2020-2021 NCAA Division III Indoor Qualifying List

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

60 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Ridenhour, Jacob SR-4 Webster 6.81 SLIAC Championships Feb 27, 2021
2 Jackson, Derrick JR-3 Knox 6.83 Illinois College Indoor 2/20 Feb 20, 2021
3 Grant, Jaylen SO-2 Wis.-Oshkosh 6.88 UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #1 Feb 13, 2021
3 Smith, Josh JR-3 Loras 6.88 Wartburg Friday Night Lights Meet Jan 29, 2021
5 Vaught, JP SO-2 Centre 6.89 DePauw Triangular #3 Feb 19, 2021
6 Thomas, Denzel JR-3 Wis.-Oshkosh 6.90 UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #1 Feb 13, 2021
6 Ford, Dwayne SR-4 Wis.-Whitewater 6.90 UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #1 Feb 13, 2021
8 Boatman, Jaylin FR-1 Wis.-Oshkosh 6.91 UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
9 Holden, Seth JR-3 Wis.-La Crosse 6.92 UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
10 Rantanen, Carson SO-2 Greenville 6.93 Illinois College Indoor 2/20 Feb 20, 2021
11 Stein, Joseph FR-1 Central College 6.94 Wartburg Indoor Select Feb 5, 2021
11 Miller, Ryan SR-4 St. John's (Minn.) 6.94 CSB/SJU Tri Meet #2 Feb 13, 2021
13 Storm, Jared SO-2 Mount Union 6.95 Mount Union Wuske Invitational Feb 6, 2021
14 Clark, Garrett JR-3 John Carroll 6.96 Mount Union Wuske Invitational Feb 6, 2021
14 Dodge, Eli SO-2 Wis.-River Falls 6.96 UW-RF / UW-EC Dual Meet Feb 20, 2021
14 Richardson, Aaron JR-3 Wis.-Oshkosh 6.96 UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
14 Ward, Deven SR-4 John Carroll 6.96 OAC Elite Meet Feb 14, 2021
14 Janvier, Ja' Qway SO-2 Defiance 6.96 John Hartpence Classic Feb 12, 2021
14 Wallace, Joesph FR-1 Buena Vista 6.96 BVU Indoor Season Opener Feb 6, 2021
14 Eben Ebai, Samuel SO-2 St. Scholastica 6.96 UMAC Men's Classic #2 Feb 20, 2021
14 Jackson, Andre SO-2 Shenandoah 6.96 Winter Classic 2021 Feb 12, 2021
22 Ogbuli, Robert SR-4 Wis.-Oshkosh 6.97 UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 19, 2021
22 Smith, Derrick SO-2 Wartburg 6.97 Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
22 Konah, Edashall JR-3 Hardin-Simmons 6.97 2021 Friends University NAIA Mid-Season Invite Jan 22, 2021
25 Iwasaki, Kaito SO-2 Ohio Wesleyan 6.98 Wittenberg University Quad #3 Feb 20, 2021
25 Melvin, Gabriel SO-2 Defiance 6.98 HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 20, 2021
27 Kean, Joey FR-1 Wis.-Oshkosh 6.99 UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 19, 2021
28 Kruse, EJ FR-1 Wis.-Eau Claire 7.00 UW-RF / UW-EC Dual Meet Feb 20, 2021
28 Rooney, Taylor SR-4 Gustavus Adolphus 7.00 CSB/SJU Tri Meet #2 Feb 13, 2021
28 Kelly, Thomas SR-4 Wis.-Whitewater 7.00 UW-Platteville vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 26, 2021
31 Allen, Jackson SR-4 Millikin 7.01 Titan Tri IV 2021 Feb 27, 2021
32 DeBruin, Troy SR-4 Wis.-La Crosse 7.02 UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
32 Bosshart, RJ FR-1 Wis.-Oshkosh 7.02 UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 19, 2021
32 Heilman, Brent SR-4 Wis.-Stout 7.02 Eau Claire vs. Stout Dual Feb 13, 2021
32 Ford, John JR-3 Wis.-Oshkosh 7.02 UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
36 Douglas, Julian SR-4 Lynchburg 7.03 Roanoke DIII/NAIA Invitational Challenge Jan 30, 2021
36 Plitt, Derek JR-3 Adrian 7.03 Trine Home Meet #3 Feb 27, 2021
36 Rinaldi, Victor JR-3 Wis.-Whitewater 7.03 UW-Platteville vs. UW-Whitewater Dual #1 Feb 6, 2021
36 Sena, Marquis SR-4 Ohio Wesleyan 7.03 Wittenberg University Quad #3 Feb 20, 2021
36 Hollis, Terence JR-3 North Park 7.03(55) Carthage Triangular #4 Feb 27, 2021
41 Davis, Josh JR-3 Trine 7.04 Trine Home Meet #1 Feb 5, 2021
41 Dean, Nate JR-3 Ohio Northern 7.04 OAC Elite Meet Feb 14, 2021
43 Klein, De'Andre JR-3 Loras 7.05 Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
43 Moore, Miles SO-2 Shenandoah 7.05 VMI Winter Relays 2021 Jan 29, 2021
43 Vinson, Danny FR-1 Trine 7.05 Trine Home Meet #3 Feb 27, 2021
43 Richards, Daijon FR-1 Utica 7.05 Colgate Invitational Feb 21, 2021
43 Girone, Adrian SO-2 Wis.-Oshkosh 7.05 UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
48 Bishop, Josh FR-1 Coe 7.06(55) 2021 Coe-NWU-Simpson Tri Meet Feb 27, 2021
48 Spivery, Jamauri JR-3 North Central (Ill.) 7.06 North Central College Dual Meet #3 (vs Wheaton College) Feb 26, 2021
50 Douville, Eric JR-3 St. Thomas (Minn.) 7.07 St. Thomas vrs. Gustavus Dual Meet Feb 26, 2021
50 Lindsay, Sheldan JR-3 Earlham 7.07 Dick Small Invitational Feb 5, 2021
50 Williams, Randy FR-1 Wartburg 7.07 Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
50 Steed, Jeremiah SR-4 Dubuque 7.07(55) A-R-C Triangular Feb 20, 2021
50 White, Jacob SO-2 LeTourneau 7.07 Wichita State Herm Wilson Invitational Feb 4, 2021
55 Boales, Tyler JR-3 Otterbein 7.08 Larry Cole Invitational Feb 27, 2021
55 Nolan, Riley SO-2 Wartburg 7.08 Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
55 VanHout, Cade SO-2 Wis.-Platteville 7.08 UW-Platteville vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 26, 2021
55 Busby, Taron JR-3 Augsburg 7.08 CSB/SJU Tri Meet #2 Feb 13, 2021
59 Thonn, Will SO-2 Trine 7.09 Trine Home Meet #3 Feb 27, 2021
59 May, Tanner JR-3 Centre 7.09 DePauw Triangular #3 Feb 19, 2021
59 Thomas, Noah SR-4 Rose-Hulman 7.09 HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 20, 2021
59 Salmond, Di'Mond SR-4 Greenville 7.09 SLIAC Championships Feb 27, 2021
59 Bennett, Lee SO-2 Mount St. Joseph 7.09 '21 Friday Night Spikes #3 Jan 29, 2021
64 Klechefski, Stefan FR-1 Wis.-Eau Claire 7.10 UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
64 Hahn, Carter FR-1 Wis.-La Crosse 7.10 UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
66 Marshall, Robert FR-1 Defiance 7.11 Dick Small Invitational Feb 5, 2021
66 Phillips, Ladedrick JR-3 Mount Union 7.11 Mount Union-Indoor Tune-up Feb 27, 2021
66 McBride, Connor FR-1 Augustana (Ill.) 7.11 Titan Tri IV 2021 Feb 27, 2021
66 Williams, Ben SO-2 Trine 7.11 Trine Home Meet #3 Feb 27, 2021
66 Johnson, Alijah JR-3 Eastern Mennonite 7.11 Finn Pincus Invitational Feb 20, 2021
66 Jacobs, John SR-4 Birmingham-Southern 7.11 Samford Bulldog Open 2021 Feb 13, 2021
72 Ward, Ethan FR-1 Methodist 7.12 Noke Elite Meet Feb 6, 2021
72 Deas, Brandon SO-2 Luther 7.12(55) A-R-C Triangular, Round 2: Coe, Loras, Luther Feb 13, 2021
72 Steinberg, Mackenson JR-3 Wis.-Stout 7.12 Eau Claire vs. Stout Dual Feb 13, 2021
72 Shadkhoo, Alex JR-3 Lynchburg 7.12 Brant Tolsma Invite 2021 (Friday) Feb 5, 2021
76 Keller, Chase SR-4 Nebraska Wesleyan 7.13 BVU Indoor Season Opener Feb 6, 2021
76 Willkomm, Jake FR-1 Loras 7.13 Wartburg Friday Night Lights Meet Jan 29, 2021
76 Berry, Brandon SO-2 Ohio Northern 7.13 Larry Cole Invitational Feb 27, 2021
76 Sadiq, Abraham SO-2 Earlham 7.13 HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 20, 2021
76 Donsereaux, Chris SO-2 Piedmont 7.13 KMS Open Jan 31, 2021
81 Koenecke, Josh JR-3 Wis.-La Crosse 7.14 UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
81 Gawenda, Griffin SR-4 Wis.-Whitewater 7.14 UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #1 Feb 13, 2021
81 Brown-Flowers, Zashon JR-3 Lynchburg 7.14 Finn Pincus Invitational Feb 20, 2021
81 Horner, Cody FR-1 Hanover 7.14 HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 20, 2021
81 Fultz, Keandre FR-1 Belhaven 7.14 UAB Blazer Invitational Jan 15, 2021
81 Harris, Tyler SO-2 Wis.-La Crosse 7.14 UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
87 Love, Deyton FR-1 Wartburg 7.15 Wartburg Indoor Select Feb 5, 2021
87 Butler, Jordon SO-2 Olivet 7.15 Trine Home Meet #1 Feb 5, 2021
87 Hart, Marshun JR-3 Millikin 7.15 Titan Tri IV 2021 Feb 27, 2021
87 Schuster, Kaleb JR-3 Wis.-La Crosse 7.15 Point-Lax Dual Feb 27, 2021
87 Christenson, Ben JR-3 Nebraska Wesleyan 7.15 DUTCH A-R-C Triangular #1 Feb 12, 2021
87 Gilbert, David SR-4 Carroll (Wis.) 7.15(55) Carthage Triangular #3 Feb 13, 2021
93 McVicker, Andrew SO-2 Mount Union 7.16 OAC Elite Meet Feb 14, 2021
93 Flaherty, Dan SR-4 Southern Maine 7.16(55) USM-UMaine-UNH Feb 26, 2021
93 Anderson, DJ SR-4 Benedictine (Ill.) 7.16 Aurora Grand Prix Feb 27, 2021
93 Reed, William JR-3 Olivet 7.16 SVSU Classic Jan 15, 2021
93 Scott, Shamari SR-4 Loras 7.16(55) A-R-C Triangular, Round 2: Coe, Loras, Luther Feb 13, 2021
93 Davis, Jeffrey JR-3 Albion 7.16 Trine Home Meet #3 Feb 27, 2021
99 Johnson, Kendall SR-4 North Central (Ill.) 7.17 North Central College Dual Meet #3 (vs Wheaton College) Feb 26, 2021
99 Dixon, Kevin FR-1 North Central (Ill.) 7.17 North Central College Dual Meet #3 (vs Wheaton College) Feb 26, 2021

60 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 LeFever, Lexi JR-3 Wis.-River Falls 7.71 UW-RF / UW-Stout Dual Meet Feb 27, 2021
2 Rygiewicz, Savannah SR-4 Wis.-La Crosse 7.76 Point-Lax Dual Feb 27, 2021
3 Edwards , Marion JR-3 Loras 7.77 Wartburg Friday Night Lights Meet Jan 29, 2021
4 Dawidowich, Emily FR-1 Wis.-La Crosse 7.81 UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
5 Bendery, Addison SO-2 Illinois Wesleyan 7.82 Titan Tri IV 2021 Feb 27, 2021
5 Anthony, Taylor SO-2 John Carroll 7.82(55) 2021 BW Mid Feb Feb 21, 2021
5 Silva, Kayla JR-3 Ohio Northern 7.82 Larry Cole Invitational Feb 27, 2021
8 Cannata, Lucia JR-3 John Carroll 7.83(55) 2021 BW Mid Feb Feb 21, 2021
8 Armstrong, Kayla SR-4 Concordia Univ. Chicago 7.83 Aurora Grand Prix Feb 27, 2021
10 Nelson, Shannon JR-3 Wis.-Stevens Point 7.85 Point-Lax Dual Feb 27, 2021
11 Best, Megan SO-2 Wis.-Eau Claire 7.87 UW-RF / UW-EC Dual Meet Feb 20, 2021
12 Ailes-Primes, Ya'Mia JR-3 Dubuque 7.88(55) Sol Butler Classic Jan 30, 2021
13 Wayt, Kenadee SO-2 Mount Union 7.89 OAC Elite Meet Feb 14, 2021
14 Kochendorfer, Kady JR-3 Wis.-Eau Claire 7.90 UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
15 Bonney, Kaitlin SR-4 North Central (Ill.) 7.91 North Central College Dual Meet #2 (vs Elmhurst University) Feb 19, 2021
16 Martin, Zaleeya SO-2 Hanover 7.92 HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 20, 2021
17 Aldrich, Kelly SR-4 Wis.-La Crosse 7.93 UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
17 Muhammad, Alanna JR-3 Wartburg 7.93 Chelsey M. Henkenius Triangular Jan 16, 2021
17 Thomas, Selena SR-4 Westminster (Pa.) 7.93 YSU Mid-Major Indoor Invitational Jan 29, 2021
17 Coleman, Adalia FR-1 Bridgewater (Va.) 7.93 Finn Pincus Invitational Feb 20, 2021
21 Jackson, Mikayla SO-2 Wis.-Oshkosh 7.95 UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
21 Robinson, Jailyn SO-2 Hamline 7.95 Bethel vs. Hamline Dual Meet Jan 23, 2021
23 Stelzner, Jessica JR-3 Wis.-La Crosse 7.96 Point-Lax Dual Feb 27, 2021
23 Campbell, Avery FR-1 Albion 7.96 MIAA Indoor TF Jamboree - Women Only Feb 20, 2021
25 Reuvers, Aly SO-2 Wis.-La Crosse 7.97 UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
25 Dennison, Gracie JR-3 Otterbein 7.97(55) Marietta Indoor Meet #1 Jan 31, 2021
27 Geary, Breanne FR-1 Nebraska Wesleyan 7.98 2021 Charlie Foster Classic Jan 30, 2021
28 Lambe, Stevie JR-3 Loras 7.99 DUTCH A-R-C Triangular #3 Feb 27, 2021
28 Orr, Gwen SR-4 Wis.-Platteville 7.99 UW-Platteville vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 26, 2021
28 Hussaini, Huda SO-2 Elmhurst 7.99 Titan Tri III 2021 Feb 13, 2021
28 Moran, Maddie JR-3 Nebraska Wesleyan 7.99(55) 2021 Coe-NWU-Simpson Tri Meet Feb 27, 2021
32 Johnston, Kylie SR-4 Buena Vista 8.00 BVU Indoor Season Opener Feb 6, 2021
32 Sharp, Cayden JR-3 Greenville 8.00 TRXC Timing Opportunity Meet Jan 29, 2021
34 Scott, Grace JR-3 Bethel (Minn.) 8.01 Bethel vrs. Hamline and St. Kates Feb 27, 2021
34 Baumgartner, Lydia SO-2 Otterbein 8.01 Mount Union Tune Up Feb 20, 2021
36 McLoone, Delaney SR-4 St. Thomas (Minn.) 8.02 St. Thomas vrs. Gustavus Dual Meet Feb 26, 2021
36 Lewis, Adrienne SR-4 Wis.-Stevens Point 8.02 Point-Lax Dual Feb 27, 2021
36 Elegbede-Peer, Lexi FR-1 Carroll (Wis.) 8.02(55) Carthage Triangular #3 Feb 13, 2021
36 Hooker, Kacee JR-3 Bridgewater (Va.) 8.02 Finn Pincus Invitational Feb 20, 2021
36 Schumacher, Kendra SR-4 Wisconsin Lutheran 8.02 Ripon - WLC Dual Feb 27, 2021
41 Huber, Kyra SO-2 Wis.-Oshkosh 8.03 UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
41 Lewis, Jada SR-4 Augsburg 8.03 CSB/SJU Tri Meet #2 Feb 13, 2021
41 Kornaus, Gianna FR-1 Wis.-Eau Claire 8.03 UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
44 Agrimson, Ashley SR-4 Wis.-Eau Claire 8.04 UW-RF / UW-EC Dual Meet Feb 20, 2021
45 Koranda, Shantel SO-2 Nebraska Wesleyan 8.05(55) 2021 Coe-NWU-Simpson Tri Meet Feb 27, 2021
45 Gallagher, Kate FR-1 St. Benedict 8.05 CSB/SJU Tri Meet #2 Feb 13, 2021
47 Babalola, Jireh SO-2 Bethel (Minn.) 8.06 Bethel vrs. Hamline and St. Kates Feb 27, 2021
47 Ganshirt, Jackie SR-4 Wartburg 8.06 Chelsey M. Henkenius Triangular Jan 16, 2021
47 Johnson, Alexis SR-4 Wittenberg 8.06 Wittenberg University Quad #2 Feb 13, 2021
50 Sternberg, Kennedi FR-1 Trine 8.07 Trine Home Meet #3 Feb 27, 2021
51 Hathorn , Jayla FR-1 Augustana (Ill.) 8.08 Titan Tri I 2021 Jan 30, 2021
51 Herzog, Leyna FR-1 Wis.-Stevens Point 8.08 Point-Platteville Dual #1 Feb 13, 2021
51 Sidney, Mikala SO-2 Wartburg 8.08 Chelsey M. Henkenius Triangular Jan 16, 2021
51 Gould, Catriona FR-1 Southern Maine 8.08(55) USM-UMaine-UNH Feb 26, 2021
51 Moreau, Alison SR-4 Roanoke 8.08 Finn Pincus Invitational Feb 20, 2021
51 Robertson-McIntire, Junne FR-1 St. Joseph's (Me.) 8.08(55) USM Invite Feb 19, 2021
57 Pfadenhauer, Alyssa SO-2 Loras 8.09 Wartburg Friday Night Lights Meet Jan 29, 2021
57 Seger, Alexa SO-2 Greenville 8.09 SLIAC Championships Feb 27, 2021
57 Lord, Nicole JR-3 Wis.-La Crosse 8.09 UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
57 Slovenski, Sophia JR-3 Southern Maine 8.09(55) USM vs. Husson Feb 13, 2021
57 Waldhauser, Bailey SR-4 Wis.-Eau Claire 8.09 Eau Claire vs. Stout Dual Feb 13, 2021
62 Garcia, Stephanie JR-3 North Central (Ill.) 8.10 North Central College Dual Meet #3 (vs Wheaton College) Feb 26, 2021
62 Hayes, Arinn JR-3 Heidelberg 8.10 Larry Cole Invitational Feb 27, 2021
62 Johnson, Brenna JR-3 Nazareth 8.10 Nazareth COVID Dual Feb 20, 2021
65 Jackson, Marcedes JR-3 North Central (Ill.) 8.11 North Central College Dual Meet #3 (vs Wheaton College) Feb 26, 2021
65 Wilks, Layla SR-4 Albion 8.11 Trine Home Meet #1 Feb 5, 2021
65 Milliren, Molly FR-1 Wis.-Stevens Point 8.11 Point-Eau Claire Dual Feb 6, 2021
65 Kohlhof, Kelly FR-1 Loras 8.11 Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
65 Osborn, Madison FR-1 Cornell College 8.11(55) Sol Butler Classic Jan 30, 2021
70 Renison, Eryn JR-3 Millikin 8.12 Titan Tri IV 2021 Feb 27, 2021
70 Smith, Avery FR-1 Illinois Wesleyan 8.12 Titan Tri II 2021 Feb 6, 2021
70 Siehr, Payton SR-4 Wis.-La Crosse 8.12 Point-Lax Dual Feb 27, 2021
70 Pelzer, Kasey FR-1 Central College 8.12 DUTCH A-R-C Triangular #1 Feb 12, 2021
74 Schmitz, Camrie SR-4 Ripon 8.13 Ripon - WLC Dual Feb 27, 2021
74 Hren, Elizabeth FR-1 Wis.-Oshkosh 8.13 UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
74 Johnson, Demetria SR-4 Dubuque 8.13(55) Luther A-R-C Tri #4 Feb 27, 2021
77 Clarke, Davia SR-4 Wis.-Stout 8.14 Eau Claire vs. Stout Dual Feb 13, 2021
