January 30-31, 2015
|
SPIRE Institute Indoor Track & Field Facility - Geneva, OH
|
300m (Flat)
ICON KEY: PSAC NYSCTC B NCCAA NCAC NCAA DII Prov

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Warsecke, Theresa JR-3 Toledo 4:55.49
2. Pusateri, Julia JR-3 Toledo 4:56.58
3. Zanella, Alexandra JR-3 California (Pa.) 4:57.47
4. Hutchinson, Rachel SO-2 Roberts Wesleyan 5:03.56
5. Warth, Abbey JR-3 Ohio Wesleyan 5:06.28
6. Rankin, Mattison SR-4 Malone 5:07.39
7. Brown, Caroline SO-2 Buffalo 5:08.58
8. Jackson, Kylie SR-4 Saint Francis (Pa.) 5:09.19
9. Muller, Natalie FR-1 Buffalo 5:11.26
10. Keller, Mackenzie SO-2 Malone 5:13.82
11. DiCello, Danielle JR-3 Saint Francis (Pa.) 5:15.85
12. Ebersole, Alexis SR-4 Robert Morris 5:16.45
13. Oubida, Fabiola SO-2 Buffalo 5:16.74
14. Brush, Rachael SR-4 Roberts Wesleyan 5:19.87
15. Bova, Sydney FR-1 Buffalo 5:20.10
16. Rossetti, Marissa SO-2 Toledo 5:20.70
17. Kemp, Bailey SO-2 Buffalo 5:21.35
18. Gehrke, Caryn   Unattached 5:21.86
19. Klim, Melissa SO-2 Youngstown St. 5:24.64
20. Loniewski, Emma JR-3 Allegheny 5:25.37
21. Tweedie, Laura FR-1 Malone 5:28.45
22. Guillaume, Sarah Jane SO-2 Allegheny 5:30.46
23. Berkowicz, Julia SO-2 Roberts Wesleyan 5:30.65
24. Wilkins, Kelsey SO-2 Point Park 5:32.71
25. Betts, Emily FR-1 Roberts Wesleyan 5:32.97
26. Bartkowiak, Alison SR-4 Ithaca 5:33.90
27. Chambers, Katie JR-3 Clarion 5:37.61
28. Steinmetz, Meredith JR-3 Thiel 5:39.58
29. Lewandowski, Kennedy SO-2 Roberts Wesleyan 5:40.12
30. Koons, Rachel FR-1 Malone 5:40.41
31. Wilson, Rheanna FR-1 Ohio Wesleyan 5:40.73
32. Hainer, Allison SO-2 Cuyahoga CC 5:40.92
33. Smith, Jade FR-1 Malone 5:41.62
34. Roberts, Challis FR-1 Slippery Rock 5:41.86
35. Durso, Emily FR-1 Roberts Wesleyan 5:43.41
36. Shay, Brittany JR-3 Robert Morris 5:44.44
37. Johnson, Rebecca SO-2 Saint Francis (Pa.) 5:44.72
38. Pavick, Erin SO-2 Youngstown St. 5:45.29
39. Donia, Taylor SO-2 Clarion 5:46.69
40. Vensel, Danielle SO-2 Clarion 5:49.37
41. Choma, Amanda SO-2 Robert Morris 5:50.17
42. Gress, Raychel SO-2 Ohio Wesleyan 5:53.16
43. Cook, Alex SO-2 Ohio Wesleyan 5:54.62
44. Keller, Laura   Penn State T&F Club 5:55.77
45. Hackett, Jordyn SO-2 Slippery Rock 5:57.54
46. Burgess, Katherine FR-1 California (Pa.) 5:59.38
47. Cronin, Eadaoin FR-1 Ursuline (Ohio) 6:01.22
48. Phillips, Rebecca FR-1 Saint Francis (Pa.) 6:02.23
49. Laurent , McKenzie FR-1 Cardinal Stritch 6:04.17
50. Wark, Summer SO-2 Thiel 6:09.42
51. Mowris, Alexis SO-2 Thiel 6:11.89
52. Sherman, Alexis FR-1 Point Park 6:32.05
Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Warsecke, Theresa JR-3 Toledo 4:55.49
2. Pusateri, Julia JR-3 Toledo 4:56.58
3. Zanella, Alexandra JR-3 California (Pa.) 4:57.47
4. Hutchinson, Rachel SO-2 Roberts Wesleyan 5:03.56
5. Warth, Abbey JR-3 Ohio Wesleyan 5:06.28
6. Rankin, Mattison SR-4 Malone 5:07.39
7. Brown, Caroline SO-2 Buffalo 5:08.58
8. Jackson, Kylie SR-4 Saint Francis (Pa.) 5:09.19
9. Muller, Natalie FR-1 Buffalo 5:11.26
10. Keller, Mackenzie SO-2 Malone 5:13.82
11. Oubida, Fabiola SO-2 Buffalo 5:16.74
12. Kemp, Bailey SO-2 Buffalo 5:21.35
13. Guillaume, Sarah Jane SO-2 Allegheny 5:30.46
Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. DiCello, Danielle JR-3 Saint Francis (Pa.) 5:15.85
2. Ebersole, Alexis SR-4 Robert Morris 5:16.45
3. Brush, Rachael SR-4 Roberts Wesleyan 5:19.87
4. Bova, Sydney FR-1 Buffalo 5:20.10
5. Rossetti, Marissa SO-2 Toledo 5:20.70
6. Gehrke, Caryn   Unattached 5:21.86
7. Klim, Melissa SO-2 Youngstown St. 5:24.64
8. Tweedie, Laura FR-1 Malone 5:28.45
9. Bartkowiak, Alison SR-4 Ithaca 5:33.90
10. Chambers, Katie JR-3 Clarion 5:37.61
11. Steinmetz, Meredith JR-3 Thiel 5:39.58
12. Roberts, Challis FR-1 Slippery Rock 5:41.86
Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Loniewski, Emma JR-3 Allegheny 5:25.37
2. Berkowicz, Julia SO-2 Roberts Wesleyan 5:30.65
3. Wilkins, Kelsey SO-2 Point Park 5:32.71
4. Betts, Emily FR-1 Roberts Wesleyan 5:32.97
5. Lewandowski, Kennedy SO-2 Roberts Wesleyan 5:40.12
6. Koons, Rachel FR-1 Malone 5:40.41
7. Wilson, Rheanna FR-1 Ohio Wesleyan 5:40.73
8. Hainer, Allison SO-2 Cuyahoga CC 5:40.92
9. Smith, Jade FR-1 Malone 5:41.62
10. Durso, Emily FR-1 Roberts Wesleyan 5:43.41
11. Shay, Brittany JR-3 Robert Morris 5:44.44
12. Johnson, Rebecca SO-2 Saint Francis (Pa.) 5:44.72
13. Pavick, Erin SO-2 Youngstown St. 5:45.29
14. Donia, Taylor SO-2 Clarion 5:46.69
15. Gress, Raychel SO-2 Ohio Wesleyan 5:53.16
Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Vensel, Danielle SO-2 Clarion 5:49.37
2. Choma, Amanda SO-2 Robert Morris 5:50.17
3. Cook, Alex SO-2 Ohio Wesleyan 5:54.62
4. Keller, Laura   Penn State T&F Club 5:55.77
5. Hackett, Jordyn SO-2 Slippery Rock 5:57.54
6. Burgess, Katherine FR-1 California (Pa.) 5:59.38
7. Cronin, Eadaoin FR-1 Ursuline (Ohio) 6:01.22
8. Phillips, Rebecca FR-1 Saint Francis (Pa.) 6:02.23
9. Laurent , McKenzie FR-1 Cardinal Stritch 6:04.17
10. Wark, Summer SO-2 Thiel 6:09.42
11. Mowris, Alexis SO-2 Thiel 6:11.89
12. Sherman, Alexis FR-1 Point Park 6:32.05