February 22-23, 2019
|
Kerr-Pegula Athletic Complex - Houghton, NY
|
200m (Flat)

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Elisabeth Plympton JR-3 Plattsburgh St. 7.85 6.91 6.99 10
2 Ayana Bursie SO-2 Fredonia 7.93 5.95 8.25 8
3 Mya Lipscomb FR-1 Oneonta 7.93 6.11 7.06 6
4 Satin Holmes JR-3 Brockport St. 7.97 8.37 9.89 5
5 Shayna Held SR-4 SUNY Geneseo 8.00 8.08 8.00 4
6 Jenna Strickland SO-2 SUNY Geneseo 8.09 5.91 9.39 3
7 Cynthia John-Ogam SR-4 Brockport St. 8.12 6.26 10.56 2
8 Tarryn Franciosa SO-2 SUNY Geneseo 8.21 9.94 10.51 1

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Elisabeth Plympton JR-3 Plattsburgh St. 7.83
2 Ayana Bursie SO-2 Fredonia 7.96
3 Jenna Strickland SO-2 SUNY Geneseo 8.02
4 Shayna Held SR-4 SUNY Geneseo 7.93
5 Satin Holmes JR-3 Brockport St. 8.01
6 Mya Lipscomb FR-1 Oneonta 8.05
7 Tarryn Franciosa SO-2 SUNY Geneseo 8.09
8 Cynthia John-Ogam SR-4 Brockport St. 8.09
9 Molly Scarpello JR-3 Brockport St. 8.13
10 Lauryn Krupa JR-3 SUNY Geneseo 8.14
11 Taylor Hunter FR-1 Cortland St. 8.14
12 Amina Mambambu FR-1 Buffalo State 8.20
13 Laura Piazza SR-4 SUNY Geneseo 8.25
14 Bridget Bennett FR-1 Cortland St. 8.26
15 Olivia McNeil FR-1 SUNY Geneseo 8.27
16 Kelly Gardner JR-3 Cortland St. 8.29
17 Danielle Cavagnaro SO-2 Oneonta 8.29
18 Mackenzie Maxam JR-3 Oswego State 8.40
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Jenna Strickland SO-2 SUNY Geneseo 8.75 7.22 7.54 8.99 8.02 6.58
7 Tarryn Franciosa SO-2 SUNY Geneseo 6.56 9.87 9.23 10.36 8.09 10.04
8 Cynthia John-Ogam SR-4 Brockport St. 5.91 9.63 9.87 8.82 8.09 7.45
10 Lauryn Krupa JR-3 SUNY Geneseo 6.84 10.18 7.09 6.52 8.14 7.09
11 Taylor Hunter FR-1 Cortland St. 9.93 9.93 9.37 8.06 8.14 10.18
18 Mackenzie Maxam JR-3 Oswego State 7.90 10.34 9.92 8.82 8.40 8.49
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 Ayana Bursie SO-2 Fredonia 8.12 7.96 8.04 6.93
5 Satin Holmes JR-3 Brockport St. 6.25 8.01 5.69 5.69
6 Mya Lipscomb FR-1 Oneonta 8.22 8.05 9.26 9.26
12 Amina Mambambu FR-1 Buffalo State 7.30 8.20 9.52 6.24
14 Bridget Bennett FR-1 Cortland St. 8.26 8.26 8.59 6.45
15 Olivia McNeil FR-1 SUNY Geneseo 6.87 8.27 8.77 6.45
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Elisabeth Plympton JR-3 Plattsburgh St. 7.99 5.88 7.52 9.79 7.83 8.93 9.95
4 Shayna Held SR-4 SUNY Geneseo 7.06 8.65 9.04 8.33 7.93 9.84 9.76
9 Molly Scarpello JR-3 Brockport St. 6.83 6.10 9.35 8.05 8.13 6.26 7.73
13 Laura Piazza SR-4 SUNY Geneseo 10.15 7.10 6.36 9.08 8.25 5.86 9.00
16 Kelly Gardner JR-3 Cortland St. 9.29 6.97 7.55 10.28 8.29 7.55 7.71
17 Danielle Cavagnaro SO-2 Oneonta 8.87 9.95 8.38 9.21 8.29 10.78 10.62

Women's 200 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Elisabeth Plympton JR-3 Plattsburgh St. 25.65 26.68 25.65 27.96 19.24 10
2 Steffany Batista FR-1 Cortland St. 25.91 25.91 21.25 31.36 21.77 8
3 Marissa Jones JR-3 Plattsburgh St. 26.22 24.39 28.06 20.72 25.44 6
4 Taylor Hunter FR-1 Cortland St. 26.31 27.37 28.16 26.58 20.00 5
5 Ayana Bursie SO-2 Fredonia 26.33 20.80 31.86 23.17 22.38 4
6 Nisa Raqib FR-1 Buffalo State 26.44 30.67 32.00 25.12 22.74 3
7 Carly Vreugde JR-3 Oswego State 26.85 33.84 20.14 22.02 24.97 2
8 Janyll Barber SO-2 Plattsburgh St. 27.01 20.26 29.44 27.28 22.69 1
Women's 200 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Marissa Jones JR-3 Plattsburgh St. 26.22 6
6 Nisa Raqib FR-1 Buffalo State 26.44 3
7 Carly Vreugde JR-3 Oswego State 26.85 2
8 Janyll Barber SO-2 Plattsburgh St. 27.01 1
Women's 200 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Elisabeth Plympton JR-3 Plattsburgh St. 19.24 25.65 10
2 Steffany Batista FR-1 Cortland St. 19.44 25.91 8
4 Taylor Hunter FR-1 Cortland St. 32.37 26.31 5
5 Ayana Bursie SO-2 Fredonia 31.07 26.33 4

Women's 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Elisabeth Plympton JR-3 Plattsburgh St. 32.19 19.83 21.38 22.41 18.80 30.90 25.75
2 Steffany Batista FR-1 Cortland St. 20.85 22.68 31.54 22.16 30.75 20.07 26.06
3 Marissa Jones JR-3 Plattsburgh St. 30.36 22.25 30.88 33.24 25.65 28.79 26.17
4 Nisa Raqib FR-1 Buffalo State 25.76 23.92 33.91 30.75 29.17 33.91 26.28
5 Taylor Hunter FR-1 Cortland St. 27.63 31.84 30.26 19.47 32.63 32.37 26.31
6 Carly Vreugde JR-3 Oswego State 18.53 29.92 33.62 32.30 21.18 18.53 26.47
7 Ayana Bursie SO-2 Fredonia 23.31 27.54 21.19 25.69 28.07 29.13 26.48
8 Janyll Barber SO-2 Plattsburgh St. 27.39 20.21 19.68 23.67 31.91 33.77 26.59
9 Cynthia John-Ogam SR-4 Brockport St. 19.19 31.72 28.52 27.19 22.12 19.19 26.65
10 Hannah Madden SR-4 SUNY Geneseo 27.21 22.41 21.07 32.01 34.14 22.41 26.67
11 Jenna Strickland SO-2 SUNY Geneseo 21.66 34.23 19.26 33.16 33.16 21.40 26.74
12 Laura Zopf SO-2 SUNY Geneseo 30.24 20.34 30.78 27.03 28.37 23.02 26.76
13 Erin MacDougall SR-4 SUNY Geneseo 28.37 27.57 20.88 24.62 25.16 25.69 26.76
14 Satin Holmes JR-3 Brockport St. 33.54 32.20 28.44 29.25 28.98 19.59 26.83
15 Sarah Ostrowski SO-2 SUNY Geneseo 30.92 21.51 24.20 22.31 31.18 25.00 26.88
16 Brianna Lawless SO-2 Brockport St. 34.23 23.18 20.49 20.22 33.42 26.41 26.95
17 Tarryn Franciosa SO-2 SUNY Geneseo 22.53 20.09 24.16 32.84 24.43 28.77 27.14
18 Molly Scarpello JR-3 Brockport St. 19.28 23.90 30.41 20.64 20.64 27.70 27.15
19 Bridget Bennett FR-1 Cortland St. 23.90 32.32 33.14 32.32 34.77 34.50 27.16
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Elisabeth Plympton JR-3 Plattsburgh St. 18.29 25.75
8 Janyll Barber SO-2 Plattsburgh St. 21.54 26.59
10 Hannah Madden SR-4 SUNY Geneseo 28.54 26.67
17 Tarryn Franciosa SO-2 SUNY Geneseo 21.44 27.14
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Carly Vreugde JR-3 Oswego State 26.47
11 Jenna Strickland SO-2 SUNY Geneseo 26.74
12 Laura Zopf SO-2 SUNY Geneseo 26.76
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 Marissa Jones JR-3 Plattsburgh St. 26.44 28.79 26.17
5 Taylor Hunter FR-1 Cortland St. 30.52 19.21 26.31
13 Erin MacDougall SR-4 SUNY Geneseo 32.38 22.48 26.76
15 Sarah Ostrowski SO-2 SUNY Geneseo 26.62 29.57 26.88
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Steffany Batista FR-1 Cortland St. 26.06 28.15
4 Nisa Raqib FR-1 Buffalo State 26.28 21.55
16 Brianna Lawless SO-2 Brockport St. 26.95 28.03
19 Bridget Bennett FR-1 Cortland St. 27.16 22.55
Women's 200 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Ayana Bursie SO-2 Fredonia 22.25 34.16 26.48 34.16 30.19 29.66 25.42
9 Cynthia John-Ogam SR-4 Brockport St. 27.19 24.26 26.65 30.65 21.86 22.39 25.59
14 Satin Holmes JR-3 Brockport St. 25.49 31.40 26.83 18.79 26.03 24.15 33.81
18 Molly Scarpello JR-3 Brockport St. 20.91 26.61 27.15 30.14 26.61 27.43 31.23

