April 9, 2022
|
UW-La Crosse - La Crosse, WI
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Prov

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Zanzie Demco SR-4 Wis.-Oshkosh 4:34.70 10
2 Aubrie Fisher SO-2 Wartburg 4:35.51 8
3 Kaylee Beyer SO-2 Winona State 4:36.83 6
4 Anna Schueth SO-2 Wis.-Eau Claire 4:40.77 5
5 Carolyn Shult SO-2 Wis.-Eau Claire 4:41.84 4
6 Ellie Meyer FR-1 Wartburg 4:45.39 3
7 Kylie Judd SO-2 Wis.-Eau Claire 4:47.28 2
8 Katelyn Chadwick FR-1 Wis.-La Crosse 4:48.51 1
9 Dalie Thomas FR-1 Wis.-Stout 4:48.76 -
10 Ashley Kachurik SO-2 Wis.-Eau Claire 4:48.76 -
11 Christi Forman FR-1 Wis.-Eau Claire 4:50.94 -
12 Michelle Hirsch SR-4 Wis.-Eau Claire 4:53.96 -
13 Greta Koehler SO-2 Wis.-La Crosse 4:54.80 -
14 Kaitlyn Galgon SR-4 Wis.-Platteville 4:56.00 -
15 Mckayla Felton FR-1 Wis.-Stout 4:56.21 -
16 Amelia Lehman SO-2 Wis.-Oshkosh 4:56.32 -
17 Irais Tenorio SR-4 Augustana (Ill.) 4:57.24 -
18 Ashley Bloomquist SO-2 Wartburg 5:02.32 -
19 Kaylan Marshall JR-3 Wis.-La Crosse 5:02.65 -
20 Sydney Reisner FR-1 Wis.-Stout 5:03.05 -
21 Rachel Hoffman SO-2 Winona State 5:03.36 -
22 Arely Jaime Luevano FR-1 Wis.-Stout 5:03.41 -
23 Morgan Dahl FR-1 Wis.-Eau Claire 5:03.76 -
24 Isabelle Browne FR-1 Wis.-Eau Claire 5:04.22 -
25 Allison Weissinger FR-1 Wis.-Eau Claire 5:04.52 -
26 Marika Kisgen FR-1 Wis.-Eau Claire 5:05.33 -
27 Hannah Bero FR-1 Wis.-La Crosse 5:06.52 -
28 Sophia Taarud FR-1 Winona State 5:07.41 -
29 Kara Lotz SO-2 Augustana (Ill.) 5:07.54 -
30 Libby Meyer FR-1 Wis.-Stout 5:07.71 -
31 Carissa Prestholdt FR-1 Wis.-Eau Claire 5:08.58 -
32 Jane Pinkowski SO-2 Wartburg 5:08.96 -
33 Kassie Bargender FR-1 Wis.-Eau Claire 5:08.98 -
34 Gina Behling SR-4 Wis.-Eau Claire 5:11.17 -
35 Grace Burgess FR-1 Wis.-Eau Claire 5:11.70 -
36 Andrea Fromelt JR-3 Winona State 5:12.69 -
37 Emily Kolb SO-2 Wis.-Eau Claire 5:17.02 -
38 Olivia Donohue FR-1 Wis.-Stout 5:17.78 -
39 Mikayla Hady FR-1 Wis.-Eau Claire 5:18.49 -
40 Nicole Harrison FR-1 Wis.-Stout 5:21.45 -
41 Melissa Pfieffer SO-2 St. Scholastica 5:23.14 -
42 Lauren Chapin FR-1 Wis.-Eau Claire 5:24.87 -
43 Katie Miller JR-3 Winona State 5:26.41 -
44 Amanda Tuvey SO-2 Saint Mary's (Minn.) 5:26.69 -
45 Ashley Muenzenberger FR-1 Winona State 5:28.39 -
46 Jessica Immer FR-1 Wis.-La Crosse 5:28.98 -
47 Kendra Klobe FR-1 Saint Mary's (Minn.) 5:30.68 -
48 Lauren Young SO-2 Wis.-Oshkosh 5:31.90 -
49 Jerica Mueller FR-1 Viterbo 5:32.39 -
50 Casey De La Cruz SO-2 Augustana (Ill.) 5:32.68 -
51 Paige Kern JR-3 Augustana (Ill.) 5:33.71 -
52 Carlene Hamilton SO-2 Wartburg 5:36.51 -
53 Julia Strasser FR-1 Wis.-Oshkosh 5:39.25 -
54 Olivia Schwarm SO-2 Wis.-Oshkosh 5:45.01 -
55 Drue Polka SO-2 Wis.-Oshkosh 5:57.73 -
56 Mackenzie Parrell SR-4 Wis.-Platteville 5:57.79 -
57 Megan Scheuer SO-2 Viterbo 6:04.11 -
58 Julia Schwinghamer FR-1 St. Scholastica 6:14.02 -
59 Ryleigh Parrack FR-1 Wartburg 6:18.38 -
60 Rachel Simon SR-4 Saint Mary's (Minn.) 6:43.63 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Zanzie Demco SR-4 Wis.-Oshkosh 4:34.70 10
