All-Ohio DIII Indoor Performance List

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

60 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Ward, Deven JR-3 John Carroll 6.92 YSU Mid-Major Invite Jan 31, 2020
2 Sena, Marquis JR-3 Ohio Wesleyan 6.97 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
3 Dean, Nate SO-2 Ohio Northern 6.99 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
4 Storm, Jared FR-1 Mount Union 7.03 Mount Union Wuske Invitational Feb 8, 2020
4 Stoll, Dan SR-4 Heidelberg 7.03(55) Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
6 Perez, Juan SO-2 Case Western 7.05 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
6 Sherman, Eddy FR-1 Ohio Wesleyan 7.05 Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
8 Febus, Cwinn SR-4 Otterbein 7.07(55) Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
9 Friday, Justin SR-4 Ohio Wesleyan 7.08 Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
9 Shadie, Kendall JR-3 Mount Union 7.08(55) Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
9 Boales, Tyler SO-2 Otterbein 7.08 Steemer Showcase Feb 22, 2020
12 Munchick, Zack SO-2 Mount Union 7.09 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
12 Atallah, Adriano JR-3 Oberlin 7.09(55) Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
14 Phillips, Ladedrick SO-2 Mount Union 7.11 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
14 Herron, Mark JR-3 Wooster 7.11 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
14 Johnson, Michael JR-3 John Carroll 7.11 YSU College Icebreaker Dec 6, 2019
17 Janvier, Ja' Qway FR-1 Defiance 7.12 HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 22, 2020
17 Berry, Brandon FR-1 Ohio Northern 7.12(55) Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
17 Gleason, Trevor FR-1 Kenyon 7.12 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
20 Leeper, Alex JR-3 Mount Union 7.14 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
21 Bennett, Lee FR-1 Mount St. Joseph 7.15 DePauw Indoor Invitational Feb 15, 2020
22 Doyle, Mick FR-1 John Carroll 7.16(55) Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
23 Iwasaki, Kaito FR-1 Ohio Wesleyan 7.18 Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
23 Haling, Jonathan SR-4 Case Western 7.18 12th Annual Battle for the Obelisk Jan 25, 2020
23 Klauke, Cameron FR-1 John Carroll 7.18(55) Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
23 Snow, Hayden SR-4 John Carroll 7.18 YSU College Icebreaker Dec 6, 2019
27 Warlick, Omar JR-3 Bluffton 7.19 HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 22, 2020
28 Hakim Jr., Musa JR-3 Case Western 7.21 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
28 Melvin, Gabriel FR-1 Defiance 7.21 HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 22, 2020
28 Hou, Kyle FR-1 Denison 7.21 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
31 Pence, Drake JR-3 Wooster 7.22 Kenyon Tri Meet Feb 21, 2020
32 Baierl, Ben FR-1 Case Western 7.23 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
33 Williamson, Robbie SO-2 Mount Union 7.24 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
34 Boley, MJ FR-1 Wooster 7.25 Kenyon Tri Meet Feb 21, 2020
35 Cartwright, Keith FR-1 Case Western 7.26 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
35 Tilford, Lucas FR-1 Case Western 7.26 Spartan Holiday Classic Dec 7, 2019
37 Branton, Tyler SR-4 Wittenberg 7.27 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
37 Sallee, A.J. SO-2 Marietta 7.27(55) Marietta Open Jan 11, 2020
37 Goodman, Ja'Lin FR-1 Muskingum 7.27 OWU Valentine's Open Feb 14, 2020
37 Taylor, Tre'on SR-4 Mount St. Joseph 7.27 HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 22, 2020
41 McVicker, Andrew FR-1 Mount Union 7.28 Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
41 Weiner, Benjamin FR-1 Kenyon 7.28 Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
41 Tijerina, Larryjose FR-1 Baldwin Wallace 7.28 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
41 Walker, Jordan FR-1 John Carroll 7.28 Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
41 Ransom, Brandon SO-2 Mount Union 7.28 Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
46 Turner, Cody SO-2 Defiance 7.29 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
46 Graham, Maurice JR-3 Wittenberg 7.29 Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
46 Johnson, Brandon SR-4 Wittenberg 7.29 Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
46 Fletcher, Cecil SO-2 Ohio Wesleyan 7.29 Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
50 Paris, Noah SO-2 Heidelberg 7.30(55) Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
50 Perry, Josh SR-4 Mount Union 7.30 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
52 Ervin II, James SO-2 Heidelberg 7.32 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
53 Coplin, Jacob SR-4 Denison 7.33 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
54 Hilton, Jermaine FR-1 Ohio Wesleyan 7.34 OWU Valentine's Open Feb 14, 2020
54 Sousa, Vini FR-1 Ohio Northern 7.34 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
54 Butler, Jordan JR-3 Case Western 7.34 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
57 Shepardson, Grant SO-2 Wittenberg 7.35 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
57 Inzar, Darius JR-3 Case Western 7.35 Spartan Holiday Classic Dec 7, 2019
57 Koch, Aaron SR-4 Wilmington (Ohio) 7.35 Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
57 Britt, Malik JR-3 Mount Union 7.35(55) Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
61 Cornett, Gibson FR-1 Mount Union 7.37 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
61 Kopchak, Drew SO-2 Baldwin Wallace 7.37(55) Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
63 Arnold, Christian SO-2 Oberlin 7.38 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
63 Oddo, Dominic SR-4 Case Western 7.38 2020 Polar Bear Final Qualifier and Multi Mar 6, 2020
63 Coleman, Brody FR-1 Mount Union 7.38 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
66 Adkins, JB FR-1 Capital 7.39 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
67 Taynor, Dalton SO-2 Bluffton 7.40 2020 Larry Cole Invite Jan 24, 2020
67 Ramey, Caleb FR-1 Ohio Wesleyan 7.40 All-Ohio DIII Track & Field Championships Multi-Events Feb 8, 2020
67 Queen, Max FR-1 Wilmington (Ohio) 7.40 Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
67 Adehe, Selorm FR-1 Ohio Northern 7.40 Steemer Showcase Feb 22, 2020
67 Kadlubowski, Branden FR-1 Ohio Northern 7.40 2020 Larry Cole Invite Jan 24, 2020
67 Pallozzi, Alex FR-1 Case Western 7.40 Spartan Holiday Classic Dec 7, 2019
67 McKee, Noah SR-4 Ohio Northern 7.40 2020 Larry Cole Invite Jan 24, 2020
74 Bost-Floyd, Jordan FR-1 Otterbein 7.41 OWU Valentine's Open Feb 14, 2020
74 Jarzab, Matt FR-1 Otterbein 7.41 Steemer Showcase Feb 22, 2020
74 Conlon, Mackenzie SR-4 Otterbein 7.41 2019 University of Findlay Oiler Opener (College) Dec 7, 2019
74 Burns, Logan SO-2 Mount Union 7.41(55) Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
78 Mihalic, Braedyn FR-1 Marietta 7.42(55) Pioneer Open Jan 18, 2020
78 Fragnoli, Eli FR-1 Case Western 7.42 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
78 Parker, Christian SO-2 Bluffton 7.42 OWU Valentine's Open Feb 14, 2020
78 Asare, Kofi SO-2 Oberlin 7.42 Spartan Holiday Classic Dec 7, 2019
82 Penley, Masen FR-1 Heidelberg 7.43 Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
83 Robinson, Azad SO-2 Wittenberg 7.44 Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
83 Coleman, Kristian SO-2 Wooster 7.44 Denison Vs Wooster Jan 30, 2020
85 Guyer, Zachary JR-3 Wittenberg 7.45 All-Ohio DIII Track & Field Championships Multi-Events Feb 8, 2020
85 McGill, Sean SR-4 Ohio Northern 7.45 2019 University of Findlay Oiler Opener (College) Dec 7, 2019
87 King, Corey SO-2 Case Western 7.46 12th Annual Battle for the Obelisk Jan 25, 2020
87 McCullough, Colin JR-3 Ohio Northern 7.46 2020 Larry Cole Invite Jan 24, 2020
87 Green, Brandon FR-1 Mount St. Joseph 7.46 Indianapolis Collegiate Championship Jan 18, 2020
90 MacIntyre, Cameron JR-3 Oberlin 7.47 Oberlin College BSN Invitational Feb 7, 2020
91 Knaub, Adam SR-4 Wilmington (Ohio) 7.48 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
92 Chin, Peter FR-1 Case Western 7.49(55) Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
93 Clark, Shadaryll FR-1 Baldwin Wallace 7.50 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
94 Agran, Calvin SO-2 Kenyon 7.51 Kenyon Tri Meet Feb 21, 2020
95 Yano, Toshiyuki FR-1 Denison 7.52 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
95 Loy, Chuen JR-3 Kenyon 7.52 Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
97 Ricci, Angelo FR-1 Denison 7.53 Denison Vs Wooster Jan 30, 2020
97 Thomas, Austin FR-1 Wooster 7.53 Wooster Tri Jan 18, 2020
97 Richburg-Wade, Justin FR-1 Wooster 7.53 Wooster Tri Jan 18, 2020
97 Hunter, Chase FR-1 Ohio Northern 7.53 2020 Larry Cole Invite Jan 24, 2020

60 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Cannata, Lucia SO-2 John Carroll 7.70 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
2 Wayt, Kenadee FR-1 Mount Union 7.80 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
3 Anthony, Taylor FR-1 John Carroll 7.81 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
4 Rencher, Destinee FR-1 Otterbein 7.82 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
5 Johnson, Sara SO-2 John Carroll 7.84 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
6 Silva, Kayla SO-2 Ohio Northern 7.86(55) Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
7 Dennison, Gracie SO-2 Otterbein 7.87 Steemer Showcase Feb 22, 2020
8 Walker, Alexis SO-2 Wittenberg 7.93 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
9 Johnson, Daijana SR-4 Mount Union 7.94(55) Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
10 Hayes, Arinn SO-2 Heidelberg 7.97 Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
11 Eisenbraun, Mariah JR-3 Mount Union 8.00 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
11 Coleman, Ariana FR-1 Heidelberg 8.00 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
13 Johnson, Alexis JR-3 Wittenberg 8.03 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
13 Grove, Kelsey SR-4 Heidelberg 8.03 Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
15 Baumgartner, Lydia FR-1 Otterbein 8.04 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
16 Adams, Rachael SR-4 John Carroll 8.05(55) Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
17 Arp, Cortni JR-3 Mount Union 8.06 Mount Union Wuske Invitational Feb 8, 2020
17 Plikerd, Stevie SO-2 Wittenberg 8.06 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
19 Dickman, Julia SO-2 Ohio Wesleyan 8.08 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
20 Lavey, Taylor SR-4 Ohio Northern 8.09 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
21 Hines, Julie JR-3 Case Western 8.12 Spartan Holiday Classic Dec 7, 2019
21 Owens, Courtney JR-3 Ohio Wesleyan 8.12 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
23 Ryan, Sydney FR-1 John Carroll 8.16 Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
24 McGinn, Nina FR-1 Bluffton 8.19 HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 22, 2020
24 Kahn, Hannah SR-4 Mount Union 8.19 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
26 Novotny, Oksana FR-1 Baldwin Wallace 8.20(55) Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
27 Dean, Auquay FR-1 Mount Union 8.21 Mount Union Wuske Invitational Feb 8, 2020
28 Djungu-Sungu, Malaika SO-2 Oberlin 8.24 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
29 Rolf, Preslee JR-3 Wittenberg 8.25 Steemer Showcase Feb 22, 2020
29 DeLuca, Maria JR-3 John Carroll 8.25 Dragon Grand Prix Feb 8, 2020
31 Atkinson, Jaliyah SR-4 Ohio Wesleyan 8.26 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
31 Hayes, Grace SO-2 Oberlin 8.26 Tiffin Dragon Open Jan 18, 2020
33 Floyd, Jasmine FR-1 Case Western 8.28 Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
33 Bogunovich, Lily SO-2 Mount Union 8.28 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
35 Norden, Emily SO-2 Ohio Northern 8.30 2019 University of Findlay Oiler Opener (College) Dec 7, 2019
35 Phoennik, Courtney JR-3 John Carroll 8.30 Dragon Grand Prix Feb 8, 2020
35 Warner, Raquel SR-4 Otterbein 8.30 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
38 Pratt, Carlie FR-1 Mount Union 8.31 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
39 Oswald, Jalyn FR-1 Mount Union 8.32(55) Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
39 Powers, Olivia SO-2 Mount Union 8.32 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
39 Harris, Kiara SO-2 Ohio Wesleyan 8.32 Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
42 Price, Zoe SO-2 Ohio Wesleyan 8.34(55) Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
43 Bishop, Audrey SO-2 Mount Union 8.35 Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
44 Aveni, Bri SO-2 Mount Union 8.36(55) Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
45 Huntley, Ashley FR-1 Mount Union 8.37 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
46 Lee, Tashe FR-1 Otterbein 8.39 OWU Valentine's Open Feb 14, 2020
47 Renner, Caitlyn FR-1 Bluffton 8.40 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
47 Howard, Aamirah SR-4 Mount Union 8.40 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
49 Lapasky, Sierra FR-1 Wooster 8.42 Kenyon Tri Meet Feb 21, 2020
50 Markau, Lisa-Maria SO-2 Defiance 8.43 2020 Cedarville Collegiate Indoor Invitational Feb 7, 2020
51 Bray, Seraye FR-1 Wittenberg 8.44 Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
51 Savage, Ragan FR-1 Muskingum 8.44 OWU Valentine's Open Feb 14, 2020
53 Rivera, Eva SO-2 Mount Union 8.47(55) Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
54 Rankin, Arielle FR-1 Muskingum 8.48 OWU Valentine's Open Feb 14, 2020
55 Kennerly, Jada SO-2 Oberlin 8.49 Tiffin Alumni Open Dec 14, 2019
56 Schifer, Madalynn FR-1 Bluffton 8.50 HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 22, 2020
56 Robertson, Catherine SO-2 Kenyon 8.50 Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
56 Gerlach, Emily FR-1 Franciscan (Ohio) 8.50 Presidents AC Indoor Track & Field Championships Feb 27, 2020
56 Wallace, Chilly FR-1 Oberlin 8.50 Oberlin College Dan Kinsey Invitational Jan 10, 2020
60 Sievers, Megan SR-4 Ohio Wesleyan 8.51 Steemer Showcase Feb 22, 2020
61 Double, Mary JR-3 Muskingum 8.52(55) Marietta First Glimpse and Multis Dec 6, 2019
61 Manivanh, Taylor SR-4 Capital 8.52(55) Pioneer Open Jan 18, 2020
63 Moss, Tiffany FR-1 Wittenberg 8.53 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
64 Kobuszewski, Kaitlin JR-3 Marietta 8.54 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
65 Thut, Lindsay SR-4 Mount Union 8.55 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
66 Hayes, Ayanna JR-3 Heidelberg 8.56 Steemer Showcase Feb 22, 2020
66 Orleans-Onyina, Lordina FR-1 Ohio Wesleyan 8.56 Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
68 Ross, Erin JR-3 Ohio Wesleyan 8.57 Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
69 Chirewa, Stacey FR-1 Bluffton 8.63 HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 22, 2020
69 Kromer, Morgan SO-2 Wooster 8.63 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
71 Palmer, Korri SR-4 Wooster 8.64 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
72 Hall, Alexis FR-1 Muskingum 8.65 Ron Althoff Relays 2020 Jan 17, 2020
73 Hofmeyer, Renee SO-2 Mount St. Joseph 8.66 Indianapolis Collegiate Championship Jan 18, 2020
74 Dungan, Abbey JR-3 Case Western 8.67(55) Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
75 Scherf, Ana SO-2 Case Western 8.69 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
76 Yarbrough, Joy SO-2 Ohio Wesleyan 8.71 Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
77 Day, Tamsin JR-3 Otterbein 8.77 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
77 Tiedemann, Clare SO-2 Oberlin 8.77 Oberlin College Dan Kinsey Invitational Jan 10, 2020
79 Lewis, Ashley JR-3 Mount St. Joseph 8.80 2020 Cedarville Collegiate Indoor Invitational Feb 7, 2020
80 Pack, Hannah FR-1 Baldwin Wallace 8.81 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
