February 4- 5, 2022
|
Texas A&M-Gilliam Indoor Track (Archived) - College Station, TX
|
200m (Banked)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Hillary Cheruiyot FR-1 Alabama 7:58.83 9:39.39 7:30.10
2 Eliud Kipsang FR-1 Alabama 8:10.93 7:16.93 5:43.66
3 Eric Casarez SO-2 Texas A&M 8:12.99 8:47.50 9:36.80
4 Devin Vallejo JR-3 Houston 8:18.78 10:18.49 7:13.94
5 Brandon Seagreaves SO-2 Houston 8:18.86 6:09.16 7:04.04
6 Jacob Wiggers SO-2 Alabama 8:21.58 7:51.49 6:16.19
7 Andrew Murray FR-1 Rice 8:22.91 8:27.94 8:58.12
8 Carson Burian FR-1 Alabama 8:25.82 7:45.36 8:00.53
9 Travis Dowd SO-2 Rice 8:26.05 9:21.72 8:20.99
10 Davis Thames FR-1 Rice 8:27.85 6:31.05 9:38.95
11 Hociel Landa SR-4 Rice 8:30.84 7:14.22 7:34.65
12 Harrison Tillman SR-4 Texas A&M 8:31.46 8:11.01 11:04.90
13 Levi Chambers SO-2 Abilene Christian 8:32.44 6:14.09 7:15.58
14 Andrew Abikhaled JR-3 Rice 8:32.60 9:39.24 7:41.34
15 Brady Grant JR-3 Texas A&M 8:34.66 10:33.04 7:02.03
16 Antonio Florcruz   Unattached 8:35.32 6:47.11 10:08.08
17 Siddharth Jayaraman FR-1 Texas A&M 8:37.20 6:48.59 7:35.14
18 Alfredo Corona FR-1 UT-Arlington 8:39.46 6:03.63 9:57.38
19 Gabe Embree FR-1 Abilene Christian 8:39.92 8:13.93 10:34.31
20 Colton Gates SO-2 Abilene Christian 8:44.54 9:05.53 10:13.72
21 Eduardo Gutierrez SR-4 Sam Houston 8:45.23 7:36.95 9:27.25
22 Travian Holst SR-4 Texas State 8:45.74 10:20.38 9:01.52
23 Jack Gray SO-2 Rice 8:49.54 7:51.29 9:37.20
24 Worthington Moore SR-4 Prairie View 8:50.87 8:08.40 10:21.12
25 Luke Lawhorn FR-1 UTSA 8:51.03 6:54.21 11:09.10
26 Idol Ramon SO-2 UTSA 8:51.78 8:46.47 7:16.06
27 Stephen Aguilar SR-4 Houston Baptist 8:52.09 10:49.15 7:16.32
28 Nathan Allen SO-2 Houston Baptist 8:52.38 6:28.64 9:24.33
29 Connor McNellis Senior Unattached 8:52.63 8:52.63 10:28.51
30 Caden Cox FR-1 Stephen F. Austin 8:53.75 6:50.99 7:39.03
31 Patrick Leary   Unattached 8:54.93 8:33.54 9:59.13
32 Nicholas Mosqueda SR-4 Texas State 8:55.88 7:40.86 11:25.93
33 Gabe Hernandez FR-1 UTSA 8:59.87 10:47.85 7:49.69
34 Gabriel Trevino SO-2 Abilene Christian 9:04.35 10:26.01 8:37.14
35 Tanner Henderson SO-2 UT-Arlington 9:05.12 10:54.15 7:32.45
36 Tyler Rodriguez JR-3 UT-Arlington 9:05.53 7:38.25 11:49.19
37 Bo Badger SO-2 Houston Baptist 9:10.41 10:38.48 10:21.97
38 Jarrel Reynolds JR-3 Prairie View 9:21.11 6:32.78 11:24.56
39 Isaiah Price JR-3 Houston Baptist 9:25.20 9:47.81 6:41.30
