April 23, 2016
|
Rochester - Rochester, NY
ICON KEY: NESCAC SUNYAC PSAC ECAC DIII NYSB NYSA

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Kitchen, Samantha JR-3 Rochester 2:15.76
2. Jerome, Hanna SO-2 Hamilton 2:19.95
3. Peters, Abigale FR-1 Edinboro 2:20.83
4. Freese, Alice FR-1 Rochester 2:20.91
5. Fernandez, Allie FR-1 SUNY Geneseo 2:21.23
6. Seamans, Mattie SO-2 Hamilton 2:22.43
7. Lang, Abby FR-1 Edinboro 2:23.33
8. Lundin, Mary FR-1 Hamilton 2:23.51
9. Lauricella, Julianna FR-1 SUNY Geneseo 2:23.72
10. Miller, Audrey SO-2 Brockport St. 2:24.71
11. Peppriell, Ashley JR-3 SUNY Geneseo 2:25.37
12. Guinee, Michaela SO-2 Hamilton 2:26.85
13. Cebulski, Dana FR-1 SUNY Geneseo 2:27.03
14. Pericles, Sylvia JR-3 Oswego State 2:27.67
15. Sauer, Sam JR-3 Niagara 2:28.50
16. Shafer, Sarevah SO-2 SUNY Geneseo 2:29.01
17. Bates, Lauren FR-1 Brockport St. 2:29.23
18. Byrnes, Brianna JR-3 Alfred State 2:29.83
19. Winchell, Katrina SO-2 Brockport St. 2:30.58
20. Healy, Kelly JR-3 Alfred State 2:31.07
21. Ryan, Olivia FR-1 SUNY Geneseo 2:32.07
22. Judge, Ronnie SO-2 Rochester 2:32.16
23. Narkevic, Elizabeth SR-4 Edinboro 2:32.83
24. Peck, Stephanie JR-3 Oswego State 2:33.80
25. Hannahan, Amy SR-4 Oswego State 2:34.01
26. Daubert, Kaitlyn SO-2 Edinboro 2:34.56
27. Smith, Mariah FR-1 Alfred State 2:35.87
28. Meyer, Rachel FR-1 Oswego State 2:38.40
29. Whyman, Melissa FR-1 SUNY Geneseo 2:38.72
30. Canale, Becca FR-1 Rochester 2:39.45
31. Uribe, Anaidys FR-1 Hamilton 2:40.49
32. Kudinov, Valeria JR-3 Oswego State 2:43.07
33. Hoey, Madeline FR-1 Rochester 2:44.24
34. Sullivan, Ashlyne JR-3 SUNY Geneseo 2:51.24
  Ross, Mackenzie JR-3 SUNY Geneseo DNF
800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Kitchen, Samantha JR-3 Rochester 2:15.76
2. Jerome, Hanna SO-2 Hamilton 2:19.95
3. Peters, Abigale FR-1 Edinboro 2:20.83
4. Freese, Alice FR-1 Rochester 2:20.91
5. Fernandez, Allie FR-1 SUNY Geneseo 2:21.23
6. Seamans, Mattie SO-2 Hamilton 2:22.43
7. Lang, Abby FR-1 Edinboro 2:23.33
8. Lauricella, Julianna FR-1 SUNY Geneseo 2:23.72
9. Bates, Lauren FR-1 Brockport St. 2:29.23
10. Ryan, Olivia FR-1 SUNY Geneseo 2:32.07
  Ross, Mackenzie JR-3 SUNY Geneseo DNF
800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Lundin, Mary FR-1 Hamilton 2:23.51
2. Miller, Audrey SO-2 Brockport St. 2:24.71
3. Peppriell, Ashley JR-3 SUNY Geneseo 2:25.37
4. Cebulski, Dana FR-1 SUNY Geneseo 2:27.03
5. Pericles, Sylvia JR-3 Oswego State 2:27.67
6. Sauer, Sam JR-3 Niagara 2:28.50
7. Shafer, Sarevah SO-2 SUNY Geneseo 2:29.01
8. Byrnes, Brianna JR-3 Alfred State 2:29.83
9. Winchell, Katrina SO-2 Brockport St. 2:30.58
10. Judge, Ronnie SO-2 Rochester 2:32.16
11. Peck, Stephanie JR-3 Oswego State 2:33.80
12. Whyman, Melissa FR-1 SUNY Geneseo 2:38.72
800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Guinee, Michaela SO-2 Hamilton 2:26.85
2. Healy, Kelly JR-3 Alfred State 2:31.07
3. Narkevic, Elizabeth SR-4 Edinboro 2:32.83
4. Hannahan, Amy SR-4 Oswego State 2:34.01
5. Daubert, Kaitlyn SO-2 Edinboro 2:34.56
6. Smith, Mariah FR-1 Alfred State 2:35.87
7. Meyer, Rachel FR-1 Oswego State 2:38.40
8. Canale, Becca FR-1 Rochester 2:39.45
9. Uribe, Anaidys FR-1 Hamilton 2:40.49
10. Kudinov, Valeria JR-3 Oswego State 2:43.07
11. Hoey, Madeline FR-1 Rochester 2:44.24
12. Sullivan, Ashlyne JR-3 SUNY Geneseo 2:51.24