Women's 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Marissa Jones JR-3 Plattsburgh St. 58.76 1:08.17 1:01.70 1:04.64 1:05.23 10
2 Anna Flaitz FR-1 SUNY Geneseo 58.98 55.45 56.62 1:07.24 1:04.88 8
3 Carly Vreugde JR-3 Oswego State 59.32 1:10.59 1:02.29 1:10.00 59.92 6
4 Ashley Lyons JR-3 Buffalo State 59.59 1:15.68 48.27 1:16.28 47.68 5
5 Janyll Barber SO-2 Plattsburgh St. 59.67 59.08 1:14.59 44.16 1:09.22 4
6 Kayla Barber SO-2 SUNY Geneseo 1:00.36 1:17.87 1:10.63 44.67 1:08.21 3
7 Kaylee Uhl SR-4 Cortland St. 1:00.48 1:05.93 1:15.00 58.67 43.55 2
8 Tashana Dixon SO-2 Buffalo State 1:00.76 1:15.35 42.54 1:03.80 53.47 1
Women's 400 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
2 Anna Flaitz FR-1 SUNY Geneseo 43.06 58.98 8
3 Carly Vreugde JR-3 Oswego State 51.61 59.32 6
7 Kaylee Uhl SR-4 Cortland St. 48.39 1:00.48 2
8 Tashana Dixon SO-2 Buffalo State 1:18.38 1:00.76 1
Women's 400 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Marissa Jones JR-3 Plattsburgh St. 1:01.70 1:00.53 58.76 10
4 Ashley Lyons JR-3 Buffalo State 55.42 42.31 59.59 5
5 Janyll Barber SO-2 Plattsburgh St. 49.53 1:10.41 59.67 4
6 Kayla Barber SO-2 SUNY Geneseo 58.55 42.86 1:00.36 3

Women's 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Marissa Jones JR-3 Plattsburgh St. 1:08.44 53.69 59.00
2 Ashley Lyons JR-3 Buffalo State 1:16.99 1:11.66 59.22
3 Anna Flaitz FR-1 SUNY Geneseo 1:10.12 1:15.47 59.42
4 Carly Vreugde JR-3 Oswego State 1:05.51 1:01.34 59.55
5 Kayla Barber SO-2 SUNY Geneseo 1:16.37 1:13.98 59.66
6 Tashana Dixon SO-2 Buffalo State 1:05.24 1:11.82 59.85
7 Janyll Barber SO-2 Plattsburgh St. 1:03.47 1:04.06 59.87
8 Kaylee Uhl SR-4 Cortland St. 1:05.36 1:13.16 59.96
9 Lauren Bower SR-4 Oneonta 58.22 1:17.43 1:00.02
10 Laura Zopf SO-2 SUNY Geneseo 53.04 54.25 1:00.27
11 Shaniece Gregory JR-3 Oswego State 44.65 1:16.02 1:00.33
12 Steffany Batista FR-1 Cortland St. 1:05.80 1:00.36 1:00.36
13 Madison Mulder FR-1 SUNY Geneseo 44.36 1:04.41 1:00.76
14 Jesse Correale JR-3 Cortland St. 1:01.87 49.00 1:01.25
15 Brianna Lawless SO-2 Brockport St. 1:02.85 45.60 1:01.61
16 Allyn Madden FR-1 SUNY Geneseo 1:04.31 55.65 1:01.83
17 Sarah Buckley SO-2 Fredonia 1:11.66 1:01.69 1:02.31
Women's 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
3 Anna Flaitz FR-1 SUNY Geneseo 47.54 59.42 45.76 1:15.47 1:14.87
5 Kayla Barber SO-2 SUNY Geneseo 58.47 59.66 1:08.61 51.91 1:00.86
9 Lauren Bower SR-4 Oneonta 1:00.02 1:00.02 1:16.23 58.22 58.82
Women's 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Marissa Jones JR-3 Plattsburgh St. 48.97 59.00 1:09.03
8 Kaylee Uhl SR-4 Cortland St. 1:16.75 59.96 59.36
12 Steffany Batista FR-1 Cortland St. 50.10 1:00.36 1:10.63
15 Brianna Lawless SO-2 Brockport St. 1:14.55 1:01.61 1:14.55
Women's 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Ashley Lyons JR-3 Buffalo State 49.16 1:11.66 59.22 1:14.62 47.38
4 Carly Vreugde JR-3 Oswego State 55.39 44.67 59.55 1:04.32 46.45
6 Tashana Dixon SO-2 Buffalo State 1:15.42 1:09.43 59.85 1:16.01 1:17.21
17 Sarah Buckley SO-2 Fredonia 1:07.30 1:15.40 1:02.31 56.71 58.58
Women's 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Laura Zopf SO-2 SUNY Geneseo 1:00.27
11 Shaniece Gregory JR-3 Oswego State 1:00.33
13 Madison Mulder FR-1 SUNY Geneseo 1:00.76
Women's 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
7 Janyll Barber SO-2 Plattsburgh St. 45.51 1:14.24 59.87 1:13.64
14 Jesse Correale JR-3 Cortland St. 1:02.48 1:18.40 1:01.25 1:17.79
16 Allyn Madden FR-1 SUNY Geneseo 57.51 1:13.58 1:01.83 54.41

Women's 800 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Veronica Kordrupel SR-4 Buffalo State 2:26.27 1:46.89 2:20.64 2:37.52 1:38.45 2:33.30 2:12.21 10
2 Shannon Imbornoni SO-2 Cortland St. 2:41.04 2:33.98 2:21.26 2:00.07 2:49.52 2:42.45 2:00.07 8
3 Angela Calabrese SO-2 SUNY Geneseo 1:55.52 1:43.97 2:24.40 1:54.08 2:41.73 2:05.63 2:59.06 6
4 Zoe Wilki-Tomasik FR-1 SUNY Geneseo 2:28.14 2:06.35 2:25.23 2:51.38 2:32.50 2:42.66 2:49.92 5
5 Kayla Wheeler SO-2 Oswego State 2:14.42 1:58.35 2:26.10 3:08.47 2:14.42 1:48.12 1:42.27 4
6 Emily Pomainville SO-2 SUNY Geneseo 3:13.09 1:50.77 2:29.68 2:22.20 2:13.22 1:58.25 2:40.16 3
7 Emily Maguire SR-4 Fredonia 1:49.42 1:47.92 2:29.89 2:20.90 3:10.36 2:44.88 1:46.43 2
8 Roisin O'Neill SO-2 SUNY Geneseo 3:20.16 3:00.63 2:42.73 2:03.68 2:13.44 2:10.19 2:26.46 1