40 Trey Grant FR-1 Houston 9:27.04 12:17.16 11:54.47
  Jace Jones FR-1 Alabama DNF DNF DNF
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
12 Harrison Tillman SR-4 Texas A&M 8:05.89 8:16.12 8:31.46
13 Levi Chambers SO-2 Abilene Christian 7:51.45 8:22.20 8:32.44
16 Antonio Florcruz   Unattached 9:52.62 7:59.25 8:35.32
17 Siddharth Jayaraman FR-1 Texas A&M 10:15.47 8:11.34 8:37.20
18 Alfredo Corona FR-1 UT-Arlington 7:52.71 8:49.85 8:39.46
19 Gabe Embree FR-1 Abilene Christian 9:00.72 9:05.92 8:39.92
20 Colton Gates SO-2 Abilene Christian 7:15.37 7:15.37 8:44.54
21 Eduardo Gutierrez SR-4 Sam Houston 7:10.69 10:30.28 8:45.23
22 Travian Holst SR-4 Texas State 7:21.63 7:32.14 8:45.74
23 Jack Gray SO-2 Rice 11:07.22 10:56.63 8:49.54
24 Worthington Moore SR-4 Prairie View 8:08.40 6:43.47 8:50.87
25 Luke Lawhorn FR-1 UTSA 9:06.96 9:33.52 8:51.03
26 Idol Ramon SO-2 UTSA 8:57.10 11:04.73 8:51.78
27 Stephen Aguilar SR-4 Houston Baptist 7:53.56 10:17.23 8:52.09
28 Nathan Allen SO-2 Houston Baptist 8:20.44 7:05.91 8:52.38
29 Connor McNellis Senior Unattached 7:59.37 9:40.57 8:52.63
30 Caden Cox FR-1 Stephen F. Austin 10:35.17 7:17.68 8:53.75
31 Patrick Leary   Unattached 9:27.03 7:45.39 8:54.93
32 Nicholas Mosqueda SR-4 Texas State 7:51.58 8:13.01 8:55.88
33 Gabe Hernandez FR-1 UTSA 11:20.24 11:41.84 8:59.87
34 Gabriel Trevino SO-2 Abilene Christian 9:58.79 6:21.05 9:04.35
35 Tanner Henderson SO-2 UT-Arlington 9:26.93 6:59.75 9:05.12
36 Tyler Rodriguez JR-3 UT-Arlington 10:16.45 6:38.24 9:05.53
37 Bo Badger SO-2 Houston Baptist 7:47.85 8:20.88 9:10.41
38 Jarrel Reynolds JR-3 Prairie View 10:45.28 8:13.78 9:21.11
39 Isaiah Price JR-3 Houston Baptist 9:36.51 9:30.86 9:25.20
40 Trey Grant FR-1 Houston 7:27.97 7:44.98 9:27.04
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Hillary Cheruiyot FR-1 Alabama 6:23.07 7:58.83
2 Eliud Kipsang FR-1 Alabama 6:03.29 8:10.93
3 Eric Casarez SO-2 Texas A&M 10:16.24 8:12.99
4 Devin Vallejo JR-3 Houston 5:59.13 8:18.78
5 Brandon Seagreaves SO-2 Houston 6:24.13 8:18.86
6 Jacob Wiggers SO-2 Alabama 8:36.63 8:21.58
7 Andrew Murray FR-1 Rice 8:12.86 8:22.91
8 Carson Burian FR-1 Alabama 9:16.41 8:25.82
9 Travis Dowd SO-2 Rice 10:37.63 8:26.05
10 Davis Thames FR-1 Rice 10:34.82 8:27.85
11 Hociel Landa SR-4 Rice 10:13.01 8:30.84
14 Andrew Abikhaled JR-3 Rice 8:22.35 8:32.60
15 Brady Grant JR-3 Texas A&M 10:17.60 8:34.66
  Jace Jones FR-1 Alabama DNF DNF