10:20.3 32:07.6
213 MJ Tish Freshman Sarasota Christian School 11:00.4 34:12.1 170
214 Cody Conrad Freshman Discovery High School 11:03.5 34:21.9 171
215 Jason Coffman Sophomore Discovery High School 12:16.5 38:08.6 172

Girls JV 5K Saturday Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Windermere High School 2:10:26 26:05 72 8 9 13 20 22 31 35
2 St. Thomas Aquinas HS 2:08:41 25:44 78 2 4 12 28 32 34 43
3 Brookwood 2:11:19 26:15 84 7 10 14 24 29 50 57
4 Palm Harbor University HS 2:14:58 26:59 144 18 25 26 37 38 39 48
5 Cardinal Mooney HS 2:17:05 27:25 165 16 19 21 40 69 107  
6 South Fork HS 2:15:54 27:10 171 3 6 42 45 75 84 94
7 St. Brendan HS 2:21:35 28:19 229 11 27 62 63 66 67 68
8 Land O' Lakes HS 2:25:31 29:06 255 1 17 47 86 104    
9 Harmony HS 2:26:53 29:22 287 30 44 49 65 99 109 113
10 West Orange HS 2:26:04 29:12 297 36 46 61 72 82    
11 Seabreeze HS 2:27:19 29:27 312 41 56 64 73 78 88 91
12 Osceola HS (Seminole) 2:27:19 29:27 315 51 53 59 60 92 116  
13 Haines City HS 2:36:37 31:19 336 5 23 85 111 112 115 119
14 Mitchell HS 2:34:51 30:58 355 15 70 76 96 98    
15 Braden River HS 2:31:48 30:21 359 54 55 74 87 89 90 102
16 Vero Beach HS 2:34:51 30:58 375 52 58 79 80 106    
17 Jensen Beach HS 2:38:41 31:44 384 33 71 77 100 103 105  
18 DeSoto County HS 2:52:17 34:27 495 81 95 101 108 110 118  
19 Lakeland HS 2:55:50 35:10 504 83 93 97 114 117    

Girls JV 5K Saturday Individual Results (5k)
Top↑
START TIME: 9:55 AM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Maranda Hildebrand Sophomore Land O' Lakes HS 07:41.4 23:53.7 1
2 Lindsey Harbour Sophomore St. Thomas Aquinas HS 07:48.3 24:15.1 2
3 Alexia Kornilov Senior South Fork HS 07:52.7 24:28.7 3
4 Rilee Conner Sophomore St. Thomas Aquinas HS 07:55.1 24:36.4 4
5 Ruby Eller Senior Haines City HS 08:01.4 24:55.8 5
6 Amalia Rimes Freshman Jupiter Christian 08:04.3 25:04.8
7 Erin Craig Sophomore South Fork HS 08:09.2 25:20.0 6
8 Sophia Summers Sophomore Brookwood 08:15.2 25:38.8 7
9 Ava Phillips Sophomore Niceville HS 08:16.2 25:41.7
10 Lily Maday Junior Windermere High School 08:16.5 25:42.9 8
11 Sofia Milek Sophomore Windermere High School 08:17.1 25:44.5 9
12 Annabelle Sanders Freshman Ransom Everglades School 08:18.7 25:49.5
13 Ashley Sanchez Freshman Brookwood 08:20.3 25:54.5 10
14 Amanda Mena Sophomore St. Brendan HS 08:21.8 25:59.4 11
15 Malia Neville Sophomore St. Thomas Aquinas HS 08:22.1 26:00.3 12
16 Ryan Stevenson Freshman Windermere High School 08:22.3 26:00.9 13
17 Mary Kay Aarts Sophomore Brookwood 08:25.0 26:09.2 14
18 Gabriela Traver Freshman Lakewood Ranch HS 08:25.2 26:09.7
19 Paige Peters Freshman Mitchell HS 08:25.3 26:10.2 15
20 Olivia Huey Sophomore Cardinal Mooney HS 08:27.2 26:16.1 16
21 Elise Noll Senior Land O' Lakes HS 08:27.6 26:17.3 17
22 Isabel Camacho Sophomore Ransom Everglades School 08:27.6 26:17.3
23 Melissa Wandel Senior Palm Harbor University HS 08:30.3 26:25.6 18
24 Mackenzie Henderson Junior Cardinal Mooney HS 08:30.3 26:25.8 19
25 Helen Tamulonis Senior Windermere High School 08:30.4 26:26.0 20
26 Olivia Givens Senior Cardinal Mooney HS 08:31.0 26:27.8 21
27 Madi Brune Freshman Windermere High School 08:32.5 26:32.5 22
28 Cassandra Parker Freshman Haines City HS 08:32.7 26:33.0 23
29 Neha Shah Junior Brookwood 08:36.0 26:43.5 24
30 Lee Gallivan Sophomore Palm Harbor University HS 08:36.4 26:44.6 25
31 Diana Derylo Sophomore Palm Harbor University HS 08:36.4 26:44.6 26
32 Carina Bailly Sophomore St. Brendan HS 08:37.5 26:47.9 27
33 Jelan Cottrell Freshman St. Thomas Aquinas HS 08:38.9 26:52.4 28
34 Imani Moultrie Freshman Brookwood 08:39.3 26:53.5 29
35 Kaitlyn Ritter Junior Harmony HS 08:40.0 26:55.7 30
36 Olivia Barrett Sophomore Windermere High School 08:40.2 26:56.4 31
37 Christine Garcia Sophomore St. Thomas Aquinas HS 08:40.6 26:57.6 32
38 Grace Barrett Sophomore Berkeley Prep HS 08:42.2 27:02.5
39 Emily Vonaldenbruck Junior Jensen Beach HS 08:43.3 27:06.1 33
40 Audrey Whitman Sophomore St. Thomas Aquinas HS 08:43.5 27:06.6 34
41 Evelyn Staubitz Junior Riverview HS 08:44.1 27:08.6
42 Isabella Horns Sophomore Windermere High School 08:44.4 27:09.6 35
43 Lilyanna Bowman Senior Windermere High School 08:46.3 27:15.3
44 Alanna Rodriguez Junior Windermere High School 08:49.5 27:25.4
45 Nia Wright Junior West Orange HS 08:49.8 27:26.4 36
46 Tiffany Breuler Sophomore Barron Collier HS 08:50.2 27:27.4
47 Breana Weaver Sophomore Palm Harbor University HS 08:51.6 27:31.9 37
48 Caitlin Parvizi Junior Palm Harbor University HS 08:51.6 27:32.0 38
49 Lauren Elsey Sophomore Palm Harbor University HS 08:52.6 27:34.9 39
50 Zoie Zanoni Junior Cardinal Mooney HS 08:52.9 27:35.8 40
51 Lilly Lynch Sophomore Lakewood Ranch HS 08:53.3 27:37.0
52 Ilari Droker Freshman Seabreeze HS 08:53.9 27:39.1 41
53 Isabella Nogueira Freshman South Fork HS 08:54.9 27:42.1 42
54 Caroline Nolan Junior St. Thomas Aquinas HS 08:55.2 27:43.0 43
55 Reigan Pellegrino Junior Harmony HS 08:55.2 27:43.0 44
56 Olivia O'Hay Sophomore South Fork HS 08:56.1 27:45.8 45
57 Daniella Petrucci Senior Calvary Christian Academy (Ft. L 08:56.7 27:47.8
58 Amber Matlach Freshman West Orange HS 08:56.8 27:47.9 46
59 Annah Poole Freshman Land O' Lakes HS 08:57.4 27:49.8 47
60 Jaden Badillo Sophomore Windermere High School 08:57.9 27:51.4
61 Harmoni Stanford Freshman Palm Harbor University HS 08:58.6 27:53.6 48
62 Victoria Bedoya 6 Calvary Christian Academy (Ft. L 08:59.0 27:54.9
63 Claudia Weeks Sophomore Harmony HS 08:59.6 27:56.8 49
64 Amal Ali Freshman Brookwood 09:00.4 27:59.2 50
65 Rachel Nuyten Junior Osceola HS (Seminole) 09:00.8 28:00.4 51
66 Miranda Whittaker Senior Palm Harbor University HS 09:01.3 28:02.0
67 Madeleine Empric Freshman Windermere High School 09:03.2 28:07.9
68 Luna Rivera Freshman Vero Beach HS 09:04.6 28:12.3 52
69 Lauren Zanarini Junior Ransom Everglades School 09:04.8 28:13.0
70 Isabella Carabba Senior Barron Collier HS 09:05.3 28:14.5
71 Elizabeth Adikes Junior Osceola HS (Seminole) 09:07.2 28:20.4 53
72 Madison Stremplewski Junior Windermere High School 09:09.3 28:27.0
73 Annie Haupt Junior Braden River HS 09:09.7 28:28.1 54
74 Ava Minor Freshman Windermere High School 09:10.4 28:30.3
75 Vanessa Auer Freshman Braden River HS 09:11.8 28:34.7 55
76 Jenny Torres Freshman Seabreeze HS 09:12.7 28:37.4 56
77 Ansleigh Siren Sophomore Niceville HS 09:13.2 28:38.9
78 Fiona Hodge Sophomore Niceville HS 09:13.8 28:40.9
79 Amanda Dang Junior Brookwood 09:15.3 28:45.5 57
80 Lorena Beltran Sophomore Palm Harbor University HS 09:15.8 28:47.2
81 Leila Phillips Sophomore Palm Harbor University HS 09:17.7 28:52.9
82 Bali Henkel Junior St. Thomas Aquinas HS 09:17.8 28:53.3
83 Chloe Heynen Sophomore St. Thomas Aquinas HS 09:18.4 28:55.1
84 Lindsey Minton Junior Vero Beach HS 09:18.5 28:55.4 58
85 Chloe Polce Junior Osceola HS (Seminole) 09:20.3 29:01.0 59
86 Emma Forrister Sophomore Osceola HS (Seminole) 09:21.5 29:04.9 60
87 Shayanne Quiles Sophomore West Orange HS 09:24.4 29:13.7 61
88 Cambree Sargable Junior Riverview HS 09:25.7 29:17.7
89 Andrea Avila Freshman St. Brendan HS 09:27.7 29:24.1 62
90 Natalie Chavez Senior Brookwood 09:28.3 29:26.0
91 Tatiana Encarnacion Sophomore Brookwood 09:29.1 29:28.5
92 Andrea Andino Sophomore St. Brendan HS 09:29.2 29:28.8 63
93 Abby Hill 8 Jupiter Christian 09:31.3 29:35.2
94 Marina Arcia Junior Windermere High School 09:33.6 29:42.4
95 Emily Myers Freshman Seabreeze HS 09:34.7 29:45.8 64
96 Skyler Torres Freshman Harmony HS 09:35.0 29:46.9 65
97 Jordan Barrett Sophomore Windermere High School 09:35.3 29:47.5
98 McKinley Doyle Senior Brookwood 09:36.7 29:52.1
99 Lily Dunn Sophomore Lakewood Ranch HS 09:37.4 29:54.3
100 Andrea Jinesta Freshman St. Brendan HS 09:37.7 29:55.2 66
101 Mayra Beltran Sophomore Brookwood 09:39.2 29:59.8
102 Rachel Fernandez Sophomore St. Brendan HS 09:40.8 30:04.7 67
103 Kristen Rifenberg Senior Windermere High School 09:41.3 30:06.4
104 Resa Akers Sophomore Windermere High School 09:43.0 30:11.5
105 Madison Restrepo Junior St. Brendan HS 09:44.4 30:15.9 68
106 Leila Gonzalez Junior St. Brendan HS 09:45.4 30:19.1
107 Brianne Giglio Junior Cardinal Mooney HS 09:45.8 30:20.2 69
108 Jasmyn Martinez Sophomore Jupiter Christian 09:46.3 30:21.8
109 Syerra Blumenstein Freshman Mitchell HS 09:47.1 30:24.2 70
110 Grace Fenniman Freshman Jensen Beach HS 09:47.1 30:24.4 71
111 Jacqueline Ball Senior West Orange HS 09:48.0 30:27.1 72
112 Fionna Caraballo Freshman St. Brendan HS 09:48.1 30:27.5
113 Kayla VanDoorn Senior Seabreeze HS 09:48.4 30:28.4 73
114 Katia Singh Freshman Braden River HS 09:50.0 30:33.4 74
115 Isabella Alvira Senior Brookwood 09:50.1 30:33.5
116 Rebekah Ambrosius Sophomore Jupiter Christian 09:50.2 30:33.8
117 Sanya Keerti Junior Brookwood 09:50.4 30:34.5
118 Laura Cobas Senior South Fork HS 09:51.4 30:37.6 75
119 Victoria Rodriquez Junior Mitchell HS 09:52.2 30:40.0 76
120 Zara Khan Freshman Berkeley Prep HS 09:52.8 30:42.0
121 Tina Wang Sophomore Palm Harbor University HS 09:54.1 30:46.2
122 Kaelynn Quinn Sophomore Jensen Beach HS 09:54.7 30:47.8 77
123 Kelly Coleman Freshman Seabreeze HS 09:55.2 30:49.4 78
124 Ilyana Reed Junior Vero Beach HS 09:58.2 30:58.9 79
125 Grace Johnson Freshman Palm Harbor University HS 09:58.9 31:00.8
126 Victoria Lahey Sophomore Vero Beach HS 10:00.3 31:05.3 80
127 Jaylin Castillo Junior DeSoto County HS 10:01.2 31:08.1 81
128 Amanda St. George Senior West Orange HS 10:01.8 31:10.0 82
129 Lindsay Ranck Freshman Windermere High School 10:01.8 31:10.1
130 Farrah Skorman Junior Windermere High School 10:03.1 31:14.0
131 Ana Quintero Sophomore St. Brendan HS 10:03.2 31:14.3
132 Hayley Swartz Junior Lakeland HS 10:11.9 31:41.3 83
133 Jennifer Kindberg Freshman South Fork HS 10:14.4 31:49.2 84
134 Delaney English Freshman Berkeley Prep HS 10:14.7 31:50.1
135 Darla Joseph Freshman Haines City HS 10:15.0 31:51.1 85
136 Alexa Khalil Junior Land O' Lakes HS 10:15.6 31:53.0 86
137 Ella Navarro Sophomore Braden River HS 10:15.7 31:53.3 87
138 Madeline Manning Junior Palm Harbor University HS 10:16.6 31:56.1
139 Maya Dann Freshman Brookwood 10:16.9 31:57.0
140 Yasmine Ibrahim Junior Brookwood 10:21.4 32:11.0
141 Leyna O'Brien Sophomore Seabreeze HS 10:22.9 32:15.6 88
142 Kassidy Alflen Freshman Braden River HS 10:23.9 32:18.7 89
143 Kristin Ecker Freshman Braden River HS 10:29.7 32:36.6 90
144 Megan Edwards Freshman Seabreeze HS 10:32.5 32:45.5 91
145 Eden Gandy Sophomore Osceola HS (Seminole) 10:35.0 32:53.1 92
146 Ari Harrison Freshman Lakeland HS 10:39.8 33:07.9 93
147 Ellen Parks Junior South Fork HS 10:41.5 33:13.5 94
148 Iman Khanani Junior Windermere High School 10:43.3 33:18.9
149 Moriah Harrison Freshman Seffner Christian Academy HS 10:43.8 33:20.6
150 Destiny Gonzalez Sophomore DeSoto County HS 10:48.3 33:34.4 95
151 Vanessa Unger Senior Mitchell HS 10:49.4 33:37.8 96
152 Ainsley Aycock Junior Lakeland HS 10:52.4 33:47.4 97
153 Alexandra Kosoff Sophomore Riverview HS 10:52.8 33:48.4
154 Mattie Fountain 4 Winter Haven Christian School 10:54.1 33:52.4
155 Gabrielle Speranza Freshman Clearwater HS 10:54.4 33:53.6
156 Kaylyn Horvath Junior Mitchell HS 10:56.2 33:58.9 98
157 Victoria Phung Sophomore Brookwood 10:58.9 34:07.3
158 Emilie Copeland Junior Winter Haven Christian School 11:04.6 34:25.0
159 Catherine Melnik Junior Harmony HS 11:06.6 34:31.5 99
160 Brianna McLoughlin Senior Seabreeze HS 11:07.0 34:32.5
161 Faelynn Rheaume Sophomore Jensen Beach HS 11:11.7 34:47.1 100
162 Zitlaly Ramirez Senior DeSoto County HS 11:17.9 35:06.4 101
163 Ava Usher Freshman Braden River HS 11:20.6 35:14.8 102
164 Elizabeth McIntyre Freshman Jensen Beach HS 11:27.6 35:36.7 103
165 Sophia Husain Junior Land O' Lakes HS 11:28.0 35:37.9 104
166 Alison Vonaldenbruck Freshman Jensen Beach HS 11:28.2 35:38.6 105
167 Leena Alkaylay Sophomore Vero Beach HS 11:28.6 35:39.8 106
168 Faith Holliday Junior Cardinal Mooney HS 11:31.3 35:48.1 107
169 Amy Jaimes Senior DeSoto County HS 11:34.0 35:56.5 108
170 Michelle Castaneda Junior Barron Collier HS 11:37.7 36:07.9
171 Marwa Hani   Harmony HS 11:43.9 36:27.2 109
172 Samantha Reyes Junior DeSoto County HS 11:45.5 36:32.3 110
173 Kassandra Ponce Junior Haines City HS 11:46.4 36:35.0 111
174 Aixsa Charles Junior Haines City HS 11:48.8 36:42.5 112
175 Kelly Salzone Freshman Harmony HS 11:55.4 37:03.1 113
176 Brooklyn Bultman-Powers Freshman Lakeland HS 12:05.5 37:34.3 114
177 Victoria Rivera-Ortiz Freshman Haines City HS 12:17.4 38:11.5 115
178 Abigail Botsford Freshman Osceola HS (Seminole) 12:31.8 38:56.0 116
179 Staci Johannsen Sophomore Lakeland HS 12:45.7 39:39.4 117
180 Devyn Hoff Freshman Braden River HS 12:55.0 40:08.3
181 Allison Bordner Senior DeSoto County HS 12:55.8 40:10.6 118
182 Samantha Lebrun Senior Haines City HS 13:12.6 41:02.8 119
183 Mckinley Evans Freshman Braden River HS 13:17.3 41:17.5
184 Caitlin Monje Senior Haines City HS 13:32.9 42:06.0
185 Kiley Keller Junior Seabreeze HS 14:09.5 43:59.9

Girls ROC 5K Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Brookwood 1:43:36 20:43 191 20 39 41 42 49 82 100
2 Mill Creek High School 1:43:53 20:46 203 27 28 32 54 62 73 122
3 Lakewood Ranch HS 1:43:10 20:38 226 7 21 45 70 83 85 138
4 Sunlake HS 1:43:39 20:43 239 12 23 37 65 102 115 142
5 Robinson HS 1:44:00 20:48 250 15 16 52 81 86 101 163
6 Spanish River HS 1:43:57 20:47 253 5 26 50 76 96 97 134
7 Our Lady of Lourdes Academy (Mia 1:45:16 21:03 277 24 30 56 64 103 108 136
8 Fort Myers HS 1:43:36 20:43 283 2 36 72 75 98 106 139
9 Niceville HS 1:45:23 21:04 286 18 40 67 68 93 104 133
10 Osceola HS (Seminole) 1:45:13 21:02 306 10 43 59 89 105 128 146
11 Winter Springs HS 1:44:30 20:54 308 3 57 77 80 91 111 140
12 Estero HS 1:45:51 21:10 313 17 48 66 90 92 117 130
13 Naples HS 1:46:34 21:18 314 47 51 58 63 95 99 110
14 IMG Academy 1:43:32 20:42 322 1 8 35 137 141 144  
15 Titusville HS 1:46:58 21:23 352 6 9 34 151 152 160  
16 Jupiter HS 1:47:38 21:31 383 29 46 71 113 124 150 155
17 St. Brendan HS 1:47:42 21:32 388 11 44 55 135 143 145 148
18 Bishop Verot HS 1:48:01 21:36 394 69 74 78 79 94 126 156
18 Nease HS 1:47:10 21:26 394 14 60 88 114 118 119 120
20 Braden River HS 1:47:30 21:30 396 22 38 84 121 131 149 159
21 Fort Walton Beach HS 1:46:49 21:21 425 4 61 112 123 125 129 132
22 Windermere High School 1:49:05 21:49 430 19 33 109 116 153 154  
23 Mitchell HS 1:50:43 22:08 440 13 25 87 157 158 161 162
24 Gulliver Prep HS 1:49:39 21:55 465 31 53 107 127 147    