77 Lowe, Tisana FR-1 Hamline 8.14 CSB/SJU Tri Meet #1 Feb 7, 2021
77 Jacobs, Brenna JR-3 Wartburg 8.14 Chelsey M. Henkenius Triangular Jan 16, 2021
77 Taylor, Monasia JR-3 Birmingham-Southern 8.14 Samford Bulldog Open 2021 Feb 13, 2021
77 Landry, Stacia JR-3 Elmhurst 8.14 North Central College Dual Meet #2 (vs Elmhurst University) Feb 19, 2021
82 Eisenbraun, Mariah SR-4 Mount Union 8.15 Mount Union Wuske Invitational Feb 6, 2021
82 Behrens, Grace SO-2 Hope 8.15 MIAA Indoor TF Jamboree - Women Only Feb 20, 2021
84 Castelli, Rachel SO-2 Wis.-Oshkosh 8.16 UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 19, 2021
84 Lines, Amanda SO-2 Hope 8.16 Trine Home Meet #2 Feb 13, 2021
84 Nickels, Shelby SR-4 Wis.-Whitewater 8.16 UW-Platteville vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 26, 2021
87 Kinoshita, Abigail SR-4 Southern Virginia 8.17 Finn Pincus Invitational Feb 20, 2021
87 Arp, Cortni SR-4 Mount Union 8.17 OAC Elite Meet Feb 14, 2021
89 Brzeczkowski, Macy FR-1 Wis.-Oshkosh 8.18 UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
89 Perrenoud, Grace JR-3 Bethel (Minn.) 8.18 Bethel vrs. Gustavus Dual Meet Feb 6, 2021
89 Siciliano, Michelle SO-2 Wis.-Whitewater 8.18 UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 19, 2021
89 Price, Zoe JR-3 Ohio Wesleyan 8.18 Ohio Wesleyan Vs Denison Feb 27, 2021
89 Borland, Charlotte JR-3 DePauw 8.18 DePauw Triangular #4 Feb 27, 2021
89 Hodonicky, Elizabeth JR-3 North Central (Ill.) 8.18 North Central College Dual Meet #2 (vs Elmhurst University) Feb 19, 2021
95 Seipel, Emma FR-1 Dubuque 8.19(55) Luther A-R-C Tri #4 Feb 27, 2021
95 Fisher, Kendra SR-4 Hardin-Simmons 8.19 2021 Friends University NAIA Mid-Season Invite Jan 22, 2021
95 Cooper, Daniell FR-1 Hardin-Simmons 8.19 2021 Friends University NAIA Mid-Season Invite Jan 22, 2021
98 Ramberg, Sierra FR-1 Concordia-Moorhead 8.20 UND Tune-Up Feb 20, 2021
98 Phoennik, Courtney SR-4 John Carroll 8.20(55) 2021 BW Mid Feb Feb 21, 2021
98 Fornasier, Madison SO-2 Southern Maine 8.20(55) USM-UMaine-UNH Feb 26, 2021

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Vaught, JP SO-2 Centre 21.40# DePauw Triangular #3 Feb 19, 2021
2 Jackson, Derrick JR-3 Knox 21.64# Illinois College Indoor 2/20 Feb 20, 2021
3 Clark, Garrett JR-3 John Carroll 21.70# Mount Union Wuske Invitational Feb 6, 2021
4 Richardson, Aaron JR-3 Wis.-Oshkosh 21.73# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
5 Smith, Josh JR-3 Loras 21.74# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
6 Smith, Derrick SO-2 Wartburg 21.85# Wartburg Indoor Select Feb 5, 2021
6 Boatman, Jaylin FR-1 Wis.-Oshkosh 21.85# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
8 Plitt, Derek JR-3 Adrian 21.86# Trine Home Meet #3 Feb 27, 2021
9 Ridenhour, Jacob SR-4 Webster 21.93# TRXC Timing Opportunity Invite #3 Feb 19, 2021
10 Williams, Ben SO-2 Trine 21.96# Trine Home Meet #3 Feb 27, 2021
11 Kruse, EJ FR-1 Wis.-Eau Claire 22.02# UW-RF / UW-EC Dual Meet Feb 20, 2021
12 Rooney, Taylor SR-4 Gustavus Adolphus 22.03# St. Thomas vrs. Gustavus Dual Meet Feb 26, 2021
12 Storm, Jared SO-2 Mount Union 22.03# Mount Union Wuske Invitational Feb 6, 2021
14 Ogbuli, Robert SR-4 Wis.-Oshkosh 22.06# UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
15 Holden, Seth JR-3 Wis.-La Crosse 22.08# La Crosse vs. Stout Dual Feb 20, 2021
15 Dean, Nate JR-3 Ohio Northern 22.08# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
15 Eben Ebai, Samuel SO-2 St. Scholastica 22.08# UMAC Men's Classic #2 Feb 20, 2021
18 Jung, Benny SR-4 Wis.-Oshkosh 22.10# UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
18 Wright, Dallas SR-4 Wartburg 22.10# Luther A-R-C Tri #4 Feb 27, 2021
20 Parent , Jacob FR-1 Bethel (Minn.) 22.12# Bethel, St.Johns/St. Bens, Augsburg Feb 20, 2021
21 Allen, Jackson SR-4 Millikin 22.13# Titan Tri IV 2021 Feb 27, 2021
21 Stanley, Michael SR-4 North Central (Ill.) 22.13# North Central College Dual Meet #2 (vs Elmhurst University) Feb 19, 2021
23 Henderson, Rashaad FR-1 Wis.-Oshkosh 22.14# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
24 Steed, Jeremiah SR-4 Dubuque 22.15# Luther A-R-C Tri #4 Feb 27, 2021
25 Christenson, Ben JR-3 Nebraska Wesleyan 22.17# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
25 Douville, Eric JR-3 St. Thomas (Minn.) 22.17# University of St. Thomas vrs. Hamline Dual Meet Feb 19, 2021
27 Stein, Joseph FR-1 Central College 22.18# DUTCH A-R-C Triangular #2 Feb 20, 2021
28 Gill, Tyler JR-3 Mount Union 22.19# Mount Union Tune Up Feb 20, 2021
28 Lijewski, Jordan JR-3 Wis.-Eau Claire 22.19# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
28 Skifstad, Arik JR-3 Wis.-Eau Claire 22.19# UW-RF / UW-EC Dual Meet Feb 20, 2021
31 Grant, Jaylen SO-2 Wis.-Oshkosh 22.20# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
32 Johnson, Alijah JR-3 Eastern Mennonite 22.21# Finn Pincus Invitational Feb 20, 2021
33 DeBruin, Troy SR-4 Wis.-La Crosse 22.23# La Crosse vs. Stout Dual Feb 20, 2021
34 Rantanen, Carson SO-2 Greenville 22.26# SLIAC Championships Feb 27, 2021
34 Sampson, Josh SO-2 Bethel (Minn.) 22.26# Bethel vrs. Hamline and St. Kates Feb 27, 2021
36 Hazen, Julian SO-2 Piedmont 22.27 Samford Bulldog Open 2021 Feb 13, 2021
37 Boales, Tyler JR-3 Otterbein 22.28# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
37 Dimon, Alex SR-4 Marietta 22.28# Marietta Indoor Meet #2 Feb 7, 2021
37 Kesler, Hunter SO-2 Ohio Northern 22.28# Larry Cole Invitational Feb 27, 2021
40 Moore, Miles SO-2 Shenandoah 22.30 VMI Winter Relays 2021 Jan 29, 2021
41 Wheat, Amitai JR-3 Wis.-Oshkosh 22.31# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
42 Thomas, Denzel JR-3 Wis.-Oshkosh 22.32# UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 19, 2021
43 Wilburn, Jonathan JR-3 Wis.-Oshkosh 22.35# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
44 Ward, Deven SR-4 John Carroll 22.38# Joe Banks Invitational Jan 30, 2021
44 Shadkhoo, Alex JR-3 Lynchburg 22.38# Finn Pincus Invitational Feb 20, 2021
46 Smith, Joel JR-3 Bethel (Minn.) 22.40# Bethel, St.Johns/St. Bens, Augsburg Feb 20, 2021
47 Nolan, Riley SO-2 Wartburg 22.41# Luther A-R-C Tri #4 Feb 27, 2021
47 Dickinson, Kyle JR-3 Nebraska Wesleyan 22.41# BVU Indoor Season Opener Feb 6, 2021
49 Thomas, Noah SR-4 Rose-Hulman 22.44# HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 20, 2021
50 Anderson, DJ SR-4 Benedictine (Ill.) 22.46 Aurora Grand Prix Feb 27, 2021
51 Roberts, Xavier JR-3 St. Thomas (Minn.) 22.47# St. Thomas vrs. Gustavus Dual Meet Feb 26, 2021
52 White, Jacob SO-2 LeTourneau 22.48# Wichita State Shocker Invitational Jan 29, 2021
52 Douglas, Julian SR-4 Lynchburg 22.48# Finn Pincus Invitational Feb 20, 2021
54 Pearce, Caden SO-2 Wis.-La Crosse 22.49# UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
55 Venditti, Raymond SO-2 Loras 22.50# DUTCH A-R-C Triangular #3 Feb 27, 2021
56 Scott, Shamari SR-4 Loras 22.51# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
56 Walker, Dameco SO-2 Ripon 22.51# Ripon - WLC Dual Feb 27, 2021
58 Heilman, Brent SR-4 Wis.-Stout 22.53# Eau Claire vs. Stout Dual Feb 13, 2021
58 Rothery, Ian JR-3 Augustana (Ill.) 22.53# Titan Tri IV 2021 Feb 27, 2021
58 Salmond, Di'Mond SR-4 Greenville 22.53# SLIAC Championships Feb 27, 2021
58 Data, Dom JR-3 Geneva 22.53 YSU Mid-Major Indoor Invitational Jan 29, 2021
62 Tryon, Carter JR-3 Central College 22.55# DUTCH A-R-C Triangular #3 Feb 27, 2021
63 McBride, Matt SO-2 Mount Union 22.56# Mount Union Wuske Invitational Feb 6, 2021
64 Phillips, Ladedrick JR-3 Mount Union 22.57# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
65 Wente, Carter SO-2 Wis.-Stout 22.58# La Crosse vs. Stout Dual Feb 20, 2021
65 Etherton, Eli FR-1 Nebraska Wesleyan 22.58# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
65 Crawford, Samuel SO-2 Roanoke 22.58# Finn Pincus Invitational Feb 20, 2021
68 Green, Caleb FR-1 Wis.-Stout 22.59# UW-RF / UW-Stout Dual Meet Feb 27, 2021
68 Canegan, Cody JR-3 Carthage 22.59# Carthage Triangular #4 Feb 27, 2021
70 Downing, Jacob JR-3 Wis.-Platteville 22.61# Point-Platteville Dual #1 Feb 13, 2021
71 Bosshart, RJ FR-1 Wis.-Oshkosh 22.62# UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
71 Gladieux, Jake SO-2 Trine 22.62# Trine Home Meet #2 Feb 13, 2021
71 Koenecke, Josh JR-3 Wis.-La Crosse 22.62# UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
74 Harrison, Dazon SO-2 Ferrum 22.63 VMI Winter Relays 2021 Jan 29, 2021
75 McVicker, Andrew SO-2 Mount Union 22.65# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
75 Micke, Jadon SO-2 Buena Vista 22.65# DUTCH A-R-C Triangular #3 Feb 27, 2021
77 Lohrenz, Cody SR-4 Wis.-Stout 22.66# UW-RF / UW-Stout Dual Meet Feb 27, 2021
77 Clavijo, Brett FR-1 Wis.-Oshkosh 22.66# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
79 Marshall, Robert FR-1 Defiance 22.67# HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 20, 2021
80 Girone, Adrian SO-2 Wis.-Oshkosh 22.68# UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
81 Doyle, Mick SO-2 John Carroll 22.70# 2021 BW Mid Feb Feb 21, 2021
82 Schmidt, Ethan FR-1 Nebraska Wesleyan 22.71# 2021 Charlie Foster Classic Jan 30, 2021
83 Beyers, Jared SO-2 Greenville 22.72# SLIAC Championships Feb 27, 2021
84 Willkomm, Jake FR-1 Loras 22.73# A-R-C Triangular Feb 6, 2021
84 Love, Deyton FR-1 Wartburg 22.73# Wartburg Indoor Select Feb 5, 2021
84 Sealock, Tyler JR-3 Bethel (Minn.) 22.73# Bethel vs. Hamline Dual Meet Jan 23, 2021
87 Williams, Randy FR-1 Wartburg 22.74# BVU Triangular Feb 13, 2021
87 Perez, Elijah JR-3 Webster 22.74# SLIAC Championships Feb 27, 2021
87 White, Payton FR-1 Wis.-Oshkosh 22.74# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
87 Avalos, Kaegan SO-2 Bridgewater (Va.) 22.74# Finn Pincus Invitational Feb 20, 2021
91 VanHout, Cade SO-2 Wis.-Platteville 22.75# Point-Platteville Dual #1 Feb 13, 2021
92 Carter, Corey JR-3 Principia 22.76# TRXC Timing Opportunity Invite #2 Feb 12, 2021
93 Garrison, Craig JR-3 Simpson (Iowa) 22.77# BVU Triangular Feb 13, 2021
94 Jackson, Andre SO-2 Shenandoah 22.78 VMI Winter Relays 2021 Jan 29, 2021
94 Hill, Addison FR-1 Wis.-La Crosse 22.78# Point-Lax Dual Feb 27, 2021
94 Iwasaki, Kaito SO-2 Ohio Wesleyan 22.78# Ohio Wesleyan Vs Denison Feb 27, 2021
97 Franco, Jose JR-3 Wabash 22.79# Wabash vs Denison Feb 20, 2021
97 Wright, Cal JR-3 Concordia-Moorhead 22.79# Cobber COVID Indoor Duals Feb 13, 2021
97 Van Os, Peter SR-4 Wheaton (Ill.) 22.79# North Central College Dual Meet #1 (vs Wheaton College) Feb 6, 2021
100 Campbell, Dylon JR-3 Mount Union 22.80 Mount Union-Indoor Tune-up Feb 27, 2021

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Rolfes, Aspen SR-4 Nebraska Wesleyan 24.96# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
2 LeFever, Lexi JR-3 Wis.-River Falls 25.12# UW-RF / UW-EC Dual Meet Feb 20, 2021
2 Nelson, Birgen SO-2 Gustavus Adolphus 25.12# St. Thomas vrs. Gustavus Dual Meet Feb 26, 2021
4 Dawidowich, Emily FR-1 Wis.-La Crosse 25.16# UW-RF / UW-L Dual Meet Feb 13, 2021
5 Armstrong, Kayla SR-4 Concordia Univ. Chicago 25.24 Aurora Grand Prix Feb 27, 2021
6 Bonney, Kaitlin SR-4 North Central (Ill.) 25.47# North Central College Dual Meet #3 (vs Wheaton College) Feb 26, 2021
7 Edwards , Marion JR-3 Loras 25.54# Wartburg Friday Night Lights Meet Jan 29, 2021
8 Bendery, Addison SO-2 Illinois Wesleyan 25.60# Titan Tri IV 2021 Feb 27, 2021
9 Nelson, Shannon JR-3 Wis.-Stevens Point 25.64# Point-Platteville Dual #1 Feb 13, 2021
10 Cannata, Lucia JR-3 John Carroll 25.66 Mount Union-Indoor Tune-up Feb 27, 2021
11 Reuvers, Aly SO-2 Wis.-La Crosse 25.78# La Crosse vs. Stout Dual Feb 20, 2021
11 McLaurin, Kelsey SR-4 North Central (Ill.) 25.78# North Central College Dual Meet #2 (vs Elmhurst University) Feb 19, 2021
13 Wayt, Kenadee SO-2 Mount Union 25.79# Mount Union Wuske Invitational Feb 6, 2021
14 Herzog, Leyna FR-1 Wis.-Stevens Point 25.80# Point-Lax Dual Feb 27, 2021
15 Sankey, Hannah SR-4 Bethel (Minn.) 25.81# Bethel, St.Johns/St. Bens, Augsburg Feb 20, 2021
16 Rygiewicz, Savannah SR-4 Wis.-La Crosse 25.86# Point-Lax Dual Feb 27, 2021
17 Ganshirt, Jackie SR-4 Wartburg 25.87# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
18 Lambe, Stevie JR-3 Loras 25.89# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
19 Aldrich, Kelly SR-4 Wis.-La Crosse 25.91# Point-Lax Dual Feb 27, 2021
20 Wallace, Megan SR-4 Wis.-Eau Claire 25.92# UW-RF / UW-EC Dual Meet Feb 20, 2021
21 Orr, Gwen SR-4 Wis.-Platteville 25.94# Point-Platteville Dual #1 Feb 13, 2021
21 Sealock, Kelsie SO-2 Bethel (Minn.) 25.94# Bethel vrs. Hamline and St. Kates Feb 27, 2021
23 Fashingbauer, Lucy SR-4 Wis.-La Crosse 25.96# Point-Lax Dual Feb 27, 2021
23 Best, Megan SO-2 Wis.-Eau Claire 25.96# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
25 Kochendorfer, Kady JR-3 Wis.-Eau Claire 25.98# UW-RF / UW-EC Dual Meet Feb 20, 2021
26 Jackson, Mikayla SO-2 Wis.-Oshkosh 25.99# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
27 Pfadenhauer, Alyssa SO-2 Loras 26.00# A-R-C Triangular, Round 2: Coe, Loras, Luther Feb 13, 2021
28 Hooker, Kacee JR-3 Bridgewater (Va.) 26.01# Finn Pincus Invitational Feb 20, 2021
29 Wimberly, Hailey JR-3 Millikin 26.02# Titan Tri I 2021 Jan 30, 2021
29 Moreau, Alison SR-4 Roanoke 26.02# Finn Pincus Invitational Feb 20, 2021
29 Stelzner, Jessica JR-3 Wis.-La Crosse 26.02# UW-RF / UW-L Dual Meet Feb 13, 2021
32 Boxum, Anna SR-4 Wis.-Eau Claire 26.03# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
33 Campbell, Avery FR-1 Albion 26.07# MIAA Indoor TF Jamboree - Women Only Feb 20, 2021
34 Ailes-Primes, Ya'Mia JR-3 Dubuque 26.08# A-R-C Triangular Feb 20, 2021
35 Stellmach, Sarah FR-1 St. Thomas (Minn.) 26.15# St. Thomas vrs. Gustavus Dual Meet Feb 26, 2021
36 Silva, Kayla JR-3 Ohio Northern 26.16# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
37 Walgrave, Tay FR-1 St. Thomas (Minn.) 26.17# St. Thomas vrs. Gustavus Dual Meet Feb 26, 2021
38 McMahon, Terra SO-2 Wis.-Stout 26.20# Stout vs River Falls Dual Feb 6, 2021
39 Donley, Micah SO-2 Mount Union 26.21# Mount Union Tune Up Feb 20, 2021
40 Maurer, Grace JR-3 Wis.-Stout 26.23# UW-RF / UW-Stout Dual Meet Feb 27, 2021
40 Kornaus, Gianna FR-1 Wis.-Eau Claire 26.23# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
42 Coleman, Adalia FR-1 Bridgewater (Va.) 26.25# Finn Pincus Invitational Feb 20, 2021
43 Hussaini, Huda SO-2 Elmhurst 26.26# Titan Tri III 2021 Feb 13, 2021
44 Kohlhof, Kelly FR-1 Loras 26.27# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
44 Milliren, Molly FR-1 Wis.-Stevens Point 26.27# Point-Lax Dual Feb 27, 2021
46 Adebisi, Victoria SO-2 Gustavus Adolphus 26.30# CSB/SJU Tri Meet #2 Feb 13, 2021
46 Hren, Elizabeth FR-1 Wis.-Oshkosh 26.30# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
48 Lord, Nicole JR-3 Wis.-La Crosse 26.31# La Crosse vs. Stout Dual Feb 20, 2021
48 Campbell, Rosalie SR-4 Wis.-Eau Claire 26.31# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
48 Schumacher, Kendra SR-4 Wisconsin Lutheran 26.31# Ripon - WLC Dual Feb 27, 2021
48 Dennison, Gracie JR-3 Otterbein 26.31# Baldwin Wallace Dr T Team Challange Feb 7, 2021
