Landmark Conference Indoor Performance List

ICON KEY:Landmark
DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

60 Meters (Men)

Landmark   7.65
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Mann, Ean JR-3 Elizabethtown 6.96 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
2 Singleton, Chance FR-1 Susquehanna 7.17 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
3 Trought, Michael FR-1 Scranton 7.21 River Hawk Opener Dec 7, 2019
4 Beckett, CeeJa JR-3 Catholic 7.22 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
5 Merli, Mark JR-3 Scranton 7.24 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
6 Porter , Taylor SO-2 Moravian 7.25 Lehigh Fast Times Before Finals Dec 6, 2019
7 Shelton, Danial SR-4 Susquehanna 7.26 SU Challenge Feb 1, 2020
8 White, Jonathon SO-2 Susquehanna 7.31 SU Challenge Feb 1, 2020
8 Petraskie, Chris SR-4 Susquehanna 7.31 AARTFC Indoor Track & Field Championships Mar 6, 2020
10 McFarland, Sean JR-3 Moravian 7.33 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
11 Niles, Sam SO-2 Elizabethtown 7.36 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
12 Dyson, Ian FR-1 Susquehanna 7.38 SU Challenge Feb 1, 2020
13 Lally, Matt FR-1 Catholic 7.39(55) 4th Annual Larry Sharpe Memorial T&F Feb 16, 2020
14 McGuire, Trent SO-2 Susquehanna 7.42 River Hawk Opener Dec 7, 2019
14 Haase, Kyle SO-2 Catholic 7.42 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
16 Schwab, Evan FR-1 Elizabethtown 7.49 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
17 Coulter, Hunter FR-1 Susquehanna 7.52 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
18 Stewart, Sherwin FR-1 Moravian 7.53 Lehigh Fast Times Before Finals Dec 6, 2019
19 Belgrave, Jalen FR-1 Elizabethtown 7.54 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
20 Christian, Mikah SR-4 Susquehanna 7.55 SU Challenge Feb 1, 2020
21 Debastiani, Andrew SR-4 Susquehanna 7.57 Conference Challenge Cup Invite Jan 25, 2020
22 Ellington, Da'Avian JR-3 Susquehanna 7.58 SU Challenge Feb 1, 2020
23 Blatt, Isaiah FR-1 Susquehanna 7.59 River Hawk Opener Dec 7, 2019
24 Cephas, Nicholas SR-4 Moravian 7.61 Lehigh Fast Times Before Finals Dec 6, 2019
25 Chuku, Chimzi FR-1 Susquehanna 7.62 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
25 Lutz, Evan SR-4 Moravian 7.62 Ithaca Bomber Invitational Feb 1, 2020
27 Wunderlich, Joseph SR-4 Elizabethtown 7.63 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
28 Cherubin, Ethan FR-1 Moravian 7.66(55) 2020 Kutztown Last Chance Qualifier Feb 21, 2020
28 Miraglia, Nick FR-1 Catholic 7.66 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
30 Novak, Rob FR-1 Catholic 7.67 George Mason Patriot Games 2020 Jan 24, 2020
31 Zolnak, Noah SO-2 Juniata 7.70 Coach I Open Jan 25, 2020
32 Gillespie, Alejandro JR-3 Susquehanna 7.71 River Hawk Opener Dec 7, 2019
32 Goodspeed, Keefer SO-2 Susquehanna 7.71 Orange and Maroon Classic and Multi Jan 17, 2020
34 Klosinsky, Trevor FR-1 Scranton 7.72 Marc Deneault Invitational 2020 Feb 22, 2020
35 Schwabe, Alexander SO-2 Scranton 7.74 Blue and Orange Invitational & Multi Feb 8, 2020
36 McAlonan, Joseph SR-4 Catholic 7.75 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
37 Gardner, Brenden JR-3 Juniata 7.76 SU Invitational Feb 15, 2020
38 Dreitlein, Michael JR-3 Catholic 7.78 NYC DIII Invitational Jan 31, 2020
38 Walker, Jordyn FR-1 Catholic 7.78 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
40 Dreitlein, Max JR-3 Catholic 7.79 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
41 Calabrese, A.J. JR-3 Elizabethtown 7.81 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
42 Maxwell, Patrick SO-2 Catholic 7.89(55) 4th Annual Larry Sharpe Memorial T&F Feb 16, 2020
43 Kardos, Zach SO-2 Elizabethtown 7.99 Orange and Maroon Classic and Multi Jan 17, 2020
44 Smouse, Siddiq FR-1 Juniata 8.01 Coach I Open Jan 25, 2020
45 DeLisle-Kostomite, Nick SO-2 Elizabethtown 8.08 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
46 Drauschak, Matt FR-1 Catholic 8.11(55) 4th Annual Larry Sharpe Memorial T&F Feb 16, 2020
47 Angermeier, Devon FR-1 Juniata 8.18 Orange and Maroon Classic and Multi Jan 17, 2020
48 LaRosa, Luke SO-2 Catholic 8.35 Maryland Terrapin Invitational Jan 18, 2020
49 Williamston, Deon SR-4 Elizabethtown 8.37 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
50 Penzerro, Anthony SO-2 Scranton 8.50 SU Challenge Feb 1, 2020
51 Soltesz, Austin FR-1 Moravian 10.75 Lehigh Fast Times Before Finals Dec 6, 2019

60 Meters (Women)

Landmark   9.17
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Crooks, Amanda SO-2 Moravian 7.65 AARTFC Indoor Track & Field Championships Mar 6, 2020
2 Robinson, Crystal FR-1 Moravian 8.05 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
3 McIntosh, O'livia JR-3 Elizabethtown 8.07 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
4 Arbogast, Sara JR-3 Susquehanna 8.11 River Hawk Opener Dec 7, 2019
5 Gallina, Anna SR-4 Goucher 8.19 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
6 Thorpe, Martha JR-3 Moravian 8.23 Lehigh Fast Times Before Finals Dec 6, 2019
7 Davis, Helen FR-1 Moravian 8.26 PSU Tune Up Feb 21, 2020
8 Detky, Sydney FR-1 Elizabethtown 8.32(55) DuCharme Invitational Feb 23, 2020
9 Fessler, Lizabeth FR-1 Susquehanna 8.33 Conference Challenge Cup Invite Jan 25, 2020
10 Reed, Samantha SR-4 Susquehanna 8.38 SU Challenge Feb 1, 2020
11 Idone, Carlene SO-2 Catholic 8.40 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
12 Burke, Fiona FR-1 Scranton 8.43 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
13 Weaver, Morgan JR-3 Moravian 8.47 Lehigh Fast Times Before Finals Dec 6, 2019
14 Baker, Madeline JR-3 Catholic 8.48(55) 4th Annual Larry Sharpe Memorial T&F Feb 16, 2020
14 La Court Ruiz , Nelisabel FR-1 Goucher 8.48(55) DuCharme Invitational Feb 23, 2020
14 Gonzalez, Noelle FR-1 Scranton 8.48 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
17 Wheeler, Camaryn JR-3 Moravian 8.50 PSU Tune Up Feb 21, 2020
18 Lopez, Tyleen JR-3 Moravian 8.51 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
19 Denault, Ashleigh SR-4 Elizabethtown 8.61(55) DuCharme Invitational Feb 23, 2020
20 Renner, Emily JR-3 Moravian 8.62 Lehigh Fast Times Before Finals Dec 6, 2019
21 Lopez, Tatiana JR-3 Moravian 8.64 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
22 Smith, Sydney SO-2 Goucher 8.65 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
23 Tokash, Lauren FR-1 Scranton 8.67 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
24 Sobolesky, Jordan SR-4 Elizabethtown 8.70(55) DuCharme Invitational Feb 23, 2020
24 Walter, Abigail SO-2 Catholic 8.70 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
26 Baldwin, Ariana SO-2 Scranton 8.71 River Hawk Opener Dec 7, 2019
26 Ippolito, Christina JR-3 Elizabethtown 8.71 Coach I Open Jan 25, 2020
28 Walter, Jillian SO-2 Catholic 8.76 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
29 Urban, Sarah FR-1 Susquehanna 8.77 Orange and Maroon Classic and Multi Jan 17, 2020
30 Saylor, Haylee FR-1 Moravian 8.78 Ithaca Bomber Invitational Feb 1, 2020
31 Connelly, Shannon FR-1 Moravian 8.79 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
32 Cardona, Laura FR-1 Elizabethtown 8.85 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
33 Cerroni, Catherine SO-2 Catholic 8.86 NYC DIII Invitational Jan 31, 2020
33 DeMassa, Elizabeth FR-1 Moravian 8.86 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
35 Cardella, Alexa SR-4 Scranton 8.87 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
35 Blazek, Gabrielle SR-4 Goucher 8.87 Mini-Dip Invitational @ F&M Jan 31, 2020
35 Flaven, Hannah SO-2 Moravian 8.87 Coach I Open Jan 25, 2020
35 Wells, Emily FR-1 Moravian 8.87 Lehigh Fast Times Before Finals Dec 6, 2019
39 Leitzel, Brooke FR-1 Susquehanna 8.91 Conference Challenge Cup Invite Jan 25, 2020
40 Noonan, Chrissy SR-4 Scranton 8.94 SU Challenge Feb 1, 2020
41 Caldwell, Holly SO-2 Juniata 9.00(55) DuCharme Invitational Feb 23, 2020
42 Habiballah, Sarah SO-2 Elizabethtown 9.03 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
42 Daughton, Haley FR-1 Catholic 9.03 George Mason Patriot Games 2020 Jan 24, 2020
44 Nye, Natalie SR-4 Elizabethtown 9.04 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
45 Wolinsky, Michell SR-4 Goucher 9.17 Mini-Dip Invitational @ F&M Jan 31, 2020
46 Manning, Kim FR-1 Elizabethtown 9.36 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
47 Cole, Cathryn JR-3 Moravian 9.37 Lehigh Fast Times Before Finals Dec 6, 2019
48 Maurer, Caitlyn FR-1 Scranton 9.42 2020 Collegeville Classic Jan 25, 2020
49 McLish, Shayla FR-1 Goucher 9.59 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
50 Kelly, Sabrina JR-3 Juniata 9.65 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
51 Wheeler, Victoria SR-4 Goucher 9.66 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
52 Chock, Estelle FR-1 Goucher 9.82 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
53 Riss, Devin FR-1 Elizabethtown 9.96 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
54 Mitchener, Zoe FR-1 Goucher 10.19 Mini-Dip Invitational @ F&M Jan 31, 2020