Girls ROC 5K Individual Results (5k)
Top↑
START TIME: 7:40 AM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Carly McNatt Freshman IMG Academy 05:34.6 17:19.8 1
2 Stephy Ormsby Senior Fort Myers HS 05:45.7 17:54.1 2
3 Valerie Lastra Senior Mater Academy Charter MS/HS 05:49.3 18:05.3
4 Caroline Wells Sophomore Winter Springs HS 05:53.4 18:18.1 3
5 Kambry Smith Junior Fort Walton Beach HS 05:57.1 18:29.5 4
6 Eleanor Tymorek Junior Saint Andrew's HS 05:59.4 18:36.7
7 Caroline Lehman Sophomore Manatee HS 06:02.7 18:46.9
8 Rylee Pustilnik Senior Spanish River HS 06:07.8 19:02.9 5
9 Billie Castillo Senior Titusville HS 06:08.9 19:06.3 6
10 Jessica Neal Sophomore Lakewood Ranch HS 06:09.5 19:08.1 7
11 Krystal Rodriguez Junior Coral Reef HS 06:10.9 19:12.5
12 Jais Ward 8 IMG Academy 06:11.9 19:15.5 8
13 Riley Jaszczak Sophomore Titusville HS 06:12.5 19:17.4 9
14 Taylor Stone Senior Osceola HS (Seminole) 06:13.5 19:20.7 10
15 Jessica Edwards Junior Canterbury School (Fort Myers) 06:15.1 19:25.6
16 Emma Hencock Freshman St. Brendan HS 06:15.7 19:27.3 11
17 Liina Winborn Senior Sunlake HS 06:15.9 19:27.9 12
18 Meadow Millett Junior Mitchell HS 06:16.7 19:30.6 13
19 Hannah Martin Senior South Fork HS 06:17.3 19:32.5
20 Cristal Gomez Sophomore Frostproof HS 06:17.7 19:33.6
21 Lauren McGaffic Freshman Miami Country Day School 06:19.0 19:37.5
22 Naila Etique Junior Nease HS 06:19.8 19:40.0 14
23 Kana Kosaka Freshman Robinson HS 06:21.3 19:44.8 15
24 Ashton Rainey Freshman Robinson HS 06:22.4 19:48.1 16
25 Mia Perez Senior Estero HS 06:22.6 19:48.8 17
26 Lillian Holtery Junior Niceville HS 06:23.2 19:50.8 18
27 Samantha Lopez Senior Windermere High School 06:23.7 19:52.2 19
28 Reese Saddler Senior Brookwood 06:25.5 19:57.9 20
29 Aurora Melzer Sophomore Lakewood Ranch HS 06:26.3 20:00.4 21
30 Grace Marston Sophomore Braden River HS 06:27.0 20:02.4 22
31 Shannon Gordy Junior Sunlake HS 06:28.7 20:07.6 23
32 Ana Rodriguez Junior Our Lady of Lourdes Academy (Mia 06:30.9 20:14.6 24
33 Killian Morgan Junior Mitchell HS 06:31.6 20:16.8 25
34 Zoe Pustilnik Sophomore Spanish River HS 06:32.7 20:20.1 26
35 Isabelle Hahn Junior Mill Creek High School 06:34.4 20:25.4 27
36 Edith Kahiga Junior Mill Creek High School 06:34.6 20:26.0 28
37 Alexandra Del Re Senior Jupiter HS 06:36.0 20:30.3 29
38 Johanna Diez Sophomore Our Lady of Lourdes Academy (Mia 06:36.6 20:32.4 30
39 Kyra Gardner Sophomore Gulliver Prep HS 06:36.7 20:32.5 31
40 Andrea Montes Junior Mill Creek High School 06:37.8 20:35.9 32
41 Katie Ranck Junior Windermere High School 06:38.9 20:39.4 33
42 Paige Jaszczak Sophomore Titusville HS 06:39.7 20:42.0 34
43 Marcela Guzman Junior IMG Academy 06:39.7 20:42.1 35
44 Sarah Schultz Senior Fort Myers HS 06:40.0 20:42.8 36
45 Ashley Spires Junior Sunlake HS 06:40.9 20:45.8 37
46 Kenzie Johnson Junior Braden River HS 06:41.2 20:46.7 38
47 Allie Wardle Freshman Brookwood 06:42.3 20:50.2 39
48 Elizabeth Segars Junior Niceville HS 06:42.4 20:50.5 40
49 Emma Ingalls Junior Brookwood 06:42.5 20:50.7 41
50 Emily Thisdale Senior Brookwood 06:42.9 20:52.0 42
51 Andrea Ballestero Sophomore Osceola HS (Seminole) 06:43.1 20:52.5 43
52 Keyli Gomez Senior St. Brendan HS 06:43.5 20:53.8 44
53 Mason Ingallinera Senior Lakewood Ranch HS 06:43.8 20:54.7 45
54 Sydney Buck Junior Jupiter HS 06:45.4 20:59.6 46
55 Zoe D'Antonio Senior Naples HS 06:46.0 21:01.4 47
56 Annelisa Swiersz Junior Estero HS 06:46.8 21:04.1 48
57 Meredith Jones Sophomore Brookwood 06:47.4 21:05.8 49
58 Victoria Siqueira Senior Spanish River HS 06:47.6 21:06.4 50
59 Katy Lynch Freshman Naples HS 06:48.0 21:07.7 51
60 Sophia Crassas Senior Robinson HS 06:48.2 21:08.3 52
61 Olivia Torres Sophomore Gulliver Prep HS 06:48.2 21:08.5 53
62 Jordyn Purnell Junior Mill Creek High School 06:48.6 21:09.5 54
63 Daniela Alvarez Freshman St. Brendan HS 06:48.6 21:09.5 55
64 Paola Garcia Freshman Our Lady of Lourdes Academy (Mia 06:48.8 21:10.3 56
65 Naomi Flowers Sophomore Winter Springs HS 06:49.6 21:12.6 57
66 Amelia Jones Freshman Naples HS 06:49.6 21:12.6 58
67 Brooke McGowan Junior Osceola HS (Seminole) 06:49.6 21:12.7 59
68 Katherine Mueller Freshman Nease HS 06:49.9 21:13.8 60
69 Jensen Shonk Junior Fort Walton Beach HS 06:50.3 21:14.8 61
70 Michaela Polk Senior Mill Creek High School 06:51.1 21:17.3 62
71 Logan Straface Junior Naples HS 06:52.0 21:20.1 63
72 Ashley Williams Junior Our Lady of Lourdes Academy (Mia 06:52.1 21:20.4 64
73 Emily Jenkins Senior Sunlake HS 06:52.1 21:20.6 65
74 Madison Hood Junior Estero HS 06:52.6 21:22.2 66
75 Erika Bobek Sophomore Niceville HS 06:53.0 21:23.2 67
76 Erin Converse Senior Niceville HS 06:54.2 21:27.1 68
77 Kylie Thomas Freshman Bishop Verot HS 06:54.4 21:27.5 69
78 Sydney Granack Junior Lakewood Ranch HS 06:54.8 21:28.8 70
79 Mia Taylor Freshman Jupiter HS 06:55.0 21:29.6 71
80 Emma Harris Junior Fort Myers HS 06:55.4 21:30.8 72
81 Jessica Hernandez Sophomore Mill Creek High School 06:55.4 21:30.9 73
82 Lauren Mills Junior Bishop Verot HS 06:56.0 21:32.6 74
83 Anna Fischler Junior Fort Myers HS 06:56.1 21:32.9 75
84 Lila Clarkson Senior Spanish River HS 06:56.4 21:33.8 76
85 Susie Doyle Junior Winter Springs HS 06:56.4 21:33.9 77
86 Maren Pfleger Freshman Bishop Verot HS 06:56.6 21:34.5 78
87 Jessica Bedoya Sophomore Bishop Verot HS 06:56.6 21:34.6 79
88 Emma Powell Senior Winter Springs HS 06:57.7 21:37.9 80
89 Shea Dingle Junior Robinson HS 06:57.8 21:38.1 81
90 Mary Kate Weitzel Freshman Brookwood 06:57.9 21:38.4 82
91 Tamlyn Leatt Freshman Lakewood Ranch HS 06:57.9 21:38.4 83
92 Hailey Marston Sophomore Braden River HS 06:58.0 21:38.9 84
93 Riley Bradshaw Junior Lakewood Ranch HS 06:58.4 21:40.2 85
94 Helena Gagnier Freshman Robinson HS 06:58.7 21:41.0 86
95 Bethany Bradshaw Senior Mitchell HS 06:59.8 21:44.5 87
96 Cecilia Molis Senior Nease HS 07:00.1 21:45.3 88
97 Victoria Joyce Sophomore Osceola HS (Seminole) 07:00.7 21:47.1 89
98 Isabella Gyurich Junior Estero HS 07:00.9 21:47.7 90
99 Evie Mciver Junior Winter Springs HS 07:01.0 21:48.2 91
100 Sophia Bonini Freshman Estero HS 07:01.2 21:48.7 92
101 Sophia Dedmore Sophomore Niceville HS 07:02.2 21:51.8 93
102 Mia Cross Junior Bishop Verot HS 07:02.5 21:52.9 94
103 Jillian Dempsey Senior Naples HS 07:02.6 21:53.0 95
104 Samantha Sadorf Sophomore Spanish River HS 07:03.1 21:54.7 96
105 Leah Zeledon Junior Spanish River HS 07:03.3 21:55.2 97
106 Lily Harris Freshman Fort Myers HS 07:03.4 21:55.7 98
107 Dayna Dorestin Senior Naples HS 07:03.5 21:55.8 99
108 Grace Newell Junior Brookwood 07:03.5 21:56.1 100
109 Valentina Barraza Junior Robinson HS 07:03.8 21:57.0 101
110 Emma Burleson Sophomore Sunlake HS 07:04.0 21:57.6 102
111 Sofi Martinez Sophomore Our Lady of Lourdes Academy (Mia 07:04.5 21:59.1 103
112 Abigail Vestel Freshman Niceville HS 07:04.6 21:59.4 104
113 Ali McNeil Sophomore Brookwood 07:04.8 22:00.0
114 Amanda Evans Senior Osceola HS (Seminole) 07:05.0 22:00.7 105
115 Dinah Ceilley Sophomore Fort Myers HS 07:05.3 22:01.5 106
116 Anne Bannon Sophomore Gulliver Prep HS 07:05.4 22:01.8 107
117 Sofi Lopez Freshman Our Lady of Lourdes Academy (Mia 07:05.5 22:02.1 108
118 Lauren Minor Freshman Windermere High School 07:06.4 22:04.8 109
119 Madison McCormick Junior Naples HS 07:06.7 22:05.8 110
120 Kennedy Arterburn Junior Winter Springs HS 07:07.0 22:06.7 111
121 Alissa Horton Junior Fort Walton Beach HS 07:07.2 22:07.5 112
122 Peyton Del Re Senior Jupiter HS 07:07.9 22:09.5 113
123 Madison Manucy Sophomore Nease HS 07:08.0 22:09.9 114
124 Annie Winborn Freshman Sunlake HS 07:09.3 22:13.9 115
125 Tori Hawk Junior Windermere High School 07:10.1 22:16.4 116
126 Lillian Brodeur Junior Estero HS 07:11.5 22:20.7 117
127 Audrey Singletary Sophomore Nease HS 07:11.9 22:22.0 118
128 Paige Gaffney Junior Nease HS 07:12.3 22:23.2 119
129 Stella Murphy Freshman Nease HS 07:12.9 22:25.2 120
130 Gala Gibson Junior Naples HS 07:13.4 22:26.5
131 Allison Wightman Junior Braden River HS 07:13.6 22:27.2 121
132 Ana Margaret Miller Junior Mill Creek High School 07:13.9 22:28.4 122
133 Joey Shonk Freshman Fort Walton Beach HS 07:14.1 22:29.0 123
134 Ava Romero Senior Jupiter HS 07:14.2 22:29.2 124
135 Victoria Orcutt Senior Fort Walton Beach HS 07:14.2 22:29.3 125
136 Hailey Albrecht Junior Bishop Verot HS 07:14.5 22:30.1 126
137 Nina Starvaggi Sophomore Gulliver Prep HS 07:15.3 22:32.7 127
138 Delaney Hillman Junior Osceola HS (Seminole) 07:15.7 22:33.8 128
139 Tilda Brewer Freshman Fort Walton Beach HS 07:15.9 22:34.3 129
140 Abigail Beck Sophomore Estero HS 07:15.9 22:34.5 130
141 Isabella Busi Junior Braden River HS 07:16.1 22:35.2 131
142 Tara Sloan Sophomore Fort Walton Beach HS 07:16.7 22:37.0 132
143 Ainslee Bobek Sophomore Niceville HS 07:19.1 22:44.5 133
144 Laura Godsea Sophomore Estero HS 07:19.7 22:46.3
145 Abigail Kline Sophomore Fort Walton Beach HS 07:20.4 22:48.4
146 Trinity Holland Freshman Niceville HS 07:21.1 22:50.6
147 Alexa Bishop Freshman Spanish River HS 07:22.1 22:53.9 134
148 Alexmary Fayiga Senior St. Brendan HS 07:22.2 22:54.1 135
149 Anna Davis Junior Fort Walton Beach HS 07:22.8 22:56.0
150 Tallulah Bowden Senior Naples HS 07:23.2 22:57.1
151 Caro Rodriguez Freshman Our Lady of Lourdes Academy (Mia 07:24.3 23:00.5 136
152 Sara Oi Junior IMG Academy 07:24.3 23:00.7 137
153 Emma Paliotta Junior Lakewood Ranch HS 07:24.7 23:01.8 138
154 Addie Jenkinson Senior Fort Myers HS 07:25.0 23:02.7 139
155 Gracianne Goll Sophomore Estero HS 07:25.2 23:03.5
156 Olivia Olney Freshman Fort Myers HS 07:25.5 23:04.2
157 Ally Smeeton Senior Brookwood 07:25.7 23:04.9
158 Veronica Roca Freshman Niceville HS 07:26.3 23:06.7
159 Susan Mago Senior Nease HS 07:26.4 23:07.1
160 Kathryn Scales Sophomore Mill Creek High School 07:27.0 23:09.0
161 Sarah Turner Sophomore Winter Springs HS 07:28.9 23:14.8 140
162 Cara Krugmann Junior IMG Academy 07:28.9 23:14.9 141
163 Destiny Saltzman Senior Sunlake HS 07:29.1 23:15.4 142
164 Francesca Alayon-Borrero Freshman St. Brendan HS 07:29.8 23:17.8 143
165 Mia Andreae Freshman IMG Academy 07:30.0 23:18.3 144
166 Cristyl Rodriguez Sophomore St. Brendan HS 07:31.1 23:21.7 145
167 Haley Hall Sophomore Osceola HS (Seminole) 07:31.2 23:22.1 146
168 Karela Palazio Junior Gulliver Prep HS 07:32.0 23:24.5 147
169 Kaile Martin Sophomore St. Brendan HS 07:32.6 23:26.4 148
170 Zoe Perez Junior Estero HS 07:35.1 23:34.1
171 Peyton Crevasse Sophomore Nease HS 07:36.0 23:36.9
172 Jaclyn Longabach Senior Braden River HS 07:36.4 23:38.1 149
173 Sarah Phillips Junior Spanish River HS 07:37.3 23:41.1
174 Abigail Clements Freshman Osceola HS (Seminole) 07:38.2 23:43.7
175 Emily Reid Junior Niceville HS 07:39.8 23:48.8
176 Chloe Smith Sophomore Jupiter HS 07:40.0 23:49.3 150
177 Kiley McKernan Freshman Naples HS 07:40.4 23:50.5
178 Audrey Moros Senior Titusville HS 07:41.0 23:52.5 151
179 Isabella Ebaugh-Santos Junior Titusville HS 07:43.5 24:00.3 152
180 Mia Greenfield Junior Windermere High School 07:47.4 24:12.4 153
181 Brianna Edelberger Junior Windermere High School 07:47.7 24:13.4 154
182 Tiffany Lynch Sophomore Jupiter HS 07:48.1 24:14.5 155
183 Ava Lees Sophomore Fort Myers HS 07:49.8 24:19.8
184 Mackenzie Thomas Sophomore Bishop Verot HS 07:51.6 24:25.3 156
185 Emily Redmon Senior Mitchell HS 07:53.8 24:32.2 157
186 Grace Thrower Senior Osceola HS (Seminole) 07:54.8 24:35.2
187 Anett Calispa Freshman St. Brendan HS 07:55.9 24:38.8
188 Jessica Erwin Freshman Mitchell HS 07:56.3 24:40.0 158
189 Miranda Davis Sophomore Braden River HS 07:57.7 24:44.4 159
190 Bailey Gilmore Senior Titusville HS 07:58.0 24:45.2 160
191 Natalie Norris Junior Osceola HS (Seminole) 07:59.4 24:49.7
192 Camila Miret Sophomore St. Brendan HS 08:00.3 24:52.5
193 Adriana Guerra Freshman Braden River HS 08:00.9 24:54.2
194 Ana Jaramillo Freshman Jupiter HS 08:02.5 24:59.4
195 Adia D'Piazza Freshman Mitchell HS 08:07.6 25:15.2 161
196 Jackie Sanchez Freshman Braden River HS 08:09.7 25:21.7
197 Rebeca Stacy Sophomore St. Brendan HS 08:13.5 25:33.5
198 Victoria Elgin Sophomore Sunlake HS 08:14.1 25:35.2
199 Sarah Logan Junior Mitchell HS 08:16.1 25:41.6 162
200 Caitlyn Culpepper Sophomore Sunlake HS 08:18.8 25:49.9
201 Amanda Chin Freshman Sunlake HS 08:24.0 26:05.9
202 Clara France Sophomore Robinson HS 08:28.7 26:20.5 163
203 Alessandra Hollyfield Freshman Robinson HS 08:32.2 26:31.6
204 Jessica Lin Junior Mitchell HS 08:35.1 26:40.6
205 Drea D'Piazza Freshman Mitchell HS 08:40.8 26:58.3
206 Natalia Graulau Sophomore Jupiter HS 08:49.5 27:25.4
207 Sara Crews Junior Fort Walton Beach HS 10:00.2 31:04.9

Girls MS 3K Team Results (3k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 The Elite Runner Fort Myers 1:01:42 12:20 59 1 6 8 17 27 39 43
2 Miami Elite Track Club 1:02:08 12:25 70 2 5 16 22 25 44  
3 Indian Trails Middle School (Win 1:02:24 12:28 72 7 9 13 19 24 42 49
4 Ruckel Middle School 1:03:12 12:38 104 3 10 26 32 33 35 36
5 Httr Tornadoes 1:04:39 12:55 135 14 21 29 34 37 41 46
6 Round Lake Charter 1:07:27 13:29 190 4 11 54 59 62 73 79
7 Hillsborough Harriers 1:07:46 13:33 197 15 20 38 61 63 86 87
8 Ivy Hawn Charter School of the A 1:07:45 13:33 209 28 31 45 50 55 57 98
9 Rampello K-8 School 1:09:32 13:54 245 23 40 53 60 69 82 95
10 Red Sea Running Club 1:10:11 14:02 250 18 51 52 58 71 88 89
11 Bayshore Project 1:16:51 15:22 380 12 47 96 104 121 123  
12 Sota Distance Project 1:22:46 16:33 471 30 75 76 134 156    
13 Literacy Leadership Technology A 1:21:49 16:21 475 72 81 83 92 147 150 158
14 Hardee Junior High 1:26:18 17:15 476 48 65 67 127 169    
15 Lawton Chiles Middle Academy 1:22:10 16:26 491 74 77 85 125 130 141 145
16 Lakeland Runners Club 1:22:14 16:26 494 84 97 99 106 108 112 113
17 Independence Academy 1:24:49 16:57 531 70 100 102 128 131 135 164
18 Wesley Chapel New Tampa Mustangs 1:26:09 17:13 561 68 111 120 126 136 148 153
19 Terrace Community Middle School 1:27:24 17:28 563 64 94 110 140 155 162 163
20 Seffner Christian Academy HS 1:27:22 17:28 565 78 91 105 137 154    
21 Westlake Christian School 1:26:43 17:20 576 101 107 117 122 129 138 143
22 Berkeley Prep HS 1:32:13 18:26 578 56 103 109 142 168 171  
23 NorthBay Christian Academy 1:27:51 17:34 585 66 116 118 139 146    
24 Berkley Accelerated Middle Schoo 1:30:05 18:01 613 80 119 124 133 157 167 170
25 Discovery Academy Middle School 1:32:32 18:30 637 90 93 144 151 159 160 161
26 Bartow Middle School 1:32:44 18:32 662 114 115 132 149 152 165 166

