February 28, 2020
|
Tampa (O) - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Auto NCAA DII Prov

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 KIM Junyoung   Goyangcity 4:17.86 3:48.67 4:05.70 4:03.26 10
2 Fabio Fornarelli SR-4 Saint Leo 3:03.67 3:55.10 3:42.85 4:04.89 8
3 Andy Martinez Freshman UNAT-Daytona State College 4:21.45 4:16.47 4:06.51 4:09.00 6
4 Eric Silva FR-1 Lynn 2:59.62 4:26.94 2:54.63 4:09.47 5
5 Bryan Ryder FR-1 Lynn 4:42.58 4:47.58 3:12.56 4:10.07 4
6 Julian Yescas FR-1 Lynn 4:20.44 4:12.93 4:15.43 4:10.42 3
7 Johnathan Gill JR-3 Tampa 3:24.07 4:53.35 3:57.23 4:15.08 2
8 William Lynch FR-1 Florida Southern 5:01.39 5:21.82 5:19.27 4:15.41 1
9 Logan Kraus FR-1 Valdosta State 4:26.00 4:41.35 4:18.33 4:15.77 -
10 Jake LockHart FR-1 Saint Leo 5:24.34 3:23.36 4:17.41 4:17.41 -
11 William Hibbard FR-1 Florida Tech 3:26.09 5:22.02 5:06.56 4:17.61 -
12 Alex Bugielski SO-2 Florida Tech 5:09.15 4:30.51 4:27.93 4:17.62 -
13 Daniel Duffy SO-2 Nova Southeastern 3:59.93 3:16.08 5:22.49 4:17.99 -
14 Keontae Turner JR-3 Warner 4:30.18 4:06.79 4:19.78 4:19.78 -
15 Joel Lacy SR-4 Nova Southeastern 3:29.32 5:03.52 3:03.16 4:21.65 -
16 Christopher Daniele JR-3 Florida Tech 4:11.68 5:04.11 4:06.43 4:22.16 -
17 Mason Lamb SO-2 Saint Leo 5:06.74 4:37.90 3:06.14 4:22.17 -
18 Andrew Guillory Sophomore UNAT-Daytona State College 4:08.62 3:07.79 3:42.18 4:24.49 -
19 Tyler Baker Freshman UNAT-Daytona State College 4:01.84 3:48.55 4:09.81 4:25.75 -
20 Dalton Pender FR-1 Valdosta State 4:10.70 4:42.71 3:46.70 4:26.70 -
21 James Dooley JR-3 Tampa 4:56.53 5:44.61 5:12.56 4:27.14 -
22 Benjamin Barwick SO-2 Valdosta State 5:04.81 3:20.53 3:17.86 4:27.37 -
23 Dean Frankel   Unattached 3:26.19 4:09.03 3:12.80 4:27.77   
24 Michael May III FR-1 Nova Southeastern 5:40.80 5:27.38 5:13.96 4:28.34 -
25 Andrew Dizney SO-2 Florida Tech 3:46.54 3:24.97 3:43.85 4:29.69 -
26 Bryan Baker   UNAT-East Florida 4:57.59 4:25.12 5:51.69 4:30.53 -
27 Avery Cook FR-1 Florida Tech 3:25.89 3:31.31 5:16.96 4:30.90 -
28 daniel dean Junior Unattached 4:04.62 3:42.87 4:39.95 4:31.79   
29 Joshua McLean FR-1 Valdosta State 3:56.83 4:10.44 5:23.93 4:32.21 -
30 Reese Van Putten FR-1 Florida Tech 3:11.45 4:36.24 4:25.30 4:33.50 -
31 Nathan Goble SO-2 Florida College 5:06.68 5:09.42 5:47.76 4:33.82 -
32 Trevor McCall FR-1 Florida College 3:16.57 3:22.11 3:52.57 4:36.86 -
33 Michael Kelly FR-1 Valdosta State 5:01.18 3:53.62 5:15.25 4:41.47 -
34 Thomas Turner SO-2 Florida College 5:27.08 4:27.35 3:47.53 4:44.41 -
35 Jordon Meril FR-1 Florida Tech 5:44.32 5:29.85 3:31.22 4:49.34 -
36 Kenneth Covey SR-4 Saint Leo 6:08.57 4:34.96 4:17.41 4:52.51 -