200 Meters (Men)

Landmark   25.11
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Mann, Ean JR-3 Elizabethtown 22.69 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
2 White, Jonathon SO-2 Susquehanna 22.82 Bucknell Tune Up Feb 21, 2020
3 McFarland, Sean JR-3 Moravian 22.91# PSU Tune Up Feb 21, 2020
4 Petraskie, Chris SR-4 Susquehanna 23.02 Bucknell Tune Up Feb 21, 2020
5 Schwab, Evan FR-1 Elizabethtown 23.13 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
6 Singleton, Chance FR-1 Susquehanna 23.17 Bucknell Tune Up Feb 21, 2020
7 Porter , Taylor SO-2 Moravian 23.28 Lehigh Fast Times Before Finals Dec 6, 2019
8 Niles, Sam SO-2 Elizabethtown 23.70 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
9 Lutz, Evan SR-4 Moravian 23.72 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
10 Novak, Rob FR-1 Catholic 23.73 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
11 Dyson, Ian FR-1 Susquehanna 23.87 Bucknell Tune Up Feb 21, 2020
11 McGuire, Trent SO-2 Susquehanna 23.87 Bucknell Tune Up Feb 21, 2020
13 Trought, Michael FR-1 Scranton 23.93 River Hawk Opener Dec 7, 2019
14 Gillespie, Alejandro JR-3 Susquehanna 24.13 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
15 Debastiani, Andrew SR-4 Susquehanna 24.26 Bucknell Tune Up Feb 21, 2020
16 Cephas, Nicholas SR-4 Moravian 24.28 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
17 Dreitlein, Chase FR-1 Catholic 24.32 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
18 Maxwell, Patrick SO-2 Catholic 24.41 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
19 Klosinsky, Trevor FR-1 Scranton 24.50 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
20 Haase, Kyle SO-2 Catholic 24.60 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
20 MacMullin, Evan SR-4 Juniata 24.60 SU Invitational Feb 15, 2020
22 Coulter, Hunter FR-1 Susquehanna 24.76 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
23 Cherubin, Ethan FR-1 Moravian 24.80 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
24 Belgrave, Jalen FR-1 Elizabethtown 24.84 DuCharme Invitational Feb 23, 2020
25 Beckett, CeeJa JR-3 Catholic 24.95 4th Annual Larry Sharpe Memorial T&F Feb 16, 2020
26 McAlonan, Joseph SR-4 Catholic 24.96 George Mason Patriot Games 2020 Jan 24, 2020
27 Christian, Mikah SR-4 Susquehanna 24.98 SU Challenge Feb 1, 2020
28 Marks, Robert SR-4 Susquehanna 25.07 Bucknell Tune Up Feb 21, 2020
29 Drauschak, Matt FR-1 Catholic 25.19 4th Annual Larry Sharpe Memorial T&F Feb 16, 2020
30 Chuku, Chimzi FR-1 Susquehanna 25.20 SU Invitational Feb 15, 2020
31 Lally, Matt FR-1 Catholic 25.25 George Mason Patriot Games 2020 Jan 24, 2020
32 Wunderlich, Joseph SR-4 Elizabethtown 25.29 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
33 Gayles, Donovan SR-4 Susquehanna 25.32 SU Challenge Feb 1, 2020
34 Schwabe, Alexander SO-2 Scranton 25.34 Blue and Orange Invitational & Multi Feb 8, 2020
35 Zolnak, Noah SO-2 Juniata 25.43 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
36 Bowen, Nate FR-1 Scranton 25.55 River Hawk Opener Dec 7, 2019
36 Miraglia, Nick FR-1 Catholic 25.55 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
38 Calabrese, A.J. JR-3 Elizabethtown 25.72 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
39 Walker, Jordyn FR-1 Catholic 25.73 George Mason Patriot Games 2020 Jan 24, 2020
40 Kardos, Zach SO-2 Elizabethtown 25.83 Orange and Maroon Classic and Multi Jan 17, 2020
41 Smouse, Siddiq FR-1 Juniata 26.52 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
42 Williamston, Deon SR-4 Elizabethtown 27.19 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
43 Hofer, Lance JR-3 Susquehanna 27.29 SU Challenge Feb 1, 2020
44 Badman, Alexander SO-2 Scranton 27.90 SU Challenge Feb 1, 2020
45 LaRosa, Luke SO-2 Catholic 28.49 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
46 Penzerro, Anthony SO-2 Scranton 28.63 SU Challenge Feb 1, 2020

200 Meters (Women)

Landmark   29.44
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Robinson, Crystal FR-1 Moravian 26.05 Lehigh Fast Times Before Finals Dec 6, 2019
2 Thorpe, Martha JR-3 Moravian 26.98 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
3 Reed, Samantha SR-4 Susquehanna 27.00 SU Invitational Feb 15, 2020
4 Crooks, Amanda SO-2 Moravian 27.11 Lehigh Fast Times Before Finals Dec 6, 2019
5 Gonzalez, Noelle FR-1 Scranton 27.40 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
6 McIntosh, O'livia JR-3 Elizabethtown 27.42 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
7 Arbogast, Sara JR-3 Susquehanna 27.52 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
8 Wheeler, Camaryn JR-3 Moravian 27.61# PSU Tune Up Feb 21, 2020
9 Weaver, Morgan JR-3 Moravian 27.79# Fastrack National Invite Feb 14, 2020
10 Davis, Helen FR-1 Moravian 27.83# Fastrack National Invite Feb 14, 2020
11 Urban, Sarah FR-1 Susquehanna 28.03 Bucknell Tune Up Feb 21, 2020
12 Wells, Emily FR-1 Moravian 28.04 Conference Challenge Cup Invite Jan 25, 2020
13 Onwuka, Ann SO-2 Scranton 28.05 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
14 Smith, Sydney SO-2 Goucher 28.14 Mini-Dip Invitational @ F&M Jan 31, 2020
15 Baker, Madeline JR-3 Catholic 28.16 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
16 Denault, Ashleigh SR-4 Elizabethtown 28.26 DuCharme Invitational Feb 23, 2020
17 Detky, Sydney FR-1 Elizabethtown 28.28 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
18 Gallina, Anna SR-4 Goucher 28.32 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
19 Shearer, Natalie SO-2 Elizabethtown 28.35 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
20 Baldwin, Ariana SO-2 Scranton 28.46 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
21 Credido, Lea SO-2 Scranton 28.57 Blue and Orange Invitational & Multi Feb 8, 2020
21 Fessler, Lizabeth FR-1 Susquehanna 28.57 SU Challenge Feb 1, 2020
23 Walcutt, Anna SO-2 Catholic 28.60 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
24 Burke, Fiona FR-1 Scranton 28.69 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
25 Idone, Carlene SO-2 Catholic 28.70 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
26 Ippolito, Christina JR-3 Elizabethtown 28.80# NYC DIII Invitational Jan 31, 2020
27 Renner, Emily JR-3 Moravian 28.87 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
28 Cerroni, Catherine SO-2 Catholic 28.95 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
29 Tokash, Lauren FR-1 Scranton 29.03 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
30 Ross, Kate JR-3 Susquehanna 29.07 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
31 Lambert , Alyssa SO-2 Moravian 29.16 Lehigh Fast Times Before Finals Dec 6, 2019
32 Flaven, Hannah SO-2 Moravian 29.23 Coach I Open Jan 25, 2020
33 Lopez, Tatiana JR-3 Moravian 29.25# PSU Tune Up Feb 21, 2020
34 Connelly, Shannon FR-1 Moravian 29.32 Lehigh Fast Times Before Finals Dec 6, 2019
35 Ahmed, Jasmine FR-1 Scranton 29.34 SU Invitational Feb 15, 2020
36 Walter, Jillian SO-2 Catholic 29.45 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
37 Sobolesky, Jordan SR-4 Elizabethtown 29.50 Orange and Maroon Classic and Multi Jan 17, 2020
38 Diamond, Sarah SR-4 Catholic 29.60 4th Annual Larry Sharpe Memorial T&F Feb 16, 2020
39 La Court Ruiz , Nelisabel FR-1 Goucher 29.64 4th Annual Larry Sharpe Memorial T&F Feb 16, 2020
40 Walter, Abigail SO-2 Catholic 29.73 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
41 Habiballah, Sarah SO-2 Elizabethtown 29.84 McElligott Invitational Feb 15, 2020
42 Cardella, Alexa SR-4 Scranton 29.93 Blue and Orange Invitational & Multi Feb 8, 2020
43 Fiore, Olivia SO-2 Catholic 29.94 4th Annual Larry Sharpe Memorial T&F Feb 16, 2020
44 Strokis, Madeleine SR-4 Catholic 30.21 4th Annual Larry Sharpe Memorial T&F Feb 16, 2020
45 Cardona, Laura FR-1 Elizabethtown 30.22 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
46 Wolinsky, Michell SR-4 Goucher 30.31 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
47 Leitzel, Brooke FR-1 Susquehanna 30.47 SU Challenge Feb 1, 2020
48 McNally, Shayne SR-4 Moravian 30.48 2020 Moravian College Indoor Meet Jan 18, 2020
49 Freimuth, Julia SR-4 Juniata 30.60 Orange and Maroon Classic and Multi Jan 17, 2020
50 Pietrini, Alexa SR-4 Susquehanna 30.61 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
51 Anyanwu, Ogechi JR-3 Catholic 30.63 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
52 Benham, Ashley FR-1 Scranton 30.85 River Hawk Opener Dec 7, 2019
53 Daughton, Haley FR-1 Catholic 30.90 4th Annual Larry Sharpe Memorial T&F Feb 16, 2020
54 Caldwell, Holly SO-2 Juniata 30.96 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
55 Sheehan, Abigail FR-1 Scranton 31.07 SU Challenge Feb 1, 2020
56 Markle, Morgan SR-4 Susquehanna 31.10 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
57 McLish, Shayla FR-1 Goucher 31.17 4th Annual Larry Sharpe Memorial T&F Feb 16, 2020
58 Soto, Trinity FR-1 Elizabethtown 31.33 Coach I Open Jan 25, 2020
59 Welby, Katherine FR-1 Scranton 31.61 SU Challenge Feb 1, 2020
60 Yingling, Jordan FR-1 Susquehanna 32.28 River Hawk Opener Dec 7, 2019
61 Wheeler, Victoria SR-4 Goucher 32.44 Golden Wolves Rust Buster Dec 7, 2019
62 Maurer, Caitlyn FR-1 Scranton 32.58 River Hawk Opener Dec 7, 2019
63 Seiler, Rachel JR-3 Susquehanna 32.61 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
64 Kelly, Sabrina JR-3 Juniata 33.25 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
65 Mitchener, Zoe FR-1 Goucher 38.00 Mini-Dip Invitational @ F&M Jan 31, 2020