52 Baumgartner, Lydia SO-2 Otterbein 26.32# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
52 Sieve, Rose SO-2 Luther 26.32# Luther A-R-C Tri #4 Feb 27, 2021
54 Muhammad, Alanna JR-3 Wartburg 26.34# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
55 Anthony, Taylor SO-2 John Carroll 26.35# Mount Union Wuske Invitational Feb 6, 2021
55 Wagner, Alaina FR-1 Wis.-Oshkosh 26.35# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
57 Jenneman, Vanessa FR-1 Wis.-Oshkosh 26.36# UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
58 Behrens, Grace SO-2 Hope 26.39# MIAA Indoor TF Jamboree - Women Only Feb 20, 2021
58 Hayes, Arinn JR-3 Heidelberg 26.39# Larry Cole Invitational Feb 27, 2021
60 Wilson, Simone SR-4 Concordia Univ. Chicago 26.40 Aurora Grand Prix Feb 27, 2021
61 Huber, Kyra SO-2 Wis.-Oshkosh 26.43# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
62 Eiers, Cassidy JR-3 Wis.-Eau Claire 26.45# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
63 Gibbins, Kennady JR-3 Mount Union 26.48# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
64 McLoone, Delaney SR-4 St. Thomas (Minn.) 26.50# St. Thomas vrs. Gustavus Dual Meet Feb 26, 2021
65 Arp, Cortni SR-4 Mount Union 26.51# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
66 Bullard, Emma SR-4 Wis.-Stout 26.52# La Crosse vs. Stout Dual Feb 20, 2021
66 Costley, Olivia JR-3 Dubuque 26.52# Jack Jennett Invitational Jan 22, 2021
68 Bahl, Elayna JR-3 Loras 26.54# Wartburg Friday Night Lights Meet Jan 29, 2021
69 Lewis, Jada SR-4 Augsburg 26.55# CSB/SJU Tri Meet #2 Feb 13, 2021
70 Ciezadlo, Cailey SR-4 Carthage 26.56# Carthage Triangular #4 Feb 27, 2021
71 Osborn, Madison FR-1 Cornell College 26.57# Hilltop Dual Feb 13, 2021
71 Lane, Jaylyn JR-3 Virginia Wesleyan 26.57 1st Annual Kenneth Giles Norfolk State Invitational Feb 12, 2021
73 Landry, Stacia JR-3 Elmhurst 26.58# North Central College Dual Meet #2 (vs Elmhurst University) Feb 19, 2021
74 Jacobs, Brenna JR-3 Wartburg 26.59# BVU Triangular Feb 13, 2021
74 Nordberg, Britta SO-2 Bethel (Minn.) 26.59# Bethel vs. Hamline Dual Meet Jan 23, 2021
76 Sidney, Mikala SO-2 Wartburg 26.60# Luther A-R-C Tri #4 Feb 27, 2021
76 Bogunovich, Lily JR-3 Mount Union 26.60# Mount Union Wuske Invitational Feb 6, 2021
78 Miller, Hailey SR-4 Mount Union 26.64# Mount Union Tune Up Feb 20, 2021
78 Stocker, Sabrina SR-4 Mount Union 26.64# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
78 Isaac, Kate FR-1 Rochester 26.64# Nazareth COVID Tri Feb 27, 2021
81 Johnson, Mackenzie SO-2 Wis.-Stevens Point 26.66# Point-Platteville Dual #1 Feb 13, 2021
82 Borland, Charlotte JR-3 DePauw 26.68# DePauw Triangular #4 Feb 27, 2021
82 Knoernschild, Izi FR-1 Wis.-La Crosse 26.68# La Crosse vs. Stout Dual Feb 20, 2021
84 Johnson, Amber SO-2 Wis.-La Crosse 26.70# Point-Lax Dual Feb 27, 2021
85 Carley, Megan SO-2 Nebraska Wesleyan 26.71# DUTCH A-R-C Triangular #1 Feb 12, 2021
85 Board, Zarliyah FR-1 Mount Union 26.71# Mount Union Tune Up Feb 20, 2021
85 Kinoshita, Abigail SR-4 Southern Virginia 26.71# Finn Pincus Invitational Feb 20, 2021
88 Sternberg, Kennedi FR-1 Trine 26.72# Trine Home Meet #3 Feb 27, 2021
88 Austin-Cherry, De'ja FR-1 Loras 26.72# A-R-C Triangular, Round 2: Coe, Loras, Luther Feb 13, 2021
90 Turek, Mikayla SO-2 Bethel (Minn.) 26.75# Bethel, St.Johns/St. Bens, Augsburg Feb 20, 2021
90 Wilks, Layla SR-4 Albion 26.75# MIAA Indoor TF Jamboree - Women Only Feb 20, 2021
92 Smith, Abigail SO-2 Dubuque 26.76# DUTCH A-R-C Triangular #1 Feb 12, 2021
93 Clarke, Davia SR-4 Wis.-Stout 26.77# La Crosse vs. Stout Dual Feb 20, 2021
93 Scott, Grace JR-3 Bethel (Minn.) 26.77# Bethel vrs. Hamline and St. Kates Feb 27, 2021
95 Lehman, Kiley SO-2 Wis.-Stout 26.78# UW-RF / UW-Stout Dual Meet Feb 27, 2021
96 Babalola, Jireh SO-2 Bethel (Minn.) 26.79# Bethel vrs. Hamline and St. Kates Feb 27, 2021
96 Terranova, Michaelina JR-3 Mount Union 26.79 Mount Union-Indoor Tune-up Feb 27, 2021
96 Hilger, Isabella FR-1 Nebraska Wesleyan 26.79# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
96 Langlois, Sarah SO-2 Wis.-River Falls 26.79# Stout vs River Falls Dual Feb 6, 2021
100 Lines, Amanda SO-2 Hope 26.81# MIAA Indoor TF Jamboree - Women Only Feb 20, 2021

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Jasa, Mike JR-3 Loras 48.19# A-R-C Triangular Feb 6, 2021
2 Storm, Jared SO-2 Mount Union 48.43# Mount Union Tune Up Feb 20, 2021
3 Dickinson, Kyle JR-3 Nebraska Wesleyan 48.55# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
4 Wright, Dallas SR-4 Wartburg 48.66# BVU Triangular Feb 13, 2021
5 Smith, Joel JR-3 Bethel (Minn.) 48.77# Bethel vrs. Gustavus Dual Meet Feb 6, 2021
6 Smith, Josh JR-3 Loras 48.85# A-R-C Triangular, Round 2: Coe, Loras, Luther Feb 13, 2021
7 Pearce, Caden SO-2 Wis.-La Crosse 48.93# Point-Lax Dual Feb 27, 2021
8 McDowell, Kyle JR-3 Olivet 48.98# Trine Home Meet #3 Feb 27, 2021
9 Stanley, Michael SR-4 North Central (Ill.) 49.01# North Central College Dual Meet #3 (vs Wheaton College) Feb 26, 2021
10 Parent , Jacob FR-1 Bethel (Minn.) 49.04# Bethel vrs. Hamline and St. Kates Feb 27, 2021
11 McBride, Matt SO-2 Mount Union 49.06# Mount Union Tune Up Feb 20, 2021
11 Potter, Ryan SO-2 Wis.-Oshkosh 49.06# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
13 Clark, Garrett JR-3 John Carroll 49.12# Joe Banks Invitational Jan 30, 2021
14 Sullivan, Jake JR-3 Wis.-La Crosse 49.13# Point-Lax Dual Feb 27, 2021
15 Schwoerer, Dietrich SR-4 Wis.-Eau Claire 49.27# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
16 Lauber, Andrew SR-4 Wheaton (Ill.) 49.39# North Central College Dual Meet #3 (vs Wheaton College) Feb 26, 2021
17 Smith, Derrick SO-2 Wartburg 49.49# BVU Triangular Feb 13, 2021
18 Brown, Jordon SO-2 Olivet 49.51# Trine Home Meet #3 Feb 27, 2021
19 Lohrenz, Cody SR-4 Wis.-Stout 49.55# UW-RF / UW-Stout Dual Meet Feb 27, 2021
20 Odell, Eli SO-2 Wheaton (Ill.) 49.58# North Central College Dual Meet #3 (vs Wheaton College) Feb 26, 2021
21 Wachter, Dylan FR-1 Wis.-River Falls 49.60# UW-RF / UW-EC Dual Meet Feb 20, 2021
22 Oberfoell, Carter SO-2 Loras 49.63# A-R-C Triangular Feb 6, 2021
23 Wheat, Amitai JR-3 Wis.-Oshkosh 49.64# UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 19, 2021
24 Sealock, Tyler JR-3 Bethel (Minn.) 49.66# Bethel vrs. Hamline and St. Kates Feb 27, 2021
25 Skifstad, Arik JR-3 Wis.-Eau Claire 49.79# Eau Claire vs. Stout Dual Feb 13, 2021
26 Kruse, Ted FR-1 Loras 49.86# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
27 Lijewski, Jordan JR-3 Wis.-Eau Claire 49.93# UW-RF / UW-EC Dual Meet Feb 20, 2021
28 Gill, Tyler JR-3 Mount Union 49.96# Mount Union Wuske Invitational Feb 6, 2021
29 Wright, Cal JR-3 Concordia-Moorhead 49.98 UND Tune-Up Feb 20, 2021
29 Zanis, Luke JR-3 Wis.-Whitewater 49.98# UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #1 Feb 13, 2021
31 Veth, Max SR-4 Wheaton (Ill.) 49.99# North Central College Dual Meet #1 (vs Wheaton College) Feb 6, 2021
31 Dean, Nate JR-3 Ohio Northern 49.99# Mount Union Wuske Invitational Feb 6, 2021
33 Hill, Addison FR-1 Wis.-La Crosse 50.01# Point-Lax Dual Feb 27, 2021
34 Quiring, Wyatt JR-3 Gustavus Adolphus 50.09# St. Thomas vrs. Gustavus Dual Meet Feb 26, 2021
35 Canegan, Cody JR-3 Carthage 50.10# Carthage Triangular #2 Feb 6, 2021
35 Pratt, Malik JR-3 Hardin-Simmons 50.10# 2021 Friends University NAIA Mid-Season Invite Jan 22, 2021
37 Kuxmann, Ben JR-3 Millikin 50.15# Titan Tri III 2021 Feb 13, 2021
38 Pierce, Tyrell FR-1 Knox 50.19# Illinois College Indoor 2/20 Feb 20, 2021
39 Hazen, Julian SO-2 Piedmont 50.30# Noke Elite Meet Feb 6, 2021
39 Howell, Kobe SO-2 Dubuque 50.30# A-R-C Triangular Feb 6, 2021
41 Kemp, Kelton JR-3 Belhaven 50.33 Samford Bulldog Open 2021 Feb 13, 2021
42 Jelinek, Owen SO-2 Wis.-Stout 50.39# UW-RF / UW-Stout Dual Meet Feb 27, 2021
43 Downing, Jacob JR-3 Wis.-Platteville 50.42# Point-Platteville Dual #2 Feb 20, 2021
43 Christenson, Ben JR-3 Nebraska Wesleyan 50.42# 2021 Coe-NWU-Simpson Tri Meet Feb 27, 2021
45 Lehman, Andrew SO-2 North Central (Ill.) 50.47# North Central College Dual Meet #3 (vs Wheaton College) Feb 26, 2021
46 Girone, Adrian SO-2 Wis.-Oshkosh 50.49# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
47 Griffin, Nehemiah FR-1 Dubuque 50.50# Luther A-R-C Tri #4 Feb 27, 2021
48 Tryon, Carter JR-3 Central College 50.51# DUTCH A-R-C Triangular #3 Feb 27, 2021
48 Peck, Tyler SR-4 Olivet 50.51# Trine Home Meet #3 Feb 27, 2021
50 Ziebell, Josiah FR-1 Wis.-Eau Claire 50.58# UW-RF / UW-EC Dual Meet Feb 20, 2021
51 Clapp, Jensen FR-1 Wartburg 50.59# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
51 Eisenzimmer, Kevin SO-2 Wis.-Eau Claire 50.59# UW-RF / UW-EC Dual Meet Feb 20, 2021
53 Woolum, Nathaniel SO-2 Hope 50.62 GVSU Snowdown Showdown Feb 5, 2021
54 Bennett, Ezekiel SO-2 Wittenberg 50.63 Wittenberg University Quad #3 Feb 20, 2021
55 Willkomm, Jake FR-1 Loras 50.64# A-R-C Triangular, Round 2: Coe, Loras, Luther Feb 13, 2021
56 Scott, Shamari SR-4 Loras 50.65# A-R-C Triangular Feb 6, 2021
57 Thimm, Marcus SR-4 Nebraska Wesleyan 50.68# 2021 Charlie Foster Classic Jan 30, 2021
58 Winfield, Justin SR-4 Ohio Wesleyan 50.70 Wittenberg University Quad #3 Feb 20, 2021
59 White, Jacob SO-2 LeTourneau 50.73# Wichita State Herm Wilson Invitational Feb 4, 2021
60 Dow, Drew JR-3 Hope 50.76# Trine Home Meet #2 Feb 13, 2021
61 Allen, Jackson SR-4 Millikin 50.81# Titan Tri III 2021 Feb 13, 2021
62 Bird, Jacob FR-1 Rose-Hulman 50.82# HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 20, 2021
63 Trumble, Nathaniel JR-3 Hope 50.85 GVSU Snowdown Showdown Feb 5, 2021
64 Carrao, Caleb FR-1 Anderson (Ind.) 50.86# HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 20, 2021
65 Eve, Jacob FR-1 Rose-Hulman 50.87# HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 20, 2021
66 Micke, Jadon SO-2 Buena Vista 50.88# A-R-C Triangular Feb 20, 2021
66 Kesler, Hunter SO-2 Ohio Northern 50.88# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
66 Campbell, Dylon JR-3 Mount Union 50.88# Mount Union Tune Up Feb 20, 2021
69 Short, Jordan SR-4 Lynchburg 50.94# Finn Pincus Invitational Feb 20, 2021
70 Vrtiska, Rudy JR-3 Nebraska Wesleyan 50.95# 2021 Charlie Foster Classic Jan 30, 2021
71 Albanese, Austyn SR-4 Wittenberg 50.96 Wittenberg University Quad #4 Feb 26, 2021
72 Fogle, Bobby SR-4 John Carroll 50.97# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
73 Thedens, Mason SO-2 St. Thomas (Minn.) 51.01# St. Thomas vrs. Gustavus Dual Meet Feb 26, 2021
74 Ramsey, Tyler SR-4 Wabash 51.03# DePauw Triangular #4 Feb 27, 2021
75 Ramirez, Ethan JR-3 Hardin-Simmons 51.05# 2021 Friends University NAIA Mid-Season Invite Jan 22, 2021
76 Steele, Howie FR-1 Wabash 51.06# DePauw Triangular #4 Feb 27, 2021
77 Fink, Alex SR-4 Greenville 51.08# TRXC Timing Opportunity Meet Jan 29, 2021
78 Brownell, Quinn SR-4 Wis.-Stevens Point 51.14# Point-Platteville Dual #2 Feb 20, 2021
78 Rothery, Ian JR-3 Augustana (Ill.) 51.14# Titan Tri II 2021 Feb 6, 2021
80 Gill, Nick SR-4 Mount Union 51.16# Mount Union Tune Up Feb 20, 2021
81 Pulchinski, Keegan SO-2 Wis.-Stout 51.21# UW-RF / UW-Stout Dual Meet Feb 27, 2021
82 Harrison, Dazon SO-2 Ferrum 51.24 VMI Winter Relays 2021 Jan 29, 2021
83 Labine, Brady SR-4 St. John's (Minn.) 51.25# CSB/SJU Tri Meet #2 Feb 13, 2021
84 Doyle, Mick SO-2 John Carroll 51.27# OAC Early Season Showcase Jan 24, 2021
84 Shumaker, Jake FR-1 Millikin 51.27# Titan Tri III 2021 Feb 13, 2021
86 Franco, Jose JR-3 Wabash 51.29 Wittenberg University Quad #2 Feb 13, 2021
87 Brown, Tasker SO-2 Pfeiffer 51.30 VMI Winter Relays 2021 Jan 29, 2021
88 Williams, Jacob SR-4 McMurry 51.32 2021 Washburn Open Jan 29, 2021
89 Green, Caleb FR-1 Wis.-Stout 51.37# UW-RF / UW-Stout Dual Meet Feb 27, 2021
89 Zeitchick, Seth SO-2 Gustavus Adolphus 51.37# St. Thomas vrs. Gustavus Dual Meet Feb 26, 2021
91 Sloan, Jayden SO-2 McMurry 51.39 2021 Washburn Open Jan 29, 2021
92 Clarke, Cyrus SO-2 Illinois Wesleyan 51.41# Titan Tri IV 2021 Feb 27, 2021
93 Cruz-Castro, Steve JR-3 Simpson (Iowa) 51.43# 2021 Coe-NWU-Simpson Tri Meet Feb 27, 2021
94 Kaashagen, Will SO-2 Wis.-Whitewater 51.45# UW-Platteville vs. UW-Whitewater Dual #1 Feb 6, 2021
94 Beyers, Jared SO-2 Greenville 51.45# SLIAC Championships Feb 27, 2021
96 Peterson, Jericho SO-2 St. Scholastica 51.47# UMAC Men's Classic #2 Feb 20, 2021
97 Kwakye, Gabriel FR-1 Lynchburg 51.49 Brant Tolsma Invite 2021 (Friday) Feb 5, 2021
98 Vaske, Carson FR-1 Loras 51.50# DUTCH A-R-C Triangular #3 Feb 27, 2021
99 Reynolds, Nolan SO-2 Central College 51.51# DUTCH A-R-C Triangular #3 Feb 27, 2021
100 Welch, Mike SO-2 Nazareth 51.52# Nazareth COVID Dual Feb 20, 2021

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Rolfes, Aspen SR-4 Nebraska Wesleyan 57.09# 2021 Coe-NWU-Simpson Tri Meet Feb 27, 2021
2 Sankey, Hannah SR-4 Bethel (Minn.) 57.70# Bethel vrs. Hamline and St. Kates Feb 27, 2021
3 Pfadenhauer, Alyssa SO-2 Loras 57.74# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
4 Wimberly, Hailey JR-3 Millikin 57.82# Titan Tri III 2021 Feb 13, 2021
5 Larsen, Camryn SR-4 Nebraska Wesleyan 57.98# 2021 Coe-NWU-Simpson Tri Meet Feb 27, 2021
6 Turek, Mikayla SO-2 Bethel (Minn.) 58.22# Bethel vrs. Hamline and St. Kates Feb 27, 2021
7 Costley, Olivia JR-3 Dubuque 58.37# A-R-C Triangular Feb 20, 2021
8 Ganshirt, Jackie SR-4 Wartburg 58.38# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
9 Bonney, Kaitlin SR-4 North Central (Ill.) 58.43# North Central College Dual Meet #3 (vs Wheaton College) Feb 26, 2021
10 Nelson, Birgen SO-2 Gustavus Adolphus 58.48# CSB/SJU Tri Meet #2 Feb 13, 2021
11 Banie, Katie JR-3 Wis.-La Crosse 58.51# La Crosse vs. Stout Dual Feb 20, 2021
12 Lambe, Stevie JR-3 Loras 58.67# A-R-C Triangular, Round 2: Coe, Loras, Luther Feb 13, 2021
13 Johnson, Amber SO-2 Wis.-La Crosse 58.77# La Crosse vs. Stout Dual Feb 20, 2021
14 Olson, Taylan JR-3 Wartburg 58.85# Wartburg Indoor Select Feb 5, 2021
15 Wayt, Kenadee SO-2 Mount Union 58.92# Mount Union Tune Up Feb 20, 2021
16 Demco, Zanzie JR-3 Wis.-Oshkosh 58.94# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
17 McGuire, Grace JR-3 St. Thomas (Minn.) 59.04# University of St. Thomas vrs. Hamline Dual Meet Feb 19, 2021
18 Nordberg, Britta SO-2 Bethel (Minn.) 59.23# Bethel vrs. Hamline and St. Kates Feb 27, 2021
19 Wilson, Simone SR-4 Concordia Univ. Chicago 59.28 Aurora Grand Prix Feb 27, 2021
20 Sall, Delaney FR-1 Calvin 59.30# MIAA Indoor TF Jamboree - Women Only Feb 20, 2021
21 Langlois, Sarah SO-2 Wis.-River Falls 59.40# UW-RF / UW-Stout Dual Meet Feb 27, 2021
22 Renison, Eryn JR-3 Millikin 59.45# Titan Tri IV 2021 Feb 27, 2021
23 Eiers, Cassidy JR-3 Wis.-Eau Claire 59.47# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
24 Behrens, Grace SO-2 Hope 59.55# MIAA Indoor TF Jamboree - Women Only Feb 20, 2021
25 Hilger, Isabella FR-1 Nebraska Wesleyan 59.56# DUTCH A-R-C Triangular #1 Feb 12, 2021
26 McSorley, Carson JR-3 Wartburg 59.58# Wartburg Indoor Select Feb 5, 2021
27 Galgon, Kaitlyn JR-3 Wis.-Platteville 59.59# UW-Platteville vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 26, 2021
28 Wellhausen, Brooke SR-4 Wis.-Stevens Point 59.66# Point-Platteville Dual #2 Feb 20, 2021