Women's 800 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Emily Maguire SR-4 Fredonia 2:22.11 1:39.48 2:22.11 1:59.38 2:37.75 2:02.22
2 Veronica Kordrupel SR-4 Buffalo State 2:03.69 2:23.60 2:22.17 1:52.32 1:55.16 1:59.43
3 Emily Pomainville SO-2 SUNY Geneseo 2:27.55 2:47.80 2:24.65 2:20.31 1:52.83 2:52.14
4 Kayla Wheeler SO-2 Oswego State 2:52.96 2:08.65 2:22.94 2:25.80 2:44.38 2:54.39
5 Angela Calabrese SO-2 SUNY Geneseo 2:54.85 1:51.79 2:23.32 2:10.43 2:20.46 2:59.15
6 Shannon Imbornoni SO-2 Cortland St. 2:32.41 2:16.45 2:25.15 2:38.22 2:44.02 1:47.42
7 Roisin O'Neill SO-2 SUNY Geneseo 3:06.45 1:59.96 2:24.53 2:50.55 3:05.00 1:49.85
8 Zoe Wilki-Tomasik FR-1 SUNY Geneseo 2:13.16 2:56.57 2:24.73 2:34.87 2:21.84 2:08.81
9 Rose Pitman FR-1 Brockport St. 2:32.26 3:04.17 2:25.01 2:33.71 2:07.61 2:11.96
10 Tess Duignan FR-1 SUNY Geneseo 3:03.39 2:10.58 2:26.71 1:51.50 1:57.37 2:34.05
11 Clara Sensini FR-1 Buffalo State 3:05.40 2:43.33 2:27.14 2:58.04 2:24.20 2:50.69
12 Kylie McFall SR-4 Oneonta 2:07.18 1:59.79 2:27.88 2:26.41 3:09.29 2:24.93
13 Molly Kabza FR-1 Brockport St. 3:06.69 3:05.18 2:30.55 2:59.16 2:10.98 2:03.46
14 Rachel Meyer SR-4 Oswego State 1:57.72 2:29.41 2:30.92 1:45.65 2:08.29 2:17.34
15 Baily Gorman SO-2 SUNY Geneseo 2:21.93 2:12.46 2:37.69 1:51.96 1:53.54 1:59.85
16 Kelly O'Hara JR-3 Fredonia 3:11.61 1:54.02 2:38.35 2:38.35 1:55.60 1:52.43
17 Emily Fish FR-1 Fredonia 2:48.70 3:21.78 2:45.39 3:33.36 2:10.66 3:28.40
  Emily Downs SO-2 Potsdam St. DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Women's 800 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Veronica Kordrupel SR-4 Buffalo State 1:43.79 2:22.17
5 Angela Calabrese SO-2 SUNY Geneseo 2:49.12 2:23.32
8 Zoe Wilki-Tomasik FR-1 SUNY Geneseo 1:54.34 2:24.73
9 Rose Pitman FR-1 Brockport St. 2:43.87 2:25.01
12 Kylie McFall SR-4 Oneonta 2:27.88 2:27.88
16 Kelly O'Hara JR-3 Fredonia 3:03.69 2:38.35
Women's 800 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Emily Maguire SR-4 Fredonia 2:47.69 2:42.01 2:26.38 2:22.11
4 Kayla Wheeler SO-2 Oswego State 1:40.06 2:57.25 2:01.50 2:22.94
7 Roisin O'Neill SO-2 SUNY Geneseo 3:02.11 1:51.29 2:54.89 2:24.53
11 Clara Sensini FR-1 Buffalo State 2:37.44 2:00.66 2:19.79 2:27.14
14 Rachel Meyer SR-4 Oswego State 3:11.67 2:08.29 2:35.45 2:30.92
17 Emily Fish FR-1 Fredonia 2:55.32 2:37.12 2:40.43 2:45.39
Women's 800 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 Emily Pomainville SO-2 SUNY Geneseo 2:07.30 2:24.65 2:24.65
6 Shannon Imbornoni SO-2 Cortland St. 2:26.61 2:25.15 2:49.83
10 Tess Duignan FR-1 SUNY Geneseo 3:04.86 2:26.71 2:44.32
13 Molly Kabza FR-1 Brockport St. 2:23.03 2:30.55 2:42.60
15 Baily Gorman SO-2 SUNY Geneseo 2:06.16 2:37.69 2:34.54
  Emily Downs SO-2 Potsdam St. DNF DNF DNF

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Veronica Kordrupel SR-4 Buffalo State 6:21.49 5:10.15 10
2 Kristina Watrobski JR-3 Plattsburgh St. 5:39.72 5:14.55 8
3 Allie Fernandez SR-4 SUNY Geneseo 5:28.84 5:16.19 6
4 Emily Atamanchuk FR-1 SUNY Geneseo 4:04.35 5:17.33 5
5 Eileen Reinhardt SO-2 SUNY Geneseo 5:20.84 5:17.66 4
6 Mariellen Penzer SO-2 SUNY Geneseo 3:49.08 5:18.16 3
7 Jacqueline Corbett SO-2 Plattsburgh St. 5:34.35 5:27.79 2
8 Cassidy McGinn JR-3 SUNY Geneseo 5:34.42 5:27.86 1
9 Mckenzie Angus JR-3 SUNY Geneseo 6:53.47 5:33.44 -
10 Gabby Moncada FR-1 Cortland St. 4:52.79 5:36.54 -
11 Kate Flynn FR-1 SUNY Geneseo 4:13.98 5:38.63 -
12 Victoria Padula FR-1 SUNY Geneseo 7:03.84 5:41.80 -
13 Meghan O'Dwyer SR-4 Oswego State 5:26.00 5:54.34 -
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Jacqueline Corbett SO-2 Plattsburgh St. 5:27.79 4:15.68 3:52.73 6:23.52 6:16.96 4:35.35 5:54.02 2
9 Mckenzie Angus JR-3 SUNY Geneseo 5:33.44 5:46.78 6:56.80 4:46.76 7:06.81 5:30.11 6:06.79 -
11 Kate Flynn FR-1 SUNY Geneseo 5:38.63 6:32.81 5:35.25 4:41.07 5:21.70 7:10.06 6:26.04 -
12 Victoria Padula FR-1 SUNY Geneseo 5:41.80 7:00.42 4:26.61 5:48.64 4:53.95 4:16.35 6:50.16 -
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Veronica Kordrupel SR-4 Buffalo State 5:10.15 10
2 Kristina Watrobski JR-3 Plattsburgh St. 5:14.55 8
3 Allie Fernandez SR-4 SUNY Geneseo 5:16.19 6
4 Emily Atamanchuk FR-1 SUNY Geneseo 5:17.33 5
5 Eileen Reinhardt SO-2 SUNY Geneseo 5:17.66 4
6 Mariellen Penzer SO-2 SUNY Geneseo 5:18.16 3
8 Cassidy McGinn JR-3 SUNY Geneseo 5:27.86 1
10 Gabby Moncada FR-1 Cortland St. 5:36.54 -
13 Meghan O'Dwyer SR-4 Oswego State 5:54.34 -

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Elise Ramirez SR-4 SUNY Geneseo 9:23.50 9:53.15 7:42.66 10
2 Genny Corcoran SO-2 SUNY Geneseo 12:14.89 9:57.47 6:58.23 8
3 Laura Barreca SR-4 SUNY Geneseo 11:58.37 9:58.64 12:40.28 6
4 Dana Cebulski SR-4 SUNY Geneseo 9:17.38 10:19.31 8:34.03 5
5 Allison Miller JR-3 Brockport St. 8:23.22 10:21.25 11:54.44 4
6 Taylor Rettig JR-3 SUNY Geneseo 13:25.78 10:29.51 11:00.99 3
7 Krista Kicsak SR-4 Brockport St. 11:18.81 10:34.40 13:25.69 2
8 Annibel Coolican JR-3 SUNY Geneseo 13:48.69 10:47.41 13:09.84 1
9 Allie Fernandez SR-4 SUNY Geneseo 11:53.64 10:48.76 8:32.52 -
10 Eliza Nichols JR-3 Cortland St. 7:56.15 10:52.25 8:48.33 -
11 Kristina Watrobski JR-3 Plattsburgh St. 13:39.67 10:55.73 10:16.39 -
12 Hannah Kurbs SR-4 Fredonia 7:53.98 10:58.30 9:26.14 -
13 Samantha Himes SO-2 Cortland St. 13:06.57 11:00.98 13:06.57 -
14 Missy Graham SO-2 SUNY Geneseo 9:45.27 11:05.07 8:45.41 -
15 Mikayla Barrett JR-3 Plattsburgh St. 13:15.33 11:25.63 11:39.35 -
16 Meghann Tanner SR-4 Oneonta 12:36.31 11:27.55 12:43.18 -