81 Lewis, Taijah FR-1 Bluffton 8.82 Tiffin Dragon Open Jan 18, 2020
81 Smiley, Ashley JR-3 Ohio Wesleyan 8.82 Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
83 Kramer, Kimberly SO-2 Ohio Northern 8.83 2020 Larry Cole Invite Jan 24, 2020
84 Dietz, Madison SO-2 Wilmington (Ohio) 8.84(55) Pioneer Open Jan 18, 2020
85 Perry, Dominique JR-3 Mount St. Joseph 8.88 Indianapolis Collegiate Championship Jan 18, 2020
86 Guiley, Heather SO-2 Baldwin Wallace 8.90(55) Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
87 duSaire, Anna SO-2 Ohio Wesleyan 8.91 Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
87 Kulkarni, Sydney FR-1 Oberlin 8.91 Oberlin College BSN Invitational Feb 7, 2020
89 Mills, Macey SO-2 Muskingum 8.93 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
89 Fieseler, Emily FR-1 Muskingum 8.93 Ron Althoff Relays 2020 Jan 17, 2020
91 McCarty, Abigail SO-2 Kenyon 8.95 Wooster Tri Jan 18, 2020
92 Shomon, Alexis SR-4 Ohio Wesleyan 8.96 Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
93 Sirianni, Jenna FR-1 Baldwin Wallace 8.99(55) Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
94 Blais, Amanda SR-4 Otterbein 9.03 Steemer Showcase Feb 22, 2020
94 Owens, Kara FR-1 Wittenberg 9.03 Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
96 Kenyon, Julie FR-1 Denison 9.04 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
96 Manns, Madison FR-1 Ohio Wesleyan 9.04 Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
98 Brown, Amya FR-1 Wittenberg 9.05 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
99 Patton, Chase SO-2 Ohio Wesleyan 9.06 Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
100 Waltz, Abby SR-4 Case Western 9.09 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Ward, Deven JR-3 John Carroll 22.05 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
2 Dean, Nate SO-2 Ohio Northern 22.09 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
3 Stoll, Dan SR-4 Heidelberg 22.10 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
4 Atallah, Adriano JR-3 Oberlin 22.25 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
4 Sherman, Eddy FR-1 Ohio Wesleyan 22.25 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
6 Friday, Justin SR-4 Ohio Wesleyan 22.36 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
7 Febus, Cwinn SR-4 Otterbein 22.43# Steemer Showcase Feb 22, 2020
8 Storm, Jared FR-1 Mount Union 22.44 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
9 Dimon, Alex JR-3 Marietta 22.47 Marietta Open Jan 11, 2020
10 Campbell, Dylon SO-2 Mount Union 22.53 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
11 Boales, Tyler SO-2 Otterbein 22.71 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
12 Sena, Marquis JR-3 Ohio Wesleyan 22.72 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
13 Gleason, Trevor FR-1 Kenyon 22.73 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
14 Munchick, Zack SO-2 Mount Union 22.77 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
15 Troyer, Connor SR-4 Mount Union 22.82 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
16 Roth, James SR-4 Mount Union 22.83 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
17 Gill, Tyler SO-2 Mount Union 22.88 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
18 Perez, Juan SO-2 Case Western 22.93# UAA Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
18 Doyle, Mick FR-1 John Carroll 22.93 Dragon Grand Prix Feb 8, 2020
20 Albanese, Austyn JR-3 Wittenberg 22.95 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
21 Forney, Nathan SR-4 Otterbein 22.98 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
22 Haling, Jonathan SR-4 Case Western 23.07# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
23 Zahren, Mark SO-2 John Carroll 23.12# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
24 Klauke, Cameron FR-1 John Carroll 23.14# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
25 Phillips, Ladedrick SO-2 Mount Union 23.15# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
25 McBride, Matt FR-1 Mount Union 23.15 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
27 McMichael, William SO-2 Wooster 23.17 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
28 Herron, Mark JR-3 Wooster 23.20 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
29 Sipes, Tanner SR-4 Otterbein 23.24# Steemer Showcase Feb 22, 2020
30 Johnson, Michael JR-3 John Carroll 23.25# YSU College Icebreaker Dec 6, 2019
31 Asare, Kofi SO-2 Oberlin 23.32 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
31 Warlick, Omar JR-3 Bluffton 23.32 OWU Valentine's Open Feb 14, 2020
33 Bennett, Ezekiel FR-1 Wittenberg 23.35 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
34 Pence, Drake JR-3 Wooster 23.37 Oberlin College Dan Kinsey Invitational Jan 10, 2020
35 Digby, A.J. SR-4 Mount Union 23.40 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
36 Kesler, Hunter FR-1 Ohio Northern 23.44 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
37 Troyer, Carson JR-3 Mount Union 23.50 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
38 Cartwright, Keith FR-1 Case Western 23.51 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
39 Willis, Cameron SO-2 Mount St. Joseph 23.53 Indianapolis Collegiate Championship Jan 18, 2020
40 McVicker, Andrew FR-1 Mount Union 23.54 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
41 Sallee, A.J. SO-2 Marietta 23.56 Jessica Starks Open Jan 25, 2020
41 Melvin, Gabriel FR-1 Defiance 23.56 HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 22, 2020
43 Paris, Noah SO-2 Heidelberg 23.57 Tiffin Alumni Open Dec 14, 2019
44 Rennette, Michael SO-2 Otterbein 23.62 Dragon Grand Prix Feb 8, 2020
45 Williams, Cole SO-2 Capital 23.65 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
46 McCullough, Colin JR-3 Ohio Northern 23.67 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
46 Koch, Aaron SR-4 Wilmington (Ohio) 23.67 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
46 Kadlubowski, Branden FR-1 Ohio Northern 23.67 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
46 Branton, Tyler SR-4 Wittenberg 23.67 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
50 Tijerina, Larryjose FR-1 Baldwin Wallace 23.70 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
51 Johnson, Brandon SR-4 Wittenberg 23.72# Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
52 Goodman, Ja'Lin FR-1 Muskingum 23.75 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
52 Janvier, Ja' Qway FR-1 Defiance 23.75 2020 Cedarville Collegiate Indoor Invitational Feb 7, 2020
54 Scheiderer, Zane SO-2 Otterbein 23.79 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
54 Fletcher, Cecil SO-2 Ohio Wesleyan 23.79 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
56 Conlon, Mackenzie SR-4 Otterbein 23.80 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
57 Bost-Floyd, Jordan FR-1 Otterbein 23.82# Steemer Showcase Feb 22, 2020
58 Cornett, Gibson FR-1 Mount Union 23.83 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
58 Coplin, Jacob SR-4 Denison 23.83 Fighting Scots Invitational Jan 25, 2020
60 Plant, Mason SR-4 Mount Union 23.87# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
61 Clemons, Malachi JR-3 Oberlin 23.89 Tiffin Alumni Open Dec 14, 2019
61 Taylor, Tre'on SR-4 Mount St. Joseph 23.89 DePauw Indoor Invitational Feb 15, 2020
61 Baierl, Ben FR-1 Case Western 23.89# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
64 Snow, Hayden SR-4 John Carroll 23.90# SPIRE Midwest Indoor T&F Open Jan 24, 2020
65 Fogle, Bobby JR-3 John Carroll 23.92# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
66 Berry, Brandon FR-1 Ohio Northern 23.93 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
66 Webb, Charlie FR-1 Denison 23.93 Denison Vs Wooster Jan 30, 2020
68 Weiner, Benjamin FR-1 Kenyon 23.99# Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
69 Graham, Maurice JR-3 Wittenberg 24.00# Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
69 Sousa, Vini FR-1 Ohio Northern 24.00 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
69 Adkins, JB FR-1 Capital 24.00 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
72 Tilford, Lucas FR-1 Case Western 24.02 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
72 Schaub, Chayce FR-1 Heidelberg 24.02 2020 Findlay Open (College) Jan 11, 2020
74 Stevens, Brandon FR-1 Baldwin Wallace 24.05 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
75 Wilson, Kelly FR-1 Capital 24.07 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
76 Mihalic, Braedyn FR-1 Marietta 24.08 Pioneer Open Jan 18, 2020
76 Bennett, Lee FR-1 Mount St. Joseph 24.08 2020 Cedarville Collegiate Indoor Invitational Feb 7, 2020
78 Hou, Kyle FR-1 Denison 24.09# Steemer Showcase Feb 22, 2020
78 Eskra, Joseph SO-2 Capital 24.09 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
78 Haake, David JR-3 Wittenberg 24.09# Steemer Showcase Feb 22, 2020
81 Queen, Max FR-1 Wilmington (Ohio) 24.11 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
82 Roberts, Keith FR-1 Case Western 24.13 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
83 Murrey, Zach FR-1 Ohio Wesleyan 24.14 2020 Larry Cole Invite Jan 24, 2020
84 Kopchak, Drew SO-2 Baldwin Wallace 24.16 2020 Polar Bear Final Qualifier and Multi Mar 6, 2020
85 Klopfenstein, Eric SR-4 Marietta 24.18 Dragon Grand Prix Feb 8, 2020
86 Iwasaki, Kaito FR-1 Ohio Wesleyan 24.20# Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
87 Winfield, Justin JR-3 Ohio Wesleyan 24.21# Steemer Showcase Feb 22, 2020
88 Griffith, Ethan JR-3 Mount Union 24.22 Mount Union Wuske Invitational Feb 8, 2020
89 James, Brandon SO-2 Bluffton 24.23 Tiffin Dragon Open Jan 18, 2020
90 Adehe, Selorm FR-1 Ohio Northern 24.26 2020 Larry Cole Invite Jan 24, 2020
91 Ricci, Angelo FR-1 Denison 24.27# Steemer Showcase Feb 22, 2020
92 King, Corey SO-2 Case Western 24.30 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
93 Parker, Christian SO-2 Bluffton 24.31 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
93 Coleman, Kristian SO-2 Wooster 24.31 Denison Vs Wooster Jan 30, 2020
93 Capello, David FR-1 Franciscan (Ohio) 24.31 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
96 Shilts, Joe FR-1 Wooster 24.33 Kenyon Tri Meet Feb 21, 2020
96 Bachinski, Garrin SR-4 Wittenberg 24.33 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
98 Jarzab, Matt FR-1 Otterbein 24.34 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
99 Inzar, Darius JR-3 Case Western 24.35 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
100 Loy, Chuen JR-3 Kenyon 24.36 Kenyon Tri Meet Feb 21, 2020

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Cannata, Lucia SO-2 John Carroll 25.28 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
2 Walker, Alexis SO-2 Wittenberg 25.56 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
3 Arp, Cortni JR-3 Mount Union 26.00 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
4 Wayt, Kenadee FR-1 Mount Union 26.06 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
5 Grove, Kelsey SR-4 Heidelberg 26.08 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
6 Silva, Kayla SO-2 Ohio Northern 26.13 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
7 Warner, Raquel SR-4 Otterbein 26.16 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
8 Anthony, Taylor FR-1 John Carroll 26.24 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
9 Donley, Micah FR-1 Mount Union 26.26 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
10 Owens, Courtney JR-3 Ohio Wesleyan 26.39 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
11 Johnson, Sara SO-2 John Carroll 26.41 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
12 Adams, Rachael SR-4 John Carroll 26.44 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
13 Bogunovich, Lily SO-2 Mount Union 26.47 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
14 Baumgartner, Lydia FR-1 Otterbein 26.55 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
14 Hayes, Arinn SO-2 Heidelberg 26.55 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
16 Gibbins, Kennady SO-2 Mount Union 26.68 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
17 Dennison, Gracie SO-2 Otterbein 26.69 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
18 Price, Zoe SO-2 Ohio Wesleyan 26.70 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
19 Vasta, Maya SO-2 Wooster 26.74 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
20 Lavey, Taylor SR-4 Ohio Northern 26.76 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
21 Novotny, Oksana FR-1 Baldwin Wallace 26.82 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
22 Clary, Ryelee JR-3 Wittenberg 26.84 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
23 Rencher, Destinee FR-1 Otterbein 26.88# Steemer Showcase Feb 22, 2020
24 Hines, Julie JR-3 Case Western 26.91# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
25 Acosta, Hailey SR-4 Otterbein 27.00 Dragon Grand Prix Feb 8, 2020
26 Ryan, Sydney FR-1 John Carroll 27.03# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
27 Phoennik, Courtney JR-3 John Carroll 27.04# YSU Mid-Major Invite Jan 31, 2020
28 Lewis, Taijah FR-1 Bluffton 27.07 HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 22, 2020
29 Hale, Autumn SO-2 John Carroll 27.15 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
30 Cupp, Taylor FR-1 Mount Union 27.18 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
31 Powers, Olivia SO-2 Mount Union 27.19 Mount Union Wuske Invitational Feb 8, 2020
32 Eisenbraun, Mariah JR-3 Mount Union 27.24 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
33 Newton, Marteana JR-3 Wittenberg 27.35# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
34 Dickman, Julia SO-2 Ohio Wesleyan 27.42# Steemer Showcase Feb 22, 2020
35 Schwarzbek, Allison SR-4 Heidelberg 27.46 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
36 Smeltzer, Mary Claire SO-2 John Carroll 27.48# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
37 Tiedemann, Clare SO-2 Oberlin 27.56 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
38 Stocker, Sabrina JR-3 Mount Union 27.61 Mount Union Wuske Invitational Feb 8, 2020
39 Dean, Auquay FR-1 Mount Union 27.65 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
40 Huntley, Ashley FR-1 Mount Union 27.66 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
41 Coleman, Ariana FR-1 Heidelberg 27.71 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
42 Atkinson, Jaliyah SR-4 Ohio Wesleyan 27.74 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
43 Lee, Tashe FR-1 Otterbein 27.75# Steemer Showcase Feb 22, 2020
44 Norden, Emily SO-2 Ohio Northern 27.76 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
44 Hayes, Grace SO-2 Oberlin 27.76 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
44 DeLuca, Maria JR-3 John Carroll 27.76 Dragon Grand Prix Feb 8, 2020
47 Henderson, Julia FR-1 Mount Union 27.77 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
48 Thut, Lindsay SR-4 Mount Union 27.81 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
49 Howard, Aamirah SR-4 Mount Union 27.82 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
50 Floyd, Jasmine FR-1 Case Western 27.83 12th Annual Battle for the Obelisk Jan 25, 2020
51 McGinn, Nina FR-1 Bluffton 28.03 2020 Larry Cole Invite Jan 24, 2020
51 Plikerd, Stevie SO-2 Wittenberg 28.03# Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
53 Gorman, Mikayla FR-1 Franciscan (Ohio) 28.06 Mount Union Wuske Invitational Feb 8, 2020
54 Ross, Erin JR-3 Ohio Wesleyan 28.08# Steemer Showcase Feb 22, 2020
55 Oswald, Jalyn FR-1 Mount Union 28.12 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
56 Wishman, Maxine SO-2 Wittenberg 28.20# Steemer Showcase Feb 22, 2020
57 Moss, Tiffany FR-1 Wittenberg 28.22# Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
57 Smith, Gabriella SO-2 Wittenberg 28.22# Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
59 Morris, Amy JR-3 John Carroll 28.24 Dragon Grand Prix Feb 8, 2020
60 Gerlach, Emily FR-1 Franciscan (Ohio) 28.26# Presidents AC Indoor Track & Field Championships Feb 27, 2020
61 Burke, Emma SR-4 Wilmington (Ohio) 28.27# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
