February 10-11, 2017
|
Iowa State-Leid Rec Center - Ames, IA
|
300m (Flat)
ICON KEY: IC4A/ECAC WIAC

Men 5000m Run Invite

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Terer, Amon SR-4 Campbell 13:42.78
2. Erb, MJ SR-4 Ole Miss 13:43.55
3. Baxter, Matthew JR-3 Northern Arizona 13:44.27
4. Young, Clayton SO-2 BYU 13:45.25
5. Green, Jonathan JR-3 Georgetown 13:45.73
6. Chelanga, Alfred JR-3 Alabama 13:48.12
7. Linkletter, Rory SO-2 BYU 13:49.00
8. Day, Tyler SO-2 Northern Arizona 13:49.53
9. Albertson, CJ SR-4 Arizona State 13:50.24
10. Bennie, Colin SR-4 Syracuse 13:51.93
11. Kemboi, Amon FR-1 Campbell 13:52.49
12. Harper, Jonathan JR-3 BYU 13:54.81
13. LaMere, Ian SR-4 Wis.-Platteville 13:54.88
14. Fischer, Reed SR-4 Drake 13:55.27
15. Carpenter, Jaret FR-1 Purdue 13:57.08
16. Ali, Obsa SO-2 Minnesota 13:57.43
17. Bautista, Miguel JR-3 Texas Tech 13:58.17
18. Ronoh, Andrew JR-3 Arkansas 13:59.54
19. Leingang, Jake JR-3 North Dakota State 14:01.32
20. Kosgei, Antibahs SR-4 Alabama 14:02.21
21. Reichow, Joel SR-4 South Dakota St. 14:07.19
22. Thomson, Jacob JR-3 Kentucky 14:07.33
23. Aouani, Iliass SO-2 Syracuse 14:14.94
24. Roderique, Adam JR-3 Tulsa 14:19.43
25. Glines, Cory JR-3 Northern Arizona 14:19.74
26. Beller, Micah SO-2 Michigan 14:21.22
27. Clevenger, Michael SR-4 Georgetown 14:23.33
28. Campbell, Patrick SR-4 Bradley 14:24.76
29. Tonui, Frankline SR-4 Arkansas 14:28.95
30. Montanez, Nicolas SR-4 BYU 14:34.01
  Hoover, Caleb   Unattached DNF
  Levermore, Kyle SO-2 Arkansas DNF
  Keter, Benard SR-4 Texas Tech DNF
  Buchanan, Reid   Unattached DNF
5000m Run Invite Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Terer, Amon SR-4 Campbell 13:42.78
2. Erb, MJ SR-4 Ole Miss 13:43.55
3. Baxter, Matthew JR-3 Northern Arizona 13:44.27
4. Young, Clayton SO-2 BYU 13:45.25
5. Green, Jonathan JR-3 Georgetown 13:45.73
6. Chelanga, Alfred JR-3 Alabama 13:48.12
7. Linkletter, Rory SO-2 BYU 13:49.00
8. Day, Tyler SO-2 Northern Arizona 13:49.53
9. Albertson, CJ SR-4 Arizona State 13:50.24
10. Bennie, Colin SR-4 Syracuse 13:51.93
11. Kemboi, Amon FR-1 Campbell 13:52.49
12. Ronoh, Andrew JR-3 Arkansas 13:59.54
13. Leingang, Jake JR-3 North Dakota State 14:01.32
14. Thomson, Jacob JR-3 Kentucky 14:07.33
15. Aouani, Iliass SO-2 Syracuse 14:14.94
16. Tonui, Frankline SR-4 Arkansas 14:28.95
  Hoover, Caleb   Unattached DNF
5000m Run Invite Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Harper, Jonathan JR-3 BYU 13:54.81
2. LaMere, Ian SR-4 Wis.-Platteville 13:54.88
3. Fischer, Reed SR-4 Drake 13:55.27
4. Carpenter, Jaret FR-1 Purdue 13:57.08
5. Ali, Obsa SO-2 Minnesota 13:57.43
6. Bautista, Miguel JR-3 Texas Tech 13:58.17
7. Kosgei, Antibahs SR-4 Alabama 14:02.21
8. Reichow, Joel SR-4 South Dakota St. 14:07.19
9. Roderique, Adam JR-3 Tulsa 14:19.43
10. Glines, Cory JR-3 Northern Arizona 14:19.74
11. Beller, Micah SO-2 Michigan 14:21.22
12. Clevenger, Michael SR-4 Georgetown 14:23.33
13. Campbell, Patrick SR-4 Bradley 14:24.76
14. Montanez, Nicolas SR-4 BYU 14:34.01
  Levermore, Kyle SO-2 Arkansas DNF
  Keter, Benard SR-4 Texas Tech DNF
  Buchanan, Reid   Unattached DNF