January 24-25, 2020
|
SPIRE Institute Indoor Track & Field Facility - Geneva, OH
|
300m (Flat)
ICON KEY: NAIA A IC4A/ECAC OAC MAC Auto PSAC NCAA DII Prov NCAA DII Auto NAIA B ECAC DIII

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Anna Shields Senior Unattached 9:38.10
2 Alexa Leppelmeier JR-3 Walsh 9:55.93
3 Bailey Gostomski SO-2 Roberts Wesleyan 9:58.18
4 Mackenna Curtis-Collins JR-3 Malone 9:59.57
5 Brittany Atkinson Senior Unattached 10:02.98
6 Hannah Sponaugle JR-3 Toledo 10:11.06
7 Bridget Hahn FR-1 Walsh 10:11.57
8 Claire Robertson JR-3 Walsh 10:12.84
9 Hannah Moulton   Unattached 10:13.64
10 Cameron Bujaucius SO-2 John Carroll 10:14.87
11 Sydney Jenko FR-1 John Carroll 10:20.07
12 Michaela Bierly SR-4 Roberts Wesleyan 10:34.09
13 Caitlyn Padgett SR-4 Seton Hill 10:35.80
14 Aubrey Wingeart SO-2 Waynesburg 10:39.50
15 Karissa Sonneberger JR-3 Walsh 10:40.25
16 Rebecca Doran SO-2 Shenandoah 10:40.47
17 Rachel Wentworth SR-4 Malone 10:41.36
18 Anna Gregg FR-1 Malone 10:43.78
19 Aasha Gebhardt SO-2 Roberts Wesleyan 10:45.54
20 Brittany Shumway JR-3 Roberts Wesleyan 10:53.20
21 Ashley Ventimiglia Freshman Unattached 10:55.49
22 Madison Frame JR-3 West Virginia Wesleyan 10:58.10
23 Kathleen Shay Freshman Unattached 10:58.21
24 Shauna Glavin SO-2 John Carroll 10:59.99
25 Moriah Martone SR-4 Roberts Wesleyan 11:05.68
26 Kayla Leo JR-3 Canisius 11:09.00
27 Iris Menegay SO-2 Walsh 11:10.70
28 Jocelyn Miller SO-2 Malone 11:11.95
29 Libby Benzer SO-2 Canisius 11:12.05
30 Edmalie Cruz-Sanchez SO-2 Indiana East 11:12.44
31 Tori Carr SO-2 West Virginia Wesleyan 11:13.30
32 Jaclyn Wallace SR-4 Canisius 11:13.90
33 Olivia Moran FR-1 Canisius 11:15.92
34 Jennifer Massucci FR-1 John Carroll 11:16.29
35 Lyla Graham SR-4 John Carroll 11:16.56
36 Gloria Reed SO-2 Waynesburg 11:17.23
37 Nicole Shelton SO-2 Waynesburg 11:21.09
38 Faith Remich SO-2 Washington & Jefferson 11:23.46
39 Lauren Chickosky SO-2 West Virginia Wesleyan 11:23.69
40 Katie Bellomo JR-3 Roberts Wesleyan 11:26.31
41 Rylee Campeau FR-1 Canisius 11:27.44
42 Grace Coakley SO-2 Malone 11:30.78
43 Savannah Hart SO-2 Indiana East 11:30.83
44 Emma Wess   Penn State T&F Club 11:31.26
45 Emma Kline FR-1 Chatham 11:34.01
46 Leah Jablonski FR-1 Malone 11:37.67
47 Abby Winkler FR-1 Walsh 11:40.52
48 Bridget Siebenaller FR-1 Walsh 11:41.90
49 Gianna Pugliano JR-3 Waynesburg 11:46.74
50 Tiffany Adames JR-3 Roberts Wesleyan 11:53.94
51 Rebecca Pennington SO-2 Chatham 11:54.26
52 Julia Losasso JR-3 Walsh 11:56.25
53 Jennifer Zambuto FR-1 Roberts Wesleyan 12:00.30
54 Therese Tedrow SO-2 Seton Hill 12:00.72
55 Monica Kolencik SO-2 Waynesburg 12:03.74
56 Hannah Robart JR-3 Washington & Jefferson 12:14.43
57 Sionna Spear SO-2 Grove City 12:15.56
58 Rachel Wakeman SO-2 Chatham 12:18.73
59 Alex Barr JR-3 Point Park 12:19.84
60 Sonnie Sauvinsky JR-3 Robert Morris 12:21.56
61 Julia Hundley SO-2 Roberts Wesleyan 12:25.78
62 Alaina Post FR-1 Grove City 12:35.50
63 Katie Jones SR-4 Waynesburg 12:38.41
64 Jessica Vance SO-2 California (Pa.) 12:54.33
65 Lauren Samar   Pittsburgh Pharaoh Hounds 12:55.08
66 Claire Gething FR-1 Waynesburg 14:34.57
  Ashley Dionne JR-3 Roberts Wesleyan DNF
