February 8, 2020
|
Alvernia-Flynn PLEX - Reading, PA
|
200m (Flat)
|
Timing: MAC-FAT, LLC.
ICON KEY: ECAC DIII Landmark

Women's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Gina Dello Russo SR-4 Stevens Institute 26.23
2 Crystal Robinson FR-1 Moravian 26.29
3 Angelica Howell JR-3 Widener 26.88
4 Cecilia Jones JR-3 Eastern 27.21
5 Alejandra Borbolla Diaz JR-3 Widener 27.51
6 Rayven Rouse FR-1 Eastern 27.69
7 O'livia McIntosh JR-3 Elizabethtown 27.69
8 Inicia Ferguson FR-1 Eastern 27.72
9 Camaryn Wheeler JR-3 Moravian 27.81
10 Sara Arbogast JR-3 Susquehanna 27.85
11 Claire Burkert SR-4 Widener 27.92
12 Tara Ford JR-3 Eastern 27.93
13 Ryley Hinson JR-3 Stevenson 28.00
14 Morgan Weaver JR-3 Moravian 28.08
15 Carly Lownes FR-1 Widener 28.11
16 Emily Newman FR-1 Eastern 28.24
17 Natalie Shearer SO-2 Elizabethtown 28.35
18 Ashleigh Denault SR-4 Elizabethtown 28.38
19 Madeline Baker JR-3 Catholic 28.40
20 Emily Wells FR-1 Moravian 28.42
21 Sydney Detky FR-1 Elizabethtown 28.51
22 Courtney Moyer JR-3 Eastern 28.58
23 Anna Walcutt SO-2 Catholic 28.60
24 Alyse Hand FR-1 Eastern 28.63
25 Amber Hackenberg FR-1 Misericordia 28.86
26 Emily Renner JR-3 Moravian 28.87
27 Abigail Fauske JR-3 Delaware Valley 28.89
28 Catherine Cerroni SO-2 Catholic 28.99
29 Tatiana Dorner SO-2 Misericordia 29.00
30 Kate Ross JR-3 Susquehanna 29.07
31 Anna Gallina SR-4 Goucher 29.20
32 Jordan Wagner SO-2 York (Pa.) 29.38
33 Gabriella Rene FR-1 Albright 29.39
34 Jillian Walter SO-2 Catholic 29.45
35 Julianna Simunek SO-2 Misericordia 29.55
36 Tatiana Lopez JR-3 Moravian 29.56
37 Melissa Barnes SR-4 Stevens Institute 29.62
38 Nelisabel La Court Ruiz FR-1 Goucher 29.74
39 Alexa Elliott FR-1 Delaware Valley 30.05
40 Sarah Habiballah SO-2 Elizabethtown 30.17
41 Rehanna Holder SO-2 Albright 30.17
42 Madeleine Strokis SR-4 Catholic 30.26
43 Michell Wolinsky SR-4 Goucher 30.31
44 Kelly Hallman JR-3 Delaware Valley 30.50
45 Naiema Nelson SO-2 Albright 30.55
46 Alexa Pietrini SR-4 Susquehanna 30.61
47 Kiana Mack FR-1 Stevenson 30.62
48 Ogechi Anyanwu JR-3 Catholic 30.63
49 Laura Cardona FR-1 Elizabethtown 30.74
50 Amanda Paglianite SO-2 Misericordia 30.75
51 Nancy Llamas JR-3 York (Pa.) 30.77
52 Aminah Clay FR-1 York (Pa.) 30.88
53 Morgan Markle SR-4 Susquehanna 31.10
54 Joy Campbell SR-4 Albright 31.33
55 Samantha Squirrel SR-4 Albright 32.15
56 Lindsay Lord SR-4 Misericordia 32.28
57 Shayla McLish FR-1 Goucher 32.41
58 Rachel Seiler JR-3 Susquehanna 32.61
59 Jahnya Gilkes SO-2 Albright 32.77
60 Emily Davis JR-3 Delaware Valley 33.31
  Jenevieve Eberly JR-3 Moravian DNS
  Alexa Wagner FR-1 Misericordia DNS
  Liana Meyer FR-1 Stevens Institute DNS
  Sarah Diamond SR-4 Catholic DNS
Women's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Gina Dello Russo SR-4 Stevens Institute 26.23
2 Crystal Robinson FR-1 Moravian 26.29
3 Angelica Howell JR-3 Widener 26.88
4 Cecilia Jones JR-3 Eastern 27.21