62 Anderson, Erin FR-1 Denison 28.31 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
63 Renner, Caitlyn FR-1 Bluffton 28.34 Dragon Grand Prix Feb 8, 2020
64 Pratt, Carlie FR-1 Mount Union 28.42 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
65 McCluer, Sydney SR-4 Ohio Northern 28.43# Steemer Showcase Feb 22, 2020
66 Carey, Megan SO-2 Otterbein 28.44 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
67 Allen, Ky'le JR-3 Baldwin Wallace 28.45 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
68 Bray, Seraye FR-1 Wittenberg 28.47 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
69 Hayes, Ayanna JR-3 Heidelberg 28.50# Steemer Showcase Feb 22, 2020
70 Orleans-Onyina, Lordina FR-1 Ohio Wesleyan 28.51# Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
70 Gifford, Coree SO-2 Otterbein 28.51 Dragon Grand Prix Feb 8, 2020
72 Ogundiran, Kemi FR-1 Case Western 28.55 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
73 Bean, Olivia FR-1 Heidelberg 28.56 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
74 Scherf, Ana SO-2 Case Western 28.57# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
75 Robertson, Catherine SO-2 Kenyon 28.59 Kenyon Tri Meet Feb 21, 2020
76 Lapasky, Sierra FR-1 Wooster 28.61 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
77 Medrano, Denna FR-1 Kenyon 28.62 Fighting Scots Invitational Jan 25, 2020
78 Rolf, Preslee JR-3 Wittenberg 28.63# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
79 Perry, Dominique JR-3 Mount St. Joseph 28.65 DePauw Indoor Invitational Feb 15, 2020
80 Markau, Lisa-Maria SO-2 Defiance 28.69 2020 Cedarville Collegiate Indoor Invitational Feb 7, 2020
81 Smith, Sierra SO-2 Kenyon 28.75 Kenyon Tri Meet Feb 21, 2020
81 Haas, Caitlyn SR-4 Kenyon 28.75 Kenyon Tri Meet Feb 21, 2020
83 Rankin, Arielle FR-1 Muskingum 28.76 OWU Valentine's Open Feb 14, 2020
84 Fields, Sidney SO-2 Wilmington (Ohio) 28.79# Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
85 Wallace, Chilly FR-1 Oberlin 28.82 Fighting Scots Invitational Jan 25, 2020
86 DeWitt, Stella JR-3 Ohio Northern 28.85 2020 Larry Cole Invite Jan 24, 2020
87 Schifer, Madalynn FR-1 Bluffton 28.89 HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 22, 2020
88 Partridge, Claudia SO-2 Wooster 28.92 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
89 Detmer, Mackenzie SO-2 Ohio Northern 29.00# Steemer Showcase Feb 22, 2020
90 Kennerly, Jada SO-2 Oberlin 29.03 Tiffin Alumni Open Dec 14, 2019
90 Savage, Ragan FR-1 Muskingum 29.03 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
92 Abbitt, Tomea SO-2 Heidelberg 29.09 Tiffin Alumni Open Dec 14, 2019
93 Shawaker, Mary FR-1 Kenyon 29.10 Kenyon Tri Meet Feb 21, 2020
94 Smith, Molly JR-3 Denison 29.12 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
95 Kallay, Eleanor FR-1 Kenyon 29.13 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
96 McIntosh, Melinda SR-4 Ohio Northern 29.15# Steemer Showcase Feb 22, 2020
97 Djungu-Sungu, Malaika SO-2 Oberlin 29.16 Fighting Scots Invitational Jan 25, 2020
98 Rhodes, Cheyenne SR-4 Wilmington (Ohio) 29.21# Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
99 Kilroy, Mia FR-1 Case Western 29.22 12th Annual Battle for the Obelisk Jan 25, 2020
100 Hofmeyer, Renee SO-2 Mount St. Joseph 29.24 DePauw Indoor Invitational Feb 15, 2020

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Digby, A.J. SR-4 Mount Union 49.35 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
2 Roth, James SR-4 Mount Union 49.37 2020 Polar Bear Final Qualifier and Multi Mar 6, 2020
3 Storm, Jared FR-1 Mount Union 49.38 2020 Polar Bear Final Qualifier and Multi Mar 6, 2020
4 McBride, Matt FR-1 Mount Union 49.43 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
5 Stoll, Dan SR-4 Heidelberg 49.49 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
6 Dean, Nate SO-2 Ohio Northern 49.69 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
7 McMichael, William SO-2 Wooster 49.75 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
8 Dimon, Alex JR-3 Marietta 49.85 2020 Polar Bear Final Qualifier and Multi Mar 6, 2020
9 Campbell, Dylon SO-2 Mount Union 49.93 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
10 Haling, Jonathan SR-4 Case Western 50.06 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
11 Gill, Tyler SO-2 Mount Union 50.08 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
12 DeVaughn, Montrell FR-1 Mount Union 50.14 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
13 Clark, Garrett SO-2 John Carroll 50.16# YSU College Icebreaker Dec 6, 2019
14 Sherman, Eddy FR-1 Ohio Wesleyan 50.53 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
15 Forney, Nathan SR-4 Otterbein 50.60 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
15 Winfield, Justin JR-3 Ohio Wesleyan 50.60 2020 Polar Bear Final Qualifier and Multi Mar 6, 2020
17 Albanese, Austyn JR-3 Wittenberg 50.85 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
18 McCandlish, Ian FR-1 Wittenberg 51.06 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
19 Bennett, Ezekiel FR-1 Wittenberg 51.11# Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
20 Fogle, Bobby JR-3 John Carroll 51.43# SPIRE Midwest Indoor T&F Open Jan 24, 2020
21 Phillips, Isaac JR-3 Mount Union 51.67 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
22 Sipes, Tanner SR-4 Otterbein 51.79 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
23 Roberts, Keith FR-1 Case Western 51.96 Spartan Holiday Classic Dec 7, 2019
24 Zahren, Mark SO-2 John Carroll 51.99# SPIRE Midwest Indoor T&F Open Jan 24, 2020
25 Milem, Mitchell SR-4 Mount Union 52.00# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
26 Rennette, Michael SO-2 Otterbein 52.11 2019 University of Findlay Oiler Opener (College) Dec 7, 2019
27 Kesler, Hunter FR-1 Ohio Northern 52.13# Steemer Showcase Feb 22, 2020
28 Fickeisen, Austin FR-1 Wittenberg 52.17# Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
29 Momeyer, Josh FR-1 Mount Union 52.34 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
30 Perez, Juan SO-2 Case Western 52.35# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
31 Moser, Jacob FR-1 Mount Union 52.37 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
32 Kilian, Levi FR-1 Ohio Wesleyan 52.44# Steemer Showcase Feb 22, 2020
33 Capello, David FR-1 Franciscan (Ohio) 52.53# Presidents AC Indoor Track & Field Championships Feb 27, 2020
34 Kadlubowski, Branden FR-1 Ohio Northern 52.57 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
35 Ramsey, Deven FR-1 Wittenberg 52.59 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
36 Oddo, Dominic SR-4 Case Western 52.63 Spartan Holiday Classic Dec 7, 2019
37 Brock, Kyler JR-3 Ohio Wesleyan 52.65# Steemer Showcase Feb 22, 2020
38 Griffith, Ethan JR-3 Mount Union 52.74 Mount Union Wuske Invitational Feb 8, 2020
39 Haake, David JR-3 Wittenberg 52.75# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
40 McCullough, Colin JR-3 Ohio Northern 52.87 2019 University of Findlay Oiler Opener (College) Dec 7, 2019
41 Williams, Cole SO-2 Capital 52.89 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
42 Burkhammer, Alexander FR-1 Baldwin Wallace 52.96 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
43 Walker, Tyler SO-2 Marietta 53.13 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
44 Ruddy, Jack SR-4 Denison 53.30# Steemer Showcase Feb 22, 2020
45 Church, Joseph FR-1 Otterbein 53.32 2019 University of Findlay Oiler Opener (College) Dec 7, 2019
46 Conlon, Mackenzie SR-4 Otterbein 53.35 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
47 Tobasky, Lance FR-1 Denison 53.36 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
48 Willis, Cameron SO-2 Mount St. Joseph 53.38 Indianapolis Collegiate Championship Jan 18, 2020
49 Koch, Aaron SR-4 Wilmington (Ohio) 53.46# Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
50 Graham, Maurice JR-3 Wittenberg 53.49 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
51 Soderberg, Angus SO-2 Kenyon 53.58 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
52 Hradesky, Mike SR-4 Case Western 53.62 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
53 Rutherford, Aaron SR-4 Wittenberg 53.66# Steemer Showcase Feb 22, 2020
54 Ozymy, Ryan FR-1 Franciscan (Ohio) 53.71# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
55 Boucher, Pierce FR-1 Case Western 53.74 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
56 Samples, Chase SO-2 Mount St. Joseph 53.82 2020 Cedarville Collegiate Indoor Invitational Feb 7, 2020
57 Syvertson, Easton SO-2 Franciscan (Ohio) 53.87# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
58 Patton, Thomas JR-3 Case Western 53.90 Spartan Holiday Classic Dec 7, 2019
59 Rene, DJim FR-1 Wittenberg 53.91# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
60 Clemons, Malachi JR-3 Oberlin 53.93 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
61 Olszewski, Matthew JR-3 Wooster 53.99 Denison Vs Wooster Jan 30, 2020
62 Stevens, Brandon FR-1 Baldwin Wallace 54.06 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
63 Dennis, Cullen FR-1 Marietta 54.18 Marietta First Glimpse and Multis Dec 6, 2019
64 Salcido, Victor JR-3 Oberlin 54.25 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
65 Worthen, Mason SO-2 Mount St. Joseph 54.27 DePauw Indoor Invitational Feb 15, 2020
66 Scheiderer, Zane SO-2 Otterbein 54.28 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
67 Radiarta, Randy FR-1 Case Western 54.31 Spartan Holiday Classic Dec 7, 2019
68 Nanik, Colton FR-1 Ohio Northern 54.33# Steemer Showcase Feb 22, 2020
69 Finkeldey, Josh SO-2 Wittenberg 54.36# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
70 Murrey, Zach FR-1 Ohio Wesleyan 54.40 OWU Valentine's Open Feb 14, 2020
71 Webb, Charlie FR-1 Denison 54.45 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
72 Loy, Chuen JR-3 Kenyon 54.49 Kenyon Tri Meet Feb 21, 2020
73 Lowe, Simon SO-2 Oberlin 54.54 Spartan Holiday Classic Dec 7, 2019
74 Barnard, Kyler SO-2 Case Western 54.64 12th Annual Battle for the Obelisk Jan 25, 2020
75 Bachinski, Garrin SR-4 Wittenberg 54.78# Steemer Showcase Feb 22, 2020
76 Shaffer, Benny SO-2 Mount Union 54.97 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
77 Wilson, Kelly FR-1 Capital 55.04 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
78 Bauer, Jacob FR-1 Ohio Wesleyan 55.05 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
79 Rumsfeld, Benjamin FR-1 Denison 55.30 Denison Vs Wooster Jan 30, 2020
80 Bakeman, Will SO-2 Bluffton 55.48 HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 22, 2020
81 Hatfield, Alan FR-1 Otterbein 55.62 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
82 Agran, Calvin JR-3 Kenyon 55.72 Fighting Scots Invitational Jan 25, 2020
83 Robershaw, Jacob FR-1 Baldwin Wallace 55.77 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
84 Hostetler, Ryan FR-1 Mount Union 55.80 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
85 Daniello, Garrett JR-3 Mount Union 55.90 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
86 Skolosh, Logan SR-4 Muskingum 56.02 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
87 Bost-Floyd, Jordan FR-1 Otterbein 56.05# Steemer Showcase Feb 22, 2020
88 Benny, Cody SR-4 Ohio Northern 56.21 2019 University of Findlay Oiler Opener (College) Dec 7, 2019
89 Jenkins, Sam JR-3 Case Western 56.33 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
90 Johnston, Ryan FR-1 Wooster 56.35 Wooster Tri Jan 18, 2020
91 Bloodworth, Samuel SO-2 Denison 56.57 Denison Vs Wooster Jan 30, 2020
92 Debolt, Eric FR-1 Marietta 56.58 Jessica Starks Open Jan 25, 2020
93 Santos, Christian SR-4 Wooster 56.63 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
94 Fullmer, Andy FR-1 Capital 56.67 2020 Polar Bear Final Qualifier and Multi Mar 6, 2020
95 Meuser, Aaron SO-2 Kenyon 56.75 Fighting Scots Invitational Jan 25, 2020
96 Mendoza, Nathan SO-2 Oberlin 56.92 Spartan Holiday Classic Dec 7, 2019
97 Guyer, Zachary JR-3 Wittenberg 57.37# Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
98 Broyles, Sheldon SO-2 Muskingum 57.42 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
99 Booze, Christian SO-2 Ohio Northern 57.43 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
100 Dean, William FR-1 Kenyon 57.75 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Acosta, Hailey SR-4 Otterbein 58.57 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
2 Warner, Raquel SR-4 Otterbein 59.02 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
3 Arp, Cortni JR-3 Mount Union 59.20 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
4 Bogunovich, Lily SO-2 Mount Union 59.64 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
5 Donley, Micah FR-1 Mount Union 59.81# NYC DIII Invitational Jan 31, 2020
6 Powers, Olivia SO-2 Mount Union 59.95 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
7 Hines, Julie JR-3 Case Western 1:00.10# UAA Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
8 Hale, Autumn SO-2 John Carroll 1:00.12# YSU College Icebreaker Dec 6, 2019
9 Gray, Alexis SR-4 Wittenberg 1:00.53 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
10 Robinson, Cirrus SR-4 Ohio Wesleyan 1:00.86 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
11 Gifford, Coree SO-2 Otterbein 1:00.90 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
12 Vasta, Maya SO-2 Wooster 1:01.05 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
13 Newton, Marteana JR-3 Wittenberg 1:01.18# Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
14 Henderson, Julia FR-1 Mount Union 1:01.27 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
15 Kowalewicz, Gina JR-3 Otterbein 1:01.39# Steemer Showcase Feb 22, 2020
16 Miller, Hailey JR-3 Mount Union 1:01.56 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
17 Anderson, Erin FR-1 Denison 1:01.64 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
17 Cupp, Taylor FR-1 Mount Union 1:01.64 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
19 Smith, Sierra SO-2 Kenyon 1:02.22 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
20 Schwarzbek, Allison SR-4 Heidelberg 1:02.26 Tiffin Alumni Open Dec 14, 2019
21 Kilroy, Mia FR-1 Case Western 1:02.27# UAA Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
22 Barnhisel, Taylor JR-3 Wittenberg 1:02.30 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
23 Smeltzer, Mary Claire SO-2 John Carroll 1:02.43# SPIRE Midwest Indoor T&F Open Jan 24, 2020
24 Medrano, Denna FR-1 Kenyon 1:02.47 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
25 Thut, Lindsay SR-4 Mount Union 1:02.65 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
26 Impara, Christine SR-4 Oberlin 1:02.85 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
27 Borges, Hailey FR-1 Baldwin Wallace 1:03.00 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
28 Waters, Calista JR-3 Mount Union 1:03.09 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
29 Smith, Gabriella SO-2 Wittenberg 1:03.36# Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
30 Morris, Amy JR-3 John Carroll 1:03.39# YSU College Icebreaker Dec 6, 2019
31 Haas, Caitlyn SR-4 Kenyon 1:03.44 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
32 Cordova, Audrey SR-4 Wooster 1:03.75 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
33 Huntley, Ashley FR-1 Mount Union 1:03.83 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
34 Burke, Emma SR-4 Wilmington (Ohio) 1:03.88 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
35 Price, Zoe SO-2 Ohio Wesleyan 1:03.90 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
36 Allen, Maggie SO-2 Oberlin 1:03.98 Oberlin College BSN Invitational Feb 7, 2020
37 Ogundiran, Kemi FR-1 Case Western 1:03.99# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
38 Howard, Aamirah SR-4 Mount Union 1:04.07 Mount Union Wuske Invitational Feb 8, 2020
39 Bentley, Grace SO-2 Case Western 1:04.10 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
40 Ross, Erin JR-3 Ohio Wesleyan 1:04.19 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
41 Smith, Molly JR-3 Denison 1:04.39 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
42 Hughes, Emily FR-1 Ohio Northern 1:04.66 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