Girls MS 3K Individual Results (3k)
Top↑
START TIME: 5:20 PM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Noelle Vu 8 Unattached 06:01.5 11:13.9
2 Layla Fuller 6 Central Florida Gliders 06:14.3 11:37.8
3 Elizabeth Williamson 7 The Elite Runner Fort Myers 06:17.3 11:43.3 1
4 Olivia Rodriguez 7 Miami Elite Track Club 06:22.5 11:53.0 2
5 Lexi Roberts 8 Ruckel Middle School 06:23.0 11:54.0 3
6 Hannah Douglas 7 Round Lake Charter 06:23.8 11:55.5 4
7 Kathleen Serig 7 Miami Elite Track Club 06:27.3 12:02.0 5
8 Hannah Manibo 7 The Elite Runner Fort Myers 06:32.9 12:12.5 6
9 Jolynn Rodriguez 8 Indian Trails Middle School (Win 06:33.7 12:13.9 7
10 Gianna Del Pizzo 8 The Elite Runner Fort Myers 06:33.7 12:14.0 8
11 Gabriella Mason 7 Indian Trails Middle School (Win 06:33.7 12:14.0 9
12 Hailey Holtery 8 Ruckel Middle School 06:33.8 12:14.2 10
13 Bailey Roman 7 Round Lake Charter 06:37.2 12:20.4 11
14 Reid Taggart 6 Bayshore Project 06:38.0 12:22.0 12
15 Grace Mason 8 Indian Trails Middle School (Win 06:39.9 12:25.6 13
16 Ashlynn Jacobson 8 Httr Tornadoes 06:44.4 12:34.0 14
17 Katelin Wilcox 5 Hillsborough Harriers 06:44.5 12:34.1 15
18 Kayla Lewis 8 Miami Elite Track Club 06:44.6 12:34.2 16
19 Elsa Marcet 8 The Elite Runner Fort Myers 06:47.3 12:39.4 17
20 Tara Watkins 7 Unattached 06:47.7 12:40.1
21 Lily Lewis 7 Red Sea Running Club 06:49.0 12:42.5 18
22 Ella Giambalvo 8 Indian Trails Middle School (Win 06:49.3 12:43.1 19
23 Ainsley Aeschleman 6 Hillsborough Harriers 06:49.4 12:43.3 20
24 Libby Winkler 7 Httr Tornadoes 06:49.6 12:43.6 21
25 Kylie Fernandez 6 Miami Elite Track Club 06:51.6 12:47.3 22
26 Ava Duncan 7 Rampello K-8 School 06:51.8 12:47.7 23
27 Hannah Adamson 8 Indian Trails Middle School (Win 06:51.9 12:47.9 24
28 Valeria Castillo 8 Miami Elite Track Club 06:54.1 12:52.0 25
29 Liberty Holland 8 Ruckel Middle School 06:54.7 12:53.1 26
30 McKinley Parker 8 The Elite Runner Fort Myers 06:54.8 12:53.3 27
31 Lana Magoc 6 Ivy Hawn Charter School of the A 06:55.4 12:54.4 28
32 Jessica Brickhaus 8 Httr Tornadoes 06:58.1 12:59.5 29
33 Dahlia Mankovich 8 Sota Distance Project 06:59.1 13:01.4 30
34 Veronica Meyer 7 Ivy Hawn Charter School of the A 07:00.5 13:03.9 31
35 Mackenzie Thompson 7 Ruckel Middle School 07:01.0 13:04.9 32
36 Campbell Hough 7 Ruckel Middle School 07:01.7 13:06.2 33
37 Abi Lowry 7 Httr Tornadoes 07:02.2 13:07.1 34
38 Kate McMahon 7 Ruckel Middle School 07:03.3 13:09.2 35
39 Kaitlyn Nicholson Freshman Unattached 07:05.5 13:13.3
40 Maryn Roberts 6 Ruckel Middle School 07:05.6 13:13.5 36
41 Kyleigh Secor 8 Httr Tornadoes 07:06.4 13:15.0 37
42 Nicole Oliveira 7 Hillsborough Harriers 07:08.0 13:17.9 38
43 Finley Mitchell 7 The Elite Runner Fort Myers 07:08.5 13:18.8 39
44 Madeleine Toohey 7 Ruckel Middle School 07:08.5 13:18.8
45 Mackenzie Johnson 8 Rampello K-8 School 07:08.6 13:19.0 40
46 Jessica Bugielski 8 Httr Tornadoes 07:09.4 13:20.6 41
47 Scarlett Mason 6 Indian Trails Middle School (Win 07:11.4 13:24.2 42
48 lilliana vu 6 Unattached 07:13.5 13:28.1
49 Katie Johnson 8 The Elite Runner Fort Myers 07:13.9 13:28.9 43
50 Megan Lewis 6 Miami Elite Track Club 07:16.1 13:33.1 44
51 Morgan Northey 8 Ivy Hawn Charter School of the A 07:17.3 13:35.2 45
52 Parker Johnson 6 Httr Tornadoes 07:17.3 13:35.3 46
53 Isabella Masterson 8 Ruckel Middle School 07:18.3 13:37.1
54 Carlie Ortiz 8 New Tampa Running Club 07:18.9 13:38.2
55 Alexandria Wirsing 6 Ruckel Middle School 07:20.8 13:41.7
56 Luna Saavedra 8 Httr Tornadoes 07:20.9 13:42.0
57 Zoe Schleelein Senior Bayshore Project 07:20.9 13:42.0 47
58 Audrey Taylor 8 Ocala Distance Project 07:21.6 13:43.2
59 Brailyn Albritton 6 Hardee Junior High 07:23.6 13:47.0 48
60 Kodi Pugh 6 Ruckel Middle School 07:26.3 13:52.1
61 Mia Montgomery 6 Indian Trails Middle School (Win 07:28.2 13:55.5 49
62 Siennah Mattiza 7 Httr Tornadoes 07:28.6 13:56.4
63 Naomi Tibbetts 7 Ivy Hawn Charter School of the A 07:28.6 13:56.4 50
64 Jocelyn Maidens 8 Httr Tornadoes 07:29.6 13:58.1
65 Emily Babington 6 Red Sea Running Club 07:29.8 13:58.5 51
66 Katey Atkins 8 Httr Tornadoes 07:29.9 13:58.8
67 Eden Elmakais 7 The Elite Runner Fort Myers 07:32.0 14:02.7
68 Corinne Kemp 8 Red Sea Running Club 07:32.1 14:02.8 52
69 Aidan Bobek 6 Ruckel Middle School 07:32.7 14:04.0
70 Elizabeth McHugh 8 The Elite Runner Fort Myers 07:33.1 14:04.8
71 Kayla Johnson 5 Rampello K-8 School 07:33.8 14:06.1 53
72 Maria Tejada 7 Central Florida Gliders 07:34.3 14:06.9
73 Sadie Turner 5 Round Lake Charter 07:35.1 14:08.5 54
74 Lillian Christensen 7 Bell Creek Academy 07:37.4 14:12.7
75 Sofia Palacios 8 Bell Creek Academy 07:38.6 14:15.0
76 Adelle Schengber 7 Ivy Hawn Charter School of the A 07:39.2 14:16.0 55
77 Kaitlyn Chan 7 Berkeley Prep HS 07:39.6 14:16.8 56
78 Emma Noell 8 Ivy Hawn Charter School of the A 07:41.6 14:20.5 57
79 Isabelle Meyer-Hoffman 6 Red Sea Running Club 07:42.5 14:22.3 58
80 Ava Isaacs 6 Round Lake Charter 07:44.0 14:25.1 59
81 Mia Rojo 8 Rampello K-8 School 07:44.1 14:25.3 60
82 Ashlynn Turner 7 Tampa Bay HEAT 07:45.7 14:28.2
83 Alli Laffler 7 Hillsborough Harriers 07:46.9 14:30.5 61
84 Kimora Stubbins 7 Bell Creek Academy 07:47.2 14:31.0
85 Ella Makinson 7 Round Lake Charter 07:51.2 14:38.4 62
86 Camryn Middlebroooks 7 Hillsborough Harriers 07:52.2 14:40.3 63
87 FAITH PALMER 8 Terrace Community Middle School 07:52.9 14:41.6 64
88 Jada Alteri 8 Hardee Junior High 07:52.9 14:41.7 65
89 Amirah Johnson 7 New Tampa Running Club 07:53.3 14:42.3
90 Lizabell Suarez 8 iMater Prep Academy 07:54.4 14:44.5
91 Kassiah Kasper 6 NorthBay Christian Academy 07:54.5 14:44.6 66
92 Madelyn Nadasky 6 Hardee Junior High 07:55.6 14:46.6 67
93 Lindsey Fulop 6 Wesley Chapel New Tampa Mustangs 07:56.9 14:49.1 68
94 Abigail Cupo 8 Central Florida Gliders 07:57.1 14:49.4
95 Salome Gonzalez 5 Rampello K-8 School 07:59.5 14:54.0 69
96 Jazlin Lugo 6 Independence Academy 08:00.3 14:55.4 70
97 Katelyn Wassey 6 Indian Trails Middle School (Win 08:02.8 15:00.0
98 Callie Combs 8 Red Sea Running Club 08:05.6 15:05.4 71
99 Jordyn Colvenbah 6 Literacy Leadership Technology A 08:06.2 15:06.4 72
100 Alexa Rouen 8 Out of Door Academy 08:06.9 15:07.7
101 Breyanna Sevilleno 5 Round Lake Charter 08:07.7 15:09.2 73
102 Katherine Adams 8 Lawton Chiles Middle Academy 08:09.1 15:11.8 74
103 Scotia Procopio 8 Sota Distance Project 08:11.8 15:16.8 75
104 Hope Hrovat 7 Sota Distance Project 08:11.8 15:16.9 76
105 Ava Holmes 7 Lawton Chiles Middle Academy 08:12.2 15:17.7 77
106 Kierstin Vieland 8 Seffner Christian Academy HS 08:13.2 15:19.4 78
107 Grace Thielke 8 Httr Tornadoes 08:13.3 15:19.7
108 Channing Bland 5 Round Lake Charter 08:13.7 15:20.5 79
109 Sydney Shinn 8 Ruckel Middle School 08:14.3 15:21.5
110 kaitlyn lewis 6 Berkley Accelerated Middle Schoo 08:16.9 15:26.4 80
111 Kate Nicholes 7 Somerset Academy Canyons 08:17.3 15:27.1
112 Kameron Sands 6 Literacy Leadership Technology A 08:18.7 15:29.7 81
113 Mercy Brito 6 Rampello K-8 School 08:19.1 15:30.4 82
114 Emerson Miller 6 Out of Door Academy 08:19.1 15:30.4
115 Makenna Combs 6 Literacy Leadership Technology A 08:19.5 15:31.2 83
116 Madison Adams 7 Lakeland Runners Club 08:20.9 15:33.9 84
117 Naomi Garner 7 Lawton Chiles Middle Academy 08:21.9 15:35.7 85
118 Ella McCormick 8 Hillsborough Harriers 08:23.5 15:38.6 86
119 Meaghan Ballard 6 Hillsborough Harriers 08:25.2 15:41.8 87
120 Carly Henry 8 Hillsborough Harriers 08:25.9 15:43.1
121 Caitlin Abrams 6 Out of Door Academy 08:26.9 15:45.0
122 Kari Clausen 7 Red Sea Running Club 08:28.0 15:47.1 88
123 Bree Willett 7 Geneva Classical Academy 08:28.1 15:47.3
124 Takiyah White 7 Round Lake Charter 08:30.5 15:51.8
125 Olivia Scott 6 Tampa Bay HEAT 08:32.8 15:56.1
126 Marley Brooks 6 Round Lake Charter 08:36.2 16:02.3
127 Parker Walsh 7 Red Sea Running Club 08:36.6 16:03.1 89
128 Trista Jenkins 8 Discovery Academy Middle School 08:38.8 16:07.3 90
129 Isabella Biase 5 Seffner Christian Academy HS 08:40.2 16:09.9 91
130 Caris Mohrland 8 Tampa Bay HEAT 08:40.4 16:10.3
131 Kayla Johnson 6 Literacy Leadership Technology A 08:41.2 16:11.6 92
132 Adriana Brown 8 Discovery Academy Middle School 08:41.3 16:11.8 93
133 LILLY KING 8 Terrace Community Middle School 08:42.4 16:13.9 94
134 Lula Katz 7 Rampello K-8 School 08:45.3 16:19.4 95
135 Carmen Rivera 7 Bayshore Project 08:45.4 16:19.6 96
136 Arianna Milsaps 7 Rampello K-8 School 08:45.8 16:20.2
137 Joselyn Wanberg 7 Round Lake Charter 08:46.6 16:21.7
138 Lindsey Cook 4 Lakeland Runners Club 08:46.7 16:21.9 97
139 Hope Hallock 6 Geneva Classical Academy 08:48.8 16:25.9
140 Elena Stoner 8 Ivy Hawn Charter School of the A 08:49.3 16:26.8 98
141 Annette Flores 8 Desoto Middle School 08:51.3 16:30.5
142 Katie Duke 7 Round Lake Charter 08:51.4 16:30.7
143 Kelsey Cook 6 Lakeland Runners Club 08:51.8 16:31.4 99
144 Haylee Green 8 Red Sea Running Club 08:54.7 16:36.8
145 Jaida Williams 8 Red Sea Running Club 08:55.1 16:37.7
146 Wren Palmer 6 The Elite Runner Fort Myers 08:56.0 16:39.2
147 Chloe Tucker 6 Independence Academy 08:58.5 16:44.0 100
148 Marlee Evans 8 Westlake Christian School 08:59.4 16:45.7 101
149 Emily Brown 8 Independence Academy 09:00.1 16:47.0 102
150 Caitlin Jones 7 Berkeley Prep HS 09:00.7 16:48.1 103
151 Ella Bujnicki 7 Bayshore Project 09:01.6 16:49.7 104
152 Addison Pope 5 Seffner Christian Academy HS 09:01.9 16:50.2 105
153 Julieta Soto 3 Lakeland Runners Club 09:02.0 16:50.5 106
154 Emma Olsen 7 Westlake Christian School 09:02.6 16:51.6 107
155 Madaline Aranda 6 Lakeland Runners Club 09:05.2 16:56.4 108
156 Layla Gomez 6 Ruckel Middle School 09:05.7 16:57.4
157 Shania Galarza 8 Ivy Hawn Charter School of the A 09:06.1 16:58.2
158 Gaby Hernandez 7 Berkeley Prep HS 09:06.1 16:58.2 109
159 ANISE HANSEL 8 Terrace Community Middle School 09:06.3 16:58.5 110
160 Carly Shoultz 6 Oasis Christian Academy 09:06.7 16:59.2
161 Ashton Klinger 6 Sarasota Christian School 09:07.2 17:00.1
162 Sofia Burke 7 St. Paul Lutheran Church & Schoo 09:09.0 17:03.6
163 Keira Lefebvre 7 Wesley Chapel New Tampa Mustangs 09:10.0 17:05.4 111
164 Jillian Glenn 4 Lakeland Runners Club 09:10.8 17:06.9 112
165 Emma Miller 7 Lakeland Runners Club 09:14.7 17:14.2 113
166 Carrieann Pannebaker 8 Bartow Middle School 09:15.4 17:15.4 114
167 Alyssa Baugher 8 Bartow Middle School 09:16.1 17:16.7 115
168 Madison Meloy 7 Red Sea Running Club 09:16.7 17:17.9
169 Hannah Kasper 8 NorthBay Christian Academy 09:18.0 17:20.3 116
170 Emma Nagy 6 Westlake Christian School 09:18.0 17:20.3 117
171 Anna Cox 7 Red Sea Running Club 09:18.4 17:21.1
172 Desianna Lemay Senior Ivy Hawn Charter School of the A 09:20.2 17:24.4
173 Grace Hamrick 8 NorthBay Christian Academy 09:20.6 17:25.1 118
174 Emery Saunders 6 Rampello K-8 School 09:21.3 17:26.5
175 Victoria Holloway 5 Round Lake Charter 09:22.4 17:28.5
176 Braley Williams 8 Berkley Accelerated Middle Schoo 09:23.1 17:29.9 119
177 Kylie Lefebvre 4 Wesley Chapel New Tampa Mustangs 09:26.1 17:35.4 120
178 Ruby Socher Senior Bayshore Project 09:27.3 17:37.7 121
179 Lucci Cardillo 6 Central Florida Gliders 09:28.3 17:39.5
180 Amelia Hall 8 Ivy Hawn Charter School of the A 09:28.3 17:39.6
181 Coral Willett 5 Geneva Classical Academy 09:30.1 17:42.9
182 Aubrey Elder 6 Westlake Christian School 09:30.3 17:43.3 122
183 Taylor Teitelbaum Senior Bayshore Project 09:30.4 17:43.4 123
184 brinlee crandon 8 Berkley Accelerated Middle Schoo 09:34.0 17:50.2 124
185 Alerah Jones 6 Lawton Chiles Middle Academy 09:34.0 17:50.2 125
186 Emma Severy 7 Wesley Chapel New Tampa Mustangs 09:34.1 17:50.4 126
187 Valeria Mier 7 Hardee Junior High 09:34.2 17:50.5 127
188 Delaney Volner 7 Sarasota Christian School 09:34.6 17:51.3
189 Marissa Weaver 7 Minneola Charter School 09:37.4 17:56.5
190 Mia Admur 6 Out of Door Academy 09:39.6 18:00.6
191 Autumn Plummer 8 Independence Academy 09:40.6 18:02.5 128
192 Adelaide Falkner 6 Westlake Christian School 09:40.7 18:02.6 129
193 Moria Carter 6 Lakeland Runners Club 09:41.6 18:04.3
194 Belle Orser 6 Mount Dora Christian Academy (Bi 09:42.0 18:05.0
195 Amelia Hurley 8 Mount Dora Christian Academy (Bi 09:42.7 18:06.4
196 Victoria Neff 5 Rampello K-8 School 09:44.6 18:09.9
197 Savannah Ellerman 4 Rampello K-8 School 09:45.9 18:12.4
198 Georgia Mohr 8 Lawton Chiles Middle Academy 09:47.2 18:14.8 130
199 Xiomara Augello 4 Independence Academy 09:50.4 18:20.7 131
200 Danielle Edwards 7 Somerset Academy Canyons 09:51.7 18:23.2
201 McKenzie Gibson 8 Bartow Middle School 09:59.9 18:38.5 132
202 Kinley Ortiz 8 Berkley Accelerated Middle Schoo 10:01.0 18:40.4 133
203 Jacqueline Bricker 6 Sota Distance Project 10:03.0 18:44.2 134
204 Sophia Whetro 5 Round Lake Charter 10:03.9 18:45.8
205 Samantha Hinson 5 Independence Academy 10:04.1 18:46.2 135
206 Shay Ploss 6 Minneola Charter School 10:05.2 18:48.4
207 Adalynn Lefebvre 2 Wesley Chapel New Tampa Mustangs 10:05.7 18:49.2 136
208 Lauren Carter 6 Seffner Christian Academy HS 10:05.8 18:49.5 137
209 Kyla Meyers 8 Westlake Christian School 10:08.6 18:54.6 138
210 Anna Patterson 6 NorthBay Christian Academy 10:13.0 19:02.9 139
211 HEER VADGAMA 7 Terrace Community Middle School 10:13.0 19:02.9 140
212 Lina Rifai 8 Lawton Chiles Middle Academy 10:13.6 19:04.0 141
213 Delaney Jackson 5 FISH Hawks 10:14.8 19:06.3
214 Lily VanWyk 7 Berkeley Prep HS 10:15.8 19:08.0 142
215 Ainsley Meyers 6 Westlake Christian School 10:16.5 19:09.4 143
216 Angeline Cornejo 8 Discovery Academy Middle School 10:17.9 19:11.9 144
217 Lyric Fussell 6 Lawton Chiles Middle Academy 10:19.0 19:14.0 145
218 Zoe Castagna 6 NorthBay Christian Academy 10:21.4 19:18.5 146
219 Abigail Gardieff 7 Literacy Leadership Technology A 10:27.8 19:30.5 147
220 Zoe Zeledon 5 Wesley Chapel New Tampa Mustangs 10:31.1 19:36.6 148
221 Davis Kimler 6 Mulberry Middle School 10:31.4 19:37.1
222 maitlyn evans 8 Bartow Middle School 10:35.0 19:43.8 149
223 Akari Durham West 6 Red Sea Running Club 10:35.7 19:45.2
224 Julia Dumont 6 Red Sea Running Club 10:36.1 19:45.9
225 Mia Couper 8 Literacy Leadership Technology A 10:36.4 19:46.5 150
226 Ava Danias 8 Discovery Academy Middle School 10:37.3 19:48.1 151
227 Jorja Evans 8 The Elite Runner Fort Myers 10:37.9 19:49.3
228 lenette burgess 8 Bartow Middle School 10:38.2 19:49.9 152
229 Edea Saylor 6 Unattached 10:39.3 19:51.9
230 Melisa Walker 7 Vanguard School (Lake Wales) 10:42.1 19:57.1
231 Riley Bigelow 6 Rampello K-8 School 10:46.7 20:05.7
232 Caroline Merandi 7 Sarasota Christian School 10:46.7 20:05.7
233 Chloe Zeledon 4 Wesley Chapel New Tampa Mustangs 10:47.4 20:06.9 153
234 Annalee Richa 6 St. Paul Lutheran Church & Schoo 10:48.2 20:08.4
235 Haley Bolton 6 Sarasota Christian School 10:48.8 20:09.6
236 Aleah Valladares 5 Seffner Christian Academy HS 10:51.1 20:13.8 154
237 JENNA TARABISHY 6 Terrace Community Middle School 10:58.2 20:27.1 155
238 Mattye Crisp 7 Sota Distance Project 10:58.3 20:27.3 156
239 Jazmin Duron 8 Bell Creek Academy 11:02.7 20:35.6
240 ashley taylor 6 Berkley Accelerated Middle Schoo 11:04.2 20:38.4 157
241 Daliany Flores 8 Daniel Jenkins Middle School 11:04.9 20:39.7
242 Gracie Sanger 6 Desoto Middle School 11:09.9 20:48.9
243 Natalie Doan 8 Mount Dora Christian Academy (Bi 11:19.0 21:05.9
244 Ashley Cabrera 8 Literacy Leadership Technology A 11:20.6 21:08.9 158
245 Kamryn Wilson 7 Discovery Academy Middle School 11:23.0 21:13.3 159
246 Vivian Frabotta 8 Discovery Academy Middle School 11:23.4 21:14.1 160
247 Denisse Sequeira 6 Discovery Academy Middle School 11:25.4 21:17.9 161
248 Mateilyn Bouchard 6 Literacy Leadership Technology A 11:27.2 21:21.2
249 Melanie Cortright 8 St. Paul Lutheran Church & Schoo 11:27.5 21:21.8
250 Abigail Mayer 7 SLAM Academy Tampa 11:30.1 21:26.6
251 Kendall Smith 8 Discovery Academy Middle School 11:31.7 21:29.6
252 Catherine Gonzalez 6 Tampa Bay HEAT 11:32.8 21:31.7
253 Alaina Webb 7 Daniel Jenkins Middle School 11:34.3 21:34.5
254 Daisy Travis 8 Oasis Christian Academy 11:39.3 21:43.8
255 NITHYA ERIKI 6 Terrace Community Middle School 11:40.3 21:45.6 162
256 Sydney Johnson 8 Daniel Jenkins Middle School 11:41.5 21:47.8
257 Synia Guice 6 Desoto Middle School 11:43.7 21:51.9
258 JOSEPHINE NOLAN 6 Terrace Community Middle School 11:44.6 21:53.6 163
259 Adrianna Rodriguez 7 Discovery Academy Middle School 11:44.6 21:53.7
260 Jayda Reliford 8 Discovery Academy Middle School 11:44.8 21:54.1
261 Christina Myers 7 Discovery Academy Middle School 11:45.1 21:54.6
262 COURTNEY DUBS 6 Terrace Community Middle School 11:47.1 21:58.3
263 SAANVI KOMMINENI 7 Terrace Community Middle School 11:56.1 22:15.0
264 Autumn Adams 8 Discovery Academy Middle School 11:58.6 22:19.8
265 Jayden Bartling 6 Literacy Leadership Technology A 12:06.9 22:35.2
266 Leah Snow 6 Independence Academy 12:12.0 22:44.8 164
267 Aubrey Martin 8 Bartow Middle School 12:16.7 22:53.4 165
268 Makynzee Lewis 6 Mulberry Middle School 12:19.0 22:57.8
269 Alexa Neihardt 6 Mulberry Middle School 12:23.8 23:06.7
270 RAMA MHASKAR 7 Terrace Community Middle School 12:30.1 23:18.5
271 Gabriella Ambs 8 Independence Academy 12:31.2 23:20.5
272 Madison Martinseigelforf 7 Literacy Leadership Technology A 12:33.0 23:23.8
273 ANN ANTOCHEN 7 Terrace Community Middle School 12:39.3 23:35.6
274 SOPHIA MALONE 6 Terrace Community Middle School 12:42.1 23:40.8
275 Kennedy Brown 8 Independence Academy 12:46.1 23:48.4
276 Jasmine Soto 3 Lakeland Runners Club 12:49.5 23:54.7
277 JACYLN ALEJADRO 8 Terrace Community Middle School 12:50.3 23:56.1
278 Eliana Jett 8 Independence Academy 12:54.1 24:03.2
279 Jayda Reilford 8 Discovery Academy Middle School 13:06.5 24:26.4
280 Colleen Katich 8 Discovery Academy Middle School 13:06.6 24:26.5
281 Lacey Lewis 6 Red Sea Running Club 13:08.4 24:29.9
282 Lily Troxler 6 Bartow Middle School 13:12.8 24:38.1 166
283 SAANVI SUNKARI 6 Terrace Community Middle School 13:17.5 24:46.8
284 Kacie Mathews 8 Discovery Academy Middle School 13:18.8 24:49.2
285 Kadance Thomas 6 Berkley Accelerated Middle Schoo 13:25.6 25:02.0 167
286 Amy Kliewer 6 Berkeley Prep HS 13:25.7 25:02.2 168
287 LEYLA LOPEZ 8 Terrace Community Middle School 13:29.4 25:09.1
288 Ava Roberts 7 Hardee Junior High 13:31.5 25:12.9 169
289 Nicole Taylor 7 Berkley Accelerated Middle Schoo 13:32.2 25:14.2 170
290 RIA APTE 7 Terrace Community Middle School 13:40.7 25:30.2
291 PRASAMSA PANDEY 7 Terrace Community Middle School 13:58.3 26:03.0
292 Maisey Anderson 8 Mount Dora Christian Academy (Bi 14:43.0 27:26.2
293 Madeline Flitman 7 Berkeley Prep HS 17:21.4 32:21.6 171