29 Campbell, Rosalie SR-4 Wis.-Eau Claire 59.73# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
29 Bendery, Addison SO-2 Illinois Wesleyan 59.73# Titan Tri III 2021 Feb 13, 2021
31 Jacobs, Brenna JR-3 Wartburg 59.74# Wartburg Indoor Select Feb 5, 2021
32 Mitchell, Lydia JR-3 Knox 59.75# Illinois College Indoor 2/20 Feb 20, 2021
33 Bogunovich, Lily JR-3 Mount Union 1:00.00# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
34 Carley, Megan SO-2 Nebraska Wesleyan 1:00.06# 2021 Coe-NWU-Simpson Tri Meet Feb 27, 2021
35 Hodonicky, Elizabeth JR-3 North Central (Ill.) 1:00.10# North Central College Dual Meet #3 (vs Wheaton College) Feb 26, 2021
36 Anderson, Erin SO-2 Denison 1:00.11# Ohio Wesleyan Vs Denison Feb 27, 2021
37 Arp, Cortni SR-4 Mount Union 1:00.12# Mount Union Tune Up Feb 20, 2021
38 Smith, Abigail SO-2 Dubuque 1:00.20# Luther A-R-C Tri #4 Feb 27, 2021
39 Schroeder, Mara JR-3 Wis.-La Crosse 1:00.23# La Crosse vs. Stout Dual Feb 20, 2021
40 Reisner, Sydney SO-2 Wis.-Stout 1:00.26# UW-RF / UW-Stout Dual Meet Feb 27, 2021
41 McNamara, Katie FR-1 Wis.-Whitewater 1:00.30# UW-Platteville vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 26, 2021
42 Niebrugge, Brianna SR-4 Millikin 1:00.36# Titan Tri IV 2021 Feb 27, 2021
43 Spatz, Ashley FR-1 Wis.-Stevens Point 1:00.38# Point-Platteville Dual #2 Feb 20, 2021
44 Gum, Abi SO-2 Wheaton (Ill.) 1:00.41# North Central College Dual Meet #3 (vs Wheaton College) Feb 26, 2021
45 Johnson, Mackenzie SO-2 Wis.-Stevens Point 1:00.42# Point-Platteville Dual #2 Feb 20, 2021
46 Syverson, Alaina SR-4 Wis.-Eau Claire 1:00.43# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
47 Donley, Micah SO-2 Mount Union 1:00.49# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
48 Miller, Hadyn FR-1 Central College 1:00.51# DUTCH A-R-C Triangular #3 Feb 27, 2021
49 Barnes, Vuronika SO-2 Lynchburg 1:00.58# Finn Pincus Invitational Feb 20, 2021
49 Wajner, Sofia SR-4 Augustana (Ill.) 1:00.58# Titan Tri IV 2021 Feb 27, 2021
51 Bullard, Emma SR-4 Wis.-Stout 1:00.60# UW-RF / UW-Stout Dual Meet Feb 27, 2021
52 Hale, Autumn JR-3 John Carroll 1:00.61# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
53 Lippert, Lily JR-3 Roanoke 1:00.65# Finn Pincus Invitational Feb 20, 2021
54 Jacobs, Kylie JR-3 Wis.-Whitewater 1:00.68# UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #1 Feb 13, 2021
55 Boxum, Anna SR-4 Wis.-Eau Claire 1:00.74# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
56 Eberhardt, Claire FR-1 John Carroll 1:00.78# Mount Union Wuske Invitational Feb 6, 2021
57 Brock, Liberty FR-1 Ohio Wesleyan 1:00.80# Ohio Wesleyan Vs Denison Feb 27, 2021
58 Guyett, Tabitha JR-3 Buena Vista 1:00.82# DUTCH A-R-C Triangular #3 Feb 27, 2021
59 Silva, Kayla JR-3 Ohio Northern 1:00.83# Rick Meindl Last Call Feb 21, 2021
59 Wyman, Kelsey SR-4 Illinois Wesleyan 1:00.83# Titan Tri I 2021 Jan 30, 2021
61 Grady, Allison JR-3 North Central (Ill.) 1:00.85# North Central College Dual Meet #3 (vs Wheaton College) Feb 26, 2021
62 Knoernschild, Izi FR-1 Wis.-La Crosse 1:00.87# UW-RF / UW-L Dual Meet Feb 13, 2021
63 Bendolph, Kamryn JR-3 Birmingham-Southern 1:00.93 Samford Bulldog Open 2021 Feb 13, 2021
64 Terranova, Michaelina JR-3 Mount Union 1:00.94# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
65 Lykins, Addystin FR-1 Ohio Wesleyan 1:00.95 Wittenberg University Quad #3 Feb 20, 2021
65 Bahl, Elayna JR-3 Loras 1:00.95# A-R-C Triangular, Round 2: Coe, Loras, Luther Feb 13, 2021
67 Roerdink, Abbi FR-1 Central College 1:00.98# Wartburg Indoor Select Feb 5, 2021
67 Cater, Paige SR-4 St. Thomas (Minn.) 1:00.98# University of St. Thomas vrs. Hamline Dual Meet Feb 19, 2021
69 Thoreson, Elsie FR-1 Central College 1:01.13# Wartburg Indoor Select Feb 5, 2021
70 Koza, Alexa FR-1 Nebraska Wesleyan 1:01.16# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
71 Brueckner, Anna FR-1 Crown 1:01.19# UMAC Women's Indoor Track and Field Championship Feb 27, 2021
72 Lehman, Kiley SO-2 Wis.-Stout 1:01.25# Eau Claire vs. Stout Dual Feb 13, 2021
73 Ploor, Mya FR-1 Luther 1:01.28# Luther A-R-C Tri #4 Feb 27, 2021
73 Hathorn , Jayla FR-1 Augustana (Ill.) 1:01.28# Titan Tri IV 2021 Feb 27, 2021
75 Powers, Olivia JR-3 Mount Union 1:01.33# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
76 Jenneman, Vanessa FR-1 Wis.-Oshkosh 1:01.45# UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #1 Feb 13, 2021
77 Hermes, Lyndsey SO-2 Earlham 1:01.49# HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 20, 2021
78 Keena, Lizzy SR-4 Wis.-Eau Claire 1:01.58# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
79 McDowell, Brooke SO-2 Wis.-La Crosse 1:01.67# UW-RF / UW-L Dual Meet Feb 13, 2021
80 Pasch, Erin JR-3 DePauw 1:01.73 Wittenberg University Quad #2 Feb 13, 2021
81 Rogers, Tina JR-3 Rose-Hulman 1:01.75# HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 20, 2021
82 Bobst, Alison FR-1 Lynchburg 1:01.79# Finn Pincus Invitational Feb 20, 2021
83 Sholing, Ellie SR-4 St. Scholastica 1:01.85# UMAC Women's Indoor Track and Field Championship Feb 27, 2021
84 Reinders, Esme SO-2 Wis.-Stevens Point 1:01.87# Point-Platteville Dual #2 Feb 20, 2021
85 Schauda, Lindsey FR-1 Nebraska Wesleyan 1:01.94# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
85 Bouwkamp, Hannah SO-2 Carroll (Wis.) 1:01.94# Carthage Triangular #4 Feb 27, 2021
85 Hussaini, Huda SO-2 Elmhurst 1:01.94# North Central College Dual Meet #2 (vs Elmhurst University) Feb 19, 2021
88 Miller, Tori FR-1 John Carroll 1:01.95# Mount Union Wuske Invitational Feb 6, 2021
89 Casto, Bailey JR-3 Lynchburg 1:02.03# Finn Pincus Invitational Feb 20, 2021
90 Dietrich, Marlee SO-2 Wis.-River Falls 1:02.09# UW-RF / UW-Stout Dual Meet Feb 27, 2021
91 Grammel, Annalise FR-1 DePauw 1:02.12# DePauw Triangular #4 Feb 27, 2021
92 Cooper, Daniell FR-1 Hardin-Simmons 1:02.14# 2021 Friends University NAIA Mid-Season Invite Jan 22, 2021
93 Nolan, Kali SR-4 Transylvania 1:02.15# HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 20, 2021
94 Moen, Sara SR-4 Gustavus Adolphus 1:02.16# CSB/SJU Tri Meet #2 Feb 13, 2021
94 Waters, Calista SR-4 Mount Union 1:02.16# Mount Union Tune Up Feb 20, 2021
96 Nagel, Rachel FR-1 Wartburg 1:02.17# BVU Triangular Feb 13, 2021
96 Gifford, Coree JR-3 Otterbein 1:02.17# Baldwin Wallace Dr T Team Challange Feb 7, 2021
98 Klingelhutz, Kelly SR-4 St. Benedict 1:02.18# Bethel, St.Johns/St. Bens, Augsburg Feb 20, 2021
99 Ball, Emily JR-3 Roanoke 1:02.21# Finn Pincus Invitational Feb 20, 2021
100 Mast, Annie SO-2 Wartburg 1:02.35# Wartburg Indoor Select Feb 5, 2021

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Jasa, Mike JR-3 Loras 1:51.11# Wartburg Friday Night Lights Meet Jan 29, 2021
2 Schmidt, Wyatt SO-2 Wartburg 1:52.01# Wartburg Indoor Select Feb 5, 2021
3 Martin, Dalton JR-3 Wartburg 1:52.03# Wartburg Indoor Select Feb 5, 2021
4 Potter, Steven JR-3 Wis.-Oshkosh 1:52.12# UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
5 Burnam, Jacob JR-3 Transylvania 1:52.38 YSU Mid-Major Indoor Invitational Jan 29, 2021
6 Potter, Ryan SO-2 Wis.-Oshkosh 1:52.72# UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
7 Kuxmann, Ben JR-3 Millikin 1:52.74# Titan Tri IV 2021 Feb 27, 2021
8 Jorgenson, Noah FR-1 Central College 1:53.08# Wartburg Indoor Select Feb 5, 2021
9 Alderfer, Isaac SO-2 Eastern Mennonite 1:53.15# Finn Pincus Invitational Feb 20, 2021
10 Kelly, Ian SO-2 Luther 1:53.19# A-R-C Triangular, Round 2: Coe, Loras, Luther Feb 13, 2021
11 DeHaan, Will JR-3 Central College 1:53.32# Wartburg Indoor Select Feb 5, 2021
12 Correia, Caleb FR-1 John Carroll 1:53.66# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
13 Oberfoell, Carter SO-2 Loras 1:53.88# Wartburg Friday Night Lights Meet Jan 29, 2021
14 Wachter, Dylan FR-1 Wis.-River Falls 1:53.91# UW-RF / UW-L Dual Meet Feb 13, 2021
14 Ocasek, Michael JR-3 DePauw 1:53.91# DePauw Triangular #3 Feb 19, 2021
16 Krause, Justin SO-2 Wis.-Whitewater 1:54.00# UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #1 Feb 13, 2021
17 Middendorf, Jesse JR-3 Concordia-Moorhead 1:54.09 UND Tune-Up Feb 20, 2021
18 Davis, Josiah SR-4 Coast Guard 1:54.14# Coast Guard Academy vs Eastern Conn Feb 12, 2021
19 Heinzman, Matt SR-4 Wartburg 1:54.16# Wartburg Indoor Select Feb 5, 2021
20 Gifford, Maxwell SO-2 St. Thomas (Minn.) 1:54.17# St. Thomas vrs. Gustavus Dual Meet Feb 26, 2021
21 Lenners, Garrett SO-2 Nebraska Wesleyan 1:54.18# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
22 Lorimer, Frosty SR-4 Wartburg 1:54.45# Wartburg Indoor Select Feb 5, 2021
23 Krabacher, Sam SR-4 Ohio Northern 1:54.48# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
24 Turner, Alex JR-3 Wis.-La Crosse 1:54.53# UW-RF / UW-L Dual Meet Feb 13, 2021
25 Pommier, Gabriel SR-4 North Central (Ill.) 1:55.00# North Central College Dual Meet #3 (vs Wheaton College) Feb 26, 2021
26 Madson, Sam SR-4 Wartburg 1:55.06# Luther A-R-C Tri #4 Feb 27, 2021
27 Pierson, Ian JR-3 John Carroll 1:55.36 Mount Union-Indoor Tune-up Feb 27, 2021
28 Bird, Callaway JR-3 DePauw 1:55.45# DePauw Triangular #3 Feb 19, 2021
29 Hoyle, Zachariah JR-3 Southern Maine 1:55.54# USM Invite Feb 19, 2021
30 Riss, Connor SO-2 North Central (Ill.) 1:55.62# North Central College Dual Meet #3 (vs Wheaton College) Feb 26, 2021
31 Raatz, Nathan JR-3 Carroll (Wis.) 1:55.95# Carthage Triangular #4 Feb 27, 2021
32 Ramsey, Deven SR-4 Wittenberg 1:55.96 Wittenberg University Quad #3 Feb 20, 2021
33 VanderPloeg, Lucas SO-2 Calvin 1:55.97 GVSU BIG MEET- Saturday Team Meet Feb 13, 2021
34 Gilles, Braedon FR-1 Wis.-Stevens Point 1:56.01# Point-Platteville Dual #1 Feb 13, 2021
35 Ziebell, Josiah FR-1 Wis.-Eau Claire 1:56.08# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
36 Doyle, Blaine SO-2 Rochester 1:56.11# Nazareth COVID Tri Feb 27, 2021
37 Llaneza, Sam SO-2 Lynchburg 1:56.19 Brant Tolsma Invite 2021 (Friday) Feb 5, 2021
37 Ford, Daniel FR-1 Rochester 1:56.19# Nazareth COVID Tri Feb 27, 2021
39 Nelson, Trevin JR-3 Wis.-Stout 1:56.25# Eau Claire vs. Stout Dual Feb 13, 2021
40 Knoch, Justin SO-2 Mount Union 1:56.27# Mount Union Wuske Invitational Feb 6, 2021
41 Shumaker, Jake FR-1 Millikin 1:56.31# Titan Tri IV 2021 Feb 27, 2021
42 Kozlowski, Carl SR-4 St. Thomas (Minn.) 1:56.35# St. Thomas vrs. Gustavus Dual Meet Feb 26, 2021
43 Cruise, Carter FR-1 Wartburg 1:56.43# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
44 Murray, James FR-1 Simpson (Iowa) 1:56.45# 2021 Coe-NWU-Simpson Tri Meet Feb 27, 2021
44 Hoffman, Nicholas JR-3 Hope 1:56.45 GVSU Mike Lints Alumni Open Jan 23, 2021
46 Bryan, Alex SO-2 Mount Union 1:56.51# Mount Union Wuske Invitational Feb 6, 2021
47 Abbas, Rowen FR-1 St. Thomas (Minn.) 1:56.53# St. Thomas vrs. Gustavus Dual Meet Feb 26, 2021
48 Ismond, Morrison JR-3 Calvin 1:56.56 GVSU BIG MEET- Saturday Team Meet Feb 13, 2021
49 Keith, Henry FR-1 Wis.-Eau Claire 1:56.59# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
49 White, Pat JR-3 John Carroll 1:56.59# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
51 Kilian, Levi SO-2 Ohio Wesleyan 1:56.62 Wittenberg University Quad #3 Feb 20, 2021
52 Hortung-Davidsen, Tor FR-1 Lynchburg 1:56.65# Finn Pincus Invitational Feb 20, 2021
53 Lohse, Andrew SO-2 Wis.-Whitewater 1:56.69# UW-Platteville vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 26, 2021
54 Kisting, Tyler FR-1 Wis.-La Crosse 1:56.70# UW-RF / UW-L Dual Meet Feb 13, 2021
55 Hutchinson, Andrew FR-1 Dubuque 1:56.94# Luther A-R-C Tri #4 Feb 27, 2021
56 Anderson, Gabe SO-2 Nebraska Wesleyan 1:56.99# 2021 Coe-NWU-Simpson Tri Meet Feb 27, 2021
57 Kelly, Wyatt JR-3 Loras 1:57.03# DUTCH A-R-C Triangular #3 Feb 27, 2021
57 O'Neill, Noah SR-4 Wis.-Oshkosh 1:57.03# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
59 Lueck, Dirk FR-1 Wis.-La Crosse 1:57.06# UW-RF / UW-L Dual Meet Feb 13, 2021
60 Yackin, Cal SO-2 Otterbein 1:57.07# Marietta Indoor Meet #1 Jan 31, 2021
61 Morgerson, Bailey FR-1 Transylvania 1:57.11# HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 20, 2021
62 Otten, Mathias SO-2 Wis.-Whitewater 1:57.13# UW-Platteville vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 26, 2021
63 Uhrich, Sam SO-2 Wis.-Whitewater 1:57.19# UW-Platteville vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 26, 2021
64 Marquardt, Reid SO-2 Wis.-Oshkosh 1:57.25# UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
65 Teets, Josh SR-4 Augustana (Ill.) 1:57.36# Titan Tri I 2021 Jan 30, 2021
66 Meder, Elijah FR-1 Hope 1:57.38 GVSU Bob Eubanks Open Jan 16, 2021
67 Benes, Zach JR-3 Carroll (Wis.) 1:57.40# Carthage Triangular #4 Feb 27, 2021
68 Schwarz, Lane SO-2 Luther 1:57.41# A-R-C Triangular, Round 2: Coe, Loras, Luther Feb 13, 2021
69 Taubenheim, Tyler JR-3 Nebraska Wesleyan 1:57.42# 2021 Charlie Foster Classic Jan 30, 2021
70 Creedon, Connor SO-2 Piedmont 1:57.52 KMS Open Jan 31, 2021
71 Ernest, Gabe JR-3 John Carroll 1:57.72 Mount Union-Indoor Tune-up Feb 27, 2021
72 Beck, Colin JR-3 Luther 1:57.94# DUTCH A-R-C Triangular #2 Feb 20, 2021
72 Moon, Spencer SO-2 Simpson (Iowa) 1:57.94# A-R-C Triangular Feb 6, 2021
74 Gille, Michael JR-3 Augustana (Ill.) 1:57.98# Titan Tri II 2021 Feb 6, 2021
75 Biechler, Mark JR-3 Dubuque 1:58.01# A-R-C Triangular Feb 20, 2021
76 Arnold, Ashton SO-2 Wis.-Stevens Point 1:58.03# Point-Lax Dual Feb 27, 2021
76 Wilburn, Jaycee SO-2 Franklin 1:58.03# '21 Friday Night Spikes #4 Feb 5, 2021
78 Thesken, Will JR-3 Rose-Hulman 1:58.06# HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 20, 2021
79 Ali, Ali SR-4 Wartburg 1:58.10# Wartburg Indoor Select Feb 5, 2021
80 Hughes, Henry SO-2 Wis.-Stout 1:58.16# Eau Claire vs. Stout Dual Feb 13, 2021
81 Schacherl, Nathan FR-1 Wis.-La Crosse 1:58.17# UW-RF / UW-L Dual Meet Feb 13, 2021
81 Treinen, Axel SR-4 Wis.-Stevens Point 1:58.17# Point-Platteville Dual #1 Feb 13, 2021
83 Miller, Kyle FR-1 Buena Vista 1:58.26# BVU Triangular Feb 13, 2021
84 Smith, Darius JR-3 Piedmont 1:58.29 Samford Bulldog Open 2021 Feb 13, 2021
84 Kim, Elliot JR-3 Wheaton (Ill.) 1:58.29# North Central College Dual Meet #3 (vs Wheaton College) Feb 26, 2021
86 Will, David SR-4 Luther 1:58.30# Luther A-R-C Tri #4 Feb 27, 2021
87 Isahak, Munir SR-4 Concordia-Moorhead 1:58.31 UND Tune-Up Feb 20, 2021
88 Giumenti, Vincent FR-1 Mount Union 1:58.32 Mount Union-Indoor Tune-up Feb 27, 2021
89 Wilson, Lane SO-2 Marietta 1:58.36# Mount Union Tune Up Feb 20, 2021
90 Green, Brian FR-1 Coast Guard 1:58.47# Coast Guard Academy vs Eastern Conn Feb 12, 2021
90 Worley, Max FR-1 Coast Guard 1:58.47# Coast Guard Academy vs Eastern Conn Feb 12, 2021
92 Voelker, Jason JR-3 Wis.-Platteville 1:58.54# UW-Platteville vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 26, 2021
92 Duggan, Austen JR-3 Franciscan (Ohio) 1:58.54 YSU Indoor College Invitational Jan 15, 2021
94 Morrison, John FR-1 St. Thomas (Minn.) 1:58.55# University of St. Thomas vrs. Hamline Dual Meet Feb 19, 2021
95 Lauffenberger, Kyle FR-1 Lynchburg 1:58.56# Roanoke DIII/NAIA Invitational Challenge Jan 30, 2021
96 True, Austin FR-1 Wis.-La Crosse 1:58.57# UW-RF / UW-L Dual Meet Feb 13, 2021
97 Peppard-Kramer, Cormac FR-1 John Carroll 1:58.61# Joe Banks Invitational Jan 30, 2021