37 Michael Papa SR-4 Florida Southern 3:33.59 4:01.06 5:29.54 5:05.13 -
38 Frank Silva   Unattached 5:20.92 4:53.15 5:54.86 5:08.57   
  Lucas Kiprotich JR-3 Florida Gulf Coast DNS DNS DNS DNS   
  Inigo Cillero SO-2 Nova Southeastern DNS DNS DNS DNS   
  Davis Rangi Freshman Unattached DNS DNS DNS DNS   
  Alex Gonzalez SO-2 Florida Southern DNS DNS DNS DNS   
  Joshua Paez SR-4 Florida Southern DNS DNS DNS DNS   
  Zachary Landers   Florida Running Club DNS DNS DNS DNS   
  Bryce Bell SO-2 Florida Gulf Coast DNS DNS DNS DNS   
  Brandon Cruz JR-3 Saint Leo DNS DNS DNS DNS   
  Bradyn Ricca SO-2 Florida Gulf Coast DNS DNS DNS DNS   
  Cole Pruim JR-3 Florida Gulf Coast DNS DNS DNS DNS   
  Austin Redondo SO-2 Florida Gulf Coast DNS DNS DNS DNS   
  Benjamin Hermiston FR-1 Florida Gulf Coast DNS DNS DNS DNS   
  Boniface Mutai JR-3 Florida Gulf Coast DNS DNS DNS DNS   
  Nicholas Carpenter FR-1 Florida Southern DNS DNS DNS DNS   
  OH Jaewon   Goyangcity DNS DNS DNS DNS   
  CHOI Sehoon   Goyangcity DNS DNS DNS DNS   
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 KIM Junyoung   Goyangcity 2:57.58 4:03.26 10
2 Fabio Fornarelli SR-4 Saint Leo 4:58.77 4:04.89 8
3 Andy Martinez Freshman UNAT-Daytona State College 5:13.74 4:09.00 6
4 Eric Silva FR-1 Lynn 3:52.01 4:09.47 5
5 Bryan Ryder FR-1 Lynn 4:05.07 4:10.07 4
6 Julian Yescas FR-1 Lynn 5:03.01 4:10.42 3
7 Johnathan Gill JR-3 Tampa 5:23.96 4:15.08 2
13 Daniel Duffy SO-2 Nova Southeastern 3:03.18 4:17.99 -
19 Tyler Baker Freshman UNAT-Daytona State College 3:59.18 4:25.75 -
21 James Dooley JR-3 Tampa 5:12.56 4:27.14 -
28 daniel dean Junior Unattached 4:26.36 4:31.79   
  CHOI Sehoon   Goyangcity DNS DNS   
  OH Jaewon   Goyangcity DNS DNS   
  Inigo Cillero SO-2 Nova Southeastern DNS DNS   
  Nicholas Carpenter FR-1 Florida Southern DNS DNS   
  Boniface Mutai JR-3 Florida Gulf Coast DNS DNS   
  Austin Redondo SO-2 Florida Gulf Coast DNS DNS   
  Cole Pruim JR-3 Florida Gulf Coast DNS DNS   
  Lucas Kiprotich JR-3 Florida Gulf Coast DNS DNS   
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 William Lynch FR-1 Florida Southern 3:47.32 5:16.71 4:17.97 3:44.76 3:24.33 4:15.41 1
9 Logan Kraus FR-1 Valdosta State 4:54.14 4:31.12 3:29.74 3:42.52 5:06.93 4:15.77 -
10 Jake LockHart FR-1 Saint Leo 5:21.77 4:38.01 5:24.34 5:26.91 4:22.56 4:17.41 -
11 William Hibbard FR-1 Florida Tech 3:23.52 3:05.48 4:15.04 3:57.01 5:22.02 4:17.61 -
12 Alex Bugielski SO-2 Florida Tech 4:43.39 3:36.40 3:08.07 5:09.15 4:12.47 4:17.62 -
14 Keontae Turner JR-3 Warner 4:17.19 4:45.76 4:48.36 4:11.99 3:33.02 4:19.78 -