Girls Varsity 5K Friday Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Pearl River 1:43:50 20:46 46 1 7 8 14 16 24 25
2 The King's Academy 1:44:36 20:55 51 2 5 12 13 19 61 129
3 Lyndon Academy 1:51:33 22:18 146 3 4 44 45 50 142  
4 Lakeland Christian School 1:53:16 22:39 155 11 23 29 39 53 101 105
5 Miami Country Day School 1:56:37 23:19 223 18 20 42 68 75 96  
6 McKeel Academy 1:57:27 23:29 243 9 40 55 69 70 130 147
7 South Florida HEAT 1:56:38 23:19 246 6 10 54 81 95 106 145
8 Out of Door Academy 1:59:28 23:53 262 30 32 41 49 110 111 113
9 FAU Henderson School 1:59:09 23:49 266 21 36 46 77 86 88 93
10 Shorecrest Prep 1:59:30 23:54 274 15 37 43 87 92 99 133
11 The Villages HS 2:00:29 24:05 286 33 35 57 76 85 98  
12 Ida S. Baker HS 2:00:15 24:03 295 22 28 78 83 84 128 144
13 Hardee HS 2:01:47 24:21 314 26 48 60 64 116 137 143
14 Bell Creek Academy 2:01:33 24:18 320 17 27 65 90 121 124  
15 Nease HS 2:03:29 24:41 355 59 63 71 80 82 89 91
16 Mount Dora Christian Academy (Bi 2:07:26 25:29 435 38 56 97 119 125 127 152
17 Mount Dora HS 2:07:34 25:30 440 47 51 62 139 141 156  
17 Lincoln Park Academy HS 2:07:29 25:29 440 31 72 100 115 122 131 136
19 LaBelle HS 2:07:52 25:34 446 34 73 107 114 118 138 146
20 Dwyer HS 2:08:23 25:40 454 58 67 108 109 112 160  
21 Marathon MS/HS 2:08:51 25:46 465 52 74 102 117 120 132 134
22 The Pine School 2:12:30 26:30 550 94 103 104 123 126 135 151
23 Mariner HS 2:21:21 28:16 671 79 140 148 150 154 155  
24 Osceola HS (Kissimmee) 2:37:35 31:31 683 66 149 153 157 158 159  

Girls Varsity 5K Friday Individual Results (5k)
Top↑
START TIME: 4:35 PM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Una Boylan Sophomore Pearl River 06:18.5 19:36.1 1
2 Avery Fronrath 8 The King's Academy 06:29.7 20:10.8 2
3 Faith Bobak Senior Lyndon Academy 06:30.8 20:14.2 3
4 Katelynn Dollar 8 Lyndon Academy 06:31.7 20:17.0 4
5 Mia Rodriguez Sophomore The King's Academy 06:37.1 20:33.9 5
6 Paige Saville Junior South Florida HEAT 06:38.5 20:38.1 6
7 Niamh Durcan Junior Pearl River 06:39.1 20:40.0 7
8 Ciara Durcan Junior Pearl River 06:40.6 20:44.8 8
9 Emma Nales-Torchio Freshman McKeel Academy 06:41.7 20:48.0 9
10 Cecily Anderton Freshman South Florida HEAT 06:42.2 20:49.6 10
11 Gretchen Caswell Freshman Lakeland Christian School 06:43.3 20:53.2 11
12 Jessica Boyanich 8 The King's Academy 06:44.7 20:57.4 12
13 Alyssa Benson Freshman The King's Academy 06:45.2 20:59.1 13
14 Kelly Gilligan Junior Pearl River 06:47.3 21:05.6 14
15 Hailey Howard Sophomore Shorecrest Prep 06:51.0 21:17.0 15
16 Anna Ginnane Freshman Pearl River 06:59.6 21:43.7 16
17 Jada McDowell Freshman Bell Creek Academy 07:00.6 21:46.8 17
18 Rachel Hodes Sophomore Miami Country Day School 07:02.8 21:53.6 18
19 Sofia Rodriguez 8 The King's Academy 07:03.2 21:54.8 19
20 Bella Smilowitz 7 Miami Country Day School 07:03.6 21:56.2 20
21 Maisha Atkinson Sophomore FAU Henderson School 07:06.1 22:04.1 21
22 Melissa Winckler Junior Ida S. Baker HS 07:09.2 22:13.7 22
23 Sarah Bayes Freshman Lakeland Christian School 07:09.4 22:14.1 23
24 Catie Horan Sophomore Pearl River 07:13.2 22:26.1 24
25 Aoife Fitzgerald Sophomore Pearl River 07:14.4 22:29.8 25
26 Adrianna Mier Sophomore Hardee HS 07:14.5 22:30.2 26
27 Olivia Orobello Freshman Bell Creek Academy 07:16.0 22:34.7 27
28 Tanya Pach Freshman Atlantic Christian Academy 07:17.8 22:40.2
29 Dashnie Dervil Senior Ida S. Baker HS 07:18.5 22:42.5 28
30 Lauren Bayes 7 Lakeland Christian School 07:19.6 22:45.8 29
31 Maria Shaw Freshman Out of Door Academy 07:20.0 22:47.3 30
32 Ava Wyant 8 The Master's Academy (Oviedo) 07:20.1 22:47.4
33 Lahela Cornett 8 Lincoln Park Academy HS 07:20.6 22:49.0 31
34 Maeve Studdiford Junior Out of Door Academy 07:22.2 22:54.0 32
35 Ella Kate Daley Junior The Villages HS 07:23.0 22:56.5 33
36 Vanessa Ramos Junior LaBelle HS 07:24.6 23:01.6 34
37 Llia Byron 8 The Villages HS 07:25.8 23:05.2 35
38 Roselyn Diaz Freshman FAU Henderson School 07:26.2 23:06.3 36
39 Sabrina Aboud Sophomore Shorecrest Prep 07:27.6 23:10.8 37
40 Rachel Horsford 8 Mount Dora Christian Academy (Bi 07:29.1 23:15.4 38
41 Jayden Bayes Junior Lakeland Christian School 07:29.5 23:16.7 39
42 Chloe Hacker Junior McKeel Academy 07:29.5 23:16.7 40
43 Abigail Eakle Senior Out of Door Academy 07:29.7 23:17.2 41
44 Anastasija Moskvina Senior Miami Country Day School 07:30.8 23:20.6 42
45 Lili Scoby 7 Shorecrest Prep 07:31.9 23:24.2 43
46 Emma Livingston Sophomore Lyndon Academy 07:33.2 23:28.3 44
47 Sydney Dollar Sophomore Lyndon Academy 07:34.9 23:33.4 45
48 Julia McDuffee Freshman FAU Henderson School 07:35.2 23:34.5 46
49 Fiona Zagorini Senior Mount Dora HS 07:39.3 23:47.2 47
50 Kaitlynn Brandeberry Junior Hardee HS 07:39.9 23:49.1 48
51 Aubrey Robbins 8 Out of Door Academy 07:40.6 23:51.3 49
52 Nicole Ortega Junior Lyndon Academy 07:43.5 24:00.2 50
53 Hannah Davis Freshman Mount Dora HS 07:44.6 24:03.5 51
54 Rain Banks 8 Marathon MS/HS 07:44.8 24:04.3 52
55 Emma Green 6 Lakeland Christian School 07:45.6 24:06.6 53
56 Kayley Dorn 7 South Florida HEAT 07:45.6 24:06.7 54
57 Alayna Mann Freshman McKeel Academy 07:46.0 24:07.9 55
58 Olivia Valente Junior Mount Dora Christian Academy (Bi 07:46.3 24:08.8 56
59 Katherine Probola 8 The Villages HS 07:46.5 24:09.6 57
60 Kayla Kerbs Junior Dwyer HS 07:46.9 24:10.7 58
61 Emma Murphy Senior Nease HS 07:48.7 24:16.2 59
62 Tatiana Mier Senior Hardee HS 07:48.8 24:16.7 60
63 Cassandra Avdellas Junior The King's Academy 07:49.2 24:18.0 61
64 Caitlin Foley Sophomore Mount Dora HS 07:49.9 24:20.0 62
65 Annalee Clay Freshman Nease HS 07:49.9 24:20.2 63
66 Joshlynn Sanchez Sophomore Hardee HS 07:51.3 24:24.4 64
67 Reagan Chambless 7 Bell Creek Academy 07:51.6 24:25.2 65
68 Jetzymar Rivera Senior Osceola HS (Kissimmee) 07:51.7 24:25.8 66
69 Alyssa Colvin Freshman Dwyer HS 07:52.1 24:27.0 67
70 Estella Dunham Sophomore Miami Country Day School 07:54.2 24:33.3 68
71 Savanna Newland Freshman McKeel Academy 07:55.3 24:36.9 69
72 Megan Miller Sophomore McKeel Academy 07:55.5 24:37.5 70
73 Lana Dodson Freshman Nease HS 07:57.0 24:42.2 71
74 Kelsey Skates Senior Lehigh HS 07:57.3 24:43.2
75 Morgan Drawdy 8 Lincoln Park Academy HS 07:57.6 24:43.9 72
76 Kimberly Bamaca Junior LaBelle HS 07:59.1 24:48.7 73
77 Sarah Paskiewicz Junior Marathon MS/HS 07:59.8 24:50.9 74
78 Brooke Nieder Junior Miami Country Day School 08:00.8 24:54.0 75
79 Giselle Simmons Freshman The Villages HS 08:01.6 24:56.5 76
80 Mina Trachtenberg Sophomore FAU Henderson School 08:03.0 25:00.7 77
81 Riley Fritz Senior Ida S. Baker HS 08:03.1 25:01.0 78
82 Alexis Gifford Sophomore Mariner HS 08:04.1 25:04.3 79
83 Sara Evans Sophomore Nease HS 08:04.2 25:04.5 80
84 Malary Diaz 6 South Florida HEAT 08:04.7 25:06.2 81
85 Malia Palenik Junior Nease HS 08:04.9 25:06.7 82
86 Devyn Palmer Freshman Ida S. Baker HS 08:05.6 25:08.9 83
87 Samantha Lakomy Junior Ida S. Baker HS 08:05.7 25:09.2 84
88 Maria Becker Junior The Villages HS 08:09.7 25:21.5 85
89 Satviki Singh Sophomore FAU Henderson School 08:10.4 25:23.9 86
90 Anisah Ortiz-Peck Sophomore Berean Christian School 08:17.1 25:44.7
91 Brooke Wright Sophomore Shorecrest Prep 08:17.5 25:45.8 87
92 Emma Kunz 8 FAU Henderson School 08:17.6 25:46.3 88
93 Cristina Evans Junior Nease HS 08:17.7 25:46.5 89
94 Bella Butler Freshman Bell Creek Academy 08:18.1 25:47.7 90
95 Nicole Scarbrough Senior Nease HS 08:18.6 25:49.2 91
96 Leni Thorpe 7 Shorecrest Prep 08:19.8 25:52.9 92
97 Lourdes Royce Freshman FAU Henderson School 08:20.4 25:54.7 93
98 Gracie Greaton Freshman The Pine School 08:20.4 25:54.7 94
99 Adrianna Dorn Sophomore South Florida HEAT 08:21.5 25:58.3 95
100 Mallory McDonald 7 Miami Country Day School 08:21.7 25:58.9 96
101 Allison Horsford Freshman Mount Dora Christian Academy (Bi 08:22.3 26:00.6 97
102 Prisilla Gonzalez Senior iMater Prep Academy 08:23.1 26:03.2
103 Emilee Lorenze Freshman The Villages HS 08:25.1 26:09.3 98
104 Alex Estremera 6 Shorecrest Prep 08:25.1 26:09.5 99
105 Ariel Major Freshman Lincoln Park Academy HS 08:25.5 26:10.6 100
106 Ashley Wilson 8 Lakeland Christian School 08:25.5 26:10.6 101
107 Allison Paskiewicz Junior Marathon MS/HS 08:25.5 26:10.8 102
108 Sofia Sanchez Junior Nease HS 08:25.6 26:11.0
109 Virginia McGrail 7 The Pine School 08:26.0 26:12.4 103
110 Sydney Schiff 7 The Pine School 08:26.3 26:13.1 104
111 Audri Anderson Sophomore Lakeland Christian School 08:26.8 26:14.7 105
112 Gracie McGee 8 South Florida HEAT 08:29.3 26:22.5 106
113 Sadie Gaskins Senior LaBelle HS 08:31.6 26:29.5 107
114 Charlotte Wisnioski Junior Dwyer HS 08:31.6 26:29.6 108
115 Talia Segal Senior Dwyer HS 08:33.9 26:36.7 109
116 Claire Magg Freshman Out of Door Academy 08:34.4 26:38.3 110
117 Ximena Barrles Junior Out of Door Academy 08:34.5 26:38.6 111
118 Jessica Lickstein Sophomore Dwyer HS 08:34.7 26:39.3 112
119 Abbey Burwood 8 Out of Door Academy 08:34.7 26:39.4 113
120 Andrea Raya Junior LaBelle HS 08:35.8 26:42.6 114
121 Jacey Lane 7 Lincoln Park Academy HS 08:36.1 26:43.7 115
122 Lynn Lawry Junior Nease HS 08:36.3 26:44.3
123 Raquel Martinez Sophomore Hardee HS 08:37.3 26:47.4 116
124 Riley McDonald Freshman Marathon MS/HS 08:37.3 26:47.4 117
125 Morelia Arreola Freshman LaBelle HS 08:38.2 26:50.3 118
126 Chelsea Ball Junior Out of Door Academy 08:38.3 26:50.6
127 Kayla Enix 6 Mount Dora Christian Academy (Bi 08:40.0 26:55.8 119
128 Maizie Egan Senior Marathon MS/HS 08:40.8 26:58.2 120
129 Kate Werner 8 Bell Creek Academy 08:41.2 26:59.5 121
130 Reese Williams 8 Lincoln Park Academy HS 08:42.0 27:02.0 122
131 Kinslee Ewing 7 The Pine School 08:42.4 27:03.1 123
132 Kayleigh Watts 7 Bell Creek Academy 08:42.5 27:03.4 124
133 Sadie Davis 8 Mount Dora Christian Academy (Bi 08:43.3 27:05.9 125
134 Ella Greaton Freshman The Pine School 08:43.6 27:07.0 126
135 Madison Tweedie 7 Mount Dora Christian Academy (Bi 08:44.9 27:10.9 127
136 Josslyn Rider Freshman Ida S. Baker HS 08:46.6 27:16.2 128
137 Isabella Krell 7 The King's Academy 08:47.4 27:18.8 129
138 Eva Harris Junior McKeel Academy 08:47.4 27:18.8 130
139 Alexis Johnson Junior Lincoln Park Academy HS 08:47.7 27:19.6 131
140 Hannah Davis 8 Marathon MS/HS 08:48.0 27:20.6 132
141 Mya Medina 7 The Master's Academy (Oviedo) 08:48.2 27:21.3
142 Reilly Kropf Senior Shorecrest Prep 08:49.2 27:24.3 133
143 Haley Buxton Junior Marathon MS/HS 08:49.3 27:24.7 134
144 Emily McGrail Freshman The Pine School 08:49.4 27:25.0 135
145 Isabel Keane Freshman Lincoln Park Academy HS 08:49.7 27:25.8 136
146 Liliana Plata Sophomore Hardee HS 08:50.8 27:29.3 137
147 Alea Madrid Senior LaBelle HS 08:52.3 27:34.0 138
148 Leah Miller 8 Shorecrest Prep 08:52.4 27:34.2
149 Peyton Hyland Freshman Mount Dora HS 08:52.8 27:35.5 139
150 Emily Fernandez Sophomore iMater Prep Academy 08:52.9 27:35.8
151 Talia Reyes Senior Mariner HS 08:54.6 27:41.2 140
152 Hailey Hopkins 6 Lincoln Park Academy HS 08:55.7 27:44.6
153 Brenna Allen 6 Lincoln Park Academy HS 08:55.9 27:45.1
154 Molly Murphy Freshman Nease HS 08:56.4 27:46.7
155 Rylie Maynor Freshman Mount Dora HS 08:57.0 27:48.7 141
156 Abigail Hogan Freshman Lyndon Academy 08:58.8 27:54.2 142
157 Tayler Kiella Freshman Hardee HS 09:00.0 27:57.9 143
158 Jazmin Hidalgo Junior Ida S. Baker HS 09:01.3 28:02.0 144
159 Emma Duncan Freshman South Florida HEAT 09:01.6 28:03.0 145
160 Nancy Escalante Sophomore LaBelle HS 09:05.6 28:15.3 146
161 Caroline Tolson Sophomore Ida S. Baker HS 09:06.2 28:17.2
162 Gabi Hahn Freshman Shorecrest Prep 09:07.0 28:19.6
163 Lucia Giangaspero Junior FAU Henderson School 09:07.2 28:20.2
164 Carli Spivey Junior McKeel Academy 09:07.7 28:21.9 147
165 Karla Gil Freshman LaBelle HS 09:09.3 28:26.8
166 Bella Fiorucci Junior Out of Door Academy 09:09.4 28:27.2
167 Rhiannon Smith Junior Lincoln Park Academy HS 09:09.6 28:27.8
168 Georgia Waddell Senior Mariner HS 09:11.4 28:33.2 148
169 Kelliana Mack Freshman Osceola HS (Kissimmee) 09:12.2 28:35.9 149
170 Julia Legakis Junior Shorecrest Prep 09:14.5 28:42.9
171 jillian Schiller Senior Santa Fe Catholic 09:15.6 28:46.3
172 Paili McGee 7 South Florida HEAT 09:20.1 29:00.5
173 Katelyn Haines Senior Marathon MS/HS 09:24.9 29:15.2
174 Stephanie Snyder Sophomore Mariner HS 09:25.3 29:16.4 150
175 Matilda Small Junior The Pine School 09:36.4 29:51.0 151
176 Anniston Mccall Senior Mount Dora Christian Academy (Bi 09:37.9 29:55.6 152
177 Johana Ortiz Sophomore Hardee HS 09:38.1 29:56.3
178 Madilyn Bracket Freshman Atlantic Christian Academy 09:38.7 29:58.1
179 Mary McMann Senior Santa Fe Catholic 09:41.3 30:06.2
180 Genesis Chavez Freshman Hardee HS 09:42.2 30:09.1
181 Janelisse Lind Sophomore Osceola HS (Kissimmee) 09:43.2 30:12.0 153
182 Jaina Hope Freshman The Master's Academy (Oviedo) 09:43.7 30:13.7
183 Kayla Simpson Sophomore FAU Henderson School 09:49.5 30:31.7
184 Stepahnie Boktor Junior The Master's Academy (Oviedo) 09:50.2 30:34.0
185 Kathy Marinell Senior Mariner HS 09:54.2 30:46.4 154
186 Cheyenne Waddell Freshman Mariner HS 09:58.9 31:00.9 155
187 Sarah Hernandez Senior Santa Fe Catholic 10:02.9 31:13.5
188 Jade Cardoso 7 Mount Dora Christian Academy (Bi 10:05.7 31:22.0
189 Elizabeth Rodriguez-Olvera Senior Lehigh HS 10:09.2 31:32.8
190 Dezarae Wright Senior Kathleen HS 10:19.5 32:04.8
191 Olivia Gubler Freshman Mount Dora HS 10:19.6 32:05.2 156
192 Zariah Tribble 8 Atlantic Christian Academy 10:24.5 32:20.4
193 Isabella Krastel 8 The Pine School 11:36.5 36:04.2
194 Silviaisabel Mendez Junior Osceola HS (Kissimmee) 11:52.3 36:53.4 157
195 Tiffany Woodard Senior Lehigh HS 11:54.7 37:00.9
196 Meghna Bhatka Senior Kathleen HS 11:56.1 37:05.0
197 Maia Cartagena Junior Osceola HS (Kissimmee) 12:03.6 37:28.6 158
198 Juliannie Cabrera Junior Osceola HS (Kissimmee) 12:04.2 37:30.3 159
199 Chloe Young Sophomore Dwyer HS 12:13.8 38:00.1 160
200 Keari Tomlin Senior Kathleen HS 15:47.4 49:04.0

