January 22, 2022
|
UW-Stout-Sports & Fitness Center - Mennomenie, WI
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Michael Madoch JR-3 Wis.-La Crosse 4:14.36
2 Tyler Kisting FR-1 Wis.-La Crosse 4:16.33
3 Spencer Schultz SO-2 Wis.-Stout 4:22.65
4 Matthew Ryan JR-3 Wis.-Stout 4:23.33
5 Nels Trandahl FR-1 Wis.-Stout 4:32.28
6 Trevor Locke FR-1 Wis.-Stout 4:32.89
7 Ian Williams SO-2 Wis.-Stout 4:33.36
8 Elias Ritzke SO-2 Wis.-La Crosse 4:34.77
9 Calvin Fiala FR-1 Wis.-Stout 4:36.09
10 Marcus Peterson FR-1 Wis.-Stout 4:36.16
11 Trent Curry FR-1 Wis.-La Crosse 4:36.53
12 Cale Bishop FR-1 Wis.-Stout 4:36.75
13 Tracy Bye FR-1 Wis.-La Crosse 4:37.23
14 Matthew Thomas FR-1 Wis.-Stout 4:37.33
15 Andrew Carlson FR-1 Wis.-Stout 4:40.91
16 Lance Pfrimmer FR-1 Wis.-Stout 4:41.02
17 Henry Scheit SO-2 Wis.-Stout 4:41.61
18 Max Bailey FR-1 Wis.-Stout 4:41.93
19 Eric Neuwirth SO-2 Wis.-Stout 4:43.49
20 Ethan Hinderman SO-2 Wis.-Stout 4:45.65
21 Eric Ottosen FR-1 Wis.-River Falls 4:49.92
22 Christian Hjelman FR-1 Wis.-River Falls 4:51.44
23 Jaad Stout FR-1 Wis.-Stout 4:52.03
24 Christian Manthey FR-1 Wis.-Stout 4:52.41
25 Sam Peters FR-1 Wis.-River Falls 4:55.07
26 Damon Zielke FR-1 Wis.-Stout 4:55.85
27 Jakin Anderson JR-3 Bethany Lutheran 4:59.32
28 Cory Pfeifer FR-1 Wis.-River Falls 5:05.23
29 Caleb Anton SO-2 Wis.-River Falls 5:06.78
30 Jeremiah Osterlund FR-1 Crown 5:07.44
31 Josiah Hoppe FR-1 Bethany Lutheran 5:15.68
32 Michael Gregoria JR-3 Crown 5:17.41
  Alex Turner FR-1 Wis.-La Crosse DNF
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
21 Eric Ottosen FR-1 Wis.-River Falls 4:49.92
22 Christian Hjelman FR-1 Wis.-River Falls 4:51.44
23 Jaad Stout FR-1 Wis.-Stout 4:52.03
24 Christian Manthey FR-1 Wis.-Stout 4:52.41
25 Sam Peters FR-1 Wis.-River Falls 4:55.07
26 Damon Zielke FR-1 Wis.-Stout 4:55.85
27 Jakin Anderson JR-3 Bethany Lutheran 4:59.32
28 Cory Pfeifer FR-1 Wis.-River Falls 5:05.23
29 Caleb Anton SO-2 Wis.-River Falls 5:06.78
30 Jeremiah Osterlund FR-1 Crown 5:07.44
31 Josiah Hoppe FR-1 Bethany Lutheran 5:15.68
32 Michael Gregoria JR-3 Crown 5:17.41
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Nels Trandahl FR-1 Wis.-Stout 4:32.28
6 Trevor Locke FR-1 Wis.-Stout 4:32.89
7 Ian Williams SO-2 Wis.-Stout 4:33.36
9 Calvin Fiala FR-1 Wis.-Stout 4:36.09
10 Marcus Peterson FR-1 Wis.-Stout 4:36.16
11 Trent Curry FR-1 Wis.-La Crosse 4:36.53
12 Cale Bishop FR-1 Wis.-Stout 4:36.75
14 Matthew Thomas FR-1 Wis.-Stout 4:37.33
15 Andrew Carlson FR-1 Wis.-Stout 4:40.91
16 Lance Pfrimmer FR-1 Wis.-Stout 4:41.02
17 Henry Scheit SO-2 Wis.-Stout 4:41.61
18 Max Bailey FR-1 Wis.-Stout 4:41.93
19 Eric Neuwirth SO-2 Wis.-Stout 4:43.49
20 Ethan Hinderman SO-2 Wis.-Stout 4:45.65
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Michael Madoch JR-3 Wis.-La Crosse 4:14.36
2 Tyler Kisting FR-1 Wis.-La Crosse 4:16.33
3 Spencer Schultz SO-2 Wis.-Stout 4:22.65
4 Matthew Ryan JR-3 Wis.-Stout 4:23.33
8 Elias Ritzke SO-2 Wis.-La Crosse 4:34.77
13 Tracy Bye FR-1 Wis.-La Crosse 4:37.23
  Alex Turner FR-1 Wis.-La Crosse DNF