400 Meters (Men)

Landmark   56.08
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 McFarland, Sean JR-3 Moravian 51.64 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
2 Singleton, Chance FR-1 Susquehanna 51.66 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
3 Porter , Taylor SO-2 Moravian 51.79 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
4 Lutz, Evan SR-4 Moravian 52.11# PSU Tune Up Feb 21, 2020
5 Novak, Rob FR-1 Catholic 52.44 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
6 White, Jonathon SO-2 Susquehanna 52.73 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
7 Elliott, Colin SO-2 Elizabethtown 53.00 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
8 Maxwell, Patrick SO-2 Catholic 53.13 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
9 Trought, Michael FR-1 Scranton 53.14 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
10 Klosinsky, Trevor FR-1 Scranton 53.20 Marc Deneault Invitational 2020 Feb 22, 2020
11 Dreitlein, Chase FR-1 Catholic 53.38 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
12 Pirozzi, Cosmo SR-4 Catholic 53.88 George Mason Patriot Games 2020 Jan 24, 2020
13 Niles, Sam SO-2 Elizabethtown 53.92 McElligott Invitational Feb 15, 2020
14 Schwab, Evan FR-1 Elizabethtown 54.23 McElligott Invitational Feb 15, 2020
15 Shields, Owen FR-1 Catholic 54.35 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
16 Kardos, Zach SO-2 Elizabethtown 54.41 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
17 Cherubin, Ethan FR-1 Moravian 54.43 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
18 McGuire, Trent SO-2 Susquehanna 54.90 SU Invitational Feb 15, 2020
18 Warehime, Jack SO-2 Susquehanna 54.90 SU Challenge Feb 1, 2020
20 LaPointe, Joseph SR-4 Catholic 55.32 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
21 McAlonan, Joseph SR-4 Catholic 55.39 George Mason Patriot Games 2020 Jan 24, 2020
21 Bowen, Nate FR-1 Scranton 55.39 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
23 MacMullin, Evan SR-4 Juniata 55.47 Coach I Open Jan 25, 2020
24 Drauschak, Matt FR-1 Catholic 55.70 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
25 Ames, Paul FR-1 Catholic 56.73 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
26 Dyson, Ian FR-1 Susquehanna 56.85 SU Challenge Feb 1, 2020
27 Fogel, Devon SR-4 Moravian 56.92 Coach I Open Jan 25, 2020
28 Olah, Joseph SO-2 Elizabethtown 57.59 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
29 O'Donovan, Desmond SR-4 Juniata 59.05 DuCharme Invitational Feb 23, 2020
30 Smouse, Siddiq FR-1 Juniata 59.29 Bison Open and Multi Jan 31, 2020
31 Bolinsky, Leonard JR-3 Susquehanna 59.42 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
32 Badman, Alexander SO-2 Scranton 1:00.48 River Hawk Opener Dec 7, 2019
33 Williamston, Deon SR-4 Elizabethtown 1:03.58 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020

400 Meters (Women)

Landmark   1:08.74
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Robinson, Crystal FR-1 Moravian 1:00.37# Fastrack National Invite Feb 14, 2020
2 Reed, Samantha SR-4 Susquehanna 1:01.24 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
3 Lambert , Alyssa SO-2 Moravian 1:01.44 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
4 Onwuka, Ann SO-2 Scranton 1:01.97 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
5 Walcutt, Anna SO-2 Catholic 1:02.53 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
6 Byrne, Rachel FR-1 Moravian 1:02.74 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
7 Ross, Kate JR-3 Susquehanna 1:02.77 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
8 McIntosh, O'livia JR-3 Elizabethtown 1:03.03 McElligott Invitational Feb 15, 2020
9 Weaver, Morgan JR-3 Moravian 1:03.11# PSU Tune Up Feb 21, 2020
10 Arbogast, Sara JR-3 Susquehanna 1:03.76 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
11 Connelly, Shannon FR-1 Moravian 1:04.28# Fastrack National Invite Feb 14, 2020
12 McNally, Shayne SR-4 Moravian 1:04.43 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
13 Wells, Emily FR-1 Moravian 1:04.51# Fastrack National Invite Feb 14, 2020
14 Troy, Natalie JR-3 Catholic 1:04.69 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
15 Shearer, Natalie SO-2 Elizabethtown 1:04.80 McElligott Invitational Feb 15, 2020
16 Williamson, Emily FR-1 Elizabethtown 1:04.85 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
17 Fiore, Olivia SO-2 Catholic 1:04.88 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
18 Strokis, Madeleine SR-4 Catholic 1:05.10 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
19 Urban, Sarah FR-1 Susquehanna 1:05.18 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
20 Sheehan, Abigail FR-1 Scranton 1:05.48 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
21 Sprado, Emma SO-2 Elizabethtown 1:05.54 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
22 Flaven, Hannah SO-2 Moravian 1:05.58 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
23 Credido, Lea SO-2 Scranton 1:05.60 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
24 Rasmussen, Renee FR-1 Catholic 1:05.78 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
25 Robb, Madison SO-2 Elizabethtown 1:06.35 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
26 Renner, Emily JR-3 Moravian 1:06.50# Fastrack National Invite Feb 14, 2020
27 Farley, Anastasia SO-2 Susquehanna 1:06.53 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
28 Wert, Victoria FR-1 Elizabethtown 1:07.01# NYC DIII Invitational Jan 31, 2020
29 Cerroni, Catherine SO-2 Catholic 1:07.06 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
30 Baldwin, Ariana SO-2 Scranton 1:07.79 Blue and Orange Invitational & Multi Feb 8, 2020
31 Denault, Ashleigh SR-4 Elizabethtown 1:08.25 Coach I Open Jan 25, 2020
32 Pietrini, Alexa SR-4 Susquehanna 1:08.48 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
33 Welby, Katherine FR-1 Scranton 1:09.13 Marc Deneault Invitational 2020 Feb 22, 2020
34 Diamond, Sarah SR-4 Catholic 1:09.51 Maryland Terrapin Invitational Jan 18, 2020
35 Markle, Morgan SR-4 Susquehanna 1:09.57 SU Challenge Feb 1, 2020
36 Daughton, Haley FR-1 Catholic 1:09.71 Maryland Terrapin Invitational Jan 18, 2020
37 Detky, Sydney FR-1 Elizabethtown 1:10.36 Orange and Maroon Classic and Multi Jan 17, 2020
38 Anyanwu, Ogechi JR-3 Catholic 1:10.87 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
39 Cole, Cathryn JR-3 Moravian 1:12.32 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
40 Habiballah, Sarah SO-2 Elizabethtown 1:12.83 Coach I Open Jan 25, 2020
41 Nicolosi, Alison SR-4 Moravian 1:14.86 2020 Kutztown Last Chance Qualifier Feb 21, 2020
42 Seiler, Rachel JR-3 Susquehanna 1:16.65 SU Challenge Feb 1, 2020

800 Meters (Men)

Landmark   2:07.24
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Beasley-Turner, Justin SR-4 Moravian 1:55.72 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
2 LaPointe, Joseph SR-4 Catholic 1:56.62 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
3 Teal, James SR-4 Elizabethtown 1:57.57 AARTFC Indoor Track & Field Championships Mar 6, 2020
4 Angelina, William SO-2 Elizabethtown 1:57.93 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
5 Gingrich, Peter JR-3 Moravian 1:58.64# Fastrack National Invite Feb 14, 2020
6 Pirozzi, Cosmo SR-4 Catholic 1:59.32 South Region Final Qualifier & Multi Mar 6, 2020
7 Kinback, Matt JR-3 Scranton 2:00.03 2020 Collegeville Classic Jan 25, 2020
8 Fermin, Darlyn FR-1 Moravian 2:00.21 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
9 DeRafelo, Dominic SO-2 Moravian 2:00.67 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
10 Elliott, Colin SO-2 Elizabethtown 2:01.12 McElligott Invitational Feb 15, 2020
11 McKeon, Shane SO-2 Scranton 2:01.74 River Hawk Opener Dec 7, 2019
12 Warehime, Jack SO-2 Susquehanna 2:02.73 Orange and Maroon Classic and Multi Jan 17, 2020
13 O'Rourke, John FR-1 Catholic 2:03.07 Maryland Terrapin Invitational Jan 18, 2020
14 Shields, Owen FR-1 Catholic 2:03.50 George Mason Patriot Games 2020 Jan 24, 2020
15 Clemson, Brad SO-2 Moravian 2:03.80# Fastrack National Invite Feb 14, 2020
16 Samsel, Blake SO-2 Elizabethtown 2:04.71 McElligott Invitational Feb 15, 2020
17 Ames, Paul FR-1 Catholic 2:05.69 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
18 Jones, Alexander SR-4 Juniata 2:05.94 SU Invitational Feb 15, 2020
19 Shannon, Luke FR-1 Scranton 2:06.43 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
20 Henning, Bradshaw FR-1 Susquehanna 2:06.58 Bucknell Tune Up Feb 21, 2020
21 Feddeman, Bryce FR-1 Moravian 2:06.65 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
22 Lerch, Michael SO-2 Moravian 2:06.72 2020 Kutztown Last Chance Qualifier Feb 21, 2020
23 Duffy, Liam FR-1 Moravian 2:07.39 2020 Kutztown Last Chance Qualifier Feb 21, 2020
24 Soto, Devon FR-1 Elizabethtown 2:07.89 McElligott Invitational Feb 15, 2020
25 Gershey, Nick FR-1 Scranton 2:08.14 Marc Deneault Invitational 2020 Feb 22, 2020
26 Aviles, Elias FR-1 Moravian 2:08.20 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
27 Tursi, Alex SR-4 Moravian 2:08.26 2020 Kutztown Last Chance Qualifier Feb 21, 2020
28 Fogel, Devon SR-4 Moravian 2:08.62 Coach I Open Jan 25, 2020
29 D'Amico, Peter SR-4 Juniata 2:09.00 DuCharme Invitational Feb 23, 2020
30 Ulrich, Evan SR-4 Juniata 2:09.29 SU Invitational Feb 15, 2020
31 Juengling, Erik FR-1 Juniata 2:09.47 DuCharme Invitational Feb 23, 2020
32 Rogers, Graydon JR-3 Elizabethtown 2:10.11 McElligott Invitational Feb 15, 2020
33 Tentor, Zach FR-1 Catholic 2:10.30 4th Annual Larry Sharpe Memorial T&F Feb 16, 2020
34 Valdez, Charlie FR-1 Scranton 2:10.53 River Hawk Opener Dec 7, 2019
35 Caroselli, Vinnie SR-4 Juniata 2:10.65 Orange and Maroon Classic and Multi Jan 17, 2020
36 Clark, John SO-2 Scranton 2:10.75 River Hawk Opener Dec 7, 2019
37 Kincel, Kenneth FR-1 Scranton 2:10.77 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
38 Ramson, Marc FR-1 Elizabethtown 2:11.17 Coach I Open Jan 25, 2020
39 Urban, Shane FR-1 Susquehanna 2:13.34 SU Invitational Feb 15, 2020
40 Bolinsky, Leonard JR-3 Susquehanna 2:14.18 SU Challenge Feb 1, 2020
41 Young, Russel FR-1 Scranton 2:14.32 Blue and Orange Invitational & Multi Feb 8, 2020
42 Badman, Alexander SO-2 Scranton 2:14.69 Marc Deneault Invitational 2020 Feb 22, 2020
43 Olah, Joseph SO-2 Elizabethtown 2:15.77 Coach I Open Jan 25, 2020
44 Fahy, Luke FR-1 Catholic 2:16.19 George Mason Patriot Games 2020 Jan 24, 2020
45 Maguire, Ryan SO-2 Scranton 2:17.79 2020 Collegeville Classic Jan 25, 2020
46 Macyko, Thomas SO-2 Catholic 2:17.80 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
47 Kreuzwieser, Joel FR-1 Catholic 2:18.77 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
48 Trapani, Blaise FR-1 Catholic 2:20.18# NYC DIII Invitational Jan 31, 2020
49 Rissler, Jeremy FR-1 Juniata 2:20.40 Orange and Maroon Classic and Multi Jan 17, 2020
50 Peluso, Joseph SO-2 Catholic 2:24.94 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
51 Cope, Thomas SO-2 Juniata 2:28.93 SU Invitational Feb 15, 2020