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Allison Miller JR-3 Brockport St. 20:15.05 19:01.09 17:26.00 22:00.70 16:54.30 17:36.56 10
2 Krista Kicsak SR-4 Brockport St. 17:31.36 17:09.45 18:37.07 19:31.83 20:37.53 18:15.16 8
3 Taylor Rettig JR-3 SUNY Geneseo 23:41.37 14:26.15 13:41.73 14:26.15 21:28.11 18:30.44 6
4 Elise Ramirez SR-4 SUNY Geneseo 13:02.42 15:38.91 14:20.66 15:16.55 23:17.18 18:37.74 5
5 Olivia Baumann SO-2 SUNY Geneseo 15:27.74 22:10.13 23:17.19 14:20.67 13:24.78 18:37.75 4
6 Laura Barreca SR-4 SUNY Geneseo 18:38.92 21:15.57 15:06.33 16:02.28 23:07.46 18:38.92 3
7 Genny Corcoran SO-2 SUNY Geneseo 16:24.66 22:33.91 19:01.31 14:21.58 16:13.47 18:38.93 2
8 Cassidy McGinn JR-3 SUNY Geneseo 17:56.41 21:43.02 20:23.71 13:47.14 14:21.13 18:53.06 1
9 Abby Clouden SO-2 Brockport St. 16:41.80 16:41.80 14:47.96 15:56.26 18:35.64 18:58.40 -
10 Hannah Kurbs SR-4 Fredonia 22:52.00 13:43.20 17:09.00 23:26.30 17:20.43 19:03.33 -
11 Clare McNerney JR-3 SUNY Geneseo 16:43.15 20:56.82 14:59.38 19:59.17 18:03.86 19:13.04 -
12 Claire McMahon SR-4 Oneonta 21:33.81 21:10.70 13:28.63 23:06.22 14:37.94 19:15.18 -
13 Elena Davis FR-1 Fredonia 14:29.00 20:49.93 17:51.37 20:26.13 23:12.78 19:50.41 -
14 Yajaira Ramos SO-2 Oswego State 19:47.07 24:46.84 22:34.94 16:11.24 17:23.19 19:59.06 -
15 Molly Byrne JR-3 SUNY Geneseo 18:21.52 26:06.61 26:06.61 18:58.24 21:00.63 20:23.91 -
16 Rebecca Block FR-1 Plattsburgh St. 16:19.81 24:11.11 15:05.39 17:34.23 20:40.26 20:40.26 -

Women's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Shayna Held SR-4 SUNY Geneseo 9.29 9.02 10
2 Erin MacDougall SR-4 SUNY Geneseo 10.73 9.09 8
3 Emily Lavarnway FR-1 SUNY Geneseo 9.57 9.11 6
4 Hannah Madden SR-4 SUNY Geneseo 7.17 9.19 5
5 Amanda Iasparo JR-3 Oneonta 10.98 9.22 4
6 Maya Campbell JR-3 Cortland St. 8.47 9.30 3
7 Sarah Ostrowski SO-2 SUNY Geneseo 9.61 9.33 2
8 Nisa Raqib FR-1 Buffalo State 10.29 9.70 1

Women's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Shayna Held SR-4 SUNY Geneseo 9.04 7.51 11.12 9.95 8.86
2 Erin MacDougall SR-4 SUNY Geneseo 9.08 11.54 8.63 9.72 9.54
3 Nisa Raqib FR-1 Buffalo State 9.15 8.33 8.97 7.23 7.87
4 Hannah Madden SR-4 SUNY Geneseo 9.18 7.81 6.80 8.82 6.43
5 Emily Lavarnway FR-1 SUNY Geneseo 9.18 10.47 11.20 6.52 6.89
6 Amanda Iasparo JR-3 Oneonta 9.21 11.52 7.10 7.46 8.94
7 Maya Campbell JR-3 Cortland St. 9.31 9.78 12.01 9.97 10.52
8 Sarah Ostrowski SO-2 SUNY Geneseo 9.38 11.54 6.85 9.48 9.29
9 Gwenn Shepardson FR-1 SUNY Geneseo 9.39 11.93 7.61 9.96 8.17
10 Victoria Whimple FR-1 Plattsburgh St. 9.60 6.92 12.48 7.20 12.39
11 Jordan Silver JR-3 SUNY Geneseo 9.66 12.37 11.21 10.44 10.34
12 Malley Bowen JR-3 Cortland St. 9.67 11.51 8.61 11.22 8.51
13 Christy Angeliu JR-3 SUNY Geneseo 9.70 10.87 7.67 10.87 11.94
14 Nazir McCray FR-1 Buffalo State 9.90 8.22 12.28 7.43 11.39
15 Lindsey Julian FR-1 Oneonta 10.12 7.59 10.43 12.45 9.72
16 Cassandra Baldwin SO-2 Brockport St. 10.37 11.10 11.83 12.97 7.47
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Shayna Held SR-4 SUNY Geneseo 9.86 9.59 9.04 9.59 7.42 11.39 11.48
4 Hannah Madden SR-4 SUNY Geneseo 8.45 8.27 9.18 9.46 7.53 11.11 8.91
7 Maya Campbell JR-3 Cortland St. 9.59 10.25 9.31 9.03 7.82 6.61 12.11
8 Sarah Ostrowski SO-2 SUNY Geneseo 12.01 10.51 9.38 6.57 12.20 11.82 7.60
9 Gwenn Shepardson FR-1 SUNY Geneseo 9.30 10.15 9.39 10.71 7.61 10.61 10.90
10 Victoria Whimple FR-1 Plattsburgh St. 7.40 7.59 9.60 12.00 12.00 11.04 7.59
14 Nazir McCray FR-1 Buffalo State 11.49 12.87 9.90 7.92 12.18 9.21 8.22
15 Lindsey Julian FR-1 Oneonta 12.35 7.39 10.12 8.50 12.96 10.73 9.72
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Erin MacDougall SR-4 SUNY Geneseo 11.35 8.36 9.08
3 Nisa Raqib FR-1 Buffalo State 9.52 7.60 9.15
5 Emily Lavarnway FR-1 SUNY Geneseo 11.94 7.62 9.18
6 Amanda Iasparo JR-3 Oneonta 9.86 6.54 9.21
11 Jordan Silver JR-3 SUNY Geneseo 9.37 11.31 9.66
12 Malley Bowen JR-3 Cortland St. 7.74 9.87 9.67
13 Christy Angeliu JR-3 SUNY Geneseo 10.87 8.35 9.70
16 Cassandra Baldwin SO-2 Brockport St. 9.13 9.86 10.37
Women's 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Oswego State Gregory, Meyer, Wheeler, Vreugde 4:07.47 4:07.47 4:59.44 4:52.02 3:17.98 4
6 Oneonta Lopez, Polvere, McFall, Bower 4:39.98 4:07.77 4:02.82 4:57.33 3:38.04 3
7 Brockport St. Lawless, Heil, Kabza, Pitman 4:43.74 4:13.34 3:58.14 3:35.34 4:08.28 2
8 Fredonia Buckley, Sohl, Ashton, Fish 5:07.74 4:14.33 3:36.18 4:42.31 4:49.94 1
Women's 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
1 SUNY Geneseo Mulder, Lavarnway, Held, Flaitz 4:11.26 4:49.18 4:49.18 3:57.03 10
2 Cortland St. Correale, Batista, Imbornoni, Uhl 3:46.05 4:38.39 4:47.91 3:57.94 8
3 Buffalo State Carrion, Lyons, Dixon, Kordrupel 3:26.45 4:07.26 4:24.06 4:00.05 6
4 Plattsburgh St. Canet, Whimple, Barber, Jones 5:12.47 2:54.69 4:33.11 4:06.04 5

Women's Distance Medley Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME SC
1 Plattsburgh St. Jacqueline Corbett, Taylor Canet, Aislyn McDonough, Kristina Watrobski 9:53.97 12:41.50 15:29.03 15:59.49 10
2 Cortland St. Gabby Moncada, Asia Cornwall, Taylor McClay, Courtney Maurin 11:02.76 12:59.71 14:41.08 12:05.13 8
3 Oswego State Kayla Wheeler, Shaniece Gregory, Rachel Meyer, Meghan O'Dwyer 16:43.98 13:04.36 11:22.40 10:27.49 6
4 SUNY Geneseo Mariellen Penzer, Hannah DiLiberto, Christy Angeliu, Samantha Padula 11:38.32 13:04.63 12:56.79 15:49.41 5
5 Brockport St. Katrina Delamarter, Holly Heil, Kayleigh Hildreth, Sydney Steger 9:44.86 13:32.30 16:31.01 17:19.75 4
6 Buffalo State Kassidy Manke, Chassity Carrion, Jaclyn Tedesco, Clara Sensini 11:48.27 13:43.57 16:11.82 15:38.87 3
7 Fredonia Kelly O'Hara, Sarah Buckley, Emily Fish, Emily Maguire 11:30.35 13:51.74 16:13.14 14:49.97 2
8 Oneonta Samantha Plunkett, Eva Zepeda, Katherine Corona, Sarah Knox 15:32.42 13:52.51 10:57.69 12:54.24 1