15 Joel Lacy SR-4 Nova Southeastern 3:11.01 3:24.09 4:24.27 4:03.34 4:11.19 4:21.65 -
16 Christopher Daniele JR-3 Florida Tech 5:40.81 4:35.27 3:55.95 4:24.79 3:21.87 4:22.16 -
17 Mason Lamb SO-2 Saint Leo 4:58.88 5:30.34 4:14.31 5:30.34 4:11.69 4:22.17 -
18 Andrew Guillory Sophomore UNAT-Daytona State College 4:43.01 3:47.47 4:05.98 4:11.27 3:21.02 4:24.49 -
22 Benjamin Barwick SO-2 Valdosta State 5:15.50 4:56.78 4:22.03 4:11.33 3:36.57 4:27.37 -
23 Dean Frankel   Unattached 5:13.29 3:28.86 5:15.97 5:34.72 3:36.90 4:27.77   
25 Andrew Dizney SO-2 Florida Tech 5:39.81 5:26.33 4:37.78 5:15.54 3:19.57 4:29.69 -
27 Avery Cook FR-1 Florida Tech 3:20.47 5:49.46 5:30.50 4:57.99 4:25.49 4:30.90 -
  Benjamin Hermiston FR-1 Florida Gulf Coast DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Bradyn Ricca SO-2 Florida Gulf Coast DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Bryce Bell SO-2 Florida Gulf Coast DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Davis Rangi Freshman Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
20 Dalton Pender FR-1 Valdosta State 4:26.70 4:18.70 4:08.04 5:28.05 4:08.04 4:34.71 5:01.38 -
24 Michael May III FR-1 Nova Southeastern 4:28.34 4:09.56 5:16.65 5:43.48 5:35.43 4:57.86 5:46.16 -
26 Bryan Baker   UNAT-East Florida 4:30.53 4:38.65 4:57.59 3:41.84 4:46.77 4:44.06 5:40.87 -
29 Joshua McLean FR-1 Valdosta State 4:32.21 4:26.77 5:13.05 4:04.99 4:18.60 4:29.49 4:32.21 -
30 Reese Van Putten FR-1 Florida Tech 4:33.50 4:25.30 3:52.48 3:36.07 5:28.20 4:11.62 3:47.01 -
31 Nathan Goble SO-2 Florida College 4:33.82 5:55.97 4:58.47 5:01.21 5:45.02 3:11.68 5:09.42 -
32 Trevor McCall FR-1 Florida College 4:36.86 5:21.16 5:51.62 3:19.34 4:50.71 3:35.95 4:50.71 -
33 Michael Kelly FR-1 Valdosta State 4:41.47 6:05.92 4:07.70 5:26.51 3:42.37 4:13.33 4:13.33 -
34 Thomas Turner SO-2 Florida College 4:44.41 5:18.54 3:47.53 6:01.20 5:55.52 6:01.20 5:52.67 -
35 Jordon Meril FR-1 Florida Tech 4:49.34 3:54.37 3:48.58 4:37.77 4:58.02 4:26.20 3:51.48 -
36 Kenneth Covey SR-4 Saint Leo 4:52.51 5:59.79 4:29.11 5:24.69 5:42.24 4:26.19 6:08.57 -
37 Michael Papa SR-4 Florida Southern 5:05.13 6:06.16 3:36.65 4:28.52 6:03.11 5:17.34 3:42.75 -
38 Frank Silva   Unattached 5:08.57 4:34.63 4:16.12 4:40.80 6:22.63 4:19.20 4:22.29   
  Joshua Paez SR-4 Florida Southern DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Brandon Cruz JR-3 Saint Leo DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Alex Gonzalez SO-2 Florida Southern DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Zachary Landers   Florida Running Club DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS