February 12, 2022
|
Susquehanna-Garrett Sports Complex - Selinsgrove, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov PSAC AARTFC SUNYAC MAC IC4A/ECAC ECAC DIII

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Sarah Castronova SO-2 Bloomsburg 1:00.62 53.96 56.99 57.59
2 Delaney Porter FR-1 Bloomsburg 1:00.72 1:06.80 58.90 1:02.55
3 Anna Walcutt SR-4 Catholic 1:00.88 1:12.45 44.45 1:03.32
4 Sonialys Badillo SO-2 Misericordia 1:02.06 47.17 46.55 54.62
5 Amber Hackenberg FR-1 Misericordia 1:02.07 1:17.59 44.07 1:18.21
6 Phoebe Patterson FR-1 Bloomsburg 1:03.15 59.37 1:03.79 1:05.68
7 Brianna Ulaky JR-3 Eastern 1:03.18 55.60 1:07.61 1:07.61
8 Megan Gambogi FR-1 Bloomsburg 1:03.23 1:15.88 58.18 57.54
9 Liza Levin FR-1 Susquehanna 1:03.48 46.34 1:07.29 59.04
10 Casey Allen FR-1 Misericordia 1:04.13 1:13.11 1:20.17 1:07.98
11 Emma Graybill FR-1 Messiah 1:04.27 46.92 1:00.42 1:06.84
12 Madison Brown FR-1 Dickinson 1:04.29 1:17.15 1:01.08 54.01
13 Olivia Fiore SR-4 Catholic 1:04.46 1:16.71 1:17.36 1:10.91
14 Aliza White-Vega FR-1 Eastern 1:04.52 1:12.27 1:16.78 55.49
15 Emma Kistner FR-1 Goucher 1:04.77 1:18.38 1:12.55 1:18.38
16 Cassidy Chandler SO-2 Messiah 1:04.78 1:13.21 55.71 55.07
17 Ellie Bixenman SO-2 Catholic 1:04.95 55.21 1:24.44 1:16.00
18 Julia Darlak SO-2 Immaculata 1:05.41 1:15.88 1:14.57 1:09.99
19 Ann Onwuka SR-4 Scranton 1:05.46 1:17.90 57.61 53.03
20 Alyssa Champagne FR-1 Catholic 1:05.60 1:12.82 1:02.32 1:22.00
21 Georgia Larzelere SR-4 Gettysburg 1:05.87 54.02 54.68 1:13.78
22 Sarah Rivet SO-2 Alfred State 1:05.90 1:19.08 1:08.54 1:15.13
23 Evelyn Swayze SO-2 Dickinson 1:06.00 1:14.58 52.14 46.20
24 Natalie Hamlen FR-1 Messiah 1:06.35 1:03.04 49.77 1:01.71
25 Rebecca Christophel FR-1 Juniata 1:06.53 1:13.19 54.56 1:21.84
26 Sydney Beaverson FR-1 Bloomsburg 1:06.62 1:07.96 47.97 1:00.63
27 Nicole Wheeler SO-2 Immaculata 1:06.65 48.66 51.99 1:23.98
28 Lindsey Crawford JR-3 Eastern 1:06.96 52.90 46.88 1:16.34
29 Julia Acevedo SO-2 Susquehanna 1:07.03 52.96 52.29 1:22.45
30 Caitlyn Kuhn SO-2 Susquehanna 1:07.04 48.27 52.97 54.98
31 Katherine Burgess JR-3 Cortland St. 1:07.11 1:09.80 1:14.50 1:03.76
32 Lily Swain FR-1 Dickinson 1:07.22 1:00.50 1:19.32 49.75
33 Apolline Gaspers FR-1 Catholic 1:07.23 1:20.68 53.79 1:22.02
34 Jenna Philippe FR-1 Alvernia 1:07.25 1:09.94 1:10.62 1:20.70
35 Kristin Gallagher FR-1 Misericordia 1:07.25 1:25.41 1:03.89 1:22.05
36 Andreina Solano FR-1 Scranton 1:07.28 1:05.94 1:26.12 1:21.41
37 Marina Miketish FR-1 Alfred State 1:07.37 1:14.11 53.90 1:04.01
38 Emma Somers SO-2 Johns Hopkins 1:07.80 1:22.72 1:21.36 1:10.52
39 Maris Seabury FR-1 Cortland St. 1:07.92 1:00.45 55.02 1:24.22
40 Julia Rickard FR-1 Messiah 1:08.27 1:07.59 55.99 1:02.81
41 Avery Francis SO-2 Susquehanna 1:08.30 1:21.96 56.69 54.64
42 Caitlin Sternberg FR-1 Alvernia 1:08.65 1:18.95 1:26.50 57.67
43 Elizabeth Kavulak FR-1 Alvernia 1:08.65 1:04.54 1:25.13 56.30