Women's High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV SC
1 Jessica Martin JR-3 Brockport St. 1.60m 1.28m 5' 3" 10
  • 1.42
    PPP
  • 1.47
    O
  • 1.52
    O
  • 1.57
    XO
  • 1.60
    O
  • 1.62
    XXX
2 Halle King FR-1 Brockport St. 1.57m 1.74m 5' 1.75" 7
  • 1.42
    O
  • 1.47
    O
  • 1.52
    O
  • 1.57
    XO
  • 1.62
    XXX
2 Laura Piazza SR-4 SUNY Geneseo 1.57m 1.96m 5' 1.75" 7
  • 1.42
    O
  • 1.47
    O
  • 1.52
    O
  • 1.57
    XO
  • 1.62
    XXX
4 Kristen Boerke FR-1 Plattsburgh St. 1.57m 1.54m 5' 1.75" 5
  • 1.42
    O
  • 1.47
    O
  • 1.52
    XXO
  • 1.57
    XO
  • 1.60
    XXX
5 Alexa LaPierre JR-3 SUNY Geneseo 1.57m 1.79m 5' 1.75" 4
  • 1.42
    O
  • 1.47
    O
  • 1.52
    O
  • 1.57
    XXO
  • 1.60
6 Nicole Van Pelt FR-1 Cortland St. 1.52m 1.93m 4' 11.75" 1.5
  • 1.42
    PPP
  • 1.47
    O
  • 1.52
    O
  • 1.57
    XXX
6 Adriana Straughter FR-1 SUNY Geneseo 1.52m 1.84m 4' 11.75" 1.5
  • 1.42
    O
  • 1.47
    O
  • 1.52
    O
  • 1.57
    XXX
6 Catarina Burke JR-3 Oswego State 1.52m 1.20m 4' 11.75" 1.5
  • 1.42
    PPP
  • 1.47
    O
  • 1.52
    O
  • 1.57
    XXX
6 Sarah Yensan JR-3 Oswego State 1.52m 1.06m 4' 11.75" 1.5
  • 1.42
    PPP
  • 1.47
    O
  • 1.52
    O
  • 1.57
    XXX
10 Emily Lavarnway FR-1 SUNY Geneseo 1.52m 1.88m 4' 11.75" -
  • 1.42
    PPP
  • 1.47
    PPP
  • 1.52
    XO
  • 1.57
    XXX
10 Nisa Raqib FR-1 Buffalo State 1.52m 1.47m 4' 11.75" -
  • 1.42
    O
  • 1.47
    PPP
  • 1.52
    XO
  • 1.57
    XXX
12 Katie Mullady FR-1 SUNY Geneseo 1.52m 1.52m 4' 11.75" -
  • 1.42
    XO
  • 1.47
    XXO
  • 1.52
    XO
  • 1.57
    XXX
13 Rachel Whitcomb FR-1 Cortland St. 1.47m 1.73m 4' 9.75" -
  • 1.42
    O
  • 1.47
    O
  • 1.52
    XXX
13 Cassandra Serafin SO-2 Fredonia 1.47m 1.34m 4' 9.75" -
  • 1.42
    PPP
  • 1.47
    O
  • 1.52
    XXX
13 Amanda Iasparo JR-3 Oneonta 1.47m 1.31m 4' 9.75" -
  • 1.42
    O
  • 1.47
    O
  • 1.52
    XXX
16 Maddie Sohl FR-1 Fredonia 1.42m 1.79m 4' 7.75" -
  • 1.42
    O
  • 1.47
    XXX
16 Jordan Silver JR-3 SUNY Geneseo 1.42m 1.05m 4' 7.75" -
  • 1.42
    O
  • 1.47
    XXX
18 Kristen Zarcone SO-2 SUNY Geneseo 1.42m 1.56m 4' 7.75" -
  • 1.42
    XO
  • 1.47
    XXX
  Cyanne Graham SO-2 Buffalo State NH NH NH -
  • 1.47
    XXX

Women's Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV SC
1 Maya Reina JR-3 Brockport St. 3.66m 4.43m 2.93m 12' 0" 10
  • 2.45
    PPP
  • 2.60
    PPP
  • 2.75
    PPP
  • 2.90
    PPP
  • 3.05
    PPP
  • 3.20
    O
  • 3.35
    O
  • 3.50
    O
  • 3.60
    XO
  • 3.66
    O
  • 3.71
    XXX
2 Laura Piazza SR-4 SUNY Geneseo 3.50m 4.52m 2.55m 11' 5.75" 6.33
  • 2.45
    PPP
  • 2.60
    PPP
  • 2.75
    PPP
  • 2.90
    PPP
  • 3.05
    PPP
  • 3.20
    O
  • 3.35
    O
  • 3.50
    O
  • 3.60
    XXX
2 Kelcey Watson SR-4 Brockport St. 3.50m 3.43m 4.38m 11' 5.75" 6.33
  • 2.45
    PPP
  • 2.60
    PPP
  • 2.75
    PPP
  • 2.90
    PPP
  • 3.05
    PPP
  • 3.20
    O
  • 3.35
    O
  • 3.50
    O
  • 3.60
    XXX
2 Claire Fisher SR-4 Brockport St. 3.50m 3.26m 3.40m 11' 5.75" 6.33
  • 2.45
    PPP
  • 2.60
    PPP
  • 2.75
    PPP
  • 2.90
    PPP
  • 3.05
    PPP
  • 3.20
    O
  • 3.35
    O
  • 3.50
    O
  • 3.60
    XXX
5 Reanne Dressler SO-2 Brockport St. 3.20m 3.39m 3.01m 10' 6" 4
  • 2.45
    PPP
  • 2.60
    PPP
  • 2.75
    PPP
  • 2.90
    O
  • 3.05
    O
  • 3.20
    O
  • 3.35
    XXX
6 Noelle Coolican FR-1 SUNY Geneseo 3.05m 3.42m 2.81m 10' 0" 3
  • 2.45
    PPP
  • 2.60
    PPP
  • 2.75
    O
  • 2.90
    XO
  • 3.05
    XO
  • 3.20
    XXX
7 Anika Roberts SO-2 Plattsburgh St. 3.05m 2.68m 3.05m 10' 0" 2
  • 2.45
    PPP
  • 2.60
    PPP
  • 2.75
    XO
  • 2.90
    XO
  • 3.05
    XO
  • 3.20
    XXX
8 Katie Melly SO-2 SUNY Geneseo 3.05m 2.56m 3.42m 10' 0" 1
  • 2.45
    PPP
  • 2.60
    PPP
  • 2.75
    O
  • 2.90
    XXO
  • 3.05
    XXO
  • 3.20
    XXX
9 Emily VanDerEems JR-3 SUNY Geneseo 2.90m 3.31m 3.33m 9' 6.25" -
  • 2.45
    PPP
  • 2.60
    PPP
  • 2.75
    O
  • 2.90
    O
  • 3.05
    XXX
10 Claire Lenihan FR-1 SUNY Geneseo 2.90m 3.51m 3.71m 9' 6.25" -
  • 2.45
    PPP
  • 2.60
    XO
  • 2.75
    O
  • 2.90
    XO
  • 3.05
    XXX
11 Gillian Laco SO-2 Brockport St. 2.90m 2.58m 2.81m 9' 6.25" -
  • 2.45
    XXO
  • 2.60
    O
  • 2.75
    O
  • 2.90
    XO
  • 3.05
    XXX
12 Kelsey Reusch JR-3 Buffalo State 2.90m 3.63m 3.16m 9' 6.25" -
  • 2.45
    PPP
  • 2.60
    O
  • 2.75
    O
  • 2.90
    XXO
  • 3.05
    XXX
12 Malley Bowen JR-3 Cortland St. 2.90m 2.64m 3.13m 9' 6.25" -
  • 2.45
    O
  • 2.60
    O
  • 2.75
    O
  • 2.90
    XXO
  • 3.05
    XXX
14 Lindsey Julian FR-1 Oneonta 2.60m 2.26m 1.92m 8' 6.25" -
  • 2.45
    O
  • 2.60
    O
  • 2.75
    XXX
  Kayla Murray SO-2 Fredonia NH NH NH NH -
  • 2.60
    XXX

