May 15, 2017
|
Swarthmore - Swarthmore, PA
ICON KEY: ECAC DIII NYSCTC A SUNYAC ODAC NYSCTC B IC4A/ECAC

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Andrews, Kristin   Shore AC 4:27.12 -
2. Deckert, Ashley   Unattached 4:29.51 -
3. Nuttall, Gemma FR-1 Iona 4:29.88 -
4. Deacon, Natalie FR-1 Lynchburg 4:29.88 -
5. Kellogg, Megan JR-3 St. Lawrence 4:31.56 -
6. Sullivan, Katie JR-3 Haverford 4:31.63 -
7. Ohrtman, Kaitlyn FR-1 Iona 4:33.27 -
8. Hrusko, Cassandra SR-4 Stockton 4:34.01 -
9. O'Connor, Niamh   Unattached 4:34.18 -
10. Harrington, Logan SR-4 Christopher Newport 4:34.63 -
11. Yerke, Madison SO-2 George Washington 4:34.80 -
12. Cossaro, Marissa SR-4 SUNY Geneseo 4:34.83 -
13. Brady, Kelsey JR-3 Elizabethtown 4:35.54 -
14. Martino, Daniele   Unattached 4:37.42 -
15. Holder, Natalie JR-3 Iona 4:38.37 -
16. Kearley, Julia SO-2 Iona 4:38.63 -
17. Gore, Hannah JR-3 Dickinson 4:40.49 -
18. Asaro, Amanda SR-4 Gettysburg 4:40.81 -
19. Belko, Alicia SR-4 Stockton 4:43.05 -
20. Martello, Shannon SR-4 Johns Hopkins 4:45.22 -
21. Fernandez, Allie SO-2 SUNY Geneseo 4:45.32 -
22. Cebulski, Dana SO-2 SUNY Geneseo 4:46.36 -
23. Fatica, Lesley SO-2 George Washington 4:48.34 -
24. Lannen, Monica FR-1 Christopher Newport 4:48.40 -
25. DelViscio, Jessica SO-2 York (Pa.) 4:48.97 -
26. Killmon, Bethany SR-4 Misericordia 4:49.59 -
27. Tawa, Liz   Georgetown Running Company 4:50.24 -
28. Mabone, Judy SO-2 American 4:50.55 -
29. Wilson, Allie   UNAT-Monmouth 4:52.02 -
30. McKeon, Molly SR-4 Monmouth 4:52.07 -
31. Jacob-Dolan, Josephine SR-4 Fordham 4:52.45 -
32. Endres, Jackie JR-3 Stevens Institute 4:54.34 -
33. Downing, Katie SR-4 DeSales 4:54.71 -
34. Faith, Abigail SO-2 TCNJ 4:55.07 -
35. Cooley, Makenna JR-3 Utica 4:55.68 -
36. Mowrey, Kate FR-1 Lebanon Valley 4:56.84 -
37. Sturm, Christine FR-1 Salisbury 4:57.13 -
38. Drew, Sophie SO-2 Haverford 4:57.35 -
39. Muraczewski, Courtney SR-4 Rowan 4:57.71 -
40. Hannah, Kate SR-4 Swarthmore 4:57.94 -
41. Mann, Sarah JR-3 Shenandoah 4:58.26 -
42. Evangelist, Robyn   adidas Garden State Track Club 4:58.48 -
43. Smith, Aislynn SO-2 Shenandoah 4:58.61 -
44. Croonquist, Emily SO-2 Ramapo 4:59.03 -
45. Gelb, Blair JR-3 Widener 4:59.08 -
46. Caljean, Alexandria SO-2 Shenandoah 5:00.16 -
47. Cardone , Sarah SO-2 Widener 5:00.38 -
48. Moody, Julia FR-1 Washington and Lee 5:05.67 -
49. Gehly, Samantha SR-4 Elizabethtown 5:06.07 -
50. Bearup, Katie FR-1 Washington and Lee 5:08.11 -
51. Donnelly, Jordyn SO-2 Misericordia 5:08.16 -
52. Federinko, Emma JR-3 Misericordia 5:11.94 -
53. Schappelle, Jessica JR-3 Widener 5:13.90 -
54. Yao, Karen JR-3 NYU 5:25.85 -
  Freed, Tasha SO-2 Johns Hopkins DNF -
  Clarke, Madison   Ottawa DNF -
  Koerner, Felicia SO-2 Johns Hopkins DNS -
  Garn, Rachel JR-3 Iona DNS -
  Feldman, Greta   Unattached DNS -
  Dery, Madeline SR-4 RPI DNS -
  Stowe, Rebeka   Unattached DNS -
  Green, Julianna FR-1 Gwynedd-Mercy DNS -