44 Abigail Sheehan JR-3 Scranton 1:09.23 1:06.46 1:08.54 1:14.77
45 Emma Sprado SR-4 Elizabethtown 1:09.35 1:07.97 1:03.11 1:15.60
46 Alyssa Malasky FR-1 Scranton 1:09.58 1:06.11 1:29.76 54.28
47 Katherine Welby JR-3 Scranton 1:09.65 1:18.01 1:25.67 1:27.76
48 Autumn Steibler FR-1 King's (Pa.) 1:09.75 1:21.61 50.92 1:13.24
49 Gabby Feliciano FR-1 Susquehanna 1:09.84 1:02.16 1:00.07 1:07.75
50 Katherine O'Buckley JR-3 Alfred State 1:12.10 1:06.34 52.64 1:27.24
51 Faith Gillin SO-2 Immaculata 1:12.69 1:23.60 1:17.78 55.98
52 Delaney McGarry FR-1 Arcadia 1:12.70 1:28.70 1:17.07 1:17.07
53 Jessica D'iorio SO-2 Elizabethtown 1:13.15 1:10.96 1:15.35 1:21.93
54 Samantha Peters FR-1 Eastern 1:14.88 1:14.88 1:35.10 1:06.65
55 Lauren O'Neil FR-1 Gettysburg 1:14.95 56.97 1:19.45 1:00.71
56 Olivia Farina JR-3 Gettysburg 1:15.24 1:35.56 1:00.20 1:01.70
57 Alice Kelsey-Toomer FR-1 Goucher 1:17.99 1:32.81 1:31.25 1:05.52
  Juaniece Blackmon SO-2 Goucher DNF DNF DNF DNF
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
37 Marina Miketish FR-1 Alfred State 1:20.17 1:07.37 1:18.15
48 Autumn Steibler FR-1 King's (Pa.) 1:23.01 1:09.75 49.53
57 Alice Kelsey-Toomer FR-1 Goucher 1:26.57 1:17.99 1:25.01
  Juaniece Blackmon SO-2 Goucher DNF DNF DNF
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
51 Faith Gillin SO-2 Immaculata 1:15.60 1:30.87 1:33.77 1:25.05 1:18.51 1:12.69 1:25.78
52 Delaney McGarry FR-1 Arcadia 1:14.16 1:18.52 1:05.43 1:25.06 1:33.06 1:12.70 1:25.06
55 Lauren O'Neil FR-1 Gettysburg 1:16.45 1:31.44 1:21.70 1:11.21 1:21.70 1:14.95 1:14.95
56 Olivia Farina JR-3 Gettysburg 1:06.22 1:04.71 52.67 1:11.48 1:32.55 1:15.24 52.67
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
46 Alyssa Malasky FR-1 Scranton 1:18.63 1:09.58 1:15.85 54.28 1:01.93 1:08.19
47 Katherine Welby JR-3 Scranton 1:08.26 1:09.65 50.15 49.46 1:06.87 1:06.87
50 Katherine O'Buckley JR-3 Alfred State 56.24 1:12.10 1:20.76 1:12.10 1:15.71 1:05.61
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
40 Julia Rickard FR-1 Messiah 1:08.27
44 Abigail Sheehan JR-3 Scranton 1:09.23
49 Gabby Feliciano FR-1 Susquehanna 1:09.84
53 Jessica D'iorio SO-2 Elizabethtown 1:13.15
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
22 Sarah Rivet SO-2 Alfred State 1:05.90 1:08.54 1:05.90 49.43 50.75
24 Natalie Hamlen FR-1 Messiah 1:06.35 1:23.61 1:24.27 1:07.68 1:07.02
43 Elizabeth Kavulak FR-1 Alvernia 1:08.65 1:16.21 1:07.28 1:14.83 1:01.79
Women's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
20 Alyssa Champagne FR-1 Catholic 1:05.60 1:00.36 1:20.69 1:20.69 53.80 1:22.66
28 Lindsey Crawford JR-3 Eastern 1:06.96 1:03.62 1:00.94 48.22 1:25.71 59.60
35 Kristin Gallagher FR-1 Misericordia 1:07.25 1:01.20 1:04.56 1:11.96 1:03.22 1:10.62
36 Andreina Solano FR-1 Scranton 1:07.28 1:27.47 52.48 1:17.38 47.10 1:01.23
Women's 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
19 Ann Onwuka SR-4 Scranton 1:15.28 1:05.46 1:12.66 1:19.87
26 Sydney Beaverson FR-1 Bloomsburg 1:18.62 1:06.62 1:05.96 49.30
