May 9-10, 2019
|
North Central - Naperville, IL

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
0 Kurstin Kalisek   Northwestern University 2:27.34
0 Emily Franz Senior Exhibition 2:14.33
1 Carsyn Koch-Johnson SR-4 Cedarville 2:08.03
2 Liz Bloch SR-4 Michigan Tech 2:09.57
3 Nicole Vacaguzman SR-4 U. of Chicago 2:11.53
4 Amanda Sorokin JR-3 Cornerstone 2:13.05
5 Johanna Meister JR-3 Wis.-Platteville 2:13.26
6 Victoria Angelopoulos JR-3 Wright State 2:13.38
7 Kathryn Vander Poel SR-4 Mount Mercy 2:13.38
8 Alexis Miller SR-4 Aquinas 2:13.90
9 Jessica Sprinkles JR-3 Indiana Wesleyan 2:14.14
10 Grace Bristow FR-1 Washington U. 2:15.36
11 Jaydn Fuerst SR-4 Spring Arbor 2:15.61
12 Aspen Dirr SR-4 Huntington 2:15.81
13 Michelle Petkovsek JR-3 Wis.-Stevens Point 2:15.88
14 Avery Ewing SR-4 Ohio Northern 2:16.15
15 Paige Du Bois JR-3 Northern Michigan 2:16.29
16 Claire Koenecke FR-1 Wis.-La Crosse 2:16.49
17 Erica Stutsman FR-1 Indiana Wesleyan 2:16.71
18 Kaitlyn Van Baalen FR-1 U. of Chicago 2:16.73
19 Sabrina Baftiri SO-2 St. Francis (Ill.) 2:17.17
20 Madelyn Tepe FR-1 McKendree 2:17.28
21 Sara Mesiano SR-4 Washington U. 2:17.51
22 Emily Stegmeier SO-2 Washington U. 2:17.63
23 Eva Bruno SO-2 St. Francis (Ill.) 2:17.72
24 Hannah Ricci FR-1 Northern Illinois 2:17.81
25 Rachael Vaccaro FR-1 North Central (Ill.) 2:18.63
26 Hanna Reed SR-4 Wis.-Eau Claire 2:18.81
27 Ashley Buado JR-3 North Central (Ill.) 2:18.85
28 Jenna Philson SR-4 Olivet Nazarene 2:18.86
29 Molly Mitchell JR-3 Huntington 2:18.96
30 Sterling Simek FR-1 Indiana Wesleyan 2:18.99
31 Alexis Lombardo JR-3 Indiana Tech 2:19.48
32 Meredith Sowers JR-3 Webster 2:19.64
33 Erika Johnson SR-4 Wheaton (Ill.) 2:19.79
34 Natalie Cook JR-3 North Central (Ill.) 2:19.82
35 Celina Mayforth SO-2 St. Francis (Ill.) 2:19.97
36 Amanda Johnson JR-3 Wis.-Parkside 2:20.04
37 Chloe Brittain FR-1 Trine 2:20.06
38 Samantha Wissel SO-2 St. Francis (Ind.) 2:20.21
39 Brooke Wellhausen SO-2 Wis.-Stevens Point 2:20.30
40 Naomi Noyes JR-3 Taylor 2:20.36
41 Titi Hassan FR-1 Illinois-Chicago 2:20.47
42 Jazzmine Reyes SR-4 Aurora 2:20.74
43 Alli Spitzer FR-1 Carroll (Wis.) 2:20.79
44 Colette Lark SO-2 Aquinas 2:20.95
45 Whitney Taylor SO-2 Aquinas 2:20.97
46 Analis Floyd SR-4 Aquinas 2:21.19
47 Jenna Yakesh SO-2 North Central (Ill.) 2:21.22
48 Taylor Conroy JR-3 St. Francis (Ill.) 2:21.44
49 Michaela Fox SR-4 Ohio Northern 2:21.49
50 Andrea Ertz JR-3 Mount Mercy 2:21.52
51 Kendra Frieden JR-3 Indiana Wesleyan 2:21.80
