January 23, 2022
|
JDL Fast Track - Winston-Salem, NC
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B Conference Carolinas

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Zane Jackson Sophomore Unattached 8:38.51
2 Ethan Stamey FR-1 Montreat 8:42.39
3 Drew Topoly SO Unattached 8:46.53
4 Jackson Martin SO-2 Charlotte 8:54.67
5 Daniel King Freshman Unattached 8:59.68
6 William Hamilton FR-1 Montreat 9:02.22
7 Josh Navarro Freshman Unattached 9:02.27
8 Alec Lootens Freshman Unattached 9:05.11
9 Hunter Levy SO-2 UNC Pembroke 9:05.41
10 Zach Clark FR-1 Mount Olive 9:05.82
11 John Keester Sophomore Unattached 9:07.39
12 Connor Moranos SR-4 Piedmont 9:07.62
13 Caleb Archer JR-3 Tusculum 9:07.91
14 Lucas Nervo FR-1 UNC Pembroke 9:12.37
15 Jack Phieffer SO-2 UNC Pembroke 9:12.55
16 Coleman Mitchell Senior Unattached 9:12.58
17 Ashton Olmstead FR-1 Mount Olive 9:14.33
18 Kennedy Stinson SO-2 Limestone 9:15.60
19 Ray Richardson SO-2 Tusculum 9:15.66
20 Keaton Hincher FR-1 Milligan 9:17.60
21 Christopher Upton FR-1 Montreat 9:18.34
22 Luis Rios Brena FR-1 Converse 9:19.27
23 A'Jani Stokes FR-1 Flagler 9:21.10
24 Jesse Carr Sophomore Unattached 9:22.04
25 Shane Moran FR-1 Mount Olive 9:23.00
26 David Broud   Unattached 9:24.67
27 Nathan Lucy FR-1 Converse 9:26.68
28 Aidan Reyna SO-2 Montreat 9:27.84
29 Antonio Williams-Maybin JR-3 Limestone 9:28.01
30 Nathan Stamey FR-1 Montreat 9:28.54
31 Ethan Tank FR-1 Flagler 9:28.66
32 Rex Mathis Junior Unattached 9:30.90
33 Luis Hernandez-Perez FR-1 Mount Olive 9:32.63
34 Bryson Livesay FR-1 Tusculum 9:33.37
35 Damien Gonzalez SO-2 Barton 9:33.99
36 Chris Post Junior Unattached 9:37.05
37 Justin Marshall FR-1 Barton 9:38.93
38 Matthew Klapak FR-1 Emory & Henry 9:40.27
39 Robert Stiff FR-1 Flagler 9:41.86
40 Clayton Stanford SO-2 Ferrum 9:43.29
41 Mattia Marci SO-2 Mount Olive 9:45.62
42 John Paliotti Sophomore Unattached 9:52.03
43 Nathanael Bierly SO-2 Mount Olive 9:56.92
44 Aman Tsegay FR-1 Mount Olive 9:59.34
45 Walker Capelle SO-2 Piedmont 9:59.40
46 Eli Hornbuckle FR-1 Milligan 10:05.26
47 Wesley Helmandollar SR-4 WVU Tech 10:07.17
48 Noah Irwin JR-3 Piedmont 10:08.60
49 Jadon Gonzales FR-1 Piedmont 10:12.93
  Gavin Ross FR-1 Flagler DNF
  Saeed Dupree FR-1 Johnson C. Smith DNF
  Joel Nesi SO-2 Flagler DNF
  Peter Sligh FR-1 Piedmont DNF
  Hunter Snyder SO-2 Mars Hill DNF
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Zane Jackson Sophomore Unattached 8:38.51
2 Ethan Stamey FR-1 Montreat 8:42.39
3 Drew Topoly SO Unattached 8:46.53
4 Jackson Martin SO-2 Charlotte 8:54.67
6 William Hamilton FR-1 Montreat 9:02.22
10 Zach Clark FR-1 Mount Olive 9:05.82
13 Caleb Archer JR-3 Tusculum 9:07.91
16 Coleman Mitchell Senior Unattached 9:12.58
18 Kennedy Stinson SO-2 Limestone 9:15.60
19 Ray Richardson SO-2 Tusculum 9:15.66
21 Christopher Upton FR-1 Montreat 9:18.34
25 Shane Moran FR-1 Mount Olive 9:23.00
29 Antonio Williams-Maybin JR-3 Limestone 9:28.01
34 Bryson Livesay FR-1 Tusculum 9:33.37
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Daniel King Freshman Unattached 8:59.68
7 Josh Navarro Freshman Unattached 9:02.27
8 Alec Lootens Freshman Unattached 9:05.11
9 Hunter Levy SO-2 UNC Pembroke 9:05.41
11 John Keester Sophomore Unattached 9:07.39
12 Connor Moranos SR-4 Piedmont 9:07.62
15 Jack Phieffer SO-2 UNC Pembroke 9:12.55
17 Ashton Olmstead FR-1 Mount Olive 9:14.33
20 Keaton Hincher FR-1 Milligan 9:17.60
28 Aidan Reyna SO-2 Montreat 9:27.84
33 Luis Hernandez-Perez FR-1 Mount Olive 9:32.63
36 Chris Post Junior Unattached 9:37.05
41 Mattia Marci SO-2 Mount Olive 9:45.62
42 John Paliotti Sophomore Unattached 9:52.03
44 Aman Tsegay FR-1 Mount Olive 9:59.34
Men's 3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Lucas Nervo FR-1 UNC Pembroke 9:12.37
22 Luis Rios Brena FR-1 Converse 9:19.27
23 A'Jani Stokes FR-1 Flagler 9:21.10
26 David Broud   Unattached 9:24.67
27 Nathan Lucy FR-1 Converse 9:26.68
30 Nathan Stamey FR-1 Montreat 9:28.54
31 Ethan Tank FR-1 Flagler 9:28.66
32 Rex Mathis Junior Unattached 9:30.90
39 Robert Stiff FR-1 Flagler 9:41.86
43 Nathanael Bierly SO-2 Mount Olive 9:56.92
  Joel Nesi SO-2 Flagler DNF
  Gavin Ross FR-1 Flagler DNF
Men's 3000 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 Jesse Carr Sophomore Unattached 9:22.04
35 Damien Gonzalez SO-2 Barton 9:33.99
37 Justin Marshall FR-1 Barton 9:38.93
38 Matthew Klapak FR-1 Emory & Henry 9:40.27
40 Clayton Stanford SO-2 Ferrum 9:43.29
45 Walker Capelle SO-2 Piedmont 9:59.40
46 Eli Hornbuckle FR-1 Milligan 10:05.26
47 Wesley Helmandollar SR-4 WVU Tech 10:07.17
48 Noah Irwin JR-3 Piedmont 10:08.60
49 Jadon Gonzales FR-1 Piedmont 10:12.93
  Hunter Snyder SO-2 Mars Hill DNF
  Peter Sligh FR-1 Piedmont DNF
  Saeed Dupree FR-1 Johnson C. Smith DNF