43 Amoroso, Jamie SR-4 John Carroll 1:04.83 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
44 Norden, Emily SO-2 Ohio Northern 1:05.04 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
45 Kallay, Eleanor FR-1 Kenyon 1:05.08 Fighting Scots Invitational Jan 25, 2020
46 Tanriverdi, Gizem SO-2 Ohio Northern 1:05.15 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
47 Terranova, Michaelina SO-2 Mount Union 1:05.16 Mount Union Wuske Invitational Feb 8, 2020
48 Vinci, Natalie SO-2 Baldwin Wallace 1:05.17 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
49 Fields, Sidney SO-2 Wilmington (Ohio) 1:05.25# Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
50 Novotny, Oksana FR-1 Baldwin Wallace 1:05.26 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
51 Shawaker, Mary FR-1 Kenyon 1:05.31 Kenyon Tri Meet Feb 21, 2020
52 Rhodes, Cheyenne SR-4 Wilmington (Ohio) 1:05.35# Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
53 Cox, Willow FR-1 Capital 1:05.42 2020 Findlay Open (College) Jan 11, 2020
54 Gibson, Miranda JR-3 Wilmington (Ohio) 1:05.57# Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
55 Detmer, Mackenzie SO-2 Ohio Northern 1:05.90 2019 University of Findlay Oiler Opener (College) Dec 7, 2019
56 Orleans-Onyina, Lordina FR-1 Ohio Wesleyan 1:05.97 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
57 Abbitt, Tomea SO-2 Heidelberg 1:06.04 Tiffin Alumni Open Dec 14, 2019
58 Hermann, Emily SR-4 Case Western 1:06.10 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
59 Stroncek, Tia FR-1 Mount Union 1:06.30 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
60 Chandler, Sydney SR-4 Denison 1:06.39 OWU Valentine's Open Feb 14, 2020
61 Quinter, Olivia SR-4 Capital 1:06.80 Pioneer Open Jan 18, 2020
62 Van Hoose, Ashley FR-1 Marietta 1:06.82 Marietta First Glimpse and Multis Dec 6, 2019
63 Wishman, Maxine SO-2 Wittenberg 1:06.88# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
64 Klosterman, Ashley JR-3 Mount St. Joseph 1:06.91 DePauw Indoor Invitational Feb 15, 2020
65 Double, Mary JR-3 Muskingum 1:07.18 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
66 King, Maria SR-4 Case Western 1:07.42 12th Annual Battle for the Obelisk Jan 25, 2020
67 Neville, Spencer SO-2 Muskingum 1:07.49 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
68 Wearing, Katy SO-2 Oberlin 1:07.54 Oberlin College BSN Invitational Feb 7, 2020
69 LaFond, Ashlin SO-2 Franciscan (Ohio) 1:07.80# Presidents AC Indoor Track & Field Championships Feb 27, 2020
70 Vigrass, Rory SO-2 John Carroll 1:08.14# YSU Mid-Major Invite Jan 31, 2020
71 Lewis, Taijah FR-1 Bluffton 1:08.66 Dragon Grand Prix Feb 8, 2020
72 Clay, Nicole SO-2 Ohio Wesleyan 1:08.72# Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
73 Holmes, Allie JR-3 Denison 1:08.87 OWU Valentine's Open Feb 14, 2020
74 Howell, Peyton FR-1 Ohio Wesleyan 1:09.01 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
75 Smiley, Ashley JR-3 Ohio Wesleyan 1:09.07 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
76 Larotonda, Amber JR-3 Wilmington (Ohio) 1:09.16 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
77 Calvin, Audrey FR-1 Ohio Wesleyan 1:09.57# Steemer Showcase Feb 22, 2020
78 Jackson, Daisy FR-1 Mount St. Joseph 1:09.63# Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
79 Schifer, Madalynn FR-1 Bluffton 1:10.09 Dragon Grand Prix Feb 8, 2020
80 Kaiser, Jenna FR-1 Baldwin Wallace 1:10.17 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
81 Bloom, Haley FR-1 Wooster 1:10.38 Fighting Scots Invitational Jan 25, 2020
82 Gorman, Mikayla FR-1 Franciscan (Ohio) 1:10.65# Presidents AC Indoor Track & Field Championships Feb 27, 2020
83 Siders, Andrea FR-1 Muskingum 1:10.67 Marietta First Glimpse and Multis Dec 6, 2019
84 Hostetler, Ciana SR-4 Bluffton 1:11.30 Tiffin Dragon Open Jan 18, 2020
85 Guiley, Heather SO-2 Baldwin Wallace 1:11.64 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
85 Ewell, Kay SO-2 Ohio Wesleyan 1:11.64 OWU Valentine's Open Feb 14, 2020
87 Muia, Claire FR-1 Wittenberg 1:12.62# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
88 Bryant, Nicole FR-1 Otterbein 1:12.86 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
89 Lewis, Ashley JR-3 Mount St. Joseph 1:12.88 2020 Cedarville Collegiate Indoor Invitational Feb 7, 2020
90 Ferry, Malia SR-4 Defiance 1:13.72 Tiffin Dragon Open Jan 18, 2020
91 Saxton, Kelsey FR-1 Muskingum 1:15.32 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
92 Gauch, Abbi SO-2 Muskingum 1:16.49 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Thompson, Jacob SR-4 Otterbein 1:56.56# Steemer Showcase Feb 22, 2020
2 Pierson, Ian SO-2 John Carroll 1:57.24 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
3 Hradesky, Mike SR-4 Case Western 1:57.86# UAA Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
4 Moxley, Bryden JR-3 Case Western 1:58.02# UAA Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
5 Kilian, Levi FR-1 Ohio Wesleyan 1:58.46 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
6 Daez, Miguel FR-1 Franciscan (Ohio) 1:58.47# Presidents AC Indoor Track & Field Championships Feb 27, 2020
7 McBride, Matt FR-1 Mount Union 1:58.48 Mount Union Wuske Invitational Feb 8, 2020
8 Shelton, Andrew SR-4 Ohio Northern 1:58.58 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
9 Patton, Thomas JR-3 Case Western 1:58.67# UAA Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
10 Ernest, Gabe SO-2 John Carroll 1:58.70# SPIRE Midwest Indoor T&F Open Jan 24, 2020
11 Ramsey, Deven FR-1 Wittenberg 1:58.74# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
12 Krabacher, Sam JR-3 Ohio Northern 1:58.80 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
13 Gulick, Connor SR-4 Bluffton 1:59.03 2020 Polar Bear Final Qualifier and Multi Mar 6, 2020
14 Ozymy, Ryan FR-1 Franciscan (Ohio) 1:59.36# Presidents AC Indoor Track & Field Championships Feb 27, 2020
15 Dravenstott, Alan SO-2 Ohio Northern 1:59.95 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
16 Weigand, Spencer JR-3 Case Western 1:59.97# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
17 Justus, Zach FR-1 Baldwin Wallace 2:00.05 2020 Polar Bear Final Qualifier and Multi Mar 6, 2020
18 Johnson, Tommy SR-4 Kenyon 2:00.17 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
19 Haling, Jonathan SR-4 Case Western 2:00.27 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
20 McGuire, Patrick SR-4 John Carroll 2:00.41# SPIRE Midwest Indoor T&F Open Jan 24, 2020
21 Knoch, Justin FR-1 Mount Union 2:00.46 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
22 Gill, Tyler SO-2 Mount Union 2:00.60 Mount Union Wuske Invitational Feb 8, 2020
23 McClain, Mitchell JR-3 Otterbein 2:00.73 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
24 Soderberg, Angus SO-2 Kenyon 2:00.75 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
25 Digby, A.J. SR-4 Mount Union 2:00.76 Mount Union Wuske Invitational Feb 8, 2020
26 Barnard, Kyler SO-2 Case Western 2:00.92 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
27 Probert, Hunter SO-2 Mount Union 2:01.03 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
28 Prather, David SO-2 Baldwin Wallace 2:01.13 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
29 Yackin, Cal FR-1 Otterbein 2:01.21 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
30 Mader, Sam JR-3 Oberlin 2:01.25 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
31 Isaiah, Darcy SR-4 Ohio Wesleyan 2:01.26 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
32 Beireis, Gage SO-2 Otterbein 2:01.32 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
33 Bertsch, Taton SO-2 Wilmington (Ohio) 2:01.47 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
34 Winfield, Justin JR-3 Ohio Wesleyan 2:01.63# Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
35 Duggan, Austen SO-2 Franciscan (Ohio) 2:01.70# Presidents AC Indoor Track & Field Championships Feb 27, 2020
36 DeVaughn, Montrell FR-1 Mount Union 2:01.83 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
37 Long, Forrest FR-1 Mount Union 2:02.02# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
38 Wilson, Lane FR-1 Marietta 2:02.03 Jessica Starks Open Jan 25, 2020
39 McCandlish, Ian FR-1 Wittenberg 2:02.37# Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
40 Neff, Kyle SR-4 Ohio Northern 2:02.53 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
41 DeLong, Alexander SO-2 Wooster 2:02.59 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
42 Milem, Mitchell SR-4 Mount Union 2:02.86 Mount Union Wuske Invitational Feb 8, 2020
43 Hefner, William FR-1 Ohio Wesleyan 2:02.94# Steemer Showcase Feb 22, 2020
44 Darby, Jake JR-3 John Carroll 2:02.95 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
45 Green, Jordan JR-3 Ohio Northern 2:03.01 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
46 Fanning, Kerrick FR-1 Ohio Wesleyan 2:03.14# Steemer Showcase Feb 22, 2020
47 Lamison, Connor FR-1 Ohio Northern 2:03.18# Steemer Showcase Feb 22, 2020
48 McKean, Dylan JR-3 Ohio Northern 2:03.39 2020 Polar Bear Final Qualifier and Multi Mar 6, 2020
49 Straight, Parker FR-1 Case Western 2:03.54 12th Annual Battle for the Obelisk Jan 25, 2020
50 Rumsfeld, Benjamin FR-1 Denison 2:03.72# Steemer Showcase Feb 22, 2020
51 Klonowski, Matt JR-3 Wooster 2:03.84 Kenyon Tri Meet Feb 21, 2020
52 Daily, Bill SO-2 Otterbein 2:04.08 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
53 Lamison, Riley SR-4 Ohio Northern 2:04.26 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
54 Forney, Nathan SR-4 Otterbein 2:04.30 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
55 Wahlie, John JR-3 Mount Union 2:04.38 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
56 Cyrus, Josh JR-3 Wilmington (Ohio) 2:04.54 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
57 Baker, Patrick SO-2 Ohio Northern 2:04.88 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
58 Hatfield, Alan FR-1 Otterbein 2:04.97# Steemer Showcase Feb 22, 2020
59 Dehmler, Will FR-1 Case Western 2:05.16# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
60 Mangan, James SO-2 John Carroll 2:05.20# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
61 Freeman, Dakota SR-4 Heidelberg 2:05.58 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
62 Wedeking, Andrew SR-4 Kenyon 2:05.76 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
63 Begley, Jack FR-1 Case Western 2:05.88 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
64 McIntyre, Connor JR-3 John Carroll 2:05.94# YSU Mid-Major Invite Jan 31, 2020
65 Ventura, Alex JR-3 Mount Union 2:05.98 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
66 Kiley, Ryan FR-1 John Carroll 2:06.00# SPIRE Midwest Indoor T&F Open Jan 24, 2020
67 Greenman, Hunter SO-2 Heidelberg 2:06.10# Steemer Showcase Feb 22, 2020
68 Olszewski, Matthew JR-3 Wooster 2:06.15 Kenyon Tri Meet Feb 21, 2020
69 Patterson, Joey SO-2 Ohio Wesleyan 2:06.30# Steemer Showcase Feb 22, 2020
70 Burczak, Jack FR-1 Kenyon 2:06.38 Kenyon Tri Meet Feb 21, 2020
70 Vipperman, Seth SR-4 Otterbein 2:06.38 Dragon Grand Prix Feb 8, 2020
72 Juda, Joe SO-2 Baldwin Wallace 2:06.47 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
73 Johnston, Zackary SO-2 Denison 2:06.48# Steemer Showcase Feb 22, 2020
74 Ishii, Ryunosuke FR-1 Marietta 2:06.49 Jessica Starks Open Jan 25, 2020
75 Gray, Ben JR-3 Mount St. Joseph 2:06.62 HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 22, 2020
76 Zellner, Caden FR-1 Wittenberg 2:06.63 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
77 Pettit, Aedan SR-4 Wooster 2:06.66 Denison Vs Wooster Jan 30, 2020
78 O'Reilly, Liam FR-1 Case Western 2:06.71 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
79 Shriver, Noah SO-2 Mount Union 2:06.78 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
80 Baier, Jeremy SO-2 Kenyon 2:06.95 Kenyon Tri Meet Feb 21, 2020
80 Tramontano, Alex JR-3 Ohio Northern 2:06.95 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
82 Walits, Liam FR-1 Otterbein 2:07.12 OWU Valentine's Open Feb 14, 2020
83 Wallace, Braeden SO-2 Marietta 2:07.17 Jessica Starks Open Jan 25, 2020
84 Engram, Cincere SO-2 Otterbein 2:07.25 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
85 Bowden, Clay FR-1 Heidelberg 2:07.29# Steemer Showcase Feb 22, 2020
86 Ryder, Marcus SO-2 Mount Union 2:07.95 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
87 Backus, Joe FR-1 John Carroll 2:08.05 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
88 Murray, Garrison FR-1 Baldwin Wallace 2:08.19 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
89 Dittoe, Keller JR-3 John Carroll 2:08.64 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
90 Bloodworth, Samuel SO-2 Denison 2:08.69 Fighting Scots Invitational Jan 25, 2020
91 Krupp, Andrew JR-3 Baldwin Wallace 2:08.87 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
92 Chavarria, Michael SR-4 Mount Union 2:08.96# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
93 Gill, Nick SO-2 Mount Union 2:09.04 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
94 Shaffer, Benny SO-2 Mount Union 2:09.12 Mount Union Wuske Invitational Feb 8, 2020
95 Whitaker, Evan SO-2 Wilmington (Ohio) 2:09.26 2020 Cedarville Collegiate Indoor Invitational Feb 7, 2020
96 McConkey, Jay FR-1 Ohio Wesleyan 2:09.43# Steemer Showcase Feb 22, 2020
97 Hostetler, Ryan FR-1 Mount Union 2:09.59 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
98 Coogan, Joey SR-4 Otterbein 2:09.61 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
99 Momeyer, Josh FR-1 Mount Union 2:09.72 Mount Union Wuske Invitational Feb 8, 2020
100 Stillions, Benjamin SO-2 Kenyon 2:10.19 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Gray, Alexis SR-4 Wittenberg 2:11.60 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
2 Brennan, Kelly SR-4 Baldwin Wallace 2:13.65 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
3 Jung-Beeman, Oona SR-4 Oberlin 2:15.54 Tufts National Qualifying Meet Mar 7, 2020
4 Mason, Sarah SR-4 Mount Union 2:17.12 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
5 Kowalewicz, Gina JR-3 Otterbein 2:18.37 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
6 Trebella, Makayla JR-3 Ohio Wesleyan 2:18.83 2020 Polar Bear Final Qualifier and Multi Mar 6, 2020
7 Wertz, Megan FR-1 Mount Union 2:19.74 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
8 Durisin, Katie SR-4 Mount Union 2:20.31 Mount Union Wuske Invitational Feb 8, 2020
9 Davis, Mackenzie FR-1 Otterbein 2:20.99# Steemer Showcase Feb 22, 2020
10 Smeltzer, Mary Claire SO-2 John Carroll 2:21.28 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
11 Borges, Hailey FR-1 Baldwin Wallace 2:21.30 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
12 Rathbun, Lucia JR-3 Oberlin 2:21.92 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
13 Buckner, Sara FR-1 Otterbein 2:22.20 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
14 Corbin, Katie FR-1 Ohio Wesleyan 2:22.28 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
15 Cupp, Taylor FR-1 Mount Union 2:22.79 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
16 Fowler, Katie SR-4 Baldwin Wallace 2:23.49 2020 Polar Bear Final Qualifier and Multi Mar 6, 2020
17 Routhier, Madeleine SR-4 Ohio Northern 2:23.84 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
18 Roth, Emma SR-4 Mount St. Joseph 2:24.13 DePauw Indoor Invitational Feb 15, 2020
19 Retcher, Chyanne JR-3 Ohio Northern 2:24.15 2020 Polar Bear Final Qualifier and Multi Mar 6, 2020
20 Donley, Micah FR-1 Mount Union 2:24.28 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
21 McFarland, Kylee FR-1 Ohio Wesleyan 2:24.36 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
22 Smith, Molly JR-3 Denison 2:24.58 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
23 Phung, Melissa FR-1 Case Western 2:24.72# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
24 Amoroso, Jamie SR-4 John Carroll 2:25.68# SPIRE Midwest Indoor T&F Open Jan 24, 2020
25 Ellerbrock, Taylor SO-2 Ohio Northern 2:26.82 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
26 Lerda, Sydney SR-4 Denison 2:26.97 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
27 Bertholf, Kayla SO-2 Wooster 2:27.21 Kenyon Tri Meet Feb 21, 2020