52 Kyle Draghi SR-4 North Central (Ill.) 2:21.81
53 Tannah Adgate JR-3 Aquinas 2:21.85
54 Makani Peters JR-3 Wis.-Stevens Point 2:22.02
55 Lacie Lindner SR-4 Nebraska-Kearney 2:22.45
56 Bre Rodriguez JR-3 St. Francis (Ill.) 2:22.45
57 Marjorie Crosby SR-4 Taylor 2:23.54
58 Anna Souzis SR-4 Taylor 2:23.72
59 Abigail Gilmore SO-2 Olivet Nazarene 2:26.30
60 Jill VanDyk JR-3 Indiana Wesleyan 2:26.32
61 Carmen Bruchnak FR-1 Augustana (Ill.) 2:26.71
62 Yoland Boyce SO-2 Tusculum 2:28.41
63 Sophia Becker JR-3 Wheaton (Ill.) 2:29.71
64 Mara McFarland SO-2 Huntington 2:30.21
65 Maggie Whitney FR-1 Aquinas 2:30.69
66 Anna Repesh JR-3 Aquinas 2:30.97
67 Lauren Mchan SO-2 Cumberlands 2:32.37
68 Kacie Moran SO-2 North Central (Ill.) 2:33.64
69 Grace Cooper SO-2 St. Francis (Ind.) 2:34.14
70 Yanira Robledo FR-1 Aurora 2:37.29
71 Jacqueline Fuller JR-3 Roosevelt 2:41.34
72 Maddie Davy SR-4 Wis.-Parkside 2:43.78
73 Alyssa May SR-4 Aurora 2:47.54
74 Emily Samp FR-1 Aurora 2:50.79
75 Zoey Krevitz SO-2 Illinois Tech 2:53.19
76 Autumn Oley SR-4 Aurora 2:53.74
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
36 Amanda Johnson JR-3 Wis.-Parkside 2:20.04
46 Analis Floyd SR-4 Aquinas 2:21.19
56 Bre Rodriguez JR-3 St. Francis (Ill.) 2:22.45
69 Grace Cooper SO-2 St. Francis (Ind.) 2:34.14
70 Yanira Robledo FR-1 Aurora 2:37.29
71 Jacqueline Fuller JR-3 Roosevelt 2:41.34
72 Maddie Davy SR-4 Wis.-Parkside 2:43.78
73 Alyssa May SR-4 Aurora 2:47.54
74 Emily Samp FR-1 Aurora 2:50.79
75 Zoey Krevitz SO-2 Illinois Tech 2:53.19
76 Autumn Oley SR-4 Aurora 2:53.74
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
29 Molly Mitchell JR-3 Huntington 2:18.96
45 Whitney Taylor SO-2 Aquinas 2:20.97
48 Taylor Conroy JR-3 St. Francis (Ill.) 2:21.44
58 Anna Souzis SR-4 Taylor 2:23.72
59 Abigail Gilmore SO-2 Olivet Nazarene 2:26.30
60 Jill VanDyk JR-3 Indiana Wesleyan 2:26.32
61 Carmen Bruchnak FR-1 Augustana (Ill.) 2:26.71
63 Sophia Becker JR-3 Wheaton (Ill.) 2:29.71
64 Mara McFarland SO-2 Huntington 2:30.21
65 Maggie Whitney FR-1 Aquinas 2:30.69
67 Lauren Mchan SO-2 Cumberlands 2:32.37
68 Kacie Moran SO-2 North Central (Ill.) 2:33.64
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
0 Kurstin Kalisek   Northwestern University 2:27.34
24 Hannah Ricci FR-1 Northern Illinois 2:17.81
28 Jenna Philson SR-4 Olivet Nazarene 2:18.86
35 Celina Mayforth SO-2 St. Francis (Ill.) 2:19.97
44 Colette Lark SO-2 Aquinas 2:20.95
47 Jenna Yakesh SO-2 North Central (Ill.) 2:21.22
