February 12, 2022
|
Tiffin-Heminger Center - Tiffin, OH
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B HCAC AARTFC NJCAA ECAC DIII

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Derek Plitt SR-4 Adrian 22.33
2 Tellis Horne SR-4 Malone 22.43
3 Michael McNeil FR-1 Tiffin 22.43
4 Joneteris Johnson SO-2 Lake Erie 22.53
5 Oliver Samuelsson FR-1 Hillsdale 22.53
6 Jyquan Jackson FR-1 Lake Erie 22.65
7 Levi Conner FR-1 Spring Arbor 22.83
8 Kabanu Witherspoon SO-2 Malone 22.83
9 Stanley Souverain SO-2 Lake Erie 22.89
10 Kyron Rogers FR-1 Tiffin 22.90
11 Antonio Stello JR-3 PSU-Behrend 23.09
12 Anthony Contrucci FR-1 Malone 23.21
13 Greg Joseph FR-1 Lake Erie 23.45
14 Richard Wynn JR-3 Tiffin 23.52
15 Carson Lehrer FR-1 Heidelberg 23.55
16 Joseph Ritzer SO-2 Hillsdale 23.56
17 Otis Cox SR-4 Glenville St. 23.61
18 Maliq Brock FR-1 Hillsdale 23.64
19 Gabriel Maximo SO-2 Tiffin 23.69
20 Kelan Mayberry FR-1 Tiffin 23.70
21 Jayden Horhn Freshman Unattached 23.82
22 Avery Malone JR-3 St. Francis (Ind.) 23.87
23 Isaiah Valentine FR-1 Glenville St. 23.87
24 Simeon Hunter FR-1 Tiffin 23.95
25 Zach Simon FR-1 Lake Erie 23.98
26 Noah Paris SR-4 Heidelberg 24.01
27 Quantavious Bagley SR-4 St. Francis (Ind.) 24.05
28 Blake Burns SO-2 PSU-Behrend 24.09
29 Daniel Ogbonna SO-2 Malone 24.09
30 James Banks FR-1 PSU-Behrend 24.14
31 Tyrell Vanover FR-1 Rochester (MI) 24.22
32 Robert Glover JR-3 Glenville St. 24.25
33 Nolan Breithaupt FR-1 Adrian 24.34
34 Clay Farley FR-1 Malone 24.37
35 Thomas Destatte Jr. Freshman Unattached 24.40
36 Blake Wilson FR-1 Ohio Dominican 24.45
37 Owen Wilhelm FR-1 Ohio Dominican 24.53
38 Christopher Finklea FR-1 Tiffin 24.53
39 Lucas Lynch FR-1 Tiffin 24.58
40 Theron Rogerson FR-1 Mount Vernon Nazarene 24.59
41 Jonah Schneider FR-1 Heidelberg 24.69
42 Jonathan Vioral FR-1 PSU-Behrend 24.79
43 Elijah Courser FR-1 Spring Arbor 24.80
44 Allen Neal FR-1 Tiffin 25.00
45 Kodi Cooper FR-1 Bluffton 25.03
46 Connor Williams FR-1 Mount Vernon Nazarene 25.06
47 Zhander Currie-Phillips SO-2 Rochester (MI) 25.09
48 Elijah Miller FR-1 Tiffin 25.09
49 Alexander Jenney SO-2 Mount Vernon Nazarene 25.18
50 Sean Ballentine SO-2 Tiffin 25.21
51 Malik Waters SO-2 Bluffton 25.28
52 Jack Bosworth SO-2 St. Francis (Ind.) 25.33
53 Tyler Walker FR-1 Muskegon CC 25.40
54 Tremain Willis FR-1 Muskegon CC 25.40
55 Josh Buhl FR-1 PSU-Behrend 25.41
56 Ethan Carmean FR-1 Adrian 25.51
57 Sean Smith FR-1 Heidelberg 25.57
58 Peyton Ratliff SR-4 St. Francis (Ind.) 25.64
59 Jacob Nau FR-1 Ohio Christian 25.77
60 Ja'Ce Nutt FR-1 Bluffton 25.78
61 Colin Downing FR-1 Ohio Dominican 25.81
62 Drake Dunn SO-2 Glenville St. 25.83
63 Parker Young SO-2 Malone 26.06
64 Payton Mikesell FR-1 Bluffton 26.07
65 Nirlok Tamang FR-1 Ohio Dominican 26.09
66 William Mcpherson FR-1 Spring Arbor 26.57
67 Jared Crawford SO-2 Heidelberg 27.24
68 Michael Boychuk FR-1 Rochester (MI) 27.96
  Eric Stehlik JR-3 PSU-Behrend DNF
  Brett Malinowski JR-3 Rochester (MI) DNF
  Manny Codjoe SO-2 Ohio Dominican DNS
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Derek Plitt SR-4 Adrian 22.33
2 Tellis Horne SR-4 Malone 22.43
7 Levi Conner FR-1 Spring Arbor 22.83
11 Antonio Stello JR-3 PSU-Behrend 23.09
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Michael McNeil FR-1 Tiffin 22.43
5 Oliver Samuelsson FR-1 Hillsdale 22.53
8 Kabanu Witherspoon SO-2 Malone 22.83
  Eric Stehlik JR-3 PSU-Behrend DNF