98 Sworski, Erik SR-4 St. Thomas (Minn.) 1:58.69# St. Thomas vrs. Gustavus Dual Meet Feb 26, 2021
99 Elrod, Garrett FR-1 Transylvania 1:58.70# '21 Friday Night Spikes #5 Feb 12, 2021
100 Otting, Conor SR-4 Loras 1:58.71# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Maddux, Alexandra JR-3 Hamline 2:11.83# Bethel vrs. Hamline and St. Kates Feb 27, 2021
2 Herrmann, Josie SR-4 Concordia-Moorhead 2:13.68 UND Tune-Up Feb 20, 2021
3 Demco, Zanzie JR-3 Wis.-Oshkosh 2:14.04# UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 19, 2021
4 Schueth, Anna SO-2 Wis.-Eau Claire 2:14.09# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
5 Roach, Maeve SR-4 Coast Guard 2:14.42# Coast Guard Academy vs Eastern Conn Feb 12, 2021
6 Janzen, Reagan JR-3 Nebraska Wesleyan 2:14.59# 2021 Coe-NWU-Simpson Tri Meet Feb 27, 2021
7 Ihde, Annessa FR-1 Bethel (Minn.) 2:14.74# Bethel vrs. Hamline and St. Kates Feb 27, 2021
8 Marek, Hastings SR-4 Baldwin Wallace 2:15.53# Baldwin Wallace Dr T Team Challange Feb 7, 2021
9 Larsen, Camryn SR-4 Nebraska Wesleyan 2:16.12# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
9 Wellhausen, Brooke SR-4 Wis.-Stevens Point 2:16.12# Point-Lax Dual Feb 27, 2021
11 Donnelly, Elizabeth JR-3 Gustavus Adolphus 2:16.25# St. Thomas vrs. Gustavus Dual Meet Feb 26, 2021
12 McSorley, Carson JR-3 Wartburg 2:16.43# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
13 Thomas, Gabby FR-1 Nebraska Wesleyan 2:16.78# 2021 Coe-NWU-Simpson Tri Meet Feb 27, 2021
14 Gray, Alexis SR-4 Wittenberg 2:16.99 Wittenberg University Quad #2 Feb 13, 2021
15 Geisness, Libby SO-2 Wis.-Oshkosh 2:17.31# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
15 Stein, Mari SO-2 Central College 2:17.31# Wartburg Indoor Select Feb 5, 2021
17 Banie, Katie JR-3 Wis.-La Crosse 2:17.53# Point-Lax Dual Feb 27, 2021
18 Galgon, Kaitlyn JR-3 Wis.-Platteville 2:17.69# Point-Platteville Dual #1 Feb 13, 2021
19 Sall, Delaney FR-1 Calvin 2:17.87 GVSU BIG MEET- Saturday Team Meet Feb 13, 2021
20 Fisher, Aubrie SO-2 Wartburg 2:17.99# Wartburg Indoor Select Feb 5, 2021
21 Harden, Rebekah JR-3 Illinois Wesleyan 2:18.06# Titan Tri IV 2021 Feb 27, 2021
22 Campbell, Lily SO-2 Wartburg 2:18.62# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
23 Wyman, Kelsey SR-4 Illinois Wesleyan 2:19.23# Titan Tri IV 2021 Feb 27, 2021
24 McMartin, Caroline FR-1 Central College 2:19.46# Wartburg Indoor Select Feb 5, 2021
25 Murphy, Hope FR-1 Baldwin Wallace 2:19.47# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
26 Scheuerman, Carly SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:19.52# St. Thomas vrs. Gustavus Dual Meet Feb 26, 2021
27 McLuen, Allie SR-4 Nebraska Wesleyan 2:19.66# 2021 Coe-NWU-Simpson Tri Meet Feb 27, 2021
28 Hornseth, Amelia SR-4 Luther 2:20.70# DUTCH A-R-C Triangular #2 Feb 20, 2021
29 Reisner, Sydney SO-2 Wis.-Stout 2:20.79# Eau Claire vs. Stout Dual Feb 13, 2021
30 Eberhardt, Claire FR-1 John Carroll 2:21.22# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
30 Yakesh, Jenna SR-4 North Central (Ill.) 2:21.22# North Central College Dual Meet #3 (vs Wheaton College) Feb 26, 2021
32 Hady, Mikayla FR-1 Wis.-Eau Claire 2:21.24# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
33 Bahe, Madi JR-3 Nebraska Wesleyan 2:21.28# 2021 Coe-NWU-Simpson Tri Meet Feb 27, 2021
34 Judd, Kylie SO-2 Wis.-Eau Claire 2:21.43# Eau Claire vs. Stout Dual Feb 13, 2021
35 Smith, Sydney SR-4 Otterbein 2:21.57# Mount Union Tune Up Feb 20, 2021
36 Kowalewicz, Gina SR-4 Otterbein 2:21.61# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
37 Pedelty, Laura SO-2 Wis.-Eau Claire 2:21.64# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
38 Otte, Molina SR-4 Baldwin Wallace 2:21.80# Baldwin Wallace Dr T Team Challange Feb 7, 2021
39 Moen, Sara SR-4 Gustavus Adolphus 2:21.84# Bethel vrs. Gustavus Dual Meet Feb 6, 2021
40 Wertz, Megan SO-2 Mount Union 2:21.88 Mount Union-Indoor Tune-up Feb 27, 2021
41 Brindza, Madelyn SR-4 John Carroll 2:21.96# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
42 Lohrenz, Hannah SR-4 Wis.-Oshkosh 2:22.09# UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 19, 2021
43 Ward, Erin SR-4 Westminster (Pa.) 2:22.11 YSU Mid-Major Indoor Invitational Jan 29, 2021
44 Lyle, Ally SR-4 Wheaton (Ill.) 2:22.15# North Central College Dual Meet #3 (vs Wheaton College) Feb 26, 2021
45 Mast, Annie SO-2 Wartburg 2:22.20# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
46 Pfadenhauer, Alyssa SO-2 Loras 2:22.22# DUTCH A-R-C Triangular #3 Feb 27, 2021
47 Kachurik, Ashley SO-2 Wis.-Eau Claire 2:22.26# Eau Claire vs. Stout Dual Feb 13, 2021
48 Goellner, Ana FR-1 Luther 2:22.29# Luther A-R-C Tri #4 Feb 27, 2021
49 Ellerbrock, Taylor JR-3 Ohio Northern 2:22.50# Joe Banks Invitational Jan 30, 2021
50 Fassbender, Paige SO-2 Wis.-Whitewater 2:22.75# UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 19, 2021
51 Lewis, Stephanie SO-2 Luther 2:22.83# Luther A-R-C Tri #4 Feb 27, 2021
52 O'Connor, Quinn SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:23.05# St. Thomas vrs. Gustavus Dual Meet Feb 26, 2021
53 Rafuse, Alyssa SO-2 Elmhurst 2:23.06# Titan Tri III 2021 Feb 13, 2021
53 Spatz, Ashley FR-1 Wis.-Stevens Point 2:23.06# Point-Platteville Dual #1 Feb 13, 2021
55 Morey, Jenna FR-1 Wartburg 2:23.07# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
56 Bernotas, Katelyn SR-4 Eastern 2:23.11 1st Annual Kenneth Giles Norfolk State Invitational Feb 12, 2021
57 Spitzer, Alli JR-3 Carroll (Wis.) 2:23.50# Carthage Triangular #4 Feb 27, 2021
58 Pingel, Kiki SR-4 Central College 2:23.84# Wartburg Indoor Select Feb 5, 2021
59 Ramsey, Kirstie JR-3 Wis.-Platteville 2:23.88# UW-Platteville vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 26, 2021
60 Kenny, Hannah SR-4 Hope 2:23.90 GVSU Mike Lints Alumni Open Jan 23, 2021
61 Thomas, Dalie SO-2 Wis.-Stout 2:23.95# UW-RF / UW-Stout Dual Meet Feb 27, 2021
62 Knauss, Anneke JR-3 Luther 2:24.00# Luther A-R-C Tri #4 Feb 27, 2021
62 Herron, JJ FR-1 Ohio Northern 2:24.00# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
64 Eiers, Cassidy JR-3 Wis.-Eau Claire 2:24.01# UW-RF / UW-EC Dual Meet Feb 20, 2021
65 Fuerstenberg, Taylor JR-3 Wis.-Stevens Point 2:24.16# Point-Lax Dual Feb 27, 2021
66 Fellenstein, Katy SO-2 John Carroll 2:24.17 Mount Union-Indoor Tune-up Feb 27, 2021
67 Neff, Lexi SO-2 Ohio Northern 2:24.21# Rick Meindl Last Call Feb 21, 2021
68 Bralich, Brianna JR-3 Wis.-Stevens Point 2:24.25# Point-Lax Dual Feb 27, 2021
69 Osterberger, Kaylee JR-3 Loras 2:24.29# A-R-C Triangular, Round 2: Coe, Loras, Luther Feb 13, 2021
70 Fisler, Emma SR-4 Wheaton (Ill.) 2:24.35# North Central College Dual Meet #3 (vs Wheaton College) Feb 26, 2021
71 Laughner, Alyssa JR-3 Baldwin Wallace 2:24.36# Baldwin Wallace Dr T Team Challange Feb 7, 2021
72 Schermerhorn, Samantha SO-2 Hope 2:24.38# Trine Home Meet #2 Feb 13, 2021
73 Keim, Amanda FR-1 John Carroll 2:24.41 Mount Union-Indoor Tune-up Feb 27, 2021
74 Forbes, Jadyn SO-2 Buena Vista 2:24.50# DUTCH A-R-C Triangular #3 Feb 27, 2021
75 Nagel, Rachel FR-1 Wartburg 2:24.59# Luther A-R-C Tri #4 Feb 27, 2021
76 Wilson, Jackie SR-4 Lynchburg 2:24.61# Finn Pincus Invitational Feb 20, 2021
77 Jackson, Rachel SO-2 Wis.-Stout 2:24.94# UW-RF / UW-Stout Dual Meet Feb 27, 2021
78 Mayhew, Alyssa FR-1 Central College 2:25.08# DUTCH A-R-C Triangular #2 Feb 20, 2021
78 Wilson, Elisha FR-1 Wis.-Stevens Point 2:25.08# Point-Lax Dual Feb 27, 2021
80 Hirsch, Michelle JR-3 Wis.-Eau Claire 2:25.11# Eau Claire vs. Stout Dual Feb 13, 2021
81 Gray, Mary SR-4 Central College 2:25.20# Wartburg Indoor Select Feb 5, 2021
82 Miazek, Patrycja SO-2 North Park 2:25.25# Carthage Triangular #4 Feb 27, 2021
83 Severson, Julia SO-2 Gustavus Adolphus 2:25.26# CSB/SJU Tri Meet #2 Feb 13, 2021
84 Moran, Erin FR-1 Hope 2:25.30# Trine Home Meet #2 Feb 13, 2021
85 Nieheuser, Sarah SO-2 Wis.-Whitewater 2:25.31# UW-Platteville vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 26, 2021
86 Brockman, Katelyn FR-1 Wis.-Stout 2:25.34# UW-RF / UW-Stout Dual Meet Feb 27, 2021
87 Risner, Katie FR-1 Millikin 2:25.47# Titan Tri II 2021 Feb 6, 2021
88 Dunlap, Zoe SO-2 Roanoke 2:25.53# Noke Elite Meet Feb 6, 2021
89 Maahs, Keiley FR-1 St. Benedict 2:25.55# Bethel, St.Johns/St. Bens, Augsburg Feb 20, 2021
90 Goodrich, Sydney FR-1 Ohio Northern 2:25.57# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
91 Fornshell, Carly SR-4 Concordia-Moorhead 2:25.59# Bison Open Feb 5, 2021
91 Pinkowski, Jane FR-1 Wartburg 2:25.59# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
93 Wiebke, Amanda SR-4 Wis.-La Crosse 2:25.63# Point-LaCrosse Dual/Multi Feb 24, 2021
94 Hoelscher, Lucy SO-2 Hamline 2:25.71# CSB/SJU Tri Meet #1 Feb 7, 2021
95 Tharenos, Athena FR-1 Wooster 2:25.72 Wittenberg University Quad #4 Feb 26, 2021
96 Gagnon, Dianna JR-3 Wheaton (Ill.) 2:25.85# Carthage Triangular #3 Feb 13, 2021
97 Buss, Jessica JR-3 Wis.-Platteville 2:25.97# UW-Platteville vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 26, 2021
98 Faulkner, Amira SO-2 Trine 2:26.02# Trine Home Meet #3 Feb 27, 2021
99 Brockberg, Emily SO-2 Bethel (Minn.) 2:26.03# Bethel vrs. Gustavus Dual Meet Feb 6, 2021
100 Koehler, Greta SO-2 Wis.-La Crosse 2:26.14# La Crosse vs. Stout Dual Feb 20, 2021

Mile (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Pommier, Gabriel SR-4 North Central (Ill.) 4:05.97# North Central College Dual Meet #2 (vs Elmhurst University) Feb 19, 2021
2 Alderfer, Isaac SO-2 Eastern Mennonite 4:08.74# Roanoke DIII/NAIA Invitational Challenge Jan 30, 2021
3 Collet, Christopher FR-1 Wartburg 4:09.09# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
4 Hoffman, Nicholas JR-3 Hope 4:09.38 GVSU Mike Lints Alumni Open Jan 23, 2021
5 Freiburger, Joe SR-4 Wartburg 4:09.54# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
6 Madoch, Michael SO-2 Wis.-La Crosse 4:10.01# UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
7 George, Andrew JR-3 Wis.-Oshkosh 4:10.45# UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
8 Fassbender, David SR-4 Wis.-Whitewater 4:10.48# UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 19, 2021
9 Potter, Steven JR-3 Wis.-Oshkosh 4:10.61# UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 19, 2021
10 Patzka, Christian FR-1 Wis.-Whitewater 4:11.07# UW-Platteville vs. UW-Whitewater Dual #1 Feb 6, 2021
11 Heinzman, Matt SR-4 Wartburg 4:11.19# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
12 Moore, Hunter JR-3 Otterbein 4:12.11# Larry Cole Invitational Feb 27, 2021
13 Pierson, Ian JR-3 John Carroll 4:12.17# Mount Union Wuske Invitational Feb 6, 2021
14 Phillip, Alex SO-2 John Carroll 4:12.23# Mount Union Wuske Invitational Feb 6, 2021
15 Csorba, Frank SO-2 Lynchburg 4:12.70# Roanoke DIII/NAIA Invitational Challenge Jan 30, 2021
16 Kuxmann, Ben JR-3 Millikin 4:12.93# Titan Tri II 2021 Feb 6, 2021
17 Yackin, Cal SO-2 Otterbein 4:13.52# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
18 Krause, Justin SO-2 Wis.-Whitewater 4:13.72# UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 19, 2021
19 Kisting, Tyler FR-1 Wis.-La Crosse 4:13.97# UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
19 Couser, Chad SR-4 Wis.-Eau Claire 4:13.97# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
21 Schultz, Spencer SO-2 Wis.-Stout 4:14.13# La Crosse vs. Stout Dual Feb 20, 2021
22 Schlender, Gunner FR-1 Wis.-Whitewater 4:14.17# UW-Platteville vs. UW-Whitewater Dual #1 Feb 6, 2021
23 Martin, Dalton JR-3 Wartburg 4:14.57# Wartburg Friday Night Lights Meet Jan 29, 2021
24 Kelly, Ian SO-2 Luther 4:14.65# DUTCH A-R-C Triangular #2 Feb 20, 2021
25 Burnam, Jacob JR-3 Transylvania 4:14.77# '21 Friday Night Spikes #5 Feb 12, 2021
26 Moon, Spencer SO-2 Simpson (Iowa) 4:15.02# A-R-C Triangular Feb 6, 2021
27 Biechler, Mark JR-3 Dubuque 4:15.45# A-R-C Triangular Feb 6, 2021
27 Petri, Jake SR-4 Wis.-Eau Claire 4:15.45# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
29 DeHaan, Will JR-3 Central College 4:15.72# DUTCH A-R-C Triangular #3 Feb 27, 2021
30 Guttormson, Luke JR-3 Loras 4:16.11# A-R-C Triangular Feb 6, 2021
31 Ali, Ali SR-4 Wartburg 4:16.17# Wartburg Friday Night Lights Meet Jan 29, 2021
32 Franz, Chad FR-1 Wis.-La Crosse 4:16.29# UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
33 Hoyle, Zachariah JR-3 Southern Maine 4:16.55# USM-UMaine-UNH Feb 26, 2021
34 Gregg, Ethan SO-2 Wis.-La Crosse 4:16.94# UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
35 Harvey, Ryan FR-1 Loras 4:16.97# A-R-C Triangular, Round 2: Coe, Loras, Luther Feb 13, 2021
36 Dailey, Jamie SR-4 John Carroll 4:17.01 Mount Union-Indoor Tune-up Feb 27, 2021
37 Smith, Morey SO-2 St. Thomas (Minn.) 4:17.19# University of St. Thomas vrs. Hamline Dual Meet Feb 19, 2021
38 White, Pat JR-3 John Carroll 4:17.23 Mount Union-Indoor Tune-up Feb 27, 2021
39 Ocasek, Michael JR-3 DePauw 4:17.40 Wittenberg University Quad #2 Feb 13, 2021
40 Altier, Tom JR-3 Luther 4:17.64# BVU Indoor Season Opener Feb 6, 2021
41 Drushal, David JR-3 Heidelberg 4:17.68# Jessica Starks Quad Jan 31, 2021
42 Kelly, Wyatt JR-3 Loras 4:17.83# A-R-C Triangular, Round 2: Coe, Loras, Luther Feb 13, 2021
43 Bradford, Mitchell SO-2 Wis.-Oshkosh 4:17.91# UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 19, 2021
44 Beck, Colin JR-3 Luther 4:18.04# BVU Indoor Season Opener Feb 6, 2021
45 Sikorski, Scott SO-2 Rochester 4:18.48# Nazareth COVID Tri Feb 27, 2021
46 Hughes, Henry SO-2 Wis.-Stout 4:18.66# La Crosse vs. Stout Dual Feb 20, 2021
47 Gifford, Maxwell SO-2 St. Thomas (Minn.) 4:19.40# University of St. Thomas vrs. Hamline Dual Meet Feb 19, 2021
48 Thompson, Ethan FR-1 Wis.-La Crosse 4:19.43# UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
49 Llaneza, Sam SO-2 Lynchburg 4:19.60# Roanoke DIII/NAIA Invitational Challenge Jan 30, 2021
50 Riss, Connor SO-2 North Central (Ill.) 4:19.74# North Central College Dual Meet #2 (vs Elmhurst University) Feb 19, 2021
51 Ford, Jason SO-2 Wis.-Oshkosh 4:19.84# UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 19, 2021
52 McGlashon, James FR-1 North Central (Ill.) 4:20.00# North Central College Dual Meet #2 (vs Elmhurst University) Feb 19, 2021
53 Heys, Simon SO-2 Wilmington (Ohio) 4:20.23# Jessica Starks Quad Jan 31, 2021
54 Ginell, Keanan JR-3 Denison 4:20.30# Wabash vs Denison Feb 20, 2021
55 Gomon, Sam FR-1 Wis.-Eau Claire 4:20.38# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
56 Beireis, Gage JR-3 Otterbein 4:20.42# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
57 Adams, Kyle JR-3 Carroll (Wis.) 4:20.48# Carthage Triangular #3 Feb 13, 2021
58 Iselin, Dan SR-4 Luther 4:20.62# Luther A-R-C Tri #4 Feb 27, 2021
59 Straits, Brennan JR-3 Lynchburg 4:20.86# Roanoke DIII/NAIA Invitational Challenge Jan 30, 2021
60 Salazar, Enrique SO-2 Manchester 4:20.91# '21 Friday Night Spikes #3 Jan 29, 2021
61 Ritzke, Elias FR-1 Wis.-La Crosse 4:21.08# UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
62 Sparks, Maximillian JR-3 Lynchburg 4:21.10# Finn Pincus Invitational Feb 20, 2021
63 Baker, Ford SO-2 DePauw 4:21.18 Wittenberg University Quad #2 Feb 13, 2021