5 Alejandra Borbolla Diaz JR-3 Widener 27.51
11 Claire Burkert SR-4 Widener 27.92
Women's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Inicia Ferguson FR-1 Eastern 27.72
10 Sara Arbogast JR-3 Susquehanna 27.85
13 Ryley Hinson JR-3 Stevenson 28.00
14 Morgan Weaver JR-3 Moravian 28.08
29 Tatiana Dorner SO-2 Misericordia 29.00
  Liana Meyer FR-1 Stevens Institute DNS
Women's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Rayven Rouse FR-1 Eastern 27.69
7 O'livia McIntosh JR-3 Elizabethtown 27.69
9 Camaryn Wheeler JR-3 Moravian 27.81
20 Emily Wells FR-1 Moravian 28.42
24 Alyse Hand FR-1 Eastern 28.63
25 Amber Hackenberg FR-1 Misericordia 28.86
Women's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Tara Ford JR-3 Eastern 27.93
15 Carly Lownes FR-1 Widener 28.11
18 Ashleigh Denault SR-4 Elizabethtown 28.38
26 Emily Renner JR-3 Moravian 28.87
30 Kate Ross JR-3 Susquehanna 29.07
36 Tatiana Lopez JR-3 Moravian 29.56
Women's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Natalie Shearer SO-2 Elizabethtown 28.35
19 Madeline Baker JR-3 Catholic 28.40
21 Sydney Detky FR-1 Elizabethtown 28.51
27 Abigail Fauske JR-3 Delaware Valley 28.89
31 Anna Gallina SR-4 Goucher 29.20
  Jenevieve Eberly JR-3 Moravian DNS
Women's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Courtney Moyer JR-3 Eastern 28.58
28 Catherine Cerroni SO-2 Catholic 28.99
35 Julianna Simunek SO-2 Misericordia 29.55
40 Sarah Habiballah SO-2 Elizabethtown 30.17
41 Rehanna Holder SO-2 Albright 30.17
42 Madeleine Strokis SR-4 Catholic 30.26
Women's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
33 Gabriella Rene FR-1 Albright 29.39
37 Melissa Barnes SR-4 Stevens Institute 29.62
38 Nelisabel La Court Ruiz FR-1 Goucher 29.74
46 Alexa Pietrini SR-4 Susquehanna 30.61
47 Kiana Mack FR-1 Stevenson 30.62
  Sarah Diamond SR-4 Catholic DNS
Women's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 Anna Walcutt SO-2 Catholic 28.60
32 Jordan Wagner SO-2 York (Pa.) 29.38
34 Jillian Walter SO-2 Catholic 29.45
39 Alexa Elliott FR-1 Delaware Valley 30.05
50 Amanda Paglianite SO-2 Misericordia 30.75
51 Nancy Llamas JR-3 York (Pa.) 30.77
Women's 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
43 Michell Wolinsky SR-4 Goucher 30.31
44 Kelly Hallman JR-3 Delaware Valley 30.50
48 Ogechi Anyanwu JR-3 Catholic 30.63
52 Aminah Clay FR-1 York (Pa.) 30.88
53 Morgan Markle SR-4 Susquehanna 31.10
  Alexa Wagner FR-1 Misericordia DNS
Women's 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
45 Naiema Nelson SO-2 Albright 30.55
49 Laura Cardona FR-1 Elizabethtown 30.74
54 Joy Campbell SR-4 Albright 31.33
56 Lindsay Lord SR-4 Misericordia 32.28
57 Shayla McLish FR-1 Goucher 32.41
60 Emily Davis JR-3 Delaware Valley 33.31
Women's 200 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Emily Newman FR-1 Eastern 28.24
55 Samantha Squirrel SR-4 Albright 32.15
58 Rachel Seiler JR-3 Susquehanna 32.61
59 Jahnya Gilkes SO-2 Albright 32.77