ST. THOMAS (MINN.)

MEN'S TRACK & FIELD

ROSTER

NAME YEAR
Adler, Tyler JR-3
Amdahl, Wyatt SO-2
Anderson, Erik SO-2
Andrews, Kevin SO-2
Bassier, Benjamin SO-2
Bednarkek, Luke RS/Una
Berkowitz, Adam JR-3
Bestul, Cody SO-2
Bird, Ephram RS/Una
Bordson, Cale SO-2
Botten, Joshua SO-2
Braaten, Evan RS/Una
Bramstedt, Ian JR-3
Brandt, Adam SR-4
Brinkmann, Andrew SO-2
Buhl, Jacob JR-3
Bury, Michael SR-4
Carl, Brian JR-3
Carroll, Brooks SO-2
Catterton, Andrew JR-3
Cavin, Julian FR-1
Chanthakhoun, Jordan FR-1
Chiabotti, Dylan SO-2
Coates, Austin SR-4
Cronin, Lucas JR-3
Cullen, Tyler SO-2
Dahl, Duncan SO-2
Devries, Riley SO-2
Dolezal, Josh SO-2
Douville, Eric SO-2
Duncan, Joey RS/Una
Ebent, Adam SO-2
Eckman, Treycen RS/Una
Ekholm, Anthony JR-3
Elliott, Andrew SO-2
Elliott, Andrew SR-4
Escher, Matt SO-2
Feuerborn, Parker SO-2
Friederichs, Cole RS/Una
Fritz, Andrew JR-3
Gifford, Ben JR-3
Gifford, Maxwell RS/Una
Gilles, Matt RS/Una
Glidewell, Seth SO-2
Gorrilla, Thomas SO-2
Gowin, Sawyer FR-1
Graff, Chase SR-4
Graff, Chase JR-3
Graff, Chase JR-3
Grandgenett, Harrison SO-2
Gredvig, Jacob SO-2
Greene, Michael JR-3
Guggemos, Nicholas RS/Una
Haire, Zach RS/Una
Halbmaier, Casey SR-4
Halla, Cole RS/Una
Hasler, Nicholas SR-4
Hasler, Nick JR-3
Hausman, Micah SO-2
Heimerman, Matt SO-2
Helstad, Scott SO-2
Herbert, Grant JR-3
Herbert, Jerod SO-2
Hilliard, Matthew SO-2
Hodge, Michael SR-4
Huddleston, Preston SO-2
Hueg, Joe FR-1
Hueg, Joe FR-1
Huen, Jack SO-2
Jafer, Suleyman FR-1
Jallah, Malik SR-4
Javens, Landon SO-2
Jay, Harish SO-2
Jayachandrababu, Gnanaharish JR-3
Jaye, Elliott SO-2
Jevne, Scott JR-3
Jochum, Austin SO-2
Johnson, Jordan SR-4
Johnson, Jordan SR-4
Johnson, Matt SO-2
Jones, Charlie SR-4
Juszczak, Wesley FR-1
Karrick, Mac FR-1
Karrick, Mac SO-2
Keener, Kaleb SO-2
Keil, Evan SO-2
Kelly, Jake JR-3
Kes, Garrett JR-3
Kes, Garrett RS/Una
Kiley, Collin SR-4
Klaers, Logan SO-2
Knowlton, Austin SR-4
Koegel, Joseph SO-2
Koegel, Joseph SO-2
Koegel, Joseph SO-2
Koegel, Joseph SO-2
Kozlowski, Carl JR-3
Kunkel, Javon SO-2
Lahlum, Lucas SO-2
Lichliter, Bill SR-4
Maack, Carter FR-1
Mahota, Daniel SO-2
Malim, Mohamed JR-3
Marcshall, Timothy SO-2
Marks, Sean FR-1
Martin, Sam SO-2
McCollor, Adam RS/Una
McGivern, George SR-4
Miller, William SO-2
Mischke, Jacob JR-3
Moen, Jonathan SO-2
Mueller, Chris SO-2
Murdakes, Demo FR-1
Murtha, Craig SO-2
Nelson, Ben SO-2
Nelson, Cole SO-2
Neville, Ryan SO-2
Neville, Ryan SO-2
Neville, Ryan SO-2
Neville, Ryan SO-2
Neville, Ryan SO-2
Neville, Ryan SO-2
Neville, Ryan SO-2
Neville, Ryan SO-2
Neville, Ryan SO-2
Newsome, Sean SO-2
O'Brien, Gage SR-4
O'Neill, Connor SO-2
O'Reilly, Jordan SO-2
Osborne, Jack SO-2
Palyan, Jess SO-2
Patrick, Collin SO-2
Perkins, Kevyn SO-2
Peterson, Christopher SO-2
Peterson, Ricky SR-4
Polk, Spencer SO-2
Prater, Joshua SR-4
Prentis, Garrett SO-2
Prentis, Garrett JR-3
Probst, Drew SO-2
Queenan, Ryan SO-2
Rasmussen, Raymond FR-1
Reid, Kyle SO-2
Reiss, Christopher SO-2
Rikkers, Adam SR-4
Ritzenthaler, Aidan SR-4
Roberts, Xavier SO-2
Roberts, Xavier SO-2
Roche, Jackson JR-3
Rosenau, Parker SO-2
Ryan, Mike SR-4
Sanderfoot, Matt FR-1
Sansone, Keegan SO-2
Sauro, Daniel SO-2
Schilling, Tate SO-2
Schoenfelder, Jonah SR-4
Schreiber, Kevin SR-4
Schultz, Cameron SO-2
Schultz, Noah SO-2
Sem, Eric SO-2
Sevenich, Regan RS/Una
Skidmore, James JR-3
Sluga, Nick SO-2
Smith, Connor SO-2
Smith, Morey FR-1
Smith, Tony SR-4
Smith, Trevor SR-4
Steward, Noah SO-2
Suttie, Grant SR-4
Sworski, Erik JR-3
Teynor, Evan JR-3
Thayer, Jeremiah SO-2
Thedens, Mason SO-2
Theisen, Sam RS/Una
Tollefson, Andrew SO-2
Trapp, Ryan SR-4
Trempe, Eric SO-2
Trinitapoli, Sam RS/Una
Udermann, Eric JR-3
Underhill, Mitchell SO-2
Unruh, Ethan RS/Una
Urick, Spencer SO-2
VanZuilen, Luke SO-2
Vasquez, Michael FR-1
Wachter, Karl SR-4
Waindim, Edric RS/Una
Ward, Michael SO-2
Wiel, Biel SO-2
Willard, Josh JR-3
Wimmer, Isaiah SO-2
Witschen, Michael SO-2
Woodward, William JR-3
Zitur, Brandon RS/Una