800 Meters (Women)

Landmark   2:40.24
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Danoski, Carly SR-4 Moravian 2:15.53 Ithaca Bomber Invitational Feb 1, 2020
2 Ross, Kate JR-3 Susquehanna 2:16.27 AARTFC Indoor Track & Field Championships Mar 6, 2020
3 Stabilito, Natalie SO-2 Moravian 2:22.28 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
4 Lapinsky, Marissa SO-2 Elizabethtown 2:23.39 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
5 Carlini, Victoria JR-3 Catholic 2:26.51 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
6 Gorman, Megan SO-2 Scranton 2:28.56 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
7 Marino, Hannah SO-2 Catholic 2:28.87 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
8 Carter, Kallan FR-1 Susquehanna 2:29.15 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
9 Pietrini, Alexa SR-4 Susquehanna 2:30.97 Bucknell Tune Up Feb 21, 2020
10 McIntosh, O'livia JR-3 Elizabethtown 2:31.39 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
11 Wilderotter, Paige SO-2 Catholic 2:31.43 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
12 George, Nikki FR-1 Scranton 2:32.06 2020 Collegeville Classic Jan 25, 2020
13 Burak, Santina SO-2 Moravian 2:32.07 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
14 Wert, Victoria FR-1 Elizabethtown 2:32.84 DuCharme Invitational Feb 23, 2020
15 Hoffmann, Jessica SO-2 Scranton 2:33.69 SU Challenge Feb 1, 2020
16 Kinback, Amanda SR-4 Scranton 2:33.71 Blue and Orange Invitational & Multi Feb 8, 2020
17 Connolly, Emma SO-2 Scranton 2:34.39 Blue and Orange Invitational & Multi Feb 8, 2020
18 Farley, Anastasia SO-2 Susquehanna 2:34.50 Bucknell Tune Up Feb 21, 2020
19 Kalil, Azia SR-4 Juniata 2:35.02 Orange and Maroon Classic and Multi Jan 17, 2020
20 Talarico, Molly JR-3 Moravian 2:35.36 Coach I Open Jan 25, 2020
21 Bujak, Jessica FR-1 Elizabethtown 2:35.57 McElligott Invitational Feb 15, 2020
22 Byrne, Rachel FR-1 Moravian 2:36.94 Coach I Open Jan 25, 2020
23 Kleman, Marissa JR-3 Susquehanna 2:37.06 SU Invitational Feb 15, 2020
24 Cassidy, Abagail FR-1 Catholic 2:37.37 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
25 McDonald, Meghan FR-1 Susquehanna 2:37.77 Bucknell Tune Up Feb 21, 2020
26 Freimuth, Julia SR-4 Juniata 2:38.20 Orange and Maroon Classic and Multi Jan 17, 2020
27 Sprado, Emma SO-2 Elizabethtown 2:40.56 McElligott Invitational Feb 15, 2020
28 Barnes, Mellanie SO-2 Juniata 2:42.82 SU Invitational Feb 15, 2020
29 Shearer, Natalie SO-2 Elizabethtown 2:42.83# NYC DIII Invitational Jan 31, 2020
30 Robb, Madison SO-2 Elizabethtown 2:43.25 McElligott Invitational Feb 15, 2020
31 Aragon, Jessica JR-3 Juniata 2:44.05 SU Invitational Feb 15, 2020
32 Wheeler, Victoria SR-4 Goucher 2:45.21 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
33 Lozzi, Kate FR-1 Catholic 2:46.09 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
34 Echard, Abigail JR-3 Juniata 2:48.22 Orange and Maroon Classic and Multi Jan 17, 2020
35 Sheehan, Abigail FR-1 Scranton 2:48.74 River Hawk Opener Dec 7, 2019
36 Coale, Suzanne SO-2 Catholic 2:48.76 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
37 Rasmussen, Renee FR-1 Catholic 2:50.20 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
38 Barge, Alexis SO-2 Juniata 2:50.62 SU Invitational Feb 15, 2020
39 Ullmann, Alyssa SR-4 Moravian 2:52.34 Coach I Open Jan 25, 2020
40 del Cueto Perez, Carolina FR-1 Catholic 2:57.35 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
41 Welby, Katherine FR-1 Scranton 2:57.81 2020 Collegeville Classic Jan 25, 2020
42 Colebert, Jillian FR-1 Catholic 2:58.28# NYC DIII Invitational Jan 31, 2020
43 Srour, Isabel SO-2 Goucher 3:03.41 Mini-Dip Invitational @ F&M Jan 31, 2020

Mile (Men)

Landmark   4:50.24
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Jaindl, Greg SR-4 Moravian 4:18.22 Keogh Invitational Feb 22, 2020
2 Gerstenbacher, Samuel SR-4 Elizabethtown 4:18.41 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
3 Kinback, Matt JR-3 Scranton 4:19.68 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
4 Warehime, Jack SO-2 Susquehanna 4:20.19 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
5 LaPointe, Joseph SR-4 Catholic 4:21.43 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
6 Schoener, Will JR-3 Elizabethtown 4:21.49 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
7 Beasley-Turner, Justin SR-4 Moravian 4:25.68 2020 Moravian College Indoor Meet Jan 18, 2020
8 Jones, Alexander SR-4 Juniata 4:27.84 SU Invitational Feb 15, 2020
9 McKeon, Shane SO-2 Scranton 4:28.14 SU Challenge Feb 1, 2020
10 Schaaf, Christian SO-2 Elizabethtown 4:28.38# NYC DIII Invitational Jan 31, 2020
11 Fermin, Darlyn FR-1 Moravian 4:29.19 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
12 Mead, Zach JR-3 Scranton 4:29.60 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
13 Gingrich, Peter JR-3 Moravian 4:31.09 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
14 Ulrich, Evan SR-4 Juniata 4:31.26 SU Invitational Feb 15, 2020
15 Angelina, William SO-2 Elizabethtown 4:31.71 McElligott Invitational Feb 15, 2020
16 Caroselli, Vinnie SR-4 Juniata 4:32.82 DuCharme Invitational Feb 23, 2020
17 DeRafelo, Dominic SO-2 Moravian 4:33.02 Ithaca Bomber Invitational Feb 1, 2020
18 Wolfe, Adam SO-2 Elizabethtown 4:33.80# NYC DIII Invitational Jan 31, 2020
19 Teal, James SR-4 Elizabethtown 4:37.10 Orange and Maroon Classic and Multi Jan 17, 2020
20 Tentor, Zach FR-1 Catholic 4:37.43 George Mason Patriot Games 2020 Jan 24, 2020
21 D'Amico, Peter SR-4 Juniata 4:37.81 Bison Open and Multi Jan 31, 2020
22 Samsel, Blake SO-2 Elizabethtown 4:38.41# NYC DIII Invitational Jan 31, 2020
23 Duffy, Liam FR-1 Moravian 4:39.38# Fastrack National Invite Feb 14, 2020
24 O'Donovan, Desmond SR-4 Juniata 4:40.43 DuCharme Invitational Feb 23, 2020
25 Haggerty, Stephen FR-1 Scranton 4:40.71 Blue and Orange Invitational & Multi Feb 8, 2020
26 Gershey, Nick FR-1 Scranton 4:41.65 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
27 Pirozzi, Cosmo SR-4 Catholic 4:43.62 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
28 Clemson, Brad SO-2 Moravian 4:43.82 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
29 Fogel, Devon SR-4 Moravian 4:44.45 2020 Moravian College Indoor Meet Jan 18, 2020
30 Urban, Shane FR-1 Susquehanna 4:44.72 Conference Challenge Cup Invite Jan 25, 2020
31 Juengling, Erik FR-1 Juniata 4:45.28 SU Invitational Feb 15, 2020
32 Vituszynski, Joshua FR-1 Scranton 4:45.71 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
33 Feddeman, Bryce FR-1 Moravian 4:45.95 2020 Kutztown Last Chance Qualifier Feb 21, 2020
34 Gutenkunst, Zachary JR-3 Scranton 4:46.07 SU Challenge Feb 1, 2020
35 Glennon, Richard SO-2 Moravian 4:46.25# Fastrack National Invite Feb 14, 2020
36 Lerch, Michael SO-2 Moravian 4:46.33# Fastrack National Invite Feb 14, 2020
37 Soto, Devon FR-1 Elizabethtown 4:46.43 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
38 Ramson, Marc FR-1 Elizabethtown 4:47.86 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
39 Tursi, Alex SR-4 Moravian 4:48.07# Fastrack National Invite Feb 14, 2020
40 Maguire, Ryan SO-2 Scranton 4:51.48 Marc Deneault Invitational 2020 Feb 22, 2020
41 Rissler, Jeremy FR-1 Juniata 4:55.18 DuCharme Invitational Feb 23, 2020
42 Gillett, Paul SO-2 Catholic 4:55.54 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
43 Henning, Bradshaw FR-1 Susquehanna 4:56.31 SU Challenge Feb 1, 2020
44 Gavin, Dan SO-2 Scranton 4:57.61 Blue and Orange Invitational & Multi Feb 8, 2020
45 Nancoz, Patrick JR-3 Scranton 5:00.95 River Hawk Opener Dec 7, 2019
46 Ramos, Rolando FR-1 Scranton 5:03.53 River Hawk Opener Dec 7, 2019
47 Macyko, Thomas SO-2 Catholic 5:08.23 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
48 Kreuzwieser, Joel FR-1 Catholic 5:10.04 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
49 Smith, Colm SO-2 Elizabethtown 5:10.09 Orange and Maroon Classic and Multi Jan 17, 2020
50 Patel, Sagar FR-1 Elizabethtown 5:15.95 Orange and Maroon Classic and Multi Jan 17, 2020
51 Simmers, Tom FR-1 Susquehanna 5:22.30 River Hawk Opener Dec 7, 2019
52 Trapani, Blaise FR-1 Catholic 5:24.48 Maryland Terrapin Invitational Jan 18, 2020
53 Milburn, William JR-3 Moravian 5:24.91 Coach I Open Jan 25, 2020
54 Bolinsky, Leonard JR-3 Susquehanna 5:26.36 Orange and Maroon Classic and Multi Jan 17, 2020
55 Cope, Thomas SO-2 Juniata 5:27.13 DuCharme Invitational Feb 23, 2020
56 Peluso, Joseph SO-2 Catholic 5:30.08 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020