  Malcolm, Morel JR-3 NYU DNS -
1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Andrews, Kristin   Shore AC 4:27.12
2. Deckert, Ashley   Unattached 4:29.51
3. Nuttall, Gemma FR-1 Iona 4:29.88
4. Deacon, Natalie FR-1 Lynchburg 4:29.88
5. Kellogg, Megan JR-3 St. Lawrence 4:31.56
6. Sullivan, Katie JR-3 Haverford 4:31.63
7. Ohrtman, Kaitlyn FR-1 Iona 4:33.27
8. O'Connor, Niamh   Unattached 4:34.18
9. Harrington, Logan SR-4 Christopher Newport 4:34.63
10. Yerke, Madison SO-2 George Washington 4:34.80
11. Holder, Natalie JR-3 Iona 4:38.37
12. Kearley, Julia SO-2 Iona 4:38.63
  Koerner, Felicia SO-2 Johns Hopkins DNS
  Garn, Rachel JR-3 Iona DNS
  Feldman, Greta   Unattached DNS
1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hrusko, Cassandra SR-4 Stockton 4:34.01
2. Cossaro, Marissa SR-4 SUNY Geneseo 4:34.83
3. Brady, Kelsey JR-3 Elizabethtown 4:35.54
4. Martino, Daniele   Unattached 4:37.42
5. Gore, Hannah JR-3 Dickinson 4:40.49
6. Asaro, Amanda SR-4 Gettysburg 4:40.81
7. Martello, Shannon SR-4 Johns Hopkins 4:45.22
  Freed, Tasha SO-2 Johns Hopkins DNF
  Clarke, Madison   Ottawa DNF
  Stowe, Rebeka   Unattached DNS
1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Belko, Alicia SR-4 Stockton 4:43.05
2. Fernandez, Allie SO-2 SUNY Geneseo 4:45.32
3. Cebulski, Dana SO-2 SUNY Geneseo 4:46.36
4. Fatica, Lesley SO-2 George Washington 4:48.34
5. Lannen, Monica FR-1 Christopher Newport 4:48.40
6. DelViscio, Jessica SO-2 York (Pa.) 4:48.97
7. Killmon, Bethany SR-4 Misericordia 4:49.59
8. Tawa, Liz   Georgetown Running Company 4:50.24
9. Faith, Abigail SO-2 TCNJ 4:55.07
10. Evangelist, Robyn   adidas Garden State Track Club 4:58.48
11. Croonquist, Emily SO-2 Ramapo 4:59.03
  Dery, Madeline SR-4 RPI DNS
1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Mabone, Judy SO-2 American 4:50.55
2. Wilson, Allie   UNAT-Monmouth 4:52.02
3. McKeon, Molly SR-4 Monmouth 4:52.07
4. Jacob-Dolan, Josephine SR-4 Fordham 4:52.45
5. Endres, Jackie JR-3 Stevens Institute 4:54.34
6. Downing, Katie SR-4 DeSales 4:54.71
7. Mowrey, Kate FR-1 Lebanon Valley 4:56.84
8. Drew, Sophie SO-2 Haverford 4:57.35
9. Muraczewski, Courtney SR-4 Rowan 4:57.71
10. Hannah, Kate SR-4 Swarthmore 4:57.94
11. Gelb, Blair JR-3 Widener 4:59.08
12. Cardone , Sarah SO-2 Widener 5:00.38
13. Moody, Julia FR-1 Washington and Lee 5:05.67
14. Bearup, Katie FR-1 Washington and Lee 5:08.11
1500 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Cooley, Makenna JR-3 Utica 4:55.68
2. Sturm, Christine FR-1 Salisbury 4:57.13
3. Mann, Sarah JR-3 Shenandoah 4:58.26
4. Smith, Aislynn SO-2 Shenandoah 4:58.61
5. Caljean, Alexandria SO-2 Shenandoah 5:00.16
6. Gehly, Samantha SR-4 Elizabethtown 5:06.07
7. Donnelly, Jordyn SO-2 Misericordia 5:08.16
8. Federinko, Emma JR-3 Misericordia 5:11.94
9. Schappelle, Jessica JR-3 Widener 5:13.90
10. Yao, Karen JR-3 NYU 5:25.85
  Green, Julianna FR-1 Gwynedd-Mercy DNS
  Malcolm, Morel JR-3 NYU DNS