28 Kowalczyk, Gabrielle FR-1 Ohio Northern 2:27.22 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
29 Scott, Anna SO-2 Oberlin 2:27.38 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
30 Bournival , Erika JR-3 Wittenberg 2:27.53# Steemer Showcase Feb 22, 2020
31 Vigrass, Rory SO-2 John Carroll 2:27.72# SPIRE Midwest Indoor T&F Open Jan 24, 2020
32 Welker, Lauren SO-2 Wittenberg 2:27.90 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
33 Kile, Madison JR-3 Baldwin Wallace 2:27.92 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
34 Allen, Maggie SO-2 Oberlin 2:27.94 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
35 Vargo, Madison JR-3 Case Western 2:28.08 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
36 Impara, Christine SR-4 Oberlin 2:28.11 North Coast AC Indoor Combined Events Feb 22, 2020
37 Otte, Molina JR-3 Baldwin Wallace 2:28.15 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
38 Bujaucius, Cameron SO-2 John Carroll 2:28.23# YSU Mid-Major Invite Jan 31, 2020
39 Neff, Lexi FR-1 Ohio Northern 2:28.68 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
40 Brindza, Madelyn SO-2 John Carroll 2:28.77# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
41 Picker, Darcy JR-3 Ohio Wesleyan 2:28.92# Steemer Showcase Feb 22, 2020
42 Barrington, Bailie JR-3 Bluffton 2:29.99 Tiffin Dragon Open Jan 18, 2020
43 Kelley, Morgan JR-3 John Carroll 2:30.08 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
44 Owens, Courtney JR-3 Ohio Wesleyan 2:30.12 North Coast AC Indoor Combined Events Feb 22, 2020
45 Warstler, Cobi SR-4 Wooster 2:30.45 Kenyon Tri Meet Feb 21, 2020
46 Haynes, Hannah JR-3 Kenyon 2:30.85 Kenyon Tri Meet Feb 21, 2020
47 Trent, Carolyn FR-1 Denison 2:31.05# Steemer Showcase Feb 22, 2020
48 Vestal, Kylie JR-3 Ohio Northern 2:31.32 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
49 McCauley, Brittany JR-3 Mount Union 2:31.47 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
50 Magliocca, Julia FR-1 Mount Union 2:32.03 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
51 Gibbins, Kennady SO-2 Mount Union 2:32.27 2020 Polar Bear Final Qualifier and Multi Mar 6, 2020
52 Fodor, Caroline SO-2 John Carroll 2:32.37# YSU College Icebreaker Dec 6, 2019
53 Tiedemann, Clare SO-2 Oberlin 2:32.42 North Coast AC Indoor Combined Events Feb 22, 2020
54 Rogiers, Allison SR-4 Otterbein 2:32.75 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
55 Yontz, Sydney FR-1 Wilmington (Ohio) 2:34.30# Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
56 Franz, Brooke FR-1 Heidelberg 2:34.54 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
57 Daley, Alexa FR-1 Capital 2:34.57 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
57 Watts, Mary JR-3 Otterbein 2:34.57 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
59 Holmes, Allie JR-3 Denison 2:34.95 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
60 Schretzmayer, Aileen FR-1 Denison 2:34.96 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
61 Miller, Hailey JR-3 Mount Union 2:36.23 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
62 Houle, Isabella FR-1 Oberlin 2:36.97 Tiffin Dragon Open Jan 18, 2020
63 Wahl, Milena FR-1 Wilmington (Ohio) 2:37.01 2020 Cedarville Collegiate Indoor Invitational Feb 7, 2020
64 Shawaker, Mary FR-1 Kenyon 2:37.15 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
65 Chojnacki, Elise SO-2 Mount Union 2:37.64 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
66 Massucci, Jennifer FR-1 John Carroll 2:37.81 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
67 Galbraith , Alexis FR-1 Capital 2:38.15 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
68 Chasney, Isabel FR-1 Heidelberg 2:38.35 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
69 VanHoose, Erica SR-4 Ohio Wesleyan 2:38.88# Steemer Showcase Feb 22, 2020
70 Gregory, Olivia SO-2 Oberlin 2:38.99 Oberlin College BSN Invitational Feb 7, 2020
71 Wieszczek, Shannon FR-1 Franciscan (Ohio) 2:39.09 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
72 Barnhisel, Taylor JR-3 Wittenberg 2:39.16 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
73 Graham, Lyla SR-4 John Carroll 2:39.18 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
74 Flanagan, Beth JR-3 Franciscan (Ohio) 2:39.28# Presidents AC Indoor Track & Field Championships Feb 27, 2020
75 Vipperman, Brooke SO-2 Otterbein 2:39.31 OWU Valentine's Open Feb 14, 2020
76 McCarty, Abigail SO-2 Kenyon 2:39.86 North Coast AC Indoor Combined Events Feb 22, 2020
77 Napier, Hailey SO-2 Kenyon 2:40.11 Kenyon Tri Meet Feb 21, 2020
78 Norlander, Libby SO-2 Ohio Wesleyan 2:40.59 OWU Valentine's Open Feb 14, 2020
79 Willson, Emily SO-2 Denison 2:40.91 Denison Vs Wooster Jan 30, 2020
80 Haas, Caitlyn SR-4 Kenyon 2:40.93 Fighting Scots Invitational Jan 25, 2020
81 Harris, Davida SO-2 Kenyon 2:40.97 Kenyon Tri Meet Feb 21, 2020
82 Costanzo, Allison FR-1 Capital 2:41.24 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
83 Bober, Brittany FR-1 Mount Union 2:41.32 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
84 Plikerd, Stevie SO-2 Wittenberg 2:42.23 All-Ohio DIII Track & Field Championships Multi-Events Feb 8, 2020
85 Cash, Alexis SR-4 Bluffton 2:42.25 Tiffin Dragon Open Jan 18, 2020
86 Cuiffo, Angela FR-1 Denison 2:42.45 Fighting Scots Invitational Jan 25, 2020
87 Overfield, Marian SO-2 Wooster 2:42.53 Denison Vs Wooster Jan 30, 2020
88 Hilt, Emily SR-4 Capital 2:42.68 All-Ohio DIII Track & Field Championships Multi-Events Feb 8, 2020
89 Glavin, Shauna SO-2 John Carroll 2:42.69 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
90 Copley, Jena JR-3 Wooster 2:43.02 Wooster Tri Jan 18, 2020
91 Abele, Lucca SO-2 Oberlin 2:43.09 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
92 Lucas, Lydia FR-1 John Carroll 2:43.13 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
93 Hodson, Katie SR-4 Wittenberg 2:43.30# Steemer Showcase Feb 22, 2020
94 Holben, Mari SO-2 Kenyon 2:43.58 Fighting Scots Invitational Jan 25, 2020
95 Bush, Hannah JR-3 Ohio Wesleyan 2:44.00 OWU Valentine's Open Feb 14, 2020
96 Calvin, Audrey FR-1 Ohio Wesleyan 2:44.84 OWU Valentine's Open Feb 14, 2020
97 Lindower, Anna FR-1 Denison 2:44.89 Denison Vs Wooster Jan 30, 2020
98 Montgomery, Lauren FR-1 Ohio Wesleyan 2:45.40 OWU Valentine's Open Feb 14, 2020
99 Neville, Spencer SO-2 Muskingum 2:45.57 All-Ohio DIII Track & Field Championships Multi-Events Feb 8, 2020
100 Bryant, Nicole FR-1 Otterbein 2:45.58# Steemer Showcase Feb 22, 2020

Mile (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Pierson, Ian SO-2 John Carroll 4:14.13 2020 Polar Bear Final Qualifier and Multi Mar 6, 2020
2 Hampton, Chase SR-4 Otterbein 4:14.69# Steemer Showcase Feb 22, 2020
3 Singer, Logan JR-3 Case Western 4:16.27# UAA Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
4 Moore, Hunter SO-2 Otterbein 4:18.07 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
5 Phillip, Alex FR-1 John Carroll 4:20.99# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
6 Thompson, Jacob SR-4 Otterbein 4:21.44 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
7 Drushal, David SO-2 Heidelberg 4:21.86 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
8 Foster, Benjamin SR-4 Denison 4:22.24 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
9 McGuire, Patrick SR-4 John Carroll 4:23.03 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
10 Yackin, Cal FR-1 Otterbein 4:23.91 Tufts National Qualifying Meet Mar 7, 2020
11 Hoffman, Max SR-4 Otterbein 4:23.98 Dragon Grand Prix Feb 8, 2020
12 Jaster, Joseph FR-1 Case Western 4:24.04 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
13 Dailey, Jamie JR-3 John Carroll 4:24.28# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
14 Razanauskas, Trey JR-3 Case Western 4:24.75 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
15 Pettit, Aedan SR-4 Wooster 4:25.01 Kenyon Tri Meet Feb 21, 2020
16 Kilian, Levi FR-1 Ohio Wesleyan 4:26.25 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
17 Joseph, Jeff FR-1 Mount Union 4:26.65 Mount Union Wuske Invitational Feb 8, 2020
18 Begley, Jack FR-1 Case Western 4:27.25 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
19 Johnson, Tommy SR-4 Kenyon 4:27.28 Kenyon Tri Meet Feb 21, 2020
20 Strohm, Spencer SO-2 Otterbein 4:27.41 Dragon Grand Prix Feb 8, 2020
21 Daily, Bill SO-2 Otterbein 4:27.51 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
22 Krabacher, Sam JR-3 Ohio Northern 4:28.16 2020 Larry Cole Invite Jan 24, 2020
23 Kawalec, Jack SR-4 John Carroll 4:29.03# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
24 Beireis, Gage SO-2 Otterbein 4:29.22 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
25 Russ, Sam FR-1 Oberlin 4:29.27 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
26 Holt, Sam FR-1 John Carroll 4:29.37# SPIRE Midwest Indoor T&F Open Jan 24, 2020
27 Heys, Simon FR-1 Wilmington (Ohio) 4:29.53 Tiffin Alumni Open Dec 14, 2019
28 Coe, Sam SO-2 John Carroll 4:29.69# SPIRE Midwest Indoor T&F Open Jan 24, 2020
29 Grasing, Daniel JR-3 Case Western 4:29.80 12th Annual Battle for the Obelisk Jan 25, 2020
30 Krupp, Andrew JR-3 Baldwin Wallace 4:30.18 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
31 Green, Jordan JR-3 Ohio Northern 4:30.33 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
32 Probert, Hunter SO-2 Mount Union 4:30.93 Mount Union Wuske Invitational Feb 8, 2020
33 Shelton, Andrew SR-4 Ohio Northern 4:31.15 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
34 Whited, Brayden FR-1 Mount Union 4:31.29# YSU College Icebreaker Dec 6, 2019
35 Wallace, Braeden SO-2 Marietta 4:31.49 Jessica Starks Open Jan 25, 2020
36 Clevinger, Alex SR-4 Otterbein 4:31.57# Steemer Showcase Feb 22, 2020
37 Prather, David SO-2 Baldwin Wallace 4:31.67 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
38 Wahlie, John JR-3 Mount Union 4:32.18 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
39 Lewis, Vincent SR-4 Kenyon 4:32.37 Kenyon Tri Meet Feb 21, 2020
40 Zimmerman, Ryan SO-2 Wittenberg 4:32.39# Steemer Showcase Feb 22, 2020
41 Sutter, Travis JR-3 Ohio Northern 4:32.64 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
42 Vipperman, Seth SR-4 Otterbein 4:32.69 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
43 McCarthy, Grant SR-4 Case Western 4:33.19# UAA Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
44 Bosworth, Ryan SO-2 Otterbein 4:33.28# Steemer Showcase Feb 22, 2020
45 Neff, Kyle SR-4 Ohio Northern 4:33.42# Steemer Showcase Feb 22, 2020
46 Tramontano, Alex JR-3 Ohio Northern 4:33.68 2019 University of Findlay Oiler Opener (College) Dec 7, 2019
47 Hallgarth, Matt SR-4 John Carroll 4:33.77# SPIRE Midwest Indoor T&F Open Jan 24, 2020
48 O'Reilly, Liam FR-1 Case Western 4:33.86 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
49 Wiechart, Dylan JR-3 Heidelberg 4:34.10 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
50 DeLong, Alexander SO-2 Wooster 4:34.13 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
51 Watters, Clayton SR-4 Denison 4:34.51 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
52 White, Pat SO-2 John Carroll 4:34.77# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
53 Bertsch, Taton SO-2 Wilmington (Ohio) 4:34.81 2020 Cedarville Collegiate Indoor Invitational Feb 7, 2020
54 Baker, Patrick SO-2 Ohio Northern 4:35.25 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
55 Arnold, Jared SO-2 John Carroll 4:35.46# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
56 Whitaker, Evan SO-2 Wilmington (Ohio) 4:35.49 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
57 Daez, Miguel FR-1 Franciscan (Ohio) 4:35.51 Pioneer Open Jan 18, 2020
58 Backus, Joe FR-1 John Carroll 4:35.56 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
59 Rae, Miki SR-4 Wooster 4:35.59 Denison Vs Wooster Jan 30, 2020
60 White, Casey FR-1 Baldwin Wallace 4:35.94 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
61 Gulick, Connor SR-4 Bluffton 4:35.98 Dragon Grand Prix Feb 8, 2020
62 Ginell, Keanan SO-2 Denison 4:36.80# Steemer Showcase Feb 22, 2020
63 Thobe, Nathan FR-1 Ohio Northern 4:37.75 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
64 McKean, Dylan JR-3 Ohio Northern 4:37.84 2020 Larry Cole Invite Jan 24, 2020
65 Cordle, Evan FR-1 Wittenberg 4:38.14 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
66 Coogan, Joey SR-4 Otterbein 4:38.41# Steemer Showcase Feb 22, 2020
67 Miner, Andrew SO-2 John Carroll 4:38.51 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
68 Hann, Breydan FR-1 Ohio Northern 4:39.02 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
69 Wilson, Lane FR-1 Marietta 4:39.27 Dragon Grand Prix Feb 8, 2020
70 Beesley, Sam FR-1 Oberlin 4:39.41 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
71 McConkey, Jay FR-1 Ohio Wesleyan 4:39.46 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
72 Ehret, Jamey SR-4 Otterbein 4:39.76# Steemer Showcase Feb 22, 2020
73 Juda, Joe SO-2 Baldwin Wallace 4:39.87 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
74 Walits, Liam FR-1 Otterbein 4:39.99 OWU Valentine's Open Feb 14, 2020
75 Luken, Mitch SO-2 Heidelberg 4:40.04 Mount Union Wuske Invitational Feb 8, 2020
76 Darby, Jake JR-3 John Carroll 4:40.46 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
77 Long, Forrest FR-1 Mount Union 4:40.49 Mount Union Wuske Invitational Feb 8, 2020
78 Hansel, Alex FR-1 Capital 4:40.90 Jessica Starks Open Jan 25, 2020
79 Guidotti, Thomas JR-3 Kenyon 4:41.02 Kenyon Tri Meet Feb 21, 2020
80 Straight, Parker FR-1 Case Western 4:41.27 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
81 Ryder, Marcus SO-2 Mount Union 4:41.31 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
82 Loeper, Ben SR-4 Ohio Wesleyan 4:42.17 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
83 Caine, Miles JR-3 Wittenberg 4:42.62 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
84 Blakeley, Brooks FR-1 Ohio Northern 4:42.75 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
85 Barry, Nick JR-3 Ohio Wesleyan 4:43.67 OWU Valentine's Open Feb 14, 2020
86 Blundell, Dima SR-4 Case Western 4:43.71 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
87 McClain, Mitchell JR-3 Otterbein 4:43.88 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
88 Kiley, Ryan FR-1 John Carroll 4:44.18 Dragon Grand Prix Feb 8, 2020
89 Craft, Nathan FR-1 Otterbein 4:44.32 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
90 Johnston, Zackary SO-2 Denison 4:44.49 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
91 Watkins, Jaden FR-1 Otterbein 4:45.08 OWU Valentine's Open Feb 14, 2020
92 Bradt, Ethan FR-1 Ohio Wesleyan 4:45.22 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
93 White, Kyle FR-1 Baldwin Wallace 4:45.95 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
94 Finding, Avery FR-1 Ohio Wesleyan 4:46.44 OWU Valentine's Open Feb 14, 2020
95 Smith, Devyn SO-2 Otterbein 4:46.50 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
96 Ernest, Gabe SO-2 John Carroll 4:46.91 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
97 Sirilla, Athanasius SO-2 Franciscan (Ohio) 4:47.02# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
98 Bowden, Clay FR-1 Heidelberg 4:47.29 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
99 Boyle, Britton FR-1 Bluffton 4:47.56 Dragon Grand Prix Feb 8, 2020
100 Williamson, Thomas FR-1 Ohio Northern 4:47.94 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020

Mile (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Brennan, Kelly SR-4 Baldwin Wallace 5:01.41 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
2 Crook, Marija SR-4 Oberlin 5:06.19 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
3 Durisin, Katie SR-4 Mount Union 5:06.97 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
4 Smith, Sydney JR-3 Otterbein 5:07.40# Steemer Showcase Feb 22, 2020
5 Davis, Mackenzie FR-1 Otterbein 5:08.36 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
6 McCauley, Brittany JR-3 Mount Union 5:09.13 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
7 Brindza, Madelyn SO-2 John Carroll 5:09.77 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
8 Jung-Beeman, Oona SR-4 Oberlin 5:09.80 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