63 Campbell, Daniel FR-1 Hope 4:21.18 GVSU Bob Eubanks Open Jan 16, 2021
65 O'Brien, Neil SR-4 Trine 4:21.19# Trine Home Meet #2 Feb 13, 2021
66 Nelson, Trevin JR-3 Wis.-Stout 4:21.35# La Crosse vs. Stout Dual Feb 20, 2021
67 Rathkamp, Andrew SR-4 Wis.-Oshkosh 4:21.61# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
68 Madson, Sam SR-4 Wartburg 4:21.62# BVU Triangular Feb 13, 2021
69 Walits, Liam JR-3 Otterbein 4:21.71# Mount Union Tune Up Feb 20, 2021
70 Gross, Nolan SR-4 Rose-Hulman 4:21.80# '21 Friday Night Spikes #3 Jan 29, 2021
71 Schmidt, Wyatt SO-2 Wartburg 4:21.83# Wartburg Friday Night Lights Meet Jan 29, 2021
72 Halverson, Gary SO-2 Piedmont 4:21.91 Samford Bulldog Open 2021 Feb 13, 2021
73 Ille, Alec JR-3 Wartburg 4:21.97# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
74 Gilles, Braedon FR-1 Wis.-Stevens Point 4:22.14# Point-Platteville Dual #2 Feb 20, 2021
75 Krupp, Andrew SR-4 Baldwin Wallace 4:22.15# Baldwin Wallace Dr T Team Challange Feb 7, 2021
76 Kirsteatter, Spencer JR-3 Carroll (Wis.) 4:22.48# Carthage Triangular #3 Feb 13, 2021
77 Backus, Joe SO-2 John Carroll 4:22.51# Mount Union Wuske Invitational Feb 6, 2021
78 Ernest, Gabe JR-3 John Carroll 4:22.53# Mount Union Wuske Invitational Feb 6, 2021
79 Jorgenson, Noah FR-1 Central College 4:22.62# DUTCH A-R-C Triangular #3 Feb 27, 2021
80 Woods, Aidan SO-2 Rose-Hulman 4:22.71# HCAC Indoor Track & Field Championships Feb 20, 2021
81 Caven, Charles FR-1 St. Thomas (Minn.) 4:22.85# University of St. Thomas vrs. Hamline Dual Meet Feb 19, 2021
82 Young, Lloyd SO-2 St. John's (Minn.) 4:23.09# CSB/SJU Tri Meet #1 Feb 7, 2021
83 Schwarz, Lane SO-2 Luther 4:23.51# DUTCH A-R-C Triangular #2 Feb 20, 2021
84 Grand, Mitchell SO-2 St. John's (Minn.) 4:23.53# CSB/SJU Tri Meet #1 Feb 7, 2021
85 Day, Collin JR-3 Wartburg 4:23.78# BVU Triangular Feb 13, 2021
86 Scott, Bailey FR-1 DePauw 4:23.82# DePauw Triangular #4 Feb 27, 2021
86 Ryan, Matthew JR-3 Wis.-Stout 4:23.82# La Crosse vs. Stout Dual Feb 20, 2021
88 Meder, Elijah FR-1 Hope 4:23.85# Trine Home Meet #2 Feb 13, 2021
89 Isahak, Munir SR-4 Concordia-Moorhead 4:24.02 UND Tune-Up Feb 20, 2021
89 Gregg Escalante, Conor FR-1 Luther 4:24.02# Luther A-R-C Tri #4 Feb 27, 2021
89 Svienty, Max FR-1 North Central (Ill.) 4:24.02# North Central College Dual Meet #2 (vs Elmhurst University) Feb 19, 2021
92 Landis, Nikita SR-4 Mount Union 4:24.04# Mount Union Tune Up Feb 20, 2021
93 Slevin, Zach FR-1 Wis.-La Crosse 4:24.10# UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
94 O'Neill, Noah SR-4 Wis.-Oshkosh 4:24.21# UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 19, 2021
95 Dudley, Harry SR-4 Simpson (Iowa) 4:24.35# DUTCH A-R-C Triangular #2 Feb 20, 2021
96 Miner, Andrew JR-3 John Carroll 4:24.36# 2021 BW Mid Feb Feb 21, 2021
97 Will, David SR-4 Luther 4:24.42# DUTCH A-R-C Triangular #2 Feb 20, 2021
97 Boelke, Matthew SR-4 North Central (Ill.) 4:24.42# North Central College Dual Meet #2 (vs Elmhurst University) Feb 19, 2021
99 Jamrozy, Evan FR-1 Loras 4:24.49# DUTCH A-R-C Triangular #3 Feb 27, 2021
100 Gilles, Matt SO-2 St. Thomas (Minn.) 4:24.50# St. Thomas vrs. Gustavus Dual Meet Feb 26, 2021

Mile (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Rosenbum, Kassie SR-4 Loras 4:56.67# A-R-C Triangular Feb 6, 2021
2 Marek, Hastings SR-4 Baldwin Wallace 4:59.60 Mount Union-Indoor Tune-up Feb 27, 2021
3 Maddux, Alexandra JR-3 Hamline 5:01.43# University of St. Thomas vrs. Hamline Dual Meet Feb 19, 2021
4 Malooly, Emma SR-4 Wis.-La Crosse 5:02.33# La Crosse vs. Stout Dual Feb 20, 2021
5 Demco, Zanzie JR-3 Wis.-Oshkosh 5:02.96# UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
6 Smith, Fiona FR-1 St. Benedict 5:03.12# Bethel, St.Johns/St. Bens, Augsburg Feb 20, 2021
7 Hannan, Maddie SO-2 Wis.-La Crosse 5:04.37# La Crosse vs. Stout Dual Feb 20, 2021
8 Fisher, Aubrie SO-2 Wartburg 5:04.63# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
9 Drangstveit, Emma SR-4 Wis.-Eau Claire 5:04.75# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
10 Jenko, Sydney SO-2 John Carroll 5:06.03# OAC Early Season Showcase Jan 24, 2021
11 Harden, Rebekah JR-3 Illinois Wesleyan 5:06.48# Titan Tri IV 2021 Feb 27, 2021
12 Laughner, Alyssa JR-3 Baldwin Wallace 5:06.90# Baldwin Wallace Dr T Team Challange Feb 7, 2021
12 Murphy, Hope FR-1 Baldwin Wallace 5:06.90# Joe Banks Invitational Jan 30, 2021
14 Lohrenz, Hannah SR-4 Wis.-Oshkosh 5:07.24# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
15 Heeringa, Sadie JR-3 Calvin 5:08.43 GVSU BIG MEET- Saturday Team Meet Feb 13, 2021
16 Dolan, Helen SR-4 Hamline 5:09.00# University of St. Thomas vrs. Hamline Dual Meet Feb 19, 2021
17 Brindza, Madelyn SR-4 John Carroll 5:09.05# Joe Banks Invitational Jan 30, 2021
18 Smith, Sydney SR-4 Otterbein 5:09.82# Baldwin Wallace Dr T Team Challange Feb 7, 2021
19 Stein, Mari SO-2 Central College 5:10.69# DUTCH A-R-C Triangular #2 Feb 20, 2021
20 Cole, Jacinda SR-4 Hope 5:11.08 GVSU Mike Lints Alumni Open Jan 23, 2021
21 Yakesh, Jenna SR-4 North Central (Ill.) 5:11.73# North Central College Dual Meet #3 (vs Wheaton College) Feb 26, 2021
22 McMartin, Caroline FR-1 Central College 5:11.81# DUTCH A-R-C Triangular #3 Feb 27, 2021
23 Brown, Alexis SO-2 Wartburg 5:12.00# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
24 Bahe, Madi JR-3 Nebraska Wesleyan 5:12.39# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
25 Morter, Moriah JR-3 Wartburg 5:12.95# Wartburg Friday Night Lights Meet Jan 29, 2021
26 Davis, Mackenzie SO-2 Otterbein 5:12.97# Baldwin Wallace Dr T Team Challange Feb 7, 2021
27 Judd, Kylie SO-2 Wis.-Eau Claire 5:13.26# Point-Eau Claire Dual Feb 6, 2021
28 McCauley, Brittany SR-4 Mount Union 5:13.28 Mount Union-Indoor Tune-up Feb 27, 2021
29 Farago, Emmy JR-3 Wis.-River Falls 5:13.35# UW-RF / UW-L Dual Meet Feb 13, 2021
30 Kenny, Hannah SR-4 Hope 5:13.79 GVSU Mike Lints Alumni Open Jan 23, 2021
31 Esper, Erica SO-2 John Carroll 5:13.90 Mount Union-Indoor Tune-up Feb 27, 2021
32 Gray, Alexis SR-4 Wittenberg 5:14.32 Wittenberg University Quad #3 Feb 20, 2021
33 Scheuerman, Carly SR-4 St. Thomas (Minn.) 5:14.52# University of St. Thomas vrs. Hamline Dual Meet Feb 19, 2021
34 Theismann, Megan SR-4 Trine 5:14.65# MIAA Indoor TF Jamboree - Women Only Feb 20, 2021
35 Thomas, Gabby FR-1 Nebraska Wesleyan 5:14.71# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
36 Otte, Molina SR-4 Baldwin Wallace 5:14.73# Baldwin Wallace Dr T Team Challange Feb 7, 2021
37 Forman, Christi FR-1 Wis.-Eau Claire 5:14.89# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
38 Chasney, Isabel SO-2 Heidelberg 5:15.13# Mount Union Wuske Invitational Feb 6, 2021
39 Smith, Keira JR-3 Otterbein 5:15.35# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
40 Segura, Alexis SR-4 LeTourneau 5:15.54# Wichita State Herm Wilson Invitational Feb 4, 2021
41 Fiore, Jenna JR-3 North Central (Ill.) 5:15.67# North Central College Dual Meet #3 (vs Wheaton College) Feb 26, 2021
42 Keim, Amanda FR-1 John Carroll 5:16.32# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
43 Armstrong, Kaitlin SR-4 Wheaton (Ill.) 5:16.47# North Central College Dual Meet #3 (vs Wheaton College) Feb 26, 2021
44 Vestal, Kylie SR-4 Ohio Northern 5:16.68# Larry Cole Invitational Feb 27, 2021
45 Needs, Annie SR-4 Calvin 5:16.79# MIAA Indoor TF Jamboree - Women Only Feb 20, 2021
46 Galgon, Kaitlyn JR-3 Wis.-Platteville 5:16.92# Point-Platteville Dual #2 Feb 20, 2021
47 Larsen, Camryn SR-4 Nebraska Wesleyan 5:16.94# DUTCH A-R-C Triangular #1 Feb 12, 2021
48 Ellerbrock, Taylor JR-3 Ohio Northern 5:17.13# Larry Cole Invitational Feb 27, 2021
49 Lewis, Stephanie SO-2 Luther 5:17.22# DUTCH A-R-C Triangular #2 Feb 20, 2021
50 Shult, Carolyn SO-2 Wis.-Eau Claire 5:17.53# Point-Eau Claire Dual Feb 6, 2021
51 Hawthorne, Brianna SR-4 Wheaton (Ill.) 5:17.59# North Central College Dual Meet #3 (vs Wheaton College) Feb 26, 2021
52 Kelley, Morgan SR-4 John Carroll 5:17.81 Mount Union-Indoor Tune-up Feb 27, 2021
53 Bujaucius, Cameron JR-3 John Carroll 5:17.97 Mount Union-Indoor Tune-up Feb 27, 2021
54 Kachurik, Ashley SO-2 Wis.-Eau Claire 5:18.45# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
55 Wright, Megan SR-4 Ohio Northern 5:18.60# Larry Cole Invitational Feb 27, 2021
56 Severson, Julia SO-2 Gustavus Adolphus 5:19.17# CSB/SJU Tri Meet #2 Feb 13, 2021
57 Hornseth, Amelia SR-4 Luther 5:19.35# BVU Indoor Season Opener Feb 6, 2021
58 Tucker, Heleyna SO-2 Hope 5:19.38 GVSU Snowdown Showdown Feb 5, 2021
59 Ruiz, Alyssa FR-1 Millikin 5:19.84# Titan Tri II 2021 Feb 6, 2021
60 Bernotas, Katelyn SR-4 Eastern 5:19.92 1st Annual Kenneth Giles Norfolk State Invitational Feb 12, 2021
61 Wahl, Milena SO-2 Wilmington (Ohio) 5:20.00# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
62 Behling, Gina JR-3 Wis.-Eau Claire 5:20.24# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
63 Lodato, Kristen SR-4 Rochester 5:20.46# Nazareth COVID Tri Feb 27, 2021
64 Mantia, Alyssa SO-2 Wheaton (Ill.) 5:20.48# North Central College Dual Meet #3 (vs Wheaton College) Feb 26, 2021
65 Wellhausen, Brooke SR-4 Wis.-Stevens Point 5:20.74# Point-Eau Claire Dual Feb 6, 2021
66 Hoesing, Emily SR-4 Buena Vista 5:20.86# DUTCH A-R-C Triangular #3 Feb 27, 2021
67 Knauss, Anneke JR-3 Luther 5:21.62# DUTCH A-R-C Triangular #2 Feb 20, 2021
68 Welker, Lauren JR-3 Wittenberg 5:21.94 Wittenberg University Quad #3 Feb 20, 2021
69 Fellenstein, Katy SO-2 John Carroll 5:22.04# Mount Union Wuske Invitational Feb 6, 2021
70 King, Madison SR-4 Ripon 5:22.05# Ripon - CUW Dual Feb 20, 2021
71 Mauser, Samantha SR-4 Rochester 5:22.17# Nazareth COVID Tri Feb 27, 2021
72 Wertz, Megan SO-2 Mount Union 5:22.35# Mount Union Tune Up Feb 20, 2021
73 Renner, Brianna JR-3 Loras 5:22.46# DUTCH A-R-C Triangular #3 Feb 27, 2021
74 Rafuse, Alyssa SO-2 Elmhurst 5:22.51# North Central College Dual Meet #2 (vs Elmhurst University) Feb 19, 2021
74 Sukovaty, Icel SO-2 Rochester 5:22.51# Nazareth COVID Tri Feb 27, 2021
76 Bralich, Brianna JR-3 Wis.-Stevens Point 5:22.83# Point-Platteville Dual #2 Feb 20, 2021
77 Miller, Meritt SR-4 Concordia-Moorhead 5:23.09 UND Tune-Up Feb 20, 2021
78 Dahl, Morgan FR-1 Wis.-Eau Claire 5:23.19# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
79 Allemann, Paige JR-3 Wis.-Stevens Point 5:23.28# Point-Eau Claire Dual Feb 6, 2021
80 Maahs, Keiley FR-1 St. Benedict 5:23.37# CSB/SJU Tri Meet #2 Feb 13, 2021
81 Delancey, Rachel SO-2 DePauw 5:23.89 Wittenberg University Quad #2 Feb 13, 2021
82 Spitzer, Alli JR-3 Carroll (Wis.) 5:24.26# Carthage Triangular #3 Feb 13, 2021
83 Baeskens, Janelle JR-3 Wartburg 5:24.45# Wartburg Indoor Select Feb 5, 2021
84 Carviou, Kimberly SO-2 Wis.-La Crosse 5:24.53# La Crosse vs. Stout Dual Feb 20, 2021
85 Lagunas, Kelsey SO-2 Lynchburg 5:24.59# Roanoke DIII/NAIA Invitational Challenge Jan 30, 2021
86 Smith, Erin FR-1 Mount Union 5:24.81# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
87 De La Cerda, Ari FR-1 Wis.-Whitewater 5:24.94# UW-Platteville vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 26, 2021
88 Lohman, Elizabeth SR-4 Trine 5:25.02# MIAA Indoor TF Jamboree - Women Only Feb 20, 2021
89 Karls, Julia SO-2 Wis.-Eau Claire 5:25.13# Point-Eau Claire Dual Feb 6, 2021
90 Berg, Lauren JR-3 Luther 5:25.20# DUTCH A-R-C Triangular #2 Feb 20, 2021
91 Bieth, Samantha SO-2 Albion 5:25.32# MIAA Indoor TF Jamboree - Women Only Feb 20, 2021
92 Clausen, Emily SR-4 Elmhurst 5:25.38# North Central College Dual Meet #2 (vs Elmhurst University) Feb 19, 2021
93 Thomas, Dalie SO-2 Wis.-Stout 5:25.39# La Crosse vs. Stout Dual Feb 20, 2021
94 Faulkner, Amira SO-2 Trine 5:25.52# MIAA Indoor TF Jamboree - Women Only Feb 20, 2021
95 Gilligan, Emily JR-3 Elmhurst 5:25.64# North Central College Dual Meet #2 (vs Elmhurst University) Feb 19, 2021
96 Pitcovich, Tessa JR-3 Ohio Northern 5:25.69# Mount Union Wuske Invitational Feb 6, 2021
97 Young, Lauren FR-1 Wis.-Oshkosh 5:25.71# UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 19, 2021
98 Brockman, Katelyn FR-1 Wis.-Stout 5:25.78# La Crosse vs. Stout Dual Feb 20, 2021
99 Grammel, Annalise FR-1 DePauw 5:25.86# DePauw Triangular #2 Feb 5, 2021
100 Treffer, Leah SR-4 Nebraska Wesleyan 5:26.14# BVU Indoor Season Opener Feb 6, 2021

3000 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Moore, Hunter JR-3 Otterbein 8:12.87# Marietta Indoor Meet #1 Jan 31, 2021
2 Freiburger, Joe SR-4 Wartburg 8:16.16# Wartburg Indoor Select Feb 5, 2021
3 Fassbender, David SR-4 Wis.-Whitewater 8:19.99# UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #1 Feb 13, 2021
4 Patzka, Christian FR-1 Wis.-Whitewater 8:20.82# UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #1 Feb 13, 2021
5 Heys, Simon SO-2 Wilmington (Ohio) 8:20.91# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
6 Collet, Christopher FR-1 Wartburg 8:21.83# BVU Triangular Feb 13, 2021
7 Baker, Ford SO-2 DePauw 8:23.54# DePauw Triangular #4 Feb 27, 2021
8 Dailey, Jamie SR-4 John Carroll 8:24.26# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
9 Hoffman, Nicholas JR-3 Hope 8:26.06 GVSU BIG MEET- Saturday Team Meet Feb 13, 2021
10 Altier, Tom JR-3 Luther 8:26.77# A-R-C Triangular, Round 2: Coe, Loras, Luther Feb 13, 2021
11 Ille, Alec JR-3 Wartburg 8:27.50# Chelsey M. Henkenius Triangular Jan 16, 2021
12 Moon, Spencer SO-2 Simpson (Iowa) 8:28.59# BVU Triangular Feb 13, 2021
13 George, Andrew JR-3 Wis.-Oshkosh 8:30.09# UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #1 Feb 13, 2021
14 Csorba, Frank SO-2 Lynchburg 8:30.84 VMI Keydet Invitational Jan 16, 2021
15 Sparks, Maximillian JR-3 Lynchburg 8:31.27 Brant Tolsma Invite 2021 (Friday) Feb 5, 2021
16 Schultz, Spencer SO-2 Wis.-Stout 8:32.38# Eau Claire vs. Stout Dual Feb 13, 2021
17 Ocasek, Michael JR-3 DePauw 8:32.91# DePauw Triangular #4 Feb 27, 2021
18 Beck, Colin JR-3 Luther 8:33.52# A-R-C Triangular, Round 2: Coe, Loras, Luther Feb 13, 2021
19 Guttormson, Luke JR-3 Loras 8:33.56# Wartburg Friday Night Lights Meet Jan 29, 2021
20 Harvey, Ryan FR-1 Loras 8:36.04# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
21 Adams, Kyle JR-3 Carroll (Wis.) 8:36.14# Carthage Triangular #4 Feb 27, 2021
22 Beakas, Jack SR-4 Trine 8:36.22# Trine Home Meet #3 Feb 27, 2021
23 Ali, Ali SR-4 Wartburg 8:37.35# Chelsey M. Henkenius Triangular Jan 16, 2021
24 Yackin, Cal SO-2 Otterbein 8:37.98# Mount Union Tune Up Feb 20, 2021
25 Schlender, Gunner FR-1 Wis.-Whitewater 8:38.21# UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #1 Feb 13, 2021
26 Riss, Connor SO-2 North Central (Ill.) 8:38.41# North Central College Dual Meet #1 (vs Wheaton College) Feb 6, 2021
27 Potter, Steven JR-3 Wis.-Oshkosh 8:38.43# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
28 Arnold, Jared JR-3 John Carroll 8:38.53# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
29 Haire, Zach SO-2 St. Thomas (Minn.) 8:39.71# St. Thomas vrs. Augsburg Dual Meet Feb 5, 2021
30 Phillip, Alex SO-2 John Carroll 8:40.03 Mount Union-Indoor Tune-up Feb 27, 2021
31 Driemeyer, Billy SO-2 Ohio Northern 8:40.04# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
32 Mendel, Ike JR-3 Bethel (Minn.) 8:40.18# Bethel vrs. Hamline and St. Kates Feb 27, 2021