Boys JV 5K Saturday Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Belen Jesuit Preparatory School 1:32:23 18:28 17 1 2 3 5 6 7 8
2 Brookwood 1:36:37 19:19 60 9 10 12 14 15 16 21
3 Windermere High School 1:40:20 20:04 110 11 18 19 26 36 38 39
4 Niceville HS 1:42:59 20:35 152 22 23 29 37 41 48 52
5 Barron Collier HS 1:44:27 20:53 177 17 28 32 44 56 66 126
6 DeSoto County HS 1:43:40 20:44 180 4 13 31 65 67 75 81
7 Osceola HS (Seminole) 1:45:43 21:08 191 27 30 40 45 49 50 55
8 Vero Beach HS 1:49:51 21:58 278 24 47 57 71 79 96 127
9 Mitchell HS 1:50:09 22:01 297 20 33 51 74 119 135 136
10 South Fork HS 1:51:16 22:15 308 25 59 64 78 82 84 105
11 Palm Harbor University HS 1:52:00 22:24 317 34 46 73 76 88 91 103
12 Ransom Everglades School 1:53:04 22:36 343 42 54 68 72 107    
13 Braden River HS 1:55:26 23:05 390 58 70 83 85 94 102 124
14 Land O' Lakes HS 1:56:15 23:15 404 63 69 87 90 95 104 121
15 Seabreeze HS 1:57:17 23:27 427 53 61 97 100 116 122 125
16 Riverview HS 1:58:18 23:39 456 43 60 109 115 129 132 145
17 Lake Minneola HS 1:58:58 23:47 460 62 77 80 110 131 153 156
18 Tavares HS 1:59:57 23:59 479 35 86 101 118 139    
19 Harmony HS 2:02:41 24:32 539 92 99 112 113 123 138 148
20 Berkeley Prep HS 2:05:11 25:02 578 89 106 108 134 141 142 147
21 Cardinal Mooney HS 2:06:51 25:22 611 93 114 120 140 144 146 157
22 West Orange HS 2:09:04 25:48 625 98 117 128 133 149    
23 Frostproof HS 2:25:01 29:00 702 111 130 152 154 155 158  
24 Haines City HS 2:38:22 31:40 740 137 143 150 151 159 160  

Boys JV 5K Saturday Individual Results (5k)
Top↑
START TIME: 9:30 AM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 John Lee Senior Belen Jesuit Preparatory School 05:46.4 17:56.3 1
2 Jorge Hernandez Sophomore Belen Jesuit Preparatory School 05:55.3 18:24.1 2
3 Alec Torricella Freshman Belen Jesuit Preparatory School 05:56.5 18:27.6 3
4 Noel Madinado Junior DeSoto County HS 05:58.2 18:33.0 4
5 Lucas Morales Sophomore Belen Jesuit Preparatory School 06:02.6 18:46.7 5
6 Andres Pizzi Senior Belen Jesuit Preparatory School 06:03.4 18:49.2 6
7 Ricardo Mendez Sophomore Belen Jesuit Preparatory School 06:05.4 18:55.3 7
8 Peter Lopez Sophomore Belen Jesuit Preparatory School 06:07.9 19:03.2 8
9 Oscar Garcia Sophomore Brookwood 06:08.9 19:06.1 9
10 Alexander Kuhn Sophomore Belen Jesuit Preparatory School 06:09.9 19:09.4
11 Nahum Semret Senior Brookwood 06:10.5 19:11.1 10
12 Michael Hernandez Sophomore Belen Jesuit Preparatory School 06:11.2 19:13.5
13 Jacob Freeman Senior Windermere High School 06:14.7 19:24.2 11
14 Alex Butticaz Junior Brookwood 06:14.9 19:24.9 12
15 Gabriel Porter Senior DeSoto County HS 06:15.3 19:26.0 13
16 Nicholas Brown Junior Brookwood 06:15.7 19:27.3 14
17 Kenny Llerena Junior Brookwood 06:15.9 19:27.9 15
18 Peyton Harley Freshman Brookwood 06:16.5 19:30.0 16
19 Chase Howes Freshman Barron Collier HS 06:18.8 19:37.1 17
20 Keegan McBride Freshman Windermere High School 06:19.4 19:39.0 18
21 Matthew Bittner Sophomore Windermere High School 06:19.6 19:39.6 19
22 Nickolas Millan Senior Mitchell HS 06:19.8 19:40.1 20
23 Camden Lacock Senior Brookwood 06:20.7 19:42.9 21
24 Don Presley Freshman Brookwood 06:20.7 19:43.0
25 Evan Gonzalez Junior Belen Jesuit Preparatory School 06:22.5 19:48.5
26 Patrick Roughneen Freshman Niceville HS 06:24.5 19:54.9 22
27 Frank Aira Sophomore Belen Jesuit Preparatory School 06:25.4 19:57.6
28 Glenn Bruce Sophomore Niceville HS 06:25.7 19:58.5 23
29 Truitt Fowler Freshman Brookwood 06:26.3 20:00.3
30 Carlos Morales Sophomore Belen Jesuit Preparatory School 06:28.7 20:07.9
31 Camari Star Junior Armwood HS 06:31.6 20:16.9
32 Roberto Leon Freshman Belen Jesuit Preparatory School 06:32.8 20:20.6
33 Malcolm Frandsen Freshman Brookwood 06:34.0 20:24.3
34 Jonah Harper Sophomore Brookwood 06:34.4 20:25.4
35 Jose Fuentes Senior Vero Beach HS 06:34.4 20:25.4 24
36 Caleb Smith Sophomore Brookwood 06:34.6 20:26.2
37 Salvatore Pizzi Sophomore Belen Jesuit Preparatory School 06:35.0 20:27.3
38 Brett Rosko Sophomore Brookwood 06:35.3 20:28.4
39 Jewell Sejour Junior South Fork HS 06:35.9 20:30.3 25
40 Tyler Adams Sophomore Windermere High School 06:37.6 20:35.4 26
41 Carlos Corzo Freshman Belen Jesuit Preparatory School 06:39.6 20:41.7
42 Trevor Spake Freshman Brookwood 06:39.7 20:42.1
43 Eric Cisliek Sophomore Osceola HS (Seminole) 06:39.9 20:42.7 27
44 Colin Shook Sophomore Barron Collier HS 06:40.3 20:43.8 28
45 Gabriel Salinas Senior Brookwood 06:41.5 20:47.7
46 Francisco Parra Junior Immokalee HS 06:41.9 20:48.7
47 Ethan Parker Senior Niceville HS 06:42.0 20:49.1 29
48 Joseph Duran Freshman Belen Jesuit Preparatory School 06:42.6 20:50.9
49 Rylan Soto Junior Osceola HS (Seminole) 06:43.1 20:52.5 30
50 Ethan Bradley Junior Brookwood 06:43.4 20:53.6
51 Julian Villegas Junior DeSoto County HS 06:43.6 20:54.0 31
52 Lucas Giles Freshman Barron Collier HS 06:44.4 20:56.7 32
53 Nicholas Costantino Junior Mitchell HS 06:45.4 20:59.7 33
54 Sebastian Schacht Junior Palm Harbor University HS 06:45.7 21:00.5 34
55 Lazarus Seabury Junior Tavares HS 06:46.3 21:02.4 35
56 Dylan Royal Freshman Windermere High School 06:46.3 21:02.4 36
57 Faheem Majumder Junior Brookwood 06:47.3 21:05.5
58 Troy Case Freshman Niceville HS 06:47.4 21:06.0 37
59 Alejandro Feliciano-Acevedo Freshman Kathleen HS 06:47.6 21:06.5
60 Kento Wada Sophomore Windermere High School 06:48.1 21:08.0 38
61 Nacari Heron Senior Windermere High School 06:48.1 21:08.1 39
62 Thomas Whittington Senior Osceola HS (Seminole) 06:48.9 21:10.5 40
63 Colin Colfer Sophomore Niceville HS 06:49.0 21:10.8 41
64 Daniel Luca Freshman Ransom Everglades School 06:50.1 21:14.3 42
65 Jacob Lancaster Senior Riverview HS 06:50.2 21:14.5 43
66 Matthew Calero Freshman Belen Jesuit Preparatory School 06:50.2 21:14.6
67 Caleb Carter Sophomore Brookwood 06:51.0 21:17.0
68 Yash Joshi Senior Barron Collier HS 06:51.2 21:17.8 44
69 Patrick Cappelli Sophomore Osceola HS (Seminole) 06:53.7 21:25.6 45
70 Thad McCanse Freshman Palm Harbor University HS 06:53.7 21:25.6 46
71 Jesse Place Senior Vero Beach HS 06:54.6 21:28.4 47
72 Jacob Houston Freshman Brookwood 06:55.5 21:31.1
73 Jefferson Hawkins Sophomore Niceville HS 06:55.6 21:31.3 48
74 Elmer Figeroa Sophomore Immokalee HS 06:55.7 21:31.7
75 Chase LaGrande Sophomore Osceola HS (Seminole) 06:56.0 21:32.7 49
76 Rodrigo Escardo-Boomsma Sophomore Osceola HS (Seminole) 06:57.8 21:38.1 50
77 Logan Gendron Sophomore Mitchell HS 06:57.9 21:38.4 51
78 Ivan Campos-Zarate Freshman Brookwood 06:58.5 21:40.3
79 Jackson Hamilton Senior Niceville HS 06:59.1 21:42.2 52
80 Josh Oliver Senior Niceville HS 06:59.2 21:42.5
81 Brycen Sterling Freshman Brookwood 06:59.6 21:43.9
82 Diego Diaz Sophomore Belen Jesuit Preparatory School 07:00.3 21:46.0
83 Leonard Marinaccio Junior Seabreeze HS 07:01.1 21:48.6 53
84 Javier Kumar Sophomore Ransom Everglades School 07:01.4 21:49.4 54
85 Aydan Soto Junior Osceola HS (Seminole) 07:01.6 21:50.1 55
86 Gabe Wachtler Sophomore Osceola HS (Seminole) 07:01.6 21:50.1
87 Blake Wilmink Senior Osceola HS (Seminole) 07:01.6 21:50.2
88 Patrick Driscoll Sophomore Barron Collier HS 07:02.4 21:52.4 56
89 Blake Featherston Sophomore Vero Beach HS 07:02.4 21:52.6 57
90 Nabeel Siddiqui Junior Windermere High School 07:02.4 21:52.6
91 Alexander Parker Senior Windermere High School 07:02.4 21:52.6
92 Alex Bean Sophomore Brookwood 07:03.4 21:55.8
93 Thomas Finn Junior Braden River HS 07:04.1 21:57.6 58
94 Joshua Ward Sophomore Osceola HS (Seminole) 07:05.0 22:00.5
95 Alex Ohrn Sophomore South Fork HS 07:05.2 22:01.3 59
96 Sonny Greene Junior Riverview HS 07:05.7 22:02.8 60
97 Joseph Fagundes Freshman Niceville HS 07:07.1 22:07.1
98 Blake Ito Senior Brookwood 07:07.9 22:09.6
99 Logan Ziegler Senior Seabreeze HS 07:09.8 22:15.4 61
100 Matthew Myers Freshman Lake Minneola HS 07:09.9 22:15.9 62
101 Matt Martin Junior Land O' Lakes HS 07:10.9 22:19.0 63
102 Alex Bevell Sophomore South Fork HS 07:11.0 22:19.2 64
103 Alexis Gonzalez Junior DeSoto County HS 07:11.6 22:21.2 65
104 John Fontejon Senior Niceville HS 07:12.6 22:24.3
105 Richie Qian Senior Barron Collier HS 07:12.6 22:24.3 66
106 James McFarland Sophomore Niceville HS 07:13.3 22:26.4
107 Emmanuel Maldonado Sophomore DeSoto County HS 07:13.4 22:26.7 67
108 Lunex Illozier Junior Immokalee HS 07:14.2 22:29.2
109 Rogelio Munoz-Franco Freshman Ransom Everglades School 07:15.2 22:32.4 68
110 Trey Bozeman Freshman Land O' Lakes HS 07:15.6 22:33.6 69
111 Adrian Solis Freshman Braden River HS 07:17.4 22:39.2 70
112 Connor Hofmann Junior Windermere High School 07:18.9 22:43.8
113 James Espinoza Senior Vero Beach HS 07:21.9 22:53.0 71
114 Aaron Holtz Junior Ransom Everglades School 07:23.1 22:56.7 72
115 Mason Bishop Freshman Brookwood 07:23.4 22:57.7
116 Noah Meadows Senior Palm Harbor University HS 07:23.5 22:58.1 73
117 Anthony Rosales Senior Mitchell HS 07:23.7 22:58.7 74
118 William Boyce Sophomore Brookwood 07:23.9 22:59.3
119 Alejandro Garcia Sophomore DeSoto County HS 07:23.9 22:59.4 75
120 Ian Johnson Senior Palm Harbor University HS 07:24.0 22:59.7 76
121 Caleb Dandeneau Freshman Windermere High School 07:24.3 23:00.6
122 Cole Eeten Freshman Osceola HS (Seminole) 07:24.5 23:01.1
123 Mason Myers Junior Lake Minneola HS 07:25.3 23:03.6 77
124 Alec Rothenberg Senior South Fork HS 07:26.5 23:07.3 78
125 Antonio Ponte Sophomore Belen Jesuit Preparatory School 07:26.7 23:08.0
126 Rafael Martinez Junior Vero Beach HS 07:28.1 23:12.4 79
127 Porter Whetten Freshman Lake Minneola HS 07:29.5 23:16.7 80
128 Dario Aguilar Junior DeSoto County HS 07:30.1 23:18.4 81
129 Ian Donahue Senior South Fork HS 07:30.1 23:18.5 82
130 Logan Dann Sophomore Brookwood 07:30.4 23:19.6
131 Ryan Murray Senior Braden River HS 07:30.6 23:20.1 83
132 Parker Layman Freshman South Fork HS 07:31.1 23:21.6 84
133 Shea Sedely Freshman Osceola HS (Seminole) 07:31.3 23:22.4
134 John Marsh Junior Jensen Beach HS 07:32.0 23:24.6
135 Franke Berte Senior Niceville HS 07:33.0 23:27.5
136 Austin Fleming Freshman Braden River HS 07:33.8 23:30.0 85
137 Clayton Carter Junior Tavares HS 07:34.2 23:31.3 86
138 Mo Islam Junior Land O' Lakes HS 07:34.9 23:33.4 87
139 Jack Bodolay Freshman Palm Harbor University HS 07:35.8 23:36.4 88
140 Liam Andrews Sophomore Berkeley Prep HS 07:36.4 23:38.0 89
141 Lexington Bleckley Junior Osceola HS (Seminole) 07:36.9 23:39.9
142 Dante Faria Freshman Land O' Lakes HS 07:37.0 23:40.0 90
143 Lucas Weaver Freshman Palm Harbor University HS 07:39.6 23:48.2 91
144 Jose Gonzalez Junior Belen Jesuit Preparatory School 07:39.9 23:49.1
145 Thomas Hernandez Sophomore DeSoto County HS 07:39.9 23:49.2
146 Ashton Perez Junior Windermere High School 07:40.6 23:51.2
147 Brian Davis Senior Harmony HS 07:40.7 23:51.5 92
148 Carlos Erquiaga Sophomore Cardinal Mooney HS 07:40.8 23:51.8 93
149 Alex Lyon Sophomore Windermere High School 07:41.8 23:55.0
150 Andrew Brannon Freshman Braden River HS 07:43.5 24:00.1 94
151 Dylan Steady Sophomore Land O' Lakes HS 07:46.5 24:09.4 95
152 Toby Featherston Freshman Vero Beach HS 07:46.7 24:10.1 96
153 Robert Treur Senior Seabreeze HS 07:46.7 24:10.3 97
154 Garrett Siler Freshman West Orange HS 07:46.7 24:10.3 98
155 Samuel Hensel Freshman Harmony HS 07:48.1 24:14.6 99
156 Ethan Peckham Junior Seabreeze HS 07:48.3 24:15.1 100
157 Brady Hinckley Freshman Tavares HS 07:49.0 24:17.3 101
158 Grayson Haupt Freshman Braden River HS 07:49.6 24:19.1 102
159 Jake Kulow Junior Niceville HS 07:50.1 24:20.8
160 Alexander Osterude Sophomore Palm Harbor University HS 07:50.8 24:22.8 103
161 John Gross Sophomore Land O' Lakes HS 07:51.5 24:25.0 104
162 Mason Hall Sophomore Palm Harbor University HS 07:51.5 24:25.0
163 Dawson Hawkins Sophomore South Fork HS 07:52.6 24:28.4 105
164 George Smith   Berkeley Prep HS 07:52.8 24:29.2 106
165 Jacob Wolfe Junior Ransom Everglades School 07:53.7 24:32.1 107
166 Diogo Santos Freshman Berkeley Prep HS 07:55.2 24:36.7 108
167 Mark Register Freshman Riverview HS 07:55.6 24:37.7 109
168 Max Dekle Senior Lake Minneola HS 07:56.5 24:40.6 110
169 Omar Galarza 7 Frostproof HS 07:56.5 24:40.7 111
170 Tyler Ridgley 6 Calvary Christian Academy (Ft. L 07:56.6 24:40.8
171 Daniel Watson Sophomore Harmony HS 07:57.3 24:43.2 112
172 Jacoby Jadusingh Freshman South Fork HS 07:57.5 24:43.6
173 Victor Estrada Senior Harmony HS 07:57.9 24:45.0 113
174 Chase Palmer Junior Cardinal Mooney HS 07:58.5 24:46.7 114
175 Brynn Brumley Sophomore Riverview HS 07:58.7 24:47.6 115
176 Trenton Fabulich Sophomore Seabreeze HS 07:59.1 24:48.8 116
177 Zachary Janssen Freshman West Orange HS 07:59.5 24:49.9 117
178 John Kirkland 8 Winter Haven Christian School 07:59.6 24:50.2
179 Frank Italiano Junior Armwood HS 07:59.7 24:50.6
180 Jonathan Harris Freshman Tavares HS 07:59.9 24:51.3 118
181 Brendan Wells Freshman Mitchell HS 08:00.6 24:53.3 119
182 Cameron Cook Freshman Clearwater HS 08:01.0 24:54.5
183 Abraham Esquivel Sophomore DeSoto County HS 08:01.1 24:54.8
184 Sakaie Lescano Sophomore Cardinal Mooney HS 08:01.3 24:55.7 120
185 Takashi Xu Freshman Land O' Lakes HS 08:01.8 24:57.0 121
186 Evan Powell Sophomore Seabreeze HS 08:02.0 24:57.8 122
187 Cyrus Baker Senior Land O' Lakes HS 08:03.4 25:02.2
188 Ethan Malatak Freshman Harmony HS 08:05.1 25:07.5 123
189 Jeremiah Frederick Freshman Kathleen HS 08:05.7 25:09.3
190 Matthew Alabata Sophomore Niceville HS 08:06.5 25:11.8
191 Joshua Tvenstrup Freshman Braden River HS 08:09.6 25:21.3 124
192 Koby Klayson Senior Seabreeze HS 08:09.9 25:22.2 125
193 Andrew Scott Sophomore Jensen Beach HS 08:09.9 25:22.4
194 Martin Lawrence Senior Barron Collier HS 08:10.2 25:23.1 126
195 Xaiver Lamb Senior Lakeland HS 08:11.4 25:27.1
196 Aden Donald Junior Palm Harbor University HS 08:11.5 25:27.1
197 Washington Robins Freshman Vero Beach HS 08:12.7 25:30.8 127
198 Gage Tiva Freshman West Orange HS 08:14.0 25:34.9 128
199 Ryan Brunorio Freshman Riverview HS 08:14.4 25:36.2 129
200 Lawrence Page Sophomore Seabreeze HS 08:14.4 25:36.4
201 Klellan Lubbe Freshman Seabreeze HS 08:15.1 25:38.4
202 Jose Trejo Freshman Frostproof HS 08:15.2 25:38.6 130
203 Stephen Castro Senior Lake Minneola HS 08:16.1 25:41.7 131
204 Connor Angelini Freshman Riverview HS 08:16.9 25:44.0 132
205 Rick Garofalo Junior Braden River HS 08:17.3 25:45.3
206 Bryce Busi Freshman Braden River HS 08:17.8 25:46.8
207 Carson Bellet Sophomore West Orange HS 08:18.2 25:48.1 133
208 Geno Fraifer Freshman Berkeley Prep HS 08:21.1 25:57.1 134
209 Cameron Larkin Freshman Barron Collier HS 08:21.3 25:57.7
210 Caleb Delgado Sophomore Land O' Lakes HS 08:22.1 26:00.0
211 Griffin Minor Freshman Windermere High School 08:22.2 26:00.5
212 Ashton Thompson Senior Mitchell HS 08:23.2 26:03.7 135
213 Benjamin Horvath Junior Mitchell HS 08:24.1 26:06.4 136
214 Joel Guzman Sophomore Haines City HS 08:24.2 26:06.8 137
215 Brandon Mejia Junior DeSoto County HS 08:26.2 26:12.9
216 Caden Smith Sophomore Harmony HS 08:26.6 26:14.1 138
217 Justin Bardell Freshman Tavares HS 08:26.9 26:14.9 139
218 Scott Treur Freshman Seabreeze HS 08:27.8 26:17.9
219 Sean Laureano Freshman Cardinal Mooney HS 08:28.6 26:20.3 140
220 Robert Muldrow Sophomore Berkeley Prep HS 08:31.8 26:30.4 141
221 Miles Andrews   Berkeley Prep HS 08:31.9 26:30.7 142
222 Levi Keele Sophomore Seabreeze HS 08:34.5 26:38.6
223 John Willetts Sophomore Palm Harbor University HS 08:35.1 26:40.7
224 Sean Begleiter Freshman Osceola HS (Seminole) 08:35.2 26:40.8
225 Logan Adams Freshman Lakeland HS 08:36.4 26:44.6
226 Daniel Lara-Hernandez Sophomore Haines City HS 08:39.6 26:54.5 143
227 Kolby Crist Senior Cardinal Mooney HS 08:40.3 26:56.8 144
228 Andrew Terry Freshman Osceola HS (Seminole) 08:40.4 26:56.9
229 Ethan Zerby Freshman Riverview HS 08:41.8 27:01.5 145
230 August Johnson Senior Windermere High School 08:44.3 27:09.1
231 Willie Pfeiffer Junior Vero Beach HS 08:45.4 27:12.7
232 Jorge Mundo Sophomore DeSoto County HS 08:45.7 27:13.6
233 Logan Holston Freshman Mitchell HS 08:47.1 27:17.9
234 Liam Donavan Sophomore Cardinal Mooney HS 08:47.2 27:18.2 146
235 Griffin Coots Freshman Barron Collier HS 08:49.0 27:23.8
236 Omar Khan Sophomore Vero Beach HS 08:52.8 27:35.4
237 Griffin Hudson Junior Braden River HS 08:53.2 27:36.7
238 Kieran Herron Sophomore Riverview HS 08:54.3 27:40.2
239 Michael Rodriguez Junior Windermere High School 08:54.3 27:40.3
240 Noah Parris Freshman Seabreeze HS 08:55.9 27:45.2
241 Jacob Ostler Senior Barron Collier HS 09:02.1 28:04.5
242 Corey Bader Senior Berkeley Prep HS 09:02.6 28:06.0 147
243 Jonathan Hunter Sophomore Harmony HS 09:05.0 28:13.4 148
244 Jai Allen Sophomore Riverview HS 09:08.4 28:24.1
245 Brendan Whitmire Sophomore Lake Region HS 09:08.6 28:24.7
246 Eliam Ramirez Junior Windermere High School 09:09.9 28:28.8
247 Joey Infante Freshman Windermere High School 09:10.7 28:31.1
248 Matthew Reis 8 Calvary Christian Academy (Ft. L 09:12.2 28:35.8
249 Devin Inglis Sophomore Riverview HS 09:13.5 28:39.8
250 Michael Martin Sophomore West Orange HS 09:14.2 28:42.1 149
251 Mark Davis Freshman Riverview HS 09:15.1 28:45.0
252 Stephen Foshey Freshman Land O' Lakes HS 09:17.1 28:51.2
253 Gabe Loechelt Freshman Land O' Lakes HS 09:19.0 28:57.0
254 Sean Eller Senior Clearwater HS 09:20.0 29:00.2
255 Mason Brenner Sophomore Seabreeze HS 09:21.8 29:05.7
256 John Reilly Sophomore Berkeley Prep HS 09:23.5 29:10.9
257 Connor McManus Freshman Lakewood Ranch HS 09:23.5 29:10.9
258 Rafael Hernandez Junior Lakeland HS 09:24.8 29:14.9
259 Cole Fillizola Junior Vero Beach HS 09:27.0 29:22.0
260 Peter James Engle Freshman Jensen Beach HS 09:28.5 29:26.5
261 Grayson Wolfe Freshman Vero Beach HS 09:28.5 29:26.6
262 Morgan Tanner Freshman Lakeland HS 09:29.3 29:29.0
263 Rafael Vega Junior Lake Region HS 09:29.4 29:29.3
264 Colton Kulow Sophomore Niceville HS 09:30.5 29:32.7
265 Zev Huneycutt 8 Berkeley Prep HS 09:32.6 29:39.3
266 Edward Sieh Freshman Berkeley Prep HS 09:33.5 29:42.1
267 Matheus Giovannetti Junior Haines City HS 09:36.1 29:50.2 150
268 Luke Kerpsack Freshman Osceola HS (Seminole) 09:37.5 29:54.4
269 Aiden Heidt Freshman Armwood HS 09:43.9 30:14.5
270 Trey Julian Junior Windermere High School 09:44.3 30:15.6
271 Dominic Walker Freshman Osceola HS (Seminole) 09:44.8 30:17.1
272 Cole Ryll Sophomore Jensen Beach HS 09:46.0 30:20.9
273 Anthony Joseph Senior Lake Region HS 09:46.9 30:23.7
274 Leonardo De Dios Sophomore Haines City HS 09:52.3 30:40.5 151
275 Rodolfo Perez 7 Frostproof HS 09:54.8 30:48.4 152
276 Matthew Nickell Freshman Seabreeze HS 09:56.6 30:53.9
277 Sebastian Aguiar Freshman Winter Haven Christian School 09:57.0 30:55.1
278 Parker Woods Sophomore Osceola HS (Seminole) 10:03.3 31:14.6
279 James Cooke Freshman Lake Minneola HS 10:04.0 31:16.8 153
280 Farrell Dugazon 8 Winter Haven Christian School 10:04.3 31:17.7
281 Manav Patel Senior Chamberlain HS 10:14.5 31:49.6
282 Miguel Hernandez 7 Frostproof HS 10:16.3 31:55.2 154
283 Allen Trejo Freshman Frostproof HS 10:17.6 31:59.0 155
284 Carter Smith Freshman Seffner Christian Academy HS 10:21.8 32:12.1
285 Luis Aguilar Junior DeSoto County HS 10:31.6 32:42.7
286 Kenden Staten Junior Seabreeze HS 10:31.7 32:42.9
287 Trenton Valdez Freshman Land O' Lakes HS 10:37.5 33:00.9
288 Alex Spurlock Senior Braden River HS 10:39.1 33:05.8
289 Everett Snider Sophomore Harmony HS 10:39.1 33:06.0
290 Elias Fernandez Freshman Lake Minneola HS 10:44.9 33:23.9 156
291 Daniel Ramirez Sophomore Cardinal Mooney HS 10:48.0 33:33.6 157
292 Juan Sanchez   Frostproof HS 10:54.1 33:52.4 158
293 Thomas Freeman Freshman Seabreeze HS 11:07.5 34:34.3
294 Zayn Ahmad Freshman Kathleen HS 11:13.0 34:51.2
295 Logan Stewart Senior Seabreeze HS 11:13.6 34:53.1
296 Joey Cross Freshman Kathleen HS 11:27.2 35:35.3
297 Josh Markee Senior Riverview HS 11:51.2 36:49.9
298 James Ambrose 7 Calvary Christian Academy (Ft. L 12:09.6 37:47.2
299 Malik Mohamed Freshman Land O' Lakes HS 12:16.6 38:09.0
300 Joao Giovannetti Nigro Sophomore Haines City HS 14:25.9 44:50.7 159
301 Yverson St. Cyr Freshman Haines City HS 14:38.2 45:29.1 160