Mile (Women)

Landmark   6:02.24
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Danoski, Carly SR-4 Moravian 4:57.70# Fastrack National Invite Feb 14, 2020
2 Stabilito, Natalie SO-2 Moravian 5:11.70 AARTFC Indoor Track & Field Championships Mar 6, 2020
3 Kalil, Azia SR-4 Juniata 5:19.39 DuCharme Invitational Feb 23, 2020
4 Ross, Kate JR-3 Susquehanna 5:19.43 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
5 Wiley, Brooklyne SO-2 Elizabethtown 5:21.75# NYC DIII Invitational Jan 31, 2020
6 Marino, Hannah SO-2 Catholic 5:24.50 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
7 Wilderotter, Paige SO-2 Catholic 5:24.99 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
8 Weaver, Hallie SO-2 Elizabethtown 5:26.17 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
9 Carter, Kallan FR-1 Susquehanna 5:26.74 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
10 Kleman, Marissa JR-3 Susquehanna 5:31.34 Bucknell Tune Up Feb 21, 2020
11 Talarico, Molly JR-3 Moravian 5:31.83 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
12 Hoffmann, Jessica SO-2 Scranton 5:32.07 SU Challenge Feb 1, 2020
13 Doherty, Erin SR-4 Elizabethtown 5:33.11 Orange and Maroon Classic and Multi Jan 17, 2020
14 Freimuth, Julia SR-4 Juniata 5:36.26 DuCharme Invitational Feb 23, 2020
15 Kern, Sarah FR-1 Scranton 5:39.02 Marc Deneault Invitational 2020 Feb 22, 2020
16 Lapinsky, Marissa SO-2 Elizabethtown 5:39.71 Coach I Open Jan 25, 2020
17 Eck, Emily SR-4 Susquehanna 5:40.34 SU Invitational Feb 15, 2020
18 Rohrer, Ashley SR-4 Moravian 5:40.44 Coach I Open Jan 25, 2020
19 Ohrtman, Danielle FR-1 Catholic 5:41.61 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
20 Kennedy, Bridget FR-1 Elizabethtown 5:42.76# NYC DIII Invitational Jan 31, 2020
21 Reese, Erin SR-4 Susquehanna 5:42.93 Orange and Maroon Classic and Multi Jan 17, 2020
22 McCoach, Rachael SO-2 Moravian 5:44.14 Coach I Open Jan 25, 2020
23 Fitzgibbon, Melissa SO-2 Elizabethtown 5:44.56 Orange and Maroon Classic and Multi Jan 17, 2020
24 Burak, Santina SO-2 Moravian 5:44.97 2020 Moravian College Indoor Meet Jan 18, 2020
25 Parello, Nicole JR-3 Scranton 5:44.99 SU Invitational Feb 15, 2020
26 Marion, Emma SO-2 Moravian 5:45.10 2020 Kutztown Last Chance Qualifier Feb 21, 2020
27 Maughan, Amanda SO-2 Scranton 5:46.21 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
28 Mayer, Katie Mac SR-4 Susquehanna 5:47.35 SU Invitational Feb 15, 2020
29 Guelcher, Katie FR-1 Elizabethtown 5:50.08# NYC DIII Invitational Jan 31, 2020
30 Pietrini, Alexa SR-4 Susquehanna 5:50.26 River Hawk Opener Dec 7, 2019
31 Mayer, Katie SR-4 Moravian 5:50.83 2020 Moravian College Indoor Meet Jan 18, 2020
32 Byrne, Rachel FR-1 Moravian 5:51.91 2020 Kutztown Last Chance Qualifier Feb 21, 2020
33 Zelch, Zoe FR-1 Catholic 5:57.39 4th Annual Larry Sharpe Memorial T&F Feb 16, 2020
34 Neeson, Molly FR-1 Scranton 5:59.12 SU Invitational Feb 15, 2020
35 Nicolosi, Alison SR-4 Moravian 5:59.65 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
36 Webber, Madison FR-1 Elizabethtown 6:01.30# NYC DIII Invitational Jan 31, 2020
37 Bujak, Jessica FR-1 Elizabethtown 6:06.46 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
38 McDonald, Meghan FR-1 Susquehanna 6:08.00 River Hawk Opener Dec 7, 2019
39 Echard, Abigail JR-3 Juniata 6:14.27 DuCharme Invitational Feb 23, 2020
40 Snyder, Emily SR-4 Catholic 6:14.90 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
41 Mikols, Rachel SR-4 Moravian 6:17.20 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
42 del Cueto Perez, Carolina FR-1 Catholic 6:17.78 4th Annual Larry Sharpe Memorial T&F Feb 16, 2020
43 Barge, Alexis SO-2 Juniata 6:18.28 SU Invitational Feb 15, 2020
44 Colebert, Jillian FR-1 Catholic 6:23.33 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
45 Neary, Rory FR-1 Catholic 6:32.78# NYC DIII Invitational Jan 31, 2020
46 Ottaviano, Nina FR-1 Scranton 6:40.11 2020 Collegeville Classic Jan 25, 2020
47 Rohrer, Callie SO-2 Susquehanna 6:46.57 SU Challenge Feb 1, 2020
48 Srour, Isabel SO-2 Goucher 6:49.86 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
49 Zimny, Bridget FR-1 Scranton 6:57.69 2020 Collegeville Classic Jan 25, 2020
50 Czyzewski, Caitlyn FR-1 Scranton 7:03.83 2020 Collegeville Classic Jan 25, 2020

3000 Meters (Men)

Landmark   9:37.24
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Gerstenbacher, Samuel SR-4 Elizabethtown 8:26.67 AARTFC Indoor Track & Field Championships Mar 6, 2020
2 Jaindl, Greg SR-4 Moravian 8:39.11 AARTFC Indoor Track & Field Championships Mar 6, 2020
3 McKeon, Shane SO-2 Scranton 8:51.65 Blue and Orange Invitational & Multi Feb 8, 2020
4 Caroselli, Vinnie SR-4 Juniata 8:51.82 SU Invitational Feb 15, 2020
5 Myers, Christopher SR-4 Elizabethtown 8:52.48# NYC DIII Invitational Jan 31, 2020
6 Wolfe, Adam SO-2 Elizabethtown 8:54.27 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
7 O'Rourke, John FR-1 Catholic 8:54.55 George Mason Patriot Games 2020 Jan 24, 2020
8 Coverdale, Liam SR-4 Elizabethtown 8:55.20# NYC DIII Invitational Jan 31, 2020
9 Fermin, Darlyn FR-1 Moravian 8:56.17# Fastrack National Invite Feb 14, 2020
10 Mead, Liam FR-1 Scranton 9:00.08 Marc Deneault Invitational 2020 Feb 22, 2020
11 Houghton, Shane SO-2 Moravian 9:00.25# Fastrack National Invite Feb 14, 2020
12 Ulrich, Evan SR-4 Juniata 9:04.24 Bison Open and Multi Jan 31, 2020
13 Warehime, Jack SO-2 Susquehanna 9:05.21 Conference Challenge Cup Invite Jan 25, 2020
14 Gutenkunst, Zachary JR-3 Scranton 9:05.57 SU Invitational Feb 15, 2020
15 Schaaf, Christian SO-2 Elizabethtown 9:05.59 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
16 Jones, Alexander SR-4 Juniata 9:06.56 DuCharme Invitational Feb 23, 2020
17 Finning, Daniel FR-1 Scranton 9:08.00 SU Invitational Feb 15, 2020
18 DeRafelo, Dominic SO-2 Moravian 9:08.63# Fastrack National Invite Feb 14, 2020
19 O'Donovan, Desmond SR-4 Juniata 9:08.67 SU Invitational Feb 15, 2020
20 Schoener, Will JR-3 Elizabethtown 9:08.80# NYC DIII Invitational Jan 31, 2020
21 Smith, Colm SO-2 Elizabethtown 9:11.72 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
22 Ames, Paul FR-1 Catholic 9:17.76 Maryland Terrapin Invitational Jan 18, 2020
23 Tentor, Zach FR-1 Catholic 9:22.40 4th Annual Larry Sharpe Memorial T&F Feb 16, 2020
24 Kemery, Gavin SR-4 Moravian 9:24.78 Ithaca Bomber Invitational Feb 1, 2020
25 Pizzirusso, Andrew JR-3 Elizabethtown 9:30.86 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
26 Juengling, Erik FR-1 Juniata 9:31.74 Coach I Open Jan 25, 2020
27 Witmer, Timothy JR-3 Elizabethtown 9:31.84 Coach I Open Jan 25, 2020
28 Patwell, Jack JR-3 Scranton 9:36.77 2020 Collegeville Classic Jan 25, 2020
29 Lerch, Michael SO-2 Moravian 9:37.20 Ithaca Bomber Invitational Feb 1, 2020
30 Tursi, Alex SR-4 Moravian 9:45.07 Ithaca Bomber Invitational Feb 1, 2020
31 Rissler, Jeremy FR-1 Juniata 9:47.73 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
32 Agostisi, Colin FR-1 Catholic 9:49.23# NYC DIII Invitational Jan 31, 2020
33 Duffy, Liam FR-1 Moravian 9:49.44 Coach I Open Jan 25, 2020
34 Glennon, Richard SO-2 Moravian 9:57.18 Ithaca Bomber Invitational Feb 1, 2020
35 Sabella, John SO-2 Susquehanna 9:59.05 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
36 Nancoz, Patrick JR-3 Scranton 9:59.15 SU Challenge Feb 1, 2020
37 Ramos, Rolando FR-1 Scranton 10:05.77 Blue and Orange Invitational & Multi Feb 8, 2020
38 Patel, Sagar FR-1 Elizabethtown 10:20.60 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
39 Milburn, William JR-3 Moravian 10:30.65 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
40 Macyko, Thomas SO-2 Catholic 10:33.90 4th Annual Larry Sharpe Memorial T&F Feb 16, 2020
41 Trapani, Blaise FR-1 Catholic 10:54.34 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019