Women's Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV SC
1 Shayna Held SR-4 SUNY Geneseo 4.62m 4.86m 5.78m 18' 11.75" 10
  • 5.46  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 5.78  
2 Sarah Yensan JR-3 Oswego State 4.91m 6.55m 5.46m 17' 11" 8
  • 5.20  
  • 5.16  
  • 5.38  
  • 5.31  
  • 5.46  
  • 5.44  
3 Lisa Huynh SR-4 Brockport St. 5.54m 5.48m 5.43m 17' 9.75" 6
  • 5.40  
  • FOUL  
  • 5.43  
  • 5.18  
  • 5.30  
  • FOUL  
4 Emily Salvemini FR-1 SUNY Geneseo 6.52m 6.52m 5.39m 17' 8.25" 5
  • 5.19  
  • 5.33  
  • 5.19  
  • 5.13  
  • 5.39  
  • 5.39  
5 Erin MacDougall SR-4 SUNY Geneseo 4.40m 6.91m 5.36m 17' 7" 4
  • 5.36  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 5.13  
  • FOUL  
  • FOUL  
6 Kelly Gardner JR-3 Cortland St. 3.73m 6.01m 5.18m 17' 0" 3
  • 5.03  
  • 5.18  
  • 5.14  
  • 4.92  
  • FOUL  
  • FOUL  
7 Hannah Madden SR-4 SUNY Geneseo 6.50m 4.18m 5.16m 16' 11.25" 2
  • 5.16  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
8 Rachel Mihlstin SO-2 SUNY Geneseo 6.49m 6.33m 5.15m 16' 10.75" 1
  • 5.15  
  • 4.92  
  • 4.86  
  • 5.05  
  • 5.09  
  • 4.98  
9 Gabby Mckay JR-3 SUNY Geneseo 5.02m 4.30m 5.12m 16' 9.75" -
  • 4.91  
  • 5.12  
  • 4.80  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
10 Tiaria Gaines SR-4 Oneonta 4.75m 5.83m 5.11m 16' 9.25" -
  • 5.11  
  • FOUL  
  • 5.09  
11 Halle King FR-1 Brockport St. 3.81m 4.11m 5.01m 16' 5.25" -
  • 4.86  
  • 5.01  
  • 4.99  
12 Lauryn Krupa JR-3 SUNY Geneseo 4.01m 6.31m 5.01m 16' 5.25" -
  • 5.01  
  • 4.95  
  • 4.92  
13 Chanyce Powell SO-2 Brockport St. 5.04m 5.43m 4.85m 15' 11" -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 4.85  
14 Victoire Omou SO-2 Oneonta 4.84m 3.53m 4.84m 15' 10.5" -
  • 4.84  
  • 4.76  
  • 4.30  
15 Samantha Jenks SO-2 Oswego State 5.48m 5.43m 4.72m 15' 6" -
  • 4.42  
  • 4.72  
  • FOUL  
  Jennifer Joseph JR-3 SUNY Geneseo FOUL FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  Mia Montgomery FR-1 Brockport St. FOUL FOUL FOUL NM -
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
Women's Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
8 Rachel Mihlstin SO-2 SUNY Geneseo 6.18m 5.15m 4.27m 4.43m 4.64m 16' 10.75" 1
9 Gabby Mckay JR-3 SUNY Geneseo 4.10m 5.12m 5.53m 6.04m 4.71m 16' 9.75" -
10 Tiaria Gaines SR-4 Oneonta 4.75m 5.11m 5.72m 5.52m 6.54m 16' 9.25" -
11 Halle King FR-1 Brockport St. 5.36m 5.01m 3.96m 3.51m 5.61m 16' 5.25" -
12 Lauryn Krupa JR-3 SUNY Geneseo 5.46m 5.01m 5.81m 5.26m 4.91m 16' 5.25" -
14 Victoire Omou SO-2 Oneonta 6.29m 4.84m 4.21m 6.05m 4.79m 15' 10.5" -
15 Samantha Jenks SO-2 Oswego State 4.53m 4.72m 4.86m 5.95m 5.81m 15' 6" -
  Mia Montgomery FR-1 Brockport St. FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL NM -
Women's Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK ENGLISH SC
1 Shayna Held SR-4 SUNY Geneseo 5.78m 7.23m 18' 11.75" 10
2 Sarah Yensan JR-3 Oswego State 5.46m 6.61m 17' 11" 8
3 Lisa Huynh SR-4 Brockport St. 5.43m 6.08m 17' 9.75" 6
4 Emily Salvemini FR-1 SUNY Geneseo 5.39m 6.79m 17' 8.25" 5
5 Erin MacDougall SR-4 SUNY Geneseo 5.36m 4.66m 17' 7" 4
6 Kelly Gardner JR-3 Cortland St. 5.18m 6.58m 17' 0" 3
7 Hannah Madden SR-4 SUNY Geneseo 5.16m 3.61m 16' 11.25" 2
13 Chanyce Powell SO-2 Brockport St. 4.85m 4.66m 15' 11" -
  Jennifer Joseph JR-3 SUNY Geneseo FOUL FOUL NM -