LATEST RESULTS

DATE MEET
03/06 - Mar 07, 2020 Wartburg Qualifier
02/27 - Feb 29, 2020 MIAC Indoor Track & Field Championsihps
Feb 21, 2020 Minnesota Cold Classic
Feb 21, 2020 St. Olaf Ole Women's Invitational
Feb 14, 2020 The Showcase
Feb 08, 2020 Ted Nelson Classic
02/07 - Feb 08, 2020 Bison Open
Feb 01, 2020 UW-River Falls Winter Classic
01/31 - Feb 01, 2020 Jack Johnson Classic
Jan 24, 2020 St. Olaf Quad
Jan 11, 2020 Minnesota Open
Nov 23, 2019 NCAA Division III Cross Country Championships
Nov 16, 2019 NCAA Division III Central Region Cross Country Championships
Nov 02, 2019 MIAC Conference Championships
Oct 19, 2019 Rowan Inter-regional Border Battle
Oct 19, 2019 Jim Drews/Tori Neubauer Invitational
Oct 05, 2019 Dan Huston Invitational
Oct 05, 2019 Louisville Classic
Sep 28, 2019 Roy Griak Invitational
Sep 21, 2019 Running of the Cows
Sep 14, 2019 All-American Invitational
Sep 11, 2019 Summit Cup
Aug 31, 2019 Crown College Invitational
Aug 30, 2019 Twin Cities Twilight
05/23 - May 25, 2019 NCAA Division III Outdoor Track & Field Championships
May 16, 2019 NCAA Final Qualifier at UW-La Crosse
05/10 - May 11, 2019 MIAC Outdoor Track & Field Championships
May 04, 2019 Meet of the Saints
05/03 - May 04, 2019 Meet of The UnSaintly
May 01, 2019 Minnesota Men's Twilight
May 01, 2019 Tommie Twilight
Apr 26, 2019 Gustavus Alternative
04/25 - Apr 26, 2019 2019 Kip Janvrin Open
Apr 25, 2019 Bolstorff Twilight
04/24 - Apr 27, 2019 Drake Relays presented by Hy-Vee
Apr 24, 2019 Minnesota Women's Twilight
Apr 20, 2019 Carleton Relays
Apr 18, 2019 Tomcat Twilight
Apr 18, 2019 St. Olaf Manitou Classic
04/18 - Apr 19, 2019 Phil Esten Challenge @ UW-La Crosse
Apr 06, 2019 2019 Pomona-Pitzer Invitational (College/Univ)
Apr 06, 2019 Hamline Coed Invitational
Apr 05, 2019 Whittier Twilight
03/08 - Mar 09, 2019 NCAA Division III Indoor Track & Field Championships
03/01 - Mar 02, 2019 Wartburg Qualifier
Mar 01, 2019 UW-Platteville Final Qualifying Meet
02/21 - Feb 23, 2019 MIAC Championships
Feb 16, 2019 St. Olaf Tostrud Classic
Feb 16, 2019 Parent's Day Open
Feb 15, 2019 Snowshoe Open
Feb 09, 2019 Carleton Meet of the Hearts