9 Amoroso, Jamie SR-4 John Carroll 5:11.33 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
10 Laughner, Alyssa SO-2 Baldwin Wallace 5:12.17 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
11 Bujaucius, Cameron SO-2 John Carroll 5:14.44# YSU Mid-Major Invite Jan 31, 2020
12 Retcher, Chyanne JR-3 Ohio Northern 5:15.14 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
13 Moses, Grace SR-4 Kenyon 5:15.86 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
14 Jenko, Sydney FR-1 John Carroll 5:16.10# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
15 Kile, Madison JR-3 Baldwin Wallace 5:17.34 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
16 Fellenstein, Katy FR-1 John Carroll 5:17.72 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
17 Marek, Hastings JR-3 Baldwin Wallace 5:18.30 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
18 Mason, Sarah SR-4 Mount Union 5:18.38 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
19 Vigrass, Rory SO-2 John Carroll 5:21.16# YSU Mid-Major Invite Jan 31, 2020
20 Routhier, Madeleine SR-4 Ohio Northern 5:21.43 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
21 Barrington, Bailie JR-3 Bluffton 5:22.20 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
22 Kowalewicz, Gina JR-3 Otterbein 5:22.57 Dragon Grand Prix Feb 8, 2020
23 Rogiers, Allison SR-4 Otterbein 5:22.86 Dragon Grand Prix Feb 8, 2020
24 Wertz, Megan FR-1 Mount Union 5:25.00 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
25 Whitmore, Rue SO-2 Ohio Northern 5:25.58 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
26 Wahl, Milena FR-1 Wilmington (Ohio) 5:26.51 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
27 Vestal, Kylie JR-3 Ohio Northern 5:26.74 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
28 Wright, Megan JR-3 Ohio Northern 5:27.09 2020 Larry Cole Invite Jan 24, 2020
29 Kelley, Morgan JR-3 John Carroll 5:27.33# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
30 Chasney, Isabel FR-1 Heidelberg 5:28.90 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
31 Anderson, Moira SO-2 John Carroll 5:29.03# SPIRE Midwest Indoor T&F Open Jan 24, 2020
32 Scott, Anna SO-2 Oberlin 5:29.15 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
32 Trebella, Makayla JR-3 Ohio Wesleyan 5:29.15 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
34 Magliocca, Julia FR-1 Mount Union 5:29.92 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
35 Brane-Wright, Josie FR-1 Oberlin 5:30.24 Oberlin College BSN Invitational Feb 7, 2020
36 McFarland, Kylee FR-1 Ohio Wesleyan 5:31.00 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
37 Trent, Carolyn FR-1 Denison 5:31.21 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
38 Vargo, Madison JR-3 Case Western 5:31.26# UAA Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
39 Rathbun, Lucia JR-3 Oberlin 5:31.39 Fighting Scots Invitational Jan 25, 2020
40 VanHoose, Erica SR-4 Ohio Wesleyan 5:31.96# Steemer Showcase Feb 22, 2020
41 Wieszczek, Shannon FR-1 Franciscan (Ohio) 5:32.45# Presidents AC Indoor Track & Field Championships Feb 27, 2020
42 Buckner, Sara FR-1 Otterbein 5:32.56 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
43 Picker, Darcy JR-3 Ohio Wesleyan 5:33.91 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
44 Bertholf, Kayla SO-2 Wooster 5:34.00 Denison Vs Wooster Jan 30, 2020
45 Smith, Keira SO-2 Otterbein 5:34.54# Steemer Showcase Feb 22, 2020
46 Otte, Molina JR-3 Baldwin Wallace 5:35.01 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
47 Haynes, Hannah JR-3 Kenyon 5:35.98 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
48 Massucci, Jennifer FR-1 John Carroll 5:36.04 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
49 Watts, Mary JR-3 Otterbein 5:36.08 Dragon Grand Prix Feb 8, 2020
50 Hall, Chloe SR-4 Kenyon 5:37.53 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
51 Hoover, Isabelle SO-2 Wooster 5:37.62 Denison Vs Wooster Jan 30, 2020
52 Colvin, Kathleen JR-3 Ohio Northern 5:37.65 2020 Larry Cole Invite Jan 24, 2020
53 Dwyer, Rae FR-1 Case Western 5:37.78 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
54 Crook, Lilly FR-1 Oberlin 5:39.23 Tiffin Dragon Open Jan 18, 2020
55 Graham, Lyla SR-4 John Carroll 5:40.32 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
56 Kemerer, Grace JR-3 Case Western 5:40.38# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
57 Cash, Alexis SR-4 Bluffton 5:40.46 Tiffin Dragon Open Jan 18, 2020
58 Canright, Elizabeth SO-2 Wittenberg 5:41.08# Steemer Showcase Feb 22, 2020
59 Willson, Emily SO-2 Denison 5:41.30 Denison Vs Wooster Jan 30, 2020
60 Miller, Madelyn FR-1 Baldwin Wallace 5:41.54 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
61 Radziewicz, Sarah JR-3 Denison 5:41.81 Denison Vs Wooster Jan 30, 2020
62 Schretzmayer, Aileen FR-1 Denison 5:42.00 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
63 Norlander, Libby SO-2 Ohio Wesleyan 5:42.02 OWU Valentine's Open Feb 14, 2020
64 Glavin, Shauna SO-2 John Carroll 5:42.24 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
65 Bournival , Erika JR-3 Wittenberg 5:42.29 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
66 Henry, Susanna SO-2 Case Western 5:42.41 12th Annual Battle for the Obelisk Jan 25, 2020
67 Blinkoff, Grace SR-4 Oberlin 5:43.23 Oberlin College BSN Invitational Feb 7, 2020
67 Wilson, Ella FR-1 Kenyon 5:43.23 OWU Valentine's Open Feb 14, 2020
69 Flanagan, Beth JR-3 Franciscan (Ohio) 5:43.43# Presidents AC Indoor Track & Field Championships Feb 27, 2020
70 Solberg, Tommy JR-3 Denison 5:44.43 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
71 Lucas, Lydia FR-1 John Carroll 5:46.58# SPIRE Midwest Indoor T&F Open Jan 24, 2020
72 DeFabio, Angela FR-1 Mount Union 5:50.57# Youngstown State College Invitational Jan 17, 2020
73 Overfield, Marian SO-2 Wooster 5:50.90 Fighting Scots Invitational Jan 25, 2020
74 Ellerbrock, Taylor SO-2 Ohio Northern 5:51.49# Steemer Showcase Feb 22, 2020
75 Yontz, Sydney FR-1 Wilmington (Ohio) 5:51.97# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
76 Stickney, Kristine SO-2 Franciscan (Ohio) 5:53.43# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
77 Biery, Brianna SO-2 Mount Union 5:53.81 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
78 Lerda, Sydney SR-4 Denison 5:54.26 Denison Vs Wooster Jan 30, 2020
79 Wilson, Katherine JR-3 Mount Union 5:54.36 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
80 Daley, Alexa FR-1 Capital 5:55.28 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
81 Watts, Mikayla FR-1 Ohio Wesleyan 5:55.85# Steemer Showcase Feb 22, 2020
82 Lindower, Anna FR-1 Denison 5:56.26# Steemer Showcase Feb 22, 2020
83 Winston-Kahn, Alana FR-1 Kenyon 5:56.53 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
84 Alexander, Danielle SO-2 Otterbein 5:56.86 Dragon Grand Prix Feb 8, 2020
85 Bernhardt, Eva FR-1 Capital 5:56.91 Jessica Starks Open Jan 25, 2020
86 Lynn, Annalee SO-2 Wittenberg 5:56.92# Steemer Showcase Feb 22, 2020
87 Sheffield, Sunniva SO-2 Oberlin 5:57.97 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
88 Cox, Arie SR-4 Bluffton 5:58.16 OWU Valentine's Open Feb 14, 2020
89 Phillips, Catherine FR-1 Case Western 5:59.46 Spartan Holiday Classic Dec 7, 2019
90 Vrba, Olivia FR-1 Kenyon 5:59.54 OWU Valentine's Open Feb 14, 2020
91 Yepez, Katarina SO-2 Kenyon 5:59.82 OWU Valentine's Open Feb 14, 2020
92 Gilreath, Lizzy JR-3 Baldwin Wallace 6:00.02 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
93 Biehle, Caitlin FR-1 Mount St. Joseph 6:00.07 HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 22, 2020
94 Rhodes, Kamryn FR-1 Ohio Northern 6:00.77 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
95 Bush, Hannah JR-3 Ohio Wesleyan 6:02.99 OWU Valentine's Open Feb 14, 2020
96 Montgomery, Lauren FR-1 Ohio Wesleyan 6:03.01 OWU Valentine's Open Feb 14, 2020
97 Helck, Sabrina SO-2 Wooster 6:03.42 Kenyon Tri Meet Feb 21, 2020
98 Roschival, Maddie FR-1 Baldwin Wallace 6:03.61 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
99 Larson, Judy SO-2 Ohio Wesleyan 6:04.40 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
100 Denlinger, Julia SR-4 Oberlin 6:04.44 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020

3000 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Moore, Hunter SO-2 Otterbein 8:25.61 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
2 Hampton, Chase SR-4 Otterbein 8:27.27 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
3 Hoffman, Max SR-4 Otterbein 8:39.83 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
4 Phillip, Alex FR-1 John Carroll 8:41.28# SPIRE Midwest Indoor T&F Open Jan 24, 2020
5 Razanauskas, Trey JR-3 Case Western 8:41.43# UAA Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
6 Thompson, Jacob SR-4 Otterbein 8:42.63 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
7 Dailey, Jamie JR-3 John Carroll 8:43.13 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
8 Heys, Simon FR-1 Wilmington (Ohio) 8:43.32# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
9 Hall, David SR-4 Case Western 8:46.14 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
10 Arnold, Jared SO-2 John Carroll 8:46.46# SPIRE Midwest Indoor T&F Open Jan 24, 2020
11 Driemeyer, Billy FR-1 Ohio Northern 8:48.63 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
12 Jaster, Joseph FR-1 Case Western 8:48.67# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
13 Strohm, Spencer SO-2 Otterbein 8:48.86 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
14 Pierson, Ian SO-2 John Carroll 8:49.15 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
15 Sutter, Travis JR-3 Ohio Northern 8:51.94 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
16 McCarthy, Grant SR-4 Case Western 8:52.12 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
17 Foster, Benjamin SR-4 Denison 8:52.35 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
18 White, Pat SO-2 John Carroll 8:53.35# SPIRE Midwest Indoor T&F Open Jan 24, 2020
19 Begley, Jack FR-1 Case Western 8:53.53 12th Annual Battle for the Obelisk Jan 25, 2020
20 Ginell, Keanan SO-2 Denison 8:53.99 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
21 Joseph, Jeff FR-1 Mount Union 8:54.10 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
22 Hallgarth, Matt SR-4 John Carroll 8:54.18 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
23 Borek, Mark SO-2 Franciscan (Ohio) 8:54.28 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
24 Rae, Miki SR-4 Wooster 8:54.95 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
25 Wallace, Braeden SO-2 Marietta 8:55.94 Dragon Grand Prix Feb 8, 2020
26 Baker, Patrick SO-2 Ohio Northern 8:56.19 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
27 Clevinger, Alex SR-4 Otterbein 8:56.70 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
28 Yackin, Cal FR-1 Otterbein 8:56.99 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
29 McGuire, Patrick SR-4 John Carroll 8:57.14 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
30 Rachita, Eric JR-3 Case Western 8:57.52 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
31 Lewis, Vincent SR-4 Kenyon 8:59.78 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
32 Wiechart, Dylan JR-3 Heidelberg 9:00.93 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
32 Green, Andrew SR-4 Case Western 9:00.93 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
34 Krupp, Andrew JR-3 Baldwin Wallace 9:02.45 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
34 White, Kyle FR-1 Baldwin Wallace 9:02.45 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
36 Mehalic, Jason SO-2 Otterbein 9:02.60 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
37 Wahlie, John JR-3 Mount Union 9:04.05# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
38 Ehret, Jamey SR-4 Otterbein 9:04.12 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
39 Andrews, Tim SR-4 Case Western 9:04.52 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
39 Zimmerman, Ryan SO-2 Wittenberg 9:04.52 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
41 Estes, Ryan SO-2 Otterbein 9:04.88 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
42 Hansel, Alex FR-1 Capital 9:05.09 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
43 White, Casey FR-1 Baldwin Wallace 9:05.63 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
44 Johnson, Tommy SR-4 Kenyon 9:05.72 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
45 Bosworth, Ryan SO-2 Otterbein 9:06.37 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
46 Neff, Kyle SR-4 Ohio Northern 9:06.57 2020 Polar Bear Final Qualifier and Multi Mar 6, 2020
47 Whitaker, Evan SO-2 Wilmington (Ohio) 9:06.99 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
48 Beesley, Sam FR-1 Oberlin 9:07.00 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
49 Backus, Joe FR-1 John Carroll 9:07.64# YSU Mid-Major Invite Jan 31, 2020
50 Drushal, David SO-2 Heidelberg 9:08.42 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
51 Russ, Sam FR-1 Oberlin 9:08.77 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
52 Hann, Breydan FR-1 Ohio Northern 9:08.95# Steemer Showcase Feb 22, 2020
53 Kaiser, Keith FR-1 Otterbein 9:10.55# Steemer Showcase Feb 22, 2020
54 Kawalec, Jack SR-4 John Carroll 9:10.64 Dragon Grand Prix Feb 8, 2020
55 Beireis, Gage SO-2 Otterbein 9:11.75 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
56 Loeper, Alex SO-2 Case Western 9:12.96 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
57 St. Clair, Robert FR-1 Case Western 9:13.21 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
58 Blundell, Dima SR-4 Case Western 9:13.83 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
59 O'Reilly, Liam FR-1 Case Western 9:14.14# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
60 Coe, Sam SO-2 John Carroll 9:14.60# YSU Mid-Major Invite Jan 31, 2020
61 Shelton, Andrew SR-4 Ohio Northern 9:14.64 2020 Polar Bear Final Qualifier and Multi Mar 6, 2020
62 Vipperman, Seth SR-4 Otterbein 9:16.72 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
63 Wilson, Isaac SR-4 Baldwin Wallace 9:17.20 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
64 Luken, Mitch SO-2 Heidelberg 9:17.96# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
65 Shah, Adam FR-1 John Carroll 9:18.80# YSU Mid-Major Invite Jan 31, 2020
66 Dittoe, Keller JR-3 John Carroll 9:19.61# SPIRE Midwest Indoor T&F Open Jan 24, 2020
67 Fitschen-Brown, Rhys SR-4 Denison 9:19.85 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
68 Miner, Andrew SO-2 John Carroll 9:20.16# SPIRE Midwest Indoor T&F Open Jan 24, 2020
69 Bradt, Ethan FR-1 Ohio Wesleyan 9:21.22 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
70 Cimino, Rick FR-1 Heidelberg 9:21.60# Steemer Showcase Feb 22, 2020
71 Rickett, George SO-2 Wilmington (Ohio) 9:22.81 2020 Cedarville Collegiate Indoor Invitational Feb 7, 2020
72 Sainey, Cullen SO-2 Wittenberg 9:22.89 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
73 Probert, Hunter SO-2 Mount Union 9:23.23# YSU College Icebreaker Dec 6, 2019
74 Sauerbrey, Caden SO-2 Ohio Northern 9:23.44 2020 Polar Bear Final Qualifier and Multi Mar 6, 2020
75 McKean, Dylan JR-3 Ohio Northern 9:23.46 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
76 Boyle, Britton FR-1 Bluffton 9:23.67 HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 22, 2020
77 Barry, Nick JR-3 Ohio Wesleyan 9:24.06# Steemer Showcase Feb 22, 2020
78 Brown, Logan SO-2 Mount Union 9:28.10# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
79 Chandler, Max FR-1 Bluffton 9:28.40 HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 22, 2020
80 Smith, Devyn SO-2 Otterbein 9:28.53 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
81 Coogan, Joey SR-4 Otterbein 9:28.79 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
82 Daily, Bill SO-2 Otterbein 9:29.03 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
83 Reynoso, Jose JR-3 Baldwin Wallace 9:29.35 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
84 D'Orfani, Ross FR-1 Oberlin 9:29.76 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
85 Watkins, Jaden FR-1 Otterbein 9:30.05 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