3000 Meters (Women)

Landmark   12:40.24
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Novotni, Natalie SR-4 Moravian 10:14.02 AARTFC Indoor Track & Field Championships Mar 6, 2020
2 Kalil, Azia SR-4 Juniata 10:26.39 SU Invitational Feb 15, 2020
3 Hoffmann, Jessica SO-2 Scranton 10:29.53 AARTFC Indoor Track & Field Championships Mar 6, 2020
4 Doherty, Erin SR-4 Elizabethtown 10:41.25# NYC DIII Invitational Jan 31, 2020
5 Reese, Erin SR-4 Susquehanna 10:49.98 Conference Challenge Cup Invite Jan 25, 2020
6 Donahue, Kaitlin JR-3 Elizabethtown 10:51.23 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
7 Kerr, Rachel JR-3 Scranton 10:51.76 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
8 Wiley, Brooklyne SO-2 Elizabethtown 10:52.34 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
9 Talarico, Molly JR-3 Moravian 10:52.80# Fastrack National Invite Feb 14, 2020
10 Fitzgibbon, Melissa SO-2 Elizabethtown 10:57.51 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
11 Ross, Kate JR-3 Susquehanna 10:58.30 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
12 Kern, Sarah FR-1 Scranton 10:59.11 Blue and Orange Invitational & Multi Feb 8, 2020
13 Kleman, Marissa JR-3 Susquehanna 11:05.18 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
14 Weaver, Hallie SO-2 Elizabethtown 11:06.63# NYC DIII Invitational Jan 31, 2020
15 Marion, Emma SO-2 Moravian 11:07.31 Ithaca Bomber Invitational Feb 1, 2020
16 McCoach, Rachael SO-2 Moravian 11:08.68# Fastrack National Invite Feb 14, 2020
17 Rohrer, Ashley SR-4 Moravian 11:08.70# Fastrack National Invite Feb 14, 2020
18 Wilderotter, Paige SO-2 Catholic 11:10.08# NYC DIII Invitational Jan 31, 2020
19 Burak, Santina SO-2 Moravian 11:11.04# Fastrack National Invite Feb 14, 2020
20 Parello, Nicole JR-3 Scranton 11:26.11 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
21 Mayer, Katie SR-4 Moravian 11:31.62# Fastrack National Invite Feb 14, 2020
22 Kennedy, Bridget FR-1 Elizabethtown 11:32.25 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
23 Eck, Emily SR-4 Susquehanna 11:34.52 SU Challenge Feb 1, 2020
24 Ohrtman, Danielle FR-1 Catholic 11:34.85 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
25 Guelcher, Katie FR-1 Elizabethtown 11:36.62 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
26 Gelb, Courtney SR-4 Elizabethtown 11:42.88 Coach I Open Jan 25, 2020
27 Neeson, Molly FR-1 Scranton 11:45.48 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
28 Mayer, Katie Mac SR-4 Susquehanna 11:47.20 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
29 Zelch, Zoe FR-1 Catholic 11:50.06 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
30 Higley, Marykate SR-4 Catholic 11:52.96 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
31 Notarianni, Lindsay SO-2 Scranton 11:58.88 2020 Collegeville Classic Jan 25, 2020
32 Webber, Madison FR-1 Elizabethtown 12:05.22 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
33 Mikols, Rachel SR-4 Moravian 12:08.62 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
34 Echard, Abigail JR-3 Juniata 12:14.87 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
35 Barge, Alexis SO-2 Juniata 12:18.17 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
36 Snyder, Emily SR-4 Catholic 12:20.58 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
37 Nicolosi, Alison SR-4 Moravian 12:27.34 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
38 Herbst, Peyton FR-1 Moravian 12:34.99 2020 Kutztown Last Chance Qualifier Feb 21, 2020
39 Rohrer, Callie SO-2 Susquehanna 12:46.95 SU Invitational Feb 15, 2020
40 Colebert, Jillian FR-1 Catholic 12:57.80 4th Annual Larry Sharpe Memorial T&F Feb 16, 2020
41 Niggemann, Alexandra FR-1 Catholic 13:06.04 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
42 del Cueto Perez, Carolina FR-1 Catholic 13:15.67 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
43 Neary, Rory FR-1 Catholic 13:20.70 4th Annual Larry Sharpe Memorial T&F Feb 16, 2020
44 Hornbaker, Marlee SR-4 Moravian 13:55.85 2020 Kutztown Last Chance Qualifier Feb 21, 2020
45 Srour, Isabel SO-2 Goucher 14:25.05 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020

5000 Meters (Men)

Landmark   17:00.24
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Myers, Christopher SR-4 Elizabethtown 15:01.64 AARTFC Indoor Track & Field Championships Mar 6, 2020
2 Jaindl, Greg SR-4 Moravian 15:02.22 Conference Challenge Cup Invite Jan 25, 2020
3 Coverdale, Liam SR-4 Elizabethtown 15:19.86 Orange and Maroon Classic and Multi Jan 17, 2020
4 Caroselli, Vinnie SR-4 Juniata 15:41.14 Bison Open and Multi Jan 31, 2020
5 O'Donovan, Desmond SR-4 Juniata 15:47.83 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
6 Houghton, Shane SO-2 Moravian 15:55.30 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
7 O'Rourke, John FR-1 Catholic 15:55.79 Maryland Terrapin Invitational Jan 18, 2020
8 Finning, Daniel FR-1 Scranton 15:57.50 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
9 DeRafelo, Dominic SO-2 Moravian 16:06.58 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
10 Smith, Colm SO-2 Elizabethtown 16:08.15 McElligott Invitational Feb 15, 2020
11 Ulrich, Evan SR-4 Juniata 16:09.91 Orange and Maroon Classic and Multi Jan 17, 2020
12 Patwell, Jack JR-3 Scranton 16:11.95 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
13 Duffy, Liam FR-1 Moravian 16:20.52 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
14 Witmer, Timothy JR-3 Elizabethtown 16:26.42# NYC DIII Invitational Jan 31, 2020
15 Lerch, Michael SO-2 Moravian 16:33.66 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
16 Pizzirusso, Andrew JR-3 Elizabethtown 16:39.45 McElligott Invitational Feb 15, 2020
17 Warehime, Jack SO-2 Susquehanna 16:42.83 River Hawk Opener Dec 7, 2019
18 Kemery, Gavin SR-4 Moravian 16:43.36 2020 Moravian College Indoor Meet Jan 18, 2020
19 Urban, Shane FR-1 Susquehanna 16:47.72 Orange and Maroon Classic and Multi Jan 17, 2020
20 Glennon, Richard SO-2 Moravian 16:54.75 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
21 Menchey, Jake JR-3 Susquehanna 16:56.82 River Hawk Opener Dec 7, 2019
22 Sabella, John SO-2 Susquehanna 16:57.66 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
23 Tursi, Alex SR-4 Moravian 17:35.63 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
24 Helie, Aidan SR-4 Scranton 17:41.16 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
25 Rissler, Jeremy FR-1 Juniata 17:43.52 SU Invitational Feb 15, 2020
26 Patel, Sagar FR-1 Elizabethtown 17:44.65 McElligott Invitational Feb 15, 2020
27 Ioviero, Vincent SO-2 Scranton 17:59.68 2020 Collegeville Classic Jan 25, 2020
28 Macyko, Thomas SO-2 Catholic 18:41.06 Maryland Terrapin Invitational Jan 18, 2020
29 Bisienere, Jackson FR-1 Catholic 18:48.65 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
30 Milburn, William JR-3 Moravian 19:01.54 2020 Moravian College Indoor Meet Jan 18, 2020

5000 Meters (Women)

Landmark   22:00.24
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Novotni, Natalie SR-4 Moravian 18:04.43 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
2 Kalil, Azia SR-4 Juniata 18:13.72 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
3 Doherty, Erin SR-4 Elizabethtown 18:14.15 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
4 Donahue, Kaitlin JR-3 Elizabethtown 18:34.36 McElligott Invitational Feb 15, 2020
5 Hoffmann, Jessica SO-2 Scranton 18:39.88 River Hawk Opener Dec 7, 2019
6 Reese, Erin SR-4 Susquehanna 18:48.01 River Hawk Opener Dec 7, 2019
7 Marion, Emma SO-2 Moravian 18:56.44 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
8 Kerr, Rachel JR-3 Scranton 19:03.19 River Hawk Opener Dec 7, 2019
9 Kleman, Marissa JR-3 Susquehanna 19:08.00 River Hawk Opener Dec 7, 2019
10 Fitzgibbon, Melissa SO-2 Elizabethtown 19:20.91 McElligott Invitational Feb 15, 2020
11 McCoach, Rachael SO-2 Moravian 19:44.33 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
12 Rohrer, Ashley SR-4 Moravian 19:45.38 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
13 Kennedy, Bridget FR-1 Elizabethtown 19:52.84 McElligott Invitational Feb 15, 2020
14 Talarico, Molly JR-3 Moravian 19:57.93 2020 Moravian College Indoor Meet Jan 18, 2020
15 Notarianni, Lindsay SO-2 Scranton 20:16.90 SU Invitational Feb 15, 2020
16 Mayer, Katie SR-4 Moravian 20:25.75 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
17 Herwig, Rebecca SR-4 Juniata 20:28.08 River Hawk Opener Dec 7, 2019
18 Guelcher, Katie FR-1 Elizabethtown 20:36.11 McElligott Invitational Feb 15, 2020
19 Mayer, Katie Mac SR-4 Susquehanna 20:52.65 Orange and Maroon Classic and Multi Jan 17, 2020
20 Webber, Madison FR-1 Elizabethtown 20:52.78 McElligott Invitational Feb 15, 2020
21 Eck, Emily SR-4 Susquehanna 20:54.32 River Hawk Opener Dec 7, 2019
22 Herbst, Peyton FR-1 Moravian 21:22.45 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
23 Echard, Abigail JR-3 Juniata 21:34.60 SU Invitational Feb 15, 2020