Boys Varsity 5K Friday Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 The King's Academy 1:28:46 17:45 54 1 4 6 13 30 36 54
2 LaBelle HS 1:30:53 18:10 79 8 14 15 16 26 34 35
3 Ida S. Baker HS 1:32:58 18:35 119 11 20 22 27 39 85 101
4 Dunbar HS 1:35:22 19:04 204 10 19 51 52 72 92 94
5 McKeel Academy 1:35:51 19:10 219 5 32 41 70 71 81 89
6 The Villages HS 1:36:07 19:13 222 3 24 40 49 106 107 132
7 FAU Henderson School 1:37:29 19:29 253 33 38 43 66 73 79 91
8 Lakeland Christian School 1:36:59 19:23 255 2 37 45 69 102 112 113
9 Lehigh HS 1:37:18 19:27 265 7 29 58 75 96 111 131
10 Lyndon Academy 1:37:56 19:35 272 12 25 42 88 105 164 173
11 The Pine School 1:39:21 19:52 318 47 56 59 76 80 87 158
12 Bell Creek Academy 1:39:24 19:52 321 9 21 77 104 110 159  
13 Hardee HS 1:40:28 20:05 346 31 57 63 97 98 126 147
14 Mariner HS 1:42:01 20:24 390 46 48 83 90 123 124 162
15 South Florida HEAT 1:41:54 20:22 394 18 61 68 119 128 135 145
16 The Master's Academy (Oviedo) 1:42:33 20:30 410 28 78 86 100 118 140 143
17 iMater Prep Academy 1:43:49 20:45 450 64 74 84 95 133    
18 Osceola HS (Kissimmee) 1:44:41 20:56 460 17 53 103 141 146 153 156
19 Mount Dora HS 1:44:54 20:58 485 55 62 116 125 127 136 170
20 Highlands Christian Academy 1:45:50 21:10 493 23 65 121 129 155 157 166
21 Shorecrest Prep 1:47:16 21:27 551 82 93 109 130 137 142 152
22 Miami Country Day School 1:47:50 21:34 563 67 99 115 138 144 150 160
23 Marathon MS/HS 1:51:09 22:13 618 44 122 134 151 167    
24 Santa Fe Catholic 1:55:47 23:09 677 60 120 154 169 174    
25 Lincoln Park Academy HS 1:53:40 22:44 697 108 117 148 161 163    
26 Seacrest Country Day School 2:01:20 24:16 714 50 149 168 172 175    
27 Lake Mary Prep 2:04:24 24:52 765 114 139 165 171 176    