32 Lily Swain FR-1 Dickinson 1:27.39 1:07.22 1:03.86 1:20.67
54 Samantha Peters FR-1 Eastern 1:20.87 1:14.88 1:09.64 1:15.63
Women's 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
23 Evelyn Swayze SO-2 Dickinson 1:00.06 1:19.86 55.44 1:06.00
31 Katherine Burgess JR-3 Cortland St. 1:17.85 1:21.21 57.72 1:07.11
39 Maris Seabury FR-1 Cortland St. 49.59 1:00.45 1:25.58 1:07.92
41 Avery Francis SO-2 Susquehanna 1:09.67 1:13.09 49.86 1:08.30
Women's 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
14 Aliza White-Vega FR-1 Eastern 1:13.56 1:06.46 1:05.17 1:04.52
33 Apolline Gaspers FR-1 Catholic 1:12.61 1:11.94 1:03.87 1:07.23
42 Caitlin Sternberg FR-1 Alvernia 1:26.50 1:00.42 1:01.79 1:08.65
45 Emma Sprado SR-4 Elizabethtown 56.18 1:25.30 1:22.53 1:09.35
Women's 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
15 Emma Kistner FR-1 Goucher 51.82 1:02.83 45.34 1:00.24 1:04.77 1:02.18 51.82
25 Rebecca Christophel FR-1 Juniata 1:15.18 1:03.87 59.88 50.57 1:06.53 1:09.20 53.23
29 Julia Acevedo SO-2 Susquehanna 58.99 47.60 1:17.76 1:18.43 1:07.03 46.93 1:06.36
30 Caitlyn Kuhn SO-2 Susquehanna 1:23.80 1:05.70 56.32 50.95 1:07.04 52.97 1:07.71
Women's 400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
18 Julia Darlak SO-2 Immaculata 1:01.49 1:07.38 55.60 1:06.72 1:11.30 1:24.38 1:05.41
34 Jenna Philippe FR-1 Alvernia 1:15.32 51.11 1:09.94 1:03.89 52.46 1:21.38 1:07.25
38 Emma Somers SO-2 Johns Hopkins 1:13.23 1:18.65 1:26.11 1:05.09 1:04.41 1:16.62 1:07.80
Women's 400 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Emma Graybill FR-1 Messiah 1:04.27
12 Madison Brown FR-1 Dickinson 1:04.29
13 Olivia Fiore SR-4 Catholic 1:04.46
27 Nicole Wheeler SO-2 Immaculata 1:06.65
Women's 400 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Liza Levin FR-1 Susquehanna 1:09.20 45.07 1:06.66 59.04 1:21.26 1:03.48
10 Casey Allen FR-1 Misericordia 1:07.98 1:07.98 1:21.45 1:11.83 55.16 1:04.13
16 Cassidy Chandler SO-2 Messiah 46.00 1:17.74 55.71 1:11.26 56.36 1:04.78
17 Ellie Bixenman SO-2 Catholic 47.42 1:17.29 55.21 54.56 55.86 1:04.95
Women's 400 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
7 Brianna Ulaky JR-3 Eastern 1:06.34 1:15.82 1:03.18
8 Megan Gambogi FR-1 Bloomsburg 1:08.29 1:18.41 1:03.23
21 Georgia Larzelere SR-4 Gettysburg 1:12.46 1:05.87 1:05.87
Women's 400 Meters Section 15
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Sonialys Badillo SO-2 Misericordia 1:01.44 1:02.06 1:19.44 56.48 47.17 1:10.13 1:14.48
5 Amber Hackenberg FR-1 Misericordia 1:06.42 1:02.07 55.25 1:08.90 59.59 1:13.87 1:00.83
6 Phoebe Patterson FR-1 Bloomsburg 47.37 1:03.15 1:11.36 1:00.00 51.16 1:03.15 57.47
Women's 400 Meters Section 16
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Sarah Castronova SO-2 Bloomsburg 1:06.08 1:07.90 42.44 1:00.62
2 Delaney Porter FR-1 Bloomsburg 52.83 1:00.72 1:05.58 1:00.72
3 Anna Walcutt SR-4 Catholic 1:10.02 52.36 1:13.06 1:00.88