60 Hurdles (Women)

Landmark   11.55
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Thorpe, Martha JR-3 Moravian 9.32 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
2 Lambert , Alyssa SO-2 Moravian 9.42 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
3 Lopez, Tatiana JR-3 Moravian 9.46 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
4 Taylor, Mia SR-4 Goucher 9.64 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
5 Ahmed, Jasmine FR-1 Scranton 9.92 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
6 Eberly, Jenevieve JR-3 Moravian 9.97 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
7 Fessler, Lizabeth FR-1 Susquehanna 10.06 Orange and Maroon Classic and Multi Jan 17, 2020
8 Noonan, Chrissy SR-4 Scranton 10.07 River Hawk Opener Dec 7, 2019
9 Troy, Natalie JR-3 Catholic 10.25 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
10 DeMassa, Elizabeth FR-1 Moravian 10.36 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
11 Benham, Ashley FR-1 Scranton 10.51 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
12 Connelly, Shannon FR-1 Moravian 10.53 Ithaca Bomber Invitational Feb 1, 2020
12 Cole, Cathryn JR-3 Moravian 10.53 Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
14 Daughton, Haley FR-1 Catholic 10.58 NYC DIII Invitational Jan 31, 2020
14 Markle, Morgan SR-4 Susquehanna 10.58 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
16 Leitzel, Brooke FR-1 Susquehanna 10.71 River Hawk Opener Dec 7, 2019
17 Sprado, Emma SO-2 Elizabethtown 11.75 Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
18 Seiler, Rachel JR-3 Susquehanna 11.81 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
19 Beveridge, Brinley FR-1 Elizabethtown 12.64(55) DuCharme Invitational Feb 23, 2020
20 Mitchener, Zoe FR-1 Goucher 12.84 Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020

4 x 800 Relay (Men)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Moravian 8:14.14 Lehigh Fast Times Before Finals Dec 6, 2019
2 Catholic 9:24.40 4th Annual Larry Sharpe Memorial T&F Feb 16, 2020

4 x 800 Relay (Women)

Top↑
TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Susquehanna 9:59.78 SU Challenge Feb 1, 2020
2 Catholic 11:26.65 4th Annual Larry Sharpe Memorial T&F Feb 16, 2020

Long Jump (Men)

Landmark   5.64m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Petraskie, Chris SR-4 Susquehanna 7.01m 23' 0" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
2 Beckett, CeeJa JR-3 Catholic 6.80m 22' 3.75" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
3 Merli, Mark JR-3 Scranton 6.79m 22' 3.5" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
4 Marks, Robert SR-4 Susquehanna 6.76m 22' 2.25" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
5 Cephas, Nicholas SR-4 Moravian 6.67m 21' 10.75" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
6 McGuire, Trent SO-2 Susquehanna 6.59m 21' 7.5" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
7 Gayles, Donovan SR-4 Susquehanna 6.40m 21' 0" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
8 Green, Keith FR-1 Susquehanna 6.24m 20' 5.75" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
9 Stewart, Sherwin FR-1 Moravian 6.14m 20' 1.75" 2020 Kutztown Last Chance Qualifier Feb 21, 2020
10 Schuman, Maxwell SO-2 Moravian 6.11m 20' 0.5" Lehigh Fast Times Before Finals Dec 6, 2019
11 Walker, Jordyn FR-1 Catholic 6.07m 19' 11" Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
12 Haase, Kyle SO-2 Catholic 6.05m 19' 10.25" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
13 Sykes, Malcolm SR-4 Elizabethtown 6.00m 19' 8.25" DuCharme Invitational Feb 23, 2020
14 Bosworth, Derek SR-4 Elizabethtown 5.84m 19' 2" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
15 Belgrave, Jalen FR-1 Elizabethtown 5.81m 19' 0.75" Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
16 Reynolds, Curtis SR-4 Elizabethtown 5.71m 18' 9" Orange and Maroon Classic and Multi Jan 17, 2020
17 Dreitlein, Michael JR-3 Catholic 5.70m 18' 8.5" Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
18 Newell, Jake FR-1 Susquehanna 5.51m 18' 1" River Hawk Opener Dec 7, 2019
19 Kardos, Zach SO-2 Elizabethtown 5.45m 17' 10.75" Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
19 Blatt, Isaiah FR-1 Susquehanna 5.45m 17' 10.75" SU Invitational Feb 15, 2020
21 Pattara, Varghese SO-2 Scranton 5.25m 17' 2.75" 2020 Collegeville Classic Jan 25, 2020
22 Petsas, Peter JR-3 Scranton 4.55m 14' 11.25" SU Challenge Feb 1, 2020

Long Jump (Women)

Landmark   4.42m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Arbogast, Sara JR-3 Susquehanna 5.44m 17' 10.25" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
2 Emlet, Megan SO-2 Susquehanna 5.19m 17' 0.5" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
3 Eberly, Jenevieve JR-3 Moravian 5.14m 16' 10.5" 2020 Kutztown Last Chance Qualifier Feb 21, 2020
4 DeMassa, Elizabeth FR-1 Moravian 5.06m 16' 7.25" 2020 Moravian College Indoor Meet Jan 18, 2020
5 Ippolito, Christina JR-3 Elizabethtown 5.05m 16' 7" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
6 Gonzalez, Noelle FR-1 Scranton 5.02m 16' 5.75" River Hawk Opener Dec 7, 2019
6 Thorpe, Martha JR-3 Moravian 5.02m 16' 5.75" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
8 Bennett, Darby FR-1 Scranton 4.99m 16' 4.5" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
9 Smith, Sydney SO-2 Goucher 4.91m 16' 1.5" Golden Wolves Rust Buster Dec 7, 2019
10 Fessler, Lizabeth FR-1 Susquehanna 4.86m 15' 11.5" SU Invitational Feb 15, 2020
11 Cerroni, Catherine SO-2 Catholic 4.85m 15' 11" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
12 McGonigle, Meghan SO-2 Scranton 4.83m 15' 10.25" Blue and Orange Invitational & Multi Feb 8, 2020
13 Habiballah, Sarah SO-2 Elizabethtown 4.74m 15' 6.75" DuCharme Invitational Feb 23, 2020
13 Sobolesky, Jordan SR-4 Elizabethtown 4.74m 15' 6.75" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
13 Khanna, Maya SR-4 Susquehanna 4.74m 15' 6.75" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
16 Lopez, Tyleen JR-3 Moravian 4.71m 15' 5.5" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
17 Winter, Meghan FR-1 Scranton 4.70m 15' 5" River Hawk Opener Dec 7, 2019
18 Beveridge, Brinley FR-1 Elizabethtown 4.69m 15' 4.75" DuCharme Invitational Feb 23, 2020
19 Saylor, Haylee FR-1 Moravian 4.63m 15' 2.25" Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
20 Shaffer, Faith SO-2 Susquehanna 4.61m 15' 1.5" Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
21 Davis, Helen FR-1 Moravian 4.49m 14' 8.75" 2020 Moravian College Indoor Meet Jan 18, 2020
22 Walter, Abigail SO-2 Catholic 4.38m 14' 4.5" George Mason Patriot Games 2020 Jan 24, 2020
23 Bieri, Katarina SO-2 Scranton 4.10m 13' 5.5" River Hawk Opener Dec 7, 2019
24 La Court Ruiz , Nelisabel FR-1 Goucher 4.00m 13' 1.5" Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
25 Daughton, Haley FR-1 Catholic 3.97m 13' 0.25" Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020

Triple Jump (Women)

Landmark   9.14m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Arbogast, Sara JR-3 Susquehanna 11.62m 38' 1.5" River Hawk Opener Dec 7, 2019
2 Thorpe, Martha JR-3 Moravian 10.90m 35' 9.25" Ithaca Bomber Invitational Feb 1, 2020
3 Shaffer, Faith SO-2 Susquehanna 10.69m 35' 1" Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
4 Khanna, Maya SR-4 Susquehanna 10.44m 34' 3" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
5 Fessler, Lizabeth FR-1 Susquehanna 10.25m 33' 7.5" SU Challenge Feb 1, 2020
6 Eberly, Jenevieve JR-3 Moravian 10.20m 33' 5.75" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
7 DeMassa, Elizabeth FR-1 Moravian 10.15m 33' 3.75" 2020 Kutztown Last Chance Qualifier Feb 21, 2020
8 Winter, Meghan FR-1 Scranton 10.12m 33' 2.5" Blue and Orange Invitational & Multi Feb 8, 2020
9 Smith, Sydney SO-2 Goucher 10.10m 33' 1.75" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
10 Ippolito, Christina JR-3 Elizabethtown 10.00m 32' 9.75" Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
11 Bennett, Darby FR-1 Scranton 9.94m 32' 7.5" Blue and Orange Invitational & Multi Feb 8, 2020
12 Saylor, Haylee FR-1 Moravian 9.92m 32' 6.5" Lehigh Fast Times Before Finals Dec 6, 2019
13 Beveridge, Brinley FR-1 Elizabethtown 9.90m 32' 5.75" NYC DIII Invitational Jan 31, 2020
14 Habiballah, Sarah SO-2 Elizabethtown 9.78m 32' 1" DuCharme Invitational Feb 23, 2020
15 Sobolesky, Jordan SR-4 Elizabethtown 9.68m 31' 9.25" McElligott Invitational Feb 15, 2020
16 Bieri, Katarina SO-2 Scranton 9.09m 29' 10" River Hawk Opener Dec 7, 2019
17 Daughton, Haley FR-1 Catholic 8.94m 29' 4" NYC DIII Invitational Jan 31, 2020

Shot Put (Men)