Boys Varsity 5K Friday Individual Results (5k)
Top↑
START TIME: 4:15 PM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Cameron Dunn Senior The King's Academy 05:26.9 16:55.8 1
2 Seth Martinez Senior Lakeland Christian School 05:33.6 17:16.6 2
3 Conrad Prisby Senior The Villages HS 05:37.1 17:27.3 3
4 Colton Lawson Freshman The King's Academy 05:37.2 17:27.8 4
5 Isaac Morrison Freshman McKeel Academy 05:37.8 17:29.7 5
6 Christopher Hobbs Freshman The King's Academy 05:38.8 17:32.7 6
7 Evan Meyer Sophomore Lehigh HS 05:39.0 17:33.3 7
8 Tristan McWilliam Sophomore Out of Door Academy 05:41.3 17:40.5
9 Jose Salgado Junior LaBelle HS 05:43.0 17:45.7 8
10 Ty Scott Sophomore Bell Creek Academy 05:43.3 17:46.6 9
11 Ogler Bartolon Junior Dunbar HS 05:43.4 17:47.1 10
12 Brenden Faulkner Senior Ida S. Baker HS 05:44.5 17:50.5 11
13 Zachary Bobak Sophomore Lyndon Academy 05:45.7 17:54.2 12
14 Chipper Edwards 8 The King's Academy 05:47.8 18:00.5 13
15 Alexis Reyes Sophomore LaBelle HS 05:49.0 18:04.4 14
16 Jesus Silva Junior LaBelle HS 05:49.2 18:05.0 15
17 Daniel Ramos Sophomore LaBelle HS 05:51.7 18:12.7 16
18 Elijah Gotshall Senior Osceola HS (Kissimmee) 05:55.3 18:24.1 17
19 Joshua Shields Junior South Florida HEAT 05:55.7 18:25.1 18
20 Ber'Narjay Jackson Junior Dunbar HS 05:57.5 18:30.7 19
21 Jacob Fritz Sophomore Ida S. Baker HS 05:58.6 18:34.2 20
22 Luke Scott Sophomore Bell Creek Academy 05:59.1 18:35.7 21
23 Ryan Kinney Sophomore Ida S. Baker HS 05:59.1 18:35.8 22
24 Payton Caja Junior Highlands Christian Academy 05:59.9 18:38.1 23
25 Nicolas Rivera Senior The Villages HS 06:00.2 18:39.3 24
26 Evan Strakes Junior Lyndon Academy 06:01.9 18:44.5 25
27 Marco Rico Junior LaBelle HS 06:02.4 18:46.0 26
28 Matthew Speruta Sophomore Ida S. Baker HS 06:02.8 18:47.4 27
29 Josh Gillis Junior The Master's Academy (Oviedo) 06:03.2 18:48.5 28
30 Michael Avola Sophomore Lehigh HS 06:03.6 18:49.6 29
31 Zebulun Kovach Freshman The King's Academy 06:03.6 18:49.6 30
32 Christavis Wood Sophomore Hardee HS 06:04.0 18:51.1 31
33 Erickson Wills Freshman McKeel Academy 06:06.4 18:58.3 32
34 Gavin Hart Junior FAU Henderson School 06:06.5 18:58.6 33
35 Sloan Arslaner Freshman Out of Door Academy 06:07.4 19:01.6
36 Jason Branch Junior LaBelle HS 06:07.6 19:02.3 34
37 Omar Casiano Junior LaBelle HS 06:07.7 19:02.5 35
38 Justin Haine Junior The King's Academy 06:08.5 19:04.9 36
39 George Elliott Senior Lakeland Christian School 06:09.0 19:06.4 37
40 Michael DeOliveira Sophomore FAU Henderson School 06:09.9 19:09.3 38
41 Cody Brown Senior Ida S. Baker HS 06:10.4 19:10.8 39
42 Brayan Beltran-reyes Junior LaBelle HS 06:11.1 19:13.1
43 Dain Braun Sophomore The Villages HS 06:11.4 19:14.1 40
44 Sammy Galarza Junior Atlantic Christian Academy 06:11.5 19:14.3
45 Stephen Holland Junior McKeel Academy 06:11.8 19:15.1 41
46 Daniel Lamprea Sophomore Lyndon Academy 06:11.9 19:15.5 42
47 Clyve Gassant Junior FAU Henderson School 06:12.7 19:17.9 43
48 T. Owen Pitchford Junior Marathon MS/HS 06:13.5 19:20.4 44
49 Jackson Overholt Sophomore Lakeland Christian School 06:14.1 19:22.4 45
50 Kyle Thier Junior Mariner HS 06:14.2 19:22.7 46
51 Lucas Pereira Senior The Pine School 06:14.4 19:23.4 47
52 Marcello Afonso Junior Mariner HS 06:14.9 19:25.0 48
53 Seth Adams Junior The Villages HS 06:15.2 19:25.7 49
54 Justin Merrell Senior Seacrest Country Day School 06:15.5 19:26.8 50
55 Ronnie Brown Senior Dunbar HS 06:15.8 19:27.7 51
56 Tadeo Escalante Junior Dunbar HS 06:16.1 19:28.7 52
57 Rognie Ortiz Senior Osceola HS (Kissimmee) 06:16.8 19:30.7 53
58 Yilun (Allen) Chen Junior The King's Academy 06:17.1 19:31.8 54
59 Fernando Fuentes-Diaz Senior Mount Dora HS 06:17.4 19:32.7 55
60 Reyn Hyland Sophomore The Pine School 06:18.4 19:35.8 56
61 Kodie Myers Senior Hardee HS 06:18.6 19:36.3 57
62 Ashton Horne 7 The King's Academy 06:19.2 19:38.1
63 Alex Kistamma Junior Lehigh HS 06:19.7 19:39.9 58
64 Adam Forster Junior The Pine School 06:20.0 19:40.7 59
65 Oixel Romero Freshman Santa Fe Catholic 06:21.6 19:45.7 60
66 Lukas Diaz Sophomore South Florida HEAT 06:22.0 19:46.8 61
67 Dylan Rivera Junior Mount Dora HS 06:22.3 19:47.8 62
68 Christephen Wood Senior Hardee HS 06:22.9 19:49.8 63
69 Marcell Castellanos Sophomore iMater Prep Academy 06:23.7 19:52.2 64
70 Nicholas Veynovich Junior Highlands Christian Academy 06:24.4 19:54.3 65
71 Zachariah John Junior FAU Henderson School 06:24.5 19:54.6 66
72 Tyler Beck Freshman Out of Door Academy 06:25.0 19:56.2
73 Brady Lubestsky 6 Miami Country Day School 06:25.1 19:56.5 67
74 Jonathan Brankamp Freshman South Florida HEAT 06:25.4 19:57.6 68
75 James SmithIII Sophomore Lakeland Christian School 06:26.7 20:01.6 69
76 Landon Johnson Junior McKeel Academy 06:26.8 20:01.7 70
77 Stephen Fletcher Freshman The King's Academy 06:28.0 20:05.5
78 Anthony Brigandi Junior McKeel Academy 06:28.2 20:06.2 71
79 Ivan Marin-Padilla Sophomore Dunbar HS 06:28.8 20:08.1 72
80 Zack Pizzo Senior FAU Henderson School 06:29.2 20:09.3 73
81 Cesar Viton Freshman iMater Prep Academy 06:29.7 20:10.8 74
82 Daniel Rowe Sophomore Lehigh HS 06:30.2 20:12.3 75
83 Aidan Skelly Freshman The Pine School 06:30.3 20:12.8 76
84 Sebastian Correa Sophomore Bell Creek Academy 06:31.0 20:15.0 77
85 Jonah Woodbine Junior The Master's Academy (Oviedo) 06:31.3 20:15.9 78
86 Lucas Shuckerow Sophomore FAU Henderson School 06:33.5 20:22.5 79
87 Addison Textor Senior The Pine School 06:35.6 20:29.1 80
88 Rylan Tray Freshman McKeel Academy 06:35.7 20:29.6 81
89 Jaydon Hirschfield Senior Shorecrest Prep 06:36.7 20:32.5 82
90 Caden Jakacki Sophomore Mariner HS 06:36.8 20:32.9 83
91 Jose Avila Junior iMater Prep Academy 06:36.9 20:33.3 84
92 Martin Cuellar Freshman LaBelle HS 06:37.6 20:35.5
93 Daniel Mikell Senior Ida S. Baker HS 06:38.7 20:38.9 85
94 Zach Merly Sophomore The Master's Academy (Oviedo) 06:39.0 20:39.9 86
95 Christian Hyland Senior The Pine School 06:39.8 20:42.3 87
96 Thomas Starnes Junior Lyndon Academy 06:39.9 20:42.5 88
97 Walentz Exume Junior Atlantic Christian Academy 06:40.1 20:43.3
98 Jackson Jonsson 8 McKeel Academy 06:40.6 20:44.7 89
99 Aden Helm Sophomore Mariner HS 06:41.0 20:46.0 90
100 Nathan Tito Freshman FAU Henderson School 06:41.0 20:46.0 91
101 Rony Benito Junior Dunbar HS 06:41.3 20:46.9 92
102 Alex Wisotsky Freshman Shorecrest Prep 06:43.9 20:54.9 93
103 Jaden Filiaggi Junior Dunbar HS 06:45.3 20:59.3 94
104 Ignacio Cordoba Junior iMater Prep Academy 06:45.9 21:01.3 95
105 Javier Paz Sophomore Lehigh HS 06:46.5 21:02.9 96
106 Angel Aviles Sophomore Hardee HS 06:47.2 21:05.3 97
107 Christamas Wood Sophomore Hardee HS 06:47.4 21:05.8 98
108 Davis Lubetsky Sophomore Miami Country Day School 06:48.0 21:07.6 99
109 Michael Dahar Sophomore The Master's Academy (Oviedo) 06:48.9 21:10.4 100
110 Jacob Machado Junior Ida S. Baker HS 06:49.3 21:11.9 101
111 Luis Delgado-Rodriguez Junior Lakeland Christian School 06:49.4 21:12.2 102
112 Andres Soto Sophomore Osceola HS (Kissimmee) 06:50.2 21:14.6 103
113 Jack Werner Junior Bell Creek Academy 06:50.6 21:15.8 104
114 Andrzej Kostera Sophomore Ida S. Baker HS 06:50.8 21:16.5
115 Alex Snow Senior Berean Christian School 06:51.0 21:17.0
116 Steven Gunter Senior Lyndon Academy 06:51.8 21:19.5 105
117 Leobardo Rojas-Santiago Sophomore Ida S. Baker HS 06:52.1 21:20.4
118 Joshua Arroyo Junior The Villages HS 06:52.2 21:20.7 106
119 Glendy Sierra Junior The Villages HS 06:52.6 21:22.1 107
120 Gerardo Diaz Sophomore Lincoln Park Academy HS 06:52.7 21:22.3 108
121 Avelardo Esquivel Junior LaBelle HS 06:53.9 21:26.1
122 Cian McCarthy Sophomore Shorecrest Prep 06:54.0 21:26.3 109
123 Elijah Wheeler Sophomore Bell Creek Academy 06:55.5 21:30.9 110
124 Federico Reynoso Junior Lehigh HS 06:55.5 21:31.1 111
125 Jeremiah Stabler Freshman Lakeland Christian School 06:55.6 21:31.4 112
126 Michael Castillo Freshman The King's Academy 06:55.8 21:32.1
127 Paulos Kicklighter 6 Lakeland Christian School 06:56.5 21:34.1 113
128 Noah Reardon Senior Lake Mary Prep 06:56.7 21:34.7 114
129 Ryan Mendelson Junior Miami Country Day School 06:56.7 21:34.7 115
130 Nile Myers Sophomore Mount Dora HS 06:56.9 21:35.3 116
131 Layton Rivas Junior Lincoln Park Academy HS 06:57.6 21:37.5 117
132 Matthew Moorman 7 The Master's Academy (Oviedo) 06:58.1 21:39.2 118
133 Noah Debomy 8 South Florida HEAT 06:58.7 21:41.0 119
134 Jacob Wells Freshman Berean Christian School 07:00.3 21:46.0
135 Mark Motsch Senior Santa Fe Catholic 07:00.7 21:47.1 120
136 Joshua Rounds Senior Highlands Christian Academy 07:01.8 21:50.5 121
137 Evan Patterson Senior Marathon MS/HS 07:02.4 21:52.4 122
138 Cole Grinder Sophomore Mariner HS 07:03.2 21:54.8 123
139 Dominic Shannon Sophomore Mariner HS 07:04.2 21:58.2 124
140 Herntz Brutus Sophomore Mount Dora HS 07:04.3 21:58.5 125
141 Cesar Ramirez Junior Hardee HS 07:04.9 22:00.2 126
142 Ethan Santana Sophomore Mount Dora HS 07:05.0 22:00.5 127
143 Alec Voyles Freshman South Florida HEAT 07:06.0 22:03.6 128
144 Danny Do Junior Highlands Christian Academy 07:06.6 22:05.4 129
145 Alex Bean Freshman Shorecrest Prep 07:06.6 22:05.5 130
146 Kevin Rodriguez Sophomore Lehigh HS 07:08.0 22:09.9 131
147 Mitchell Bell Senior The Villages HS 07:08.1 22:10.2 132
148 Henri Manzano Junior iMater Prep Academy 07:08.8 22:12.2 133
149 Kris Bonilla Senior Marathon MS/HS 07:09.2 22:13.7 134
150 Bryce Glowacki 8 South Florida HEAT 07:09.5 22:14.4 135
151 Caleb Bell Freshman Mount Dora HS 07:09.8 22:15.5 136
152 Carlos Viera Junior Kathleen HS 07:09.9 22:15.8
153 Jake Kowalski Freshman Shorecrest Prep 07:10.4 22:17.4 137
154 Benjamin Kaplan 6 Miami Country Day School 07:11.7 22:21.5 138
155 Deven Hanstein Freshman Lake Mary Prep 07:13.1 22:25.7 139
156 Michael Fernandez 8 The Master's Academy (Oviedo) 07:14.2 22:29.1 140
157 Juan Diego Garzon Freshman Osceola HS (Kissimmee) 07:16.9 22:37.4 141
158 Ellis Hart 8 Shorecrest Prep 07:18.0 22:41.0 142
159 Michael Rowe Junior The Master's Academy (Oviedo) 07:19.4 22:45.3 143
160 David Sykes Senior The Villages HS 07:19.5 22:45.6
161 Josh Lehockey Junior Miami Country Day School 07:21.0 22:50.3 144
162 Ozzy Molina Junior South Florida HEAT 07:21.7 22:52.4 145
163 Joseph Fernandez Sophomore Osceola HS (Kissimmee) 07:22.4 22:54.7 146
164 Alex Silva 8 Berean Christian School 07:24.4 23:00.7
165 Luis Reyes Freshman Hardee HS 07:25.1 23:03.0 147
166 Robert Baumgarten Sophomore Lincoln Park Academy HS 07:25.6 23:04.5 148
167 Austin Collar Junior Seacrest Country Day School 07:26.3 23:06.7 149
168 Tristan Palmer Junior Ida S. Baker HS 07:26.4 23:07.1
169 Carter McGaffic 7 Miami Country Day School 07:26.5 23:07.4 150
170 Jordan Haven-Gault Senior Marathon MS/HS 07:29.0 23:15.0 151
171 Trey Fudge Freshman Shorecrest Prep 07:30.0 23:18.1 152
172 Juan Soto Senior Osceola HS (Kissimmee) 07:30.3 23:19.1 153
173 Christian Ellis Senior Santa Fe Catholic 07:30.7 23:20.5 154
174 Gabriel Rounds Senior Highlands Christian Academy 07:31.1 23:21.8 155
175 Cooper Haase Freshman Osceola HS (Kissimmee) 07:31.5 23:22.9 156
176 Joshua Bayer Sophomore Highlands Christian Academy 07:31.6 23:23.3 157
177 H Beadles 7 The Pine School 07:31.9 23:24.1 158
178 Ryan Leung Freshman Bell Creek Academy 07:33.5 23:29.2 159
179 Jaxson Cooper 6 Miami Country Day School 07:35.9 23:36.6 160
180 Matthew Avola Junior Lehigh HS 07:37.8 23:42.4
181 Dylan Rocky Freshman Lincoln Park Academy HS 07:38.2 23:43.6 161
182 Bradley Butzberger Sophomore Berean Christian School 07:39.8 23:48.6
183 Johnathan Foy Junior Mariner HS 07:40.4 23:50.5 162
184 Landon Maxwell Freshman Lincoln Park Academy HS 07:41.2 23:52.9 163
185 Connor Findlay 8 South Florida HEAT 07:41.6 23:54.4
186 Ryan Mays Sophomore FAU Henderson School 07:42.3 23:56.5
187 Cameron Tuchon 8 The Pine School 07:42.6 23:57.5
188 Jake Taylor 6 South Florida HEAT 07:43.9 24:01.3
189 Brandon Anastos Freshman Lyndon Academy 07:45.6 24:06.6 164
190 Ethan Urichko Sophomore The Master's Academy (Oviedo) 07:45.9 24:07.5
191 Ben Barth Freshman Lake Mary Prep 07:48.9 24:17.1 165
192 Pasha Szklany Junior Highlands Christian Academy 07:50.6 24:22.2 166
193 Mason Buxton 8 Marathon MS/HS 07:52.4 24:27.9 167
194 Isaiah Castro Sophomore Mariner HS 07:57.1 24:42.4
195 Hector Urena-Cruz Freshman Lehigh HS 08:01.0 24:54.7
196 Daniel Nassif Senior Seacrest Country Day School 08:02.6 24:59.5 168
197 Matthew Echenique Junior Santa Fe Catholic 08:03.0 25:00.8 169
198 Ronald Fuller Junior Mount Dora HS 08:03.6 25:02.7 170
199 Zachary Caja 8 Highlands Christian Academy 08:03.9 25:03.7
200 Joshua Eppstein Freshman Lake Mary Prep 08:04.7 25:06.2 171
201 Kyle Dixon 7 The Pine School 08:06.1 25:10.5
202 Jeremy Myers Junior Hardee HS 08:09.0 25:19.4
203 Jacob Wiggins Junior Kathleen HS 08:10.8 25:24.9
204 Domenico Little Junior Seacrest Country Day School 08:11.2 25:26.2 172
205 Cameron Hobbs Freshman Lyndon Academy 08:18.0 25:47.3 173
206 Ben Schiller Freshman Santa Fe Catholic 08:20.0 25:53.5 174
207 Ceon Jolly Senior Kathleen HS 08:37.7 26:48.6
208 Hayden Trueblood Freshman Lehigh HS 08:38.2 26:50.3
209 Kyle Kiefer 8 Atlantic Christian Academy 08:49.8 27:26.1
210 Roderick Casteel Junior Shorecrest Prep 08:53.1 27:36.6
211 David Turner Senior Mariner HS 08:54.9 27:42.0
212 John Murphy Junior Seacrest Country Day School 09:07.4 28:21.0 175
213 Tarun Nemani Freshman Lake Mary Prep 09:58.8 31:00.6 176

College Women 5K Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Southeastern U. 1:39:59 19:59 28 1 2 4 10 11 19 25
2 Nova Southeastern 1:45:07 21:01 68 6 9 12 18 23 27 31
3 Saint Leo 1:46:19 21:15 75 13 14 15 16 17 22 26
4 St. Thomas (Fla.) 1:48:25 21:41 104 5 7 21 30 41 44 46
5 Ave Maria 1:50:58 22:11 126 3 24 29 34 36 38 43
6 Florida Running Club 1:52:06 22:25 143 8 20 28 42 45 47 48
7 Lynn 1:55:32 23:06 176 32 33 35 37 39 49 50
8 Warner University 2:30:22 30:04 250 40 51 52 53 54 55  

College Women 5K Individual Results (5k)
Top↑
START TIME: 5:50 PM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Margaret Glenn Senior Lyons Endurance Training 06:01.8 18:44.0
2 Julia Rohm SO-2 Southeastern U. 06:04.3 18:51.9 1
3 Madison Hiatt Senior Unattached 06:19.8 19:40.1
4 Liliana Baker FR-1 Southeastern U. 06:23.5 19:51.6 2
5 Mary Goetz SO-2 Ave Maria 06:26.0 19:59.3 3
6 Kelsi Ogilvie JR-3 Southeastern U. 06:27.6 20:04.3 4
7 Susana Gutierrez Senior St. Thomas University 06:28.3 20:06.5 5
8 Michelle Bauer JR-3 Nova Southeastern 06:28.9 20:08.5 6
9 Christa Stephens Senior Unattached 06:32.9 20:20.8
10 Andrea Peterson SR-4 St. Thomas (Fla.) 06:33.3 20:21.9 7
11 Sara Aube Freshman Florida Running Club 06:35.0 20:27.2 8
12 Carli Etrick SO-2 Nova Southeastern 06:36.1 20:30.8 9
13 Emma McLaughlin FR-1 Southeastern U. 06:37.0 20:33.4 10
14 Raeanna Pabon JR-3 Southeastern U. 06:38.5 20:38.3 11
15 Isabella Aristizabal FR-1 Nova Southeastern 06:44.5 20:56.7 12
16 Kathrin Halter JR-3 Saint Leo 06:50.6 21:15.7 13
17 Paige Patterson SO-2 Saint Leo 06:50.6 21:15.9 14
18 Ashley Lindeman SR-4 Saint Leo 06:50.7 21:16.0 15
19 Tania Jarreau JR-3 Saint Leo 06:50.7 21:16.0 16
20 Sintayehu Vissa FR-1 Saint Leo 06:50.8 21:16.3 17
21 Leah Marville FR-1 Nova Southeastern 06:51.7 21:19.3 18
22 Jenycha Rivera SR-4 Southeastern U. 06:55.4 21:30.6 19
23 Sophie Valenti Freshman Florida Running Club 06:55.7 21:31.7 20
24 Calyope Ortega Senior St. Thomas University 07:01.2 21:48.6 21
25 Amanda Bohm FR-1 Saint Leo 07:07.1 22:07.1 22
26 Lauren Breski FR-1 Nova Southeastern 07:08.9 22:12.6 23
27 Grace McKillip FR-1 Ave Maria 07:09.5 22:14.4 24
28 Kristen Robinson JR-3 Southeastern U. 07:10.0 22:16.1 25
29 Aoife Mahony SO-2 Saint Leo 07:10.5 22:17.5 26
30 Kerry Reilly FR-1 Saint Leo 07:10.5 22:17.5
31 Abigail Kohlmeier JR-3 Nova Southeastern 07:11.7 22:21.3 27
32 Sarah Cordier Senior Florida Running Club 07:14.1 22:28.7 28
33 Madeline Rublee SR-4 Ave Maria 07:14.5 22:30.0 29
34 Mariana Morante Senior St. Thomas University 07:15.1 22:31.8 30
35 Kathy Macedo FR-1 Southeastern U. 07:16.1 22:35.1
36 Abigail Kohlmeier JR-3 Nova Southeastern 07:19.0 22:43.9 31
37 Jayden Reece SO-2 Lynn 07:22.3 22:54.4 32
38 Mikayla Kalapuch Senior Southeastern University 07:23.1 22:56.9
39 Emily Glass JR-3 Lynn 07:24.7 23:01.8 33
40 Isabella Schlitz SR-4 Ave Maria 07:25.2 23:03.4 34
41 Lauren Leckenby JR-3 Lynn 07:26.1 23:06.0 35
42 Heather Castro FR-1 Florida National 07:26.4 23:07.1
43 Hannah Francis SO-2 Ave Maria 07:27.6 23:10.9 36
44 Emily Christensen JR-3 Lynn 07:28.2 23:12.6 37
45 Jacinta King SR-4 Ave Maria 07:29.4 23:16.5 38
46 Rory Young FR-1 Lynn 07:29.8 23:17.7 39
47 Kalyn Buteyn Senior Warner University 07:32.4 23:25.6 40
48 Skyla Seaman JR-3 Southeastern U. 07:35.1 23:34.2
49 Carolyn Galan Senior St. Thomas University 07:36.1 23:37.1 41
50 Laura Gonsoulin Junior Florida Running Club 07:36.6 23:38.7 42
51 Clare Pivarunas JR-3 Ave Maria 07:40.3 23:50.3 43
52 naomi marcin SO-2 St. Thomas (Fla.) 07:41.2 23:52.9 44
53 Holly Rager Junior Florida Running Club 07:43.4 24:00.0 45
54 Sofia Naya JR-3 St. Thomas (Fla.) 07:49.7 24:19.4 46
55 Peyton Brugger SO-2 Ave Maria 07:55.7 24:38.0
56 Alexandra Quintana Freshman Florida Running Club 07:59.5 24:49.9 47
57 Joy Spears FR-1 Southeastern U. 08:00.5 24:53.1
58 Lauren Potesta Sophomore Florida Running Club 08:02.2 24:58.3 48
59 Isabella Pinsonault JR-3 Ave Maria 08:03.8 25:03.2
60 Darielle Costa Junior Florida Running Club 08:04.0 25:04.0
61 Alessandra Barquin FR-1 St. Thomas (Fla.) 08:07.2 25:13.8
62 Mandi Cohen SR-4 Lynn 08:07.4 25:14.5 49
63 Julia Holston Freshman Florida Running Club 08:13.8 25:34.2
64 Hassell Zeledon   Florida National 08:16.2 25:41.9
65 Elizabeth Gardner SO-2 Ave Maria 08:27.3 26:16.3
66 Angela Lumia   Unattached 08:28.8 26:21.0
67 Madyson Pena -- St. Thomas University 08:33.5 26:35.6
68 Xinyi Ge Sophomore Florida Running Club 08:36.7 26:45.6
69 Angela Kashkimbayeva SO-2 Lynn 08:46.2 27:15.1 50
70 Sara Galindo FR-1 Florida National 08:50.2 27:27.5
71 Shelbie Burchfield Senior Unattached 08:52.3 27:34.1
72 Juliette Bean SO-2 Ave Maria 08:53.0 27:36.2
73 Violet Comber-Wilen Sophomore Florida Running Club 09:05.7 28:15.5
74 Caitlin Lewandowski FR-1 Saint Leo 09:08.1 28:23.0
75 Khadayjha Smith -- Warner University 09:24.2 29:13.2 51
76 Mery Yanez Mendieta FR-1 Florida National 09:27.1 29:22.0
77 Lynn Whalen SO-2 Lynn 09:28.3 29:25.9
78 Chelsey Ernest Senior Warner University 09:49.3 30:31.1 52
79 Tatyana Dennis -- Warner University 10:10.2 31:36.2 53
80 Aleaha Richardson -- Warner University 11:27.5 35:36.2 54
81 Azaline Thompson Senior Warner University 13:17.5 41:18.2 55