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Stanley Souverain SO-2 Lake Erie 22.89
10 Kyron Rogers FR-1 Tiffin 22.90
17 Otis Cox SR-4 Glenville St. 23.61
32 Robert Glover JR-3 Glenville St. 24.25
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Jyquan Jackson FR-1 Lake Erie 22.65
12 Anthony Contrucci FR-1 Malone 23.21
14 Richard Wynn JR-3 Tiffin 23.52
22 Avery Malone JR-3 St. Francis (Ind.) 23.87
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Greg Joseph FR-1 Lake Erie 23.45
18 Maliq Brock FR-1 Hillsdale 23.64
26 Noah Paris SR-4 Heidelberg 24.01
  Manny Codjoe SO-2 Ohio Dominican DNS
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Joseph Ritzer SO-2 Hillsdale 23.56
19 Gabriel Maximo SO-2 Tiffin 23.69
27 Quantavious Bagley SR-4 St. Francis (Ind.) 24.05
29 Daniel Ogbonna SO-2 Malone 24.09
Men's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Carson Lehrer FR-1 Heidelberg 23.55
23 Isaiah Valentine FR-1 Glenville St. 23.87
30 James Banks FR-1 PSU-Behrend 24.14
Men's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
21 Jayden Horhn Freshman Unattached 23.82
37 Owen Wilhelm FR-1 Ohio Dominican 24.53
40 Theron Rogerson FR-1 Mount Vernon Nazarene 24.59
47 Zhander Currie-Phillips SO-2 Rochester (MI) 25.09
Men's 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
28 Blake Burns SO-2 PSU-Behrend 24.09
41 Jonah Schneider FR-1 Heidelberg 24.69
42 Jonathan Vioral FR-1 PSU-Behrend 24.79
54 Tremain Willis FR-1 Muskegon CC 25.40
Men's 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 Kelan Mayberry FR-1 Tiffin 23.70
25 Zach Simon FR-1 Lake Erie 23.98
33 Nolan Breithaupt FR-1 Adrian 24.34
52 Jack Bosworth SO-2 St. Francis (Ind.) 25.33
Men's 200 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
43 Elijah Courser FR-1 Spring Arbor 24.80
44 Allen Neal FR-1 Tiffin 25.00
51 Malik Waters SO-2 Bluffton 25.28
53 Tyler Walker FR-1 Muskegon CC 25.40
Men's 200 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
38 Christopher Finklea FR-1 Tiffin 24.53
39 Lucas Lynch FR-1 Tiffin 24.58
58 Peyton Ratliff SR-4 St. Francis (Ind.) 25.64
63 Parker Young SO-2 Malone 26.06
Men's 200 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME
36 Blake Wilson FR-1 Ohio Dominican 24.45
49 Alexander Jenney SO-2 Mount Vernon Nazarene 25.18
55 Josh Buhl FR-1 PSU-Behrend 25.41
59 Jacob Nau FR-1 Ohio Christian 25.77
Men's 200 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME
46 Connor Williams FR-1 Mount Vernon Nazarene 25.06
62 Drake Dunn SO-2 Glenville St. 25.83
65 Nirlok Tamang FR-1 Ohio Dominican 26.09
  Brett Malinowski JR-3 Rochester (MI) DNF
Men's 200 Meters Section 15
PL NAME YEAR TEAM TIME
56 Ethan Carmean FR-1 Adrian 25.51
60 Ja'Ce Nutt FR-1 Bluffton 25.78
61 Colin Downing FR-1 Ohio Dominican 25.81
66 William Mcpherson FR-1 Spring Arbor 26.57
Men's 200 Meters Section 16
PL NAME YEAR TEAM TIME
45 Kodi Cooper FR-1 Bluffton 25.03
50 Sean Ballentine SO-2 Tiffin 25.21
67 Jared Crawford SO-2 Heidelberg 27.24
68 Michael Boychuk FR-1 Rochester (MI) 27.96
Men's 200 Meters Section 17
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Joneteris Johnson SO-2 Lake Erie 22.53
31 Tyrell Vanover FR-1 Rochester (MI) 24.22
48 Elijah Miller FR-1 Tiffin 25.09
57 Sean Smith FR-1 Heidelberg 25.57
Men's 200 Meters Section 18
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 Simeon Hunter FR-1 Tiffin 23.95
34 Clay Farley FR-1 Malone 24.37
35 Thomas Destatte Jr. Freshman Unattached 24.40
64 Payton Mikesell FR-1 Bluffton 26.07