33 Caminiti, Lucas SR-4 Edgewood 8:40.24 Aurora Grand Prix Feb 27, 2021
34 Boelke, Matthew SR-4 North Central (Ill.) 8:40.82# North Central College Dual Meet #1 (vs Wheaton College) Feb 6, 2021
35 Hinchcliffe, Henry SO-2 Gustavus Adolphus 8:40.92# St. Thomas vrs. Gustavus Dual Meet Feb 26, 2021
36 Havens, Connor FR-1 Manchester 8:40.95# DePauw Triangular #4 Feb 27, 2021
37 Beireis, Gage JR-3 Otterbein 8:41.40# Mount Union Tune Up Feb 20, 2021
38 Green, Jacob FR-1 Wartburg 8:42.05# Luther A-R-C Tri #4 Feb 27, 2021
39 Walits, Liam JR-3 Otterbein 8:42.52# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
40 Drushal, David JR-3 Heidelberg 8:42.99# 2021 BW Mid Feb Feb 21, 2021
41 Smith, Morey SO-2 St. Thomas (Minn.) 8:43.32# St. Thomas vrs. Gustavus Dual Meet Feb 26, 2021
42 Ford, Jason SO-2 Wis.-Oshkosh 8:43.46# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
43 Henry, Nick SO-2 Wartburg 8:43.60# Wartburg Indoor Select Feb 5, 2021
44 Caven, Charles FR-1 St. Thomas (Minn.) 8:43.71# St. Thomas vrs. Gustavus Dual Meet Feb 26, 2021
45 Svienty, Max FR-1 North Central (Ill.) 8:43.82# North Central College Dual Meet #1 (vs Wheaton College) Feb 6, 2021
46 Bradford, Mitchell SO-2 Wis.-Oshkosh 8:44.24# UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #1 Feb 13, 2021
47 Dudley, Harry SR-4 Simpson (Iowa) 8:44.44# BVU Triangular Feb 13, 2021
48 Jamrozy, Evan FR-1 Loras 8:44.48# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
49 Stumbo, Andrew SR-4 Gustavus Adolphus 8:44.81# Bethel vrs. Gustavus Dual Meet Feb 6, 2021
50 Schmitz, Sam FR-1 Wartburg 8:45.04# BVU Triangular Feb 13, 2021
51 Miller, Derek SR-4 Trine 8:45.13# Trine Home Meet #3 Feb 27, 2021
52 Warehime, Spencer SR-4 Wartburg 8:45.21# Luther A-R-C Tri #4 Feb 27, 2021
53 Riley, Kevin JR-3 Wheaton (Ill.) 8:45.39# North Central College Dual Meet #1 (vs Wheaton College) Feb 6, 2021
54 Schillinger, Sam JR-3 Luther 8:45.48# Luther A-R-C Tri #4 Feb 27, 2021
55 Neuroth, Kyle SR-4 Wis.-Whitewater 8:45.55# UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #1 Feb 13, 2021
56 Gomon, Sam FR-1 Wis.-Eau Claire 8:45.58# Eau Claire vs. Stout Dual Feb 13, 2021
57 Neeble, Cooper SO-2 Roanoke 8:45.65# Noke Elite Meet Feb 6, 2021
58 Baker, Patrick JR-3 Ohio Northern 8:45.82# Larry Cole Invitational Feb 27, 2021
59 Nice, John FR-1 Otterbein 8:45.91# Mount Union Tune Up Feb 20, 2021
60 Llaneza, Sam SO-2 Lynchburg 8:46.00# Finn Pincus Invitational Feb 20, 2021
61 Backus, Joe SO-2 John Carroll 8:46.03# Joe Banks Invitational Jan 30, 2021
62 Grant, Garet JR-3 Gustavus Adolphus 8:46.13# St. Thomas vrs. Gustavus Dual Meet Feb 26, 2021
63 Shirley-Fairbairn, Morgan SR-4 Wartburg 8:46.17# Wartburg Friday Night Lights Meet Jan 29, 2021
64 Olson, Casey SR-4 Gustavus Adolphus 8:46.52# Bethel vrs. Gustavus Dual Meet Feb 6, 2021
64 Richardson, Thomas SO-2 Manchester 8:46.52# DePauw Triangular #4 Feb 27, 2021
66 Criddell, Clarke JR-3 Wabash 8:46.67# DePauw Triangular #4 Feb 27, 2021
67 Varineau, Justin SR-4 Calvin 8:46.70 GVSU Bill Clinger Classic Jan 29, 2021
68 Biechler, Mark JR-3 Dubuque 8:46.73# Jack Jennett Invitational Jan 22, 2021
69 Straits, Brennan JR-3 Lynchburg 8:46.76# Finn Pincus Invitational Feb 20, 2021
70 Muskevitsch, Andrew JR-3 Wis.-Oshkosh 8:46.81# UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #1 Feb 13, 2021
71 Krupp, Andrew SR-4 Baldwin Wallace 8:46.94# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
72 Meindertsma, Micah SR-4 Calvin 8:46.97 GVSU Bill Clinger Classic Jan 29, 2021
73 Gregg Escalante, Conor FR-1 Luther 8:47.27# A-R-C Triangular, Round 2: Coe, Loras, Luther Feb 13, 2021
74 Matthias, Curren SR-4 Wartburg 8:47.73# Luther A-R-C Tri #4 Feb 27, 2021
75 Fox, Nathan SO-2 Wis.-Whitewater 8:47.85# UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #1 Feb 13, 2021
76 Kluz, Michael SO-2 Wis.-Stevens Point 8:47.91# Point-Platteville Dual #2 Feb 20, 2021
77 Christopher, Cameron FR-1 Otterbein 8:48.06# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
78 May, Dylan FR-1 Southern Virginia 8:48.10# Finn Pincus Invitational Feb 20, 2021
79 Carroll, Max FR-1 DePauw 8:48.21# DePauw Triangular #4 Feb 27, 2021
80 Hundley, Craig FR-1 Carthage 8:48.36# Carthage Triangular #4 Feb 27, 2021
81 Cobb, Jonathan FR-1 Lynchburg 8:48.49# Finn Pincus Invitational Feb 20, 2021
82 Glazier, Alec JR-3 Rochester 8:48.52# Nazareth COVID Tri Feb 27, 2021
83 Ryan, Matthew JR-3 Wis.-Stout 8:48.93# Eau Claire vs. Stout Dual Feb 13, 2021
84 Gross, Nolan SR-4 Rose-Hulman 8:49.16# '21 Friday Night Spikes #5 Feb 12, 2021
85 Kirsteatter, Spencer JR-3 Carroll (Wis.) 8:49.25# Carthage Triangular #4 Feb 27, 2021
86 Bartz, Jace JR-3 Wis.-Eau Claire 8:49.31# Eau Claire vs. Stout Dual Feb 13, 2021
87 Swinson, Eric FR-1 Calvin 8:49.32 GVSU Bill Clinger Classic Jan 29, 2021
88 Salazar, Enrique SO-2 Manchester 8:49.35# '21 Friday Night Spikes Series #2 Jan 22, 2021
89 Hackett, Connor SR-4 Wis.-Whitewater 8:49.45# UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #1 Feb 13, 2021
90 Gaitanis, Nick FR-1 Rochester 8:49.47# Nazareth COVID Tri Feb 27, 2021
91 Williams, Ian SO-2 Wis.-Stout 8:49.54# Eau Claire vs. Stout Dual Feb 13, 2021
92 Maty, Brian SR-4 Loras 8:49.62# Wartburg Friday Night Lights Meet Jan 29, 2021
93 Estes, Ryan JR-3 Otterbein 8:49.66# Marietta Indoor Meet #1 Jan 31, 2021
94 Cernohous, Tyler JR-3 Dubuque 8:49.75# Jack Jennett Invitational Jan 22, 2021
95 Koller, Adam FR-1 Luther 8:49.78# Luther A-R-C Tri #4 Feb 27, 2021
96 Ellis, Jonathan SR-4 Calvin 8:50.03 GVSU Bill Clinger Classic Jan 29, 2021
97 Anderson, Harris FR-1 St. Thomas (Minn.) 8:50.19# St. Thomas vrs. Gustavus Dual Meet Feb 26, 2021
98 Mathews, Brian JR-3 Wis.-Stout 8:50.25# Eau Claire vs. Stout Dual Feb 13, 2021
99 Bailey, Jacob SO-2 DePauw 8:50.26# DePauw Triangular #4 Feb 27, 2021
100 Christiansen, Caleb SO-2 Wis.-Platteville 8:50.49# Point-Platteville Dual #2 Feb 20, 2021

3000 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Tucker, Anastasia SO-2 Hope 9:41.33 GVSU Mike Lints Alumni Open Jan 23, 2021
2 Rosenbum, Kassie SR-4 Loras 9:43.63# Wartburg Friday Night Lights Meet Jan 29, 2021
3 Dolan, Helen SR-4 Hamline 9:51.95# Bethel vrs. Hamline and St. Kates Feb 27, 2021
4 Smith, Fiona FR-1 St. Benedict 9:57.97# CSB/SJU Tri Meet #1 Feb 7, 2021
5 Smith, Sydney SR-4 Otterbein 9:58.69# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
6 Fisher, Aubrie SO-2 Wartburg 9:59.06# Chelsey M. Henkenius Triangular Jan 16, 2021
7 Marek, Hastings SR-4 Baldwin Wallace 10:04.80# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
8 Laughner, Alyssa JR-3 Baldwin Wallace 10:12.55# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
9 McAdams, Macy SR-4 Muskingum 10:12.86# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
10 Theismann, Megan SR-4 Trine 10:14.39# MIAA Indoor TF Jamboree - Women Only Feb 20, 2021
11 McCauley, Brittany SR-4 Mount Union 10:17.49# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
12 Faris, Katie JR-3 Wis.-Eau Claire 10:19.25# Eau Claire vs. Stout Dual Feb 13, 2021
13 Kelley, Morgan SR-4 John Carroll 10:21.53# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
14 Demco, Zanzie JR-3 Wis.-Oshkosh 10:22.11# UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #1 Feb 13, 2021
15 Lohman, Elizabeth SR-4 Trine 10:23.39# MIAA Indoor TF Jamboree - Women Only Feb 20, 2021
16 Otte, Molina SR-4 Baldwin Wallace 10:23.69# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
17 Markham, Rebecca FR-1 Hope 10:24.98 GVSU Mike Lints Alumni Open Jan 23, 2021
18 Drangstveit, Emma SR-4 Wis.-Eau Claire 10:25.76# Eau Claire vs. Stout Dual Feb 13, 2021
19 Jenko, Sydney SO-2 John Carroll 10:28.32# 2021 BW Mid Feb Feb 21, 2021
20 Pitcovich, Tessa JR-3 Ohio Northern 10:29.33# Larry Cole Invitational Feb 27, 2021
21 Wright, Megan SR-4 Ohio Northern 10:29.43# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
22 McMahon, Riley SR-4 St. Catherine (Minn.) 10:29.48# Bethel vrs. Hamline and St. Kates Feb 27, 2021
23 Farago, Emmy JR-3 Wis.-River Falls 10:29.69# UW-RF / UW-Stout Dual Meet Feb 27, 2021
24 Paulson, Natalie SO-2 Wartburg 10:29.88# Wartburg Friday Night Lights Meet Jan 29, 2021
25 Esper, Erica SO-2 John Carroll 10:29.97# Joe Banks Invitational Jan 30, 2021
26 Fiore, Jenna JR-3 North Central (Ill.) 10:31.12# North Central College Dual Meet #3 (vs Wheaton College) Feb 26, 2021
27 Moll, Olivia JR-3 St. Thomas (Minn.) 10:31.80# University of St. Thomas vrs. Hamline Dual Meet Feb 19, 2021
28 Mason, Anna SO-2 Hope 10:32.24 GVSU Mike Lints Alumni Open Jan 23, 2021
29 Vestal, Kylie SR-4 Ohio Northern 10:32.48# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
30 Chasney, Isabel SO-2 Heidelberg 10:32.63# Jessica Starks Quad Jan 31, 2021
31 McCulloch, Megan SO-2 Albion 10:32.65# Trine Home Meet #1 Feb 5, 2021
32 Renner, Brianna JR-3 Loras 10:32.83# Wartburg Friday Night Lights Meet Jan 29, 2021
33 Lohrenz, Hannah SR-4 Wis.-Oshkosh 10:33.58# UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #1 Feb 13, 2021
34 Mirande, Jenna JR-3 Illinois Wesleyan 10:33.69# Titan Tri IV 2021 Feb 27, 2021
35 Berg, Lauren JR-3 Luther 10:33.77# Luther A-R-C Tri #4 Feb 27, 2021
36 Perkins, Molly SR-4 Wis.-Stout 10:34.26# Eau Claire vs. Stout Dual Feb 13, 2021
37 Huncharek, Mia SR-4 Coast Guard 10:34.92# Coast Guard Academy vs Eastern Conn Feb 12, 2021
38 Needs, Annie SR-4 Calvin 10:35.22 GVSU Bill Clinger Classic Jan 29, 2021
39 Bujaucius, Cameron JR-3 John Carroll 10:35.52# Mount Union Wuske Invitational Feb 6, 2021
40 Brown, Alexis SO-2 Wartburg 10:35.56# BVU Triangular Feb 13, 2021
41 Galloway, Liz SR-4 Wis.-Eau Claire 10:35.77# Eau Claire vs. Stout Dual Feb 13, 2021
42 Morter, Moriah JR-3 Wartburg 10:36.72# Chelsey M. Henkenius Triangular Jan 16, 2021
43 Haldeman, Carol FR-1 Trine 10:37.22# MIAA Indoor TF Jamboree - Women Only Feb 20, 2021
44 Hoesing, Emily SR-4 Buena Vista 10:37.56# BVU Triangular Feb 13, 2021
45 Radziewicz, Sarah SR-4 Denison 10:38.56# Ohio Wesleyan Vs Denison Feb 27, 2021
46 Scott, Emily FR-1 Hope 10:38.83# MIAA Indoor TF Jamboree - Women Only Feb 20, 2021
47 Treffer, Leah SR-4 Nebraska Wesleyan 10:38.98# DUTCH A-R-C Triangular #1 Feb 12, 2021
48 Forman, Christi FR-1 Wis.-Eau Claire 10:39.34# Eau Claire vs. Stout Dual Feb 13, 2021
49 Baeskens, Janelle JR-3 Wartburg 10:39.42# BVU Triangular Feb 13, 2021
50 Miller, Sara SR-4 St. Thomas (Minn.) 10:39.83# University of St. Thomas vrs. Hamline Dual Meet Feb 19, 2021
51 Brindza, Madelyn SR-4 John Carroll 10:39.89# Mount Union Wuske Invitational Feb 6, 2021
52 Mantia, Alyssa SO-2 Wheaton (Ill.) 10:40.16# North Central College Dual Meet #1 (vs Wheaton College) Feb 6, 2021
53 Severson, Julia SO-2 Gustavus Adolphus 10:41.93# St. Thomas vrs. Gustavus Dual Meet Feb 26, 2021
54 Shult, Carolyn SO-2 Wis.-Eau Claire 10:42.13# Eau Claire vs. Stout Dual Feb 13, 2021
55 Monfils, Teagan SR-4 Wis.-Eau Claire 10:43.15# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
56 Tyler, Kelsey JR-3 Manchester 10:43.36# '21 Friday Night Spikes #3 Jan 29, 2021
57 Paulsen, Rhynn FR-1 St. Thomas (Minn.) 10:43.71# St. Thomas vrs. Augsburg Dual Meet Feb 5, 2021
58 North, Katie SR-4 Illinois Wesleyan 10:44.15# Titan Tri I 2021 Jan 30, 2021
59 Knowlton, Lucy SR-4 Southern Maine 10:44.30# USM-UMaine-UNH Feb 26, 2021
60 Young, Lauren FR-1 Wis.-Oshkosh 10:44.33# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
61 Dennis, Rachel SO-2 Rochester 10:44.67# Nazareth COVID Tri Feb 27, 2021
62 Collings, Quincy FR-1 Millikin 10:45.49# Titan Tri IV 2021 Feb 27, 2021
63 Colvin, Kathleen SR-4 Ohio Northern 10:45.67# Larry Cole Invitational Feb 27, 2021
64 Verbauwhede, Ally SO-2 Edgewood 10:45.69 Aurora Grand Prix Feb 27, 2021
65 Hertz, Anna JR-3 Wartburg 10:45.73# BVU Triangular Feb 13, 2021
66 Lewis, Abby SO-2 Wis.-Eau Claire 10:46.73# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
67 Bartel, LaNea SR-4 Concordia (Wis.) 10:46.90 Aurora Grand Prix Feb 27, 2021
68 Long, Naomi JR-3 Wis.-Eau Claire 10:46.97# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
69 King, Madison SR-4 Ripon 10:47.59# Ripon - WLC Dual Feb 27, 2021
70 Lamack, Hannah SR-4 Wis.-Eau Claire 10:47.67# Eau Claire vs. Stout Dual Feb 13, 2021
71 Swanson, Erika SO-2 Bethel (Minn.) 10:47.70# Bethel vrs. Hamline and St. Kates Feb 27, 2021
72 Lagunas, Kelsey SO-2 Lynchburg 10:47.88# Finn Pincus Invitational Feb 20, 2021
72 Ackley, Meredith SR-4 Rochester 10:47.88# Nazareth COVID Tri Feb 27, 2021
74 Brubaker, Hannah SO-2 Manchester 10:48.80# DePauw Triangular #4 Feb 27, 2021
74 Kroll, Annalee SO-2 St. Thomas (Minn.) 10:48.80# St. Thomas vrs. Gustavus Dual Meet Feb 26, 2021
76 Billings, Julianne FR-1 North Central (Ill.) 10:48.98# North Central College Dual Meet #2 (vs Elmhurst University) Feb 19, 2021
77 Hady, Mikayla FR-1 Wis.-Eau Claire 10:49.02# Eau Claire vs. Stout Dual Feb 13, 2021
78 Miest, Mackinzee JR-3 Gustavus Adolphus 10:49.04# Bethel vrs. Gustavus Dual Meet Feb 6, 2021
79 Hornseth, Amelia SR-4 Luther 10:49.05# A-R-C Triangular, Round 2: Coe, Loras, Luther Feb 13, 2021
80 Karls, Julia SO-2 Wis.-Eau Claire 10:49.40# Eau Claire vs. Stout Dual Feb 13, 2021
81 Borland, Trinity JR-3 Wartburg 10:49.59# Chelsey M. Henkenius Triangular Jan 16, 2021
82 Collet, Carina SR-4 Wartburg 10:50.12# Wartburg Indoor Select Feb 5, 2021
83 Mader, Emma JR-3 Hamline 10:51.10# Bethel vrs. Hamline and St. Kates Feb 27, 2021
84 Bieth, Samantha SO-2 Albion 10:51.54# Trine Home Meet #1 Feb 5, 2021
85 Cole, Jacinda SR-4 Hope 10:51.61 GVSU Bob Eubanks Open Jan 16, 2021
86 Winiarski, Brynne JR-3 Calvin 10:51.99# MIAA Indoor TF Jamboree - Women Only Feb 20, 2021
87 Sukovaty, Icel SO-2 Rochester 10:52.25# Nazareth COVID Tri Feb 27, 2021
88 Picker, Darcy SR-4 Ohio Wesleyan 10:52.47# OWU - Cedarville Dual Feb 12, 2021
89 Whitmore, Rue JR-3 Ohio Northern 10:52.52# Larry Cole Invitational Feb 27, 2021
90 Benninger, Katherine FR-1 Rochester 10:52.55# Nazareth COVID Tri Feb 27, 2021
91 Willson, Emily JR-3 Denison 10:52.82# Ohio Wesleyan Vs Denison Feb 27, 2021
92 Weesies, Haley SO-2 Calvin 10:53.09# MIAA Indoor TF Jamboree - Women Only Feb 20, 2021
93 Hostager, Shaelyn FR-1 Wartburg 10:53.61# Wartburg Indoor Select Feb 5, 2021
94 Cole, Grace JR-3 Bethel (Minn.) 10:54.08# Bethel vrs. Hamline and St. Kates Feb 27, 2021
95 Kreier, Natalie FR-1 Wis.-Platteville 10:54.83# Point-Platteville Dual #2 Feb 20, 2021
96 Guenther, Emma JR-3 Wis.-Stevens Point 10:54.85# Point-Platteville Dual #2 Feb 20, 2021
97 Kulseth, Kourtney SR-4 Gustavus Adolphus 10:54.99# CSB/SJU Tri Meet #2 Feb 13, 2021
98 Olyniec, Savannah SO-2 Coast Guard 10:55.17# Coast Guard Academy vs Eastern Conn Feb 12, 2021
99 Olenchek, Hannah FR-1 Hamline 10:55.56# CSB/SJU Tri Meet #1 Feb 7, 2021
100 Meyer, Samantha SO-2 Wis.-Platteville 10:55.83# Point-Platteville Dual #2 Feb 20, 2021

5000 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Freiburger, Joe SR-4 Wartburg 14:23.10# Chelsey M. Henkenius Triangular Jan 16, 2021
2 Phillip, Alex SO-2 John Carroll 14:24.39# OAC Early Season Showcase Jan 24, 2021
3 Fassbender, David SR-4 Wis.-Whitewater 14:24.57# Point-LaCrosse Dual/Multi Feb 24, 2021
4 Gregg, Ethan SO-2 Wis.-La Crosse 14:28.36# UW-RF / UW-L Dual Meet Feb 13, 2021
5 Moore, Hunter JR-3 Otterbein 14:28.90# OAC Early Season Showcase Jan 24, 2021
6 Heys, Simon SO-2 Wilmington (Ohio) 14:39.26# OAC Early Season Showcase Jan 24, 2021
7 Shirley-Fairbairn, Morgan SR-4 Wartburg 14:45.36# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
8 Miller, Derek SR-4 Trine 14:46.57# Trine Home Meet #2 Feb 13, 2021
9 Schultz, Spencer SO-2 Wis.-Stout 14:49.85# Point-LaCrosse Dual/Multi Feb 24, 2021
10 Csorba, Frank SO-2 Lynchburg 14:51.88 Brant Tolsma Invite 2021 (Friday) Feb 5, 2021
11 Beakas, Jack SR-4 Trine 14:52.68# Trine Home Meet #2 Feb 13, 2021
12 Boelke, Matthew SR-4 North Central (Ill.) 14:55.98# North Central College Dual Meet #3 (vs Wheaton College) Feb 26, 2021
13 Dailey, Jamie SR-4 John Carroll 14:57.11# OAC Early Season Showcase Jan 24, 2021
14 Young, Lloyd SO-2 St. John's (Minn.) 14:57.36# CSB/SJU Tri Meet #2 Feb 13, 2021
15 Baker, Ford SO-2 DePauw 14:59.08# DePauw Triangular #3 Feb 19, 2021
16 Wegner, Isaac FR-1 Wis.-La Crosse 15:00.55# Point-LaCrosse Dual/Multi Feb 24, 2021
17 Salazar, Enrique SO-2 Manchester 15:00.91# '21 Friday Night Spikes #4 Feb 5, 2021
18 Jett, Matthew SO-2 North Central (Ill.) 15:01.35# North Central College Dual Meet #3 (vs Wheaton College) Feb 26, 2021
19 Adams, Kyle JR-3 Carroll (Wis.) 15:02.20# Carthage Triangular #1 Jan 30, 2021
20 Kirsteatter, Spencer JR-3 Carroll (Wis.) 15:02.32# Carthage Triangular #1 Jan 30, 2021
21 Schlender, Gunner FR-1 Wis.-Whitewater 15:02.60# Point-LaCrosse Dual/Multi Feb 24, 2021
22 Schmitz, Sam FR-1 Wartburg 15:02.93# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
23 Stumbo, Andrew SR-4 Gustavus Adolphus 15:03.17# CSB/SJU Tri Meet #2 Feb 13, 2021
24 Neuroth, Kyle SR-4 Wis.-Whitewater 15:04.31# Point-LaCrosse Dual/Multi Feb 24, 2021
25 Bradford, Mitchell SO-2 Wis.-Oshkosh 15:04.86# UWO / UWL Dual Feb 6, 2021
26 Guttormson, Luke JR-3 Loras 15:04.88# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
27 Slevin, Zach FR-1 Wis.-La Crosse 15:06.06# UW-RF / UW-L Dual Meet Feb 13, 2021
28 Dolan, Connor SR-4 Wis.-Eau Claire 15:06.22# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
29 Mehalic, Jason JR-3 Otterbein 15:06.32# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
30 Thompson, Ethan FR-1 Wis.-La Crosse 15:06.45# Point-LaCrosse Dual/Multi Feb 24, 2021
31 Schultz, Joey SR-4 Loras 15:06.73# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
32 Meindertsma, Micah SR-4 Calvin 15:08.15 GVSU BIG MEET- Friday Team Meet Feb 12, 2021
33 Haffner, Brett JR-3 Wis.-Eau Claire 15:08.69# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
34 Hoffman, Drew SR-4 Wartburg 15:08.92# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
35 Galligan, Liam JR-3 Franciscan (Ohio) 15:09.13 YSU Indoor College Invitational Jan 15, 2021
36 Drushal, David JR-3 Heidelberg 15:09.33# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
37 Maty, Brian SR-4 Loras 15:10.05# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
38 Nice, John FR-1 Otterbein 15:10.47# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
39 Ritzke, Elias FR-1 Wis.-La Crosse 15:10.83# UW-RF / UW-L Dual Meet Feb 13, 2021
40 Arnold, Jared JR-3 John Carroll 15:11.50# OAC Early Season Showcase Jan 24, 2021
41 Conroy, Liam SR-4 Wartburg 15:11.54# Chelsey M. Henkenius Triangular Jan 16, 2021
42 George, Andrew JR-3 Wis.-Oshkosh 15:11.83# Point-LaCrosse Dual/Multi Feb 24, 2021
43 Varineau, Justin SR-4 Calvin 15:12.07 GVSU BIG MEET- Friday Team Meet Feb 12, 2021
44 Schneider, Matt SR-4 Wartburg 15:12.15# Wartburg Friday Night Lights Meet Jan 29, 2021
45 Warehime, Spencer SR-4 Wartburg 15:12.45# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
46 Estes, Ryan JR-3 Otterbein 15:12.63# OAC Early Season Showcase Jan 24, 2021
47 Bartz, Jace JR-3 Wis.-Eau Claire 15:13.70# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
48 Huhn, Parker SO-2 Wis.-La Crosse 15:14.66# UW-RF / UW-L Dual Meet Feb 13, 2021
49 Scott, Bailey FR-1 DePauw 15:14.70# DePauw Triangular #3 Feb 19, 2021
50 Baker, Patrick JR-3 Ohio Northern 15:15.91# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
51 Whalen, Will JR-3 Loras 15:16.26# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
52 Ellis, Jonathan SR-4 Calvin 15:16.58 GVSU BIG MEET- Friday Team Meet Feb 12, 2021
53 Muskevitsch, Andrew JR-3 Wis.-Oshkosh 15:16.59# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
54 Kisting, Tyler FR-1 Wis.-La Crosse 15:17.29# Point-LaCrosse Dual/Multi Feb 24, 2021
55 Ryan, Matthew JR-3 Wis.-Stout 15:17.56# Point-LaCrosse Dual/Multi Feb 24, 2021
56 Day, Collin JR-3 Wartburg 15:18.11# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
57 Backus, Joe SO-2 John Carroll 15:19.39# OAC Early Season Showcase Jan 24, 2021
58 Havens, Connor FR-1 Manchester 15:20.19# '21 Friday Night Spikes #4 Feb 5, 2021
59 Riley, Kevin JR-3 Wheaton (Ill.) 15:20.48# North Central College Dual Meet #3 (vs Wheaton College) Feb 26, 2021
60 Grant, Garet JR-3 Gustavus Adolphus 15:21.51# CSB/SJU Tri Meet #2 Feb 13, 2021
61 Swinson, Eric FR-1 Calvin 15:23.98 GVSU BIG MEET- Friday Team Meet Feb 12, 2021
62 Buit, Jacob FR-1 Calvin 15:25.70 GVSU BIG MEET- Friday Team Meet Feb 12, 2021
63 Goldsmith, Andy JR-3 St. John's (Minn.) 15:26.14# CSB/SJU Tri Meet #2 Feb 13, 2021
64 Sweeney, Jonathan SR-4 Bethel (Minn.) 15:28.10# Bethel vrs. Hamline and St. Kates Feb 27, 2021
65 Shah, Adam SO-2 John Carroll 15:28.64# OAC Early Season Showcase Jan 24, 2021
66 Potter, David JR-3 Ripon 15:28.83# Ripon - WLC Dual Feb 27, 2021
67 Wolfe, Christopher FR-1 Wis.-La Crosse 15:29.12# UW-RF / UW-L Dual Meet Feb 13, 2021
68 Kelly, Clark FR-1 North Central (Ill.) 15:29.18# North Central College Dual Meet #3 (vs Wheaton College) Feb 26, 2021
69 Lau, Dan JR-3 Wis.-Eau Claire 15:29.44# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
70 LaMirande, Trevor FR-1 North Central (Ill.) 15:30.48# North Central College Dual Meet #3 (vs Wheaton College) Feb 26, 2021
71 Wiechart, Dylan SR-4 Heidelberg 15:31.18# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
72 Wallace, Braeden JR-3 Marietta 15:31.78# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
73 Fairchild, Corey FR-1 Wis.-La Crosse 15:31.85# Point-Lax Dual Feb 27, 2021
74 Heinzman, Matt SR-4 Wartburg 15:32.02# Chelsey M. Henkenius Triangular Jan 16, 2021
75 Wagner, Matt SR-4 Illinois Wesleyan 15:32.31# Titan Tri III 2021 Feb 13, 2021
76 Olson, Casey SR-4 Gustavus Adolphus 15:32.39# CSB/SJU Tri Meet #2 Feb 13, 2021
77 Neri, Eduardo FR-1 Wis.-Oshkosh 15:33.08# UWO / UWEC Dual Feb 27, 2021
78 Knutson, Bryce JR-3 Gustavus Adolphus 15:33.38# CSB/SJU Tri Meet #2 Feb 13, 2021
79 Seagren, Christian FR-1 Wis.-Whitewater 15:33.61# UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 19, 2021
80 Lancial, Connor FR-1 Wartburg 15:33.78# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
81 Cernohous, Tyler JR-3 Dubuque 15:33.85# A-R-C Triangular Feb 20, 2021
82 Kluz, Michael SO-2 Wis.-Stevens Point 15:33.88# Point-Platteville Dual #1 Feb 13, 2021
83 Craft, Nathan SO-2 Otterbein 15:34.87# OAC Early Season Showcase Jan 24, 2021
84 Mathews, Brian JR-3 Wis.-Stout 15:35.35# Point-LaCrosse Dual/Multi Feb 24, 2021
85 Beireis, Gage JR-3 Otterbein 15:35.56# OAC Early Season Showcase Jan 24, 2021
86 Rygh, Carson FR-1 Wartburg 15:37.54# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
87 Rickett, George JR-3 Wilmington (Ohio) 15:37.60# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
88 Krupp, Andrew SR-4 Baldwin Wallace 15:37.71# Joe Banks Invitational Jan 30, 2021
89 Anderson, Reed FR-1 Wis.-La Crosse 15:37.77# Point-Lax Dual Feb 27, 2021
90 Carroll, Max FR-1 DePauw 15:37.88# DePauw Triangular #3 Feb 19, 2021
91 Sluys, John SO-2 Rose-Hulman 15:38.00# '21 Friday Night Spikes #4 Feb 5, 2021
92 Olmstead, Bradyn FR-1 Millikin 15:38.64# Titan Tri III 2021 Feb 13, 2021
93 Watkins, Jaden SO-2 Otterbein 15:38.78# OAC Early Season Showcase Jan 24, 2021
94 Schoenfield, Carl SO-2 Augustana (Ill.) 15:39.15# Titan Tri IV 2021 Feb 27, 2021
95 Hackett, Connor SR-4 Wis.-Whitewater 15:39.46# UW-Oshkosh vs. UW-Whitewater Dual #2 Feb 19, 2021
96 Ellison, Andrew JR-3 Wartburg 15:39.78# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
97 Pflug, Kyle FR-1 Wis.-Stevens Point 15:40.67# Point-Platteville Dual #1 Feb 13, 2021
98 Whitaker, Evan JR-3 Wilmington (Ohio) 15:40.78# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
99 Karrick, Mac JR-3 St. Thomas (Minn.) 15:41.21# University of St. Thomas vrs. Hamline Dual Meet Feb 19, 2021
100 Hammerand, Ethan SR-4 Loras 15:41.33# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021

5000 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Rosenbum, Kassie SR-4 Loras 16:43.14# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
2 Tucker, Anastasia SO-2 Hope 17:04.09 GVSU BIG MEET- Friday Team Meet Feb 12, 2021
3 Smith, Fiona FR-1 St. Benedict 17:23.20# CSB/SJU Tri Meet #2 Feb 13, 2021
4 Jenko, Sydney SO-2 John Carroll 17:33.48# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
5 Demco, Zanzie JR-3 Wis.-Oshkosh 17:35.89# Point-LaCrosse Dual/Multi Feb 24, 2021
6 Malooly, Emma SR-4 Wis.-La Crosse 17:39.66# Point-LaCrosse Dual/Multi Feb 24, 2021
7 Faris, Katie JR-3 Wis.-Eau Claire 17:46.35# Point-LaCrosse Dual/Multi Feb 24, 2021
8 Theismann, Megan SR-4 Trine 17:53.20# Trine Home Meet #2 Feb 13, 2021
9 North, Katie SR-4 Illinois Wesleyan 17:54.19# Titan Tri III 2021 Feb 13, 2021
10 Mason, Anna SO-2 Hope 17:54.49 GVSU BIG MEET- Friday Team Meet Feb 12, 2021
11 Chasney, Isabel SO-2 Heidelberg 17:56.50# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
12 Hannan, Maddie SO-2 Wis.-La Crosse 17:57.96# Point-LaCrosse Dual/Multi Feb 24, 2021
13 Jeffers, Rachel SR-4 Wis.-La Crosse 17:58.90# Point-LaCrosse Dual/Multi Feb 24, 2021
14 Lohman, Elizabeth SR-4 Trine 18:00.30# Trine Home Meet #2 Feb 13, 2021
15 Needs, Annie SR-4 Calvin 18:01.14 GVSU BIG MEET- Friday Team Meet Feb 12, 2021
16 Bujaucius, Cameron JR-3 John Carroll 18:03.07# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
17 Esper, Erica SO-2 John Carroll 18:12.73# OAC Early Season Showcase Jan 24, 2021
18 Perkins, Molly SR-4 Wis.-Stout 18:14.00# Point-LaCrosse Dual/Multi Feb 24, 2021
19 Collet, Carina SR-4 Wartburg 18:14.06# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
20 Paulson, Natalie SO-2 Wartburg 18:17.53# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
21 Baeskens, Janelle JR-3 Wartburg 18:17.68# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
22 Laughner, Alyssa JR-3 Baldwin Wallace 18:17.82# Joe Banks Invitational Jan 30, 2021
23 Treffer, Leah SR-4 Nebraska Wesleyan 18:17.96# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
24 Hoesing, Emily SR-4 Buena Vista 18:18.68# A-R-C Triangular Feb 20, 2021
25 Mantia, Alyssa SO-2 Wheaton (Ill.) 18:19.02# Carthage Triangular #3 Feb 13, 2021
26 Marek, Hastings SR-4 Baldwin Wallace 18:19.08# Joe Banks Invitational Jan 30, 2021
27 Vantassel, Maddy SO-2 Wis.-La Crosse 18:19.55# Point-LaCrosse Dual/Multi Feb 24, 2021
28 Galloway, Liz SR-4 Wis.-Eau Claire 18:19.88# Point-LaCrosse Dual/Multi Feb 24, 2021
29 Mirande, Jenna JR-3 Illinois Wesleyan 18:20.46# Titan Tri III 2021 Feb 13, 2021
30 Whitmore, Rue JR-3 Ohio Northern 18:20.47# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
31 Hostager, Shaelyn FR-1 Wartburg 18:20.94# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
32 Miller, Sara SR-4 St. Thomas (Minn.) 18:23.41# St. Thomas vrs. Gustavus Dual Meet Feb 26, 2021
33 Moll, Olivia JR-3 St. Thomas (Minn.) 18:23.59# St. Thomas vrs. Gustavus Dual Meet Feb 26, 2021
34 Colvin, Kathleen SR-4 Ohio Northern 18:25.55# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
35 Anderson, Julia FR-1 Wis.-La Crosse 18:27.43# Point-LaCrosse Dual/Multi Feb 24, 2021
36 Markham, Rebecca FR-1 Hope 18:29.11 GVSU BIG MEET- Friday Team Meet Feb 12, 2021
37 Lovejoy, Jenna FR-1 Wis.-La Crosse 18:29.33# Point-LaCrosse Dual/Multi Feb 24, 2021
38 Renner, Brianna JR-3 Loras 18:30.06# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
39 Pitcovich, Tessa JR-3 Ohio Northern 18:30.51# OAC Elite Meet Feb 14, 2021
40 Lamack, Hannah SR-4 Wis.-Eau Claire 18:31.43# Point-LaCrosse Dual/Multi Feb 24, 2021
41 Brown, Alexis SO-2 Wartburg 18:38.04# Chelsey M. Henkenius Triangular Jan 16, 2021
42 Miest, Mackinzee JR-3 Gustavus Adolphus 18:42.50# St. Thomas vrs. Gustavus Dual Meet Feb 26, 2021
43 Allemann, Paige JR-3 Wis.-Stevens Point 18:43.68# Point-LaCrosse Dual/Multi Feb 24, 2021
44 Clark, Hope FR-1 Wheaton (Ill.) 18:43.70# Carthage Triangular #3 Feb 13, 2021
45 Lagunas, Kelsey SO-2 Lynchburg 18:46.24 Brant Tolsma Invite 2021 (Friday) Feb 5, 2021
46 Spadlowski, Elita SR-4 Elmhurst 18:46.45# Titan Tri III 2021 Feb 13, 2021
47 Gage, Catie SO-2 Wis.-Stevens Point 18:46.84# Point-LaCrosse Dual/Multi Feb 24, 2021
48 Hertz, Anna JR-3 Wartburg 18:47.55# Wartburg Friday Night Lights Meet Jan 29, 2021
49 Tyler, Kelsey JR-3 Manchester 18:48.19# '21 Friday Night Spikes #4 Feb 5, 2021
50 Otte, Molina SR-4 Baldwin Wallace 18:49.29# Joe Banks Invitational Jan 30, 2021
51 Dorsey, Lexie JR-3 Illinois Wesleyan 18:50.57# Titan Tri III 2021 Feb 13, 2021
52 Karls, Julia SO-2 Wis.-Eau Claire 18:53.73# Point-LaCrosse Dual/Multi Feb 24, 2021
53 Doran, Rebecca JR-3 Shenandoah 18:54.05 Winter Classic 2021 Feb 12, 2021
54 Bennett, Susannah SO-2 Wheaton (Ill.) 18:55.56# Carthage Triangular #3 Feb 13, 2021
55 Wedwick, Abbey FR-1 Wis.-La Crosse 18:56.84# UW-RF / UW-L Dual Meet Feb 13, 2021
56 Haldeman, Carol FR-1 Trine 18:57.76# Trine Home Meet #2 Feb 13, 2021
57 Kelley, Morgan SR-4 John Carroll 19:01.04# OAC Early Season Showcase Jan 24, 2021
58 Swanson, Erika SO-2 Bethel (Minn.) 19:01.15# Bethel, St.Johns/St. Bens, Augsburg Feb 20, 2021
59 Borland, Trinity JR-3 Wartburg 19:03.33# Liz Wuertz Indoor Invitational Feb 20, 2021
60 Miller, Meritt SR-4 Concordia-Moorhead 19:03.41# Bison Open Feb 5, 2021
61 Guenther, Emma JR-3 Wis.-Stevens Point 19:03.83# Point-Lax Dual Feb 27, 2021
62 Schultz, Delaney JR-3 Wis.-La Crosse 19:04.13# UW-RF / UW-L Dual Meet Feb 13, 2021
63 Bolcer, Gabbie JR-3 St. Thomas (Minn.) 19:08.07# St. Thomas vrs. Gustavus Dual Meet Feb 26, 2021
64 Gallap, Rachael SR-4 Kalamazoo 19:10.07# Trine Home Meet #2 Feb 13, 2021
65 Vigrass, Rory JR-3 John Carroll 19:11.37# Mount Union Wuske Invitational Feb 6, 2021
66 Johnson, Kaia JR-3 Rose-Hulman 19:11.86# '21 Friday Night Spikes #4 Feb 5, 2021
67 Hage, Anna SR-4 Bethel (Minn.) 19:12.10# Bethel, St.Johns/St. Bens, Augsburg Feb 20, 2021
68 Allman, Jenna FR-1 Calvin 19:13.01 GVSU BIG MEET- Friday Team Meet Feb 12, 2021
69 Glavin, Shauna JR-3 John Carroll 19:15.42# Mount Union Wuske Invitational Feb 6, 2021
70 Carlson, Addy SO-2 Wartburg 19:18.60# Wartburg Friday Night Lights Meet Jan 29, 2021
71 Meyer, Samantha SO-2 Wis.-Platteville 19:20.05# Point-Platteville Dual #1 Feb 13, 2021
72 Massucci, Jennifer SO-2 John Carroll 19:20.45# OAC Early Season Showcase Jan 24, 2021
73 Brubaker, Hannah SO-2 Manchester 19:21.46# '21 Friday Night Spikes #4 Feb 5, 2021
74 Smith, Lauren SO-2 Manchester 19:21