Boys ROC 5K Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Belen Jesuit Preparatory School 1:21:32 16:18 48 3 4 11 12 18 19 20
2 Robinson HS 1:22:59 16:35 124 1 24 30 31 38 85 130
3 Brookwood 1:24:21 16:52 183 13 21 32 56 61 69 82
4 Windermere High School 1:24:44 16:56 207 6 15 39 63 84 101 106
4 Sunlake HS 1:24:58 16:59 207 25 37 42 49 54 67 88
6 Christopher Columbus HS 1:25:20 17:04 230 27 34 44 50 75 92 102
7 Seffner Christian Academy HS 1:25:24 17:04 244 7 28 41 81 87 132 136
8 Mill Creek High School 1:25:31 17:06 248 10 46 47 66 79 83 90
9 Niceville HS 1:25:54 17:10 272 22 55 62 65 68 71 94
10 Berkeley Prep HS 1:25:52 17:10 273 14 29 58 72 100 117 126
11 Spanish River HS 1:26:19 17:15 293 48 52 57 60 76 80 99
12 St. Cloud HS 1:25:48 17:09 295 2 9 86 95 103 140 142
13 Dwyer HS 1:27:09 17:25 323 8 17 59 114 125 137 143
14 Estero HS 1:27:08 17:25 341 33 45 77 78 108 112 119
15 Naples HS 1:27:11 17:26 346 23 51 70 97 105 115 121
16 St. Thomas Aquinas HS 1:28:02 17:36 377 35 36 73 113 120 122 129
17 Astronaut HS 1:29:00 17:48 395 5 53 89 104 144 145  
18 Fort Myers HS 1:27:59 17:35 399 26 64 91 107 111 118 124
19 Palmetto Ridge HS 1:29:21 17:52 430 16 43 110 128 133 141 146
20 Mitchell HS 1:28:59 17:47 436 40 74 93 98 131 135 139
21 Osceola HS (Seminole) 1:31:36 18:19 571 96 109 116 123 127 134 138

Boys ROC 5K Individual Results (5k)
Top↑
START TIME: 7:20 AM

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Ethan Geiger Senior Robinson HS 05:02.5 15:39.8 1
2 Jake Turner Senior Armwood HS 05:04.8 15:47.1
3 Zachary Cloud Senior St. Cloud HS 05:07.8 15:56.4 2
4 Diego Gomez Junior Belen Jesuit Preparatory School 05:10.4 16:04.5 3
5 Adam Magoulas Sophomore Belen Jesuit Preparatory School 05:10.9 16:05.9 4
6 Gavin O'Brien Senior Astronaut HS 05:13.3 16:13.4 5
7 Onix Ortiz Senior Windermere High School 05:13.7 16:14.9 6
8 Thomas Weiler Senior South Fork HS 05:15.1 16:19.0
9 John McKenzie Senior Seffner Christian Academy HS 05:15.2 16:19.3 7
10 John Lesh Senior Dwyer HS 05:15.8 16:21.1 8
11 John-Anthony Hernandez Senior St. Cloud HS 05:16.3 16:22.9 9
12 Jonathan Pitchford Junior Marathon MS/HS 05:16.6 16:23.8
13 Brian Pelland Senior Mill Creek High School 05:16.7 16:23.9 10
14 Sebastian Castillo Junior Belen Jesuit Preparatory School 05:16.8 16:24.3 11
15 Javier Vento Junior Belen Jesuit Preparatory School 05:17.0 16:25.0 12
16 Will Bray Junior Brookwood 05:17.2 16:25.7 13
17 Ethan Lipham Sophomore Berkeley Prep HS 05:17.5 16:26.6 14
18 Dieumerci Ufitimana Senior St. Petersburg HS 05:17.6 16:26.8
19 Joe Wester Junior Jupiter HS 05:18.4 16:29.3
20 Liam Pirie Senior Windermere High School 05:18.6 16:29.9 15
21 Saindeley Dorsainvil Junior Palmetto Ridge HS 05:19.1 16:31.6 16
22 Giuliano Gencarelli Senior Dwyer HS 05:19.4 16:32.5 17
23 Aiden Villasuso Junior Belen Jesuit Preparatory School 05:19.5 16:32.7 18
24 Nicolas Hidalgo Junior Belen Jesuit Preparatory School 05:20.1 16:34.6 19
25 Christian Fernandez Junior Belen Jesuit Preparatory School 05:20.3 16:35.2 20
26 Luke McNeil Senior Brookwood 05:20.4 16:35.6 21
27 Kaden Levings Freshman Niceville HS 05:20.8 16:36.9 22
28 Colton Berquist Junior West Orange HS 05:21.2 16:38.2
29 Alexander Rodriguez Junior Naples HS 05:22.2 16:41.1 23
30 Richard Bennett Senior Robinson HS 05:22.3 16:41.3 24
31 Colby Robbins Sophomore Sunlake HS 05:22.4 16:41.7 25
32 Gabriel Nunes Senior Belen Jesuit Preparatory School 05:22.6 16:42.2
33 Colsen Palmer Sophomore Fort Myers HS 05:22.7 16:42.8 26
34 Adrian Bichara Junior Christopher Columbus HS 05:23.0 16:43.8 27
35 Adam Nipper Junior Seffner Christian Academy HS 05:23.1 16:43.8 28
36 Hudson Rowan Senior Berkeley Prep HS 05:23.6 16:45.5 29
37 Ethan Hunter Senior Robinson HS 05:25.3 16:50.9 30
38 Neal Anderson Senior Robinson HS 05:25.4 16:51.1 31
39 Seth Wheeler Junior Brookwood 05:25.5 16:51.3 32
40 Kolton Pickard Sophomore Estero HS 05:25.6 16:51.8 33
41 Christian Ivonnet Junior Christopher Columbus HS 05:25.9 16:52.5 34
42 Sage Brands Senior St. Thomas Aquinas HS 05:25.9 16:52.6 35
43 Brian Washburn Junior St. Thomas Aquinas HS 05:26.3 16:53.7 36
44 Michael Collins Junior Lake Region HS 05:26.5 16:54.4
45 Matthew Bryan Senior Belen Jesuit Preparatory School 05:26.5 16:54.4
46 Kaden Knopp Senior Sunlake HS 05:27.0 16:56.2 37
47 Matthew Hunter Senior Robinson HS 05:27.1 16:56.3 38
48 Noah Ellenback Senior Windermere High School 05:27.5 16:57.5 39
49 Jarod Poe Senior Mitchell HS 05:28.2 16:59.8 40
50 Paul McKenzie Senior Seffner Christian Academy HS 05:28.3 17:00.2 41
51 Edward Scheid Senior Sunlake HS 05:28.5 17:00.7 42
52 Christian Garcia Senior Palmetto Ridge HS 05:29.2 17:03.0 43
53 Alvaro Canarte Junior Christopher Columbus HS 05:29.5 17:03.8 44
54 Colton Tucker Senior Estero HS 05:29.7 17:04.3 45
55 Paul Pollock Senior Mill Creek High School 05:29.7 17:04.5 46
56 Ethan Nordman Sophomore Mill Creek High School 05:30.2 17:06.0 47
57 Alec Kwon Senior Spanish River HS 05:30.7 17:07.5 48
58 Drew Knobl Senior Sunlake HS 05:30.9 17:08.1 49
59 Malcolm Brown Junior Christopher Columbus HS 05:30.9 17:08.2 50
60 Michael Poole Senior Naples HS 05:31.3 17:09.4 51
61 Justin Spleha Sophomore Spanish River HS 05:31.8 17:11.0 52
62 Simon DeVoss Junior Astronaut HS 05:31.9 17:11.2 53
63 Gavin Kennedy Senior Sunlake HS 05:32.1 17:12.0 54
64 Finn Hodge Senior Niceville HS 05:32.1 17:12.0 55
65 Jackson Harper Junior Brookwood 05:32.3 17:12.6 56
66 Moises Medina Junior Spanish River HS 05:32.4 17:12.7 57
67 Trey Morris Senior Berkeley Prep HS 05:33.1 17:15.1 58
68 Christian Ruocco Junior Dwyer HS 05:33.1 17:15.1 59
69 Zac Vincennie Senior Spanish River HS 05:33.2 17:15.2 60
70 Kai Vigardt Senior Brookwood 05:33.6 17:16.4 61
71 Michael Sanchez Junior Belen Jesuit Preparatory School 05:33.9 17:17.4
72 Thomas Eggers Senior Niceville HS 05:33.9 17:17.6 62
73 Ian Noble Junior Saint Andrew's HS 05:34.1 17:18.1
74 Hailemariem Buck Junior Windermere High School 05:34.6 17:19.6 63
75 Liam Holston Junior Fort Myers HS 05:34.7 17:19.9 64
76 Todd Wendel Junior Niceville HS 05:34.8 17:20.3 65
77 Gage McKay Senior Mill Creek High School 05:35.0 17:21.0 66
78 Albert La Red Senior Sunlake HS 05:35.7 17:23.2 67
79 Jake Dever Senior Niceville HS 05:37.2 17:27.7 68
80 Cade McElhanon Junior Brookwood 05:37.7 17:29.4 69
81 Isaiah Barajas Sophomore Naples HS 05:37.9 17:30.1 70
82 Dane Dickerson Senior Niceville HS 05:38.0 17:30.3 71
83 Kirin Karver Freshman Berkeley Prep HS 05:38.3 17:31.0 72
84 Sebastian Sanchez Junior St. Thomas Aquinas HS 05:38.7 17:32.5 73
85 Noah Palamar Senior Mitchell HS 05:38.8 17:32.8 74
86 Nicholas Ivonnet Sophomore Christopher Columbus HS 05:38.9 17:32.9 75
87 Isaac Leb Senior Spanish River HS 05:39.0 17:33.3 76
88 Brian Robinson Junior Estero HS 05:39.5 17:35.0 77
89 Brandon Palomino Senior Estero HS 05:39.7 17:35.6 78
90 Caleb Carrillo de Albornoz Junior Mill Creek High School 05:39.8 17:35.9 79
91 Greg Kovacs Junior Spanish River HS 05:39.9 17:36.3 80
92 Beau Frazier Junior Seffner Christian Academy HS 05:40.2 17:37.1 81
93 Benjamin Roberts Sophomore Brookwood 05:40.6 17:38.3 82
94 Matthew Munoz Senior Mill Creek High School 05:41.7 17:41.7 83
95 Mason Taylor Junior Windermere High School 05:42.0 17:42.6 84
96 Wesley Anderson Senior Robinson HS 05:42.1 17:43.0 85
97 Collin Nebiker Senior Brookwood 05:42.2 17:43.4
98 Ferdinand Gutierrez Sophomore St. Cloud HS 05:42.3 17:43.5 86
99 Dalin Mitchell Junior Seffner Christian Academy HS 05:42.4 17:44.0 87
100 Alex Pena Freshman Sunlake HS 05:42.4 17:44.0 88
101 Brandon McHugh Senior Astronaut HS 05:43.0 17:45.8 89
102 Jacob Peters Sophomore Mill Creek High School 05:43.1 17:45.9 90
103 Matthew Weiler Sophomore Fort Myers HS 05:43.1 17:46.0 91
104 Kevin Kerjean Senior Christopher Columbus HS 05:43.1 17:46.1 92
105 Jacob Unger Senior Mitchell HS 05:43.3 17:46.8 93
106 Parker Nunley Sophomore Niceville HS 05:43.6 17:47.8 94
107 Jonathan Macnab Sophomore St. Cloud HS 05:44.0 17:48.8 95
108 Owen LaGrande Senior Osceola HS (Seminole) 05:44.9 17:51.6 96
109 Zack Bonyman Senior Naples HS 05:44.9 17:51.8 97
110 Johannes Van Ooyen Senior Mitchell HS 05:45.0 17:52.0 98
111 Elan Bar-Nur Junior Spanish River HS 05:45.7 17:54.0 99
112 Luke Doyle Junior Berkeley Prep HS 05:45.7 17:54.1 100
113 Jacob Rison Senior Windermere High School 05:45.7 17:54.2 101
114 Marc Dabby Freshman Christopher Columbus HS 05:45.8 17:54.5 102
115 Frank Cordovez Junior St. Cloud HS 05:46.6 17:57.0 103
116 Daniel Kryc Junior Astronaut HS 05:46.8 17:57.6 104
117 Anthony Wirsing Sophomore Niceville HS 05:46.9 17:58.0
118 Andrew McLendon Sophomore Naples HS 05:47.3 17:59.2 105
119 Nick Gatto Freshman Windermere High School 05:47.9 18:01.0 106
120 Timmy Schultz Freshman Fort Myers HS 05:48.2 18:01.8 107
121 Edgar Laureano Senior Estero HS 05:48.2 18:01.8 108
122 Jacob Mong Senior Sunlake HS 05:48.5 18:02.7
123 Marcus Mata Sophomore Christopher Columbus HS 05:48.5 18:03.0
124 Wesley Jarnagin Senior Brookwood 05:48.6 18:03.2
125 Nicolas Ochoa Senior Christopher Columbus HS 05:48.6 18:03.2
126 Aidan Van Derhei Junior Mill Creek High School 05:48.9 18:04.1
127 William Stone Sophomore Osceola HS (Seminole) 05:49.2 18:05.1 109
128 Shai Deichman Sophomore Spanish River HS 05:49.3 18:05.3
129 Sam Jaramillo Sophomore Spanish River HS 05:49.7 18:06.7
130 Javier Sosa Senior Palmetto Ridge HS 05:50.2 18:08.0 110
131 Josh Robrahn Senior Fort Myers HS 05:50.5 18:09.2 111
132 Alex Bagby Junior Estero HS 05:51.8 18:13.2 112
133 Stephen Strong Junior St. Thomas Aquinas HS 05:52.1 18:14.1 113
134 Matthew Ramos Junior Dwyer HS 05:53.7 18:18.9 114
135 Ben Terkiel Senior Spanish River HS 05:53.7 18:19.0
136 Benjamin Axline Junior Naples HS 05:54.1 18:20.3 115
137 Chris Cottrell Senior Osceola HS (Seminole) 05:54.1 18:20.4 116
138 Donato Scarcello Junior Christopher Columbus HS 05:54.7 18:22.0
139 Wolfgang Weber Sophomore Berkeley Prep HS 05:55.4 18:24.2 117
140 Ryan Murphy Senior Fort Myers HS 05:56.4 18:27.4 118
141 Zach Dale Senior Estero HS 05:56.7 18:28.4 119
142 Skylar Hall Junior St. Thomas Aquinas HS 05:57.0 18:29.3 120
143 Brady Gibson Senior Naples HS 05:57.5 18:30.9 121
144 Lucas Mardis Junior St. Thomas Aquinas HS 05:58.1 18:32.7 122
145 Jared Olitsky Junior Estero HS 05:58.8 18:34.8
146 Avery Geerlings Sophomore Estero HS 05:58.8 18:35.0
147 David Jensen Sophomore Osceola HS (Seminole) 05:58.9 18:35.0 123
148 Owen Marshall Sophomore Naples HS 05:59.4 18:36.8
149 Michael Adkins Senior Fort Myers HS 06:00.5 18:40.2 124
150 Riley Reiter Junior Estero HS 06:00.6 18:40.3
151 Cooper Breeze Freshman Niceville HS 06:00.9 18:41.3
152 Carter Goguts Sophomore Dwyer HS 06:01.0 18:41.8 125
153 Austin Fernandez Senior Naples HS 06:01.1 18:42.0
154 Colby Kudla Senior Berkeley Prep HS 06:01.4 18:43.0 126
155 Sahil Shah Senior Mill Creek High School 06:01.5 18:43.1
156 Joey Moore Senior Niceville HS 06:01.6 18:43.6
157 Timothy Leung Senior Fort Myers HS 06:01.7 18:43.9
158 Aaron Rubaii Sophomore Osceola HS (Seminole) 06:01.9 18:44.6 127
159 Connor Hill Senior Fort Myers HS 06:02.1 18:45.3
160 Adrian Ayala Senior Palmetto Ridge HS 06:02.3 18:45.9 128
161 Kai Cooper Sophomore St. Thomas Aquinas HS 06:02.4 18:46.0 129
162 Mike Teravolas Senior Sunlake HS 06:03.0 18:47.8
163 Michael Himes Sophomore Robinson HS 06:03.2 18:48.5 130
164 Chase Grant Senior Mitchell HS 06:03.2 18:48.5 131
165 Blake Devisfruto Junior Seffner Christian Academy HS 06:03.9 18:50.7 132
166 Dennis Hall Jr. Sophomore St. Thomas Aquinas HS 06:03.9 18:50.7
167 Yohn Villalta Junior Palmetto Ridge HS 06:04.8 18:53.5 133
168 Thomas Wynne Junior Osceola HS (Seminole) 06:05.2 18:54.7 134
169 Jacob Hindman Senior Mitchell HS 06:05.7 18:56.2 135
170 Andrew Stowe Sophomore Seffner Christian Academy HS 06:07.1 19:00.6 136
171 Evan Culbertson Senior Brookwood 06:07.5 19:02.0
172 Liam Jordan 7 Berkeley Prep HS 06:08.0 19:03.4
173 Clint Ross Junior Mill Creek High School 06:08.3 19:04.4
174 Troy Ferguson Senior Dwyer HS 06:08.4 19:04.6 137
175 Ian McManus Sophomore Osceola HS (Seminole) 06:08.9 19:06.2 138
176 Kamryn Duquesnay Sophomore St. Thomas Aquinas HS 06:09.7 19:08.6
177 Addison Cooper Sophomore Mitchell HS 06:10.3 19:10.5 139
178 Alex Shear Senior Berkeley Prep HS 06:13.0 19:19.1
179 Aidan Cuddy Junior St. Cloud HS 06:13.2 19:19.7 140
180 Nestor Hernandez Sophomore Palmetto Ridge HS 06:15.6 19:27.2 141
181 Ryan Cole Senior Osceola HS (Seminole) 06:17.5 19:33.1
182 Andrew Villicana Senior Mitchell HS 06:18.4 19:35.8
183 Caleb Swanhart Senior Mitchell HS 06:18.6 19:36.4
184 Jacob Barnes Senior Sunlake HS 06:20.0 19:40.6
185 Braxton Ansbaugh Sophomore St. Cloud HS 06:20.9 19:43.4 142
186 Carson Caplinger Freshman Seffner Christian Academy HS 06:21.9 19:46.6
187 Jacob Pare Sophomore St. Cloud HS 06:22.7 19:49.1
188 Storm Weber 7 Berkeley Prep HS 06:23.1 19:50.3
189 Armando Perez Junior Dwyer HS 06:23.2 19:50.7 143
190 Ethan Lyons Sophomore Robinson HS 06:23.7 19:52.4
191 Cody Garcia Junior Astronaut HS 06:23.8 19:52.6 144
192 Danari Adriano Freshman St. Thomas Aquinas HS 06:23.9 19:52.7
193 Jackson Bailey Sophomore Astronaut HS 06:23.9 19:52.9 145
194 Wes D'Angio Freshman Osceola HS (Seminole) 06:24.2 19:53.8
195 Jason Richardson Sophomore Mitchell HS 06:26.5 20:00.9
196 Coleman Inglima Senior Osceola HS (Seminole) 06:26.9 20:02.0
197 Jesual Caraballo Senior St. Cloud HS 06:27.1 20:02.7
198 Liam Perkins Freshman Seffner Christian Academy HS 06:30.0 20:11.8
199 Henry Green Sophomore Robinson HS 06:30.4 20:13.2
200 Eddie Moore Senior Naples HS 06:30.5 20:13.5
201 Damien Dascoulias Junior Palmetto Ridge HS 06:32.1 20:18.4 146
202 Kane Brantley Sophomore St. Cloud HS 06:32.6 20:19.9
203 Nicholas Pamphile Junior Dwyer HS 06:46.6 21:03.3
204 Ethan Birks Sophomore Seffner Christian Academy HS 06:49.1 21:11.1