86 Darby, Jake JR-3 John Carroll 9:30.80# YSU Mid-Major Invite Jan 31, 2020
87 Honkomp, Ryan JR-3 Wilmington (Ohio) 9:31.97# Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
88 Clemens, Gage JR-3 Wilmington (Ohio) 9:32.77 2020 Cedarville Collegiate Indoor Invitational Feb 7, 2020
89 Finding, Avery FR-1 Ohio Wesleyan 9:33.20 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
90 Schaefer, Carter FR-1 Otterbein 9:33.49 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
91 Sirilla, Athanasius SO-2 Franciscan (Ohio) 9:33.88 Pioneer Open Jan 18, 2020
92 Taylor, Will SR-4 Oberlin 9:34.70 Oberlin College BSN Invitational Feb 7, 2020
93 Bertsch, Taton SO-2 Wilmington (Ohio) 9:34.83 Tiffin Alumni Open Dec 14, 2019
94 Brown, Zach FR-1 Capital 9:35.09 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
95 Williamson, Thomas FR-1 Ohio Northern 9:35.10 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
96 Donovan, Daniel FR-1 Franciscan (Ohio) 9:36.34# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
97 McConkey, Jay FR-1 Ohio Wesleyan 9:36.67 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
98 Craft, Nathan FR-1 Otterbein 9:36.83 Dragon Grand Prix Feb 8, 2020
99 Jasper, Tim SR-4 Heidelberg 9:37.22 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
100 Loeper, Ben SR-4 Ohio Wesleyan 9:37.48 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020

3000 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Brennan, Kelly SR-4 Baldwin Wallace 10:06.45 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
2 Laughner, Alyssa SO-2 Baldwin Wallace 10:06.94 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
3 Crook, Marija SR-4 Oberlin 10:08.49 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
4 Bujaucius, Cameron SO-2 John Carroll 10:20.16# SPIRE Midwest Indoor T&F Open Jan 24, 2020
5 Marek, Hastings JR-3 Baldwin Wallace 10:20.90 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
6 Smith, Sydney JR-3 Otterbein 10:22.18 Tufts National Qualifying Meet Mar 7, 2020
7 Jenko, Sydney FR-1 John Carroll 10:25.41# SPIRE Midwest Indoor T&F Open Jan 24, 2020
8 McCauley, Brittany JR-3 Mount Union 10:29.42# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
9 Currey, Allison SR-4 Otterbein 10:30.67 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
10 Wright, Megan JR-3 Ohio Northern 10:30.75 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
11 Becker, Emma SO-2 Kenyon 10:31.48 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
12 Pitcovich, Tessa SO-2 Ohio Northern 10:34.77 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
13 Magliocca, Julia FR-1 Mount Union 10:35.93 Mount Union Wuske Invitational Feb 8, 2020
14 Kelley, Morgan JR-3 John Carroll 10:36.40 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
15 Chasney, Isabel FR-1 Heidelberg 10:36.61 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
16 Otte, Molina JR-3 Baldwin Wallace 10:37.81 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
17 Vigrass, Rory SO-2 John Carroll 10:37.88 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
18 Wahl, Milena FR-1 Wilmington (Ohio) 10:40.10 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
19 Bertholf, Kayla SO-2 Wooster 10:40.16 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
20 von Conta, Phoebe SO-2 Oberlin 10:42.43 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
21 Vestal, Kylie JR-3 Ohio Northern 10:43.93 2019 University of Findlay Oiler Opener (College) Dec 7, 2019
22 Riley, Alice FR-1 Kenyon 10:44.37 Fighting Scots Invitational Jan 25, 2020
23 Kemerer, Grace JR-3 Case Western 10:48.48# UAA Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
24 Olson, Kiera JR-3 Case Western 10:49.53 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
25 Henry, Susanna SO-2 Case Western 10:49.68 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
26 Whitmore, Rue SO-2 Ohio Northern 10:50.07 2020 Larry Cole Invite Jan 24, 2020
27 Colvin, Kathleen JR-3 Ohio Northern 10:50.13 2019 University of Findlay Oiler Opener (College) Dec 7, 2019
28 Hoover, Isabelle SO-2 Wooster 10:51.23 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
29 Radziewicz, Sarah JR-3 Denison 10:51.72 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
30 Cash, Alexis SR-4 Bluffton 10:53.40 HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 22, 2020
31 Willson, Emily SO-2 Denison 10:54.63 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
32 Anderson, Moira SO-2 John Carroll 10:56.13# YSU Mid-Major Invite Jan 31, 2020
33 Bentley, Halle SO-2 Otterbein 10:56.36 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
34 Fellenstein, Katy FR-1 John Carroll 11:01.54# YSU Mid-Major Invite Jan 31, 2020
35 Burns, Emma JR-3 Otterbein 11:01.72 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
36 Brindza, Madelyn SO-2 John Carroll 11:02.27# YSU Mid-Major Invite Jan 31, 2020
37 VanHoose, Erica SR-4 Ohio Wesleyan 11:04.01 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
38 Gilreath, Lizzy JR-3 Baldwin Wallace 11:04.79 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
39 Balch, Meagan SO-2 Denison 11:05.01 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
40 Glavin, Shauna SO-2 John Carroll 11:05.67# SPIRE Midwest Indoor T&F Open Jan 24, 2020
41 Norlander, Libby SO-2 Ohio Wesleyan 11:05.80 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
42 Liloia, Nina SO-2 Oberlin 11:06.35 Oberlin College BSN Invitational Feb 7, 2020
43 Smith, Keira SO-2 Otterbein 11:07.16 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
44 Miller, Madelyn FR-1 Baldwin Wallace 11:10.97 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
45 Brane-Wright, Josie FR-1 Oberlin 11:13.77 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
46 Fisher, Jana JR-3 Case Western 11:14.05 12th Annual Battle for the Obelisk Jan 25, 2020
47 Battistoni, Olivia JR-3 Case Western 11:14.27 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
48 Crook, Lilly FR-1 Oberlin 11:15.62 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
49 Thompson, Sophia SO-2 Ohio Northern 11:16.24 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
50 Bernhardt, Eva FR-1 Capital 11:18.04 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
51 Retcher, Chyanne JR-3 Ohio Northern 11:18.51 2019 University of Findlay Oiler Opener (College) Dec 7, 2019
52 Overfield, Marian SO-2 Wooster 11:21.92 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
53 Massucci, Jennifer FR-1 John Carroll 11:22.11# SPIRE Midwest Indoor T&F Open Jan 24, 2020
54 Nacci, Madeline SO-2 Case Western 11:22.13 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
55 Phillips, Catherine FR-1 Case Western 11:22.30 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
56 Graham, Lyla SR-4 John Carroll 11:22.38# SPIRE Midwest Indoor T&F Open Jan 24, 2020
57 Bournival , Erika JR-3 Wittenberg 11:24.20# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
58 Rohrer, Lydia JR-3 Otterbein 11:24.26 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
59 Busch, Emma JR-3 Wooster 11:25.89 Kenyon Tri Meet Feb 21, 2020
60 Blinkoff, Grace SR-4 Oberlin 11:26.90 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
61 Yontz, Sydney FR-1 Wilmington (Ohio) 11:28.36# Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
62 Stickney, Kristine SO-2 Franciscan (Ohio) 11:29.27# Presidents AC Indoor Track & Field Championships Feb 27, 2020
63 Wilson, Katherine JR-3 Mount Union 11:30.20# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
64 Flanagan, Beth JR-3 Franciscan (Ohio) 11:32.17 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
65 Hollon, Claire FR-1 Baldwin Wallace 11:32.18 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
66 Alexander, Danielle SO-2 Otterbein 11:32.29 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
67 Dwyer, Rae FR-1 Case Western 11:32.41 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
68 Perez, Sophi FR-1 Baldwin Wallace 11:36.65 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
69 Ferrero, Danielle JR-3 Otterbein 11:37.32 OWU Valentine's Open Feb 14, 2020
70 Lovato, Keely SR-4 Kenyon 11:37.50 Kenyon Tri Meet Feb 21, 2020
71 Lucas, Lydia FR-1 John Carroll 11:37.51# YSU Mid-Major Invite Jan 31, 2020
72 Hughes, Katie SO-2 Wilmington (Ohio) 11:38.22 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
73 Cox, Arie SR-4 Bluffton 11:38.37 HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 22, 2020
74 Canright, Elizabeth SO-2 Wittenberg 11:41.17 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
75 Harnsberger, Anna FR-1 Kenyon 11:42.48 Fighting Scots Invitational Jan 25, 2020
76 Sheffield, Sunniva SO-2 Oberlin 11:43.04 Oberlin College BSN Invitational Feb 7, 2020
77 Kish, Ashley FR-1 Otterbein 11:43.39 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
78 Roschival, Maddie FR-1 Baldwin Wallace 11:44.78 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
79 Wilson, Ella FR-1 Kenyon 11:44.92 Fighting Scots Invitational Jan 25, 2020
80 Osterhouse, Rachel SO-2 Wooster 11:45.09 Kenyon Tri Meet Feb 21, 2020
81 Buckner, Sara FR-1 Otterbein 11:48.80 Otterbein Snowglobe Open Jan 18, 2020
82 Hall, Chloe SR-4 Kenyon 11:52.44 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
83 Yepez, Katarina SO-2 Kenyon 11:58.69 Kenyon Tri Meet Feb 21, 2020
84 Ode, Shanthini SO-2 Oberlin 11:59.40 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
85 Solberg, Tommy JR-3 Denison 12:00.77 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
86 Bush, Hannah JR-3 Ohio Wesleyan 12:01.37# Steemer Showcase Feb 22, 2020
87 Lynn, Annalee SO-2 Wittenberg 12:04.26# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
88 Trace, Lauren SO-2 Ohio Northern 12:06.25# Steemer Showcase Feb 22, 2020
89 Vaughn, Megan JR-3 Baldwin Wallace 12:06.68 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
90 Scritchfield, Emma SO-2 Wittenberg 12:06.80# Wittenberg Tiger Indoor Opener Dec 6, 2019
91 Anstine, Kinsley SO-2 Mount Union 12:07.89 Mount Union Toy Drive Opener Dec 7, 2019
92 Newton, Merrit FR-1 Denison 12:08.60# Steemer Showcase Feb 22, 2020
93 Ely, Morgan SO-2 Wittenberg 12:09.26 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
94 Daulbaugh, Jenna SO-2 Baldwin Wallace 12:09.69 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
95 Montgomery, Lauren FR-1 Ohio Wesleyan 12:10.80# Steemer Showcase Feb 22, 2020
96 Black, Kennedy JR-3 Otterbein 12:11.81# Steemer Showcase Feb 22, 2020
97 Hart, Waverly SR-4 Wooster 12:13.44 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
98 Denlinger, Julia SR-4 Oberlin 12:15.94 Fighting Scots Invitational Jan 25, 2020
99 Bristol, Suki FR-1 Case Western 12:21.50# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
100 Vrba, Olivia FR-1 Kenyon 12:21.73 Fighting Scots Invitational Jan 25, 2020

5000 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Hampton, Chase SR-4 Otterbein 14:45.96 Dragon Grand Prix Feb 8, 2020
2 Moore, Hunter SO-2 Otterbein 14:54.72 Dragon Grand Prix Feb 8, 2020
3 Razanauskas, Trey JR-3 Case Western 14:55.27 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
4 Heys, Simon FR-1 Wilmington (Ohio) 14:57.89 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
5 Hall, David SR-4 Case Western 15:06.50# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
6 Begley, Jack FR-1 Case Western 15:07.41 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
7 Wallace, Braeden SO-2 Marietta 15:07.44 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
8 McCarthy, Grant SR-4 Case Western 15:07.69# UAA Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
9 Phillip, Alex FR-1 John Carroll 15:08.59 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
10 Hoffman, Max SR-4 Otterbein 15:08.99 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
11 Ehret, Jamey SR-4 Otterbein 15:09.89 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
12 Dailey, Jamie JR-3 John Carroll 15:10.47 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
13 Clevinger, Alex SR-4 Otterbein 15:10.58 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
14 Arnold, Jared SO-2 John Carroll 15:17.50# YSU Mid-Major Invite Jan 31, 2020
15 Joseph, Jeff FR-1 Mount Union 15:22.39 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
16 Myers, Preston SO-2 Mount Union 15:24.12# YSU College Icebreaker Dec 6, 2019
17 Baker, Patrick SO-2 Ohio Northern 15:24.13 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
18 Estes, Ryan SO-2 Otterbein 15:25.23 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
19 Whitaker, Evan SO-2 Wilmington (Ohio) 15:29.51 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
20 Drushal, David SO-2 Heidelberg 15:30.17# GVSU Holiday Open Dec 6, 2019
21 Mehalic, Jason SO-2 Otterbein 15:34.67 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
22 Krupp, Andrew JR-3 Baldwin Wallace 15:34.99 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
23 Ginell, Keanan SO-2 Denison 15:37.02 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
24 White, Pat SO-2 John Carroll 15:38.55# YSU Mid-Major Invite Jan 31, 2020
25 Wilson, Isaac SR-4 Baldwin Wallace 15:40.62 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
26 Strohm, Spencer SO-2 Otterbein 15:40.89# Steemer Showcase Feb 22, 2020
27 Sutter, Travis JR-3 Ohio Northern 15:44.42 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
28 Lewis, Vincent SR-4 Kenyon 15:47.10 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
29 Kaiser, Keith FR-1 Otterbein 15:49.43 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
30 Backus, Joe FR-1 John Carroll 15:51.15# SPIRE Midwest Indoor T&F Open Jan 24, 2020
31 Shah, Adam FR-1 John Carroll 15:51.38# SPIRE Midwest Indoor T&F Open Jan 24, 2020
32 Kawalec, Jack SR-4 John Carroll 15:53.52# YSU Mid-Major Invite Jan 31, 2020
33 Hallgarth, Matt SR-4 John Carroll 15:54.52# YSU College Icebreaker Dec 6, 2019
34 Green, Andrew SR-4 Case Western 15:57.35 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
35 Watters, Clayton SR-4 Denison 15:58.66 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
36 Brown, Logan SO-2 Mount Union 15:58.67 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
37 White, Casey FR-1 Baldwin Wallace 16:00.23 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
38 Loeper, Alex SO-2 Case Western 16:01.82# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
39 Rickett, George SO-2 Wilmington (Ohio) 16:03.50 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
40 Reynoso, Jose JR-3 Baldwin Wallace 16:03.95 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
41 Driemeyer, Billy FR-1 Ohio Northern 16:04.08 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
42 Bertsch, Taton SO-2 Wilmington (Ohio) 16:04.62# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
43 Hansel, Alex FR-1 Capital 16:05.16 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
44 Zimmerman, Ryan SO-2 Wittenberg 16:05.25# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
45 Andrews, Tim SR-4 Case Western 16:05.39 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
46 Wiechart, Dylan JR-3 Heidelberg 16:06.11# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
47 Miner, Andrew SO-2 John Carroll 16:07.16# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
48 Borek, Mark SO-2 Franciscan (Ohio) 16:07.99# YSU Mid-Major Invite Jan 31, 2020
49 Bradt, Ethan FR-1 Ohio Wesleyan 16:08.44 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
50 Dittoe, Keller JR-3 John Carroll 16:11.60# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
51 D'Orfani, Ross FR-1 Oberlin 16:13.49 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
52 Clemens, Gage JR-3 Wilmington (Ohio) 16:14.58# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
53 Brown, Zach FR-1 Capital 16:16.20 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
54 Watkins, Jaden FR-1 Otterbein 16:16.25# Steemer Showcase Feb 22, 2020
55 White, Kyle FR-1 Baldwin Wallace 16:19.92 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
56 Craft, Nathan FR-1 Otterbein 16:21.82# Steemer Showcase Feb 22, 2020
57 Fitschen-Brown, Rhys SR-4 Denison 16:21.97 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
58 McKean, Dylan JR-3 Ohio Northern 16:23.34 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