Women's Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Nisa Raqib FR-1 Buffalo State 8.23m 11.76m 13.52m 14.94m 15.29m 14.23m 38' 7" 10
  • 11.65  
  • 10.80  
  • 11.50  
  • 11.32  
  • 11.48  
  • 11.76  
2 Chanyce Powell SO-2 Brockport St. 13.86m 11.75m 9.40m 9.64m 9.64m 12.34m 38' 6.75" 8
  • FOUL  
  • 11.75  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 11.75  
  • 11.48  
3 Victoria Whimple FR-1 Plattsburgh St. 14.35m 11.57m 11.57m 10.99m 8.56m 10.76m 37' 11.5" 6
  • 11.17  
  • 11.34  
  • 11.26  
  • 11.22  
  • 11.57  
  • 11.40  
4 Jennifer Joseph JR-3 SUNY Geneseo 8.46m 11.43m 11.09m 12.46m 14.06m 10.97m 37' 6" 5
  • 11.20  
  • 11.43  
  • 11.35  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
5 Cassandra Serafin SO-2 Fredonia 11.27m 11.38m 10.81m 9.22m 12.52m 11.61m 37' 4" 4
  • 10.80  
  • 11.01  
  • 11.23  
  • 11.04  
  • 11.26  
  • 11.38  
6 Mia Montgomery FR-1 Brockport St. 12.01m 11.12m 12.90m 10.79m 8.01m 8.12m 36' 5.75" 3
  • 10.23  
  • 10.69  
  • 11.12  
  • 10.87  
  • FOUL  
  • 10.61  
7 Lisa Huynh SR-4 Brockport St. 13.02m 11.03m 8.93m 12.68m 14.23m 9.60m 36' 2.25" 2
  • 11.01  
  • 10.82  
  • 11.00  
  • 10.67  
  • 10.97  
  • 11.03  
8 Emily Salvemini FR-1 SUNY Geneseo 8.30m 10.78m 10.35m 10.78m 8.30m 8.30m 35' 4.5" 1
  • FOUL  
  • 10.18  
  • 10.78  
  • 10.50  
  • FOUL  
  • FOUL  
9 Kelly Gardner JR-3 Cortland St. 7.97m 10.77m 13.35m 11.42m 11.85m 11.09m 35' 4" -
  • FOUL  
  • 10.77  
  • 10.62  
  • FOUL  
  • 10.58  
  • 10.77  
10 Tiaria Gaines SR-4 Oneonta 8.51m 10.77m 10.99m 7.86m 8.83m 9.69m 35' 4" -
  • 10.39  
  • 10.48  
  • 10.77  
11 Halle King FR-1 Brockport St. 12.01m 10.72m 7.61m 9.11m 8.58m 10.72m 35' 2" -
  • 10.23  
  • 10.63  
  • 10.72  
12 Maya Campbell JR-3 Cortland St. 9.84m 10.70m 7.81m 10.49m 9.84m 8.13m 35' 1.25" -
  • FOUL  
  • 10.33  
  • 10.70  
13 Erin Kane JR-3 SUNY Geneseo 10.03m 10.67m 11.10m 12.27m 8.54m 10.67m 35' 0.25" -
  • 10.03  
  • 10.67  
  • 10.37  
14 Madison Mulder FR-1 SUNY Geneseo 7.61m 10.43m 11.99m 8.24m 7.41m 12.83m 34' 2.75" -
  • 10.43  
  • FOUL  
  • FOUL  
15 Samantha Jenks SO-2 Oswego State 12.28m 10.32m 11.56m 9.29m 10.94m 10.32m 33' 10.25" -
  • 10.16  
  • 10.06  
  • 10.32  
16 Olivia McNeil FR-1 SUNY Geneseo 12.90m 10.08m 12.90m 8.87m 10.58m 8.97m 33' 1" -
  • 10.08  
  • FOUL  
  • FOUL  
Women's Triple Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
6 Mia Montgomery FR-1 Brockport St. 11.12m 8.56m 8.56m 10.79m 36' 5.75" 3
8 Emily Salvemini FR-1 SUNY Geneseo 10.78m 11.10m 13.26m 7.76m 35' 4.5" 1
10 Tiaria Gaines SR-4 Oneonta 10.77m 13.14m 10.66m 11.95m 35' 4" -
11 Halle King FR-1 Brockport St. 10.72m 12.97m 13.94m 10.18m 35' 2" -
13 Erin Kane JR-3 SUNY Geneseo 10.67m 13.66m 9.50m 9.18m 35' 0.25" -
14 Madison Mulder FR-1 SUNY Geneseo 10.43m 10.01m 7.41m 10.01m 34' 2.75" -
15 Samantha Jenks SO-2 Oswego State 10.32m 11.04m 13.31m 13.21m 33' 10.25" -
16 Olivia McNeil FR-1 SUNY Geneseo 10.08m 9.68m 9.37m 8.77m 33' 1" -
Women's Triple Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Nisa Raqib FR-1 Buffalo State 9.88m 11.76m 11.29m 12.94m 8.23m 13.41m 38' 7" 10
2 Chanyce Powell SO-2 Brockport St. 9.40m 11.75m 12.81m 14.33m 14.69m 9.99m 38' 6.75" 8
3 Victoria Whimple FR-1 Plattsburgh St. 15.04m 11.57m 10.30m 11.11m 9.49m 11.69m 37' 11.5" 6
4 Jennifer Joseph JR-3 SUNY Geneseo 12.57m 11.43m 12.92m 14.40m 14.86m 9.49m 37' 6" 5
5 Cassandra Serafin SO-2 Fredonia 13.77m 11.38m 14.23m 8.76m 9.45m 10.01m 37' 4" 4
7 Lisa Huynh SR-4 Brockport St. 8.60m 11.03m 9.27m 13.35m 11.91m 8.60m 36' 2.25" 2
9 Kelly Gardner JR-3 Cortland St. 12.82m 10.77m 11.09m 13.35m 8.40m 8.51m 35' 4" -
12 Maya Campbell JR-3 Cortland St. 9.20m 10.70m 7.92m 10.17m 11.02m 12.09m 35' 1.25" -

Women's Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV SC
1 Brianna Coon JR-3 Plattsburgh St. 12.69m 9.39m 41' 7.75" 10
  • 11.35  
  • 12.17  
  • 12.69  
  • 12.46  
  • 12.45  
  • 11.95  
2 Jessica Craven SR-4 Brockport St. 12.61m 16.39m 41' 4.5" 8
  • 12.14  
  • 12.26  
  • 11.81  
  • 12.02  
  • 12.61  
  • FOUL  
3 Alexandria Barlowe SR-4 SUNY Geneseo 12.22m 11.00m 40' 1.25" 6
  • 12.22  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 12.11  
  • 11.66  
  • 11.63  
4 Mady Dibble JR-3 Brockport St. 12.14m 14.81m 39' 10" 5
  • 11.49  
  • 12.14  
  • FOUL  
  • 11.28  
  • 11.52  
  • 11.04  
5 Mariah Mays JR-3 Brockport St. 11.86m 14.35m 38' 11" 4
  • 10.76  
  • 10.63  
  • 11.63  
  • 11.77  
  • 11.33  
  • 11.86  
6 Selena Baillargeon SR-4 Potsdam St. 11.72m 10.43m 38' 5.5" 3
  • FOUL  
  • 11.61  
  • 10.97  
  • FOUL  
  • 11.62  
  • 11.72  
7 Juliana Piemonte SR-4 Oneonta 11.58m 8.34m 38' 0" 2
  • 11.17  
  • 10.98  
  • 11.58  
  • 11.03  
  • 11.09  
  • 11.28  
8 Carly Antonucci SO-2 Brockport St. 11.37m 11.03m 37' 3.75" 1
  • 10.72  
  • 11.37  
  • 10.78  
  • 11.13  
  • 11.02  
  • 11.17  
9 Hannah Cunningham JR-3 Plattsburgh St. 10.97m 12.83m 36' 0" -
  • 10.64  
  • 9.56  
  • 10.97  
  • 10.72  
  • 10.49  
  • 10.96  
10 Faith Williams FR-1 Oneonta 10.72m 8.15m 35' 2" -
  • 10.48  
  • 10.18  
  • 10.72  
11 Holly Buccheri SR-4 Brockport St. 10.71m 10.71m 35' 1.75" -
  • 10.71  
  • 10.61  
  • 10.03  
12 Emily Lavarnway FR-1 SUNY Geneseo 10.50m 11.45m 34' 5.5" -
  • FOUL  
  • 9.72  
  • 10.50  
13 Catherine Lutjen JR-3 Cortland St. 10.49m 12.38m 34' 5" -
  • 9.70  
  • 10.49  
  • 9.98  
14 Olivia George SO-2 Brockport St. 10.47m 11.94m 34' 4.25" -
  • 8.92  
  • 10.47  
  • 10.07  
15 Journey Myricks FR-1 Plattsburgh St. 10.46m 13.60m 34' 4" -
  • 10.46  
  • FOUL  
  • FOUL  
16 Emma Harling FR-1 SUNY Geneseo 10.01m 8.21m 32' 10.25" -
  • 10.01  
  • FOUL  
  • 9.37  
17 Katherine Gibson SO-2 Plattsburgh St. 9.95m 8.06m 32' 7.75" -
  • 9.89  
  • 9.50  
  • 9.95  
Women's Shot Put Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK ENGLISH SC
9 Hannah Cunningham JR-3 Plattsburgh St. 10.20m 10.97m 36' 0" -
10 Faith Williams FR-1 Oneonta 11.90m 10.72m 35' 2" -
12 Emily Lavarnway FR-1 SUNY Geneseo 12.39m 10.50m 34' 5.5" -
13 Catherine Lutjen JR-3 Cortland St. 12.17m 10.49m 34' 5" -
14 Olivia George SO-2 Brockport St. 8.59m 10.47m 34' 4.25" -
15 Journey Myricks FR-1 Plattsburgh St. 10.98m 10.46m 34' 4" -
16 Emma Harling FR-1 SUNY Geneseo 12.21m 10.01m 32' 10.25" -
17 Katherine Gibson SO-2 Plattsburgh St. 7.46m 9.95m 32' 7.75" -
Women's Shot Put Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Brianna Coon JR-3 Plattsburgh St. 11.67m 9.39m 12.69m 16.24m 13.32m 9.64m 15.61m 41' 7.75" 10
2 Jessica Craven SR-4 Brockport St. 13.11m 13.11m 12.61m 16.01m 12.61m 15.26m 15.76m 41' 4.5" 8
3 Alexandria Barlowe SR-4 SUNY Geneseo 11.00m 11.00m 12.22m 8.80m 8.80m 9.29m 8.55m 40' 1.25" 6
4 Mady Dibble JR-3 Brockport St. 12.87m 10.44m 12.14m 13.60m 15.30m 9.23m 13.23m 39' 10" 5
5 Mariah Mays JR-3 Brockport St. 11.98m 14.23m 11.86m 12.45m 12.81m 9.61m 10.56m 38' 11" 4
6 Selena Baillargeon SR-4 Potsdam St. 11.49m 9.14m 11.72m 13.71m 14.65m 9.38m 13.95m 38' 5.5" 3
7 Juliana Piemonte SR-4 Oneonta 9.26m 10.42m 11.58m 13.32m 12.97m 14.48m 8.45m 38' 0" 2
8 Carly Antonucci SO-2 Brockport St. 12.62m 14.78m 11.37m 8.64m 11.14m 9.10m 12.73m 37' 3.75" 1
11 Holly Buccheri SR-4 Brockport St. 9.10m 10.50m 10.71m 13.82m 9.53m 10.28m 11.78m 35' 1.75" -