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Anna Shields Senior Unattached 9:38.10
2 Alexa Leppelmeier JR-3 Walsh 9:55.93
3 Bailey Gostomski SO-2 Roberts Wesleyan 9:58.18
4 Mackenna Curtis-Collins JR-3 Malone 9:59.57
5 Brittany Atkinson Senior Unattached 10:02.98
6 Hannah Sponaugle JR-3 Toledo 10:11.06
7 Bridget Hahn FR-1 Walsh 10:11.57
8 Claire Robertson JR-3 Walsh 10:12.84
9 Hannah Moulton   Unattached 10:13.64
10 Cameron Bujaucius SO-2 John Carroll 10:14.87
11 Sydney Jenko FR-1 John Carroll 10:20.07
13 Caitlyn Padgett SR-4 Seton Hill 10:35.80
15 Karissa Sonneberger JR-3 Walsh 10:40.25
21 Ashley Ventimiglia Freshman Unattached 10:55.49
23 Kathleen Shay Freshman Unattached 10:58.21
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Michaela Bierly SR-4 Roberts Wesleyan 10:34.09
14 Aubrey Wingeart SO-2 Waynesburg 10:39.50
16 Rebecca Doran SO-2 Shenandoah 10:40.47
17 Rachel Wentworth SR-4 Malone 10:41.36
18 Anna Gregg FR-1 Malone 10:43.78
19 Aasha Gebhardt SO-2 Roberts Wesleyan 10:45.54
20 Brittany Shumway JR-3 Roberts Wesleyan 10:53.20
24 Shauna Glavin SO-2 John Carroll 10:59.99
25 Moriah Martone SR-4 Roberts Wesleyan 11:05.68
26 Kayla Leo JR-3 Canisius 11:09.00
27 Iris Menegay SO-2 Walsh 11:10.70
28 Jocelyn Miller SO-2 Malone 11:11.95
29 Libby Benzer SO-2 Canisius 11:12.05
34 Jennifer Massucci FR-1 John Carroll 11:16.29
35 Lyla Graham SR-4 John Carroll 11:16.56
  Ashley Dionne JR-3 Roberts Wesleyan DNF
Women's 3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
44 Emma Wess   Penn State T&F Club 11:31.26
46 Leah Jablonski FR-1 Malone 11:37.67
49 Gianna Pugliano JR-3 Waynesburg 11:46.74
53 Jennifer Zambuto FR-1 Roberts Wesleyan 12:00.30
55 Monica Kolencik SO-2 Waynesburg 12:03.74
56 Hannah Robart JR-3 Washington & Jefferson 12:14.43
57 Sionna Spear SO-2 Grove City 12:15.56
58 Rachel Wakeman SO-2 Chatham 12:18.73
59 Alex Barr JR-3 Point Park 12:19.84
60 Sonnie Sauvinsky JR-3 Robert Morris 12:21.56
61 Julia Hundley SO-2 Roberts Wesleyan 12:25.78
62 Alaina Post FR-1 Grove City 12:35.50
63 Katie Jones SR-4 Waynesburg 12:38.41
64 Jessica Vance SO-2 California (Pa.) 12:54.33
65 Lauren Samar   Pittsburgh Pharaoh Hounds 12:55.08
66 Claire Gething FR-1 Waynesburg 14:34.57
Women's 3000 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Madison Frame JR-3 West Virginia Wesleyan 10:58.10
30 Edmalie Cruz-Sanchez SO-2 Indiana East 11:12.44
31 Tori Carr SO-2 West Virginia Wesleyan 11:13.30
32 Jaclyn Wallace SR-4 Canisius 11:13.90
33 Olivia Moran FR-1 Canisius 11:15.92
36 Gloria Reed SO-2 Waynesburg 11:17.23
37 Nicole Shelton SO-2 Waynesburg 11:21.09
38 Faith Remich SO-2 Washington & Jefferson 11:23.46
39 Lauren Chickosky SO-2 West Virginia Wesleyan 11:23.69
40 Katie Bellomo JR-3 Roberts Wesleyan 11:26.31
41 Rylee Campeau FR-1 Canisius 11:27.44
42 Grace Coakley SO-2 Malone 11:30.78
43 Savannah Hart SO-2 Indiana East 11:30.83
45 Emma Kline FR-1 Chatham 11:34.01
47 Abby Winkler FR-1 Walsh 11:40.52
48 Bridget Siebenaller FR-1 Walsh 11:41.90
50 Tiffany Adames JR-3 Roberts Wesleyan 11:53.94
51 Rebecca Pennington SO-2 Chatham 11:54.26
52 Julia Losasso JR-3 Walsh 11:56.25
54 Therese Tedrow SO-2 Seton Hill 12:00.72