50 Andrea Ertz JR-3 Mount Mercy 2:21.52
52 Kyle Draghi SR-4 North Central (Ill.) 2:21.81
53 Tannah Adgate JR-3 Aquinas 2:21.85
54 Makani Peters JR-3 Wis.-Stevens Point 2:22.02
62 Yoland Boyce SO-2 Tusculum 2:28.41
66 Anna Repesh JR-3 Aquinas 2:30.97
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Paige Du Bois JR-3 Northern Michigan 2:16.29
19 Sabrina Baftiri SO-2 St. Francis (Ill.) 2:17.17
25 Rachael Vaccaro FR-1 North Central (Ill.) 2:18.63
30 Sterling Simek FR-1 Indiana Wesleyan 2:18.99
40 Naomi Noyes JR-3 Taylor 2:20.36
42 Jazzmine Reyes SR-4 Aurora 2:20.74
43 Alli Spitzer FR-1 Carroll (Wis.) 2:20.79
49 Michaela Fox SR-4 Ohio Northern 2:21.49
51 Kendra Frieden JR-3 Indiana Wesleyan 2:21.80
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Erica Stutsman FR-1 Indiana Wesleyan 2:16.71
21 Sara Mesiano SR-4 Washington U. 2:17.51
23 Eva Bruno SO-2 St. Francis (Ill.) 2:17.72
34 Natalie Cook JR-3 North Central (Ill.) 2:19.82
37 Chloe Brittain FR-1 Trine 2:20.06
38 Samantha Wissel SO-2 St. Francis (Ind.) 2:20.21
41 Titi Hassan FR-1 Illinois-Chicago 2:20.47
57 Marjorie Crosby SR-4 Taylor 2:23.54
Women's 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Kathryn Vander Poel SR-4 Mount Mercy 2:13.38
10 Grace Bristow FR-1 Washington U. 2:15.36
12 Aspen Dirr SR-4 Huntington 2:15.81
20 Madelyn Tepe FR-1 McKendree 2:17.28
22 Emily Stegmeier SO-2 Washington U. 2:17.63
27 Ashley Buado JR-3 North Central (Ill.) 2:18.85
31 Alexis Lombardo JR-3 Indiana Tech 2:19.48
32 Meredith Sowers JR-3 Webster 2:19.64
39 Brooke Wellhausen SO-2 Wis.-Stevens Point 2:20.30
Women's 800 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
0 Emily Franz Senior Exhibition 2:14.33
11 Jaydn Fuerst SR-4 Spring Arbor 2:15.61
13 Michelle Petkovsek JR-3 Wis.-Stevens Point 2:15.88
14 Avery Ewing SR-4 Ohio Northern 2:16.15
16 Claire Koenecke FR-1 Wis.-La Crosse 2:16.49
18 Kaitlyn Van Baalen FR-1 U. of Chicago 2:16.73
26 Hanna Reed SR-4 Wis.-Eau Claire 2:18.81
33 Erika Johnson SR-4 Wheaton (Ill.) 2:19.79
55 Lacie Lindner SR-4 Nebraska-Kearney 2:22.45
Women's 800 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Carsyn Koch-Johnson SR-4 Cedarville 2:08.03
2 Liz Bloch SR-4 Michigan Tech 2:09.57
3 Nicole Vacaguzman SR-4 U. of Chicago 2:11.53
4 Amanda Sorokin JR-3 Cornerstone 2:13.05
5 Johanna Meister JR-3 Wis.-Platteville 2:13.26
6 Victoria Angelopoulos JR-3 Wright State 2:13.38
8 Alexis Miller SR-4 Aquinas 2:13.90
9 Jessica Sprinkles JR-3 Indiana Wesleyan 2:14.14