Women's Weight Throw

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK CONV SC
1 Harley Buczkowski SR-4 Cortland St. 16.89m 16.55m 19.42m 19.42m 21.96m 55' 5" 10
  • 15.51  
  • 13.18  
  • 14.79  
  • 15.93  
  • FOUL  
  • 16.89  
2 Jessica Craven SR-4 Brockport St. 16.78m 18.79m 13.59m 13.26m 14.77m 55' 0.75" 8
  • 14.70  
  • 15.36  
  • FOUL  
  • 16.40  
  • 15.92  
  • 16.78  
3 Alexandria Barlowe SR-4 SUNY Geneseo 15.67m 16.30m 14.42m 13.48m 18.80m 51' 5" 6
  • 14.13  
  • 13.78  
  • 14.30  
  • 14.19  
  • 15.67  
  • 14.75  
4 Brianna Coon JR-3 Plattsburgh St. 15.19m 14.13m 13.06m 16.71m 10.78m 49' 10" 5
  • 13.87  
  • 14.18  
  • FOUL  
  • 15.19  
  • 14.70  
  • 14.40  
5 Alexis Ryder SO-2 Oneonta 14.50m 15.08m 12.76m 15.37m 13.05m 47' 7" 4
  • FOUL  
  • 14.50  
  • FOUL  
  • 14.21  
  • FOUL  
  • 13.31  
6 Olivia George SO-2 Brockport St. 14.35m 14.49m 16.79m 10.48m 10.05m 47' 1" 3
  • 14.35  
  • 14.04  
  • 14.35  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 13.64  
7 Alayna Fredenburg SO-2 Brockport St. 13.99m 15.25m 16.51m 13.01m 15.39m 45' 10.75" 2
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 13.99  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 13.54  
8 Francesca Barlowe SR-4 SUNY Geneseo 13.81m 13.95m 10.63m 17.68m 13.26m 45' 3.75" 1
  • 12.07  
  • FOUL  
  • 13.81  
  • 13.72  
  • 13.69  
  • 13.42  
9 Kayla Nellis FR-1 SUNY Geneseo 13.71m 12.20m 15.36m 9.87m 13.98m 44' 11.75" -
  • 13.64  
  • FOUL  
  • 13.71  
  • 12.09  
  • 12.63  
  • 12.68  
10 Eileen Liang JR-3 Oneonta 13.24m 10.59m 9.67m 13.50m 9.93m 43' 5.25" -
  • 13.24  
  • 13.22  
  • 12.96  
11 Katherine Gibson SO-2 Plattsburgh St. 13.17m 12.91m 12.12m 12.51m 11.06m 43' 2.5" -
  • 12.63  
  • 13.17  
  • 12.59  
12 Hannah Cunningham JR-3 Plattsburgh St. 12.96m 10.89m 15.94m 14.13m 12.05m 42' 6.25" -
  • 12.86  
  • 12.96  
  • 12.12  
13 Margaret McNamee FR-1 Oneonta 12.91m 9.04m 16.65m 11.23m 15.49m 42' 4.25" -
  • 12.64  
  • 12.91  
  • FOUL  
14 Abriel Andrews SR-4 Fredonia 12.90m 15.74m 16.77m 11.35m 12.77m 42' 4" -
  • 11.91  
  • 12.68  
  • 12.90  
15 Cayleigh Scia SO-2 Brockport St. 12.62m 10.73m 11.74m 13.63m 15.77m 41' 5" -
  • FOUL  
  • 12.62  
  • FOUL  
16 Lelly Hoose SR-4 Brockport St. 12.44m 15.67m 12.94m 15.67m 16.05m 40' 9.75" -
  • FOUL  
  • 12.44  
  • 12.34  
17 Emma Harling FR-1 SUNY Geneseo 10.00m 7.50m 8.80m 7.30m 12.20m 32' 9.75" -
  • 10.00  
  • 9.27  
  • FOUL  
Women's Weight Throw Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
10 Eileen Liang JR-3 Oneonta 9.40m 10.06m 15.76m 14.56m 13.24m 12.71m 16.95m 43' 5.25" -
11 Katherine Gibson SO-2 Plattsburgh St. 10.01m 13.43m 11.46m 15.41m 13.17m 12.51m 12.38m 43' 2.5" -
12 Hannah Cunningham JR-3 Plattsburgh St. 12.31m 10.89m 10.24m 16.85m 12.96m 15.94m 16.72m 42' 6.25" -
13 Margaret McNamee FR-1 Oneonta 12.78m 11.49m 9.55m 9.42m 12.91m 16.52m 15.75m 42' 4.25" -
14 Abriel Andrews SR-4 Fredonia 9.03m 9.80m 16.77m 11.87m 12.90m 13.42m 16.13m 42' 4" -
15 Cayleigh Scia SO-2 Brockport St. 12.87m 10.35m 14.51m 10.98m 12.62m 11.23m 12.37m 41' 5" -
16 Lelly Hoose SR-4 Brockport St. 10.70m 13.31m 15.43m 14.80m 12.44m 14.80m 13.56m 40' 9.75" -
17 Emma Harling FR-1 SUNY Geneseo 12.80m 9.40m 12.10m 9.00m 10.00m 7.30m 10.90m 32' 9.75" -
Women's Weight Throw Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH SC
1 Harley Buczkowski SR-4 Cortland St. 19.09m 15.20m 13.85m 16.89m 18.41m 18.07m 21.28m 55' 5" 10
2 Jessica Craven SR-4 Brockport St. 15.27m 17.28m 19.30m 16.78m 18.96m 16.44m 19.97m 55' 0.75" 8
3 Alexandria Barlowe SR-4 SUNY Geneseo 17.55m 19.27m 16.14m 15.67m 16.14m 18.49m 13.95m 51' 5" 6
4 Brianna Coon JR-3 Plattsburgh St. 11.09m 16.71m 16.10m 15.19m 13.82m 17.77m 16.25m 49' 10" 5
5 Alexis Ryder SO-2 Oneonta 16.38m 17.69m 18.85m 14.50m 15.81m 18.85m 15.81m 47' 7" 4
6 Olivia George SO-2 Brockport St. 17.94m 12.48m 16.22m 14.35m 11.34m 16.07m 11.62m 47' 1" 3
7 Alayna Fredenburg SO-2 Brockport St. 10.77m 16.65m 17.91m 13.99m 18.05m 12.03m 11.47m 45' 10.75" 2
8 Francesca Barlowe SR-4 SUNY Geneseo 13.95m 14.22m 12.98m 13.81m 12.98m 15.05m 11.46m 45' 3.75" 1
9 Kayla Nellis FR-1 SUNY Geneseo 15.63m 17.41m 17.69m 13.71m 11.65m 12.20m 10.97m 44' 11.75" -

Women's Pentathlon

Top↑
PL NAME YEAR TEAM POINTS POINTS POINTS POINTS SC
1 Adriana Straughter FR-1 SUNY Geneseo 2156 3080 3726 3757 10
2 Kristen Boerke FR-1 Plattsburgh St. 2328 3024 3507 3417 8
3 Alexa LaPierre JR-3 SUNY Geneseo 3062 2973 2378 2913 6
4 Katie Mullady FR-1 SUNY Geneseo 2371 2964 2756 2637 5
5 Molly Baker FR-1 Cortland St. 3230 2937 3230 3495 4
6 Maddie McLaughlin FR-1 SUNY Geneseo 2963 2796 2488 3411 3
7 Kristen Zarcone SO-2 SUNY Geneseo 1848 2641 2799 2508 2
8 Julianna Lauricella SR-4 SUNY Geneseo 2744 2614 3241 2979 1
9 Tess Klossner SO-2 Brockport St. 2964 2578 1985 2810 -
10 Alexandra Galus JR-3 Cortland St. 1911 2515 2489 3269 -
11 Jessica Martin JR-3 Brockport St. 1758 2512 1758 1758 -
12 Mackenzie Brooks SO-2 Fredonia 2001 2412 2219 2894 -
13 Mikayla Rossier SO-2 Plattsburgh St. 2353 2263 2534 1765 -
14 Kimberly White SO-2 Cortland St. 2485 2239 2127 1835 -