Landmark   11.28m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Mastro, Shane JR-3 Moravian 14.95m 49' 0.75" 2020 Kutztown Last Chance Qualifier Feb 21, 2020
2 Heisey, Dylan SR-4 Susquehanna 14.13m 46' 4.25" Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
3 Cocco, Phil SO-2 Scranton 13.95m 45' 9.25" AARTFC Indoor Track & Field Championships Mar 6, 2020
4 Harper, Ryan SR-4 Moravian 13.61m 44' 8" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
5 Hyatt, Kashief SR-4 Susquehanna 13.10m 42' 11.75" Conference Challenge Cup Invite Jan 25, 2020
6 Phillips, Thayer JR-3 Juniata 12.56m 41' 2.5" DuCharme Invitational Feb 23, 2020
7 Price, Brian SO-2 Elizabethtown 12.25m 40' 2.25" Albright College Invitational Throws Meet Feb 16, 2020
8 Jenkins, Dan FR-1 Moravian 12.19m 40' 0" Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
9 Taddeo, Anthony SO-2 Susquehanna 12.17m 39' 11.25" River Hawk Opener Dec 7, 2019
10 Scott, Derek JR-3 Moravian 11.97m 39' 3.25" 2020 Kutztown Last Chance Qualifier Feb 21, 2020
10 Smith, Spencer SR-4 Susquehanna 11.97m 39' 3.25" SU Invitational Feb 15, 2020
12 Gladney, Joel SO-2 Goucher 11.77m 38' 7.5" Mini-Dip Invitational @ F&M Jan 31, 2020
13 Julot, Brandon SR-4 Goucher 11.39m 37' 4.5" 4th Annual Larry Sharpe Memorial T&F Feb 16, 2020
14 Lindeman, Devon SR-4 Susquehanna 11.35m 37' 3" Conference Challenge Cup Invite Jan 25, 2020
15 Selden, Nate FR-1 Catholic 11.23m 36' 10.25" 4th Annual Larry Sharpe Memorial T&F Feb 16, 2020
16 King, Timothy SO-2 Moravian 11.19m 36' 8.5" Conference Challenge Cup Invite Jan 25, 2020
17 Bauer, Darby SR-4 Goucher 11.03m 36' 2.25" Golden Wolves Rust Buster Dec 7, 2019
18 Dobyns, Cole SO-2 Moravian 10.95m 35' 11.25" Lehigh Fast Times Before Finals Dec 6, 2019
19 Toles II, Tomi JR-3 Scranton 10.81m 35' 5.75" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
20 Gildea, Adam FR-1 Moravian 10.63m 34' 10.5" Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
21 Nazzaro, Joseph FR-1 Catholic 10.54m 34' 7" Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
22 Strubinger, Matthew JR-3 Elizabethtown 10.06m 33' 0.25" Albright College Invitational Throws Meet Feb 16, 2020
23 Hebert, Samuel FR-1 Susquehanna 9.79m 32' 1.5" SU Challenge Feb 1, 2020
24 Petraskie, Chris SR-4 Susquehanna 9.63m 31' 7.25" AARTFC Indoor Track & Field Championships Mar 6, 2020
25 McGuire, Trent SO-2 Susquehanna 9.46m 31' 0.5" 2020 Brockport Multi Feb 7, 2020
26 Anthony, Curtis SO-2 Susquehanna 9.44m 30' 11.75" SU Challenge Feb 1, 2020
27 Fagnano, Nathan SO-2 Susquehanna 9.04m 29' 8" SU Challenge Feb 1, 2020
28 Kardos, Zach SO-2 Elizabethtown 8.09m 26' 6.5" Albright College Invitational Throws Meet Feb 16, 2020

Shot Put (Women)

Landmark   8.53m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Hahn, Lauren FR-1 Juniata 11.47m 37' 7.75" SU Invitational Feb 15, 2020
2 Tracy, Hannah JR-3 Scranton 10.60m 34' 9.5" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
3 Artone, Alexandra FR-1 Scranton 10.58m 34' 8.5" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
4 Yoder, Hailee SR-4 Moravian 9.92m 32' 6.5" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
5 Blose, Vanessa SR-4 Moravian 9.87m 32' 4.75" 2020 Kutztown Last Chance Qualifier Feb 21, 2020
6 Juntunen, Jenna SO-2 Susquehanna 9.79m 32' 1.5" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
7 Wickel, Madeline FR-1 Moravian 9.69m 31' 9.5" Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
8 Hinnant, Mikayla JR-3 Goucher 9.54m 31' 3.75" Golden Wolves Rust Buster Dec 7, 2019
9 Soto, Trinity FR-1 Elizabethtown 9.42m 30' 11" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
10 Blair, Kristen JR-3 Susquehanna 9.03m 29' 7.5" River Hawk Opener Dec 7, 2019
11 Davignon, Marylauren SR-4 Juniata 8.95m 29' 4.5" DuCharme Invitational Feb 23, 2020
12 Carbaugh, Abigail FR-1 Elizabethtown 8.75m 28' 8.5" DuCharme Invitational Feb 23, 2020
13 Kelly, MaryJo FR-1 Catholic 8.64m 28' 4.25" 4th Annual Larry Sharpe Memorial T&F Feb 16, 2020
14 Nalesnik, Emma FR-1 Elizabethtown 8.53m 28' 0" Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
15 Smith, Emily FR-1 Elizabethtown 8.36m 27' 5.25" Orange and Maroon Classic and Multi Jan 17, 2020
16 Sholders, Abigail SO-2 Susquehanna 8.17m 26' 9.75" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
17 Sullivan, Emily SR-4 Catholic 7.08m 23' 2.75" Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
18 Urban, Sarah FR-1 Susquehanna 6.95m 22' 9.75" SU Challenge Feb 1, 2020
19 Tufts, Lindsay JR-3 Catholic 5.96m 19' 6.75" Maryland Terrapin Invitational Jan 18, 2020

Weight Throw (Men)

Landmark   10.67m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Harper, Ryan SR-4 Moravian 15.98m 52' 5.25" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
2 Heisey, Dylan SR-4 Susquehanna 15.83m 51' 11.25" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
3 Mastro, Shane JR-3 Moravian 15.48m 50' 9.5" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
4 King, Timothy SO-2 Moravian 15.40m 50' 6.25" 2020 Kutztown Last Chance Qualifier Feb 21, 2020
5 Cocco, Phil SO-2 Scranton 14.98m 49' 1.75" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
6 Scott, Derek JR-3 Moravian 14.67m 48' 1.75" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
7 Taddeo, Anthony SO-2 Susquehanna 14.63m 48' 0" Plex Shootout at Alvernia University Feb 8, 2020
8 Jenkins, Dan FR-1 Moravian 13.71m 44' 11.75" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
9 Price, Brian SO-2 Elizabethtown 13.56m 44' 6" Albright College Invitational Throws Meet Feb 16, 2020
10 Lindeman, Devon SR-4 Susquehanna 13.39m 43' 11.25" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
11 Nazzaro, Joseph FR-1 Catholic 12.59m 41' 3.75" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
12 Anthony, Curtis SO-2 Susquehanna 12.49m 40' 11.75" SU Invitational Feb 15, 2020
13 Bauer, Darby SR-4 Goucher 12.08m 39' 7.75" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
14 Gladney, Joel SO-2 Goucher 12.01m 39' 5" 4th Annual Larry Sharpe Memorial T&F Feb 16, 2020
15 Strubinger, Matthew JR-3 Elizabethtown 11.89m 39' 0.25" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
16 Dobyns, Cole SO-2 Moravian 11.55m 37' 10.75" Lehigh Fast Times Before Finals Dec 6, 2019
17 Phillips, Thayer JR-3 Juniata 11.08m 36' 4.25" River Hawk Opener Dec 7, 2019
18 Hyatt, Kashief SR-4 Susquehanna 10.52m 34' 6.25" SU Challenge Feb 1, 2020
19 Julot, Brandon SR-4 Goucher 10.46m 34' 4" Mini-Dip Invitational @ F&M Jan 31, 2020
20 Gildea, Adam FR-1 Moravian 10.05m 32' 11.75" 2020 Kutztown Last Chance Qualifier Feb 21, 2020
21 Cocozziello, Paul SO-2 Catholic 9.85m 32' 3.75" 4th Annual Larry Sharpe Memorial T&F Feb 16, 2020
22 Fagnano, Nathan SO-2 Susquehanna 9.78m 32' 1" SU Invitational Feb 15, 2020
23 Toles II, Tomi JR-3 Scranton 9.75m 32' 0" SU Challenge Feb 1, 2020
24 Nauman, Brenden FR-1 Juniata 9.73m 31' 11.25" River Hawk Opener Dec 7, 2019
25 Selden, Nate FR-1 Catholic 9.69m 31' 9.5" 4th Annual Larry Sharpe Memorial T&F Feb 16, 2020
26 Hebert, Samuel FR-1 Susquehanna 9.54m 31' 3.75" Orange and Maroon Classic and Multi Jan 17, 2020
27 O'Brien, Timothy JR-3 Catholic 9.45m 31' 0" 4th Annual Larry Sharpe Memorial T&F Feb 16, 2020

Weight Throw (Women)

Landmark   8.23m
Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Blair, Kristen JR-3 Susquehanna 13.17m 43' 2.5" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
2 Sholders, Abigail SO-2 Susquehanna 13.00m 42' 8" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
3 Piscitelli, Christina SO-2 Scranton 12.80m 42' 0" Blue and Orange Invitational & Multi Feb 8, 2020
4 Juntunen, Jenna SO-2 Susquehanna 12.50m 41' 0.25" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
5 Artone, Alexandra FR-1 Scranton 12.30m 40' 4.25" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
6 Fafian, Katherine SO-2 Scranton 11.89m 39' 0.25" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
7 Sullivan, Emily SR-4 Catholic 11.58m 38' 0" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
8 Hahn, Lauren FR-1 Juniata 11.55m 37' 10.75" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
9 Kline, Courtney FR-1 Scranton 11.35m 37' 3" River Hawk Opener Dec 7, 2019
10 Nalesnik, Emma FR-1 Elizabethtown 11.34m 37' 2.5" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
11 Wickel, Madeline FR-1 Moravian 11.16m 36' 7.5" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
12 Tufts, Lindsay JR-3 Catholic 10.66m 34' 11.75" 4th Annual Larry Sharpe Memorial T&F Feb 16, 2020
13 Fitzpatrick, Gabriela JR-3 Scranton 10.42m 34' 2.25" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
14 Carbaugh, Abigail FR-1 Elizabethtown 10.41m 34' 2" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
15 Soto, Trinity FR-1 Elizabethtown 9.85m 32' 3.75" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
16 Davignon, Marylauren SR-4 Juniata 9.61m 31' 6.5" Orange and Maroon Classic and Multi Jan 17, 2020
17 Rankin, Carlee FR-1 Elizabethtown 9.28m 30' 5.5" Diplomat Open @ Franklin & Marshall Dec 7, 2019
18 Kelly, MaryJo FR-1 Catholic 9.20m 30' 2.25" Landmark Conference Indoor Track & Field Championships Feb 29, 2020
19 Smith, Emily FR-1 Elizabethtown 8.96m 29' 4.75" Albright College Invitational Throws Meet Feb 16, 2020

Heptathlon (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM POINTS MEET MEET DATE
1 Petraskie, Chris SR-4 Susquehanna 4893 AARTFC Indoor Track & Field Championships Mar 6, 2020
2 McGuire, Trent SO-2 Susquehanna 3693 2020 Brockport Multi Feb 7, 2020