2 Aubrie Fisher SO-2 Wartburg 4:35.51 8
3 Kaylee Beyer SO-2 Winona State 4:36.83 6
4 Anna Schueth SO-2 Wis.-Eau Claire 4:40.77 5
5 Carolyn Shult SO-2 Wis.-Eau Claire 4:41.84 4
6 Ellie Meyer FR-1 Wartburg 4:45.39 3
7 Kylie Judd SO-2 Wis.-Eau Claire 4:47.28 2
8 Katelyn Chadwick FR-1 Wis.-La Crosse 4:48.51 1
9 Dalie Thomas FR-1 Wis.-Stout 4:48.76 -
10 Ashley Kachurik SO-2 Wis.-Eau Claire 4:48.76 -
11 Christi Forman FR-1 Wis.-Eau Claire 4:50.94 -
12 Michelle Hirsch SR-4 Wis.-Eau Claire 4:53.96 -
14 Kaitlyn Galgon SR-4 Wis.-Platteville 4:56.00 -
16 Amelia Lehman SO-2 Wis.-Oshkosh 4:56.32 -
17 Irais Tenorio SR-4 Augustana (Ill.) 4:57.24 -
39 Mikayla Hady FR-1 Wis.-Eau Claire 5:18.49 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Greta Koehler SO-2 Wis.-La Crosse 4:54.80 -
15 Mckayla Felton FR-1 Wis.-Stout 4:56.21 -
18 Ashley Bloomquist SO-2 Wartburg 5:02.32 -
19 Kaylan Marshall JR-3 Wis.-La Crosse 5:02.65 -
20 Sydney Reisner FR-1 Wis.-Stout 5:03.05 -
21 Rachel Hoffman SO-2 Winona State 5:03.36 -
22 Arely Jaime Luevano FR-1 Wis.-Stout 5:03.41 -
23 Morgan Dahl FR-1 Wis.-Eau Claire 5:03.76 -
24 Isabelle Browne FR-1 Wis.-Eau Claire 5:04.22 -
25 Allison Weissinger FR-1 Wis.-Eau Claire 5:04.52 -
26 Marika Kisgen FR-1 Wis.-Eau Claire 5:05.33 -
30 Libby Meyer FR-1 Wis.-Stout 5:07.71 -
31 Carissa Prestholdt FR-1 Wis.-Eau Claire 5:08.58 -
33 Kassie Bargender FR-1 Wis.-Eau Claire 5:08.98 -
34 Gina Behling SR-4 Wis.-Eau Claire 5:11.17 -
42 Lauren Chapin FR-1 Wis.-Eau Claire 5:24.87 -
43 Katie Miller JR-3 Winona State 5:26.41 -
44 Amanda Tuvey SO-2 Saint Mary's (Minn.) 5:26.69 -
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Hannah Bero FR-1 Wis.-La Crosse 5:06.52 -
28 Sophia Taarud FR-1 Winona State 5:07.41 -
29 Kara Lotz SO-2 Augustana (Ill.) 5:07.54 -
32 Jane Pinkowski SO-2 Wartburg 5:08.96 -
35 Grace Burgess FR-1 Wis.-Eau Claire 5:11.70 -
36 Andrea Fromelt JR-3 Winona State 5:12.69 -
37 Emily Kolb SO-2 Wis.-Eau Claire 5:17.02 -
38 Olivia Donohue FR-1 Wis.-Stout 5:17.78 -
40 Nicole Harrison FR-1 Wis.-Stout 5:21.45 -
41 Melissa Pfieffer SO-2 St. Scholastica 5:23.14 -
46 Jessica Immer FR-1 Wis.-La Crosse 5:28.98 -
48 Lauren Young SO-2 Wis.-Oshkosh 5:31.90 -
49 Jerica Mueller FR-1 Viterbo 5:32.39 -
50 Casey De La Cruz SO-2 Augustana (Ill.) 5:32.68 -
51 Paige Kern JR-3 Augustana (Ill.) 5:33.71 -
Women's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
45 Ashley Muenzenberger FR-1 Winona State 5:28.39 -
47 Kendra Klobe FR-1 Saint Mary's (Minn.) 5:30.68 -
52 Carlene Hamilton SO-2 Wartburg 5:36.51 -
53 Julia Strasser FR-1 Wis.-Oshkosh 5:39.25 -
54 Olivia Schwarm SO-2 Wis.-Oshkosh 5:45.01 -
55 Drue Polka SO-2 Wis.-Oshkosh 5:57.73 -
56 Mackenzie Parrell SR-4 Wis.-Platteville 5:57.79 -
57 Megan Scheuer SO-2 Viterbo 6:04.11 -
58 Julia Schwinghamer FR-1 St. Scholastica 6:14.02 -
59 Ryleigh Parrack FR-1 Wartburg 6:18.38 -
60 Rachel Simon SR-4 Saint Mary's (Minn.) 6:43.63 -