59 Rae, Miki SR-4 Wooster 16:25.33 Fighting Scots Invitational Jan 25, 2020
60 Hudson, Tyler SO-2 Heidelberg 16:27.35# Steemer Showcase Feb 22, 2020
61 Sauerbrey, Caden SO-2 Ohio Northern 16:27.58# Steemer Showcase Feb 22, 2020
62 Taylor, Will SR-4 Oberlin 16:27.91 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
63 Chandler, Max FR-1 Bluffton 16:28.07 HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 22, 2020
64 Honkomp, Ryan JR-3 Wilmington (Ohio) 16:28.87 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
65 Hann, Breydan FR-1 Ohio Northern 16:29.40 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
66 Vanderloo, Niels FR-1 Oberlin 16:30.00 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
67 Crotteau, Matthew SO-2 Franciscan (Ohio) 16:33.67# Presidents AC Indoor Track & Field Championships Feb 27, 2020
68 Roberts, Spencer JR-3 Baldwin Wallace 16:36.23 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
69 Sirilla, Athanasius SO-2 Franciscan (Ohio) 16:37.13 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
70 Howald, Luke FR-1 Muskingum 16:39.80 Ron Althoff Relays 2020 Jan 17, 2020
71 Donovan, Daniel FR-1 Franciscan (Ohio) 16:41.58 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
72 Cimino, Rick FR-1 Heidelberg 16:42.68 Mount Union Wuske Invitational Feb 8, 2020
73 O'Reilly, Liam FR-1 Case Western 16:47.63 12th Annual Battle for the Obelisk Jan 25, 2020
74 Caine, Miles JR-3 Wittenberg 16:49.15 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
75 Phelps, Cameron SR-4 Wilmington (Ohio) 16:51.87 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
76 Barry, Nick JR-3 Ohio Wesleyan 16:52.49 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
77 Zawatsky, Maxwell SO-2 Capital 16:53.51 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
78 Stuart, Owen FR-1 Oberlin 16:53.83 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
79 Belville, Matt SO-2 Heidelberg 16:54.62# Steemer Showcase Feb 22, 2020
80 Loeper, Ben SR-4 Ohio Wesleyan 16:57.63 Ron Althoff Relays 2020 Jan 17, 2020
81 Johnston, Zackary SO-2 Denison 16:58.34 Fighting Scots Invitational Jan 25, 2020
82 Vermillion, Christian SR-4 Capital 17:00.30 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
83 Wampler, Austin SO-2 Wilmington (Ohio) 17:00.82 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
84 Jasper, Tim SR-4 Heidelberg 17:02.40# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
85 Wells, Mitchell FR-1 Otterbein 17:03.34# Steemer Showcase Feb 22, 2020
86 Komaromy-Hiller, John SO-2 Baldwin Wallace 17:07.42 Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
87 Arnold, Justin FR-1 Mount Union 17:10.60 Mount Union Wuske Invitational Feb 8, 2020
88 Peck, Bryan SR-4 Ohio Northern 17:13.74 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
89 Reese, Andrew SO-2 Wittenberg 17:18.50# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
90 Beyer, Jack SO-2 Ohio Wesleyan 17:19.99 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
91 Gillen, Greg JR-3 Oberlin 17:20.05 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
92 Riley, Calvin SO-2 Denison 17:22.88 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
93 Riggins, Zachary SO-2 Baldwin Wallace 17:23.11 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
94 Sugrue, Evan FR-1 Wittenberg 17:24.23 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
95 Daugherty, Jackson SR-4 Oberlin 17:25.11 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
96 Sobus, Michael SO-2 Franciscan (Ohio) 17:28.03# YSU Mid-Major Invite Jan 31, 2020
97 Bay, Patrick FR-1 Wilmington (Ohio) 17:35.12# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
98 Sainey, Cullen SO-2 Wittenberg 17:45.29# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
99 Pyle, Jonas JR-3 Capital 17:49.24 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
100 Deal, Michael FR-1 Kenyon 17:58.64 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020

5000 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Brennan, Kelly SR-4 Baldwin Wallace 17:29.20 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
2 Laughner, Alyssa SO-2 Baldwin Wallace 17:39.63 Tufts National Qualifying Meet Mar 7, 2020
3 Bujaucius, Cameron SO-2 John Carroll 17:40.86# GVSU Big Meet Invite (Friday) Feb 14, 2020
4 Smith, Sydney JR-3 Otterbein 17:51.71 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
5 Marek, Hastings JR-3 Baldwin Wallace 18:00.95 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
6 Becker, Emma SO-2 Kenyon 18:06.87 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
7 Currey, Allison SR-4 Otterbein 18:09.81 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
8 Tetreault, Eleanor JR-3 Kenyon 18:11.34 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
9 Whitmore, Rue SO-2 Ohio Northern 18:16.00 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
10 Durisin, Katie SR-4 Mount Union 18:16.58 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
11 Jenko, Sydney FR-1 John Carroll 18:17.90# YSU Mid-Major Invite Jan 31, 2020
12 Vigrass, Rory SO-2 John Carroll 18:23.38# Akron Invitational Feb 7, 2020
13 Pitcovich, Tessa SO-2 Ohio Northern 18:28.47 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
14 Otte, Molina JR-3 Baldwin Wallace 18:33.25 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
15 Hoover, Isabelle SO-2 Wooster 18:33.92 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
16 Wright, Megan JR-3 Ohio Northern 18:40.87 2020 Polar Bear Final Qualifier and Multi Mar 6, 2020
17 Bentley, Halle SO-2 Otterbein 18:46.20 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
18 Cash, Alexis SR-4 Bluffton 18:53.53 HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 22, 2020
19 Colvin, Kathleen JR-3 Ohio Northern 18:54.34 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
20 Chasney, Isabel FR-1 Heidelberg 18:56.38# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
21 Kile, Madison JR-3 Baldwin Wallace 18:57.62 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
22 Canright, Elizabeth SO-2 Wittenberg 18:57.81 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
23 Willson, Emily SO-2 Denison 19:00.46 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
24 Crook, Lilly FR-1 Oberlin 19:02.03 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
25 Kelley, Morgan JR-3 John Carroll 19:02.44# YSU College Icebreaker Dec 6, 2019
26 Henry, Susanna SO-2 Case Western 19:05.93# UAA Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
27 Liloia, Nina SO-2 Oberlin 19:07.80 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
28 Glavin, Shauna SO-2 John Carroll 19:08.00 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
29 Kemerer, Grace JR-3 Case Western 19:08.87 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
30 Anderson, Moira SO-2 John Carroll 19:09.60# YSU College Icebreaker Dec 6, 2019
31 Radziewicz, Sarah JR-3 Denison 19:13.36 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
32 Wahl, Milena FR-1 Wilmington (Ohio) 19:14.23 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
33 Magliocca, Julia FR-1 Mount Union 19:14.45 Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
34 Gilreath, Lizzy JR-3 Baldwin Wallace 19:14.68 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
35 Olson, Kiera JR-3 Case Western 19:15.58 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
36 Battistoni, Olivia JR-3 Case Western 19:16.15 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
37 Burns, Emma JR-3 Otterbein 19:18.39 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
38 Thompson, Sophia SO-2 Ohio Northern 19:28.32 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
39 Miller, Madelyn FR-1 Baldwin Wallace 19:29.21 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
40 Brindza, Madelyn SO-2 John Carroll 19:35.81# YSU College Icebreaker Dec 6, 2019
41 Busch, Emma JR-3 Wooster 19:40.29 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
42 Barrington, Bailie JR-3 Bluffton 19:40.62 2020 Polar Bear Final Qualifier and Multi Mar 6, 2020
43 Graham, Lyla SR-4 John Carroll 19:47.32# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
44 Massucci, Jennifer FR-1 John Carroll 19:48.70# YSU Mid-Major Invite Jan 31, 2020
45 Kish, Ashley FR-1 Otterbein 19:49.33 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
46 Norlander, Libby SO-2 Ohio Wesleyan 19:52.18 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
47 Nacci, Madeline SO-2 Case Western 19:57.20 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
48 Bournival , Erika JR-3 Wittenberg 20:01.86 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
49 Wilson, Ella FR-1 Kenyon 20:02.56 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
50 Perez, Sophi FR-1 Baldwin Wallace 20:06.28 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
51 Phillips, Catherine FR-1 Case Western 20:08.11# Kent State Tune-Up Feb 22, 2020
52 Cox, Arie SR-4 Bluffton 20:09.37 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
53 Rohrer, Lydia JR-3 Otterbein 20:10.30# Steemer Showcase Feb 22, 2020
54 Alexander, Danielle SO-2 Otterbein 20:12.12 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
55 Hughes, Katie SO-2 Wilmington (Ohio) 20:12.80# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
56 Franz, Brooke FR-1 Heidelberg 20:16.29# Wittenberg Coach Rob Collegiate Indoor #2 Jan 25, 2020
57 Bernhardt, Eva FR-1 Capital 20:19.94 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
58 Wilson, Katherine JR-3 Mount Union 20:25.40 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
59 Hollon, Claire FR-1 Baldwin Wallace 20:28.02 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
60 Stickney, Kristine SO-2 Franciscan (Ohio) 20:38.75# YSU Mid-Major Invite Jan 31, 2020
61 Roschival, Maddie FR-1 Baldwin Wallace 20:42.42 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
62 Mobley, Erica FR-1 Ohio Northern 20:46.57# Steemer Showcase Feb 22, 2020
63 Osterhouse, Rachel SO-2 Wooster 20:54.17 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
64 Trace, Lauren SO-2 Ohio Northern 20:55.02 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
65 Ode, Shanthini SO-2 Oberlin 21:02.04 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
66 Bush, Hannah JR-3 Ohio Wesleyan 21:05.99 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
67 Daulbaugh, Jenna SO-2 Baldwin Wallace 21:09.46 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020
68 Vaughn, Megan JR-3 Baldwin Wallace 21:14.20 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
69 Newton, Merrit FR-1 Denison 21:14.91 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
70 Ely, Morgan SO-2 Wittenberg 21:47.60 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
71 Shannon, Sydney SO-2 Wittenberg 21:47.98 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
72 Bristol, Suki FR-1 Case Western 21:57.87 12th Annual Battle for the Obelisk Jan 25, 2020
73 Fisher, Roberta FR-1 Denison 22:20.09 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
74 Knapp, Victoria JR-3 Oberlin 22:24.40 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
75 Cain, Sydni JR-3 Franciscan (Ohio) 23:01.51# YSU Mid-Major Invite Jan 31, 2020
76 Fryman, Heather SO-2 Capital 23:05.80 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
77 Tannous-Taylor, Audrey FR-1 Oberlin 23:13.92 Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
78 Stahl, Kendra SO-2 Wilmington (Ohio) 23:28.92 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
79 Curavo, Madison FR-1 Muskingum 23:35.26 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
80 Deighton, Valerie FR-1 Muskingum 24:02.91 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
81 Toth, Angela FR-1 Muskingum 29:17.77 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020

60 Hurdles (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Plant, Mason SR-4 Mount Union 7.97(55) Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
2 Troyer, Connor SR-4 Mount Union 8.02 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
3 Febus, Cwinn SR-4 Otterbein 8.13 Tufts National Qualifying Meet Mar 7, 2020
4 Dimon, Alex JR-3 Marietta 8.22 2020 Polar Bear Final Qualifier and Multi Mar 6, 2020
5 Rennette, Michael SO-2 Otterbein 8.32 Steemer Showcase Feb 22, 2020
6 Klopfenstein, Eric SR-4 Marietta 8.35(55) Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
7 Troyer, Carson JR-3 Mount Union 8.37 2020 Polar Bear Final Qualifier and Multi Mar 6, 2020
8 Clark, Shadaryll FR-1 Baldwin Wallace 8.44 Mount Union Collegiate Tune-Up Feb 22, 2020
9 Green, Brandon FR-1 Mount St. Joseph 8.45 HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 22, 2020
10 Lloyd, Owen JR-3 Ohio Northern 8.52 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
11 McCullough, Colin JR-3 Ohio Northern 8.55(55) Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
12 Webb, Charlie FR-1 Denison 8.59 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
13 Wilson, Kelly FR-1 Capital 8.60 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
14 Fragnoli, Eli FR-1 Case Western 8.65 UAA Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
15 Guyer, Zachary JR-3 Wittenberg 8.67 North Coast AC Indoor Combined Events Feb 22, 2020
16 Britt, Malik JR-3 Mount Union 8.68(55) Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
17 Oddo, Dominic SR-4 Case Western 8.73 DIII All-Ohio Indoor Track & Field Championships Feb 15, 2020
17 MacIntyre, Cameron JR-3 Oberlin 8.73 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
19 Doyle, Mick FR-1 John Carroll 8.77 Dragon Grand Prix Feb 8, 2020
20 Adehe, Selorm FR-1 Ohio Northern 8.78 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
21 Simmons, Korey FR-1 Wooster 8.79 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
22 Gerber, Zach SO-2 John Carroll 8.80 Dragon Grand Prix Feb 8, 2020
23 Atallah, Adriano JR-3 Oberlin 8.84 North Coast AC Indoor Combined Events Feb 22, 2020
24 Sallee, A.J. SO-2 Marietta 8.86 Jessica Starks Open Jan 25, 2020
24 Bachinski, Garrin SR-4 Wittenberg 8.86 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
26 Scheiderer, Zane SO-2 Otterbein 8.93(55) Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
27 Conlon, Mackenzie SR-4 Otterbein 8.98 All-Ohio DIII Track & Field Championships Multi-Events Feb 8, 2020
28 Boucher, Pierce FR-1 Case Western 8.99(55) Baldwin Wallace Mid-February Meet 2020 Feb 14, 2020
29 James, Brandon SO-2 Bluffton 9.02 All-Ohio DIII Track & Field Championships Multi-Events Feb 8, 2020
30 Fox, Adam SR-4 Muskingum 9.08 Ron Althoff Relays 2020 Jan 17, 2020
31 Shilts, Joe FR-1 Wooster 9.09 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
32 Dixie, James SR-4 Denison 9.12 North Coast AC Indoor Combined Events Feb 22, 2020
32 Johnson, Marques JR-3 Heidelberg 9.12 2020 Joe Banks Invitational Feb 1, 2020
34 Herrmann, Michael FR-1 Franciscan (Ohio) 9.23 Presidents AC Indoor Track & Field Championships Feb 27, 2020
35 Radiarta, Randy FR-1 Case Western 9.26 12th Annual Battle for the Obelisk Jan 25, 2020
36 Butler, Jordan JR-3 Case Western 9.36 12th Annual Battle for the Obelisk Jan 25, 2020
37 Jones, Justin FR-1 Wooster 9.38 Bob Shannon Invitational Feb 8, 2020
38 Blevins, Aaron FR-1 Mount Union 9.39(55) Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
39 Iwasaki, Kaito FR-1 Ohio Wesleyan 9.40 2020 Larry Cole Invite Jan 24, 2020
40 Burkhammer, Alexander FR-1 Baldwin Wallace 9.41(55) Dr T Team Challenge Feb 1, 2020
41 Roseberry, Seth FR-1 Muskingum 9.52(55) Ohio Athletic Conference Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
42 Kishmarton, Daniel FR-1 Baldwin Wallace 9.54 Otterbein Invitational Jan 25, 2020
43 Ramey, Caleb FR-1 Ohio Wesleyan 9.65 All-Ohio DIII Track & Field Championships Multi-Events Feb 8, 2020
44 Salcido, Victor JR-3 Oberlin 9.72 Spartan Holiday Classic Dec 7, 2019
45 Booze, Christian SO-2 Ohio Northern 9.78 2020 Larry Cole Invite Jan 24, 2020
45 Fullmer, Andy FR-1 Capital 9.78 Rick Meindl Last Call Feb 21, 2020
47 Eggleston, Ross SO-2 Ohio Wesleyan 9.95 North Coast AC Indoor Track & Field Championships Feb 28, 2020
48 Testa, Brennen FR-1 Wooster 10.15 Denison Vs Wooster Jan 30, 2020
49 Robershaw, Jacob FR-1 Baldwin Wallace 10.50 Hillsdale "Wide-Track" Classic Feb 7, 2020