January 30, 2015
|
Bucknell-Gerhard Field House - Lewisburg, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: PSAC SUNYAC ECAC DIII MAC

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Sutton, Kieran SO-2 Shippensburg 8:32.63
2. Mains, Zach SR-4 Lock Haven 8:33.20
3. Schelander, Stephen   Spring Street Track Club 8:35.93
4. Wortner, Brendan JR-3 Geneseo St. 8:44.51
5. Mullin, Chris SO-2 Shippensburg 8:46.56
6. Arnold, Stefan SO-2 Johns Hopkins 8:46.77
7. Kirna, John JR-3 Bucknell 8:52.09
8. Sullivan, John JR-3 Geneseo St. 8:53.11
9. Alaghatta, Akshay SO-2 Johns Hopkins 8:54.80
10. Gresh, Dan SR-4 Elizabethtown 8:55.70
11. Eberhardt, Colin JR-3 Susquehanna 8:57.62
12. Hause, Mikael JR-3 Misericordia 8:58.17
13. Musselman, Zachary JR-3 West Chester 9:01.36
14. Miles-Rath, Cohen JR-3 Geneseo St. 9:01.87
15. Brown, Matt FR-1 Gwynedd-Mercy 9:04.22
16. Levine , Louis FR-1 Johns Hopkins 9:05.66
17. Crowe, Paul SR-4 Susquehanna 9:06.30
18. Adams, Dustin   Unattached 9:08.07
19. Patel , Panth FR-1 Johns Hopkins 9:09.06
20. Taddeo, Matthew SO-2 Bucknell 9:10.22
21. Kazlow , Geoffrey FR-1 Johns Hopkins 9:10.23
22. Frost, Julian SO-2 Johns Hopkins 9:11.25
23. Harriger, Adam JR-3 Elizabethtown 9:11.43
24. Cooper, Sam JR-3 Elizabethtown 9:13.06
25. Panus, John SO-2 Geneseo St. 9:18.06
26. Neiswender, Daniel FR-1 Bloomsburg 9:20.23
27. Lynch, Peter SO-2 Susquehanna 9:20.79
28. Sturm, Nicholas FR-1 Alvernia 9:22.69
29. Whalen, Michael JR-3 Franklin & Marshall 9:22.70
30. Dombrowiecki, Andrew SO-2 West Chester 9:23.33
31. Walsten, Doran JR-3 Johns Hopkins 9:23.83
32. Inglis, John JR-3 Kutztown 9:24.95
33. Miller, Wade   Unattached 9:25.31
34. Diecidue, Michael FR-1 Kutztown 9:26.72
35. Moody, Zachary FR-1 Misericordia 9:26.79
36. Bauer, CJ SO-2 Kutztown 9:26.82
37. Blose, Clayton SR-4 Lock Haven 9:27.08
38. McDonough, Keegan FR-1 Elizabethtown 9:28.10
39. Miceli, Brien JR-3 Franklin & Marshall 9:29.90
40. Zenchak, Kyle FR-1 Pitt.-Johnstown 9:31.14
41. Wolde, Sam FR-1 Kutztown 9:31.98
42. Demaree , Marshall FR-1 Johns Hopkins 9:32.45
43. Schofield, Kevin FR-1 Juniata 9:33.19
44. Cruickshank, Rowan FR-1 CCNY 9:34.27
45. Fitch, Kyle FR-1 Dickinson 9:36.63
46. Pasquali, Matt FR-1 Dickinson 9:42.43
47. Bomgardner, Chad FR-1 Lebanon Valley 9:56.16
3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Lynch, Peter SO-2 Susquehanna 9:20.79
2. Sturm, Nicholas FR-1 Alvernia 9:22.69
3. Whalen, Michael JR-3 Franklin & Marshall 9:22.70
4. Dombrowiecki, Andrew SO-2 West Chester 9:23.33
5. Inglis, John JR-3 Kutztown 9:24.95
6. Miller, Wade   Unattached 9:25.31
7. Diecidue, Michael FR-1 Kutztown 9:26.72
8. Moody, Zachary FR-1 Misericordia 9:26.79
9. Bauer, CJ SO-2 Kutztown 9:26.82
10. Miceli, Brien JR-3 Franklin & Marshall 9:29.90
11. Zenchak, Kyle FR-1 Pitt.-Johnstown 9:31.14
12. Wolde, Sam FR-1 Kutztown 9:31.98
13. Schofield, Kevin FR-1 Juniata 9:33.19
14. Cruickshank, Rowan FR-1 CCNY 9:34.27
15. Pasquali, Matt FR-1 Dickinson 9:42.43
3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hause, Mikael JR-3 Misericordia 8:58.17
2. Musselman, Zachary JR-3 West Chester 9:01.36
3. Brown, Matt FR-1 Gwynedd-Mercy 9:04.22
4. Levine , Louis FR-1 Johns Hopkins 9:05.66
5. Crowe, Paul SR-4 Susquehanna 9:06.30
6. Patel , Panth FR-1 Johns Hopkins 9:09.06
7. Taddeo, Matthew SO-2 Bucknell 9:10.22
8. Kazlow , Geoffrey FR-1 Johns Hopkins 9:10.23
9. Harriger, Adam JR-3 Elizabethtown 9:11.43
10. Cooper, Sam JR-3 Elizabethtown 9:13.06
11. Neiswender, Daniel FR-1 Bloomsburg 9:20.23
12. Walsten, Doran JR-3 Johns Hopkins 9:23.83
13. Blose, Clayton SR-4 Lock Haven 9:27.08
14. McDonough, Keegan FR-1 Elizabethtown 9:28.10
15. Demaree , Marshall FR-1 Johns Hopkins 9:32.45
16. Fitch, Kyle FR-1 Dickinson 9:36.63
17. Bomgardner, Chad FR-1 Lebanon Valley 9:56.16
3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Sutton, Kieran SO-2 Shippensburg 8:32.63
2. Mains, Zach SR-4 Lock Haven 8:33.20
3. Schelander, Stephen   Spring Street Track Club 8:35.93
4. Wortner, Brendan JR-3 Geneseo St. 8:44.51
5. Mullin, Chris SO-2 Shippensburg 8:46.56
6. Arnold, Stefan SO-2 Johns Hopkins 8:46.77
7. Kirna, John JR-3 Bucknell 8:52.09
8. Sullivan, John JR-3 Geneseo St. 8:53.11
9. Alaghatta, Akshay SO-2 Johns Hopkins 8:54.80
10. Gresh, Dan SR-4 Elizabethtown 8:55.70
11. Eberhardt, Colin JR-3 Susquehanna 8:57.62
12. Miles-Rath, Cohen JR-3 Geneseo St. 9:01.87
13. Adams, Dustin   Unattached 9:08.07
14. Frost, Julian SO-2 Johns Hopkins 9:11.25
15. Panus, John SO-2 Geneseo St. 9:18.06